Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) VegyesTamás válasza AMD Power (#9694) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Azért ezt kis progit ajánlom figyelmedbe, nekem kinn van a widget :D :DD

Tegnap este össze is lett rakva a kis samár :D jön, megy, dudál :D :)) :C

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9702) AMD Power válasza MunezXBK (#9695) üzenetére


AMD Power
titán

Este szétiszom magamat! :DDD

TomCat333 Aranyos vagy de én nem használok droidot. :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9703) tresh válasza AMD Power (#9702) üzenetére


tresh
addikt

Ahelyett hogy inkább beletankolnád szerdán a pezsgő árát ;] ;]

(#9704) Rivaul válasza VegyesTamás (#9701) üzenetére


Rivaul
addikt

Up újra az elfogónak :D :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9705) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ez aztán a szövegezés. :D [link]

(#9706) SzlobiG válasza F_Zolee (#9705) üzenetére


SzlobiG
félisten

Google fordító gyanús. :D

(#9707) Declare válasza F_Zolee (#9705) üzenetére


Declare
őstag

googletranslate :) . Viszont ha az "ar forgathato" en 000055 HUF ert megvennem :D

(#9708) F_Zolee válasza Declare (#9707) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen úgy tűnik. :D De ki az aki Szegeden csak angolul tud? :DDD Plusz ilyen kocsit hitelre vett...ritka állatfaj. ;]

(#9709) Qru válasza SzlobiG (#9692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább a fixeket kötelező táblával előre jelezni.

#nincsbennetarcsi

(#9710) Rivaul


Rivaul
addikt

Lemostam szépen a gumikat és holnap mennek a pinyóba.
Viszont! Kerestem a DOT számot hogy megnézzem mégis mikori (a kocsival vettem, elvileg 1 évesek voltak akkor). Csak hogy nem találok sehol a gumikon DOT feliratot :N

Amik vannak: Kleber Krisalp hp 195/55 R15 85H VW661 06-6701-01 HC A00X 0309
nah akkor ez alapján meg tudja valaki mondani a gyártási időt?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9711) F_Zolee válasza Rivaul (#9710) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elvileg az uccsó lesz az. Szóval 2009-es. [link] Az utolsó bevágás a DOT.

[ Szerkesztve ]

(#9712) Rivaul válasza F_Zolee (#9711) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9713) SzlobiG válasza Qru (#9709) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen, csak figyelj erre folyamatosan... :)

Bár mondjuk hamar bekerülnek az adatbázisba és pl navi figyelmeztetni fog.

[ Szerkesztve ]

(#9714) szőröscica válasza SzlobiG (#9713) üzenetére


szőröscica
addikt

Figyelj a sebességkorlátozó táblákra, és ha esetleg elbambulsz, még mindig észreveheted a trafikat jelző táblákat. :) A balesetveszélyes helyekre szerelt fix trafik szerintem kifejezetten hasznos eszközök.

Én még az M0-t pakolnám tele fél km-enként a követési távolságot figyelő kamerákkal.

(#9715) Rivaul válasza szőröscica (#9714) üzenetére


Rivaul
addikt

Én pl ha nem is tartom be mindig a sebesség határt, a köv távot viszont mindig meghagyom. Ezt viszont állandóan ki is használják arra hogy bevágjanaka pofámba...

Tegnap ez addig fajult hogy hazafele majdnem letörtek... Lámpánál kiszálltam és televágtam 2x a mellettem lévő üvegét (ajtót egyből zárta). Tudom hogy a legrosszabb megoldás de a 3 hónapos pici hátul ült és elborult az agyam :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9716) szőröscica válasza Rivaul (#9715) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez engem is nagyon tud idegesíteni, nem azért tartok követési távolságot, hogy mr. tahó folyamatosan bepofátlankodjon. Hétvégén az M3 bevezetően egy piros GT86 érezte magát need for speedben, folyamatosan cikázott a 3 sáv között, nem egyszer komoly fékezésre kényszerítve a többi közlekedőt, ha valami értelmesebb autó lett volna alattam, nem egy Transit, akkor igazán utánamentem volna bekopogtatni, hogy nem egy 2 literes szívó szarta a spanyolviaszt, szóval nyugodtan ülhetne a seggén.

(#9717) SzlobiG válasza szőröscica (#9714) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyira nem érdekel mivel nem szoktam száguldozni tempomatot is 140-re lövöm be az valósba olyan 135 annyival meg még úgyse büntetnek. :)

Az tele lesz majd úgy is.

(#9718) F_Zolee válasza szőröscica (#9716) üzenetére


F_Zolee
veterán

M3 bevezetőn mindig vannak arcok. Van aki szépen a leálló sávban előzi ki a sort.

(#9719) AMD Power


AMD Power
titán

Ti a motorban az olajszintet, hideg vagy meleg motornál nézitek meg?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9720) F_Zolee válasza AMD Power (#9719) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én hidegen szoktam de nekem nem eszi az olajat így csak olajcserénél kell rátölteni. ;]

(#9721) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Tegnap felpattintottam a nyári gumikat. Sokkal esztétikusabb így az autó. Kikentem a gumit is gumiápolóval, így most szépen néz ki.

