Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) #94529552 válasza TheProb (#31996) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a legutolsóra gondoltam, amit te csináltattál, hanem az előző tulaj(ok)nál. Van olyan, hogy sose cserélnek fagyállót csak leeresztenek belőle, és esetleg hozzátöltenek, meg ilyesmi trehányságok. Sok szakbarbár van.
Ez a kocsi kezd olyan lenni mint az a bizonyos állatorvosi ló.

(#32002) Qru válasza Kornel (#32000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hungárián belül egyelőre a terv. Ha így lesz akkor tuti (papíron) beköltözök a városba én is.

#nincsbennetarcsi

(#32003) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Határeset autós témában, de talán van, aki járatosabb.

Elköltöztem A városból. Be vagyok jelentve állandó lakcímre B-ben, és ideiglenesen C-ben (itt dolgozom, de albéretbe nem akarom magam állandóra).

Az autó forgalmijában még A szerepel ( :( ) , viszont hirtelen el kéne dobni műszakira is.
Kérdés, amire nem tudom a választ :

- műszakizhat-e így, ha addig nem tudom beíratni a forgalmiba a címem?
- ha be tudom, akkor gondolom az állandót kéne,
- de gondolom bárhol műszakihzat, nem kell az álandó lakcímemen.

Köszi, ha tudtok érdemi segítséget. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32004) r.levente75


r.levente75
addikt

Ma megpucoltam a négy db alufelnimet, melyen harminc éves kosz volt (használtan vettem). Kártány, ráégett fékpor stb. Csak a háztartási sósav szedte le, ecsettel bekentem, kb öt perc és oldotta, bővozes öblítés, mosószeres mosás, öblítés, szárazra törlés követte. Mintha új lenne, a felni nem sérül, pedig higítás nélkül csináltam.😊

(#32005) TheProb válasza #94529552 (#32001) üzenetére


TheProb
veterán

Hát én is eltudom képzelni, hogy az előző tulajok még erre is szartak...
Legalább az autómentős meg dicsérte a kocsit, mondta, hogy "látja, hogy törődök vele". Sajnos kezdem azt érezni, hogy lassan halottnak lesz a csók. Meg nehezen álltam meg a pálya menti pihenőben, hogy ne rúgjam le mondjuk a tükröt...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32006) Kornel válasza TheProb (#32005) üzenetére


Kornel
veterán

elég türelmes lehetsz, én lelocsoltam volna benzinnel, hadd égjen :D

(#32007) TheProb válasza Kornel (#32006) üzenetére


TheProb
veterán

áh, most megint egyre drágul a benya... ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32008) Skillet válasza TheProb (#31985) üzenetére


Skillet
addikt

Kizárólag hengerfejtömítéssel én nem próbálkoznék. Gépműhelyben vizsgálják meg a hengerfejet (esetleges repedés), síkolják, aztán lehet összepakolni.
Nem szedik ki hozzá a motort. Szerelőtől függ, de 30-40 ezerből meg kellene álljon.
Megcsinálod ezeket a dolgokat, aztán minden rendben lesz :) csak sajnos el volt hanyagolva a gép, de a kezeid között majd új életre kel. Kitartás ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32009) TheProb válasza Skillet (#32008) üzenetére


TheProb
veterán

Persze, elvileg kulturált helyeken úgy vissza se rakják a helyére, hogy nem végeznek nyomáspróbát és síkolást. Előbbi amúgy mit takar?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32010) r.levente75 válasza TheProb (#32009) üzenetére


r.levente75
addikt

Nincs e rajta repedés.

(#32011) Skillet


Skillet
addikt

Akkumulátor, megint :)
Varta silver 63Ah 610A 242x175x190mm
Bosch silver plus s5 63Ah 610A 242x175x190mm
Mit lehet tudni ezekről az akkumulátorokról, mitől ennyire megegyezőek a paramétereik?
A héten jó volna venni valami aksit.
Fenti kettő ajánlottnak mondható?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32012) Qtya123 válasza oliwire (#31941) üzenetére


