Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) BomiBoogie válasza MunezXBK (#9261) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért mondjuk az 1.1-es motor 90-et bír tartósan, elfogadható fogyasztással, gondolom...

Lehet, hogy mégis úgy alakul, heti párszor autópályáznom kellene az 1.1-es Saxóval, de nem akarom, hogy kiegyen a vagyonomból. :D

Tudom, hogy erre nem ez az autó kell, de most nincs más opció. :)

(#9352) MunezXBK válasza BomiBoogie (#9351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Persze, csak megint a fogyasztás/köbcenti/megy-nem megy Bermuda háromszögben kezdtünk elveszni. :D

(#9353) BomiBoogie válasza MunezXBK (#9352) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A "nem megy gyorsan" most a legkevésbé lényeges, a fogyasztás többet számít.

(#9354) tresh válasza BomiBoogie (#9353) üzenetére


tresh
addikt

Pályán enni fog a kis cm3-is gép. Ha nem heti rendszerességgel pályázol akkor szerintem az ott adódó többlet fogyasztás nem fog földhöz verni..ha igen akkor min 1.4 de inkább 1.6 os gépet kell nézni

(#9355) tboy93 válasza roberto211 (#9342) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem tudom, te mit csinalsz vele, ha nyomtam neki se evett tobbet 6-nal. Ha csak nem 1km-es tavokatesz naponta 5x hideg motorral dugoban, akkor valami gaz van a kocsival. A majd 1200kg-os sedan civicem eszik 6.5-et ugy hogy kenem neki ahol lehet.

Nezz ra a gyertyakra, lambdaszonda, esetleg uzemanyagszuro...

(#9356) Qru válasza Declare (#9350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kerékcsapágyaknak sem tesz jót ha nagyon sokat áll egy helyben. De ez pár napnál/hétnél nem érdekes, hónapok esetén már inkább.

#nincsbennetarcsi

(#9357) raczger válasza Buster17 (#9330) üzenetére


raczger
őstag

Szerintem ez olyan 15k-tól indul.

Így hogy sikerült átmenned a forgalmin? Szerintem menj még vissza egy kicsit az oktatódhoz, mert ha parkolóban elfelejted megadni az elsőbbséget, akkor előbb vagy utóbb rendes forgalomban is elő fog fordulni. Nincs olyan, hogy piti hely, ahol a másiknak elsőbbsége van, meg kell adni. Remélem kint van az autón a nagy T betű.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9358) BomiBoogie válasza tresh (#9354) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Lehet, hogy heti több napról lesz szó...

Azért próbálom kicsikarni, hogy azért gondolom, 90-es tempónál pl. nem megy 6 liter fölé a fogyasztás...

A gép már megvan, úgyhogy másik vásárlása egyelőre tárgytalan, csak közben változnak az élethelyzetek.

[ Szerkesztve ]

(#9359) tomcsi23 válasza Declare (#9350) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gumis azt mondta anno, egy hónap állás úgymond normális neki, azzal nem sérül maga a gumi szerkezete. Pár hónap - egy téli/nyári időszak már lehet problémás.

Vilike: pókháló nagykert üzemeltetek. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9360) ClayMore válasza Rivaul (#9325) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Mármint hogy szedjem ki a szervónak a visszajelző lámpáját, vagy csavarjam ki a ködfényszórókat?

MA voltam hibakód kiolvastatáson a check engine miatt.

2-es 4-es henger gyújtás hiba.

Azóta előre haladt a dolog. Tünetek időrendi sorrendben:
1) Telibe check engine, minden más ok, nincs problem
2) Gyorsításkor check engine átmegy villogásba
3) alapjáraton elkezdett kicsit rángatni, gyorsításkor check engine villogásba megy át telibe világításról
4) üresben dadog és férfias hangja lettm, villogásba megy át gyorsításkor, rángat, növekszik a fogyasztásom. 18km/l-ről ment most le 12km/l-re.

Ennek kicsit utána olvasva találtam olyant akinek gyújtáskapcsoló hibája csinált ilyent. Nekem már nagyon régóta előfordul, hogy amikor elfordítom a kulcsot semmi sem történik. Van hogy ki kell vennem és újrapróbálni és akkor meg jó. Ez egybevághat a mostani problémákkal szerintetek?

Holnap még bejövök vele aztán irány a szerelő.

