Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#285301) dom1n0 válasza fulton (#285297) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Kb mindegyik az meg, nem tudom eldonteni hogy legyen egy olcsobb pl. elitewheels 600 dolcsiert es nezzuk meg mit tud, vagy valami komolyabb, de azert az nem olcso mulatsag mar…

(#285302) jjeahh válasza RexpecT (#285284) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon menő gép, modern geo, szokatlanul jó villa, csak azt nem értem, miért nem szerelték már gyárilag 2.4" gumikkal, ehhez már valszeg az illene, flowmtb szerint is :D . Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#285303) MPowerPH válasza lsebestyen (#285291) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megeshet, nem is neztem. :B De nem mintha szamitana.

Don't Tread On Me

(#285304) tisn válasza parandroid (#285298) üzenetére


tisn
addikt

auto pauset hasznalnam amugy, de a garmine nem tetszik. (a stratose jo volt)
es azert allitom meg, mert akkor nem futok, azt ne merje bele.

de csak akkor allok meg, ha kell. es hat a valos idot szeretnem tudni, nem az elteltet, az nem erdekel altalaban.

hat, szerintem igy se tudnek FM-et lefutni sajnos, de az otlet jo :)

(#285305) Ixion77 válasza jjeahh (#285302) üzenetére


Ixion77
őstag

Gondolom azért, mert kicsivel nehezebb lenne, rontana a katalógus adatokon. Nagyobb bűn a 27.2-es nyeregcsőméret. Zavaró még a press-fit BB30 középcsapágy, és a malomkerekek. De ezek sajnos a legtöbb gyártónál normálisnak számítanak.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#285306) fulton válasza dom1n0 (#285301) üzenetére


fulton
addikt

Majd letisztul :K

[ Szerkesztve ]

(#285307) nemeth989 válasza dom1n0 (#285301) üzenetére


nemeth989
senior tag

Olvagattam az Orbea Sram Axs vélményedet, szemezek én is egy ideje az elektromos váltással, de még nem számoltam. Shimit nem vennék, csak is a teljes wierles sram. Rögtön számoltam is egy 2300 euronyi upgradet, Rival axs és egy Campa Shamal. Úgyhogy marad az Ultegra11 és racing4 :DDD .

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#285308) fulton válasza parandroid (#285298) üzenetére


fulton
addikt

. Nekem meg pont az volt a bajom a huavéj" óránál anno h nem allt meg mikor álltam , es így total fals atlagot adott ki mindig. Én úgy vagyok vele, csak azt mérje amit tekerek/mozgásban vagyok, annak átlagára vagyok kíváncsi, és külön látni azt is mennyit "álltam". Nekem az a tiszta. :)

[ Szerkesztve ]

(#285309) Friczy válasza Weareus (#285253) üzenetére


Friczy
senior tag

Akkor majd ha lesz km-órád, mérd le. Addig kétségbevonom ezt a 40 km/h-t, ha nem baj.
De egy 44/11 áttétellel már ez se lehet probléma amúgy.

(#285310) fulton válasza fulton (#285308) üzenetére


fulton
addikt

Viszont , nekem valamiért továbbra sem jó :F a garmin comp. Mostmár két külön szenzorral is használom, és a tünet ugyan az. Ha megallok, bekapcsol az autopause, es egy kis idő után lekapcsolódik a szenzor , es onnan meghülyül az garmin ora. Fel fel ugrál ilyen 5-9 km/h-ra? mintha mennék, és persze azonnal elindul az óra, eredmény? Elmossa a (számomra) valós átlagom. Lehuzza. Volt h egy pizza alatt "leszívott" majdnem egy egész km/h :D kapcsolgat az óra ki be ...

[ Szerkesztve ]

(#285311) f_sanyee válasza fulton (#285310) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nem inkább a gps miatt kapcsol be?

