Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) Snoop-y válasza tboldi (#90000) üzenetére


Snoop-y
veterán

:C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90002) szabonagyur válasza tboldi (#90000) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért kellett 2 hozzászólás, töröltessük az utolsót hozzászólás gyűjtés miatt? ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90003) Magnum_ válasza tboldi (#90000) üzenetére


Magnum_
nagyúr

gratulálok a jazzel megtett első 90k km-hez, még legalább ugyanennyit kívánok :R

I humbly and respectfully decline™

(#90004) tomcsi23 válasza Magnum_ (#90003) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mehet is az első olajcsere. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90005) F_Zolee válasza tomcsi23 (#90004) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem a fizetése jött meg? Nincs ott semmi km. ;]

[ Szerkesztve ]

(#90006) tboldi válasza szabonagyur (#90002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nemhogy örülnél velem és Snoop-y-val. ;]

Többieknek: :DDD

(#90007) máyköl válasza F_Zolee (#90005) üzenetére


máyköl
veterán

;]

(#90008) B-L-A-C-K válasza tboldi (#90000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#90009) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#90008) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDDDDDDDDDDDDDDD

I humbly and respectfully decline™

(#90010) barnam_ válasza barnam_ (#89933) üzenetére


barnam_
nagyúr

ma 7:05-re értem be, kicsit spórolósan, mert már 960 km-nél jár a napi számláló. Még egy 100 km benne van, majd valahol Fehérvár környékén tankolok.

szerk.: kvára semmi forgalom az utakon. (6:30 - 7:00 között)

[ Szerkesztve ]

(#90011) Qru válasza barnam_ (#90010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd jövő héten már nem lesz ilyen jó a helyzet... Most még sokan szabin vannak.

#nincsbennetarcsi

(#90012) EQMontoya válasza barnam_ (#90010) üzenetére


EQMontoya
veterán

8:00-ra értem be ma, elég nyugis volt mindenhol.

Same rules apply!

(#90013) BigBlackDog válasza Qru (#90011) üzenetére


BigBlackDog
veterán

M1 Győr felé eléggé tele volt (nem csak kamionokkal). Talán ezen a szakaszon november közepe-vége felé volt a legkisebb a forgalom így hajnalban. És szerencsére "csak" ketten (egy A6 és egy GL osztály) villogtak le a mai napon. :(((

[ Szerkesztve ]

(#90014) EQMontoya válasza BigBlackDog (#90013) üzenetére


EQMontoya
veterán

G-t nyugodtan le lehet büntetni, azzal az "áramvonalas" testtel nem fog 200 fölé menni, annyit meg a Volvo röhögve megy. :D

Same rules apply!

(#90015) Qru válasza BigBlackDog (#90013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze mert a kinti vendégmunkások megindulnak visszafelé lassan. Németeknél is 8-tól beindul az élet. :K

#nincsbennetarcsi

(#90016) BigBlackDog válasza EQMontoya (#90014) üzenetére


BigBlackDog
veterán

GL volt az, sikeresen elírtam. De inkább kitettem az irányjelzőt, elengedtem és visszasoroltam mögé. Legalább hatékonyan tisztította a belső sávot. ;]

(#90015) Qru: Kíváncsi leszek, hogy ma este milyen lesz visszafelé.

[ Szerkesztve ]

(#90017) Qru válasza BigBlackDog (#90016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok ismerős/rokon melózik kint a többség már tegnap/ma útrakel(t), hogy ne kelljen sokat állni a határon.

mod:

Na és hogy szuperál a Volver? Pályán megy mint a golyó, mi?!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#90018) BigBlackDog válasza Qru (#90017) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Eddig nem okozott meglepetést, kb. az hozza, amire számítottam is. Pl. a Civickel ellentétben ez a pályán is reagál a gázpedál benyomására. Szerintem mondjuk nem megyek állat módjára (sebességkorlátokat betartom), de gyorsításkor feltűnően hirtelen lemaradnak a mögöttem lévők.

