Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#220751) Gaben92 válasza stickermajom (#220745) üzenetére


Gaben92
őstag

Jobbulást neked is. Menjetek el Ringmannel sörözni ha már bringázni úgy se tudtok. (Bár arckép alapján lehet ő jobban vevő lenne 47 tányér ramenre. :D)

andrisbandi: Akkor nem spilázom túl a dolgot. Minimál folyékony mosószer, sport program 30 fokon és no centri. :R Mondjuk, hogy a Hummvee Hoodie-ban hány liter víz marad majd centrifugálás nélkül arra kíváncsi leszek. :D

fulton: Nyilván nem mindenkinek való a próba nélkül vásárlás. Ha tudom én is felpróbálom a dolgokat de mint írtam eléggé korlátozottak a lehetőségek. Fővárosban talán még tudnék is bemenni helyekre próbálgatni de itt Tamperében csak a Scandinavian Outdoor van. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#220752) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

[youtube]
[youtube2]
Nem az én videóm, de pontosan ugyanez a problémám ugyanezzel a kazettával. Van erre valami megoldás vagy gyári hibás és esetleg cserélik ha megreklamálom?

[ Szerkesztve ]

(#220753) Hasaggymeg válasza Gaben92 (#220740) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na ezért veszek ruhát a Decabú, annyit kell mosni nyáron ahhoz , hogy mindig legyen mit felvenni, hogy ezer fordulaton centrizem, szinte azonnal felvehető. :D Az ASX pedig éppen ezért nincs még teljesen leírva, de egyelőre maradnak a Japcsik.

stickermajom... hulltok mint a legyek, jobbulást neked is. :( Mi a diagnózis, miért kell olyan sokáig parkolni? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220754) andrisbandi válasza PartyShan (#220752) üzenetére


andrisbandi
őstag

Itt annyi lehet a gond, h nincs rendesen meghúzva.

Rosszul összerakni nem lehet. Esetleg a távtartókat ha kifelejti az ember, de nem hiszem. Az túl feltűnő lenne.

A zárógyűrűt rendesen rá kell szorítani.

- Ha nem lehet, akkor hiányzik egy plusz alátét/hézagoló, ami a felni alkatrésze.
Mint a távtartók a fogaskerekek közé, ahhoz hasonlóan néz ki, csak sokkal vékonyabb.
A sor mögé való, amit eltart a küllőktől.

Régen a könnyű felniknél volt ilyen, h az országútis felnire ezzel a plusz hézagolóval a montis sor is felment.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220755) andrisbandi válasza andrisbandi (#220754) üzenetére


andrisbandi
őstag

11 Speed MTB cassettes on 11 speed ROAD freehubs.

Spacer Thickness: 2mm

Találtam egy linket;
Hope Cassette Spacer for Shimano

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220756) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kicsit ránéztem a pedelec árakra és dobtam egy hátast.
Komolyan 6000 font egy e-fully? Nem is high-end, hanem belépő-közép kategória, amit megkapnál kb harmada ennyiből ha nem elektromos.

Értem én, hogy sport eszköz meg minden. De ennyiért már elektromos supermoto-t is lehet kapni jó fékkel és jó felfüggesztéssel, ami megy egy országúti sebességet. A high-end e-bike árából ott van egy e-cross motor is már, ami semmivel se kevésbé sport eszköz. A városi lekorlátozott 125-el egyenértékű elektromos motorok meg konkrétan olcsóbban mennek, mint (a jobb fajta városi) e-bringák. Lemaradtam valamiről az elmúlt pár évben? Értem, hogy a Covid alatt nem lehetett biciklit kapni, de ennek már vége. :F

[ Szerkesztve ]

(#220757) PartyShan válasza andrisbandi (#220754) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Ha nem lehet, akkor hiányzik egy plusz alátét/hézagoló, ami a felni alkatrésze.
Mint a távtartók a fogaskerekek közé, ahhoz hasonlóan néz ki, csak sokkal vékonyabb.
A sor mögé való, amit eltart a küllőktől.

Ez volt a probléma.