(#285312) Kro válasza AAntii (#285293) üzenetére


Kro
tag

Köszi, hát igen +27-el nem igazán indultam sehova.
Már én is inkább annak örülök, hogy meló, kertesház, család mellett ilyen szintre be tudtam illeszteni az életembe/életünkbe a bringázást és ezzel ilyen eredményt eltudok érni. A profiknak meg meghagyom a KOM-okat és a dobogókat. :)

#285284RexpecT : Hmmm ismerős vonalak! Gratula!! Ebben a színben is szép. :B
A zöld része a festésnek ennek is ilyen fekete fröcskölt hatású?
Ezek szerint te a gyári felszereltséggel kaptad. :)

(#285313) fulton válasza f_sanyee (#285311) üzenetére


fulton
addikt

Kérdeztem a garmint. Azt mondták ilyen akkor lehetséges ha nincs a szenzor kapcsolódva ( na mondom ezt eddig is tudtam). Fogalmam nincs hogy miért csinálja meg hogy másnál csinále ilyet aki szenzorosan is méri a sebességet ( pontosság es valós real miatt). Ez azért fontos említeni ,mert ha átállítom gps alapú sebességmérése akkor nincs ilyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#285314) Sleek válasza RexpecT (#285284) üzenetére


Sleek
senior tag

Gratula a bringához. Vigyázz a méhek ne nézzék mézgyűjtő területnek a sárga szín miatt :)
Sok sok balesetmentes km-t vele :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#285315) 6030D válasza RexpecT (#285284) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem ez a színkombó jobban tetszik, mint a piros (elnézést a piroskáktól). :K Gratula!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#285316) fattyu válasza RexpecT (#285284) üzenetére


fattyu
veterán

szép. gratula. sok örömet

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#285317) parandroid válasza fulton (#285313) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nekem van speed szenzorom, de nem tapasztaltam ilyesmit.
Nem állítottál el valamit a szenzoros menüben? Egy alaphelyzetre visszaállítás esetleg?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#285318) lanszelot válasza lsebestyen (#285281) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a választ,
Bocsánat, dolgozom. Ki kellett szaladnom lefotózni.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
A hatszög kulcssal megtéptem ahogy tudtam ami a képen van bovden csavar, az tuti nem csúszhatott ki.
A fék kar sokkal de sokkal feljebb fogott. Most már a markolatig be tudom húzni és így is alig fékez. Nagyon nehéz megállni.

Nem javítani szeretném, csak tudni ha megint valami marhasággal tömi a fejem.
Minden 2ik hónapban vinnem kell beállíttatni a féket, és mindig fizetnem is kell.

[ Szerkesztve ]

(#285319) lsebestyen válasza lanszelot (#285318) üzenetére


lsebestyen
addikt

A felni fékfelulete nincs elkopva?

(#285320) szuszinho válasza RexpecT (#285284) üzenetére


szuszinho
őstag

Szép, gratulálok!

(#285321) Hasaggymeg válasza Ixion77 (#285305) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi a baj a nyeregcsőmérettel és a látszólag egyeduralom felé haladó (mondjuk jobban kivitelezett) préselt középcsapágyakkal?

RexpecT...faxa, végre megérkezett! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285322) lanszelot válasza lsebestyen (#285319) üzenetére


lanszelot
addikt

Meg nincs egy éves se a kerékpár. Újonnan vettem.
Szerintem nincs.
Koszos mert mostanában állandóan esik az eső, de megtisztítom egy szakaszon és küldök képet róla.
Még dolgozom, most már csak meló után tudok odamenni. Kb 1 óra.

