Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#295001) radi8tor válasza simonjoe (#294999) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet értetek. :DD

⭐ Stella

(#295002) macilaci78 válasza diegho (#294955) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a Simple bevált*.

* néha nem akar kapcsolódni, ekkor általában a hálózatváltás megoldja a dolgot. Lelövöm a netet, visszakapcsolom, újra csatlakozok. Érdemes ellenőrizni a térképen, jó helyet jelöl-e. Budapesten vannak olyan csodák, hogy az utca két oldala két eltérő zóna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#295003) macilaci78 válasza radi8tor (#294983) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem feltétlenül ugyanaz a sofőr veteti le a bilincset, mit amelyik kiérdemelte. :U Egy autóhoz legalább 2 gyári kulcsot adtak, a forgalmi sem kell nálad legyen.
De mi van, ha az autó a forgalmiban lévő cím közelében kapta a bilincset? Gyakorlatilag a háztartásban mindenki hozzáfér a kulcshoz, a jogsival már nem rendelkező nagymama is kérheti a bilincs eltávolítását... :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#295004) radi8tor válasza macilaci78 (#295003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hádde nem mindegy hogy ki veteti le a bilincset? A lényeg hogy kifizessék a bírságot.
Nagymama is kifizetheti, nem jár büntetőpont a kerékbilincs miatt.

⭐ Stella

(#295005) focvis válasza simonjoe (#294987) üzenetére


focvis
veterán

Aki nem urizál, annak 1,43 a puruttya. 🤗
Nagyon cuki ez a 190 forintos felár, és ezek szerint van aki kifizeti.👍

(#295006) Tsebacsi válasza focvis (#295005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha kifogyott a tank kénytelen vagy fizetni. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#295007) Qru válasza focvis (#295005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

588,9 vt tegnap az E10 az Envinel. Az egesz jo ar.

#nincsbennetarcsi

(#295008) radi8tor válasza Tsebacsi (#295006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Prémiumot nem vagy kénytelen - kivéve ha olyan autód van ami nem eszi a 95-öst. ;)

⭐ Stella

(#295009) focvis válasza macilaci78 (#295002) üzenetére


focvis
veterán

Októberben megbüntettek, utcasarok közelében a keresztutcára tett a Simple. Siettem, nem ellenőriztem, 10200. Köcsög hegyvidéki önkormányzat újfent. Levelezés... 3 hónap után kaptam vissza a büntit, elfogadták, hogy a Simple nem tévedhetetlen.

(#295010) focvis válasza Tsebacsi (#295006) üzenetére


focvis
veterán

Sima GO: 1,43 €
Táltos GO: 1,93 €

Táltos felár: 0,50€ = 190+ Ft literenként, vagy 35% felár.

[ Szerkesztve ]

(#295011) Tsebacsi válasza radi8tor (#295008) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dízelnél lehet én is csak azt tankolnám.
Viszont a legtöbb autóm eddig 95-re volt belőve, a 98 és 100-as semmi pluszt nem adott bele, a tanknyílásban is 95 van. Ez nem GTI :( :((( :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#295012) radi8tor válasza Tsebacsi (#295011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valaki azt mondta a múltkor hogy inkább prémiumot kellene tankolnom az új kocsiba.
Nem tudom van-e értelme, tényleg jobb a motornak a több adalékanyag? Vagy csak placebo?

⭐ Stella

(#295013) Qru válasza focvis (#295009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azokkal mi is sokat leveleztünk egy jogtalanul kiszabott parkolási bírság miatt. Végül kiadták az ügyet egy külsős ügyvédnek. Azzal már szót lehetett érteni.

#nincsbennetarcsi

(#295014) F_Zolee válasza radi8tor (#295012) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valószínűleg hosszú távon jönne ki az előnye a folyamatos prémiumnak. De a motornak úgyis a megfelelő olajcsereperiódus jelenti a legtöbbet. Ilyen szempontból a prémium üzemanyag reklám nem sokat ér ha belegondol az ember. :D

(#295015) Qru válasza radi8tor (#295008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Horvátoknál egy csomó kis kúton nincs is prémium csak 95 E5 meg puru gázolaj. Nézem is a sok parton lejtő 911-es hol tankol? Ezek szerint a nagyobb városokban/pályán.

