Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148851) bringasisti válasza jjeahh (#148847) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a 320 # Hsz videón látott görgőt mondod az egy fos így ránézésre.

BENEFON DELTA--------N8

(#148852) G@ben


G@ben
addikt

Keresek egy helyet, ahol kb 20-25 éve voltam tekerni, de visszamennék szívesen. Maga az út előttem van, felismerem akár Google térképről, csak nem tudom, merre keressem.
Emlékeim szerint valahol Miskolc környékén lehetett (vagy akár Ózd, de tuti, hogy az Északi-középhegységben), valamilyen -kő nevű csúcs közelében (mint pl Dobogókő), ahova kb 20km-nyi emelkedő vezetett fel, majd ugyanúgy 20km lejtő következett, mindez jó minőségű, erdei szerpentinen. Közbeeső falura nem emlékszem, bár nincs kizárva, hogy volt, az út egyáltalán nem volt forgalmas, alig pár autót láttunk. Az emelkedő kb közepén volt egy parkoló, ami kilátóként funkcionált, ott meg is álltunk pihenni.
Ha valaki felismeri vagy tud bármilyen tippet adni rá, megköszönném!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#148853) jjeahh válasza bringasisti (#148851) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148855) samujózsi válasza G@ben (#148852) üzenetére


samujózsi
tag

Biztos, hogy -kő? Nem Galyatető? (Csak a 20+20km miatt gobdolnám)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148856) bringasisti válasza jjeahh (#148853) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen ezt nem szabad venni

BENEFON DELTA--------N8

(#148857) TayRol válasza samujózsi (#148855) üzenetére


TayRol
veterán

azért az messze van Miskolctól, szóval inkább valami Bükk-i hely lesz az szerintem.

(#148858) jjeahh válasza bringasisti (#148856) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megindokolnád miért? Mert ránézésre sokkal igényesebb az egész, mint a noname darabok és pont ezt néztem ki én is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148859) samujózsi válasza TayRol (#148857) üzenetére


samujózsi
tag

Tudom, csak amikor ennyire távoli (20+ éves) és halvány emlékről van szó, akkor... hát mondjuk úgy, velem már fordult elő ilyen tévedés. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148860) G@ben válasza samujózsi (#148855) üzenetére


G@ben
addikt

Simán lehet, ennyi év után... :D
Még annyit tudok, hogy nyugatról keletre tartott az út, és így nézve még az emelkedő részen egy jobbkanyarban volt a parkoló az út külső szélén, tehát nagyjából észak felé, és talán kör alakú volt. Az emelkedő tetején viszont tuti nem volt semmi falu, kilátó, csak átváltott az út lejtősre.
A 20+20km csak egy becslés, de tényleg hosszú volt, én ennyire emlékszem.

TayRol: Miskolc ugrik be, de onnan kiindulva nem találtam ilyen utat. Lehet, hogy messzebb volt, lehet, hogy csak 5km-re onnan egy másik út, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#148861) 6030D válasza jjeahh (#148842) üzenetére


6030D
Ármester

Én pörgök?? :DDD

Tudtam én, hogy kell az a popcorn....

Na de legyen valami félig ON is: ecetes mosás pipa. A szag eltűnt, az ecet szaga minimálisan megmaradt (1 cm-ről érezni max), de ez lehet azért is, mert illatmentes az öblítő. 1 dl ecet + 1 kupak öblítő + 40 fok volt a recept. Majd még megírom, hogy használat után milyen az aromája. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148862) bringasisti válasza jjeahh (#148858) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy műanyag porvédős csapágy nem pörög ennyi ideig, tehát vagy mokolt felvétel vagy nincs porvédelem mint egy másik nemrég feltett videó esetén. 3 napig tart.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#148863) jjeahh válasza bringasisti (#148862) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pontosan nem tudom, mit kell nézni rajta, de porvédősnek tűnik: [link] . Vagy nem az?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148864) BigBlackDog válasza G@ben (#148860) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most csak beleokoskodok, de nem a Lillafüred és Felsőtárkány közötti útra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#148865) bringasisti válasza jjeahh (#148863) üzenetére


bringasisti
őstag


Ez a porvédős, a többi semmi

BENEFON DELTA--------N8

(#148866) woodworm válasza G@ben (#148860) üzenetére


woodworm
veterán

Látó kövek?
Az Eger-Felsőtárkány-Lillafüred-Miskolc vagy a Dédestapolcsány-Lillafüred-Miskolc útvonalon nézelődnék, ott van elég szerpentin.