(#285323) fulton válasza parandroid (#285317) üzenetére


fulton
addikt

Semmit, már a kezdetektől fenn áll ez a dolog, írtam is itt - de nem oldódott meg azóta sem. Leginkább nyáron van ez, nem tragédia csak ...:) . Télen nem szoktam annyit időzni hogy előjöjjön ez a hiba. végülis oly mind1 hogy most egy 150 km-re azt írja hogy 25 vagy 25.5 km/h... gyors köröknél meg ilyen téli időkben elő sem jön (nincs rá ideje, mert addig nagyon ritka ha állok egy helyen)
Nem igazán állítgattam el semmit. De ezek szerint az óra..valamiért lekapcsolódik a szenzorról, pontosabban talán készenlétbe helyezi magát :F

(#285324) Kro válasza Kro (#285312) üzenetére


Kro
tag

Asztalin már látom rendesen a festést, igen ez is olyan. :)

(#285325) Hasaggymeg válasza lanszelot (#285318) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valahol zömül a rendszer (bowdenház végeken, kupakoknál, vázszemekben stb.), vagy szakad, rojtosodik a becsípésnél a karnál. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285326) parandroid válasza lanszelot (#285318) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Anélkül, hogy tudnám mi a hiba, az a veleményem, hogy keresni kéne egy másik szervizt, mert ahol ezt keptelenek megoldani, azoknak nem szabadna kerékpárjavítással foglalkozniuk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#285327) Ixion77 válasza Hasaggymeg (#285321) üzenetére


Ixion77
őstag

Nyeregcsőméret: Az, hogy meglehetősen szűk a kínálat ilyen méretű dropperekből.

Préselt középcsapágy: Alapvetően jó technológia, ha jól van legyártva. Sajnos a gyakorlatban az látszik, hogy ez a Cannondalenek sem sikerül. Ráadásul ebben a modellben BB30 van, ami egy eleve elfuserált szabvány. Egy ilyen új modellbe igazán lehetne már BB386 EVO.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#285328) Hasaggymeg válasza parandroid (#285326) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1

Ixion77...értem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285329) Mezga Aladár válasza -=RelakS=- (#285275) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

https://youtu.be/S4O5voOCqAQ

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#285330) stickermajom


stickermajom
addikt

Idén még egy percet nem tekertem, de azért adok egy kis helyzetjelentést.

Látszólag túlélte a bringa a költözést! :)) Össze mondjuk még nem raktam, de a doboz nagyjából sértetlen. Egyelőre marad is a dobozban, reggel még esett egy kis hó. :D
Sisakokat nem hoztam magammal, de még épp elcsíptem a szezonvégi/eleji leárazást a Foxnál, így lett egy Speedframe Pro mindenesnek, illetve a jól bevált Proframe-et újra megvettem. Folytatása következik, most sürgősen el kell kezdenem futni.

(#285331) ReFleXx válasza fulton (#285323) üzenetére


ReFleXx
addikt

miert nem kapcsolod ki ilyenkor ha megallsz hosszabb idore?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#285332) Speedy007 válasza lanszelot (#285191) üzenetére


Speedy007
őstag

Mikor én még V-Fékes kerékpárt használtam 1 évet bírt napi használat mellet a kerékpáron a fék bármiféle komolyabb hozzá nyúlás nélkül. Bár nálam is hasonló jelenség korábban a Neuzer Nelsonon anno bármit is csináltam olyan volt mintha ABS lenne a kerékpáron lassult de nem állt meg elvittem a szervízbe kapott új fék pofákat meg nem tudom hogy mitcsináltak még vele de utána megállt elég rendesen. KTM-n van hasonló szitu de esőben hogy nem akar fogni a fék kb, 3-4 forog a kerék miután a fék elkezd fogni de akkora fék távval mint egy busz már minden cserélve volt rajta (pofák 2x-r féktestek is illetve bowden valamint bowden házak illetve a felni is át mosva lettek) kivéve a felni az is meg van hozzá csak lusta voltam meg csináltatni cseréjét

(#285333) fulton válasza stickermajom (#285330) üzenetére


fulton
addikt

:C mekkora élmény
(eszembe juttatta a saját átvételem :D) igaz én doboz nélkül hoztam

#285331ReFleXx: mert hajlamos vagyok elfelejteni elindítani utána..

