Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#302901) Qru válasza Szada85 (#302899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

7.6 az baba, Bubi orszaguti 90-es temponal tud kb. Varosban a 13 liter nem eroltetve is lazan osszejon. :D

#nincsbennetarcsi

(#302902) polonic


polonic
félisten

Asszony elvitte az autót és a 3,8-as fogyasztás felugrott 5,3-ra. :D

(#302903) szőröscica


szőröscica
addikt

Koszi a tippeket. :) Megnezzuk az etlapot, jo lenne, ha talalnank glutenmentes (es laktozmentes) opciot, sajnos az asszonynal allergiat diagnosztizaltak.

A bajor hely is tetszik, de probalom limitalni az alkoholfogyasztast, es aprilisban mar ittam husvetkor. Persze a kajak meg lehetnek finomak.

Parkolni hol erdemes?

Hogy on is legyen. Ma lemostam mindket autot. Szegenyek sikitanak mar egy erinteses mosasert is, talan a juniusi egy hetes szabin meg tudom ejteni.

[ Szerkesztve ]

(#302904) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Ilyenkor mi lehet? [link]
Elektromos kormányszervó, van kormányoszlop - közvetlen kapcsolat a kormány és a kerekek között. De nem fordul a kocsi, mintha Drive By Wire lenne.
Lehet annyira nem volt tapadás, hogy szinte teljesen alulkormányzott és az elektromos szervóknál a visszajelzés programozott ezért nem jön át úgy az érzet, hogy mi történik.

De újraindítás után jó lett elvileg, szóval ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#302905) MunezXBK válasza Szada85 (#302899) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én német részen parketta, többin +5km/h, 7.5.

TT kellett volna. ;]

(#302906) Qru válasza szőröscica (#302903) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Enyem is nagyon bogaras es az eso is elverte. Most lehet hetvegen beadom egy kozmetikaba.

#nincsbennetarcsi

(#302907) Qru válasza Hachiko95 (#302904) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feltunt mar, hogy ez rajtad kivul senkit sem erdekel innen? ;]

#nincsbennetarcsi

(#302908) Szada85 válasza rbalint88 (#302900) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem lehet mindenki középhatalmi szuverén papírarisztokrata, mint (a héten látottak alapján) itthon sokan.;]

Munez:
Én nem tudom Te melyik szakaszon jársz a németeknél, de az A3-ason szombat hajnali indulással nem sok szakasz van a határig, ahol trepnin lehet löni neki, Nürnberg elött van vagy 30km-es etap, ahol 3 sávosra bövítés miatt eleve csak 80-nal lehet haladni.

(#302909) -secret- válasza szőröscica (#302885) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Dehogy adom, imadom. Meg most koltok ra egy valaggal.

(#302910) MC Pite


MC Pite
veterán

#focvischallenge

Ettől lentebb szerintem nem megy, melóba menős körök tegnap tarjáni szerpentinen át, meg ma a tizesen, nem a legnagyobb csúcsban, de erős firgalomban. Kb éjjel lenne esélyem saját tempót menni tötymörgők/előzgetések nélkül.

Polonic: Nálunk fél-egyb iter a 208nál ha párom vezet (nekem 4,3-4,5, nála 4,8-5,5). És én vagyok a gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#302911) stickermajom válasza Qru (#302901) üzenetére


stickermajom
addikt

Mentem összesen 20km-t múltkor, 4 lámpa meg kb 10 stop tábla, minimális forgalom: 12,5. :D Mindezt úgy, hogy 30 és 40 a limit.

(#302912) MunezXBK válasza Szada85 (#302908) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

89362 - Braunau. ~250km, 1:20 perc.

(#302913) Qru válasza stickermajom (#302911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Varosban ezek zabagepek. Gyari ertek nekem 11.5 azt kb tudja is ha nem dugozol. A tiednek hiaba nagyobb a hatasfoka de cserebe sokkal nehezebb, a kerekmeret is nagy(obb).

Futomuvel mi van?

