Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) Tsebacsi válasza Mágus2 (#130000) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:U :C Kösz Főnök jólesett :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130002) MunezXBK válasza Tsebacsi (#129995) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egész 👌.

Mosmá 1x videózok én is.

(#130003) Magnum_ válasza Tsebacsi (#129999) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo lesz ez, kell. Marad.

Mas. Nemreg vegeztem a husztin. Nem gyorsmosas volt.
Kozben jott 3 Cé. Es ezt mondta az egyik: hánagyon szip ez az opel! Ezekert a visszajelzesekert csinalom! ☝️

I humbly and respectfully decline™

(#130004) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Pest irányából mennék jövőhéten Mátraszentimrére.

Ki merre hajtana le a pályáról? Maps szerint lehet Hatvannál vagy később Hort után valamivel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#130005) SzlobiG válasza Gergőke88 (#129928) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt nem is láttam, hogy így elgyengült megint a forint. Akkor nyilván ez is befolyásolja.

(#129995) Tsebacsi Én tuti hagynám, ha vissza küldöd, akkor utána meg a gyárival szar érzés lesz menni.

[ Szerkesztve ]

(#130006) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#129995) üzenetére


Jaffa75
őstag

huligán... :DDD

érdekes a torpanás, ilyen fordulatnál elvileg lennie kéne már töltőnyomásnak!

Nekem is van a CRV-nél ilyen 1700-1800 alatt, de az egy tízéves technika.. :K

(#130007) tboldi


tboldi
nagyúr

(#130008) Mágus2 válasza Tsebacsi (#130001) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sokan örülnének, ha így ugrana a verda. ;)

(#130009) stickermajom válasza Jaffa75 (#130006) üzenetére


stickermajom
addikt

Ott vált a VTEC biztos. ;] :DDD

(#130010) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Nissan Jukenál, amiben van parkolo kamera, nem lehet beallitani hogy csipogjon is ugy mint a radar is?

Samsung Galaxy A55 5G

(#130011) aero. válasza DrDobos (#130010) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nincs itt senkinek kamerás Nissanja. Ha nincs benne radar, akkor nem. Ha meg van benne és nem csipog, akkor rossz.

(#130012) MunezXBK válasza aero. (#130011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt Nissanja sincs senkinek se. :D

(#130013) focvis válasza MunezXBK (#130012) üzenetére


focvis
veterán

joamilestonénak volt kettővel ezelőtt.
Hová tűnt?! :F

(#130014) Magnum_ válasza focvis (#130013) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Minden rendben van Vele, dumaltunk, sok az elfoglaltsag

I humbly and respectfully decline™

(#130015) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi srácok, esélyes, hogy marad :)

Csináltam magamnak kis programot, bent hagytam melóban a tárcám, benne minden papírral :D 1 óra alatt oda-vissza 7 és 8 között. Örültem... :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#130016) B-L-A-C-K válasza Tsebacsi (#130015) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minek mentél vissza érte, itt jogsi nélkül vezetni menő...

;]

(#130017) Qru válasza Mágus2 (#130008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl en. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#130018) MunezXBK válasza focvis (#130013) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tudom, még én políroztam a fényszóróit. 😎

(#130019) Qru válasza szabonagyur (#130004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hatvan, addig jo a pest megyei matrica amugyis. Onnan a 21-esen Pasztoig es onnan mesz fel Galyateto fele.

#nincsbennetarcsi

(#130020) szabonagyur válasza Qru (#130019) üzenetére


szabonagyur
félisten

Országos matrica van szóval ilyen szempontból úgyis mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#130021) Qru válasza szabonagyur (#130020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor mehetsz Gyongyos felol. Arrol hosszabb az ut de gyorsabb (tobbet mesz palyan).