[ Szerkesztve ]

(#148867) Szevam válasza Paxker315 (#148827) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

+ (#148825) bringasisti

Köszönöm :R . Úgy döntöttem nem lesz olyan gatyám :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#148868) jjeahh válasza bringasisti (#148865) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

szerk: amúgy fura, mert a legolcsóbbak ahogy elnézem ilyenek, a drágább márkásabb görgők meg teljesen másak. A ZTTO meg nem értem miért ne lenne porvésős, én úgy látom, hogy a golyókhoz nem juthat be semmi, mert el vannak szigetelve. Mondjuk az jó kérdés, hogy az a műanyag(?)-kerámia csapágy meddig tart.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148869) G@ben válasza BigBlackDog (#148864) üzenetére


G@ben
addikt

Nem hinném, mert a legvégén olyan volt az út, hogy párhuzamos részekből állt, amit 180 fokos kanyarok kötöttek össze, majd jött egy 90 fokos jobbkanyar, nagy lejtő és kifutott az út egyenesen a kb sík részre, de házak még nem voltak. Nagyon nem egyszerű megtalálni, talán a parkolóból ki lehetne indulni, csak ahhoz minden utat végig kéne nézni, hogy hol van ilyen. :D

woodworm: az is lehet. Én az útra koncentráltam, nem az érdekes helyekre. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#148870) bringasisti válasza jjeahh (#148868) üzenetére


bringasisti
őstag

Még kell venni és megosztani a tapasztalatot

BENEFON DELTA--------N8

(#148871) -=RelakS=- válasza bringasisti (#148870) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amint megjön, felrakom, aztán meglátjuk. A videó feltöltője azt mondta, hogy kb 1000km-t használta, mire úgy szétment. Én azért beragasztom a helyére a csapágyat, jobb, ha marad a helyén. Aztán emiatt lehet, hogy majd a csapágy maga fog jól szétmenni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148872) Szevam válasza G@ben (#148852) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hollókő? (Picit keletebbre)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#148873) Somatom válasza BigBlackDog (#148836) üzenetére


Somatom
veterán

Rossz a hozzáállásod. 6030D egyik hsz. -e jut eszembe, amiben azt írja, hogy kíváncsi arra, hogy a versenyen hány pedelecest fog lenyomni. Na, ez az egészséges, pozitív hozzáállás. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148874) woodworm válasza G@ben (#148869) üzenetére


woodworm
veterán

Az egy kilátó, és van pár 180°-os kanyar.
Látó kövek.

(#148875) 6030D válasza bringasisti (#148865) üzenetére


6030D
Ármester

A porvédő a zsírt védi a portól, nem? Ha nincs zsír, akkor nem kell annyira zárt porvédő, nem? Full kerámia csapágyba meg nem ajánlanak zsírt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148876) BigBlackDog válasza Somatom (#148873) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Nincs semmi bajom egyébként a pedelecesekkel, remélem nem értetted félre. Csak ahogy hallom/látom, vannak olyan csoportok, amikben "divat" lett a villanybringák kinézése. :R

Szívesen kipróbálnék egyet, de őszintén szólva nem tekerek annyit egyszerre, hogy legyen értelme egy pedelecnek. Amennyi időm van, annyit most is tudok tekerni úgy, hogy ne fulladjak ki féltávnál.

[ Szerkesztve ]

(#148877) bringasisti válasza 6030D (#148875) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem ez nem így van, és számomra kicsit negatív hogy a gyártók szándékosan megtévesztik azokat a vásárlókat akiknek nem a műszaki élet a szaktevékenységük hanem humán vagy más téren dolgoznak.

BENEFON DELTA--------N8

(#148878) f4lcon válasza BigBlackDog (#148876) üzenetére


f4lcon
őstag

és ugyan ennyi idő alatt egy pedelec-el ugyan annyi energia befektetéssel hosszabb távot tennél meg, ez lenne a különbség.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148879) bringasisti válasza 6030D (#148875) üzenetére


bringasisti
őstag

A csapágy úgy van illesztve hogy a belső, külső gyűrű és a golyó között 1-2 ezred milliméter a rés. Ha oda egy porszem kerül mert csak egy alumínium lemez takarja akkor három eshetőség van: megakad a csapágy és a kanalat az ülésig felhajtja, a házba megforog a csapágy, vagy mindkettő egyszerre. Ezért kell műanyag porvédős csapágy ami nem fogod úgy mint a videó csapágya.

