Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219002) Qru válasza Tsebacsi (#218998) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubiban nekem nem karmos a szellozoracsra rakhato. Nincs is gondom vele.

Ha meg csak eleg hallani az utasitasokat akkor megy a pohartartoba a mobil allitva.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#219003) rbalint88 válasza #46372352 (#219001) üzenetére


rbalint88
addikt

Hasznald a carplayt/android autot. Ket-hatom evesben mar van, nem?

(#219005) Vismajor01 válasza Citroware (#218981) üzenetére


Vismajor01
addikt

Baloldalra, az A-oszlop alatti szellőzőre. Én oda tettem, és még el is vezettem egy kábelt a műszerfal mögött igy tölti is a telefont.

Annyi hátránya nálam van, hogy este tükröződik a telefonképe a bal visszapillantóba.

#218982 szabonagyur

Azt irtam 4wd-ben mentem le Paksig. Ez az én autómnál azt jelenti hogy villannyal hajtom a hátsó kereket. A dizellel meg az elsőt. És igy egymást támogatva megy a rendszer, de dizel is fogyaszt dizelt közben és a villany is fogyaszt áramot. Azt is leirtam, hogy a négykerék azért kellett mert fostos idő volt és stabilabb az autó ha 4 kerékmeghajtásban van mintha csak első vagy csak hátsó.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#219006) rbalint88 válasza #46372352 (#219004) üzenetére


rbalint88
addikt

Valto elotti rekeszbe vagy moge a pohartartoba. Menet kozben ne nyomkodd, megallasnal meg elo lehet venni a valto kornyekerol gyorsan (nekem is a valto mogotti pohartartoban van)

(#219007) macilaci78 válasza Qru (#218994) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez szabályos?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#219008) tboldi válasza Citroware (#218981) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a Jazz-ben rácsosat használok, egy (évekkel ezelőtt még ~900 Ft-os) Ugreent. Mivel "lépcsős" a műszerfal, meg tud támaszkodni rajta, így sosem esett még ki, és hogy ne koptassák egymást, egy méretre vágott Apple Watch fóliát ragasztottam alá. :D

[ Szerkesztve ]

(#219009) simonjoe válasza rbalint88 (#219000) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszönöm szépen az infót! :R
Az autószerelőm azt mondta, a mai autók egytől egyig x@...rok, legyen az akármelyik. Döntsek érzelmi alapon, és ha szerencsém van, akkor kevésbé szívok vele.
Sajnos időszerűvé kezd válni az autócsere, mert a Passat CC, annak ellenére, h kitűnő "kondiban" van, sajnos a kasztnin már jelentkeznek a lehetséges rozsda jelei. No meg a dízel ellenesség egyre jobban begyűrűzik, talán még most abban az állapotban vagyunk, h kapunk érte némi aprót. Van még egy 12 éves kevés futású Suzuki Splash, e kettőt váltanánk. A Hyundai igazán érzelmi döntés, persze van benne racionalitás is. Mi nagyon sokat megyünk, és főleg nagy utakra, 300km-nél nem rövidebbeket, erre van a Passat, helyijáratra meg ott a Splash. Nagyon szeretem a dízelt, nekem csak azok voltak, ("szenvedek" is a Suzuki volánja mellett)de mivel tapasztalatom nincs a pluginok világából, csak sejtéseim vannak, első körben dízel formációkat néztem. Először a Mercedes és a Volvo jött a látótérbe, majd az Audi. Az előző kettő beltere nem tetszik, a csillagos meg ráadásul túl is van árazva, csomagtartója kicsi. Az Audi-nak meg Q...va magas a fenntartási költsége. Így kezdtem keresgélni a benzinesek között. A szempont, h legyen benne erő, és megfelelő méretű csomagtartó. Véletlen "jött szembe" az új Tucson, kiderült, h van belőle 265LE-s plugin, ez már így teljesen vállalható lenne. A Zasszonnyal megyünk megnézni, az Ő véleménye is kell :D .
Már csak azt kell eldönteni, h új 17milláért, vagy várjak még egy évet és legyen használt kevesebbért. :F

Joe

(#219010) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Villany tema:

Nekem tokeletes lenne egy 330e (megrendeltem tegnap az uj babakocsit, sokkal kisebb lesz, ujra lesz hely csomagoknak, gyerek fel eves mult :Y ), de also hangon 7M... ertem azt is, hogy tobbert tudnam eladni a mostanit, mint amennyiert vettem, de ennyiert autot indokolatlannak latok akkor is, ha beleferne.
Ha kapnek 3 havi bonuszt, akkor elgondolkodnek, de akkor sem lepnem meg.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#219011) simonjoe válasza Magnum_ (#219010) üzenetére


simonjoe
senior tag

...az sem olcsó! :) Ünnepek előtt egy barátomat kísértem el a Brendon-ba babakocsit venni. Berágott mert a felesége 300k körül látott megfelelőt. Na, annyira elcsábult, h egy több mint négyszázezres "okos" lett. :D Én csak hüledeztem, h micsoda árak vannak.

