Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) mdani01 válasza AMD Power (#10450) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nem vennél egy jó PD TDi-t?:D ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#10452) AMD Power válasza mdani01 (#10451) üzenetére


AMD Power
titán

Venne a halál. :DDD Én meg a dízel...

Viszont 10 millió alatt egy nagyon jól felszerelt Opel Zafira Tourer Cosmo 1.6 SHT, 200 LE 6-sebességes manuális váltós gépet vennék szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10453) SzlobiG válasza roberto211 (#10437) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja gondoltam hogy a boyracerek a cél csoport a hétvégén pont egy compacton füstölték a gumit ameddig nem robbantak le hátul, kamerázták meg minden biztos ment fel yt-re. :D

Amúgy nagyon sok 320d kombi is van eladó szóval azokat is hozzák be rendesen.

(#10454) mdani01 válasza AMD Power (#10452) üzenetére


mdani01
aktív tag

Vagy egy Insignia Sport ő is szép :B :K

iPhone 6S SpaceGray

(#10455) SzlobiG válasza mdani01 (#10454) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azok tényleg szépek kár hogy az Opel elszúrta a belsőt azzal a rengeteg kezelő gombbal. :(

(#10456) varsam válasza F_Zolee (#10434) üzenetére


varsam
őstag

na még egy hajóst

Cirka 8000LE, 260mph és eargasm :Y just 'merica

[ Szerkesztve ]

(#10457) TaaT válasza mokus1 (#10447) üzenetére


TaaT
veterán

Kezdés képen milyen kamera?

Give them hell Ukraine!

(#10458) mokus1 válasza TaaT (#10457) üzenetére


mokus1
addikt

fu nem tudom megmondani. Valami gagyi. Közben este találtam. Ilyen kell hozzá.
http://www.digitalelektro.hu/termeklap/haztartas/otthon/auto---motor-/autos-kamera-tarto-konzol_162177

(#10459) AMD Power válasza SzlobiG (#10455) üzenetére


AMD Power
titán

Olyan már nincs is benne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10460) Qru válasza runner 125 (#10446) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem lehet Volvo lesz a következő gépem. Vmi jófajta 5 hengeres szigorúan. Pl egy ilyen: [link] vagy egy földközelibb: [link] de azért ez sem csúnya: [link]

#nincsbennetarcsi

(#10461) kalmanchris válasza Qru (#10460) üzenetére


kalmanchris
tag

+1 a C70-re 😉

(#10462) Declare válasza Qru (#10460) üzenetére


Declare
őstag

Azt is lehet tankolni. :) Nekem a volvok mindig olyan sótlanok. Valahogy olyan jaaaaa joooo meg nem rossz, meg a kisgyerköc tuti jo helyen van benne a hatso ülesen, miközben szol a Beethoven, de ennyi. A motorjai zabalnak es annyira nem mennek (D5 meg T5 azok jok, de relative szerintem draga). Van egy S40 es a csaladban. Hat az elmulas az az auto. 1.8 as motorral pedig olyan szinten lomha, hogy leirhatatlan.

V40 crosscountry az tetszik kivülröl, de a belseje katasztrofa szerintem. Hollandok zabaljak :)

(#10463) Qru válasza Declare (#10462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak van S60-a, engem teljesen meggyőzött az autó. Jól össze van rakva, nem esik szét, nem is egy pénztemető és hihetetlenül kényelmes. Igazi utazó autó.
Álmos, sótlan az igaz de ezt elmondható a Passatról is pl...

#nincsbennetarcsi

(#10464) Declare válasza Qru (#10463) üzenetére


Declare
őstag

Igen pont ez az! S60 szep, jo, kenyelmes. Ha 60+ leszek meg lehet kellene is :) A regebbi s60 szep, meg most az uj a facelift utan. A facelift elöttinek olyan "böszmebamba" orra van, az nagyon nem tetszik :) Jah meg ez a lebegö közepkonzol...jujj...az nagyon nem.

