Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#288001) Peter.70 válasza OPiiPO (#287999) üzenetére


Peter.70
őstag

2 féle gumi volt. Radiál és diagonál. Ebből lehetett választani

(#288002) MunezXBK válasza Qru (#287997) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig ráférne. Katt.

(#288003) brumi1024 válasza Qru (#288000) üzenetére


brumi1024
veterán

Hat azert velemenyes, hogy jobbak voltak-e. Csak nehany erdekesseg:

1990-ben volt ~1944000 db autó, 2019-ben ~3812000.

Az 1990-es evekbeli itthoni jellemzo autoparkon kis tulzassal elve munkanapban volt merheto a 0-130, eleg komoly a kontraszt a mai 4 masodperces Teslak mellett.

Es ami a leginkabb meglepo adat: feleannyi autora 1990-ben volt 27801 szemelyi serulessel jaro baleset, ebbol 2432 halaleset, 2019-ben 16627, 602 halalesettel.

Ez utobbi foleg annak a tudataban meglepo, hogy a Wartburg 353 80-120-as ideje idealis korulmenyek kozt 25.6 masodperc mig egy Model 3 Performance-e gyakorlatilag barmikor 2.

[ Szerkesztve ]

(#288004) szőröscica válasza polonic (#287992) üzenetére


szőröscica
addikt

Az, hogy ez csupán markentig bullshit, szándékos megtévesztés, van ország, ahol be is tiltották ezzel a megnevezéssel történő reklámozását: [link]

Azt sugallja, hogy ez egy jobb, fejlettebb technológia, mint a PHEV, és szakmaiatlan is.

Maradjunk inkább a sima hibrid (soros/párhuzamos technológiától és pártállástól függően) vagy HEV kifejezésnél. Sry, nekem ez nagyon bántja a szemem valamiért, biztos van valami gebasz az agyammal. :DDD

(#288005) radi8tor válasza brumi1024 (#288003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#288006) radi8tor válasza szőröscica (#288004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez meg fingreszelés a Norvégok részéről.
A kifejezés csupán arra utal hogy nem a usernek kell töltenie, hanem magát tölti - ami tejlesességgel igaz rá.

⭐ Stella

(#288007) MC Pite válasza kisza25 (#287975) üzenetére


MC Pite
veterán

Most meglestem, Obertraun és Bad Ausee között 23%os tábla van, ott simán(tud gyorsítani még, nem erőltetve) mentek kettesben az idáigi gépeim (1.8, 1.6 Picasso, 1.6 Megane hatos váltóval még kényelmesebben). 5 fővel megpakolva már ha valaki szüttyög, kellett volna az egyes. Berchzesgadennél ez is történt, az is hasonló.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#288008) Tsebacsi válasza szőröscica (#288004) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ez csak a megnevezések és azok értelmezésének a problémája.
Belegondolva az összes hibrid öntöltő is (lehet), hiszen a toyota féle rendszer kis akkuval dolgozik, amit a motorra kapcsolt generátor és a fékezési energia tölt fel.
A Plug-in hibrid pedig ugyanez egy plusz csatlakozóval.
A norvégok szvsz a fingot reszelik ezzel.
Tény, én is inkább a plug-int hívnám öntöltőnek, és a toyota félét sima hibridnek.
Nem tudom miért sugallná azt, hogy jobb pusztán mert ez a megnevezése :F
Egy elektromos autó alapból nem lehet hibrid, a toyota lehet öntöltő hibrid, a plug-in meg mondjuk külső áramforrásról IS tölthető hibrid.
Olyannak érzem ezt, mikor a mikrógyártót perelték, hogy nem volt ráírva, hogy macskát ne száríts benne.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#288009) szőröscica válasza radi8tor (#288006) üzenetére


szőröscica
addikt

A PHEV is ugyanúgy tölti magát. :)

(#288010) polonic válasza szőröscica (#288004) üzenetére


polonic
félisten

Hú ezt én nem veszem ilyen komolyan. És ha belegondolsz önmagát tölti ténylegesen.
Valószínű tényleg nálad van a baj. :DDD

(#288011) Qru válasza brumi1024 (#288003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem úgy értettem, hanem hogy az akkor alkalmazott keskenyebb gumi ideálisabb havon, mint a ma alkalmazott széles. Nézd meg milyen keskeny gumin mennek hóban a rally autók is, nem véletlenül. :K

#nincsbennetarcsi

(#288012) brumi1024 válasza Qru (#288011) üzenetére


brumi1024
veterán

Az egy dolog, de az anyagtechnologia nem jart ott, ahol ma. :N Egy mai mondjuk 205 szeles gumi jo esellyel nagyon sokkal jobb, mint egy akkori 145-os gumi.