Ti szoktatok gumiápolót használni?

(#9722) MunezXBK válasza AMD Power (#9719) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Melegnél. Mivel a 2.5 V6-nál meleg motornál kell nézni.

(#9723) Melack


Melack
veterán

Az mitől lehet, hogy 2-3 nap állás után nagyon nehezen indul a kocsi? Akku fél éves, az Elvileg jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9724) AMD Power válasza F_Zolee (#9720) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem sem. ;) Csak kíváncsi vagyok ,hogy ki . Lett ebből egy kis eszmecsere az Opel topicban. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9725) F_Zolee válasza Megane2000 (#9721) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is szoktam ápolni. Mondjuk az enyémre rá is fért, mert a mosás nem hozta le amit rákentek a gumi cserénél de az ápoló meg eltüntette. :F

(#9724) AMD Power: igen, láttam. Gondoltam, hogy azért írtad be. :)

[ Szerkesztve ]

(#9726) SzlobiG válasza AMD Power (#9719) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hidegnél a könyv is úgy írja.

(#9727) F_Zolee válasza Melack (#9723) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet a benzin elpárolog a kellő helyről(nem vágom a mai verdáknál, hogy hívják...anno wartburgnál egy hét állás után szállt el a benzin az ac pumától, mondjuk ez melegben volt jellemző). :)

[ Szerkesztve ]

(#9728) Melack válasza F_Zolee (#9727) üzenetére


Melack
veterán

És ez ellen mit lehetne tenni, ha tényleg ez a gond? A tank nincs tele, ez így van mostanában sajnos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9729) tresh válasza AMD Power (#9719) üzenetére


tresh
addikt

Leejtőn és szigorúan meleg motornál úgy mindig max felett van az olaj szint 2 év után is ;]

Viccet félretéve én is üzem meleg motornál szoktam csekkolni :)

(#9730) F_Zolee válasza Melack (#9728) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én nem igazán tudok erre megoldást. De nálad lehet más a gond, mert 2-3 nap még nem akkora idő, hogy ilyesmi lenne de aztán ki tudja. Itt max kézi befecskendezést lehetne csinálni már ha egyáltalán hozzá lehet férni. De ez alapján akkor ellenőrizni is lehetne, hogy ez lenne-e a gond...

(#9731) Melack válasza F_Zolee (#9730) üzenetére


Melack
veterán

Nekem is ez a gondom, hogy nem tudom, mi lehet a gond. Most tél elején kezdte el, előtte nem volt ilyen gondom vele. Ha minden nap megyek vele akár csak 3-5 km-t, akkor semmi gond. Ha lesz rá keret, megnézetem ezt is. :(((

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9732) Megane2000 válasza F_Zolee (#9725) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Utálom mikor a műhelybe összehánnyák a gumit aztán pucolhatod.

(#9733) trassher válasza AMD Power (#9719) üzenetére


trassher
addikt

Üzem meleg motornál. Vízszintes talajon leállítom, várok pár percet és utána nézem.

Redmi Note 7

(#9734) Rivaul válasza AMD Power (#9724) üzenetére


Rivaul
addikt

Hideg motornál általánosságban. Van olyan motor ahol meleg állapotot jelölnek meg de az ritkább.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9735) VegyesTamás válasza Rivaul (#9704) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

köszi :D amúgy komoly, mert jobban középen van a komány nem húz annyira, pontosabb lett a váltó, és most h alakítani kellett a váltórúdon, már nincs olyan közel az üléshez sem :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9736) Qru válasza szőröscica (#9716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ahhoz már kell egy komolyabb gép, hogy befogd. 200 ló és elég könnyű a kasztnija is... Jó autó (tudom hazabeszéllek), Subaru motor van benne (bár a befecskendező rendszere a Toyotától van de ez nem új már az enyémben is van pár Toyota alkatrész). :D
Ami nyilván nem mentesíti a delkivenst attól, hogy tahó és balesetveszélyesen közlekedik...

AMD Power: Általában hidegen szokták nézni mert melegen kevesebbet mutat. De én pont ezért melegen nézem, ha akkor jó a szint akkor tuti nincs gond.

mod:

Rivaul: Ősök Puntóján a nívó két oldalán más az osztás, ott van egy hideg és egy meleg oldali skálázás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9737) Rivaul


Rivaul
addikt

Nem letörnek hazafele bmeg :W Kanyarodnék jobbra, a mellettem lévő meg index balra és meg is indul. Erre egy kósza elhatározásból még is jobbra jön és a bal első kerékjárattól farig tépi az autóm... Én meg fel a padkára... 3 alu, egy elektromos és fűthető tükör meg a teljes bal oldali fóliázás ami kuka, ezen kívül a bal első sárvédő egy kicsit megnyomódott :(((

Elismerte a hibáját de nem volt nálunk betétlap. Lefényképeztem az iratait és a forgalmit, illetve írtam gyorsan egy füzetlapot hogy ebbe az időpontba elismeri a károkozást. Azt aláírta szem számmal és címmel. Feleségem letanuzta és egy másik ürge aki a károkozó kollégája volt de ő csak aláírta mert nem volt nála apapír. Ilyenkor mi van? Képek készültek, a kocsi nem az övék hanem a főnöküké. Mehetek így a biztosítóhoz? Azt mondta hívjam fel holnap és ha úgy jön ki kifizeti de nem biztos hogy képes lesz ezt a kárt zsebből rendezni...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9738) F_Zolee válasza Rivaul (#9737) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fasza. Ha zsebből akar fizetni akkor korai a biztosítónál érdeklődni, nem? Viszont egy betétlapot lehet kéne gyártani ha hivatalos útra terelődik.
Nem vagyok jártas ebben...

