Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyen állapotban vannak a felnik. Koszosnak tuti koszos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13002) runner 125 válasza bitpork (#13000) üzenetére


runner 125
nagyúr


:))

De 150x100 pixeről is megmondom h ez Dotz felni, annyire bűnronda.
Múltkor Győrben egy Eos-on is pontosan ilyen volt, nah akkor néztem meg alaposan és elkönyveltem h mennyire nincs ízlésük az embereknek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13003) TaaT válasza bitpork (#13001) üzenetére


TaaT
veterán

Nem az állapotuk borzalmas hanem a kinézetük :)

Give them hell Ukraine!

(#13004) Zoli1222 válasza bitpork (#13000) üzenetére


Zoli1222
őstag

Annyit biztos lát, h borzasztónak találja. Amúgy szem se a legszebb.

(#13005) bitpork válasza TaaT (#13003) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jóvan, aszittem h az állaguk. Gyári hívő vagyok :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13006) roberto211 válasza TaaT (#12999) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem tök vagány meg jól néz ki csak valahogy nem passzol ezzel az autóval az tény

Legalábbis képen.

Régebben ismerősöm ugyanilyet vett a szalon corollajara azon nagyon szep volt.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13007) mycso válasza roberto211 (#13006) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem az egyik kedvenc felnim. De ezek szerint nincs ízlésem...ez van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13008) tomcsi23 válasza runner 125 (#13002) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vóvóra pattints már fel egy ilyen dotz felnit. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13009) Richard! válasza bitpork (#13005) üzenetére


Richard!
addikt

Ha Audi, akkor nálam a Rotor viszi a prímet :K ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13010) MunezXBK válasza Richard! (#13009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, az az új Ramses. :D

(#13011) runner 125 válasza tomcsi23 (#13008) üzenetére


runner 125
nagyúr

De legalább 19"-ban, egy No fear matricával karöltve, nem? :))

Szigorúan gyári, 17"-nál megálltam. Ez való rá, mind minőségben, mind stílusban, mind méretben arányait tekintve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13012) bitpork válasza runner 125 (#13011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És igazad is van :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13013) 426os válasza runner 125 (#13011) üzenetére


426os
őstag

Ez az S60 még mindig gyönyörű... :)

.

(#13014) tomcsi23 válasza runner 125 (#13011) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, nyilván. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13015) TaaT válasza roberto211 (#13006) üzenetére


TaaT
veterán

Nem láttam még autót aminek jól állt volna, se japánon se semmin. :B

Give them hell Ukraine!

(#13016) roberto211 válasza TaaT (#13015) üzenetére


roberto211
őstag

Nem lehetünk egyformák.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13017) Snoop-y válasza TaaT (#13015) üzenetére


Snoop-y
veterán

DOTZ egy disco felni, normalis autora nem tennem fel...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13018) tomiii. válasza Snoop-y (#13017) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Vannak szép DOTZ felni(k). Talán ez az 1. :D

(#13019) Ck.


Ck.
addikt

Ha egy adott országban 2020-ig fokozatosan ki akarjak tiltani a dieseleket, kezdve először 2018-ig a fővárossal es a nagyobb városokkal, először csak irdatlanul magas napi útdijjal, végül pedig teljes kitiltassal, azt a gyakorlatban hogyan lehet megvalósítani? Mi van azokkal aki ma vesz vadonatúj szalon dieselt, vagy ezt követően?
Amit olvastam, a kormány ösztönözni fogja a gyártókat/kereskedőket a kedvező vissza vásárlásra és benzin, hibrid, ill. elektromos autó becserélésére.
De ezt akkor is, hogy? Mit csinálnak annyi 1-2-3+ éves diesellel a szalonok, ha sajat országban jogilag már nem ertekesithetok? Export?
És mi lesz azokkal, akiknek anyagilag nincs lehetőségük másik auto beruházásra?

[ Szerkesztve ]

(#13020) bitpork válasza Ck. (#13019) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Buktaaaaaaaa. Ez van amikor a hülyeség kitartással párosul.

Innovatív Audi tulaj és a high five :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13021) Ck. válasza bitpork (#13020) üzenetére


Ck.
addikt

De most komolyan, meg merne egy kormány lépni ilyet?
Csak az áruszállítást és a tömegközlekedést akarjak meghagyni.