(#288013) Tsebacsi válasza Qru (#288011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert kisebb felületre nagyobb nyomás jut, ezáltal jobb lesz a tapadás :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#288014) Qru válasza brumi1024 (#288012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De itt most csak a szélességről volt szó. Rally-ban sem 205 széles gumi mennek... Nyilván jobb egy mai téli mint egy 35 éves 4S keverékű gumi de ez meg almát a körtével esete. :K

#nincsbennetarcsi

(#288015) brumi1024 válasza Qru (#288014) üzenetére


brumi1024
veterán

Hat csak arrol volt szo, hogy a regi keskeny gumi jobb volt, de nem lehet egy parametert kiemelni es hasonlitani, mert emellett eleg sok minden mas is valtozott. Az, hogy azonos parameterek mellett a keskenyebb gumi jobb hoban egy bizonyos hatarig igaz, sok teszt is van rola.

(#288016) Qru válasza brumi1024 (#288015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túlgondolod. Az akkori keskenyebb gumik helyzeti előnyben voltak a (jellemzően ma alkalmazott) szélesebb gumikkal szemben nagy hóban, ezért sem állt le az élet olyan könnyen ha leeset 15 centi hó. Erről volt szó csak részemről. :K

Nyilván 35+ év alatt orbitális fejlődés volt ezen a téren tapadásban ez nem kérdés és egy mai széles téli agyon veri az akkori keskeny 4S keverékes és nyári mintás gumikat bármilyen körülmények között.

És most felveszem a mikispim. Ha nem látod akkor Ctr+F5. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#288017) szőröscica válasza brumi1024 (#288015) üzenetére


szőröscica
addikt

A Tyre Reviewsnak volt egy marha jó tesztje erről pár hete: [link]

Az jött ki, hogy minimális különbség van egy széles és egy keskeny gumi között hóban ugyanazon modell esetén, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a keskeny jobb lenne, nem kell ez legyen a döntő érv vásárlásnál.

Viszont ha az a kérdés, hogy ugyanannyi pénzért keskenyebb prémium, vagy szélesebb alsópolcos, akkor nem kérdés, a prémiumot kell vinni.

(#288018) cOxeR válasza Tsebacsi (#287974) üzenetére


cOxeR
Ármester

Siralmas amúgy, milyen párás/fagyott üveggel járnak az emberek…

(#288019) brumi1024 válasza szőröscica (#288017) üzenetére


brumi1024
veterán

:R Na hat akkor tenyleg minimalis a kulonbseg.

Qru: Macen nem megy a Ctrl+F5. :P

A ho temara: UPS csomag, USA-bol. 30-an adtak fel, tegnap mar Magyarorszagon volt, Nemetorszagon, Csehorszagon keresztul jott, vegig ki volt irva varhato szallitasi datum. Beert Magyarorszagra, kozponti eloszto, a kiszallitasi becsles eltunt, statusznal megjelent, hogy az idojaras kesleltetett kiszallitast okozhat. :DDD Igaz is, elszoktak a verofenyes napsutestol a hovihar sujtotta nyugat Europa utan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#288020) Tsebacsi válasza brumi1024 (#288019) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

ctrl+fn+F5 a laposon. :U ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#288021) focvis válasza Tom1939 (#287989) üzenetére


focvis
veterán

Mindenhol van shop, bent kell fizetni. (TF-en akart a kutas tankolni helyettem egy Cepsa kúton, mondtam, hogy nagyfiú vagyok... aztán ott érdekes volt a fizetés, nem zárom ki, hogy meg akartak malmozni.)

Nem drága. :N Max, mint itthon. Azt nem értettem, hogy a zöldság-gyümölcs miért nem olcsóbb. A helyi banán kilója 1.69, a kaliforniai paprika 2,99. Itthon ugyanennyi, közben ott termelik helyben.

(#288022) Tsebacsi válasza cOxeR (#288018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Katasztrófálisak sajnos :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#288023) macilaci78 válasza brumi1024 (#288003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a gyorsulás a leggyakoribb hibaforrás, hanem az elégtelen lassulás. A baleseti statisztikák a fejlődő autópark miatt csökkent, de az autó megállításáért felelős rendszerek is fejlődtek, nem csak a gyorsulás. És most már odáig jutottunk, hogy szériafelszereltségként helyetted tapossa a féket.