Mondjuk szerintem pályán 160-180 sem lenne gond, legalábbis motorban és futóműben is érzek ehhez tartalékot.

(#90019) barnam_ válasza Qru (#90011) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, sejtem.. :(

Mitől tapad a téli gumi jobban? TC
Mindezt akkor, amikor hétvégére 15°C-ot jósolnak :D

(#90020) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#90018) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Reagál a Kuvik is, csak sokszor vissza kell b@szni 3-4-be ;]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#90021) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tegnap előtt este egy néni dudált le egy corsával, mert én balga 3 sávos úton jobb külsőből a középsőbe terveztem indexelve átmenni, ő meg mögöttem jött vagy 80-al. Mikor a tükörbe néztem, még üres volt a sáv, mire a manőver felét elvégeztem már a seggemben villogott és dudált. Átsoroltam a belsőbe, közben ő a külsőbe kimenve még megelőzött egy másik autót majd középsőbe bevágva mellém ért. Kérdeztem volna mi baja van (párom is kíváncsi volt mellettem), de a néni konzekvensen előre nézett, majd a kérdésre egy középső ujjat kaptunk, ezután előre mutatott (előttem egy rendőr octáv rs állt) hogy majd nekik szól vagy nem tudom :D Elképzelem a szitut, ahogy odagurul melléjük és panaszkodik :K

Ma az Öregbe mentek bele reggel, állt egy kereszteződésben, indexelt balra és úgy mentek neki...

Jó a buli :))

(#90020) hülyegyerek: "reagál a Kuvik is" Ahha, üvöltő motorral, de sokminden nem történik ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90022) Mágus2 válasza Tsebacsi (#90021) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Semmi presztízs.. levillognak a korzás nénik is. Vili jobban járt a piros hetessel, azt nem merik levillogni és még saját sávja is van. :DDD

(#90023) Declare válasza mdani01 (#89994) üzenetére


Declare
őstag

Igen, ott a pont :)

Kicsit mümájer a csóka, de pl a GTE meg az i3 as videoja nekem tetszett.

Kivancsi leszek amugy, hogy a hibrid benzinesek eröre kapnak e még majd, mielött letarolnak mindent a duracell autok. (ugy ertem lesznek e elerhetö aru, normalis hybridek, mint a GTE pl)

(#90024) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#90021) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...de sokminden nem történik..."

Dehogynem, pl. felugrik a pillanatnyi fogyasztás. ;]

(#90025) Szada85 válasza Qru (#90017) üzenetére


Szada85
aktív tag

Karácsony elötti napokban is tele volt több arckönyvös csoport, hogy a normálisan ~10 órás utat 14-16 alatt sikerült abszolválni hazafelé.
Mi 25-én mentünk hajnali indulással haza, - számunkra- rekordidöt mentünk, 9 óra alatt megvolt az út tankolással, pár pisiszünettel.

Visszafele pedig 31-én ugyanilyen jól sikerült, ott csak az osztrák határon volt egy ~10 perces intermezzo, miután elöttünk egy E90-es BMW-vel két srác a rendör STOP tárcsájának hatására csak lassított, majd tovább akart hajtani. No, ott lett egy kis csödület hírtelen, addig meg senki sehova. :D

(#90026) Richard!


Richard!
addikt

Mennyi civic cserélődött le a topikban az elmúlt 1 évben... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#90027) Integrale válasza Mágus2 (#90022) üzenetére


Integrale
veterán

Ilyen piros hetesre gondolsz? :D
Ezt sem merik levillogni, es sajat savja is van...

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#90028) rbalint88 válasza Integrale (#90027) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem mondanam, hogy a joizles kvintesszenciaja, ellenben a berkikrisztianoknak egy ilyenre tuti all a vasalt cerka.