(#13022) Burt1793 válasza Ck. (#13021) üzenetére


Burt1793
veterán

2018/2020ig biztos nem, nagyon sok a dízel új autó és nagyon leviszi az árukat egy ilyen. Gondolom lesz egy 4-5 évnyi türelmi idő, máshogyan ezt nem lehet megcsinálni.
Illetve ott van az is, hogy egy mai modern dízel autó kétharmadannyi szén-dioxidot, szén-monoxidot nyom ki kilométerenként, mint egy modern benzines, mivel kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#13023) bitpork válasza Ck. (#13021) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Simán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13024) Ck. válasza Burt1793 (#13022) üzenetére


Ck.
addikt

A tüdőrákos megbetegedések és a szmog elleni kampány miatt kezdett a kormány ilyen intézkedésbe idekint.
Autóvásárlás elott állok és most ez nagyon elgondolkodtat, h merjek-e dieselt venni.

[ Szerkesztve ]

(#13025) bitpork válasza Ck. (#13024) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj h ez nem fogja ott sem csökkenteni a számokat. Ezek ilyen vicces látszatintézkedések, de legalább aranyosak. A benzinben kevesebb a szilárd részecske, cserében több a mérgező gáz :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13026) Burt1793 válasza Ck. (#13024) üzenetére


Burt1793
veterán

Szerintem nyugodtan vehetsz dízelt, mire ez az egész Magyarországra ér, már az ezt követő autódban fogsz ülni. ;)

Szerk.: Ja, te nem Magyarországon élsz? Ha Franciaországban laksz, ne vegyél dízelt.

[ Szerkesztve ]

(#13027) Ck. válasza Burt1793 (#13026) üzenetére


Ck.
addikt

Bocsi, azt nem írtam, h UK-ról van szó.
Itthon még ilyen agymenesről nem hallottam, csak a franciáknál.

(#13028) parandroid válasza Burt1793 (#13022) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Illetve ott van az is, hogy egy mai modern dízel autó kétharmadannyi szén-dioxidot, szén-monoxidot nyom ki kilométerenként, mint egy modern benzines, mivel kevesebbet fogyaszt."

Ja, ezekből kevesebbet, minden más - jóval szennyezőbb - csúnya dologból meg jóval többet. Nyilván sok szempontból hasznos a dízel, de a kicsi fogyasztást azért jórészt a direkt erre kihegyezett turbós motoroknak köszönheti, amit viszont mostanra már a benzines kispajtások is tudnak. Nem is beszélve a hibridekről, meg tisztán elektromos hajtásokról.

Én sem hiszem, hogy bármelyik önmagában hordozza a megváltást, de hogy a dízel nem jó irány, az azért elég egyértelmű, szóval érdemes noszogatni a gyártókat az egyéb megoldások keresésére, mert nekik az lenne a legkényelmesebb, ha egy kifejlesztett technológiát még 50 évig tudnak használni, mert annál nagyobb a megtérülés. Szeret sírni a szájuk egyébként, de ha jobban megnézed pl a VAG számait, az ügyesebbek azért így is horribilis nyereséggel dolgoznak, aki meg bukón áll, az inkább a marketing- és dizájn osztályának köszönheti, illetve a csúnya tervezési hibáinak - lásd olaszok, franciák, Ford, meg szerencsétlen Opel. Ja, meg szerencsétlen Toyota, akinél ott a világ jelenlegi legjobb hibrid hajtása, csak éppen nem tud normállisan kinéző autót építeni rá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13029) bitpork válasza parandroid (#13028) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A dízel a jó irány. Kisebb veszteséghő, kevesebb gáz alapú mérgező anyag (a szilárd részecskéket jobban lehet kezelni lásd dpf és adblue) ugyan azt a teljesítményt kevesebb felhasználásával lehet elérni. Rgo jobb.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13030) Burt1793 válasza Ck. (#13027) üzenetére


Burt1793
veterán

Turbó nélkül is keveset fogyaszt a dízel, jóval jobb a hatásfoka.
Ha azt vesszük, hogy kihasználjuk egy 2 literes 150 lovas tdi és egy 1.6-os turbós benzines autó teljesítményét (nagyjából ugyanazt tudják teljesítményben), a dízel fog fogyasztani vegyesben 7 litert, a benyás ugyanígy 12-t (gyorsítgatós, szabálytalan tempóval).
Ezek tények.
Ahogy az is, hogy a 2 ltieres 150 lovas bluemotion vw golf 5-5,2 literrel jár el úgy, hogy dinamikusan megy vele az ember.
A suzuki, mazda új benzines motorjai viszont elvileg keveset fogyasztanak, persze nem mennek úgy, mint egy tádé, de legalább valós az alacsony fogyasztás, nem csak mese.