#nincsbennetarcsi

(#130022) zoo8800 válasza Qru (#130021) üzenetére


zoo8800
veterán

Megcsinálták Pásztó felől az utat? Vállalhatatlan volt...

rip and tear, until it is done

(#130023) Qru válasza zoo8800 (#130022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reszben megujult, eleg jo az also szakasz. Gyongyos felol most szarabb miutan letersz a 24-esrol.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#130024) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 2019.02.08-án vásároltam kereskedésben egy használt autót, ami 2019.02.01-től ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból.Kereskedés megvette, ideiglenesen kivonták, tiszta sor. Viszont ma jött egy csekk, hogy erre az évre fizessek teljesítményadót. Tudomásom szerint, annak kell fizetnie egész évre, aki adott év első napján az üzembentartó.Jogosan követelik rajtam ennek tükrében a fizetnivalót?

(#130025) B-L-A-C-K válasza JHONNY 79 (#130024) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudtommal márciustól kell fizetni az új évre (2 csekkben fél évenként), így teljesen jogos hogy kaptál csekket.

Ha tévedek majd kijavítanak.

(#130026) aero. válasza B-L-A-C-K (#130025) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Márciusban csak a csekk jön a jan 1-jén néven lévő júzernek. A tippem az lesz, hogy mivel kivonták, onnan újrakezdődik és az új tulaj kapja meg (?)

(#130027) nyogo83 válasza JHONNY 79 (#130024) üzenetére


nyogo83
senior tag

Amikor megveszed kereskedotol az ideiglenesen kivont autot, total mindegy melyik honapban es forgalomba kerul ujra, akkor olyan, mintha a te neveden lett volna januar 1., igy neked kell fizetni a sulyadot.

Szerk: atsiklottam felette, hogy februar 1.-en vontak ki ideiglenesen. Ez mondjuk igy erdekes, mert nekem az remlik, hogy annak kell fizetni, akinek januar 1.-en a tulajdonaban van a gepjarmu. De az is valid, amit BLACK ir, hogy ket reszletben kerik, szoval lehet valamit valtozott a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#130028) nyogo83


nyogo83
senior tag

Kicsusztam a szerkesztesbol, de en ezt talatam (1991. evi LXXXII. torveny), a gepjarmuado alanyanak meghatarozasa:

"2. § (1) * Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel. Amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az adó alanya az, akinek/amelynek a nevére a forgalmi engedélyt kiállították.

(2) * Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel."

Ha valamit felreertenek, vagy rossz hivatkozast talatam, akkor majd Saint_ kijavit :B

[ Szerkesztve ]

(#130029) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Vontatás szabályai: valahol felmerült, hogy mintha változtattak volna, méghozzá a műszaki vizsga feltételét illetően. Tehát a kérdés, kell a műszaki a vontatott járműre is? :R Úgy tudom, ilyenkor csak trailer, de ha nem hoax, alapvetően jó lenne. Csak a KRESZ 57. §-t találtam :F

(#130030) Magnum_ válasza nyogo83 (#130028) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pontosan ez van. Nekem is kellett kb 1500at fizetnem tavalyra, akkor kerestem meg ezt.

I humbly and respectfully decline™

(#130031) hülyegyerek válasza tboy93 (#129941) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem az ufó 3 perc alatt ment el ;)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#130032) JHONNY 79 válasza Magnum_ (#130030) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ezek szerint nem úszom meg..... Ha ezt tudom, én is kivonom a forgalomból a másik, már eladott autóm két napra, hogy most ne én fizessek mindkettő után :W

(#130033) focvis válasza Magnum_ (#130014) üzenetére


focvis
veterán

Köszi :R jelentkezhetne néha.
BBD is régen járt erre.

(#130032) JHONNY 79 : En is így jártam 2 éve, kivont autót vettem júniusban, 7 hónapra fizettem az adót.

[ Szerkesztve ]

(#130034) Csabroncka válasza JHONNY 79 (#130024) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én is megkaptam, ez van.....

