Hirdetés

2020. január 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-01-04 18:11:43

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13001) bitpork

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Ilyen állapotban vannak a felnik. Koszosnak tuti koszos.

https://www.facebook.com/marketplace/item/2365103570211297/ ~~~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#13002) runner 125 válasza bitpork (#13000) üzenetére

runner 125
(nagyúr)

:))

De 150x100 pixeről is megmondom h ez Dotz felni, annyire bűnronda.
Múltkor Győrben egy Eos-on is pontosan ilyen volt, nah akkor néztem meg alaposan és elkönyveltem h mennyire nincs ízlésük az embereknek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13003) TaaT válasza bitpork (#13001) üzenetére

TaaT
(veterán)

Nem az állapotuk borzalmas hanem a kinézetük :)

(#13004) Zoli1222 válasza bitpork (#13000) üzenetére

Zoli1222
(őstag)

Annyit biztos lát, h borzasztónak találja. Amúgy szem se a legszebb.

(#13005) bitpork válasza TaaT (#13003) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Jóvan, aszittem h az állaguk. Gyári hívő vagyok :B

https://www.facebook.com/marketplace/item/2365103570211297/ ~~~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#13006) roberto211 válasza TaaT (#12999) üzenetére

roberto211
(őstag)

Szerintem tök vagány meg jól néz ki csak valahogy nem passzol ezzel az autóval az tény

Legalábbis képen.

Régebben ismerősöm ugyanilyet vett a szalon corollajara azon nagyon szep volt.

[ Szerkesztve ]

SWIFT 1.5 VVT GS///

(#13007) mycso válasza roberto211 (#13006) üzenetére

mycso
(veterán)

Nekem az egyik kedvenc felnim. De ezek szerint nincs ízlésem...ez van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13008) tomcsi23 válasza runner 125 (#13002) üzenetére

tomcsi23
(veterán)

Vóvóra pattints már fel egy ilyen dotz felnit. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13009) Richard! válasza bitpork (#13005) üzenetére

Richard!
(őstag)

Ha Audi, akkor nálam a Rotor viszi a prímet :K ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13010) MunezXBK válasza Richard! (#13009) üzenetére

MunezXBK
(nagyúr)

Ja, az az új Ramses. :D

(#13011) runner 125 válasza tomcsi23 (#13008) üzenetére

runner 125
(nagyúr)

De legalább 19"-ban, egy No fear matricával karöltve, nem? :))

Szigorúan gyári, 17"-nál megálltam. Ez való rá, mind minőségben, mind stílusban, mind méretben arányait tekintve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13012) bitpork válasza runner 125 (#13011) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

És igazad is van :K

(#13013) 426os válasza runner 125 (#13011) üzenetére

426os
(őstag)

Ez az S60 még mindig gyönyörű... :)

.

(#13014) tomcsi23 válasza runner 125 (#13011) üzenetére

tomcsi23
(veterán)

Jaja, nyilván. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13015) TaaT válasza roberto211 (#13006) üzenetére

TaaT
(veterán)

Nem láttam még autót aminek jól állt volna, se japánon se semmin. :B

(#13016) roberto211 válasza TaaT (#13015) üzenetére

roberto211
(őstag)

Nem lehetünk egyformák.

SWIFT 1.5 VVT GS///

(#13017) Snoop-y válasza TaaT (#13015) üzenetére

Snoop-y
(addikt)

DOTZ egy disco felni, normalis autora nem tennem fel...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#13018) tomiii. válasza Snoop-y (#13017) üzenetére

tomiii.
(aktív tag)

Vannak szép DOTZ felni(k). Talán ez az 1. :D

(#13019) Ck.

Ck.
(őstag)

Ha egy adott országban 2020-ig fokozatosan ki akarjak tiltani a dieseleket, kezdve először 2018-ig a fővárossal es a nagyobb városokkal, először csak irdatlanul magas napi útdijjal, végül pedig teljes kitiltassal, azt a gyakorlatban hogyan lehet megvalósítani? Mi van azokkal aki ma vesz vadonatúj szalon dieselt, vagy ezt követően?
Amit olvastam, a kormány ösztönözni fogja a gyártókat/kereskedőket a kedvező vissza vásárlásra és benzin, hibrid, ill. elektromos autó becserélésére.
De ezt akkor is, hogy? Mit csinálnak annyi 1-2-3+ éves diesellel a szalonok, ha sajat országban jogilag már nem ertekesithetok? Export?
És mi lesz azokkal, akiknek anyagilag nincs lehetőségük másik auto beruházásra?