[ Szerkesztve ]

(#13031) parandroid válasza bitpork (#13029) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, persze.

A szilárd részecskéket meg majd regeneráláskor egyben kiköpi. De méréskor nyilván tök jól néznek ki az adatok a monitoron. Meg nem is büdös, kérdezz csak meg bárkit, akinek dízel autója van. Veszteséghő felhasználásra meg egy megoldás a Mazda-féle Skyactive, nem most kezdték, csinálták már az előtt is, hogy így hívták volna.

Nem egyszerű kérdés, van előnye és hátránya mindkét oldalnak, szennyezőnek is mind a kettő borzasztóan szennyező, ugyanakkor az elektromos energiát sem kis mezei virágok kacagásából állítják elő, ott is kőkeményen bejátszanak a fosszilis energiahordozók, de azért még mindig úgy néz kia dolog, hogy a legtöbb értelme ezeknek van (illetve amígy gyerekcipőben járnak, addig a hibrid hajtásoknak).

Szóval azért szentté ne avassuk a gázolajat, főleg azért, mert az alacsonyabb károsanyagkibocsátás azért mind úgy jön ki, hogy 100 km-re vetítve határozzák meg, úgy meg azért a relatíve kisebb fogyasztás miatt van csak előnyük. Ha a kis lökettérfogatú turbós benzinesekhez képest hasonlítod, mindjárt bukják ezt is (TSI tud valami 100 g/km-hez egészen közeli CO2-kibocsátási értéket, nincs az a dízel, ami ezt hozná). MIndehhez hozzájön, hogy a gyártók ott csalnak a megadott adatokkal, ahol csak tudnak, legyen az károsanyag-kibocsááts, vagy a fogyasztás, amit azért jelentősen, khmm... optimalizált feltételekkel hajlamosak kiszámolni és megadni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13032) SzlobiG válasza runner 125 (#13002) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a kép. :D

Jólvan, akkor nem csak szerintem ronda..

Tegnap mentem M7-en Fehérvártol Siófokig milyen sok lerobbant autót lehetett látni, nem bírják a gépek a meleget úgy látszik. :( Az a durva hogy ilyen A6, 5-ös bmw-k voltak leginkább.

(#13033) Burt1793 válasza SzlobiG (#13032) üzenetére


Burt1793
veterán

Najó, de a Németországból behozott 300k km-t futott A6-os, 5er-eket láttad, nem? Nem a 2010 utáni példányok rohadnak le, no para. Csak ugye a magyar prémium autót akar, ha nem is újonnan, de használtan mindenképpen. :D
Mi amikor fullosan leterhelve (3 bicikli a vonóhorgon, 2 a tetőn), tele csomaggal, 5 emberrel mentünk melegben, dugóban szerpentinen, akkor se moccant meg soha egyik mazda6-os vízhőfokmutatója sem felfelé. Viszont a csapatban lévő ugyanannyit futott volvok (s60) kérték a pihenőt, úgy látszik náluk nincs ilyen hőség.

Persze volt olyan is Dél-Olaszországban, hogy utánfutóval, telepakolva, kompon járatás után egy kisebb szerpentinen felfelé leállította a klímát az autó. :B

[ Szerkesztve ]

(#13034) bitpork válasza parandroid (#13031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Öööö arról a szkájaktívról beszélünk amiben a motorolaj szint kítuggyahogy de szokott emelkedni, hogy csak a legjellemzőbb hibáját emlegessem? :)

Minden autó szennyez, nem is akárhogy. Még a z elektronyosak is :K Uh ha már mind szar akkor legalább a hatásfok nyereségünk legyen meg. Azt a kötsög szilárd anyagot , meg lehetne olcsóbb módon gyűjteni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13035) runner 125 válasza 426os (#13013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kösz!
Szeretjük is.