#nincsbennetarcsi

(#295016) radi8tor válasza F_Zolee (#295014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért a szívósor kokszolódáshoz van köze az üzemanyagnak. Nem?
Szerencsére az enyémben levő motor nem ilyen.

⭐ Stella

(#295017) Qru válasza radi8tor (#295016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassabban kormolódik le de prémiummal is előbb-utóbb előjön a gond sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#295018) grizlisandor válasza Qru (#295017) üzenetére


grizlisandor
addikt

Majd a Shell prèmium tisztító hatása kiderül a Novoth-fèle tesztből. Tán a bevonatot a magas nyomású pumpában tisztítcsa. :DDD

(#295019) Qru válasza grizlisandor (#295018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg jobban keni az injektort, nő az élettartama és halkabb is lesz tőle.

#nincsbennetarcsi

(#295020) bandus válasza simonjoe (#294999) üzenetére


bandus
veterán

nah azert ne menjunk ikyen messzire. tankolni nem tankoltam, csak lattam :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#295021) macilaci78 válasza focvis (#295009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ugyanaz az üzemeltető, van rá esély. De amikor másik kerültre esik a sarok másik oldala, akkor másikkasszába került a lé és egymás között nem tudjék (akarják) elboltolni. Vagyis a tényleges hely szerint tényleg nem váltottál parkolójegyet, ahova meg fizettél, az felesleges volt, mert a gyakorlatban nem ott álltál meg.
Most, hogy ugyanabba a zsebbe fizetsz, talán gördülékenyebb lesz az ilyesmit elintézni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#295022) focvis válasza macilaci78 (#295021) üzenetére


focvis
veterán

Úgy is nézhetjük. Meg úgy is, hogy váltottam jegyet, szerintük pedig blicceltem, mert nem azt írták, hogy rossz jegyet váltottam, hanem, hogy nem volt jegyem.

Tény és való, 600-as helyett 450 Ft-ost vettem. Nem szándékosan, mert akkor semmilyent se veszek. 🤑 De fodrászhoz mentem, így nem reszkíroztam a fél órára 75 Ft miatt. 🤗

(#295023) Qru válasza macilaci78 (#295021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekunk most a zugloi parkolasi tarsasaggal vt afferunk. Kiderult, hogy adott evben az elso buntit elengedik. :C

#nincsbennetarcsi

(#295024) Szada85


Szada85
aktív tag

Kis autópiaci update:
Ízlelgetésképpen ma meglestem [ezt a kéziváltós Cuprát], kíváncsi voltam mit tud, plusz a kereskedésnek volt minden is készleten (i30N, Octavia RS, mindenféle GTI), úgyhogy több legyet ütöttem egy csapásra.

Na de a Cupra, 2017-es, majd 100 ezret futott, 300 ló, 6-os kézi, FWD.
Tavaly július óta hirdeti a kereskedés ~25 ezer €-ért, sok érdeklödö nem lehetett, ezt hüen tükrözte az autó külsö állapota, vastagon koszos volt, a peremeken már zöldülö (mohásodás?) foltok, a motortérben hálóvá összeállt por fogadott, egyik kulcsban az elem halott. Emellett a bal hátsó ajtó mögött levert festék - fél körömnyi méret - már vasig rozsdásodott, a szép barna elég kontrasztos látvány volt, szerviz/inspekció esedékes, ezt az autó is lelkesen kijelezte.

Van cserébe némi tuning, koptató, hátsó diffuzor, meg egy KW Gewinde jól letekerve.
Téli gumi van az árban, nyári felárért sincs, a feketére fújt felnit már megkezdte a só.

A próbakör kellemes, maga a váltó szerintem meglepöen szórakoztatóvá tette az autót, nyilván állóból agyonveri egy 4Drive, de menet közben jól terelhetö a technika vele, a power több, mint sok, a 235-ös téligumik hamar feladták, bár a Hankook nem versenygumi, ezt eddig is tudtam.