Megzavart hogy azt mutatja nem kell alá a távtartó. De most szétszedtem lemértem a hub-ot és 37.1 szóval kell alá. Így már jó.
Köszönöm szépen hogy rávezettél a megoldásra.
Ezért szeretem ezt a fórumot, nagyon segítőkészek vagytok. :B

[ Szerkesztve ]

(#220758) Ringman válasza Gaben92 (#220751) üzenetére


Ringman
nagyúr

Menjetek el Ringmannel sörözni ha már bringázni úgy se tudtok. (Bár arckép alapján lehet ő jobban vevő lenne 47 tányér ramenre

hehe :)

biciklinek amúgy nincs baja első blikkre, bár olcsóbb lett volna ha az ment volna gajra és nem én

[ Szerkesztve ]

(#220759) andrisbandi válasza Teasüti (#220756) üzenetére


andrisbandi
őstag

Külföldi árakkal nem foglalkoztam a gari miatt. Itthon vettem turbo levot 2018-ban. Szinte dupla az ár azóta.

Amúgy maga az elektromos rész értéke nem lenne vészes. Kb 1.500EUR. Ami magyarként egyre több fornitba kerül.

Villanyosból csak összetósat szabad venni sportolásra.
A motor/plusz nyomaték/súly miatt a vázat tovább merevítik.

Szóval egy fully + a villanyosság ennyire drága lett.

Ha sikerül kifogni egy újszerű használtat, árban azzal lehet a legjobban kijönni.
Kb 1 millától.
Várható költségek; kétévente kb 70e= minden, a telók is teljesen szervízelve, olajcserék, sor+lánc csere.
Az akkut egy idő után cserélni kell, az húzós lehet. Kb 6 éves korában 800EUR, márkától függ össze építik e a vezérléssel. Akkor ilyen drága.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220760) andrisbandi válasza PartyShan (#220757) üzenetére


andrisbandi
őstag


:DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220761) jjeahh válasza PartyShan (#220752) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Haverom 10 perce küldött egy ugyanilyen videót a saját 5100-s kazettájáról :DD . Meg is mutatom neki a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220762) vallas válasza stickermajom (#220745) üzenetére


vallas
senior tag

Ide is jobbulást....
Holnap én akkor csak lightosra veszem... :DDD ezek jelek.... ;] ;] ;]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#220763) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Nem zakóztam, nem merek olyan gyorsan menni :D

De egy kertészkedő anyóka seggre ült, úgy meglepődött, amikor a kertje végében felbukkantam bicajjal!

Azt hittem új ösvényt találtam.
A lovastanyások simán lekerítik nálunk az erdei utakat, most is keresnem kellett egy alternatívát. Tök jó ösvény volt, régi indás erdő... egszer csak egy patakon kellett átkelni, és így ki volt vájva az út, a völgyecsékébe le, és föl is... aztán a mama a veteményesben :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220764) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nem tudom, hogyan sikerult, de nem tudom oldani a hatso atutotengelyt. Meg 2 hete vettem eszre, hogy kilazult. Akkor rahuztam menet kozben. Tegnap probaltam leszedni, es nem ment. Nem fogom feszegetni az itthoni kulccsal, szerintem begurulok a szervizbe, hogy szedjek le, ott vannak komolyabb kulcsok.
Am tokom teke van, nem ertem, miert nem lehetett ez is tool less, mint az elso.

Don't Tread On Me

(#220765) PartyShan válasza andrisbandi (#220760) üzenetére


PartyShan
aktív tag

:DD

#220761jjeahh ha ugyanez a baj, akkor megoldás lesz. Így már tökéletes.

(#220766) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Rockshox xc30 teleszkóp lockoutja mitől szorulhat melegben? Reggeli hűvösben és este is jó! Nem a bowden a hibás, mert lekötöttem és 9- es kulccsal működtetve is enyhén szorul. Kormanyról működtethető, oldáskor csak félig fordul vissza a tengelye, de kézzel rásegítve azonnal visszaugrik. Érdekes a dolog, valaki találkozott már ilyennel?