Mellesleg a jó idővel megbolondultak az emberek úgy tűnik. Egy ismerős családban egy hét alatt 3 autóban lett kár, egyik ebből gazdasági totálkár.

[ Szerkesztve ]

(#9739) Qru válasza Rivaul (#9737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom. :(

Betétlapot tölts ki és azt írasd vele alá, azzal menj be a biztosítóhoz (gyorsabb ha rögtön oda viszed ahol az okozónak van kgfb-je).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9740) Rivaul


Rivaul
addikt

Ha mind eközben még is úgy gondolná holnapra hogy nem írja alá akkor az önbíráskodáson kívül tudok valamit csinálni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9741) vmk válasza Rivaul (#9737) üzenetére


vmk
tag

Betétlap! Ne szop@sd meg magad.
Holnap menj el a főnökükhöz és írjátok meg. Neked fizet a biztosító, neki meg nagyjából mindegy. Ha már most kétséges, hogy ki tudja fizetni zsebből, akkor abból nem lesz semmi.
Ráadásul elég merész lenne fejből (még google után is) megmondani előre, hogy mennyibe lesz a javítás...
Kétlem hogy a biztosító elfogadna egy füzetlapot, de egy telefont megér.

szerk: arra már esetleg jó lehet a füzetlap. Az Ő autójukon is látszik valami, nem?!

[ Szerkesztve ]

(#9742) Rivaul válasza vmk (#9741) üzenetére


Rivaul
addikt

Persze. Zavarába az ő tükrük burkolatát is bedobta az én kocsimba így nálam van. Nekik is meg lett húzva meg leszakadt az első lökösük.

A főnökkel kell a betétlap? Nem a vezetővel?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9743) F_Zolee válasza Rivaul (#9740) üzenetére


F_Zolee
veterán

Feljelenteni még lehet ha minden kötél szakad(gondolom megvan a rendszám is) de akkor még ma nem ártana betétlapot varázsolni esetleg.

(#9744) Rivaul válasza F_Zolee (#9743) üzenetére


Rivaul
addikt

A forgalmi is le van fényképezve. Ma már biztos nem lesz betétlap mert mennem kell dolgozni. Max holnap.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9745) trassher válasza Rivaul (#9737) üzenetére


trassher
addikt

Sajnálom! :(

Holnap menj és vegyél baleseti kárbejelentőt. Mikor találkoztok mindegy mit mond töltsétek ki és akkor neked már nagy bajod nem lehet. Fizet a biztosító, neki pedig mindegy ahogy már feljebb is írták. Én nem bíznék az ilyen "Zsebből kifizetem okosba" dolgokban. Az a tuti ha a kezedben van a kitöltött kárbejelentő.

Redmi Note 7

(#9746) Rivaul válasza trassher (#9745) üzenetére


Rivaul
addikt

Holnap ráfekszem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9747) vmk válasza Rivaul (#9742) üzenetére


vmk
tag

Nyilván a sofőrrel kell megírni, de ha problémázik (vagy úgy érzed, hogy fog), akkor a főnökükkel beszélj.
Ha céges kocsi, akkor meg bárki vezethette...

szerk: bármelyik biztosítónál ingyen adnak kárbejelentőt (tudtommal)

[ Szerkesztve ]

(#9748) Qru válasza Rivaul (#9740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zsebből fizetés necces, feltárás után derül csak ki kb mennyibe fáj is a történet én nem mennék bele, kivéve ha rögtön odatol kp-ben 500k-t. :D

Viheted perre, ha nem írja alá a betétlapot. Viszont abból garantáltan csak évek múlva látsz pénzt. Voltam ilyen szituban, és konkrétan 3 évi pereskedés után lett kifizetve a kár. Betétlapot aláírta a helyszínen aztán azt mondta, hogy kényszer hatására írta alá (pedig szó nem volt ilyenről) és visszavonta.

Szóval hajts be rajta minél előbb egy aláírt betétlapot.

mod:

Kék-sárgát (betétlap) bármelyik bizti ad ingyen. Legyen mindig a kocsiban, sosem lehet tudni alapon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9749) tboy93 válasza Rivaul (#9746) üzenetére


tboy93
nagyúr

Miert nem hivtal rendort? :F En tuti azt tettem volna, ha mar nem volt nalad betetlap.

(#9750) AMD Power válasza tboy93 (#9749) üzenetére


AMD Power
titán

Én is pont ezt akartam irni. Az a legtisztább ilyenkor.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.