Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) tboldi válasza Richard! (#169996) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy kutyatej, bár ez többértelmű is lehet. :D
The more you know...

Tsebacsi: Nem, csak műanyag a tank, ami pont az első ülések alatt helyzkedik el, így elég jól lehet hallani. Meg azt is, hogy megálláskor lötyög a benzin. :D
Amúgy ebben a percben kaptam egy emailt, hogy feladták a lemezemet.

[ Szerkesztve ]

(#170002) molnarpeter válasza tboldi (#170001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézegettem én is a kartervédőket, de olcsóbb az új olajteknő+olaj :DDD (úgy, hogy nem álltam meg mondjuk drágább volt ;])

[ Szerkesztve ]

(#170003) tboldi válasza molnarpeter (#170002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem el van törve a gyári műanyag (már így vettem, azóta drifter’s stitch tartja), ez meg pont kapóra jött. A Jazz FB-csoportban linkelte egy ott dolgozó ember, hogy ha összejön legalább 10 fő, akkor 15% kedvezményt tudnak adni, én meg beszálltam. :)

Amúgy is kisebb a hasmagassága, mint gyári valójában, és bár még sosem ért le, nem tudhatom, mit hoz a jövő. :D

[ Szerkesztve ]

(#170004) fant0mi válasza tboldi (#169964) üzenetére


fant0mi
addikt

Jo, de te vonzod az ilyeneket. :D

[ Szerkesztve ]

(#170005) #89309696 válasza zoo8800 (#169956) üzenetére


#89309696
törölt tag

Körülbelül igen. Lehetne sávosítani, Pávozni, de közel se működne olyan jól. Sőt. CE kategóriában mennyi őrült van és ők sávosak, Pávosak, és még csak nem is megy jól a gép alattuk.
Inkább finomhangolások kellenének, a 200-300 rugós gyorshajtási büntetés mellé nem feketepontot kell osztogatni, mint az oviban, hanem hónapokat jogsi nélkül. Esetleg autó nélkül is kivéve, ha családtag bizonyíthatóan rászorul munkába járáshoz etc.

(#170006) parandroid válasza Pttypang (#169999) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahol az újat veszed, térítésmentesen át kell vegyék a régit. Nem csak gumit, műszaki cikkeket, alkatrészeket, kisgépeket, veszélyes hulladéknak számító világítótesteket, akkukat, elemeket, bármit. Igazából az a szabály, hogy aki ilyet árul, annak a hulladékot is át kell vennie. EU-s előírás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170007) parandroid válasza MunezXBK (#169990) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Németeknél a streetracerek szinte mindig frissen betelepült balkáni keménycsávók. Egyszer megpróbálja, csak nem dashcam felvétel készül róla, hanem a térfigyelő alapján negyed órán belül ott a yard egy erősebb autóval, ami elől ha akarna, sem tudna meglógni, aztán gyorsan átbeszélik a jövőképét. Ezzel együtt a probléma létezik, de jellemzően olyan szinten, hogy a minap lett egy halálos baleset belőle (átversenyeztek a piroson, és elkapták a keresztbe közlekedőt), lett is belőle hatalmas össztársadalmi felháborodás. De amúgy tényleg olyan szintű a rendőri jelenlét, hogy egyszerűen hamar kiszedik őket, illetve utólag is elő tudják venni őket érte.

Akinek meg tényleg fasza autója van, az megy versenypályára.

Amúgy én még Porschet nem láttam gyorshajtani, pedig napi szinten spotolok többet is. Akinek ilyen van, annak nincs mi miatt kompenzálni...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170008) #89309696 válasza parandroid (#170006) üzenetére


#89309696
törölt tag

Netről rendelve a webáruház gondolom nem köteles átvenni a régit.
Beveszik a gumisok, nem kérnek érte sokat, legalábbis a szett gumi 70-100 ezres kezdőárához képest játékpénzért.
Falun mezsgyetüzeléshez előszeretettel használják.

[ Szerkesztve ]

(#170009) grizlisandor válasza #89309696 (#170008) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha lenne saját futáruk, kötelességük lenne átvenni, de mivel futárszolgálat csinálja így kibújnak a felelősség alól.

Hülye azért nem vagyokból vettünk tv-t, saját futárszolgálattal jöttek, elszállították a rossz tv-t tőlünk. :K

(#170010) #89309696 válasza grizlisandor (#170009) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekünk is elvitték a régi mosógépet meg hűtőt így, de a sima futár nem fogja.
Mivel simán átveszi a legtöbb gumis max egy ezresért darabját, szerintem annyira nem tragédia ez.
A szemetet is ki kell fizetni a kukásnak. Most szajkózzam én is a dögunalmas, ha nem telik banánra dolgot? Le lehet adni a gumit, max fizetni kell érte 4 ezret.