Köszönöm hogy segítőkészek vagytok! Most sem csalódtam a Ph! forumozókban. Több autós forumoldalon a hozzá-nem-értőként kérdezőket elhajtják esemény utáni tablettával.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9361) TaaT válasza ClayMore (#9360) üzenetére


TaaT
veterán

Legelső kommentedben ezt írtad:

"Át fog-e menni rajta kenés nélkül ha a check engine és a szervo lámpa világít?
Ennek ellenére egyikkel sincs semmi baj csak hát .. .punto karácsonyfa effekt vagyon."

Most meg ez. :U

1) Telibe check engine, minden más ok, nincs problem
2) Gyorsításkor check engine átmegy villogásba
3) alapjáraton elkezdett kicsit rángatni, gyorsításkor check engine villogásba megy át telibe világításról
4) üresben dadog és férfias hangja lettm, villogásba megy át gyorsításkor, rángat, növekszik a fogyasztásom. 18km/l-ről ment most le 12km/l-re.

Give them hell Ukraine!

(#9362) -v- válasza ClayMore (#9360) üzenetére


-v-
addikt

Edit: ja semmi látom újraindításra megjavul

[ Szerkesztve ]

(#9363) ClayMore válasza TaaT (#9361) üzenetére


ClayMore
aktív tag

A bibiket időrendi sorrendben írtam. Tehát eleinte csak világított még sem volt baj. Eszkalálódott :(

Ha egy típusnál mindig van vmi ami világít aztán meg meggondolja magát varázsütésre akkor nem hiszel el neki semmit ami miatt panaszkodik. :DDD

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9364) TaaT válasza ClayMore (#9363) üzenetére


TaaT
veterán

A hibakód kiolvasás után okosabbak leszünk. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9365) Qru válasza ClayMore (#9360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez lehet gyújtótrafó hiba is, most én is ezzel szívok én is hétvégén voltam diagnosztikán.
Azt nem tudom, hogy hengerenkénti trafós vagy központi a tiéd... De lehet gyújtáskábel és/vagy gyertya hiba is. Rá kéne nézni a gyertyára, meg a csatlakozókat és a gyújtáskábeleket megnézni, ellenőrizni nem-e sérült vagy nincs-e kontakt hiba.

#nincsbennetarcsi

(#9366) F_Zolee válasza TaaT (#9364) üzenetére


F_Zolee
veterán

"MA voltam hibakód kiolvastatáson a check engine miatt.

2-es 4-es henger gyújtás hiba."

(#9367) TaaT válasza F_Zolee (#9366) üzenetére


TaaT
veterán

Na ezt elnéztem :B

szerk.: Akkor már megvan hol kell a hibát keresni. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9368) ClayMore válasza Qru (#9365) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Köszönöm a tippeket!

Már csak az a nagy büdös kérdés, hogy holnap be merjek-e még vele jönni melóba?50km ide és 50 vissza.

Nem tudom eldönteni. Párom kocsiján most cserélik a vezérműszíjat és feszítését + műszaki. Elkérni nem tudom így.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9369) Qru válasza ClayMore (#9368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha máshogy nem tudod megoldani rizikózd be. Max legyen kéznél egy haver telefonszáma aki hazahúz adott esetben ha leállna mind a 4 henger. Bár ha nem teljesen dögölött a trafó egy újraindítás ilyenkor még segíthet, ha mégis leállna.

Szerencsére a tiéd vontatható így akkor sincs nagy gáz ha leáll, nem kell drága pénzen trélereztetni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9370) Rivaul válasza ClayMore (#9368) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem volt hogy gyertya cserénél beleszakadt 2 kábel feje is a blokkba... 20km volt a legközelebbi bolt ahol lehetett másikat kapni és alternatíva meg semmi. Levettem az oldalkárpitot és kihúztam a hangszóró kábelt. hurkot a végére és azt rátoltam 2 gyertyára, a gyújtás kábellel meg összesodortam a másik végét. Aztán go a bolt.Kicsit döcögött meg rángatott de letoltam az utat, és még haza is úgy mentem, össze 40km :DDD

Kihagyó hengerrel is közlekedtem egy ideig. csak akkor volt szar mikor hegynek fölfele állt le azt én meg padlóztam hogy felérjek. A dombtetőn persze újra elkapta és majd kivittem a fél erdőt :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9371) Ivan15 válasza Rivaul (#9370) üzenetére


Ivan15
senior tag

es hogy birta a 30000 volt-ot az a hangszorokabel? Jol szolt?

