Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) tomiii. válasza tboldi (#9450) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Egyelőre begyűjtés és feldolgozás alatt vannak a videók, mindenki inkább átélni próbálta az eseményt, mint megörökíteni, így nem sok mindenből tudunk gazdálkodni :D

Ezek az eddigi telefonos videók:

Itt még nem tudta a puttonyos, hogy mi vár rá
Itt egyik BMW-s ismerősünk próbálja ki, hogy milyen az autó
egy kis belső a bambáskodásomról
egy kis külső a bambáskodásomról

(#9452) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

AMD Power, figyelsz? [link]

(#9453) tresh válasza MunezXBK (#9452) üzenetére


tresh
addikt

Na legalább kevesebben lesznek az utakon ;]

(#9454) AMD Power válasza MunezXBK (#9452) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus.... Figyelek. :Y

Ha ilyen rohadt erős lesz a dollár és 60-ról felmegy 90-re az olaj hordónkénti ára ..... akkor is tényleg lesz 500Ft-s benzin. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9455) Snoop-y válasza tomiii. (#9451) üzenetére


Snoop-y
veterán

Latom a palya nyomvonalat is kicsit atalakitottad ;)

Johet a tobbi video :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9456) -v- válasza tomiii. (#9451) üzenetére


-v-
addikt

:DD

(#9457) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szokásos témám: :D

Ha sokat járok autópályán, mondjuk 100-110-es tempóval, vajon mennyit veszítek (vagyis többletfogyasztásban) egy 1.1-es Saxóval, mintha egy 1.5-ös dízellel járnék?

Valaki szerint ilyen tempónál már a dízel is enne 6 litert és inkább városban lenne előnye.

(#9458) zoo8800 válasza BomiBoogie (#9457) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem kérdezz meg egy tulajt :) Index fórumon biztos találsz. KIZÁRTNAK tartom, hogy egy relatíve normál állapotú Saxo/106 1.5D 100-110 körül 6 litert zabáljon. Hacsak nem vontat egy lakókocsit. 6 litert a közel másfél tonnás, 120 lovas benzines T-Jetem eszik :))
Értem én, hogy gyenge az a motor, de a 100-110 nem egy hűűűde tempó, és a bódé se nagy/nehéz.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#9459) tresh válasza BomiBoogie (#9457) üzenetére


tresh
addikt

Tedd hozzá hogy az a valaki én vagyok :D Aki francia autózik elég rég óta :U :P Kis cm3 +pálya= zaba mindegy az ott hogy deisel vagy benya főleg hogy a buta 1.1. benyáról és a még butább 1.5 Dénesről beszélünk :)

(#9458) zoo8800. Ős szívó dieselről (TUD motorkód) beszélünk ami ki tudja milyen állapotba van, plusz 110nél már az is forog igen szépet. Nem pályára szánt motor kb ugyan azt fogja tudni mint az 1.1. Jó beljebb lesz fél literrel kb elhanyagolható kategória. Súlyban kb ugyan ott van...

[ Szerkesztve ]

(#9460) zoo8800 válasza tresh (#9459) üzenetére


zoo8800
veterán

Tudom, melyik motorról van szó.

rip and tear, until it is done

(#9461) tresh válasza zoo8800 (#9460) üzenetére


tresh
addikt

Tulajdonképpen a szívódízel motor az 58LE-vel a jó áttételezésű váltóval is csak módjával mozgatja meg a 985kg-os autót. tisztában kell lenni az autó képességeivel, és akkor nem éri csalódás az embert. Városban fürge, lehet vele előzni, 3. 4. fokozatban 70kmh-ig elég erő van benne, 80-90től már lomha....olyan mint az összes szívódízel: Csodálatos autó, csak ne emelkedjen az út!!!

Nagyon jó motor én tuti ezt vettem volna az 1.1 helyet mert gombokért fenntartható plusz városba tényleg 4 literrel el lehet vele kavarászni de ha pálya akkor sajnos 110nél az is enni fog.

(#9462) zoo8800 válasza tresh (#9461) üzenetére


zoo8800
veterán

Régi szép emlékek... amikor az 1.3D /45 paripa/ Fiorinoval csapattam Vácról Pestre.... :D

rip and tear, until it is done

(#9463) tresh válasza zoo8800 (#9462) üzenetére


tresh
addikt

Nekem csak 1.6 d G2-ről vannak emlékek zseniális volt minden emelkedő előtt nyomtam az imát és tapostam a gázt főleg hogy úgy meg volt rámolva hogy a 20 le maradt benne az már sok volt :D Nagy nehezen felgyorsultam vele 70-80-ra emelkedő aljáig fent már épp csak 35 el evickéltem de felment ;]

(#9464) BomiBoogie válasza zoo8800 (#9458) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, majd utánakérdezek. Igazából engem az 1.1-es benzines érdekel, lévén, hogy olyanom van, és tudom, hogy egyik sem pályára való, de most azt dobta a gép, hogy gyakrabban kell ott is használnom.