(#90029) BigBlackDog válasza Integrale (#90027) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jé, ez piros! :D Szerintem polírral sok mindent ki lehet hozni belőle! ;]

(#90026) richie900812: Pedig véleményem szerint még mindig nem rossz autó. Persze, komfortban egyáltalán nincs elől, meg nem is olcsó pl. egy 20 éves Corsához képest. De megbízhatóság terén nem éreztem problémát.

[ Szerkesztve ]

(#90030) footy válasza rbalint88 (#90028) üzenetére


footy
addikt

A sok bánatos fekete között ez számomra felüdülés.
Nem vagyok egy berki, de a mai szintelen színek közül (fekete-szürke-fehér) inkább egy pirosat vinnék haza, még ha nem is a kedvenc színem.

(#90031) szőröscica válasza Integrale (#90027) üzenetére


szőröscica
addikt

A cégautós oktáviás bárkit levillog.

(#90032) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A piros a Ferrari színe, pont! ;]

BBD: Jaj a pillanatnyi fogyit ne... A Focus mindig mutatja, amikor 30+l/100km-t ír ki, megőszül egy bajusz-szálam :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90033) brumi1024 válasza szőröscica (#90031) üzenetére


brumi1024
veterán

1.6 TDI-vel főleg bárkit is.

(#90034) Declare válasza szőröscica (#90031) üzenetére


Declare
őstag

Igen....de ez meg önmagaban nem is lenne annnnnnyira gaz. Megerkezik az ember seggebe 1cm , amikor elöl elöz a kamion. Rangatja jobbra balra, mutatvan, h ö rettentöen siet es rettentöen fontos. Majd kamion lehuzodik, en visszarakom 1 et es elnyulok töle (hat ez önmagaban LOL ugye az 1,7 cdti Astraval :D ), beallok ora szerint ilyen 145 re es ö lemaradva ott marad hatul....Kövi kamion es jatszuk ujra ugyan ezt.

Ez ilyenkor mi? :D Valahogy Nemetorszagban az M5 nem csinalja ezt. Annyiszor leirtam mar, de annyira brutalisan szembetünö a ket orszag közötti különbseg es moral. :( :O

(#90035) Richard! válasza Declare (#90034) üzenetére


Richard!
addikt

2 sáv vs. 3 sáv. Nincs is miről tovább beszélni :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#90036) tboldi válasza Declare (#90034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről eszembe jutott ez.
Mily meglepő, szintén egy céges Oktáv. :D

[ Szerkesztve ]

(#90037) Tsebacsi válasza Richard! (#90035) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nem sávfüggő, idehaza akárhány sáv lehet, a magyar képes rajta dugót csinálni, és a középső kettőben aludni, ahelyett, hogy jobbra tartana. Ausztriából jöttünk haza 3-4 éve, ott tök jól lehetett haladni, dinamikusan. Itthon az M1-en azonnal érződött, hogy "kisbalkán".

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90038) tboldi


tboldi
nagyúr

Hehe, a facebookos hondás csoportba valaki kirakta a mai erőmérőt, pedig még nem listázott. :))

Honda Civic VTi (1996) - [kép]

És igaza van a múltkori szívhez szóló privát írójának, tényleg egész nap a gép előtt ülök és erre várok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#90039) szőröscica válasza tboldi (#90038) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez viszont korrekt, nem gondoltam volna. A videót nem láttam ugyan, de egy 20 éves, szénnéforgatott technikától nem rossz.

De mennyire élhetetlen lehet ez, 141Nm 7500as fordulat felett.

Lexus RX-et kell vennem, azzal lehet cuccolni és talán nem is hullik szét. :Y

(#90040) barnam_ válasza tboldi (#90038) üzenetére


barnam_
nagyúr

Fekete pont, amiért még a képre is rá kellett kattintani... :DDD
De szépen elforog 8 ezerig :)

(#90041) Integrale válasza Tsebacsi (#90037) üzenetére


Integrale
veterán

Ugyan ezt csinalja az ir es az olasz is, nem kis dugok alakulnak ki amiatt, mert basznak kimenni a kulsobe.