(#9372) Rivaul válasza Ivan15 (#9371) üzenetére


Rivaul
addikt

Többé nem került vissza. Bár nem sima kábelek voltak mert 750w zene volt a kocsiba és vastag hi-fi kábelezés volt az autóba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9373) Snoop-y


Snoop-y
veterán

As it should be :D

Story:

Elsobbseg adas kotelezettsegenek elmulasztasa
Zarovonal atlepes
Forgalomtol elzart teruletre behajtas

Plusz mivel mindezt raketasebesseggel csinalta meg megallhat a kozuti veszelyeztetes is :D

Par pontot es szazezret biztos er :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9374) Rivaul válasza Snoop-y (#9373) üzenetére


Rivaul
addikt

Remélem meg Zsanettezték rendesen :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9375) AMD Power válasza Rivaul (#9370) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mikocs eldugult az üzemanyag rendszerem 1.5l ásványvizes üvegbe volt a gázolaj és azzal mentem a szerelőhöz. :DDD :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9376) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Bedobom ide is ha valakinek lenne tippje akár.[link]

(#9377) Rivaul válasza AMD Power (#9375) üzenetére


Rivaul
addikt

Az se rossz. Még jó hogy nem valahol répáshután reccsent be mert akkor a marmonkannát húzhattad volna a kocsi után :D


F_Zolee
Kb azt tudja mint a mindent mutató kutasok :) Nekem is valami ilyesmi van csak a békebeli időkből. Bár nem annyira érdekel. Ha nem tetszik szemre a kerék akkor az aktuális kút értékeit meg a szememet alapul véve fújom a kereket.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9378) VegyesTamás válasza ClayMore (#9368) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem lesz azzal baj, menj nyugodtan, annyira csak nem para....így egybe nem szokott mind a négy elhullani azonnal csak idővel.

Látod azért azt a checkengine-t sem véletlenül irkálják a karácsonyfák ;) :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9379) VegyesTamás válasza F_Zolee (#9376) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nekem unixos párszázas bottari van...pontos, működik, műanyag :) :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9380) F_Zolee válasza VegyesTamás (#9379) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vettem egy ótvar műanyagot de az mégrosszabb. :DDD Az még kb kiakadt amikor mérni akartam szóval komolyabbat akarok. :D

(#9381) Qru válasza F_Zolee (#9376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyrészt nem pontosak ezek a mérők másrészt meg almát a körtével tipikus esete. Mivel a gázok tréfogata függ a hőmérsékletüktől is ha nem egyfomra a gumi hőfoka akkor nem csoda hogy más értéket kapsz. A gyártók általában egy +15 C fokos gumihőmérséklethez belőtt értéket adnak meg. Ha ettől hidegebb a gumi több kell bele ha melegebb akkor kevesebb (mert ugye a hő hatására tágul a gáz/levegő).

Nem véletlenül mondják, hogy gumi hőfokot hideg guminál nézzünk.

#nincsbennetarcsi

(#9382) F_Zolee válasza Qru (#9381) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó de itt nem kis eltérésekről van szó. Hanem akár 1bar is a ténylegeshez képest. :Y
De majd marad még a szemrevételes mérés, mert mintha lapos lenne még... ;] Következő héten beszerzek egy olyan mérőt, műanyagtól jobb lesz. Ha már 10%-on belül van a tűrés már az is bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#9383) Qru válasza F_Zolee (#9382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1 bar az sok, azt hittem 1-2 tizedes eltérés van csak a mérések között. Olyan ez mint a multiméter, egy rendes mérő nem olcsó...

#nincsbennetarcsi

(#9384) TaaT válasza Qru (#9381) üzenetére


TaaT
veterán

"mert ugye a hő hatására tágul a gáz/levegő"

Aki annyira pontyos akar lenni az úgyis nitrogént fúj a gumákba. :))

Give them hell Ukraine!

(#9385) F_Zolee válasza Qru (#9383) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem kell nekem 99%-ra pontos mérés de ami a kutakon van az köszönő viszonyba sincs a valósággal. :F
Így gondoltam a fémházas már csak tutibb lesz. Főleg, hogy a sajátban jobban meg lehet bízni, mert nem basszák a földhöz meg nincs kint az ég alatt nonstop. :)

(#9384) TaaT: és az mennyit számít? 1-2kg-al könnyebb lesz az autó? :)

[ Szerkesztve ]

(#9386) TaaT válasza F_Zolee (#9385) üzenetére


TaaT
veterán

A nitrogén térfogata nem változik annyit hő hatására :)

Give them hell Ukraine!