De régen se azért előzgettem, vagy mentem gyorsabban, mint mások, mert jobb kocsi volt a seggem alatt, hanem mert egész egyszerűen gyorsabban akartam menni, mint más. Továbbra is tartom, hogy amelyik személygépjármű ma átmegy műszakin, az bőven kiszolgál mindent, amit a hazai kresz megenged itthon.

Most meg azért kell a 300 paci, meg másfélszer ennyi nyúlmókus, mert enélkül nem lehet előzni országúton. :o Mondjuk, tényleg elég nehéz belőni a busz mögül kisandítva, hogy a szemből jövő valóban csak a megengedett 90-nel jön, vagy 160-nal :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#288024) Hachiko95 válasza brumi1024 (#288012) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Mondjuk a technológia sok esetben silány minőség gyártásra van már használva. Gumi topikban szoktak lenni pár éves szétrepedezett gumik.
M539 Restoration-nek (YT csatorna) meggyűlt a baj az új Lemförder kínai gyártású szilentekkel, 2x kellett a munkákat megcsinálni. Azt mondta, ami nem "Made in Germany" már megy is vissza.
Legutóbb azt láttam, hogy 40 éves Bosch, Beru gyújtás alkatrészek műanyagja szebben meg van munkálva mint az újnak, ami Beru esetében már kínai, Boschnál talán spanyol.

(#288025) focvis válasza OPiiPO (#287999) üzenetére


focvis
veterán

87-ben rengeteg hó esett, emlékszem, egy futóároknyi hely volt kiásva amin gyalogosan lehetett közlekedni, kb. 80 centis hófalak között. De nem állt meg az élet, szvsz kellett suliba járni.

(#288026) macilaci78 válasza szőröscica (#288017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bruminak igaza van, hogy ez több összetevős dolog. Benne van az ABS is vastagon, ugyanis az nem engedi megcsúszni a kereket, teljesen mindegy, milyen széles. Egy ABS nélküli autó viszont tudja blokkolni, ezzel maga előtt képezve a hóból egy kis éket és ha a sofőr érti a dolgát, akkor ezt ismételgeti: picit blokkol, picit csökkenti a fékhatást, így éket ékre halmozva rövidebb fékutat tud elérni havon.

A tapadásra meg: kell felület és kell tömeg is.
Tsebacsi: Mert kisebb felületre nagyobb nyomás jut, ezáltal jobb lesz a tapadás - A szélesebb kerekek nagyobb, nehezebb autók alá kerültek, így az egységnyi felületre eső tömeg is maradt. A gyártó sem hülye, hogy a tapadás rovására a végletekig emelje a gumiméretet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#288027) macilaci78 válasza focvis (#288025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyerekkoromban emlékszem, hogy volt egy hét, amikor nem kellett iskolába menni, de tanítás volt. Tehát aki nem tudott bemenni az iskolába, annak nem volt igazolatlan hiányzása, de a tanárok azért dolgoztak. Mondjuk, elég tingli-tangli volt az a hét.
Első nap talán Apánk vitt minket suliba, második napra már rendeződött annyira a helyzet, hogy bringával menjünk. :D
Bár ez inkább '93 környékén volt. '87-ben még ovis voltam, lehet, akkor volt olyan nagy hóember építve az udvarunkon, hogy Apám a 12 literes fazekat tette fel kalapnak, létráról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#288028) Hachiko95 válasza szőröscica (#288017) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

205 lehet keskeny mostani viszonylatban, de régen elég széles volt. Régi autókon 165-185 volt általános.
Biztos van előnye a keskenyebb gumiknak nem véletlen használják a rally-ban, keskenyebb dolgok jobban vágnak, belevág a hóba, jégbe.

#288023macilaci78
Ugye ezek a sebességhatárok elég rég óta vannak, lényegében a régi autókra voltak kitalálva, azok sokkal közelebb mentek a határhoz. Most pedig szinte a 300-500 lóerős átlagautók korát éljük, miközben nem lehet gyorsabban menni, sőt egyre több mérőkamerát telepítenek.
Ezért is lett biztonságosabb és egyben unalmasabb a közlekedés/autózás.

