Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Runner_fxr válasza Rivaul (#14996) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze sok ilyen van, de nem tervezem, hogy megvegyek valami hulladekot. Ha kifogsz egy normalis tulajtol szarmazo e36-ot az azert auto.

roberto211: En is neztem a buzukikat :), az teny hogy megbizhato joszagok, az alkatresz ara egy kozepkategorias kerekparnak is dragabb mint egy swiftnek, de azert nem az az erzes vezetni mint egy e36-ot. :)
Azert is gondoltam az automatara mert talan azt nem valami hulyegyerek hajtotta. Nekem nem szaguldozni kell az auto. Ket baratom is meghalt autobalesetben. Kenyelmes kozlekedesi ezkozt keresek, automata volt az osszes nagyrobogom. Evekig robogoztam. Autoba is az a kenyelem kell. Az a plusz 1-2 liter fogyasztas pont nem erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#15002) Qru válasza Runner_fxr (#14994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem megy cserébe leeszi a gatyád. Felejtsd el ha jót akarsz.

rvilike: Nagy a szerelem de egyszerűen ez már túl van az általam vállalható ésszerű kompromisszumon. Most eljárok 9 literrel, ezzel meg 12 alatt nem lennék soha az tutifix.

#nincsbennetarcsi

(#15003) Runner_fxr válasza Qru (#15002) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze ha kitaposod a belet biztos bekap 12-ot is, de normal hasznalattal 7-8, marmint a 316-os
Gondoltam meg a lupo 1.2 tdi-re is vagy egy golf 1.9tdi.

[ Szerkesztve ]

(#15004) DeFranco válasza Runner_fxr (#15003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tisztázzunk valamit, neked tanács kell vagy megerősítés? mert úgy látom a tanács lepereg rólad.

(#15005) Runner_fxr válasza DeFranco (#15004) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Termeszetesen tanacs. De olyan tanacs ami tapasztalaton alapszik, nem csak eloitelet. Tudtam ,hogy az automa es bmw szo leirva komoly ellenszenvet fog kivaltani, de azzal tisztaban vagyok hogy jo auto csak sok a szethajtott, olyanok velemenyere lennek kivancsi akiknek volt nem csak leszoljak.

[ Szerkesztve ]

(#15006) SzlobiG válasza Runner_fxr (#15003) üzenetére


SzlobiG
félisten

1.9 tdi golf sokkalta jobb választás lenne mind fogyasztás, mind alkatrész csere téren. Csak hát nyilván az nem olyan vagány mint a 316... Amúgy tudom milyen ez a kinézet elnyomja az ész érvet. :)

Lényegében ha van rá zsetonod a javításokra, akkor vedd meg vagy belenyulsz vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#15007) roberto211 válasza Runner_fxr (#15005) üzenetére


roberto211
őstag

Akko javaslom facebookon valamelyik bimmer bitches csoportot.. Ott megmondják a frankót. ;]

Mivel 10ből 8 nak ilyen compact van..

Amúgy ja.. Inkább egy 1.9tdi golf..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15008) DeFranco válasza Runner_fxr (#15005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem akkor érdeklődj a bmw topicban, ott esélyesebb a válasz.

itt joggal féltenek a típustól, mert nagy eséllyel futsz vele nagy szívásba, mert rengeteg a lefingott lelakott elhanyagolt példány, és nem te fogod kifogni a szent grált.

persze léteznek jó állapotú megkímélt darabok, mint minden modell esetén, de mivel az a tapasztalat, hogy azokat kéz alatt eladják, vagy a nepper már a hirdetés begépelésekor telefonál érte, minimális eséllyel kapod el, így bár senki nem akar dementorkodni, inkább lebeszélnek róla puszta jóindulatból.

ettől még a te pénzed te autód, de ha eldöntötted hogy ennek ellenére te is megfutnád a körödet ezzel, akkor érdemesebb oda menni kérdezni a specifikus dolgokról. szerintem.

(#15009) Qru válasza Runner_fxr (#15003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az inkább 8,5-9,5 lesz vegyesben.