(#9459) tresh
Na jó, bevallom... :D

De az oké, hogy "zaba", a 6-6,5 mondjuk elmegy, csak arra gondolok, hogy nehogy 9-10-et benyeljen, mert akkor inkább lassítok...

[ Szerkesztve ]

(#9465) Qru válasza BomiBoogie (#9464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

9-10-et nem fog megenni nyugi.

#nincsbennetarcsi

(#9466) VegyesTamás válasza BomiBoogie (#9464) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

1.3 csacsi rövidtávon sportosan 8-9 l/100 hétvégén tökölre le, vissza, végig pálya, 100-120-130 (160 :B ) 8.23 at evett...olyat néztem...tuti rohadt nagy hátszél volt, vagy nemtom :D én így egy tippre 9-10 vagy afölé tettem volna a fogyit sok padlógázas session miatt :D

MunezXBK: O Kurwa... :F :Y :N

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9467) BomiBoogie válasza Qru (#9465) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg 3500-nál van a nyomatékmaximuma, ha ez jelent valamit.

(#9466) TomCat333
Hát, ezzel nem nyugtattál meg...
A "csacsi" milyen autó?

[ Szerkesztve ]

(#9468) F_Zolee válasza BomiBoogie (#9467) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szamara. ;]

Amúgy én 6L körül vagyok 1000-es agilával 100-110 környékén. M0 és M3 bevezetőt megjárva.

(#9469) Qru válasza BomiBoogie (#9467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Váltó áttételezést befolyásolja, általában úgy lövik be hogy a szokásos sebesség maxok közelében legyen a motor nyomatékcsúcson vagy kicsit felette.

Pályán minden benyós sokat eszik, ha gyenge akkor azért ha erős akkor meg azért. TDI való oda.
Leírhatnám a saját példám de inkább nem is akarok szembesülni vele. A boldog tudatlanságot választom. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9470) BomiBoogie válasza Qru (#9469) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ja, a TDI-nek meg drágább a fenntartása stb., szóval igazából nincs jó megoldás. :D

(#9471) tresh válasza BomiBoogie (#9470) üzenetére


tresh
addikt

Attól függ milyen TDI ről beszélünk és azt mihez hasonlítjuk :)

(#9472) Qru válasza BomiBoogie (#9470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért elmorzsoltam egy-két könnycseppet mikor láttam hogy az azonos teljesítményű TDi fele annyit eszik pályán mint az én vasam.

#nincsbennetarcsi

(#9473) zoo8800 válasza Qru (#9472) üzenetére


zoo8800
veterán

Mennyi az annyi?

rip and tear, until it is done

(#9474) BomiBoogie válasza Qru (#9472) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor igazából miért vesz bárki benzines autót? :D

Én laikus vagyok, csak azt tudom, hogy annak magasabbak a fenntartási költségei, de kevesebbet eszik.

(#9475) Angel2014 válasza TaaT (#9416) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia tesóm téged javasolt ,hogy kérdezzem meg lenne itt egy swift3 azon szeretném lecserélni a gumikat 15 ösre ami meg is van 195x50xr15 , na most az előző felni gyári 14 colos volt
5,0x15 4x100-as.
Itt most nekem milyen felni kell hogy felmenjen a switfre a 195 /15 -ös gumi? Az 5.0 -a az lényeges arra felmegy a 195 -ös gumi? Mire kell figyelnem? :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9476) Buster17


Buster17
addikt

Az első képen a piros vonalon lévő úton megyek akkor melyik sávba kell kanyarodni?(Én szerintem a legszélsőbe) A második képen ugyan be van szaggatva, de még ennek ellenére is mindenki össze vissza megy ahogy gondolja. A bekarikázott kocsi se épp a kijelölt útvonalon megy hanem mindenen keresztül kasul. :W Ja és zindexelni kell-e? Sáv váltás ugyan nem történik, de azért mondják, nekem is hogy nem árt ha van zindex is.

(#9477) TaaT válasza Angel2014 (#9475) üzenetére


TaaT
veterán

A neten azt írják hogy min 6" szélesnek kell lennie a felninek 195/50-hez, 7"-on pl így áll. [link]

Amúgy fontos a felni ET száma is, igaz ez csak a felni szélességével együtt értelmezhető szám.

Give them hell Ukraine!

(#9478) Qru válasza zoo8800 (#9473) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benyós 12 liter ugyanott a dízel 6,5. Kb azonos paraméterekkel (amikkel most nem untatnálak de ha mégis..).

Bomi: Felhasználás függő, annyit nem megyek hogy megérje nekem a dízel. Városba rövid utakra jobb választás egy szívóbenyós.

mod:

Buster17: A jobbratartási kötelezettség miatt a legszélsőbe kell kanyarodnod és indexelni nem kötelező ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9479) Rivaul válasza BomiBoogie (#9474) üzenetére


Rivaul
addikt

Írtam már. Teszteld le mennyit eszik. 6l-nél nem fog többet enni 110-nél!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9480) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Mennyi idő kell egy hivatalos válaszra? Írtam egy hete kb a félkegyelmű autópálya kezelőnek de még lófaszt se küldtek csokornyakkendőben... Holnap azt hiszem bemegyek személyesen. -.-

(#9481) TaaT válasza F_Zolee (#9480) üzenetére


TaaT
veterán

Én az NKH-tól néhány napon belül kaptam választ, igaz, az volt benne hogy hívjam fel őket. :D

Give them hell Ukraine!