(#288029) BigBlackDog válasza szőröscica (#288009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem még a kocka Lada is töltötte önmagát (generátor volt, akkumulátor volt) és önindítóval még korlátozottan villanyos üzemmódra is képes volt. ;]

(#288030) Qru válasza Hachiko95 (#288028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a 120L-en 165 széles volt nekem is. :K

Városban pl lassabb lett, régen ugye 60-al volt az alap sebesség a városban a mostani 50-el szemben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#288031) dellfanboy válasza Hachiko95 (#288028) üzenetére


dellfanboy
senior tag

300-500 lóerős átlagautók korát éljük

hol?

mo-n az autok atlageletkora 14ev (koruli) a muszaki allapotuk viszont inkabb 20 ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#288032) Qru válasza dellfanboy (#288031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont a minap néztem, hogy már 15,6 év és bőven nem látszik a trendforduló... :(

#nincsbennetarcsi

(#288033) Tsebacsi válasza macilaci78 (#288026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem lassan mindenki elbeszél a másik mellett, én ebből akkor most inkább kimaradnék.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#288034) MC Pite válasza tboldi (#287895) üzenetére


MC Pite
veterán

Na én is szétgugliztam magam téli szélvédő mosóval.

30 án lecsapattam az autót, vagy sampon vagy pici wax mehett a szélvédőre, ilyenkor csíkoz, a szenzor miatt töröl folyamatosan mint a katonatiszt, ha kell, ha nem. Megoldás hogy otthon lemosom fasza tisztára az üveget.

Namost a németeknél ez a Sonax '14, '18, '21 és '23ban (és a Hellánál és egyéb helyeken) tesztgyőztes lett. Nem csak nem fagy ki, nem cefreszagú, de még rendesen tisztít is (include fékpor, gumipor, korom, stb).

Van ahol -40, van ahol -70esnek írják, előbbi a helyes (cikkszám ugyanaz), 1:1ben -20at tud.
Rendelek ilyet (anyámnál a beszerár a boltban 9998Ft 20% kedvezménnyel, 2600al olcsóbb a webshopokban :U ). Amúgy is Prelix vagy Wynnst szoktam, ha ez tényleg jó, simán megéri.

Ha valaki még szintén cumizik néha az esőszenzorral, érdemes kipróbálnia.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#288035) kisza25 válasza MC Pite (#288007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az i30- ban hosszú volt nagyon az első fokozat

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#288036) brumi1024 válasza MC Pite (#288034) üzenetére


brumi1024
veterán

:R

(#288037) MunezXBK válasza focvis (#288025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

3 napig nem kellett.

(#288038) macilaci78 válasza Hachiko95 (#288028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tényleg azért lett biztonságosabb a közlekedés, mert az amúgy jobban ellenőrzött sebességhatárokat könnyebben elérik a mai autók? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#288039) Hachiko95 válasza dellfanboy (#288031) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Szelektív a kiemelés, a "szinte" szó lemaradt.
Újat a régivel összehasonlítva. Azt hiszem 15.5 év a magyar autópark átlagéletkora, de ha visszamegyünk 15.5 évet nyilván nem új autókkal járkált mindenki. De biztos fiatalabbal a mostanihoz képest.

A lényeg, hogy kb. ezek a sebességhatárok voltak 50 évvel ezelőtt is. Most pedig egy 2 liter turbó 300 lőerővel új autók között nem különösebben extrém. Sőt 15-20 évvel ezelőtt is tudták már a kompakt autók a 200-300 lőerőt. Egy H Astra GTC/OPC, Focus ST/RS.

(#288040) szőröscica válasza macilaci78 (#288026) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez rendben van, de manapság már elvétve találkozol ABS nélküli autóval.

(#288041) F_Zolee válasza Qru (#288032) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk alapban ott a baj, hogy az autókat (is) eldobósra gyártják. Ez a nagyobb hiba. Öregebb autók tovább bírják ha karban vannak tartva. Mostaniakkal vajon mi lesz 15év múlva?

(#288042) dellfanboy válasza Hachiko95 (#288039) üzenetére


dellfanboy
senior tag

aabban egyetertek, hogy a technika fejlodott, de a masik oldalon az user sajnos nem. ertsd nem lett jobb reflexe egy atlagjoskanak, sot ma mar mindenki a telefont nyomkodja vezetes kozben es el se indulnak az emberek ha nem szol vmi radio/zene a hatterben, tehat a figyelmuk se ffokuszalt jobban a vezetesre, egyre tobb a reklamtabla az ut mellett, a forgalomban reszt vevo autok nagyreszet kozlekedni hasznaljak, letudni minel hamarabb A-B utazast.

talan a telexen volt az elmult 1 heten 1 cikk, hogyha 150lenne a limit akkor aranyaiban sokkal tobb baleset lenne..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#288043) szőröscica válasza Hachiko95 (#288028) üzenetére


szőröscica
addikt

Nyilván egy spéci versenyguminál lehet kijön, amit írsz. :K

De ott a videó, feketén fehéren látszik, hogy egy modern utcai autónál gyakorlatilag nincs számottevő különbség egy 205-ös meg egy 255/275-ös felállás között. A szélesebbet tudják úgy tervezni, hogy másabb a mintája (ugyanannak az abroncsnak is), ezért simán kompenzálja azt, hogy nagyobb felületen osztja el a tömeget.