(#220767) Dark Archon válasza Teasüti (#220756) üzenetére


Dark Archon
addikt

Lemaradtál az általános nyersanyag-hiányról, és a kereslet növekedéséről :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#220768) Fall-N válasza Dark Archon (#220767) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg az általános felárról, ami miatt a gravel biciklik is drágák mert mindkettő újdonság.

(#220769) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#220764) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

5-6-os imbusz? Jó kulccsal nem lehet gond, jó mély szokott a lyuk is lenni rajta (végülis egy cső), de ha xar a kulcs akkor necces nekiesni, megfordul benne és a szervizben is megdolgoztatja majd őket. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220770) Ringman válasza Hasaggymeg (#220769) üzenetére


Ringman
nagyúr

én elnyaltam egy átütőt már...
gondolom ott is van gyengébb meg erősebb aluötvözetből készült darab

5-ös szokott lenni az m12-es átmérőjű, esetleg torx

(#220771) Hasaggymeg válasza Ringman (#220770) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem elől hatos, hátul ötös és tényleg alumínium mind2 atütő, tehát rossz imbusszal, vagy agyonbikázva elképzelhető, hogy elnyalódik....bár a hátsó imbusz része mintha rozsdamentes acél lenne. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220772) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#220769) üzenetére


MPowerPH
félisten

6mm -es. XTools szettem van, de oszinten, nem merem jobban huzni. Nem eleg nagy az erokar.
Tanultam ebbol is, be kell szerezzek egy olyan nyomatek kulcs keszletet, ami a
hajtomu leszedesere is jo lesz. Az 54nm -t jelent. Cserelheto fejekkel lefedi a teljes bicajt. A mostani XTools csak 10 -es, es a bringahoz adott is annyi.
Az atutot meg 15nm -re kell huzni.

Maga a belso imbusz resze eleg mely, csodalkoznek, ha rendes kulccsal az elnyalhato lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#220773) stickermajom válasza Hasaggymeg (#220753) üzenetére


stickermajom
addikt

Mellkas zúzódás került a záróra minden részletezés nélkül. Doki azt mondta, hogy a reccsenés amit hallottam az valószínűleg valami porcos/lágy rész volt, számítsak rá, hogy hosszabb ideig tarthat amíg fájdalommentes lesz. Remélem csak túlzott.

parandroid, sherlock82, Gaben92, vallas: Köszönöm!

(#220774) Hasaggymeg válasza stickermajom (#220773) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A szegycsont, borda roppanhat, de tudtommal az nem annyira vészes mint amennyire hallatszik, bár sokáig fájhat, főleg fekvő helyzetben az ágyban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220775) bardi válasza stickermajom (#220773) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem nagyon sok éve egy (nem röhög) nyújtózkodás közben reccsent akkorát a szegycsontom környékén valami, hogy egy hétig fájt minden gyorsabb mozdulat, meg többnyire a levegővétel is. Elvileg nekem sem tört semmi, de azóta is reccsen egyet néha, viszont nem fáj. Ha neked is hasonló, egy hét és tekerhetsz.

'92 Honda VFR 750

(#220776) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#220772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

9-13 Nm ír nálam az átütőkre így a 10Nm már elég is lehet...legfeljebb :F

#220775bardi...minek ide drága bringa, elég egyet nyújtózkodnunk otthon az ágyunkban és már meg is van a baleset, mi? 🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220777) velizare válasza stickermajom (#220745) üzenetére


velizare
nagyúr

végülis ja, így is le lehet jönni... ;]
jobbulást!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#220778) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#220776) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

MPowerPH...legfeljebb picit ráhúzol a kattanás után is...akart lenni a mondat vége. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220779) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#220776) üzenetére


MPowerPH
félisten

12-15nm nalam. Mivel eloszor kilazult, igy kint terepen jobban megteptem.