(#170011) Pttypang válasza parandroid (#170006) üzenetére


Pttypang
veterán

Online rendelnem.

Everybody lies.

(#170012) szabonagyur válasza #89309696 (#170010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezzel a fizetni kell érte dologgal az a "gond", hogy legtöbb esetben ő pénzt is kap érte amikor átveszik tőle, nem kell tárolni max pár napot amit a legtöbb megold annyival, hogy ledobja valahol a gumit.

De már volt negatív tapasztalat is, hogy a leadott gumi tovább lett adva mivel a minta még jó volt rajta.. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#170013) #89309696 válasza szabonagyur (#170012) üzenetére


#89309696
törölt tag

A gerinc része az más hogy mi lesz a gumival miután leadta (lehet Indiában égetik el, azzal se tudunk mit csinálni), én csak arra értettem, hogy a gumit le lehet adni szinte bárhol aki akarja, azzal nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#170014) Richard! válasza tboldi (#170001) üzenetére


Richard!
addikt

Jó cucc ez a lemez, nekem is ilyen van fent már fél éve :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#170015) Qru válasza Pttypang (#170011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha más nem a hulladék udvarok is átveszik. :K

#nincsbennetarcsi

(#170016) tboldi válasza Richard! (#170014) üzenetére


tboldi
nagyúr

Aztán majd januárban ebbe is belekötnek műszakin, mi? :DDD

(#170017) #89309696 válasza tboldi (#170016) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha elütöd a gyalogost máshogy sérül a kocsi alá begyűrődve és a lemez lesz a hibás. Egyéb kérdés? :D

(#170018) tboldi válasza #89309696 (#170017) üzenetére


tboldi
nagyúr

De legalább nem kerül olajsár a gyalogos sebeibe, mert elválasztja a könnyező szimmeringtől. :D

[ Szerkesztve ]

(#170019) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Műszaki lejártával kapcsolatos technikai kérdés....

[link]

"A Magyar Közlöny 144. számának 41./89. §-a szerint a veszélyhelyzet ideje alatt lejárt, valamint a veszélyhelyzet megszüntetését követő 15 napon belül lejáró hivatalos okmányokhoz kötődő türelmi idő 180 napra módosul, kevés kivételtől eltekintve."

A Nissan műszakijának érvényessége 2020. június 29. - ha jól értelemezem, akkor még kicsit több mint fél évig jó vagyok vele?

Vészhelyzet vége 2020.06.17. (18.?), ergo 06.29. még 15 napon belül van, ergo őszig szieszta van a papírmunkával?

Nevermind...

(#170020) MunezXBK válasza tboldi (#170018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ami 2 m. Szimmering. :D

(#170021) tboldi válasza LZs?! (#170019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt hiszem, igen.

Nekem a diákigazolvány matricázása biztosan megoldódott így, az oktatási szünet miatt nem tudtam kérni 2. félévre valót, de most az 1. félévest is elfogadják még 180 napig, aztán októberben meg úgy is jön az új.

Munez: Miről beszélsz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#170022) #89309696 válasza LZs?! (#170019) üzenetére


#89309696
törölt tag

18-án már érvényben volt az új, tehát az már az első nap. Július 2. éjfélig van elvileg, ha a szöveget veszem alapul, akinek addig lejár az kap fél évet, akinek utána jár le az nem kapja meg.
Én mondjuk a 180 nap helyett 60-at adtam volna inkább.

(#170023) szabonagyur válasza #89309696 (#170022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg, hogy már hetek óta járnak az emberek mindenhova... én sem adtam volna 30 napnál többet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#170024) Qru válasza #89309696 (#170022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így is sok vizsgaállomás túlterhelt, szvsz azért a 180 nap. Bár most nyugatról talán lassabban ömlik be a szemét még nem tért magához a piac (a frászt nem, most is lekapcsoltak egyet). Amúgy meg ha figyelembe vesszük az autók átlagéletkorát, az okosműszakik számát... úgyis csak egy bevételi sor a költségvetésben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#170025) #89309696 válasza szabonagyur (#170023) üzenetére


#89309696
törölt tag

3 hónapig tartott ez az agyhalál tehát 3 havi kiesést kell feldolgozni + ami közben jön alapból is, de mivel páran mentek műszakira eddig is így az kiegyenlítődik. 90 nap kellett volna max. Nem mondanám, hogy annyira túlzsúfolt alapból a műszakinak nevezett pénzbehajtás (legalábbis vidéken), így elég lenne a 60 nap is.
180 nap múlva ha esetleg jön egy második hullám és megint bevezetik akkor összeérnek a kitolások? És a végén már 4 éve nem ellenőrzött kocsikkal is lehet járni?
Bár eddig se ellenőrizték. :D