Am ezt szeretem, hogy nem kell atvaltogatni ott, ugya azok a mertekegysegek mint itt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#302914) Hachiko95 válasza Qru (#302907) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Pedig érdekes dolgok, mert minden ilyen elektromos dolog nagyban függ a programozástól és a kódban lehetnek hibák, vagy gyengeségek amik nincsenek teljesen lekezelve, főleg adaptív dolgok. Egy teljesen mechanikus dolognál sok mindenről nem lehet beszélni, mindig konzisztens és ugyanazt a reakciót kapod, mert az csak hardveresen van "programozva". De itt a karaktert, visszajelzést a programozás adja.

Szerintem a költséghatékonyság miatt ezek a végletekig, vagy akár normálisan nincsenek is optimalizálva, mert később lehet frissíteni már mindent.
Amivel jó is lehet, de bejöhet újabb hiba is.

Ezért érdekes a videó, mert ott közvetlen kapcsolat van, de mégis olyan mintha késett volna és egy újraindítás hogyan oldhatja meg. Túl "okos" az autó már.

[ Szerkesztve ]

(#302915) focvis válasza MC Pite (#302910) üzenetére


focvis
veterán

Kellemes, szép eredmény! (Egy virtuális🍺 a nyeremény. 🤗)

(#302916) focvis válasza Szada85 (#302899) üzenetére


focvis
veterán

7,6 fasza.
És szvsz a pesti tötyörgésben a 13 is teljesen normális tőle, nálam most 12-es átlagot mutatott a GTI a napi munkába járással. A Mazda pedig 10,5-öt, szintén csak munkába és vissza - mondjuk ezt szoktam berregtetni.
(Ma Bp-Zeg, Golf 6,6 M7 Balatonvilágosig, majd 710-8-stb.)

[ Szerkesztve ]

(#302917) Vismajor01 válasza focvis (#302916) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nekem jelenleg 8.9l a fogyi, nem 100kmen hanem 890kmen jött ki ennyi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#302918) simonjoe


simonjoe
senior tag

[link]
Lassan maguk alá gyűrnek mindent és mindenkit.

Joe

(#302919) MC Pite válasza focvis (#302915) üzenetére


MC Pite
veterán

Áh, most nézem, múlt héten alulmúltam :DDD - ez tuti a speedmaraton napja volt, nem lehetett nagyon haladni. [kép] #focvis challenge benzines egyterű 4,6

Na, majd ha Tatán elkészül a körforgalom és nem kell araszolgatni hazafelé :)

Holnap megyek kb 390km-t (Keszthely mellé), de ez eleve 6 óra, plusz boltolás, fűvágás, egyéb munkák, sosincs türelmem szépen menni ennyi időn át, hanem csak haza akarok már mihamarabb érni :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#302920) Petyyyyy válasza -secret- (#302853) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Viszont ha jól látom száraz (nem olajos), szóval pánikra semmi ok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#302921) -secret- válasza Petyyyyy (#302920) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Majd ha visszakapom a kocsit irok egy listat. Azert a f..sz se gondolta volna ez is szar meg az is. :U

A csapagyak is megerettek a cserere az biztos.

Kicsit el vagyok amugy csuggedve de hat tudom, hogy ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#302922) stickermajom válasza Qru (#302913) üzenetére


stickermajom
addikt

Futóműnek nem mentem még utána, május 16-ra foglaltam csak időpontot. Remélem nem kell otthagyni, másnap nyit a helyi bringapark.

Kollégákkal van azért baj néha beszélgetésekben, súlyban nem tudtunk megegyezni múltkor az egyikkel. :D

(#302923) bitpork válasza -secret- (#302921) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az autó olyan mint egy gyerek. Csak a pénzt viszi. Kivétel ha adócsalásra tartod. De az most nem téma :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#302924) macilaci78 válasza -secret- (#302921) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez ilyen. A Passatra mi is rászántunk egy komolyabb összeget, "szerencsére" még előtte összetörtem. :D
PD elemek, hidrotőkék, kuplung, váltó tetején valami szimering. Akkor már esetleg nagyobb turbó. A téli, nyári gumik is utolsó szezonosak voltak...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#302925) bandus válasza MC Pite (#302910) üzenetére


bandus
veterán

nemá, hogy nem tudod lejjebb vinni, azt hittem ez 3,7 lesz. ennyit én is tudok produkálni a kamusuvval.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#302926) -secret- válasza Petyyyyy (#302920) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ez nem olajos, viszont kurva idegesítő, hogy márkaszervizben 1 éve cseréltettem karter, olajszűrőház tömítést meg váltóolajat. Nos ez jelen esetben úgy néz ki.