Joe

(#219012) Qru válasza macilaci78 (#219007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szabalyos.

#nincsbennetarcsi

(#219013) szőröscica válasza Magnum_ (#219010) üzenetére


szőröscica
addikt

Inkabb 8.5-9 az, ott vannak a szep, keveset futott peldanyok. Tegnap megneztem, mert befosattak, solymaron mar 2 es fel honapra adnak idopontot amperara a csodaszervizben. :DDD

(#219014) MasterMark válasza Qru (#219012) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosabban nem szabálytalan. :D

Switch Tax

(#219015) Dorian válasza simonjoe (#219011) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, és a gyereket pont úgy lehet benne tologatni, mint egy használtan 30ezerbe kerülőben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#219016) macilaci78 válasza Dorian (#219015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, a 300k+ babakocsikat szokás 50k-ért megvenni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#219017) Gergőke88 válasza Dorian (#219015) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ahha csak amikor nyeklik az egész, zörög akkor megérted miért is kerül a másik többe.
Én vettem egyet 150 környékén és vittem is vissza mert egy rakás ... volt.
Utána vettem egy Peg Peregot 2x annyiért amit imádtunk használni. És 2 év után jó áron el is tudtam adni...

(#219018) 6030D válasza macilaci78 (#219016) üzenetére


6030D
Ármester

Használt üzletit, mint mindenből. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219019) koxkids válasza Citroware (#218981) üzenetére


koxkids
őstag

Nézz rá a Brodit konzolokra. [link]
Nekem Aurisnál bevált, erre tettem rá a Magsafe-s mágneses töltőt az iPhonehoz.

Nem olcsó az tény, de amennyi pénzt elszórtam már különböző tartókra… ;)

(#219020) Peter.70


Peter.70
őstag

Hihetetlen, hogy ebben a ködös nedves időben 10 autóból 1-2-3 autónak vagy nem ég a tompított vagy csak szimplán nappali menetfénnyel közlekedik :W
A " félszeműeket " már meg sem említem

[ Szerkesztve ]

(#219021) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
[Ezek] szerint:
M4-es autóút Abony és Törökszentmiklós-nyugat közötti szakasza
január 1-től ez a szakasz is fizetős lesz? :Y

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219022) TomMusic válasza TomMusic (#219021) üzenetére


TomMusic
őstag

Rosszul rajzoltam az előzőt, itt a javított:

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219023) Qru válasza Peter.70 (#219020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Este olyan 8 korul mentem kocsit mosni (agyig fel volt sozva minden a varoson kivul) jott szembe egy 206-os Rezso nuku vilagitassal. :(

Tenyleg nem hulyeseg, hogy ne vilagitson a muszerfal ha nem vilagit a lampa.

#nincsbennetarcsi

(#219024) simonjoe válasza Dorian (#219015) üzenetére


simonjoe
senior tag

...hát nem!! Ez valami elektromos rásegítésű b@...ás. Applikációs, meg frissíthető firmware-es. Homokban, emelkedőn könnyen tolható stb. :C Az eladó nagyon felkészült belőle, nekem csak ez maradt meg. De a tech buzi barátomat azonnal levették a lábáról. :D

Joe

(#219025) TomMusic válasza TomMusic (#219022) üzenetére


TomMusic
őstag

Na még a linket is elszúrtam :DD
Ezt akartam linkelni: [link]
Bár igazából ugyanaz.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219026) 6030D válasza Qru (#219023) üzenetére


6030D
Ármester

Szerinted aki lámpa nélkül "lát" az úton, annak feltűnne, hogy nem világít a műszerfal? Oda se néz...
Első, hátsó drl mindenbe, és kész. Akár utólag is, hiszen a 3. fék- és ködlámpát is bevezették anno.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#219027) stickermajom válasza simonjoe (#219024) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem okos bilit akartak nagyon eladni. :DD

(#219028) Peter.70 válasza 6030D (#219026) üzenetére


Peter.70
őstag

A baj csak az hogy rossz látási viszonyok között is és néha sötétben is csak DRL-t használnak. Csak azt nem értem hogyha a világitáskapcsoló automata állásban van, akkor miért nem kapcsol sok autónál tompitottat, ha a látási viszonyok megkövetelnék. Én pl ha az automata nem kapcsol, akkor manuálisan kapcsolok tompitottat
219011 simonjoe: 400 ezres babakocsi? :Y

[ Szerkesztve ]

(#219029) z0d1@Ku$ válasza TomMusic (#219022) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Hát, ezek szerint nagyon úgy tűnik, ami elég nagy szívás..eddig pest megyeit elég volt vennem egy évben, de így már kettő megyei kell, ha le akarok jutni anyámhoz..ráadásul ez a szakasz nem is olyan hú de fantasztikusan jó, hogy fizetősnek kellene legyen... :U

(#219030) Qru válasza 6030D (#219026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az csak feltunne neki… az 1000 eves csutkara mattult fenyszoro mellett hogy nem tunik fel a ledes kozvilagitas mellett meg talan ertheto is.