[ Szerkesztve ]

(#170026) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nem jogerősen 12 évet kapott a Veronai buszbaleset sofőrje: [link]

#nincsbennetarcsi

(#170027) molnarpeter válasza LZs?! (#170019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az mondjuk nyerő, akkor neked egy darabig a Nissannál kb csak a tömegközlekedés olcsóbb :D

Mi is mostanság foglaltunk ismerősnek időpontot, szerintem az már le lesz zavarva, ne kelljen tumultust kivárni, stb. (úgyis csak egy utánfutóról van szó, felkészítés is már zajlik). Saját hatáskörben szintén akad, ami le fog járni, az egyik motorgenerál miatt úgysem megy még egy ideig, a másik meg pótkocsi, azzal jó lenne halasztani egy mezőgazdaság szempontjából nyugisabb időszakra...

[ Szerkesztve ]

(#170028) #89309696 válasza Qru (#170026) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ilyenkor amúgy min vakaróznak 3 évig? A Herpy videókban is mondogatja tök alap eseteknél, hogy évekig tartó kivizsgálás. Mi tart évekig egy gyalogos elgázolás kivizsgálásán?

(#170029) LZs?! válasza molnarpeter (#170027) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Abszolút. :DDD

Amin lamentálok, hogy ennek örömére tekerjek-e kicsit felfele az áron: műszaki van egyelőre, a KGFB pedig augusztus elején évfordulós (azt hittem július), és utána ott is ketyeg még 30 nap fedezet; így eladás után, a felmondáskor visszamenőlegesen ki tudom fizetni azt az egy hónapot büntetlenül.

Ergo nyár végégig sz@rhatok mindenre, ha addig el tudom adni (vagy IFK 3e pénzért oszt csók).

PS: Nem a sz@rrágás vezet, csak semmi ilyesmivel nem akarok foglalkozni, azért is adok el mindent a fakszba.

Nevermind...

(#170030) barnam_ válasza molnarpeter (#170027) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem június 20-án járt volna le a műszaki, innen a 180 nap elég jó lett volna.
Nem tudtam előre hogy ez lesz a szabály, ezért még májusban kicseréltettem a szélvédőt + letudtam a műszakit. De ha ezt tudom hogy 180 nap, akkor elintézem Pesten, és talán egy picit minőségibb munkát kapok (meg számlát).

(#170031) CactuS válasza Qru (#170026) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Helyen, remélem a céget se kímélik az illegális átalakítás miatt...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170032) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ez lett a kecskeméti aluljáróban megúsztatott Audival.

Szépen hazavágta... :D

mod:

Fehér Farkas: 3 év még gyors is. Azért ez nem egy rögtönítélő bíróság. Szakértői vélemények, bizonyítási eljárás, a tanúk meghallgatása, tárgyalás, mérlegelés... egy csomó időigényes mozzanat van egy ilyen perben. Egy sima tyúkper is évekre tud elnyúlni. Ott vt a mi ügyünk. Anno egy furgonos a megszűnő külső sáv végén egyszerűen ránk húzta a kormányt (mi a belsőben mentünk tök szabályosan). Ez egy tök egyértelmű szitu, tanú is volt, hogy a fehér furgon ránk húzta a kormányt, a kárszemle is ezt igazolta. Mégis kellet bő 2 év, hogy elmeszeljék a pasast.

Jah és még egy hír mára: 160-nal előzött a részeg suzukis 90-es táblánál
Szóval tényleg nem kell M GmbH/AMG-s autó, hogy közveszélyesen vezessen vki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#170033) #89309696 válasza Qru (#170032) üzenetére


#89309696
törölt tag

Lesz ebből még autó nem dohányzó svájci orvos nyugdíjas hölgytől. :K

De legalább jó állapotú volt a Swift, ha képes volt 160-ra. :D

[ Szerkesztve ]

(#170034) Qru válasza #89309696 (#170033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, csirkefogó nepperek álma.

Biztos a big blockos vt. :D

#nincsbennetarcsi

(#170035) molnarpeter válasza Qru (#170032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Részeg Suzuki-s: na ilyen gond se lenne, ha SDI-vel járt volna :U ;]

(#170036) #89309696 válasza molnarpeter (#170035) üzenetére


#89309696
törölt tag

140-et azért az is megfutja. Amúgy igen, egy SDI még mindig jobb, mint egy szívóbenzin. ;]

(#170037) fant0mi


fant0mi
addikt

Egy kis Scania V8 a fülnek. youtubealert [link]

(#170038) grizlisandor válasza Qru (#170032) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sport változatba mit mehet a Swift? ;]

(#170039) Qru válasza grizlisandor (#170038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az már viszi a 170-et is. :DDD Amúgy elég jól lehet kanyarogni vele. Kornélnak volt az SX4 előtt.