Milyen mocival van a haverodnak?

(#10465) Qru válasza Declare (#10464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az övé még FL előtti 2,4 D5 (163 lovas változat).

#nincsbennetarcsi

(#10466) runner 125 válasza Declare (#10462) üzenetére


runner 125
nagyúr

Melyik 2.5-ös turbo benzin eszik keveset? Egyik sem, ez a kategória nem erről szól.
Nyilván, ami jó az soha nem olcsó. Új S80-ban nagyjából 2m ft-tal kérnek el többet a D5 motorért, mint a kommersz PSA 1.6D-ért. Cserébe legalább az autó dinamikusan használható marad, míg a fogyasztásban nem lesz különbség, nem beszélve a megbízhatóságról, tartósságról.

Engem pontosan ez a konzervatív, sótlan elegancia fogott meg. Nincs szükségem überbrutál impulzusokra, se az autótól, se az emberektől. Legyen visszafogott, megbízható, kényelmes, kellően dinamikus és elegánsan szürke.
Addig örülök, míg a Volvo-ról a mostani közvélemény nem változik. A nagy átlag nem tartja luxusnak, nem tartja menőnek, nem ilyet vesz a felvágós bodzás czigó, nem tömegprémium és ez így van jól, addig lesz Volvo-m (.. vagy Lexus-om, mint titkos favorit. :)) )

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10467) Qru válasza runner 125 (#10466) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Lexus nálam is titkos favorit. :K Sokáig szemeztem a CT200h-val is. De én többnyire országúton megyek, oda meg pont nem segítség a hibrid hajtás. Dízel lenne jó de ahhoz meg nem megyek eleget hogy rentábilis legyen. Így maradt az egyszerű szívó benyós megoldás.

#nincsbennetarcsi

(#10468) Declare válasza runner 125 (#10466) üzenetére


Declare
őstag

Nem, pont azt irtam, hogy az erös motorjai a T5 D5 azok jok, de a kisebb/közepes kategoria az gyenge. Sokat eszik es lomha. Pl az 1.8as S40 aminek pont az az arany közeputnak kellene lennie, hogy mar nem lomha, mint egy 1.6 os de nem is zabal mint egy T5. Na ezzel szemben az zabal es lomhabb, mint egy 1.4 polo.

Lexusok között is van szep :K de nekem nem igazan tud picit sem alternativa lenni egy bmw/audi ellen. Föleg belsö designban. De ugyan ez a bajom az uj volvo belsökkel is. Nem az en izlesem, de nem vagyunk egyformák :))

(#10469) Qru válasza Declare (#10468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez igaz a Saab-okra is. A szívó benyósok azokban sem túl vérbők...

#nincsbennetarcsi

(#10470) -v- válasza Qru (#10463) üzenetére


-v-
addikt

Álmos, sótlan az igaz de ezt elmondható a Passatról is pl...

Nem tudom, szerintem egy Volvo sokkal stílusosabb mint egy paszuly .. utóbbi az tényleg a totál kocka német ingerszegény vonalzós történet.

(#10471) TaaT válasza mokus1 (#10458) üzenetére


TaaT
veterán

Szerencséd van, ez kb a legelterjedtebb univerzális csatlakozós tartó. Az enyémhez nem is láttam még külön tartót [link] igaz nem is kerestem.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10472) Declare válasza -v- (#10470) üzenetére


Declare
őstag

Az uj, na az tenyleg.... :U

(#10473) SzlobiG válasza AMD Power (#10459) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor rájöttek, hogy nem kéne erőltetni a gomb tengert. Én erre gondoltam. :)

(#10474) Qru válasza -v- (#10470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Stílusosabb sztem is, a Paszuly tök common (amitől persze még jó autó). De élményre ugyanazt adják kb. Variációk egy témára...