[ Szerkesztve ]

(#285334) Hasaggymeg válasza stickermajom (#285330) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látom ott lesz hely ahol fuss, csak vigyázz nehogy egy grizzly vagy mountain lion kergessen meg. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#285335) -=RelakS=- válasza Mezga Aladár (#285329) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor 700W, én kérek elnézést :DDD , de igen, erről van szó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#285336) Mezga Aladár válasza -=RelakS=- (#285335) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak a tisztánlátás kedvéért, mennyi az annyi, a nagyot mondóknak. :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#285337) -=RelakS=- válasza Mezga Aladár (#285336) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vékony fickó megpróbálta utána csinálni.
Hát, a videóból nem világos, hogy megpörkölte a kenyeret, vagy csak piszkos lett ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#285338) lanszelot válasza parandroid (#285326) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, én is máshova vinném, ha lenne máshova.
2 másik helyet tudok, azok rosszabbak.
Egyiken én mondtam meg mire való valami a kerékpáron amikor nézegettem melyiket vegyem. Ezért nem ott vettem.

Illetve a garancia. Ha nem oda viszem bukom a garanciát.

Képek a felniről:
[kép]
[kép]
[kép]
Szerintem nincs megkopva, de nem értek hozzá. Nem tudom milyen ha meg van.

Bovdenen nem látok sérülést sehol. Esetleg bent a bovden védőben. Azt nem látom.

Holnap viszem javíttatni mert így veszélyes.

(#285339) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A láthatatlan sorompó [YT Short]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#285340) Mezga Aladár válasza -=RelakS=- (#285337) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Küzdött vele mint hangya a lábaival.
Förstemann-al láttam egy másik verziót ahol 2000W fölött volt a max. :Y A srác pálya sprinter neki ez fekszik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#285341) dom1n0 válasza nemeth989 (#285307) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Eddigi csak 150kilit tudtam menni, de tényleg nagyon frankó cucc.
Ami külön nagyon tetszik, az enchanched mode, ekkor ha váltasz elől, rávált hátul is, hogy ne legyen hirtelen rpm különbség tekerés közben.
Aki szokott váltani országútin, tudja milyen flash amikor elfogy az első kisfogas és felváltasz nagyra :D

(#285342) Because válasza lanszelot (#285338) üzenetére


Because
őstag

A gond, hogy ez tényleg a legolcsóbb V-fék, szinte képtelenség beállítani. Azt a felxi pipát pedig kicseréltetném egy fixre:

És erre is nézzenek rá, mert elég gyanús ott valami:

[ Szerkesztve ]

(#285343) bulikavagyok válasza RexpecT (#285284) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nagyon szép, gratula! :)

(#285344) fulton válasza dom1n0 (#285301) üzenetére


fulton
addikt

Ez az aero dolog gumi+felni izgatja a fantáziám valós tesztek alatt.
Talán már volt linkelve ez a vidi
Itt feldobtak egy 28 és egy 32mm gp5k-t egy 23.5 inner, és 33mm outside felnire és egy 21/28-ra. Teszt alapján semmi különbség nem volt a pg42 -nél, sajnos nem írja a mért terülését a guminak (főleg a 32mm érdekelt volna) de számítás alapján olyan 33(közelire)- terülhet sac kb (nyomás függvényében ami nem igen lehetett nagy). Szóval jól mutatja hogy a felni szélességét nem lépte túl ezért nem is járt aero büntetéssel véleményem szerint.
Míg mikor átpakolta a másik felnire, amin a 32 es abroncs biztos hogy több mm-el is meghaladta a külső 28mm szélességet, "igen csak volt veszteség". Eredményeken is olvasható.

Szó-szó , nem mind1 hogy ha már figyel erre az ember, akkor jó a szélesebb gumi , de egy jó felni is kell hozzá jó belső/külső szélességgel. Hogy jó legyen a rendszer tényleg.
Kár hogy nem írt wma adatokat a gumikhoz.
hm..35 km/h nál ez 6 watt veszteség. Olyan 0.5km/h.. de 40 tempónál már 10 watt - ami itt számít szerintem már.
Azért én ahogy tapasztalom egy jó kis "falun át" mondjuk semmi extra 10 km/h hátszélfordulásnál simán hozható a 40km/h haladás 160-165 pulzussal. Magamból indulok most ki.