"in medias res"

(#130035) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
a Margitszigeten szokott lenni parkoló hely? Ha jól nézem akkor zs északi oldalon kell lennie.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#130036) Qtya123


Qtya123
őstag

Tegnap kipróbáltam a szereldmagad.hu szolgáltatását. Suzuki Swiften cseréltem gömbcsukló porvédő gumikat.
Pozitív a tapasztalatom, szerintem teljesen jól el vannak látva szerszámokkal, jó erős a légkulcs is, jól jött a tengelyen a nagy anya leszedéséhez. Plusz segítőkészek is, ha például tartani, fogni kell valamit és nincs 4 kezed.

Végre nem fetrengenem kellett, vagy aknában görnyedni. Ez a csápos emelő nagyon kényelmes. :) Szerintem 1 órára 2.750 Ft nem vészes, bár kicsit feszélyezett, hogy időre dolgozom, illetve akkor nem tudom mi van, ha megcsúszol valami miatt és mondjuk utánad is le van már foglalva.

Összességében jó, bár csak akkor érdemes odamenni, ha olyan javítást csinálsz, aminél előreláthatóan nem futsz majd bele szopórollerbe az idő miatt. Plusz nekem a 18. kertől elég messze van.

Ahogy látom a legtöbben olajcserére mennek oda. Mondjuk a Swiften biztos nem mennék oda olajat cserélni, mert mindene olyan hozzáférhető, hogy még csak megemelni sem kell. Na az IS200 már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#130037) Magnum_ válasza Qtya123 (#130036) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tesomnal van akna, de akkor foglalkoznom kellene az olaj leadasaval, itt megoldott.

I humbly and respectfully decline™

(#130038) Qtya123 válasza Magnum_ (#130037) üzenetére


Qtya123
őstag

Én be szoktam adni a közelben lévő MOL kútra.

Ja ami még nagyon szimpatikus volt a szereldmagadnál, hogy szépen oda voltak készítve a szerszámkocsi oldalába a tiszta géprongyok. Hoztam magammal én is, de tekintettel arra, hogy a gömbcsiklókban a zsír mennyisége nem kicsi, jól jött az extra rongy.

(#130039) focvis válasza Speeedfire (#130035) üzenetére


focvis
veterán

Igen, ott van; viszont hétvégén is fizetős.

(#130040) Speeedfire válasza focvis (#130039) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi. Az nem para, csak legyen hely. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#130041) rbalint88 válasza Qtya123 (#130036) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem otlet szintjen tetszik a szereldmagad, de olyan szempontbol nem erzem a huzasat a dolognak, hogy kifizetes egy nem annyira vacak szerviz oraberenek a felet kb (6-8k-val szamolva), koszos leszel, plusz! es ez a legfontosabb: alapvetoen a szerelonek van (kellene legyen) megfelelo kepesitese es en pl mindig kerem, hogy nezze at az autot, atlag usernek meg nem hiszem, hogy erre ra lenne allva a szeme-keze, hogy mikor van baj. Valamint az se elhanyagolhato kerdes, hogy milyen szinvonalon tudja megszereni atlagjoskapista az autojat, mindennemu muszaki elokepzettseg nelkul, jutubvideok alapjan. Mert ne gondold, hogy legalabb a fele az embereknek nem netto fillerbaszasbol megy oda, nulla elokepzettseggel es muszaki erzekkel. Aztan amig csak olajat cserel, addig max a kocsit teszi tonkre, de attol meglehetosen borsozik a hatam, hogy feket meg futomuvet is szerelnek ott a random balfszok.
Tudom, regen is a panel elott szereltek apaink-nagyapaink a ladat meg wartburgot, de azok ugy is voltak tervezve, meg muszaj is volt oket allandoan szerelni, de amikor joska a szereldmagadnal takolja a lefingott bmw-t, mert a szerelot mar nem birja megfizetni, meg amugy is fent van jutubon, az kicsit mas kategoria...