Én is ennyivel járok el egy sárnehéz 170 lóerős állandó összkerekes autóval, pedig elhiheted hogy nem azért vettem ilyen gépet, hogy mozgó útakadályt játsszak...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#15010) Rivaul válasza Runner_fxr (#15005) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem fogsz hahu-n olyat találni mint amire te gondolsz. Ez is orrba lett már nyomva szerintem. 6 centis elállás van az egész elején. Pont ez a lényege. Összekalapálják és valaki úgy is beleugrik. Te akarsz az lenni? Persze lehet kifogni patent e36-ot kb ennek a duplájáért... Abból meg mást veszek... Ahogy előttem is mondták a jó példányok fórumon belül ismerősökhöz kerülnek. Nem pedig a "nagy" piacra. Nekem az e36-ról amúgy se a biztonság az első ami eszembe jut. Főleg ha már volt törve ami sanszos. Itt nem ellenszenvről van szó hanem alap tapasztalatról. Aki ilyesmit keres az nem sikeres ember :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15011) Richard! válasza Runner_fxr (#15005) üzenetére


Richard!
addikt

Miért nem veszel MK1 Fókát? :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15012) Qru válasza Richard! (#15011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős nézegeti belőle a 2,0i-ket 136 lóval. Az mennyire ajánlható?

#nincsbennetarcsi

(#15013) -v- válasza Qru (#15012) üzenetére


-v-
addikt

2 lityós focus 1? Eléggé :K Fürge is, meg az egy jó motor.

[ Szerkesztve ]

(#15014) Rivaul válasza Runner_fxr (#15005) üzenetére


Rivaul
addikt

Vegyél egy 75-ös rovert. Ólom nehéz, az 1.8 vagy 2.0 elketyeg 9-10 körül. Viszont az automatája elnyűhetetlen és rogyásig van pakolva kényelemmel. A dízel meg bmw motoros ha ragaszkodsz a márkához. Biztonságos, kényelmes és egykor felső kategóriás volt. Alkatrészárba belenyúlsz itt is de ha erre az árra szabod az elvárásaid akkor valamit valamiért :U

Én viszont maradnék a fókánál, astráknál, és hasonló jószágoknál. A többi kategóriát szeretni kell és együtt élni velük. Sok éves egykor minőségi vasnak nem a megvételébe van az ára :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15015) Richard! válasza Qru (#15012) üzenetére


Richard!
addikt

Sztem nagyon is az ajánlható kategóriába tartozik. Nyomatékos, dinamikus, ha odafigyel az ember, a fogyasztás is megáll 8 literbe.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15016) aero. válasza Runner_fxr (#14994) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az a 14 másodperces 0-100 és a 12,6 literes gyári városi fogyasztás büntet, meg inkább 13+.

(#15017) SzlobiG válasza Qru (#15012) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elég belőle az 1.8-is kollégának olyan van nem rég vette nagyon szereti jól megy, ha nem talpalja a fogyi is korrekt. Van hozzá sz@rásig minden.

(#15018) -v- válasza SzlobiG (#15017) üzenetére


-v-
addikt

A 2 literes sokkal jobb több szempontból is.

(#15019) SzlobiG válasza -v- (#15018) üzenetére


SzlobiG
félisten

Biztosan, de ha nem találni korrekt két literest, akkor simán jó az egynyóc is. Viszont az olajat azért szeretik csipegetni.

(#15020) EQMontoya válasza aero. (#15016) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy mennyi?!

Same rules apply!

(#15021) AMD Power


AMD Power
titán

Az igényes Swiftes... ez a gyerekülés. Katasztrófa! :W :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15022) roberto211 válasza AMD Power (#15021) üzenetére


roberto211
őstag

Kicsikét szakadt. :D

De van ilyen.. Ő dolguk. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15023) EQMontoya válasza AMD Power (#15021) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megoldotta okosba.

Same rules apply!

(#15024) F_Zolee válasza AMD Power (#15021) üzenetére


F_Zolee
veterán

Biztos úgy vette, hogy a feléből mennyit engednek kérdéssel indított.. :DDD

(#15025) Rivaul válasza AMD Power (#15021) üzenetére


Rivaul
addikt

Ülni lehet benne? Lehet. Akkor meg? ;] Apának kell a píz a recarora. Nem verheti el minden csipp, csupp dologra a nehezen kuporgatott vagyont :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15026) aero. válasza EQMontoya (#15020) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#15027) TaaT válasza aero. (#15026) üzenetére


TaaT
veterán

Enyémnél meg szerintem lódítanak :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#15028) Rivaul


Rivaul
addikt

Azért ezt szívesebben megvenném 6 kilóért mint az e36-ot :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15029) Richard! válasza Rivaul (#15028) üzenetére