Qtya123
őstag

Részvétem és kitartás! Én is mászkáltam egy darabig a négyesen, de nem bírtam már ezt amit Te is tapasztalsz és átköltöztem a pályára, hiába drágább.
Már sokszor volt elmélkedésem, hogy az alföldi területeken miért ilyen borzasztóan lassú a forgalom annak ellenére, hogy hosszú egyenesek vannak. Mikor először jártam arra, akkor azt hittem, hogy mindenki le fog tolni, ha 90-100-as tempóval megyek az egyenesekben, erre kiderül, hogy 10 autóból 4 garantáltan a megengedett sebességhatár alatt megy 10-20 km/h-val, legyen az városon belül, vagy kívül. Ennek ellenére sok a baleset és sok olyat láttam, mikor a csiga tempóban törte össze magát mindegyik, egy sem gyorshajtott.
Munkatársaim közül sokan nem hajlandóak Budapesten vezetni, nem a forgalom mennyiségétől fének, hanem bevallásuk szerint attól, hogy "ott mindenki megy mint az őrült". Nem tudom mi van errefelé az emberek nagy százalékával, de másfelé az országban nincs ennyi csiga. Ezt több olyan családtag/ismerős is mondja, akik járják az országot, szóval nem hiszem, hogy velem van a baj.

(#31983) zack: Én is meglepve olvasom, hogy ilyen sok atrocitással találkoznak az autópályán. Nem sokszor tapasztalok ilyet (elsősorban az M3 és M6 viszonylatában tudok nyilatkozni). Óra szerint kb 150-re állok mindig és általában elengednek. Amúgy valóban nem jellemző, hogy ökör módjára mennének. E tempó mellett úgy 5-6 autó, ha megelőz 250 km alatt. Azok viszont általában nem 160-170-el mennek el mellettem, hanem többel tolják és mostanában a legtöbb érdekes módon SUV Audi vagy SUV BMW.

[ Szerkesztve ]

(#32013) -v- válasza Qtya123 (#32012) üzenetére


-v-
addikt

M6

Hát ott nem csak atrocitással de autóval se találkozni :D

[ Szerkesztve ]

(#32014) SzlobiG válasza -v- (#32013) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig ott is vannak agytrösztök ám rendesen főleg ezért mert tudják hogy alacsony a forgalom azt csinálnak amit akarnak...

(#32015) zack válasza -v- (#32013) üzenetére


zack
nagyúr

Azért van forgalom, de kétségkívül nem akkora, mint M1/M7/M5/M3 pályákon.
M6 elején még van forgalom, de utána a végsebesség az úr. ;]

M7 se volt vészes...Pedig ott jóval nagyobb a forgalom.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32016) trassher válasza TheProb (#32005) üzenetére


trassher
addikt

Tudom nem vigasztal de ha leírnám itt, hogy a 600K-s g astrára mennyit költöttem másfél év alatt és még mindig van mit csinálni akkor itt sokan leesnének a székről. A piacon található, épp csak életben tartott autó közül sajnos könnyű kifogni egy fost.

Redmi Note 7

(#32017) -v- válasza trassher (#32016) üzenetére


-v-
addikt

Mennyit? És mikre?
(Stabilan ülök)

(#32018) trassher válasza -v- (#32017) üzenetére


trassher
addikt

Fasten your seat belt :DDD

És ami még kell:
-motorháztető fényezés
-klímahűtő csere
-egy szett alufelni
Másfél év alatt ment a klímám 5 percet. Nem belevaló a hűtő, 2 darab szárítószűrőt sikerült egy okosnak beilleszteni a rendszerbe. Az egyik kipukkant és eltömítette a hűtőt. 2 percet megy aztán leold a kompresszor.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32019) -v- válasza trassher (#32018) üzenetére


-v-
addikt

Ennyit én vétel után fél év alatt elbasztam a focusra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32020) trassher válasza -v- (#32019) üzenetére


trassher
addikt

Na vegyen akkor mindenki focus-t meg g astrát. Ha megunjuk akkor beállunk egy parkolóba, felgyújtjuk őket és örömtáncot járunk. ;]
Szerk.:
De nyugtat a tudat, hogy neked ilyen nem fért bele a költségvetésbe. :P

#32021: Én sem véletlenül lesem a használt autókat. :D Az viszont nem tölt el jó érzéssel, hogy túl jó vétel lesz annak aki megveszi majd. Nem vagyok jólléti iroda, de a tanulópénz már megvolt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32021) -v- válasza trassher (#32020) üzenetére


-v-
addikt

Én már eladtam a gecibe :K :C

Uh bazz most hogy visszanézem a szervizlistámat meg ezeket a számokat .. miért akarok bimmert venni :F
miért akarok autót venni :F

[ Szerkesztve ]

(#32022) Mágus2 válasza trassher (#32020) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Teljesen jó autó, nincs olyan része, amivel nem kell foglalkozni. De amúgy ez soha nem lesz kész, mert mire a végére érnél, az első beépített alkatrészek megadják magukat. :Y

(#32023) EQMontoya válasza -v- (#32021) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vegyél GT86-ot, ha erős autó kell, ami megbízható, és van lőpor. :)

Same rules apply!

