Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Qru válasza w333 (#45000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a halogén messzebbre visz ezért szimpibb. Mikor gyorsan megyek töksötétben azért nem mindegy mekkora utat látok be magam előtt...

#nincsbennetarcsi

(#45002) MunezXBK válasza w333 (#45000) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ismétlem, projektorban tök ugyanaz a vetítési kép.

(#45003) Declare válasza Qru (#44999) üzenetére


Declare
őstag

Olyan messze vilagit amilyen messzire van allitva ;) ha tul messze van allitva akkor villogtatni fognak :)

(#44997) MunezXBK tenyleg, bocs, ma már feltornászták 1500-1550 lumenre :P igy már nem kevesebb, mint fele a fenyerö, hanem csak pont a fele :P

az ugyanolyannak meg kell még egy kis idö, de be fog égni, elöbb utobb :B :D :R

(#45004) Qru hogyne tudnal! Az automata szintezö csak azt a szintet tartja a kocsi billenesenek függvenyeben, amire beallitottak. A xenon fenyszorot, ugyan ugy be kell allittatni! A buran felül, a motorterben vannak a csavarok általában, amivel jobbra, balra, illetve, fel es le tudod allitgatni. AZ automata szintezö utanna csak ezt az erteket probalja tartani, ha akocsi billen, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#45004) Qru válasza Declare (#45003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Automata szintezésű mind a kettő, nem tudok belenyúlni. Lehet csak a másikban van szarul beállítva a xenon. Vagy ez egyikben a halogén, azért lő távolabbra. :D

#nincsbennetarcsi

(#45005) focvis válasza Declare (#44991) üzenetére


focvis
veterán

A haverom aki tőlem vette a Vectrát, idén cserélte ki a gyári xenonokat - 10 év, 220 ezer km után és még nem lilult be a fényük, de már érezhetően gyengébben világítottak (pl. az én autómmal összevetve).
Osram Classicot vett, 2 db volt 24 ezer Ft.

(#45003) Declare: pontosan, gyárilag rövidebbre állítják be a fénykévét az optimálisnál. Kicsit szabad rajta feltekerni, de csak óvatosan, hogy ne vakítson. :)

(#45006) Declare válasza focvis (#45005) üzenetére


Declare
őstag

Nekem 6 eves koraban kiegett az egyik oldali....vagyis azt hittem, hogy kiegett, de nem, hanem a xenon trafo halt meg. Szoval 1db xenon trafo 35k körül, meg 2db philips egö, azok is 35k körül voltak. Meg valoban birtak volna a gm izzok is, de az ujak jobbak, szoval nem bantam, hogy megvettem es nem vartam amig belilul :K

AZtan ugye ez hogy meddig birja, ez megint annak a függvenye is ezerrel, hogy kinel mennyit egnek...de nem 1-2 evet, mint a halogen :))

[ Szerkesztve ]

(#45007) Declare


Declare
őstag

Bedobom ide is a kerdest, hatha tud valaki segiteni :F

Van egy ilyen töltöm

Az astraban van ugye a normal cigaretta gyujtos 12v os csati, amiben ez a töltö fej lötyög es nem tölt normalisan :( . Mivel eleg viseltes a kinezete a cigaretta gyujtomnak, gondoltam valami hibaja van, rossz...vettem egy utangyartottat elsö körben es abban is lötyög ugyanugy....mint kiderül most szamomra a 12v os cigaretta gyujtos csatlakozo nem 100% ugyanolyan, mint a 12V os sima aljzat, ezert lötyög :U

A kerdes az, hogy tudtok e olyan "kupplungot" vagy toldós foglalatot, aminek segitsegev a telo töltömet passzentosan bele tudom dugni a cigaretta gyujtoba?

Vagy az egyetlen jarhato ut, ha veszek pl egy ilyet es kicserelem erre a Hella 12V os nem cigaretta gyujtos csatlakozora? [link] :F

Nem dohanyzom, szoval igazabol mind1, de megeis jobban örülnek ha a cigaretta gyujto maradna, mint opcio :)

[ Szerkesztve ]

(#45008) aero. válasza Declare (#45007) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Unokatesóm Primerajaban is a nagyobb van, ő esztergált rá egy fémgyűrűt, és azt húzza a transmitterre. A Mercimben is a nagyobb van, én egy csík kétoldalúval körbehúztam a transmittert, majd papírragasztóval ráfogtam, így nem lötyög.