#nincsbennetarcsi

(#219031) TomMusic válasza z0d1@Ku$ (#219029) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja, dettó, nálam is ez a helyzet.
Biztos ami biztos, megkérdezem a NÚSZ-t is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#219032) Qru válasza TomMusic (#219031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En is ugy ertelmezem, hogy fizetos lesz.

#nincsbennetarcsi

(#219033) tboldi válasza Peter.70 (#219020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hehh, ez egész jó arány szerintem, nálunk fordítva van, 10-ből 1-3 világít rendesen. :DDD

(#219034) tboldi válasza Qru (#219023) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ó, itt városon belül is, a fekete aszfalt szinte hófehér lett. Annyira csúszásmentesítettek, hogy most a sószemek gördülnek el az autó alatt, darált is az ABS reggel, meg az egyik lámpánál csak vánszorogva bírtam elindulni. :W
És ha minden igaz, éjjel nem is volt fagy, a következő napokban meg melegedés várható.

[ Szerkesztve ]

(#219035) Qru válasza tboldi (#219034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsere bp le van gatyasodva nincs love nagyon sozni. De videken nagyon durvan toljak.

#nincsbennetarcsi

(#219036) simonjoe válasza stickermajom (#219027) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nem vettél??, nagy szarban leszel így!! :DD
#219028Peter.70:
ha jól emléxem 470eHUF volt! :W

[ Szerkesztve ]

Joe

(#219037) Peter.70 válasza Qru (#219035) üzenetére


Peter.70
őstag

Te most BKV-val vagy autóval közlekedsz? :D

(#219038) Qru válasza Peter.70 (#219037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor mivel. Most pl Bubi lett megsetaltatva.

#nincsbennetarcsi

(#219040) rbalint88 válasza #46372352 (#219039) üzenetére


rbalint88
addikt

Sajnos a legtobb autonal csak szervizmenubol lehet allitani :( i30 is kapcsolhatna elobb, szurkuletben en elobb felkapcsolnam mar, mint o, de sajnos nem talaltam ra allitasi lehetoseget.

(#219041) hacki87 válasza Peter.70 (#219028) üzenetére


hacki87
senior tag

Attól meg h DRL van az autóban meg nem jelenti , hogy automata. Pl Dacia 0 állás csak menetfény megy neked kel felkapcsolni. Insignia van benne érzékelő és automata álláson csinál mindent.

(#219042) szabonagyur válasza 6030D (#219026) üzenetére


szabonagyur
félisten

3. féklámpa nincs visszamenőlegesen mindenben ahogy ködlámpa sem.

Meg sajnos megoldanák okosba ezt is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219043) szabonagyur válasza Qru (#219035) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha lesz időm befotózom a Hondát ahogy kinéz...

Szombaton Tolajnál jöttem ott az előtte napi hó ahogy elolvadt a hegyről minden nyakig sár volt, a bal és jobb első ablakról folyt a sár le, utána Borsod és Szabolcs megyében is elég szép hó esett, na attól fehér lett minden. Elmúlt 3 napban oda vissza jártam, mellék utakon hótoló sem járt, de a főbb utak is elég hiányosak, 3 fácánból kettőt el is kaptam :((

Ma még egyszer visszamegyek a Zemplénbe aztán Tokajon keresztül haza.. ahogy ez ki fog nézni :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219044) mycso válasza rbalint88 (#219040) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Érdekes, nálam is (renault) picit furán működik.
Amit én vettem észre, hogy nyári szürkületben/hajnalban indokolatlanul hamar kapcsol lámpát (még simán nappali fényviszonyok vannak).
Viszont ebben a téli szürke időben meg túl későn, így télen már én felszoktam hamarabb kapcsolni.
Annó keresgéltem diaggal, nem találtam rá opciót, hogy hol lehetne finomhangolni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#219045) Qru válasza szabonagyur (#219043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor mehet a nagy mosas ha hazaertel.

#nincsbennetarcsi

(#219046) szabonagyur válasza Qru (#219045) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meglátom, hogy ma este vagy csak holnap reggel, kérdés mikorra érek haza mert ha fagy megint egy nagyot nem biztos, hogy jó ez a mosás (meg én is odafagyok).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#219047) Qru válasza rbalint88 (#219040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodaban is eleg erzekeny volt, ott ritkan kellett felulbiralni.

#nincsbennetarcsi

(#219048) Qru válasza szabonagyur (#219046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha fagy akkor ne moss. En is este lemostam, gyors szarazolas aztan gyorsan lealltam a garazsba.

#nincsbennetarcsi

(#219049) szabonagyur válasza Qru (#219048) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel most is -2 fok van, estére nem hiszem, hogy 0 felé menne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.