(#32024) trassher válasza Mágus2 (#32022) üzenetére


trassher
addikt

Nem tervezem másfél évnél tovább megtartani. :) Szerencse, hogy nem fáraszt a szerelés magamnak, nem kevés munkadíj a zsebemben maradt már.

[rvilike]: Azért, hogy ne unatkozz. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#32025) -v- válasza EQMontoya (#32023) üzenetére


-v-
addikt

Ahhoz szegény az eklézsia :(((

(#32026) focvis válasza -v- (#32021) üzenetére


focvis
veterán

Van neked is excel-táblád? Ide vele, ha nyugtassam meg magam az értékvesztés miatt. ;]

(#32027) EQMontoya válasza -v- (#32025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most itt is. De az Amszterdami ajánlat, ami nemrég jött... Ott kb. fél év alatt összejönne.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32028) -v- válasza focvis (#32026) üzenetére


-v-
addikt

Nem lehet, nagyon barátságtalan számok vannak benne!

(#32027) EQMontoya: nyomasd :)

[ Szerkesztve ]

(#32029) TheProb válasza trassher (#32020) üzenetére


TheProb
veterán

Csatlakozom énis, csak szóljatok előre, hogy lebeszéljem a trailert... ;]
Én 440-ért vettem a puntot decemberben, jelen állás szerint 300nál járok, úgy, hogy nincs benne a tegnapi mentés és a motorfelújítás... Termit kéne, az eléget mindent.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32030) trassher válasza TheProb (#32029) üzenetére


trassher
addikt

Ha lesz elég autó belefér egy ökörsütés is. ;]

Redmi Note 7

(#32031) EQMontoya válasza TheProb (#32029) üzenetére


EQMontoya
veterán

Annyiért már kaptál volna egy béka Corollát, 3 ajtóst.

De ha így folytatod, fél éven belül egy MX-5 NB ára is meglesz. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#32032) #94529552 válasza TheProb (#32029) üzenetére


#94529552
törölt tag

El kell passzolni azt a pénztemetőt rögtön, ha kész lesz. Majd csak találsz egy madarat rá.

(#32033) EQMontoya válasza #94529552 (#32032) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem olyan könnyű azt szerintem, kb. azt a pszichológiája, ami a 20 éve lottózó néninek: ha most abbahagyom, jövő héten tuti kihúzzák a számaimat.
Itt is ez a helyzet, vegyük észre: áhh, ezt még kifizetem, aztán tuti jó lesz, már mindent kicseréltem rajta. Ha most eladom, valaki áron alul kap egy megbízható kocsit, én meg kidobtam csomó pénzt az ablakon.

Teljesen világos, hogy ugyanaz a két eset, és az is, hogy miért ragaszkodnak a döntésükhöz. Pedig igazából a meghibásodások és a lottó is exponenciális eloszlást követ, tehát a múltbéli események gyakorlatilag függetlenek a várhatóktól.

Same rules apply!

(#32034) Predator2 válasza EQMontoya (#31921) üzenetére


Predator2
addikt

"Füvön meg ugye senkinek nem jut eszébe autót tárolni tartósan"

Mi baja lesz tőle?

Sajnos az eredeti kérdésemre még nem kaptam választ. :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32035) tresh válasza EQMontoya (#32031) üzenetére


tresh
addikt

Amire ugyanennyit elköltene mert aki corollat ad el azért teszi mert már ő szégyenli hogy 4 szer fordult át benne az óra :D Ergo jó autó hajtják amíg ki nem esik alóluk :U

(#32036) z123456789 válasza zack (#31983) üzenetére


z123456789
addikt

Kiváltságos vagy. Mi 3-an járunk melózni, de az igazi ökröket, csak én vonzom be. Szerintem az élet vizsgáztat, mert 3unk közül én vagyok a leghektikusabb amúgy is. :DDD