Richard!
addikt

papírok és a jegesedés megcsináltatása után 800-850-ért lesz egy új autód ;)
Tetszik :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15030) MunezXBK válasza Richard! (#15029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jégverést nem javítanak ki 1 kilóból. :(

(#15031) Runner_fxr válasza Rivaul (#15028) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ mindenkinek! Nekem az e36 régi nagy szerelmem, azért az egy baromi jó autó, de tény, hogy sok a buktató. Öcsémnek van golf 3 tdi, szépen megcsinálva, bőr belső, bbs kerekek, tényleg fasza és elég megbízható autó. Ha nem BMW akkor valami olyasmi lesz. Viszont az automata váltóból nem engedek, :) nekem kell az a kényelem akkor is ha több a fogyasztás meg drágább is.
Nekem a gyorsulás nem annyira szempont, nyugis közlekedésre kell.

Ez se lenne rossz. :)

(#15032) bitpork válasza Runner_fxr (#15031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt csak nagyon óvatosan vedd meg. Ha beleírja h írható motorvezérlő, és az 1.9 dejzelje, ami vélhetően 110 v 130 le volt 140-ként van feltüntetve, akkor ki tudja mi volt előtted.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15033) Richard! válasza Runner_fxr (#15031) üzenetére


Richard!
addikt

Ha már német... [link] ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15034) TaaT válasza Runner_fxr (#15031) üzenetére


TaaT
veterán

Szép kormány :)

Give them hell Ukraine!

(#15035) Rivaul válasza Runner_fxr (#15031) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt a részt meg is értem. Csak ne vakítsanak el az érzelmek mert nagyon sokba tudnak kerülni. Én is fiatalon egy calibrát akartam, utána sedan esi civicet meg természetesen e36-ot szintén. Szerencsére hallattam nálam tapasztaltabbra és nem futottam neki. Ettől még tetszettek és még ma is tetszenek. A másik ami alap bibi. NEM nézünk ilyen otthon tuningolt vasakat! Messze kerüld el mindet. Csak stock verdákat nézz. Ha tetszik az ilyesmi, akkor utána magadnak majd megcsinálgatod. Ezek a gépek nagyrészt már meg vannak nyomorítva sajnos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15036) trassher válasza Runner_fxr (#15031) üzenetére


trassher
addikt

Az a kipufogó az mi az? :Y

Redmi Note 7

(#15037) roberto211 válasza trassher (#15036) üzenetére


roberto211
őstag

Az +50le. :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#15038) tomcsi23 válasza aero. (#15016) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem repesztettél reggel kifele a hatoson, majd el a nullásra? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15039) aero. válasza tomcsi23 (#15038) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt nehezen, ugyanis Bristolban lakom. :D

(#15040) Skillet


Skillet
addikt

Kis tuninggal összekötve etanolra lenne programozva az autóm. Ez volt a terv. De mostanság egyre többször hallom, hogy nem mindennapos használatnál, rozsdásás alakul(hat) ki. Hmmm. Ez nem túl jó hír.
Eléggé bizonytalan a mindennapos használat. Van, hogy hetekig minden nap gurulok vele, de olyan is előfordult, hogy egy hétig sehova.
A gázzal ugyanez a helyzet? Nem mintha gázra akarnék váltani, csak kíváncsiság. És ez a cng dolog... most hallok róla először.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15041) tomcsi23 válasza aero. (#15039) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor pláne sietni kellett, hogy időben beérj. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15042) rbalint88 válasza Skillet (#15040) üzenetére


rbalint88
addikt

Etanolozásnak már nincs értelme, alig olcsóbb, mint a rendes üzemanyag és feloldja a lerkódásokat az üzemanyagrendszerből. Eddigi autós pályafutásom egyetlen trélerezését ennek köszönhetem, megállt tőle az AC az 1.8T Passatban...
Inkább tankolj 100-ast ;]
Gáz érdekesebb téma, de én a VR4-et nem rontanám el ezzel, inkább mellé vennék egy ütős-vágós autót, ami már gázos, akár gyárilag.

(#15043) Richard! válasza rbalint88 (#15042) üzenetére


Richard!
addikt

Pláne úgy, hogy pénteken -3, a diesel -2 ft.
Amúgy mi a tapaszalatotok a 100-as shell benzinnel?