(#9482) F_Zolee válasza TaaT (#9481) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én baxhatom. Előző levélváltásokban ott van minden elérhetőség, telefonos ügyfélszolgálat is...hát mit ad isten ilyen dolgokban nem tudnak felvilágosítást adni. Akkor mi a picsának üzemeltetik ha semmire se jó? :W

(#9483) SzlobiG válasza BomiBoogie (#9474) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Manapság már nem igen éri meg a dízel, de persze nagyban függ ki mire használja pl hetente külföldre járni nem vennék benzinest.

(#9484) BomiBoogie válasza SzlobiG (#9483) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, elolvasom!

(#9479) Rivaul
Persze, tudom, le fogom mérni, tankolok, megyek egyet, aztán megint tankolok. :K

(#9485) hoffman_ válasza hoffman_ (#9417) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tyííí, annyira el voltam foglalva a parkolással, álmomban nem gondoltam volna, hogy más is lehet... hát biza, itt nem lehet jobbra kanyarodni, 50 pénzzel honorálják.

esély nincs faragni belőle, jól gondolom?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9486) hoffman_ válasza hoffman_ (#9485) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pontosítok. nem az enyém a gépjármű, csak vezettem. egy bírságom volt eddig, egy helyszíni bírság 3 ezerért, kb 3 éve. gyanítom, hogy az 50k a bejegyzett tulaj után lett 50, mert szerintem 30-al kéne kezdeni. vagy tévednék? érdemes ennek még utánamenni? lehet bizonyítani, hogy ki vezette az autót?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9487) VegyesTamás válasza hoffman_ (#9485) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

bakker ezt mi alapján kaptad? térfigyelő?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9488) hoffman_ válasza VegyesTamás (#9487) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen. hivatkozhatnék rá, hogy oké, had lássam a képet, de teljesen felesleges sajnos, biztos, hogy van. nem is megúszni akarom, innen már nem lehet, csak jó lenne, ha nem kapásból 50-nel kezdenének.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9489) sdd2 válasza hoffman_ (#9486) üzenetére


sdd2
veterán

Objektív felelősség van, a gépkocsi üzembentartója a felelős mindenért, persze el lehet ismerni írásos formában más személynek, hogy akkor ő vezetett, de bizonyítani csak jól kivehető felvétellel vagy kölcsön szerződéssel és pontos dátumozással lehet.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9490) Angel2014 válasza TaaT (#9477) üzenetére


Angel2014
addikt

:R Köszönöm! :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9491) hoffman_ válasza sdd2 (#9489) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy misét megérhet. Koszonom a tippet. Ha a rendszámot lekapták, akkor talán megvan az arcom is, ehh.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9492) tboy93


tboy93
nagyúr

Tegnap csereltek rugot+gatlot a kocsiban, vasarnap meg cserelni kell a ket elso stabpalcat + stabszilentet. A kerdes az, hogy jovo heten vigyem futomuallitasra a kocsit vagy vihetem most, mert a fent emlitett dolgok csereje miatt nem fog elallitodni?

(#9493) tresh válasza tboy93 (#9492) üzenetére


tresh
addikt

Stab csere után vinném , de ez csak én vagyok. Nálam a futómű beállítás az utcsó lépés :R

(#9494) AMD Power válasza tresh (#9493) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel én is csak egyetérteni tudok. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9495) tboy93 válasza AMD Power (#9494) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja, csak elég furán áll a kormány amikor egyenesen megy az autó :DDD Mindegy, kb ~200km-t vezetek még vasárnapig, annyit kibírok így is.

(#9496) tresh válasza tboy93 (#9495) üzenetére


tresh
addikt

Rugó gátló cserénél hogy tud a kormány ferdén állni? :Y Vagy volt kormányösszekötő csere is esetleg?

(#9497) tboy93 válasza tresh (#9496) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem volt. A kormányt kb. 5 fokkal balra fordítva megy egyenesen az autó. 30mm ültetés is volt, az új rugók által, ha ez számít.

(#9498) Mágus2 válasza tboy93 (#9497) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már hogyne számítana, megváltozott a geometria. :U

(#9499) tboy93 válasza Mágus2 (#9498) üzenetére


tboy93
nagyúr

Viszont már most imádom, olyan mintha odaragasztották volna az aszfalthoz, semmi billegés, határozott és iszonyat kanyarstabilitás :Y Mondjuk ebben nem csak a rugók játszanak közre, a hátsó gátlók már 22%-osak voltak, a jobb elsőből meg folyt az olaj :DDD

(#9500) tresh válasza tboy93 (#9497) üzenetére


tresh
addikt

Jah hát ha csüccs volt úgy már más a téma :)) De ettől még én akkor vinném futóshoz ha minden kész van/cserélve és akkor tuti nem kel még egyszer menni :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.