"Bad reklám is reklám too"

(#90042) Declare válasza Richard! (#90035) üzenetére


Declare
őstag

Jah, mert te ugy kepzeled Nemetorszagot, hogy mindenhol 3 savos palyak mennek? Ha tippelnem kell a többseg itt is 2 sav.....

amugy meg ha hasonlitgatunk, 10 millio ember vs 60 millio + a rengeteg vendegmunkas.

Mondjuk, ha annyi merül fel benned a leirt story hallatan, hogy meg jo, hogy igy közlekedik, ha egyszer 2 sav van, akkor nem szolok semmit :U

(#90043) MunezXBK válasza Declare (#90042) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem Németországban él. :U

(#90044) tboldi válasza barnam_ (#90040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak azért, hogy a mobilnetesek ne reklamáljanak. :D

(#90039) joamilestoné: A görbe szerint 3000 környékén is van cirka 130 Nm, ami onnantól megy lefelé, de 5500-nál nyit a VTEC-szelep és újra lendületet vesz egészen 8000-ig.

[ Szerkesztve ]

(#90045) EQMontoya válasza szőröscica (#90039) üzenetére


EQMontoya
veterán

Viszont nagyon kis könnyű bódé, nem kell sok, illetve alacsony fordulaton is megvan a zöme (130nm körül).

Same rules apply!

(#90046) csipszikutya válasza Integrale (#90027) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Dehogynem, minden szivbaj nélkül levillogom öket amikor 130-140-el korzozik a belsöbe. Jobbrol nem elözök, mert" félek". Ha nem megy le akkor fényszoro+ködlámpa+dudára félre áll vagy ott hagy.. 1.9 tdi-vel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90047) Mágus2 válasza EQMontoya (#90045) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD Alapjáraton elég az a nyomaték. Annyi a szerencséje ennek a motornak, hogy szeret forogni és rövid a váltó. :K

Szép autó, ritka is, főleg, hogy nincs széjjelhomasitázva, ezért jár a respekt.

[ Szerkesztve ]

(#90048) Declare válasza MunezXBK (#90043) üzenetére


Declare
őstag

es?

Akkor fogadjuk el, hogy Nemetorszagban 3 savosak az autopalyak, vagy tekintsük normalisnak, ha egy skoda oktavia allatmod közlekedik a palyan, hiszen csak 2 sav van, vagy azzal mondtam hülyeseget, hogy erzekeltettem, hogy ahol 3 savos palya van, ott is arányaiban sokkal többen hasznaljak a palyat, mint a Magyart?

(#90036) tboldi kiserteties :D Vagy egy oktaviassal futottunk össze, vagy lassan születhet egy cikk a BMW sek mellett a Skoda oktaviasokrol is? :D

[ Szerkesztve ]

(#90049) EQMontoya válasza Declare (#90048) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ennek a jelenségnek ugye legfőképp az az oka, hogy az Octavia a leggyakoribb cégautó, általában alap dízel mocival, és ebben ülnek azok az arcok, akik a bruttó 340 miatt kibaszott frusztráltak, de a benzin ingyen van, cégautó úgyse számít, tehát tolják, mint az ökör, mert ha 3 perccel később ér haza, akkor kihül a vacsi/kávé/asszony valamelyike.

Same rules apply!

(#90050) Declare válasza EQMontoya (#90049) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudom elfogadni a magyarazatot :D , mert a Nemeteknel ugyanez megvan. Itt is vannak Oktavia ceges autok, meg Passatok, meg stb.-k . Ök is területi kepviselök, itt is ingyenvan a "benzin" es itt raadasul meg legalisan tolhatja is 200 al.....es megis olyan ritka mint a feherhollo, hogy egy olyan ökörrel talalkozom, mint otthon az autopalyan haladok jelentös % a.

Ugyan ilyen ritka, hogy dudaval, ködlampaval meg reflektorral tol le valaki valakit....igaz, hogy ezeket itt szeretik kiszedni es jol megrepazni....aztan legközelebb valtoztat a hozzaallasan.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.