Nem tudom létezik-e erre adapter, szerintem nem, mert pár mm a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#45009) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Most kaptam meg a Monroe lengéscsillapitókat. Ezen szerintetek van porfogó? A szerelő azt mondta,hogy nem mindegyikhez adnak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45010) Peter.70 válasza Declare (#45007) üzenetére


Peter.70
őstag

Egy darab vastagabb karton / papír darabbal ki tudod támasztani

(#45011) Declare


Declare
őstag

(#45008) aero. (#45010) Peter.70

Köszi mindkettötöknek :R

A barkacs megoldas nekem is megvolt (szigszalaggal vastagitottam a bedugo dugaszt)....de nem volt tökeletes a dolog, raadasul, nem barkacs megoldasra vagytam :( . Ha atülök mas autoba es viszem csak kabelt a dugasszal, akkor ott mindig szedhetem le a szigszallagot, mert mondjuk normal 12V csati van nem cigaretta gyujto es igy a normalba nem megy bele szigszalaggal :(

(#45012) Integrale


Integrale
veterán

:D

"Bad reklám is reklám too"

(#45013) EQMontoya válasza Integrale (#45012) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#45014) SzlobiG válasza Integrale (#45012) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez jó. :DD

(#45015) Tsebacsi válasza Integrale (#45012) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#45016) w333 válasza Integrale (#45012) üzenetére


w333
félisten

E30 ... azzal nem igen kell menni a bárdiba, inkább egy bontóba ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45017) focvis válasza Integrale (#45012) üzenetére


focvis
veterán

Mehet a vicces képek topikba, teccik. :D

(#45018) Kornel


Kornel
veterán

Holnapra döntenem kell.
Bilstein B4 vagy Kayaba excel g.
87k vs. 82k / 4 db.

Ki mit mond?
Minőség a legfontosabb szempont.

(#45019) MunezXBK válasza Kornel (#45018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bilstein.

(#45020) Kornel válasza MunezXBK (#45019) üzenetére


Kornel
veterán

Valaki írta, hogy folyt neki 1-2 év után...
Kayabarol ilyet még nem hallottam.

(#45021) aero. válasza Declare (#45011) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Rakerdezek, es ha lehet gyartatok kettot az egyiket el tudom küldeni. Irto nagy hulyeseg amugy ez a nagyobb meret, mikor a kisebbik is ugyanugy mukodik gyujtokent.

(#45022) Mágus2 válasza Kornel (#45020) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fél év alatt 3 szettet reklamált a kolléga a fábiára. Utána visszakérte a pénzt. Ennyit a kayabáról. :U

(#45023) Kornel válasza Mágus2 (#45022) üzenetére


Kornel
veterán

Oke, akkor bilstein b4?
Az korrekt?

Más nincs ehhez a király kocsihoz 😂
Gyári = sachs= foschs.
Kyb, bilstein, és más nem is elérhető most sehol.

(#45024) w333 válasza Kornel (#45023) üzenetére


w333
félisten

Gázos Monroe -t bele ... különben Bilstein :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45025) MunezXBK válasza Kornel (#45020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor nem értem a kérdést. :U

(#45026) Kornel válasza w333 (#45024) üzenetére


Kornel
veterán

Monroe 😂😂😂
Nem.
Az a legalja.

Szóval eddig 2:0 a bilstein-nek.

Többiek? 😉

(#45027) Remekelek28 válasza Kornel (#45023) üzenetére


Remekelek28
őstag

Holnap le tudom irni,hogy a monroe milyen a gyárihoz képest. Persze hosszú távú tapasztalatot,csak hosszú távon tudok irni :)

Monroe a legalja??? A márkaszervizes,meg egy sokéves tapasztalattal rendelkező is azt mondta,h jól döntöttem ez mellett. Elismerően bólogattak.

[ Szerkesztve ]

(#45028) tboy93 válasza Kornel (#45026) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a monroe jobban birja mint a showa :P

(#45029) Kornel válasza Remekelek28 (#45027) üzenetére


Kornel
veterán

TaaT kolléga gátlói nem ezt bizonyítjak.

(#45030) Luck Dragon

GTR valakinek? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45031) brumi1024 válasza Qru (#45004) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor automata fényszóró kell neked. Átvilágít refivel az autók között-mellett, így nincs gondod az éles határral.

Más: Visszatérve a pár nappal ezelőtti V6(/V8) hang vs villanymotoros csend témára. A mai ~80 km SQ7 és Q7 etron tesztvezetés után az esetek 85%-ában az előbbi kellene. :) Szép a hangja az SQ7-nek, eléggé nagyon kényelmesen viszi a kasztnit az a 900 darab nyúlmókus, már nagyjából 1300-as fordulattól, de amikor erre a 80 km városi autókázásra 1.9-es átlagot mutatott a BC és 100-nál annyira nincs semmilyen hangja, hogy a hátul ülő telefonjának zsebben való rezgése hangos, akkor azért el lehet tekinteni a V8 hangtól és 200 nyúlmókustól.

(#45032) tboy93 válasza Kornel (#45029) üzenetére


tboy93
nagyúr

Imitol kerdeztem, nem szarozta. Aztan a masik szerelom rakta be, o kifejezetten dicserte, maganak is olyat rakott be.

Nekem ugy tunik hogy kvara mindegy mit veszel, mindegyiket le lehet gyalazni 2 ev alatt is, hasznalat es utminoseg kerdese.