Ömlik az olaj, ömlik az olaj a váltónál meg könnyezik, de mondta, hogy a váltót szarjam le, azé nem cseréltessem ki most megint az olajat/szűrőt, még menjek nyugodtan 1 periódust, majd utána... csak idegesítő mert ott is horror volt amit otthagytam.

Azért a vicc kedvéért van 1 szar porlasztó is. Mondjuk azt is gondoltam mert volt egy hidegindításos alapjárati dadogás.

[ Szerkesztve ]

(#302927) Petyyyyy válasza -secret- (#302926) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Bevásároltál rendesen.

de mondta, hogy a váltót szarjam le, azé nem cseréltessem ki most megint az olajat/szűrőt, még menjek nyugodtan 1 periódust, majd utána..

Nekem aztán mondhatnának ilyet, annál sokkal jobban beütöttem a fejem, mint hogy ezt úgy hagyjam. :N

Két dolog lehet vigaszod és ne csüggedj: egyrészt ha elkészül, patika lesz a gép. Másrészt ha utána kif.százod, olyan szép lesz, hogy újra megjön a kedved hozzá. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#302928) -secret- válasza Petyyyyy (#302927) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S ugye itt kezdődött a baj amikor megemelték a kocsit.

Na de nem is ragozom, majd ha visszakapom írom a listát.

[ Szerkesztve ]

(#302929) Gergőke88 válasza -secret- (#302928) üzenetére


Gergőke88
addikt

Vissza kellett volna adnod jó áron. Ezek a BMWek pénznyelők es szerintem kurvara nem adnak annyit.

(#302930) -secret- válasza Gergőke88 (#302929) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De mit vettem volna, kezdjem újra egy másik autónál ugyanezt?

Aztán az a jó ár is olyan lett volna, hogy idejönnek alkudozni. Mind az alkatrész árak mind a szerviz árak az egekben, meg még ellátottság sincs.

Nem nagyon érdekel mennyibe kerül, csak legyen rendben, hogy ne kelljen már szervizbe futkároznom 2 havonta.

+ azért pénznyelők, mert mindenki sajnálja rá a pénzt, aztán 2. / 3. tulajhoz már úgy jut az autó, hogy le van rúgva. Arról meg nem tehetek, hogy elviszem csinálják meg aztán balfasz munkát végeznek itt-ott.

[ Szerkesztve ]

(#302931) radi8tor válasza -secret- (#302930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így van. Mindenki alkudozik, lassan már a kenyér árából is.

Márkaszervizt meg felejtsd el ilyen korban. Nem fognak foglalkozni a csepegő dolgokkal. Egyrészt tudják hogy csak rá kell tölteni, másrészt tudják hogy nem fizetnéd meg a javítást náluk tehát nem is mondják. Csak arról szólnak ami azonnali javítást igényel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#302932) Rowon


Rowon
veterán

Na asszem én több prémium gázolajat nem veszek... [link] minek? 700 forintért... Inkább felújíttatom a kocsit, ha baja lesz. A másik az, hogy a prémium üzemanyag sem garancia rá, hogy jobb lesz bármi is tőle. :))

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#302933) -secret- válasza radi8tor (#302931) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hát ez oké, de én ténylegesen azért vittem, hogy csinálják meg és megfizetem. Meg így is megfizettem csak nem csinálták meg. :D

(#302934) radi8tor válasza -secret- (#302933) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy pont emiatt vitted? Az gáz.

⭐ Stella

(#302935) -secret- válasza radi8tor (#302934) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Persze, átnézésnél mondták itt folyik ott folyik 2 tömítés és ennyi. Ja...