(#32037) zack válasza z123456789 (#32036) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem csak hagyok időt mindenkinek. ;) Nem türelmetlenkedek kifelé. Az autóba kiabálok, hogy "persze, totyogj a szaroddal a belsőbe 110-el". De ezt nem hallja senki. :DDD
De általában rövidebb idő után észlelnek, és kihúzódnak.
Pár hete egy 530D akarta megmutatni ki a legény a gáton. A külsőbe akart megelőzni, úgy hogy 170 környékén mentem a belsőbe, és csak azért nem húzódtam le, mert nem fogok nagyot fékezni, csak azért hogy őnagysága elvonuljon. A külsőben ugyanis volt lassú jármű. Elkezdtem tolni, hogy majd a lassú jármű után kihúzódok, de 200 körül elvette, úgy hogy maradtam a helyemen.
Nem tudom, de a 170 azért nem tötymörgős tempó. Simán ki lehet bírni addig amíg lehúzódnak, mert lett hely a külsőben. Ez az egy sztorim van idén.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32038) EQMontoya válasza Predator2 (#32034) üzenetére


EQMontoya
veterán

A földnek van egy természetes kipárolgása, tehát a fölötte tárolt autó alja ementálivá rohad, ha nem tökéletes az alvázvédelme.

Same rules apply!

(#32039) z123456789 válasza zack (#32037) üzenetére


z123456789
addikt

Még is csak kiváltságos vagy. :D
A hektikusat úgy értettem, hogy amikor VALÓBAN hátráltatnak, veszélyeztetnek...na akkor vagyok hektikus. Az életben nem villantottam még le senkit. Én azt annyira arrogáns dolognak tartom, hogy elmondani nem tudom. Látom értelmét, és nem is szólok meg senkit, aki alkalmazza, de aki eddig engem levillantott, az mind hasonló eset volt, mint amiket itt leírtok. 130/140-nel kamion sort kerülök, esetleg nagyobb sebességgel hajtok, beérnek, nem tudok lemenni, nagyot kéne fékezni, de levillantanak. Veszélyeztetnek, mert folyamatosan a seggemben vannak, úgy hogy kb 50 km-en keresztül összefüggő kocsisor van jobbról-barlról, és képtelenség lenne előrébb jutni, semmi értelme a stresszelésnek, stb...
Végtelen türelmes vagyok a tanulókkal, a mamákkal, a nőkkel, a balfaszokkal, a bicajosokkal, a motorosokkal, a gyalogosokkal, még azzal is aki egy suzi stifttel előz 120-szal 5 személlyel a belső sávban 5 teherautót. Nekem is volt 1,4 Civicem, 130-nál padlógáz, és a nagy semmi történik. :DDD Ettől függetlenül nem akartam 90-nel utazni a kamionok mögött, csak azért, mert 3 mp alatt nem érem el a 140-et 90-ról, és szégyellem magam, ha be akarok menni a belsőbe. Most sincs egy vadállat gépem, de szerencsére már annyira nem parás 90/100-ről kipattani 160-ig. Ettől függetlenül sose felejtem el a "padlógáznagysemmi" időszakomat, és úgy is tekintek a hasonló kategóriás kocsikra is. :R

[ Szerkesztve ]

(#32040) EQMontoya válasza z123456789 (#32039) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amikor szoktam villogni:
-Ha úgy van kint előttem, hogy már rég lett volna helye kihúzódni a külsőbe és elengedni.
-Ha kijön elém úgy, hogy gázelvételnél erősebbet kell lassítani
-Ha kijön elém tisztes távolságra, de még arra sem méltat, hogy 100-ról gyorsítson kicsit, emiatt 5 percig tart az előzése, én meg lassíthatok le.

Same rules apply!

(#32041) Declare válasza Qru (#31988) üzenetére


Declare
őstag

Huh en meg kezdö jogsis koromban voltam picit hasonlo helyzteben...