A rövid kaland végén azért kíváncsiságból megtudakoltam, mennyire akarják eladni az autót, de hamvába halt próbálkozás volt, az ár betonfix, hiszen ök 1 év garanciát (is) adnak az autóra, úgyhogy ez ennyibe kerül, semennyi alku nincs.

Érdekes, hogy egy relatíve befagyott piacon, fél éve a telepen porosodó, látszólag érdeklödö hiányában mégis kitartják az árat, és semmilyen alkura nem nyitott.

Na mindegy, ha már volt a telepen, megnéztem az i30N-t is, de -számomra- annyira müanyag a belseje, és annyira boyracer a hangja, hogy nagyjából el is dölt, hogy "daily"-nek számomra már "túl sok", de a próbakör után nagyjából értem, hogy miért van akkora bázisa, amekkora. :)

(#295025) F_Zolee válasza radi8tor (#295016) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom ott is szerepet játszik azért ha nem ideálisan van használva a szekér.

(#295026) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

Mazda 6, 2019, 2.0 benzin, Revolution

Mi baja lehet, ha ez a hibaüzenet jön?
Battery management system malfunction

Az akku indít rendesen, nem tűnik gyengének.
Az I-stop rendszer sem működik a hibaüzenet óta, villog az I-stop felirat.

(#295027) Qru válasza eldoble (#295026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haldoklik az akkud sanszosan.

Ha tudsz merj ra multimeterrel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#295028) eldoble válasza Qru (#295027) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi, akkor falra festettem kicsit az ördögöt, mert egy reggeli indítás után pont az akku töltésről kérdeztem.
Az a furcsa, hogy pont egy 300km-es út után jött elő, pedig itt tuti feltölthette az akksit.

Holnap megmérem, gondolom sima feszültséget mérjek rajta?

(#295029) Qru válasza eldoble (#295028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugalmi allpotban merj (allo motornal, lehetoleg egy kicsit hosszabb allas utan) es ehhez kell viszonyitanod:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#295030) eldoble válasza Qru (#295029) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi holnap megnézem.
Az nem furcsa, hogy pont egy 300km-es út után jött elő, pedig itt tuti feltölthette az akksit?

(#295031) BigBlackDog válasza eldoble (#295030) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem tudom, hogy Mazda esetén hogyan működik a töltés, de több helyről is hallottam, hogy pl. VAGnál már nincs folyamatosan töltőfeszültség, hanem csak akkor tölti, amikor éppen úgy gondolja, hogy szükséges. Ezek miatt alakulhatnak ki érdekességek.

[ Szerkesztve ]

(#295032) Qru válasza eldoble (#295030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben (is) már egy bonyolult és "okos" töltésmendzsment van ami akkor tölt amikor ő jónak gondolja. Szóval lehet a 300 km-es út utolsó 20-30 km-erén pl nem töltött már semmit a generátor mert szerinte jó így.

#nincsbennetarcsi

(#295033) eldoble válasza BigBlackDog (#295031) üzenetére


eldoble
aktív tag

Qru

Köszi mindkettőtöknek, akkor hamarosan beiktatok egy akku cserét, remélem megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#295034) MunezXBK válasza Szada85 (#295024) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hány km-es körzetben keresel? Nehezen hiszem el, hogy állandóan ekkora fosokat találsz.

Felénk eskü sokkal jobbak vannak. Ha úgy döntesz, hogy jössz erre, szólj.

(#295035) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Már reggel is néztem hogy élénksárga foltok voltak a kocsin, de ezek szerint most jön még csak a java.

[link]

Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „MSG Infra műholdkép MaSChtamthbilp+-iiii + légköri aeroszol becslés (piros) 2024. február 2024.február10.07: 10. 07:40 be”

⭐ Stella

(#295036) Qru válasza radi8tor (#295035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

O le kellett volna allnom a Jazz-el is a garazsba... :(

#nincsbennetarcsi

(#295037) radi8tor válasza Qru (#295036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De mondom ez már szombat reggel is itt volt.