#nincsbennetarcsi

(#170040) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap reggeli "Jó reggelt".... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#170041) MunezXBK válasza AMD Power (#170040) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szar érzés, mi? :D

(#170042) barnam_ válasza AMD Power (#170040) üzenetére


barnam_
nagyúr

Uh... lehet autómosással kezdeni a napot :DDD

szerk.: nálunk is megvan a madarak ürítő helye a parkolóban, senki se áll oda :) Aki meg igen, annak is így néz ki az autója.

[ Szerkesztve ]

(#170043) AMD Power válasza barnam_ (#170042) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja. Jó volt meló előtt... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#170044) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nincs is annál jobb amikor a nap úgy indul, hogy reggel 6-kor tanuló vezető cseszi fel az ember agyát...

Megyünk egyirányú úton, mindkét oldalra lehet parkolni halszálka szerint, erre a tanuló az összes kintebb lógó autónál hol jobbra, hol balra indexelve elkezdte kikerülni az autókat ami azért eléggé megtévesztő, hogy parkolni akar esetleg vagy sem...

De tegnap is ugyan nem vagyok rá büszke, de egyet ledudáltam mivel 2x2 sávos úton megyünk, ő jobb szélsőben és egyszer csak kidobja majd húzza rám az autót, ami végül kiderült az oktató volt mert a jobb egyből ő kormányzott, gondolom a tanulónak első percre volt a volán mögött és azt sem tudta hol van.

Rokon is 1 éve tanult vezetni, első kresz utáni alkalomnál az oktató megállt a ház előtt ahol felvette a csajt, átült jobb egybe és mondta indulás, vezessen innentől a csaj aki előtte sosem vezetett. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#170045) stickermajom válasza szabonagyur (#170044) üzenetére


stickermajom
addikt

"Rokon is 1 éve tanult vezetni, első kresz utáni alkalomnál az oktató megállt a ház előtt ahol felvette a csajt, átült jobb egybe és mondta indulás, vezessen innentől a csaj aki előtte sosem vezetett. :U"

Szerintem ez így megy mióta világ a világ. Értem is eljött az oktató a gimnáziumhoz, majd beültetett a kormány mögé, hogy indulhatunk. A belváros közepén, délutáni nagy forgalom mellett. Volt vagy 10 perc mire ki mertem jönni a parkolóból az útra. :D

(#170046) Jorus válasza stickermajom (#170045) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi azért gurultunk anno pár kört a rutinpályán, de aztán mondta, hogy akkor itt kanyarodjunk ki, aztán menjünk - mondom neki bázzeg, odakint autók járnak :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#170047) fant0mi válasza szabonagyur (#170044) üzenetére


fant0mi
addikt

Engem vitt-hozott a rutinpalyara. Eleg sokaig, kb a rutin idoszak haromnegyedeig. Nem voltam kimagasloan balfek, minden tanulojaval ezt csinalta.

[ Szerkesztve ]

(#170048) Bici válasza stickermajom (#170045) üzenetére


Bici
félisten

Nekem oda kellett mennem a tanpályához, szóba sem került az, hogy eljön értem.
Néhány nap után mentünk forgalomba, ahol sem a párhuzamos közlekedést nem gyakoroltuk soha egy percig sem, sem a kézifékes elindulást, és az ilyen "villamos kanyarodik és fél kerékkel a sínen vagyok és a hajónak, vagy a repülőnek van-e elsőbbsége" típusú szituációkat is csak a könyvből ismerem a mai napig.
Az első kettőt a saját káromon tanultam meg magamtól.

Ez most ősszel volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#170049) #89309696 válasza AMD Power (#170040) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt falun ha ilyen van az ember betol egy felest, rágyújt, bemegy a láncfűrészért, megrántja, csutka gázon már bassza is bele a fába vicsorgatva és anyázást ordítva.
Nálam a fenyők alsó ágai ezért lettek levágva, ki volt ritkulva és azon dekkoltak a madarak a rohadás vinné el a bögyét az összesnek, levagdostam az alsó ágakat, a felső ágak sűrűn tüskések arra nem tudnak rászállni, azóta nincs szar.

(#170050) Qru válasza stickermajom (#170045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oktató függő, én egy üres parkolóban kezdtem pedig úgy ültem be, hogy már tudtam kezelni az autót mert többször vezettem már előtte. Aztán mikor látta, hogy tényleg tudom kezelni az autót akkor mentünk ki forgalomba.

Fehér Farkas: Itt nem lehet csak úgy fát kivágni, vannak kerületek ahol ha ki is vágod engedély kell hozzá az önkoritól amit ahhoz kötnek, hogy ültetned kell helyette másikat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.