#nincsbennetarcsi

(#10475) roberto211 válasza SzlobiG (#10455) üzenetére


roberto211
őstag

Nálam is csak az Insignia tetszik opelnél. Meg talán az astra opc.. Valahogy a többi nem jön át nekem..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10476) runner 125 válasza Qru (#10467) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nálam az új IS300H talált be nagyon.

Declare

Az 1.8-as benzinmotorok tudomásom szerint a Mitsu-tól származnak, míg az 1.6, 2.0 PSA, de az biztos h egyik sem saját Volvo fejlesztés.
Csak a 2.0T, 2.3T, 2.4 szívó, 2.4T, 2.5T, és a 2.4D / D5 100%-ban Volvo.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10477) Qru válasza runner 125 (#10476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

11-esen akadtam össze egy ilyennel (ahol Integra elszállt azon a szakaszon). Hát elég gyorsan lelépett engem. :D

Szép autó, de árban jelenleg "out of range".

mod:

roberto211: Insignia pofás de belül nagyon szűkös sajnos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10478) -v- válasza Qru (#10477) üzenetére


-v-
addikt

és marha nehéz is (az insignia)

(#10479) roberto211 válasza Qru (#10477) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja, azt észre vettem.. Egyszer ültem csak egy Insigniában jobb1 be.. Hát a 2 méteremmel elég szűkösen tudtam rendezgetni a lábam. :D Kesztyűtartót már nem nagyon lehetett nyitogatni.. :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10480) zoo8800 válasza runner 125 (#10476) üzenetére


zoo8800
veterán

Alapból nem rossz, de a lámpák bazárivá teszik. Azt a Nike-pipát az elejére hogy képzelték... :F

rip and tear, until it is done

(#10481) Qru válasza roberto211 (#10479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi egy Insginia kombival mentünk nyaralni a horvátokhoz 3 éve. Gondoltam milyen kényelmesen fogok/fogunk utazni. Aham... :U :U

Viszont 150 tempomat, 6,7-es átlagot produkált (2.0 CDTi 160LE) ami baráti nagyon szvsz. Főleg, hogy azért volt cuccunk bőven...

mod:

rvilike: Az összes ilyen korú Opel az (sajnos). Nem baj, legalább elmondhatjuk, hogy: van benne anyag. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10482) AMD Power válasza Qru (#10481) üzenetére


AMD Power
titán

Ez sajnos igaz. Külsőre amilyen nagy , belül annyira nem. Főleg hátúl. Kicsit el lett cseszve ilyen szempontból. Amúgy nagyon jó autó. Várjuk is már az útodott nagyon. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10483) Declare válasza runner 125 (#10476) üzenetére


Declare
őstag

olvastam, hogy most több mindenben sajat utakra lep a volvo. Motorok, padlolemezek. En ugy tudtam ford motor, de igazabol mind1 is, mert en egy volvot veszek, hogy abba ök mit epitenek be, kitöl veszik, az engem, mint usert nem erdekel. A kocsi összesegeben milyen ez a lenyeg. Azt senki nem fogja mondani, hogy hu egyebkent allati jo ez a volvo, de a ford/mitsu (vagy akitöl vette pl a motort) az milyen sz@r mert lomha es sokat fogyaszt :)Mint ahogy en sem mondom, hogy gyerekek, baromi jo az isuzu, mert az opel astram dinamikusan megy es jol fogyaszt :))

(#10484) Declare válasza Qru (#10477) üzenetére


Declare
őstag

223 lo erö es 4,9 atlagfogyi.......ahh...azert az nem annyira rossz :C

(#10485) Qru válasza Declare (#10484) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak kár, hogy a kettőt egyszerre nem tudja. :DDD

mod:

Hiába keresi majd a 95-ös benzint

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10486) szőröscica


szőröscica
addikt

Feltettem húsvétkor az Energy Saver gumikat, aztán az első 900 km átlaga kereken 5.00l/100km lett. Pályán óra szerint 110 tempomat (GPS szerint 104), némi M0-M3 bevezetős araszolás, kis Jászság országúton, és egy Eger-Miskolc hegyi kergetőzés kikormolós üzemmódban. Nem rossz egy tíz éves, másfél tonnás autótól.