(#288044) Hachiko95 válasza macilaci78 (#288038) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Igen, azért mert ezeknek nem kihívás elérni a sebességhatárt, nem mész ott a limit közelében, mint azokkal az autókkal amikre ezek a sebességhatárok ki lettek találva.
Ebbe beletartozik minden, hogy jobb a kasztni, azonos sebességnél az sokkal jobban bírja az ütközést. Az sok elektronika, jobb fékek minden.

(#288045) cappa72 válasza cOxeR (#288018) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, sajnos tapasztalom. 10cm-es sávban kilát, "ammájó' " felkiáltás...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#288046) tototos válasza F_Zolee (#288041) üzenetére


tototos
őstag

Én azt látom, hogy itthon azért sok olyan autó is átmegy a műszakin aminek már bezúzva lenne a helye. 20 25 éves autók például az 1.9 tdi motorral ami szinte használt olajjal is elmegy.
Az már más kérdés, hogy kinek jó, ha az autó minél hosszabb ideig használatban marad. A gyártóknak nem annyira, hiszen ők értékesíteni akarnak.
Hanula Barnának volt egy előadása, amikor arról beszélt, hogy azt a pénzmennyiséget amit a gyártók elköltenek egy euro 7 motor kifejlesztésére, odaadnák az embereknek, hogy cseréljétek le a régi kocsitokat újabbra máris sokkal kevesebb károsanyag kerülne a levegőbe.

(#288047) Hachiko95 válasza dellfanboy (#288042) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Biztos a képességek gyengébbek, azért mert az autó helyetted dolgozik, a sok elektronika és alapvető egyensúly kezelése pedig nincs meg.
Én nem is szeretem a kijelzőket, egyrészt gyorsabban avul tőle az autó, másrészt nem akarok kijelzőt nézni menet közben, nekem elég egy szimpla Din slot.

Egyébként lehetne emelni a sebességhatárt autópályán, a kulcs szerintem az, hogy számítasz-e arra a sebességre. Hiába lehetne menni itthon 160--200 km/h-val egy jó minőségű szakaszon, de most hogy 130 a limit az átlag ilyen sebességre nem számít. A németeknél meg bármi jöhet, lehet 250-nél megelőz valaki és szerintem ez nagyrészt benne is van ott a fejekben.

(#288048) F_Zolee válasza tototos (#288046) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem is azokról beszélek amit már a bontóban kéne látni.

"Az már más kérdés, hogy kinek jó, ha az autó minél hosszabb ideig használatban marad. A gyártóknak nem annyira, hiszen ők értékesíteni akarnak."

Ezt mondom, hogy nem így kéne kezelni. Régebbi autók modernizálása pl. Nem boldog boldogtalannak autója legyen. Cégek is csak így tudják megfizetni a dolgozót. Aztán ha lejár a lízing akkor meg lehet bezúzni pl, mert a csodás gyári előírásoknak megfelelő karbantartást kapta vagy még annyit se. Emberek sem becsülik meg aztán mindenféle pottyantóssal is eljárnak aztán a rendőrség is partner ebben de persze ha valamit kiszúrnak, hogy nem gyári máris tömeggyilkos az illető. De az már más téma... :D

(#288049) tototos válasza Hachiko95 (#288047) üzenetére


tototos
őstag

Vezetéstechnika oktató mondott egy jó dolgot a vezetéstámogató rendszerekről. Az a gond, hogy ezeket belerakják az autókba de senkit nem tanítanak meg használni őket. A sávtartó meg adaptív tempomat kombóval azt hiszik, hogy már önvezető kocsijuk van aztán majd mindent megold helyettük.
Sajnos oda jutottunk, hogy a biztonság jelszava alatt olyan dolgokat pakolnak az autókba, amiktől biztonságosabb lesz, de sok vezetésre alkalmatlan embert is közutakra engednek ezáltal. Lehet megkövezni, de én a jogosítvány kiadást szigorítanám.

(#288050) tboldi válasza MC Pite (#288034) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szuper!

Én meg találtam az Aldiban ilyet, ez volt az utolsó darab 2500 pízér’. Majd levakarom róla a címkét szépen. :D :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.