(#130042) bitpork válasza rbalint88 (#130041) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

+1

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#130043) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezeken a régi sorozatokon nőttünk fel
És mindbe jó kocsi volt. :C

[ Szerkesztve ]

(#130044) máyköl válasza rbalint88 (#130041) üzenetére


máyköl
veterán

tűpontos. :R

(#130045) sutszi válasza rbalint88 (#130041) üzenetére


sutszi
veterán

Egyetértek. DE! Túlságosan általánosra veszed a dolgot. Alapvetően a hülyékkel van a gond. Az meg egy réteg. Nyilván vannak olyan dolgok amihez hozzáértés vagy szakértő segítség nélkül nem szabad nyúlni. De azért egy olaj + szűrők cseréjén elég combos különbségek vannak szerviz és szereldmagad megoldások között... Főleg, hogy szűrők egy részét utcán is ki tudod cserélni... A szervizben a munkaórák felfelé kerekítéséről meg ne is beszéljünk. Pár hónapja kolléga 40-50 körül hagyott ott szervizben emiatt.
Itt is vannak amatőr hobbisták és valahol el kell kezdeni. Könyvből nem lehet tapasztalatot szerezni... Az amitől félsz, az ugyanúgy szervizeknél is ott van a pakliban. Pl.:Panaszkönyv [YOUTUBE] Ez sem túl egzakt tudomány úgy tűnik.

Nemsokára felületi rozsdát kell leszedni alvázról meg egyéb elemekről. Igaz lesz segítségem, de ez nem egy agysebészet. De kapaszkodj meg bruttó 420 ezres árajánlatot kaptam rá nemrég... lakatost meg úgy kell vadászni mert nincs, vagy hónapok múlva...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#130046) kisza25 válasza rbalint88 (#130041) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#130047) Reggie0 válasza rbalint88 (#130041) üzenetére


Reggie0
félisten

En mar voltam tobbszor is. Leginkabb azert, mert fedett helyen van es adnak szerszamokat, amit az evi par szerelesert igy nem kell megvenni. Nem komoly dolgokra kell persze, eddig a xenon cserejere, meg a parkoloseged fel/le-szedese miatt mentem.

(#130048) Magnum_ válasza rbalint88 (#130041) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kisarkitod. Te is voltal mar velem olajat cserelni, 3200ft/ora (esti, vagy hetvegi oraban), a szaki 3k munkadijat ker, reszemrol nem fillerbaszas. Mult heten par eves A4 tulaja is csak olajat cserelt, gyanitom, nem fillerbaszasbol.
Namost a fasza szerelom nem cserelte ki multkor a teknoncsavart + izombol ra is tepte. A pollenszuro is valami hugy volt. HA en csinalom ezt meg, az biztosan jo akkor. Emiatt VAN letjogosultsaga.
Fekhez en se nyulnek nyilvan, de a legtobben olajcserere mennek. Es nem feltetlenul fillerbaszbol, lasd en peldam.

Amugy meg a koncepciojuk jo, kis ugyfelelmenyt is adhatnanak.

Viszont!!! Az emelo kezelesehez papir kellene. Lense fossak, kezeld magadnak. Jo.

I humbly and respectfully decline™

(#130049) Reggie0 válasza Magnum_ (#130048) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat azert ez sincs mindig igy. Nekem mindig jottek, hogy akkor segitenek emelni, ne en csinaljam, csak en sosem emeltem. Lehet szamit, hogy A4-el mentem? :)

[ Szerkesztve ]

(#130050) Magnum_ válasza Reggie0 (#130049) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemtom, lehet ismernek latasbol es kinezik belolem, hogy okj kepzes nelkul is ertem a harom gomb funkciojat. De jogilag nem oke (pedig a teljes nevemmel jelentkezem be)

Ettol fuggetlenul orulok, hogy van es nem kell krokodillal meg bakkal baszakodnom, mert az olajcserenel egesz egyszeruen az a jo, amit en csinalok meg. Pedig nem vagyok autoszerelo, de a sajatomon dolgozom es rendben megcsinalom. + Elvezem is, az a helyzet

Pedig a szereleom tenyleg jo (kedden valtoolaj csere, pl ezt be nem vallalnam), megis beragtam a csavaron meg a pollenszuron.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.