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#15044) EQMontoya válasza rbalint88 (#15042) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, gyári gázosban pl. lehet kapni Legacy bifuelt (2.5-ös mocival), az jó kis közlekedős autó.

Same rules apply!

(#15045) Skillet válasza rbalint88 (#15042) üzenetére


Skillet
addikt

Gáz nem is volt tervben, csak érdekelt!
Etanol sem spórolás, inkább tuning miatt lett volna.
De így felejtős. 100-assal nincs gond, mindig azt tankolok. Maxmotion 100.
Mint kiderült, 98+ os a vr4. No meg a kis lukoilos, 95-ös, 15 literes fogyasztás óta csak 100-as megy az autóba. 99%-ban a fent említett omv, néha evo neo (mol), de a vpower-t is kipróbáltam.
"Második" autó nem kell. Haver is csinálta, csinálja mai napig. Már ott tart, hogy a "rendes" autót csak szökőévente tolja ki a garázsból.
Én azért vettem, hogy használjam. Nem érdekelnek a hátulütői. :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#15046) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hogy milyen különbség van autó és autó között.
Párom céges J astrájában most van 110k km, patika kívül-belül, bár gyakoriak a szerviz látogatások, de ez van.
Most épp szervizben van ezért egy másik, 140k km futású autóval jár (ugyan az a j asra, 2 éves, ugyan az a használat, stb. ...)
Ezt egy férfi kollégája használta és így hirtelen ezek tűntek fel a pároméhoz képest:
Recseg a kuplung, fent fog, nehézkesen jár.
Rommákopva a kuplung pedál.
A váltó feszessége teljesen eltűnt, elpuhult (mondjuk ez javára vált, mert amúgy egy akadós sz@r)
Ülés megkopva, megfakulva.
A bőrkormány, bár elég jól bírja, ennél már kezd 1-2 kopás látszani.

A lényeg, hogy így ránézésre/érzésre nem 30k, hanem 130k km különbség van a két autó között.
Nagyon durva, hogy közel azonos futás mellett ilyen különbségek vannak/lehetnek használaz és használat között.

ps.: jah olajcsere periódus 30k km, 1.7ctdi

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#15047) Runner_fxr válasza Rivaul (#15035) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért annyira nem vakítanak el az érzelmek, de nyilván számít az is hogy tetsszen. Nálam anno a civic vti volt nagy kedvenc, meg az m3 cabrio. :) Mára már lenyugodtam, csak valami nyugis, megbízható autó kell.
Én se szeretem ha nagyon meg vannak tuningolva az autók vagy motorok, jobb a gyári, ez kétségtelen.

Német autónál maradva: [link]

(#15048) tomiii.


tomiii.
aktív tag

huhhh faluban az olasz autóbontó tulaja vett egy Lancia Delta HF Integrale-t, svájcból hozta rendbe tenni, de
mikor lent voltunk kérdeztük, hogy akkor, hogy meg mi lesz ezzel:
-"háát mindjárt széthányjuk ide a belsejét, azt' majd lesz valami"

Na mondom jól kezdődik. Főleg, ha még mi csináljuk a küszöbön a lakatolást.... :DDD

Mindenesetre gyönyörű.

Felni meg a küszöb+ bal első sárvédő nem egészen ilyen, na meg a sok moha mindenfelé :D Állt egy pár évet, de tetszett :D

[ Szerkesztve ]

(#15049) Rivaul válasza Skillet (#15045) üzenetére


Rivaul
addikt

Teli átállás helyett add neki részbe az etanolt. Sajna megölték az értelmét átlag autózás szempontjából. Viszont kis plusznak egy 70/30 benya/eta arányba lehet még értelme és nem hiszem hogy így előjönne rozsdásodás. Fénykorába sokat jártam 50/50-be etanollal minden baxtatás nélkül. Soha semmi bajom nem volt vele. Kollégám viszont telenyomta az a8-at hogy az olcsóbb és jó lesz minden elektronika nélkül. Meg se moccant a dög míg le nem szívták és fel nem töltötték benzinnel :))


Runner_fxr

Nah ez már kezd megfelelőbb vonal lenni. Pont ezt a leont néztem én is pár órája. Ha engem is érdekelne ezt még meg is nézném.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15050) bitpork válasza Runner_fxr (#15047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem rossz de az 1.6 benya eleg halvany konszernen belul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.