[ Szerkesztve ]

(#13020) bitpork válasza Ck. (#13019) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Buktaaaaaaaa. Ez van amikor a hülyeség kitartással párosul.

Innovatív Audi tulaj és a high five :DDD

(#13021) Ck. válasza bitpork (#13020) üzenetére

Ck.
(őstag)

De most komolyan, meg merne egy kormány lépni ilyet?
Csak az áruszállítást és a tömegközlekedést akarjak meghagyni.

(#13022) Burt1793 válasza Ck. (#13021) üzenetére

Burt1793
(veterán)

2018/2020ig biztos nem, nagyon sok a dízel új autó és nagyon leviszi az árukat egy ilyen. Gondolom lesz egy 4-5 évnyi türelmi idő, máshogyan ezt nem lehet megcsinálni.
Illetve ott van az is, hogy egy mai modern dízel autó kétharmadannyi szén-dioxidot, szén-monoxidot nyom ki kilométerenként, mint egy modern benzines, mivel kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#13023) bitpork válasza Ck. (#13021) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Simán.

(#13024) Ck. válasza Burt1793 (#13022) üzenetére

Ck.
(őstag)

A tüdőrákos megbetegedések és a szmog elleni kampány miatt kezdett a kormány ilyen intézkedésbe idekint.
Autóvásárlás elott állok és most ez nagyon elgondolkodtat, h merjek-e dieselt venni.

[ Szerkesztve ]

(#13025) bitpork válasza Ck. (#13024) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Az a baj h ez nem fogja ott sem csökkenteni a számokat. Ezek ilyen vicces látszatintézkedések, de legalább aranyosak. A benzinben kevesebb a szilárd részecske, cserében több a mérgező gáz :D

(#13026) Burt1793 válasza Ck. (#13024) üzenetére

Burt1793
(veterán)

Szerintem nyugodtan vehetsz dízelt, mire ez az egész Magyarországra ér, már az ezt követő autódban fogsz ülni. ;)

Szerk.: Ja, te nem Magyarországon élsz? Ha Franciaországban laksz, ne vegyél dízelt.

[ Szerkesztve ]

(#13027) Ck. válasza Burt1793 (#13026) üzenetére

Ck.
(őstag)

Bocsi, azt nem írtam, h UK-ról van szó.
Itthon még ilyen agymenesről nem hallottam, csak a franciáknál.

(#13028) peterkeT válasza Burt1793 (#13022) üzenetére

peterkeT
(nagyúr)

"Illetve ott van az is, hogy egy mai modern dízel autó kétharmadannyi szén-dioxidot, szén-monoxidot nyom ki kilométerenként, mint egy modern benzines, mivel kevesebbet fogyaszt."

Ja, ezekből kevesebbet, minden más - jóval szennyezőbb - csúnya dologból meg jóval többet. Nyilván sok szempontból hasznos a dízel, de a kicsi fogyasztást azért jórészt a direkt erre kihegyezett turbós motoroknak köszönheti, amit viszont mostanra már a benzines kispajtások is tudnak. Nem is beszélve a hibridekről, meg tisztán elektromos hajtásokról.

Én sem hiszem, hogy bármelyik önmagában hordozza a megváltást, de hogy a dízel nem jó irány, az azért elég egyértelmű, szóval érdemes noszogatni a gyártókat az egyéb megoldások keresésére, mert nekik az lenne a legkényelmesebb, ha egy kifejlesztett technológiát még 50 évig tudnak használni, mert annál nagyobb a megtérülés. Szeret sírni a szájuk egyébként, de ha jobban megnézed pl a VAG számait, az ügyesebbek azért így is horribilis nyereséggel dolgoznak, aki meg bukón áll, az inkább a marketing- és dizájn osztályának köszönheti, illetve a csúnya tervezési hibáinak - lásd olaszok, franciák, Ford, meg szerencsétlen Opel. Ja, meg szerencsétlen Toyota, akinél ott a világ jelenlegi legjobb hibrid hajtása, csak éppen nem tud normállisan kinéző autót építeni rá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13029) bitpork válasza peterkeT (#13028) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

A dízel a jó irány. Kisebb veszteséghő, kevesebb gáz alapú mérgező anyag (a szilárd részecskéket jobban lehet kezelni lásd dpf és adblue) ugyan azt a teljesítményt kevesebb felhasználásával lehet elérni. Rgo jobb.