Jó most sok ember ezen húz egyet a szemöldökén hogy chö..mi az a 6-10 watt. De ha valakit érdekelnek az apróságok (sok kicsi sokra megy elve) akkor számít szerintem :)
Ezen a szinten már nehéz így gyűjtögetni :) mindent meg kell becsülni :D

[ Szerkesztve ]

(#285345) stickermajom válasza Hasaggymeg (#285334) üzenetére


stickermajom
addikt

Legalább javul a sprintem.. :D Mondjuk utána láb nélkül nehéz lesz tekerni. Májusban nyitnak a parkok, nincs túl sok idő már alapozni.

(#285346) fulton válasza dom1n0 (#285341) üzenetére


fulton
addikt

Osztom, nekem is félautomatán fut S1 ben. Igaz ez di2. De levezető kört mindig 34/13 tányéron tolom le. Aztán mikor következőleg indulok, hátul egyet váltok, és elől hátul vált a következő (beállított) áttétel fokozatra - nagyon jó, észre se veszed villám gyors.
Az a q nagy igazság hogy amennyire óckodtam ettől a váltástól, annyira megszerettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#285347) lanszelot válasza Because (#285342) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek :R

Kicseréltetem, ha engedik/lehet.
Megmutatpm nekik a képet és gondolom tudni fogják. :)

(#285348) zsocy válasza lanszelot (#285347) üzenetére


zsocy
őstag

Tudni fogják, V-fék pipa a neve.
A felnikopást úgy láthatod hogy a fékfelület mellé teszel egy bankkártyát. Ha homorú a felület alatta, akkor kopott.
Egyébként a gyengülő fékhatás oka lehet még a bovdennyúlás, esetleg egy alja műanyag fékkar is. Nem látom mi van most a bringádon, de ha a csere mellett döntesz akkor Shimano Alivio szintet és az efelettieket ajánlom, nem szokott gond lenni velük, és főleg nem állítódnak el pár száz km alatt. V-fékben már nem is drágák ezek.
Itt is, mint mindenhol, érvényes hogy a minőségi alkatrész tartósabb és hosszú távon olcsóbb mint a gagyi.
Ja, és kis állításra, feszítésre pedig ott van a finomállító csavar a fékkarnál ahol a bovden belemegy (barrel adjuster csavar) , azt ha kifelé tekered feszíti a bovdent is.

(#285349) velizare válasza lanszelot (#285338) üzenetére


velizare
nagyúr

azt kell megnézni, hogy vállas-e a felni. odateszed az ujjad a fékfelületre, és lehúzod róla, az ujjadat a felnin tartva. ha megakad a fékezésre használt felület határán, akkor elkopott, cserélni kell.
innen ránézve nincs különös oka, hogy ennek így kell viselkednie, bár feltűnően közel van a betét a gumihoz. nem súrlódik, fog menet közben? ha megemelve a bringát megpörgeted a kereket, sokáig forog, vagy 2-3 mp, és megáll?
a másik, hogy írtad, sokat mész esőben. nennyire sokat? vizesen extrém módon el tud kopni a betét. ha az elmúlt két hónap esőiz mind kifogtad, akkor azért annyira nem lehetetlen, hogy elkopott.
ha bowden csúszna ki, azt azért észreveszik (meg te is).
a trekkingemen nekem is v-fékek vannak, az első felni 2 évet, a betétek kb. egy szezont bírtak. na nem én vagyok ennyire májer, a felni és a betétek minősége volt ilyen szar.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#285350) Acef


Acef
addikt

A többiek által leírtakon kívül:

Képről úgy tűnik, hogy fordítva van a fékpofa.
Amennyiben asszimetrikus, akkor hátrafelé 'nézzen a hosszabb része, mert így gyenge a fékhatás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.