#220745stickermajom: Hol sikerult eldobnod?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#220780) Toobee válasza MPowerPH (#220779) üzenetére


Toobee
veterán

Nem lehet, hogy ugyanaz a bajod, mint nekem? Nem a tengely lazul ki, az már csak egy okozat. Az UDH a laza, a túloldalon, de az fogadja az átütőt is. User manual hozzá.

https://barbieripnk.hu/

(#220781) MPowerPH válasza Toobee (#220780) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, az volt az elso, amit megneztem. Na meg meghuztam a tengelyt, azota nem hogy nem lazul ki, de en sem tudom meginditani. :DDD

Don't Tread On Me

(#220782) Fall-N


Fall-N
veterán

Vettem ma egy Bryton Sport Mount tartót, de ez 31,8-as kormányhoz van, az enyém meg 22,4-es. Csak a befogó részéb 30 mm-es. Ti mivel hézagolnátok? A túl sok gumi sajnos nem jó, mert akkor túl rugalmas lesz. Bandázs is jó lenne alá, de nincs itthon és fölösleges lenne ezért venni egy tekercset.

[ Szerkesztve ]

(#220783) sebgutkopf válasza Toobee (#220780) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi a linket!
Ugyan nálam rendben, de az ilyen szerelési leírásokat minden bringámhoz elteszem, hogy amikor kell, akkor már ne kelljen keresgélni.

(#220784) sebgutkopf válasza MPowerPH (#220772) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az 2 db nyomaték kulcs lesz. Az 54Nm más liga mint a bringa összes többi csavarja, hogy amelyik tudja az 54-et, azok alacsonyabb nyomatékot nem mérnek, tehát a 2-10Nm tartomány egész biztosan kiesik (akár a 20Nm is). Bringához a legjobban használhatók a 2-24Nm-es kucsok, az a váz fő forgáspontok 20Nm-ét is viszik és a hajtómű kivételével lényegében mindent. A nagyra meg vehetsz az obi-ban valamit.

Hátsó tengely tool-les megoldás elég általános. Nekem a Capra-ba gyárilag ilyen van (és szinte minden ismerősnek a legtöbb bringába): [link]
Nem egy nagy tétel utólag sem, ha a szerszám mentesség fontos. A villanyosba nem ilyet tettek az nekem is 6mm imbusz, de eddig nem sok vizet zavart, pár tekerésenként csekkolom annak is a nyomatékát otthon, ahogy minden csavarét.

(#220785) sebgutkopf válasza Gaben92 (#220740) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Milyen átvételi pontra rendelsz ilyenkor és azt hogyan adod meg a rendelésnél bike24-nek?

Már jó ideje keresem erre a megoldást (lehet nem kellő eltökéltséggel), hogy nem szeretem címre, házhoz kérni a csomagokat, utálom várni a futárt, nagyon macerás és a melóban mások veszik át helyettem szívességekből is elegem van. Csak tegyék le akár egy csomagautomatába, vagy akármilyen átvételi pontra, majd amikor nekem van időm érte megyek és még lehet hamarabb meg is kapom mint a futárt várni feszülten.
Itthon mindent automatába kérek, viszont kintről ezek a dpd és dhl küldési verzióknál nem tudom mit kell beírni a kézbesítési címre, hogy ne hozzák ki, meg persze arról is kapjak értesítést, hogy mikortól és hol lehet átvenni.

(#220786) stickermajom válasza bardi (#220775) üzenetére


stickermajom
addikt

Remélem csak ennyi lesz. :K Bár reggelre a lapockám környéke is marhára fájt már, gondolom megrántottam azt is.

#220774 Hasaggymeg Szerencsére nem éltem még át ilyet, egyszer estem csak rá egy elemre snowboard parkban, de ott másnapra már nem volt gond.

#220777 velizare :R

#220779 MPowerPH Törökbálinton Anna-hegyen van egy kedvelt kis pályám, ott a vége felé sikerült. Szerk.: találtam mástól is: [link] 1:03 csak én a jobboldali nyomról szoktam beugrani.