Osztrakoknal jöttünk haza, kesö delutan, egesz üres volt a palya, kettö kamion között böven volt hely, de mivel nem jött senki, mentem a belsöben, aztan egyszer csak meglattam 2 xenont hatul, hat mondom, baromi messze van, lassan mar tenyleg utolerem a kamiont (130 tempomat)....aztan azert nezegettem a tükröt, huh, ez nagyon gyorsan közeledik.....mondom, mind1, mar mindjart kamion, nem huzodok le, inkabb picit gyorsitok leelözöm a kamiont aztan elengedem....hat arra nem szamitottam, hogy egy M5 halad es ö ugy gondolta nem szarozik villogassal meg ilyenekke, brutal tempoval atment a jobb savba en meg neztem a tükörböl az esemenyeket, de le sem esett, hogy itt most fekezni kellene es a bmw s eppen befert vegül a kamion es elem vissza a külsöbe....brutal tempoval ment, mindent egy lapra teve fel :Y

na ez az a szitu szerintem amikor nem en voltam a hibas, de hülye voltam, mert nem erzekeltem meg a sebessegeket ahogy kell es nem mertem fel ugy a helyzetet ahogy kell. Ha nem fer be a bmw mindannyian racseszünk es kitörölhettem volna vele, hogy ö a hiabas :(

(#32042) TheProb


TheProb
veterán

Most szóltak mondják a szervizesek, hogy hidegen kéken füstöl a kocsi, eszi az olajat...
Ezek már új motort vagy teljes felújítást akarnának velem csináltatni fél milláért..., mert hogy ha már eszi az olajat akkor nem elég a hengerfej felújítás.

Beszéltem 2 másik szerelővel, mind2 hülyeségnek tartja azt (énis, nem is lenne rá pénzem, meg nem is akarnék ennyit kiverni erre...). Azt tanácsolták máshol, hogy maradjon a hengerfej javítás, aztán használjam így. Más nem után töltögetem az olajat, ha nem javul meg. Egyre érdekesebb lesz a történet, egyre inkább konvergálok a felgyújtós témához.

u.i.: Síkoláshoz mennyire kell spec gép, tudás? Mert van nekem egy gépész ismerősöm, elég jól felszerelt műhellyel. Ha pontosan megmondom, hogy mit kell csinálni akkor megtudja sikolni/köszörülni a hengerfejet? Vagy bízzam az állítólagos szakemberekre? (bár ha ennyire eröltetik a motorcserét, meg a félmilliós felújítást akkor nemtom mit higgyek)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32043) lenko válasza TheProb (#32042) üzenetére


lenko
aktív tag

Bontott motor max 150e, ami jó állapotú+munkadíj.

Az embereknek fáj az igazság!

(#32044) EQMontoya válasza TheProb (#32042) üzenetére


EQMontoya
veterán

Látta ezt a foshalmot szerelő, mikor megvetted?

Same rules apply!

(#32045) TheProb válasza lenko (#32043) üzenetére


TheProb
veterán

80-as mondtak a motorra, meg elvileg ilyenkor kell megint teljes vezérlés csere. Ami ugye januárban volt, szal jó lenne megint 100at kiadni rá...

(#32044) EQMontoya: Látta, kérdés mire gondolsz, hogy melyik részét. December.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32046) EQMontoya válasza TheProb (#32045) üzenetére


EQMontoya
veterán

4 hónap alatt költöttél 300-at egy Puntóra? Egek...
Kiváncsi lennék, mit nézett rajta az a jóember, aki ezt látta.

Same rules apply!

(#32047) TheProb válasza EQMontoya (#32046) üzenetére


TheProb
veterán

Szerinted miért b@sz szét az ideg?

Kérdés, most mi a picsát csináljak. Hengerfejezésre még rászánok 30-35öt. ha úgy elmegy még pár évet. Ha nem akkor nemtudom mit csinálok, tanácstalan vagyok már teljesen...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#32048) z123456789 válasza EQMontoya (#32040) üzenetére


z123456789
addikt

Azért is írtam, hogy látom értelmét, de az engem ért negatív atrocitások miatt beskatulyáztam arrogáns viselkedésnek, és valószínű e miatt is van egy korlát bennem, hogy ne használjam. Valószínű engem sose kéne levillantanod, mert az általad felsorolt tevékenységek kiesnek az érdeklődési körömből. :D

(#32049) lenko válasza TheProb (#32045) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha nem rég volt cserélve, igaz nem túl szép dolog, de szerintem át lehet pattintani, baj nem hiszem hogy lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#32050) EQMontoya válasza z123456789 (#32048) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként ritkán megyek gyorsan pályán, mert szerintem alapvetően értelmetlen.
Van persze, hogy időre megyek, vagy valami hasonló okból odalépek, de ritka. És olyankor általában ezt a balfácánkodást tapasztalom.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.