(#45033) Remekelek28 válasza Kornel (#45029) üzenetére


Remekelek28
őstag

Tehát egy ember rossz véleménye miatt nem tanácsos szerinted venni. :)

(#45034) Kornel válasza Remekelek28 (#45033) üzenetére


Kornel
veterán

Ha én kizárom, attol még másnak nem kell kizárnia.
De én így teszek 😉

(#45035) EQMontoya válasza brumi1024 (#45031) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak ezeket a modern fostaliga fényszórókat ne!
Jön mögötted a pályán, alapból lila, jobb kanyarban kék, balban zöld és vakít szét a g...be. Már szidod homasita Józsika nagyanyját is fiatalkori botlásai miatt, mikor megelőz a vaci új C Merci, és rájössz, hogy ez 'zmeg gyári... De hogy ez hogy kerülhet forgalomba, azt nem tudom.

Same rules apply!

(#45036) HoaryFox válasza Kornel (#45026) üzenetére


HoaryFox
őstag

Bilstein

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#45037) Kornel válasza HoaryFox (#45036) üzenetére


Kornel
veterán

Köszi.

(#45038) Integrale válasza EQMontoya (#45035) üzenetére


Integrale
veterán

+1

Kb szart sem er a Merci csodafenyszoroja ami nem vilagit masik autora, csak az utra.
Hatulrol jon melletted autopalyan, es szetegeti a retinad, az autoban belul pedig nappali feny van.

Multkor Velence fele egy par ilyen elment mellettem, tobbiek is csak neztek az autoban, hogy ez meg mi a fasz.

Kornelka: a Lanciaban a gyari lengescsillapitok vannak meg 320e km-rel, Monroe mind, a hatsok mar nem az igaziak, de meg hatar felettiek, annyira nem szar teljesitmeny a markatol.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#45039) Kornel válasza Integrale (#45038) üzenetére


Kornel
veterán

Ok, akkor egy ellenpélda is.
Swift sport gyári gatloja monroe.
Nekem 130k-nal a hatsok már cserések lettek volna, ha nem lopják el, de ez 90%-ban pályán tette meg a kilométereket, a vegyesben, vagy inkább pesten használt peldanyokban 60-80k km alatt kiment mind a hátsó, es rögtön utána az első gátlók is.
Senki nem is rakta vissza a gyári monroe-t.

(#45040) brumi1024 válasza EQMontoya (#45035) üzenetére


brumi1024
veterán

A merci nem jó beszállítót választott, azok tényleg szörnyűek. Audikkal, BMW-kkel nem volt problémám, és nem is villognak rám.

[ Szerkesztve ]

(#45041) Remekelek28 válasza Kornel (#45034) üzenetére


Remekelek28
őstag

Természetesen mindenkinek a maga döntése. Én a Kovács autónál vettem,ott a jobbak közül a monroe volt a kedvezőbb árú.

(#45042) Mappa


Mappa
addikt

Sziasztok!

Ide is linkelem,

09.29-től Lidl-ben W5 autós cuccok.

[link]

nem kötelező megadni

(#45043) w333 válasza Kornel (#45026) üzenetére


w333
félisten

Pedig nagyon jól bírja ... nekem 1 éve sport gázos monreo van (szuper jó) :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45044) barnam_ válasza Integrale (#45038) üzenetére


barnam_
nagyúr

Dettó.
De mondjuk ez nem csak Mercire, hanem mindre igaz nálam.
Ahogy kiérek az autópályára, sötétítem a belső tükröt, mert kb. kifolyik a szemem. Sokszor így is megvakítanak a külső visszapillantón keresztül....

(#45042) Mappa: köszi az ajánlást!

(#45045) Qru válasza barnam_ (#45044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezettem a Bradám IS-ét, abban bezzeg a külső is magától sötétedik. Na ilyen kéne az enyémbe is. :K

#nincsbennetarcsi

(#45046) Kornel válasza Mappa (#45042) üzenetére


Kornel
veterán

Király.
A szélvédőtisztito kendobol betarazok.
Ennyiért nincs sehol, és jó minőségű.

(#45047) zolynet


zolynet
addikt

Mit találtam a képeket rendegetve:
2013-11-13-ben még a másik frontod volt Skillet.

Life is too short to stay stock!

(#45048) tomcsi23 válasza Mappa (#45042) üzenetére


tomcsi23
veterán

Focvis veheti az ablakfosó molyadékot. ;]

Kornélka: az lehozza a hártyás trutyit is a belső oldaláról :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45049) Kornel válasza tomcsi23 (#45048) üzenetére


Kornel
veterán

Jobban, mint eddig bármi nekem, amit próbáltam.

(#45050) Bögre válasza Kornel (#44955) üzenetére


Bögre
aktív tag

Én is megmértem, 57cm. Talira hozz fűrészt! :D


Tsebacsi #44844: Nem tudtam, hogy megválsz tőle :( Civic-et beszámítasz? :DDD

Megválok tőle, ha lesz rá jelentkező. Kicsit talán magasra lőttem be az árát, mondjuk erre egy darabig nem kell költeni. (Azon már túl vagyok :DDD ) Civicet beszámítok, de csak 9g FL -t. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.