[ Szerkesztve ]

(#220787) flash- válasza hr2 (#220748) üzenetére


flash-
veterán

lánctisztító mehet persze leginkább a láncra,(a sorra ha semmi komolyabb dzsuva nincs rajta akkor még az se kell), de utána én még mosószeres vízzel átmonsnám hogy lemossam a lánctisztítót, aztán meg slaggal öblítsd le , a legegyszerűbb és általában mosószer+slag is leviszi a kosz 99%át.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#220788) Gaben92 válasza Hasaggymeg (#220753) üzenetére


Gaben92
őstag

Különösebben itt azzal se lennék előrébb. Röhögni fogsz de a legolcsóbb (talán még saját márkás is) Nakamura mez amit találtam az országban is 35€. Hasonló áron van még "Sweet Protection" jersey, aztán 40€ környékén Craft és innen megyünk felfelé árban. :D

Szóval bármilyen furán hangzik, a 30-40€-ra leárazott Pearl iZUMi és Endura felsők voltak a legolcsóbbak amiket be tudtam szerezni. Viszonyításképp nálunk egy normálisabb hamburgeresnél ennyi pénzből két ember nem kajál meg de még egy gyrost se kapsz 10€ alatt.

sebgutkopf: Simán házhoz rendelem Bike24-től és mikor a DHL felveszi akkor küldenek egy linket ahol tudom módosítani, hogy hova kérem. Lehet választani más címet, csomagpontot, illetve még falhatalmazást is adni, hogy aláírás nélkül ott hagyják valahol. Hozzánk Finnországba DPD-vel szerintem senki nem küld semmit de gondolom ott is így mehet.

Hasaggymeg: Nekem az utolsó törésem (biciklivel) pont borda volt. Csak reccsent egy rohadt nagyot de nem látszott kívülről nagyon semmi. Nem volt lila, piros, szóval ránézésre minden frankó de az ágyból úgy kellett felkelnem mint valami vergdő hal mert felülni nem tudtam értelmesen.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#220789) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na, meguntam a Shimanózást, rendeltem Shimano helyett egy Eltin kazettát és egy szett Ashima fékbetétet (többek között), kíváncsi vagyok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220790) andrisbandi válasza Fall-N (#220782) üzenetére


andrisbandi
őstag

hézagoló kormányra
Barkács megoldásként régi bőrövből nyiszáltam - jó volt.

Vagy ebay

Árulnak adapterrel együtt is hasonló tartót.
DigiCharge Out Front Mount for Garmin Edge
Comes with grip adapter washers to adapt to handlebar sizes 31.8mm, 25.4mm or 22.2mm

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#220791) Toobee válasza sebgutkopf (#220783) üzenetére


Toobee
veterán

Igazán nincs mit! Nem kis fejtörést okozott nekem, utána akartam járni, hogy maradt-e ki menetrögzítő vagy van valahol kenőanyag, ahol nem kéne lennie, stb.

https://barbieripnk.hu/

(#220792) Toobee


Toobee
veterán

Cipő téma, ezeket forgatom:
Decathol BTWIN XC100
Dorko MTB
Sidi Cape
téliből pedig:
Force MTB Ice21

Téli, az téli. Örülök, ha nem fagy szét a lábam. Sajnos, ebből egy mérettel nagyobbra volna szükségem, hogy zokniból is megfelelőt tudjak felvenni, egyébként elégedett vagyok vele. Mivel nagyon megdrágult a Force is, szerintem egy Tiebao télit fogok kipróbálni. A kínaiak téli kínálata igen szegényes, sajnos.

A Btwinnel majdnem le is tettem az SPD-ről, annyira gagyi, ma reggel azzal sikerült bejönni a munkába, minden egyes pedálfurdulatnál éreztem a talpamban az SH51-et, olyan 15-20 km után már rendesen fájdalmat okoz.

A Dorko már egy fokkal jobb, de még mindig az a kategória, amit a mai fejemmel nem vennék meg (van még egy dobozos pár is belőle otthon meg egy, amit tartaléknak használok, ha például elázunk a reggeli körön, legyen mivel hazamenni).

A Sidi pedig teljesen más világ, ez egy 25.000 Ft-os cipő volt igaz, kifutóként vettem. Ha ezt próbálom először, biztos nem dobom ki a pénzt a többi hulladékra. Nagyon nagyon megszerettem vele az SPD-t, ez az első cipő, amire azt mondom, hogy élmény lábra húzni. Kényelmes, jól beállítható, rendkívül merev a talpa, emiatt jó a hajtáshatékonyság is.