(#13030) Burt1793 válasza Ck. (#13027) üzenetére

Burt1793
(veterán)

Turbó nélkül is keveset fogyaszt a dízel, jóval jobb a hatásfoka.
Ha azt vesszük, hogy kihasználjuk egy 2 literes 150 lovas tdi és egy 1.6-os turbós benzines autó teljesítményét (nagyjából ugyanazt tudják teljesítményben), a dízel fog fogyasztani vegyesben 7 litert, a benyás ugyanígy 12-t (gyorsítgatós, szabálytalan tempóval).
Ezek tények.
Ahogy az is, hogy a 2 ltieres 150 lovas bluemotion vw golf 5-5,2 literrel jár el úgy, hogy dinamikusan megy vele az ember.
A suzuki, mazda új benzines motorjai viszont elvileg keveset fogyasztanak, persze nem mennek úgy, mint egy tádé, de legalább valós az alacsony fogyasztás, nem csak mese.

[ Szerkesztve ]

(#13031) peterkeT válasza bitpork (#13029) üzenetére

peterkeT
(nagyúr)

Aha, persze.

A szilárd részecskéket meg majd regeneráláskor egyben kiköpi. De méréskor nyilván tök jól néznek ki az adatok a monitoron. Meg nem is büdös, kérdezz csak meg bárkit, akinek dízel autója van. Veszteséghő felhasználásra meg egy megoldás a Mazda-féle Skyactive, nem most kezdték, csinálták már az előtt is, hogy így hívták volna.

Nem egyszerű kérdés, van előnye és hátránya mindkét oldalnak, szennyezőnek is mind a kettő borzasztóan szennyező, ugyanakkor az elektromos energiát sem kis mezei virágok kacagásából állítják elő, ott is kőkeményen bejátszanak a fosszilis energiahordozók, de azért még mindig úgy néz kia dolog, hogy a legtöbb értelme ezeknek van (illetve amígy gyerekcipőben járnak, addig a hibrid hajtásoknak).

Szóval azért szentté ne avassuk a gázolajat, főleg azért, mert az alacsonyabb károsanyagkibocsátás azért mind úgy jön ki, hogy 100 km-re vetítve határozzák meg, úgy meg azért a relatíve kisebb fogyasztás miatt van csak előnyük. Ha a kis lökettérfogatú turbós benzinesekhez képest hasonlítod, mindjárt bukják ezt is (TSI tud valami 100 g/km-hez egészen közeli CO2-kibocsátási értéket, nincs az a dízel, ami ezt hozná). MIndehhez hozzájön, hogy a gyártók ott csalnak a megadott adatokkal, ahol csak tudnak, legyen az károsanyag-kibocsááts, vagy a fogyasztás, amit azért jelentősen, khmm... optimalizált feltételekkel hajlamosak kiszámolni és megadni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13032) SzlobiG válasza runner 125 (#13002) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Ez a kép. :D

Jólvan, akkor nem csak szerintem ronda..

Tegnap mentem M7-en Fehérvártol Siófokig milyen sok lerobbant autót lehetett látni, nem bírják a gépek a meleget úgy látszik. :( Az a durva hogy ilyen A6, 5-ös bmw-k voltak leginkább.

(#13033) Burt1793 válasza SzlobiG (#13032) üzenetére

Burt1793
(veterán)

Najó, de a Németországból behozott 300k km-t futott A6-os, 5er-eket láttad, nem? Nem a 2010 utáni példányok rohadnak le, no para. Csak ugye a magyar prémium autót akar, ha nem is újonnan, de használtan mindenképpen. :D
Mi amikor fullosan leterhelve (3 bicikli a vonóhorgon, 2 a tetőn), tele csomaggal, 5 emberrel mentünk melegben, dugóban szerpentinen, akkor se moccant meg soha egyik mazda6-os vízhőfokmutatója sem felfelé. Viszont a csapatban lévő ugyanannyit futott volvok (s60) kérték a pihenőt, úgy látszik náluk nincs ilyen hőség.

Persze volt olyan is Dél-Olaszországban, hogy utánfutóval, telepakolva, kompon járatás után egy kisebb szerpentinen felfelé leállította a klímát az autó. :B

[ Szerkesztve ]

(#13034) bitpork válasza peterkeT (#13031) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Öööö arról a szkájaktívról beszélünk amiben a motorolaj szint kítuggyahogy de szokott emelkedni, hogy csak a legjellemzőbb hibáját emlegessem? :)

Minden autó szennyez, nem is akárhogy. Még a z elektronyosak is :K Uh ha már mind szar akkor legalább a hatásfok nyereségünk legyen meg. Azt a kötsög szilárd anyagot , meg lehetne olcsóbb módon gyűjteni.