(#302936) MC Pite válasza bandus (#302925) üzenetére


MC Pite
veterán

A psa nem csal annyit mint a vag :DDD
Munkábamenős, azért erős a forgalom, Tata, Környe, Oroszlány reggel és du nincs 30as átlagsebességű, meg ez oda-vissza, hazafelé 4,4 volt a SM napján.
Azért igyekszem: [link]

Tudom tudom, itt a mai nap, de nem menne alá, és 6 óra az 6 óra...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#302937) szőröscica válasza Gergőke88 (#302929) üzenetére


szőröscica
addikt

+1 es barmennyi ideig lapatolhatod belejuk a penzt, mindig lesz bajuk. Evi masfel milliot mar 2016/2017 kornyeken elvitt. Mire korbeersz, kezdheted ujra. Beszeltuk ugye, hogy nekem PTSD-m van, ha meghallom a BMW bimbammolast egy videoban, osszeszorul a gyomrom.

(#302938) gg72


gg72
veterán

A Beleznay szervizzel a 11kerben van vkinek tapasztalata? [link]

(#302939) Gergőke88 válasza -secret- (#302930) üzenetére


Gergőke88
addikt

Bármit ami feleannyi idős mint ez es normális szervizmúltja van.
Értem, hogy 6 henger, meg 30d, meg BMW de százszor előbb vettem volna egy Passatot 2.0tdi ha dizel vagy egy 2.0tfsi. Ha tényleg kell neked ekkor autó. Ha picit is izgalmas kell akkor is lett volna lehetőség. Ez a BMW a szememben egyáltalán nem Premium, nem ismerem a felszereltséget de gondolom a mai világban alapvető CarPlay es társai sincs benne. És meg nem is izgalmas.
ha jól gondolom akkor most se uszod meg a szervizt 1meter alatt aztán ki tudja mi jön elő jövőn heten. Mert ezeknek már mindig lesz valami baja. Nézni kell a győri bimmer srácokat. Utána rájön az ember hogy BMW-t újonnan amíg garis es céges.
szerintem! :R

[ Szerkesztve ]

(#302940) szőröscica válasza Gergőke88 (#302939) üzenetére


szőröscica
addikt

Ex magasan felszerelt E61 tulajkent hatalmas +1 erre a hsz-re. :) Egy jobban extrazott mai kompakt is ad annyit es nyugodtabban alszol vele. Nem futnak sokkal zajosabban, egy duplakuplungos valto menet kozben sokkal gyorsabb mint a hatos ZF, stb. Tok jo volt a BMW par egyedi extraja es 15-18 evvel ezelott biztosan kiemelkedonek szamitott, pl a kanyarkoveto xenonja, de egy par eves fapad led feltorli vele a padlot.

Ezert szeretnek en BMW-t kerni kovetkezo cegesnek, mert tudom, hogy sajat penzbol nyuszi lennek bevallalni meg egyszer. :D

(#302941) dellfanboy válasza Gergőke88 (#302939) üzenetére


dellfanboy
senior tag

miért a passatba olcsóbb az alkatrész? vagy a rezsióradíj? ha lefingott arra is locsolhatsz 1milkát.

jók azok a marketing videjók, megjavították már azt a megane-t ami a videós gyereké?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#302942) -secret- válasza Gergőke88 (#302939) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Passatra faterom is rálocsolt 2 milliót. 170k km-esen doktor tulajtól... szintén minden ki lett cserélve a kocsiban. Azóta jó minden pedig az sem most volt.

Én bízom benne, hogy most okés lesz minden. Ha nem akkor ez van. Majd eladom, majd jön a következő.

Ezen kár vitatkozni. Én imádom az enyémet, mondom nem sajnálom rá a pénzt. Esetemben most egyben megy rá a pénz nem darabokban. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#302943) szőröscica válasza -secret- (#302942) üzenetére


szőröscica
addikt

Ne legyen igazam, de a tapasztalatok szerint ezekre az E60/E90 es korabeli BMW-kre nem egyszeri 2 milliot kell kolteni, hanem majdnem evit.

De drukkolok, mert amugy szep auto. :)

[ Szerkesztve ]

(#302944) Qru válasza MC Pite (#302910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedigres fogyi ettol a batartol. Grat!