SzlobiG

Nah igen, mondjuk én a jó pár kigyulladt autón akadtam meg.

Tényleg, nálatok (mindenkihez szól) van poroltó a kocsiban? Mindig terveztem h veszek, bár nem tudo mit ér mondjuk egy ilyen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13036) TaaT válasza bitpork (#13025) üzenetére


TaaT
veterán

"A benzinben kevesebb a szilárd részecske"

A múltkori Turbós Volvo cikk után én már ebben sem vagyok biztos, sőt. :U

Give them hell Ukraine!

(#13037) TaaT válasza runner 125 (#13035) üzenetére


TaaT
veterán

A poroltóról tudni kell hogy csak addig ér valamit amíg nagyon kicsi a gebasz, amint el kezd harapózni a dolog semmit sem ér, még a nagy sem.

Give them hell Ukraine!

(#13038) SzlobiG válasza Burt1793 (#13033) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az A6 az 2010 körüli volt, de persze lehetett az is behozott gép ezt így ugye nem tudom. Egy kis pözsőt láttam még ott már szedték szét a légszűrőt meg egyéb dolgokat. :(

De valszeg az lehet amit mondasz mert múltkor is ez volt amikor mentem bmw, merci, audi húzták fel őket a trélerre.

(#13031) peterkeT:

Persze kukázzuk a dízelt, benzint a hajókba, mozdonyok, buszokba is azt még gyorsabban éljük fel a megmaradt kőolajat... :U

Runner: Nekem igen van hatul egy kicsi poroltó.

[ Szerkesztve ]

(#13039) Burt1793 válasza SzlobiG (#13038) üzenetére


Burt1793
veterán

Uhh, hajókba, kamionokba benzin igazi pocsékolás lenne, arróp nem is beszélve, hogy lakott területen kívül több helye van a szennyező anyagoknak.

(#13040) TaaT válasza Ck. (#13027) üzenetére


TaaT
veterán

Idehaza fűtési szezonban simán több szennyező anyag kerül a levegőbe mint az év többi részében összesen.

Ezért nincs is értelme f@szkorbáccsal ostorozno az autósokat, a szmogriadó idején kitiltott autók nélkül sem szokott javulni a helyzet olyankor. De mivel azt nem lehet megtiltani hogy fával, szénnel, szeméttel, ronggyal tüzeljenek az emberek, csak az autósokat lehet elővenni.

Give them hell Ukraine!

(#13041) bitpork válasza TaaT (#13040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg tehetik a pikulát a seggükbe ha közben a buszok meg a vonatok okádják a füstöt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13042) Qru válasza aram01 (#12969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hibás. Az öreg a hibás, sima köv.táv be nem tartásása. Kivéve ha van az öregnek tanúja, hogy bevágott elé a csaj (amennyiben tényleg bevágott elé). Szóval vonja szépen vissza azt az elismerést. :K

#nincsbennetarcsi

(#13043) AMD Power válasza SzlobiG (#13038) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is van. Kb 5 éve vettem. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13044) Richard! válasza runner 125 (#13035) üzenetére


Richard!
addikt

Nekem nincs, mivel egy Ford soha nem gyullad ki ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13045) bitpork válasza Richard! (#13044) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tény hogy csak Ferrari - Lambo specialitás. No de annyi pénzért legyen is izgalom :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13046) tomiii. válasza Richard! (#13044) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem múltkor is kigyulladt, akkor az én Fordom ezt az igazságot nem hallotta :(

(#13047) Qru válasza runner 125 (#13035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem csak a Jazz-ben van, kéne vennem egyet a nagyvasba is...

#nincsbennetarcsi

(#13048) MunezXBK válasza Qru (#13047) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minek? Majd a menetszél eloltja. ;]

(#13049) Qru válasza MunezXBK (#13048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D Igaz!

Kolléganőm járt úgy, hogy kigyullad a Fóbiája, nem volt porraloltójuk így kiégett az egész kocsi. Hát 900k érték vált porrá pár perc alatt. :(

#nincsbennetarcsi

(#13050) roti86 válasza runner 125 (#13035) üzenetére


roti86
őstag

Van, kisebb kiszerelés, tetykóba volt 2K. Ilyen

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.