BENEFON DELTA--------N8

(#148880) Somatom válasza BigBlackDog (#148876) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogy értettem félre! Vágom a tréfát.
Sztem a pedelec -nél a lényeg nem az, hogy mennyit tekersz, hanem az, hogy hol. Nekem a pedelecezés játékot és közlekedést jelent. De, sztem sportolásra, edzésre is ugyanúgy lehet használni, mint egy analóg bringát. Ugyanúgy ki tudod taposni a beled, csak más haladási dimenzióban. Durva példával élve egy bringán sosem tudod meg, hogy milyen egy siratófalról felfelé métereket repülni, vagy a levegőben gázzal, fékkel korrigálni a földetérést. Aki azt gondolja, hogy a motokrosszban nem lehet elfáradni, annak javaslom, hogy próbáljon ki csak 15 percre egy 250 -es krosszmotort. Ugyanúgy elfáradsz, csak a haladási szint, az élmény teljesen más.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148881) TayRol


TayRol
veterán

Na, megjött a Giro Foray Mips bukóm, elsőre egész korrekt, majd írok tapasztalatokat. Remélem ez is legalább 10 évig húzza, mint az előző Bell...

(#148882) samujózsi válasza Somatom (#148880) üzenetére


samujózsi
tag

Volt egy kollégám, pár éve még lelkes motoros volt (asszem, valami nagy dög KTM-mel járt). Egy fórumon összeakadtunk vele és nagyon nem vette a lapot, mikor kezdtem cikizni, hogy motorral nem nagy szám eljutni A-ból B-be, jöjjön bringával! :DD
Mondjuk én életemben kétszer ültem motoron. Egyszer egy rokon vitt el egy rövid körre úgy 5-6 éves koromban és nagyon be voltam szarva, egyszer meg egy ismerős Romet Pony-jával mentem egykerekezve tíz métert és egy életre elegem lett a motoros hajtásból.
Sajna a két millás pedelec már nem fér bele a keretbe, így azt már nem fogom tudni kipróbálni. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148883) 6030D válasza bringasisti (#148877) üzenetére


6030D
Ármester

"Ezt nem kellett volna."

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148884) Hasaggymeg válasza f4lcon (#148813) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már írtam korábban is,hogy most cseréltem 785-ös váltógörgőimet,és egyiknek sincs semmi oldaliráyú mozgása.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#148885) Somatom válasza samujózsi (#148882) üzenetére


Somatom
veterán

Az attól függ, hogy mekkora A és B között a távolság. Nekem az eddigi legnagyobb Budapest - Bilbao - Barcelona - Budapest volt. Biztos le lehetne nyomni bringával is, csak ahhoz kevés lenne egy normál, éves szabadság.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148886) G@ben válasza Szevam (#148872) üzenetére


G@ben
addikt

Nem az rémlik. Galyatető esélyes, de lehet, hogy csak a közelében voltunk, nem mentünk át rajta.
Az út vége így nézett ki:

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#148887) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#148884) üzenetére


ZolkoW
őstag

Épp akartam én is írni, hogy egyik nap eszembe jutott a téma, és a GX görgői sem kotyognak. Nekem nem is teljesen logikus, hogy kotyogjon, hiszen akkor az én értelmezésem szerint csak pontatlanabb lehet a váltás. Az egy dolog, hogy jobban tűri a váltó beállításának pontatlanságát, de mindkét irányba "késni" fog, nem?
Na mindegy is, nem akarom találgatással traktálni a népet, én a sajátomnál nem tapasztaltam oldalirányú játékot, mindkét bringán ugyanolyan GX váltó van.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#148888) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#148887) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pont emiatt én sem értem, miért kéne kotyognia. Betonbiztosan beáll egy pozícióba, a lánc követi. Ha eközben elcsúszik/elhajlik/elfordul/kávét főz, akkor a lánc késve, vagy egyáltalán nem követi.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148889) Nand708 válasza Nand708 (#148054) üzenetére