⭐ Stella

(#295038) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hétfőtől sávlezárás lesz az Árpád hídon

Felújítás miatt egy sávot lezárnak Budapesten az Árpád hídon Pest felé.
40 napig :(

⭐ Stella

(#295039) szőröscica válasza radi8tor (#295038) üzenetére


szőröscica
addikt

Bezzeg a tenyleg szar feluljarot a Robert Karolyon az allatkertnel nem csinaljak meg. A kulsoben 40-el lehet menni es at kell huzni a kozepsobe nehol, hogy ne szakadjon ki a futomu az auto alol.

(#295040) ArthurShelby válasza radi8tor (#294921) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezért a sárga amcsi helyzetjelzésért a bmw-sek odavannak, tetszik nekik a karácsonyfa effektus. Rengeteg e60-nál is be van kapcsolva.
E39-nél bmw scannerrel csak egy pipa beállítani.
Én is így vettem anno a kocsim (amint lehetett kikapcsoltattam...)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#295041) ArthurShelby válasza szőröscica (#295039) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az autósokra drágább költeni, egyszerűbb ha lehülyézzük őket és a biciklisek mellé állunk ;]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#295042) radi8tor válasza szőröscica (#295039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja arra ritkán járok, de mindig felpumpálom a keréknyomást előtte. :D
Brutál állapotok vannak azon a felüljárón.

⭐ Stella

(#295043) radi8tor válasza ArthurShelby (#295040) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy ezt be lehet kapcsolni EU modellnél is? Ehh :D

⭐ Stella

(#295044) koxkids válasza radi8tor (#295038) üzenetére


koxkids
őstag

Népligeti felüljárót is szépen lezárták befelé, kiderült minden rendben van, de maradt ugyanúgy.. gondolom évekig fogjuk kerülgetni a terelőket, amíg fel nem újítják.. :(

(#295045) Qru válasza radi8tor (#295037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kornyekbeli epitkezes miatt amugyis koszos mint a malac. Egy alapos mosas rafer.

#nincsbennetarcsi

(#295046) BigBlackDog válasza koxkids (#295044) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Abból kivettek a befelé haladó oldalon egy (vagy több?) vasbeton gerendát. Szóval szerinem amiatt van még mindig zárás, mert ott kicsit szűkebb lett a felüljáró.

(#295047) Qru válasza szőröscica (#295039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kriminalis, nem reg jartam arra, olyat kapott ott az alufelni hogy csoda hogy nem hajlott kiflibe. :(

#nincsbennetarcsi

(#295048) Tom1939 válasza szőröscica (#295039) üzenetére


Tom1939
őstag

Éppen eszembe jutottál :) Milyen a kamiq az autópályán? Könnyen lehet hogy az autópályás komfort jóval nagyobb hangsúlyt kap az életünkbe (felvették az egyik kölköt külföldi egyetemre...), annyival megspékelve hogy ennek valami olyannak kellene lennie amit feleségem is vezetne (én egyben egy nap 700 kilométer felett már nem szívesen vezetek, váltani kellene útközben). Ugye ebben még a rav4 sem túl erős (hangszigetelés...). Most már így tényleg kiváncsi leszek mennyivel jobb a lexus hangszigetelése (lbx játszana igazából). A vw t-roc hangszigetelés szempontjából nem nyügőzött le (rossz sem volt mondjuk).

(#295049) bandus válasza Tom1939 (#295048) üzenetére


bandus
veterán

gratula :R oda mar nem egyszerubb repulni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#295050) modflow


modflow
veterán

A tavaly vásárolt nyári gumim (Continental Premium contact 6 205/60 r16 96h xl) ügye lezárult, visszakaptam a vételárát.

Ha most veszek újat, az megfelelő, hogy kint a teraszon lesz májusig egymásra téve és csak májusban rakatom fel felnire?

Vagy várjak májusig, reménykedve hogy nem növekszik tovább az ára?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.