#nincsbennetarcsi

(#302945) avl válasza simonjoe (#302918) üzenetére


avl
aktív tag

sajnos erösen valoszinüleg nem igaz (dolgozok Weichai-nak is)

2 helyen is benchmarkingolva lett es ~45-46% os hatasfokunak lett mérve (bsfc >180 g/kWh)
persze nem azt várva, hogy a legujabb 53.09% lesz elérhetö benchmarking-ra, de ugy ezt mondtak: Weichai Power releases diesel engine with base engine brake thermal efficiency of 53.09% - Green Car Congress

azaz
from 50.23% in 2020,
to 51.09% in 2022,
to 52.28% later in 2022,
to the current 53.09%.

tehat a 2020-ashoz kepest is 45/50 -> ~ 10%-kal rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#302946) radi8tor válasza szőröscica (#302943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De miért kell arra költeni amit már megjavítasz? Ez a kokszolódott szívósor sem alakul ki 1 év alatt.
Folyást megoldja a tömítés csere.
Hengerfej az mondjuk necces, azt lehet honolni is kell hozzá.

⭐ Stella

(#302947) -secret- válasza radi8tor (#302946) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Az is rendben van, hálisten nem kell.

(#302948) focvis válasza -secret- (#302942) üzenetére


focvis
veterán

Szép autó, különösen tetszik a jelenlegi felnivel.
Mennyi km van benne?

(Illetve tényleg tanulságos lesz ha összeírod, mennyi megy rá egy alapvetően jó állapotú példányra.)

(#302949) -secret- válasza focvis (#302948) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

265.850-nel adtam le.

(#302950) Qru válasza bandus (#302925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ez benzines nem dizel...

#nincsbennetarcsi

(#302951) Qru válasza -secret- (#302921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi ez egy veget nem ero dolog. De ez jo verda erre erdemes kolteni.

#nincsbennetarcsi

(#302952) -secret- válasza radi8tor (#302946) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

2020-as számlám van egy szívósor tisztításról viszont a szívósor biztos, hogy ki lett de a szívócsatornát azért megkérdőjelezem. A kokszosodás a csatornákban brutál míg a szívósorban nem vészes.

(#302953) Qru válasza stickermajom (#302922) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Addig kihuzod vele siman. Nem veszes gond ez. Nekem a hosszbordas kezdett el nyikorogni most hidegen.

#nincsbennetarcsi

(#302954) radi8tor válasza -secret- (#302952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor frankón félmunkát végeztek. Bele kell küldeni a mókust dióhéjjal. :DDD

⭐ Stella

(#302955) Qru válasza szőröscica (#302943) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haverom is azert adta el mert elege lett belole, hogy allandoan locsolja ra a lovet es annyira megbizhatatlan, hogy nyaralni sem mer vele elindulni.

#nincsbennetarcsi

(#302956) kisza25 válasza -secret- (#302942) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A dr tulaj az egyik legrosszabb, csak mondom :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#302957) brumi1024 válasza Qru (#302955) üzenetére


brumi1024
veterán

Chris Harris meg napi járósnak vett V10 E61-et. :DDD

(#302958) Qru válasza kisza25 (#302956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kiveve Saint-et. :D

#nincsbennetarcsi

(#302959) Qru válasza brumi1024 (#302957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jut eszembe; a Mergaban bemattolt a klima kompi. 1.8M-ert csereltek. :Y

#nincsbennetarcsi

(#302960) brumi1024 válasza Qru (#302959) üzenetére


brumi1024
veterán

:Y :(

(#302961) grizlisandor válasza -secret- (#302952) üzenetére


grizlisandor
addikt

BimmerExpertes fiúknál is volt nem egyszer, hogy a márkaszerviz cserélte a szívósort, de a szívócsatornához nem nyúltak, mert a gyári előírás nem írja a diós tisztítást. :U

---

Én használnék második autónak valami finom sor6 BMW-t, amit egy VörösJenő-féle revízión átesett. :B
Ami nyilván nem két forint lesz. :O

(#302962) -secret- válasza grizlisandor (#302961) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hát figyu, a számla az Wallis úgyhogy lehet egy csónakban evezünk.

(#302963) molnarpeter válasza Qru (#302959) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na én meg szívom a fogam, ha klíma kompresszorhoz kell egy új kuplung (19k +posta), alig két nulla a különbség :DDD

(#302964) focvis válasza Qru (#302959) üzenetére


focvis
veterán

Nem garanciális az autó? Feltételezem, a hibrid 400 E klasséról beszélünk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.