Nand708
csendes tag

Sziasztok,
én vagyok, aki gyors, kényelmesebb és esetenként földútra is alkalmas bicót keres, és még hisz benne, hogy van ilyen :-)
Legutóbb fitness bicóval jöttem, amire azt mondtátok, hogy akkor már miért nem outi, a koskormány vízszintes része ugyanott van, mint a fitness-é, csak egyéb fogási helyzeteket kínál.
Körbenéztem a jelentősen kedvezőbb áru használt outik között.
- Mi a hátulütője a <200k –ért kapható full karbon használt bicóknak? Baromi olcsónak tűnnek az újkori árukhoz képest. Nem a súlya érdekel, hanem mert, ha jól olvasom, rezgéselnyelése miatt kényelmesebb, mint az alu váz +karbon villa. Jól gondolom? Érdemes esetemben figyelembe venni?
-Jól látom, hogy még, ha szentségtörés is, de egy 32 mm széles gumi is általában elfér a villák között? A kényelem miatt kérdezem.
- Próbáltam összegyűjteni a komfort/endurance típusokat, mert ránézésből nem igazán megy: Merida road ride, Silex, Cube Attain, Lapierre Audacio, Specialized Secteur, Allez, Tudnátok még párat mondani, a marketing bullshitből nem egyszerű kihámozni.
- A vázmérettel bajban vagyok. A magasságom 178 cm, de a belső lábhosszom csak 78 cm, ami miatt hol S, hol L-es méretű vázat ajánlanak a webes tanácsadó oldalak. Ilyen helyzetben mi az üdvözítő?
Köszönöm előre is.

(#148890) cdl válasza Nand708 (#148889) üzenetére


cdl
senior tag

A 200 k malatti karbon bicók rezgéselnyelése nem a legjobb. Nincs ingyenebéd. Attól, hogy karbon, még nem jobb egy jó alunál.
Ha megfizeted a karbont, majd akkor jobb lesz.
A régi outikba ritkán fér el ilyen nagy gumi. Konkrét tipust kell nézni. Gravelt nézz vagy Cyclocrosst.
Az M-es méretű bicóknál kezdeném a keresést, aztán lehet finomítani.

(#148891) maximilian4 válasza BigBlackDog (#148876) üzenetére


maximilian4
addikt

Ne próbálj ki egyet sem! Függőséget okoz!

Maxi

(#148892) f4lcon válasza cdl (#148890) üzenetére


f4lcon
őstag

annyival egészíteném ki, hogy ami túl jó, hogy igaz legyen karbonból, az az is (törött, esetleg többször törött váz)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148893) TayRol válasza Nand708 (#148889) üzenetére


TayRol
veterán

200 alatt alu váz + karbon villa kombót néznék, a fitness géphez képest nem lesz rosszabb. :)

(#148894) Runner_fxr válasza samujózsi (#148882) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért van olcsóbban is. :) Illetve vannak ingyenes teszt lehetőségek is. A 2 millás pedelec-ben kb 600 ezer a villany, 1,4 misi meg a kerékpár egyéb alkatrészei, ami az analóg bicókon is ugyan úgy megtalálhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#148895) samujózsi válasza Runner_fxr (#148894) üzenetére


samujózsi
tag

Jó, én egy olyat néztem, amivel hó- és jégmentes időben akár a világvégéig is el tudnék menni :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148896) Gézengúz


Gézengúz
addikt

22-én akkor autómentes nap, oké.
A MÁV még mindig visz egész nap ingyenesen biciklistül, forgalmi felmutatása mellett? Kerestem, de nem találtam infót róla.

(#148897) robee19


robee19
tag

Plandurance klubról hallott már valaki? Érdemes csatlakozni? Valóban ingyenes? Most bukkantam rá a neten.

(#148898) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#148690) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ma 16-14 fokban tekertem egy karikát. Térdnadrág + hosszúujjú aláöltözet + rövidujjú mez + sál. Tökéletes volt, kellemesen volt meleg és enyhén kiizzadva sem éreztem, hogy fáznék. Plusz a nyakam-torkom sem kapott hideget. :D Azért érezhetően más kategória, mint a pamutpoló és pulóver.

(#148899) parkr válasza Gézengúz (#148896) üzenetére


parkr
őstag

a máv lassan már akkor sem visz el ha fizetsz ;]

(#148900) Jester01 válasza Gézengúz (#148896) üzenetére


Jester01
veterán

Igen. Kerékpárszállítás egész héten ingyenes, az autómentes napon meg a forgalmival a menetjegyért sem kell fizetni, ahogy mondod. Link

BigBlackDog: én meg a nyári cuccban voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.