(#9387) MunezXBK válasza TaaT (#9386) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Végre megtudtam. :R

(#9388) tomcsi23 válasza Qru (#9381) üzenetére


tomcsi23
veterán

gumi hőfokot hideg guminál nézzünk. :D

Amúgy indulás előtt/környékén szokás ránézni időben, amikor még nem melegedett fel a használattól.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9389) AMD Power válasza Rivaul (#9377) üzenetére


AMD Power
titán

Házunktól kb 5-600m. De előtte Dobogókőn voltunk. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9390) plömplöm válasza MunezXBK (#9387) üzenetére


plömplöm
őstag

hátööö...

"Guminyomás ingadozása a hőmérséklettel

Pro:

A gumigáz nyomása kevesebbet változik a melegedéssel, a hőmérsékleti ingadozások ellenére a nyomásviszonyok kiegyensúlyozottabbak.

Kontra:

A fenti állítás minden természettudományos alapot nélkülöz.

A személy- ill. teherautóknál használt nyomástartományban, reális hőmérsékleti viszonyok között, a gázok ideális gázként viselkednek – oxigén, nitrogén, levegő egyaránt. Állapotváltozásaik a gáztörvényekkel írhatók le.

Jelen esetre Gay-Lussac 2. törvénye érvényes: zárt gázmennyiség esetén a gázok nyomása (p) egyenesen arányban változik a hőmérséklettel (T). Ha nő a gáz hőmérséklete, vele egyenes arányban nő a nyomása is, és fordítva, függetlenül attól, hogy nitrogénről, vagy éppen levegőről van-e szó.

Adott hőmérséklet-emelkedésre tehát a nitrogén nyomása ugyanannyit fog változni, mint a levegőé."

[link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9391) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Mit tudtok arról, hogyha levehetős vonóhorgot fent hagyom az autón az szabálytalan vagy nem? Nem találok róla épkézláb infót van aki azt mondja büntetnek, van aki azt hogy nem. Mi az igazság?

(#9392) VegyesTamás válasza F_Zolee (#9380) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nagyon érdekes nekem működik, és pontos a gumizógépen lévő pisztollyal teszteltem a pontosságát..10bar van a gumidba, hogy kiakadt? :F amúgy venni kell egy jó minőségű lábpumpát mérőórásat, és még használni is tudod... :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9393) AMD Power


AMD Power
titán

De jó is lenne!! :R
Újabb autógyár Magyarországon?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9394) F_Zolee válasza VegyesTamás (#9392) üzenetére


F_Zolee
veterán

2.5bar lehetett benne kb vagy kicsivel kevesebb de annak még az is megártott. :)
Szóval ennyit az olcsó cuccokról, jó mondjuk praktikerbe vettem. :DDD

(#9395) VegyesTamás válasza F_Zolee (#9394) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nekem is 2.5 van a csacsiba hátul, és a bottari nem halt meg :D minőségi ócskaságokat gyárt :D

Más:
Tegnap félig meghaltam. Megyek ki reggel Piliscsabáról, (Esztergom irányába) stopposok velem. Csabaután első kanyar jobbos, majd balos enyhe. Kiérek az első jobbosból velem szembe kamion..előzte az IFÁt potkocsival ahogy kell...Tamás és Samarino 80-90el szelik az utat. Na mondom ez érdekes lesz, fék mint állat (de nem megcsúszik a kerék ! :D...) nabmeg nagyon jön. nagyon jön, nem lesz elég, nem lesz elég..ááá leapadkára a g..ibe. Elfért. Nem haltunk meg. sokadszorra sajnálom, hogy nincs menetrögzítőmcamom...linkelhetném a youtube vidit :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9396) tresh válasza VegyesTamás (#9395) üzenetére


tresh
addikt

Kicsit oroszautózás feeling :DDD

(#9397) VegyesTamás válasza tresh (#9396) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

eléggé :D pláne h megláttam akkor még csak az IFA fülkénél volt a nyerges eleje :DD

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9398) tresh válasza VegyesTamás (#9397) üzenetére


tresh
addikt

komolyan vicc amúgy néha miket csinálnak az utakon :))

(#9399) F_Zolee válasza VegyesTamás (#9397) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó dolgok ezek. Na meg amikor autópályán/úton a kamionoknak előzési tilalma van(vagy rosszul tudom :F ) aztán 2km/h sebességkülönbséggel "beelőzi" az előtte lévőt. Mögötte meg várjon az ember...

(#9400) Qru válasza tresh (#9398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És többnyire a vétlen szívja meg ilyen esetekben sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.