Kínai héter mivoltom miatt ellenállhatatlan vágyat éreztem, hogy megint ne a tutit vegyem meg elsőre, de picit fáj, hogy 250-400 EUR körül mozog egy karbontalpas cipő.

https://barbieripnk.hu/

(#220793) Ringman válasza Toobee (#220792) üzenetére


Ringman
nagyúr

én lake mx218-at néztem a dekás rc520 után, de most egy ideig nem lesz rá szükség.

---
műtétet javasoltak ma traumán (kértem 1 nap haladékot), holnap megyek vissza a döntéssel, ami az lesz, hogy műtét.

[ Szerkesztve ]

(#220794) Toobee válasza Ringman (#220793) üzenetére


Toobee
veterán

Basszus :((( Jobbulását kívánok neked és a kollégának is. Tudom milyen szar. Esetleg nézess rá valakivel magánban is. Ezek a dokik röptében a legyet is, ha finoman akarok fogalmazni. Imádnak műteni.

https://barbieripnk.hu/

(#220795) Hasaggymeg válasza jjeahh (#220789) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem is hallottam róluk. 🤭

#220782Fall-N...a bőr tényleg nem rossz ötlet, én gumit tennék, elég kemények is vannak ahhoz, hogy az a könnyű Beyton ne himbálózzon. :F

#220791Toobee...csak most néztem meg jobban, érdekes megoldás ez az Universal Derailleur Hanger azzal a balmenetes csavarral, nem csoda, hogy kilazulhat...vagy éppen túlszorulhat. :F ...gondolom mindenképp 2 kulcs kell hozzá ami terepen már nem annyira szerelőbarát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220796) Ringman válasza Toobee (#220794) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb 2 cm-t elmozdult a csont 2 fele egymáson, ő nem hagyná úgy és én sem.
közben persze kérek más véleményt is, de eddig más is műtétet javasolt (nem orvos), de találkozott már ilyennel/hasonlóval

(#220797) jjeahh válasza Hasaggymeg (#220795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet én leszek az első ember, aki Eltin kazettát használ majd :DDD . Az Ashima az elég népszerű, reviewekben dicsérik... amúgy szerintem kínai. Szigorúan polgárpukkasztás miatt amúgy egy ideje fontolgatok egy szett Chaoyang gumit is ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220798) Hasaggymeg válasza Ringman (#220793) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

(+Toobee)...igen, tudom milyen (nejem altató asszisztens) ilyenkor mindig megy a vacillálás kérj-e ki második véleményt, vagy feküdj azonnal kés alá ami még akkor is macerás ha ismerősöd keni-vágja a témát, hisz azt egy orvos sem veszi jó néven ha egy másodikat is felkeresel, és ha nem tényleg 1értelmű a lelet számodra is (mondjuk látszik, hogy a 2 csont el van mozdulva, durván kettétört stb.,tehát 100% tűzni kell) bizony tépelődsz mi legyen. :( Ha ez valamennyi vígasztal műtéttel gyorsabb a gyógyulás ezért sportolóknál gyakrabban alkalmazzák és jobb utána a terhelhetősége is, arról nem is beszélve, hogy van mikor tényleg ez az egyetlen járható út. Fel a fejjel, ebcsont hamar beforr! :)

#220797jjeahh...felhívtad őket a sorért mert nem is látom kínálatukban. :F :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#220799) jjeahh válasza Hasaggymeg (#220798) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt van ni, bikeinnrol rendeltem. 11-12 sebességes nincs nekük. Ha nem válik be, következőben úgyis Sunrace lesz, mert meguntam, hogy a Shimano kazettám túl gyorsan kopik. Mármint nem is kopik gyorsan, inkább azt mondanám, hogy brutál gyorsan romlik a váltás teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#220800) Hasaggymeg válasza jjeahh (#220799) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ára nem rossz...mennyit megy/ment neked a Shimano sor? 9s 11-36?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.