(#13035) runner 125 válasza 426os (#13013) üzenetére

runner 125
(nagyúr)

Kösz!
Szeretjük is.

SzlobiG

Nah igen, mondjuk én a jó pár kigyulladt autón akadtam meg.

Tényleg, nálatok (mindenkihez szól) van poroltó a kocsiban? Mindig terveztem h veszek, bár nem tudo mit ér mondjuk egy ilyen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#13036) TaaT válasza bitpork (#13025) üzenetére

TaaT
(veterán)

"A benzinben kevesebb a szilárd részecske"

A múltkori Turbós Volvo cikk után én már ebben sem vagyok biztos, sőt. :U

(#13037) TaaT válasza runner 125 (#13035) üzenetére

TaaT
(veterán)

A poroltóról tudni kell hogy csak addig ér valamit amíg nagyon kicsi a gebasz, amint el kezd harapózni a dolog semmit sem ér, még a nagy sem.

(#13038) SzlobiG válasza Burt1793 (#13033) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Az A6 az 2010 körüli volt, de persze lehetett az is behozott gép ezt így ugye nem tudom. Egy kis pözsőt láttam még ott már szedték szét a légszűrőt meg egyéb dolgokat. :(

De valszeg az lehet amit mondasz mert múltkor is ez volt amikor mentem bmw, merci, audi húzták fel őket a trélerre.

(#13031) peterkeT:

Persze kukázzuk a dízelt, benzint a hajókba, mozdonyok, buszokba is azt még gyorsabban éljük fel a megmaradt kőolajat... :U

Runner: Nekem igen van hatul egy kicsi poroltó.

[ Szerkesztve ]

(#13039) Burt1793 válasza SzlobiG (#13038) üzenetére

Burt1793
(veterán)

Uhh, hajókba, kamionokba benzin igazi pocsékolás lenne, arróp nem is beszélve, hogy lakott területen kívül több helye van a szennyező anyagoknak.

(#13040) TaaT válasza Ck. (#13027) üzenetére

TaaT
(veterán)

Idehaza fűtési szezonban simán több szennyező anyag kerül a levegőbe mint az év többi részében összesen.

Ezért nincs is értelme f@szkorbáccsal ostorozno az autósokat, a szmogriadó idején kitiltott autók nélkül sem szokott javulni a helyzet olyankor. De mivel azt nem lehet megtiltani hogy fával, szénnel, szeméttel, ronggyal tüzeljenek az emberek, csak az autósokat lehet elővenni.

(#13041) bitpork válasza TaaT (#13040) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Meg tehetik a pikulát a seggükbe ha közben a buszok meg a vonatok okádják a füstöt.

(#13042) Qru válasza aram01 (#12969) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Nem hibás. Az öreg a hibás, sima köv.táv be nem tartásása. Kivéve ha van az öregnek tanúja, hogy bevágott elé a csaj (amennyiben tényleg bevágott elé). Szóval vonja szépen vissza azt az elismerést. :K

(#13043) AMD Power válasza SzlobiG (#13038) üzenetére

AMD Power
(titán)

Nekem is van. Kb 5 éve vettem. :B

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#13044) Richard! válasza runner 125 (#13035) üzenetére

Richard!
(őstag)

Nekem nincs, mivel egy Ford soha nem gyullad ki ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13045) bitpork válasza Richard! (#13044) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Tény hogy csak Ferrari - Lambo specialitás. No de annyi pénzért legyen is izgalom :K

[ Szerkesztve ]

(#13046) tomiii. válasza Richard! (#13044) üzenetére

tomiii.
(aktív tag)

Nekem múltkor is kigyulladt, akkor az én Fordom ezt az igazságot nem hallotta :(

(#13047) Qru válasza runner 125 (#13035) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Nekem csak a Jazz-ben van, kéne vennem egyet a nagyvasba is...

(#13048) MunezXBK válasza Qru (#13047) üzenetére

MunezXBK
(nagyúr)

Minek? Majd a menetszél eloltja. ;]

(#13049) Qru válasza MunezXBK (#13048) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

:D Igaz!

Kolléganőm járt úgy, hogy kigyullad a Fóbiája, nem volt porraloltójuk így kiégett az egész kocsi. Hát 900k érték vált porrá pár perc alatt. :(

(#13050) roti86 válasza runner 125 (#13035) üzenetére

roti86
(őstag)

Van, kisebb kiszerelés, tetykóba volt 2K. Ilyen

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.