A mostani tankolás óta is mentem 670km-t, az üzemanyagszint-jelző alapján ez is 6 liter alatt lesz (BC szerint 5.9, de nem mindig pontos), pedig ebben volt egy Miskolc-Győr GPS szerint 145-tel (óra szerint 150+) és Bp. araszolás is. Viszont utána Győr-Bp. csak 110 tempomat volt visszafelé, plusz a nulláson szaladgáltam valamennyit. De már klíma ment többször is.

Szárazon a fékhatás is rendben van, egy macska megköszönheti a reflexeimnek az életét. :DDD Ennek ellenére jövőre mennie kell a szettnek, most hat évesek a gumik. Minta még van rajtuk bőven, de már nagyon zajosak, és szerintem a nedves tapadás sem lesz valami remek. Lehet, hogy még a szeptemberi skóciai túra előtt ledobom majd őket, és jön a Primacy 3 vagy a Blueresponse, attól függ, hogy hogyan állok majd zsetonnal.

[ Szerkesztve ]

(#10487) SzlobiG válasza runner 125 (#10476) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgy tudom, hogy dízel oldalon már a Volvo magának fejleszt motorokat és dobják a PSA-t előbb utóbb.

(#10488) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

persze, hogy visszamegy a benzi...ésmielőtt jönnek az 1500étankolós sztori csak a hónapban (és még nincs vége.) 115 k ft ment el benyára..ez nagyjából 4000 km ha visszakúszik az ár pont 1000 kmrel lesz rövidebb ennyi pénz..persze nem sokallom..ááá :W

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10489) szőröscica válasza VegyesTamás (#10488) üzenetére


szőröscica
addikt

Vegyél már egy 1.5-ös szakszót, ha ennyit tekersz egy hónapban. Egy vagyont spórolhatnál vele a ladához képest.

(#10490) SzlobiG válasza szőröscica (#10489) üzenetére


SzlobiG
félisten

Inkább valami dízel kéne kéne ha ennyit megy.

(#10491) tboy93 Valóban, biztos nagy élmény lehet vele ennyit utazni. :D

[ Szerkesztve ]

(#10491) tboy93 válasza SzlobiG (#10490) üzenetére


tboy93
nagyúr

1.5 saxoból dizli :D

[ Szerkesztve ]

(#10492) TaaT válasza VegyesTamás (#10488) üzenetére


TaaT
veterán

Vegyél egy 75lovas dízel hármasgolfot, az elmegy étolajjal is, és nem tőlem hallottad. :D

Give them hell Ukraine!

(#10493) szőröscica válasza SzlobiG (#10490) üzenetére


szőröscica
addikt

Dolgozik vele, ha jól tudom. Egy szamaránál biztos nem rosszabb, de súlyos literekkel kevesebbet fogyaszt.

(#10494) roberto211 válasza TaaT (#10492) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor itt Érden a pizzafutárok biztos ezért járkálnak rozsdahalom III golfokkal. :DD Nap végén biztos elkéri a szakácstól étolajat, hogy belelocsolja. :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10495) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

vegyél vegyél vegyél :D ha tudnék venni, akkor biztos 8literes fogyival kínoznám magam? :D nem mellesleg alkatrész azért nem egy nagy dirr durr...ezzel a benzinárral kiegyeztem volna életem hátralévő rézében.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10496) szőröscica


szőröscica
addikt

Lengéscsillapítót mikor illik cserélni? Most volt műszakin az autóm, nem mondták, hogy rossz lenne, én nem érzek semmi rendellenességet, csak már van bennük 195 ezer km.

Igazából azért kérdem, mert tudom, hogy mennyire hozzá lehet szokni, ha fokozatosan gatyásodik le az autó, tapasztaltam szilent cserék után, hogy mennyivel közvetlenebb lett a kormányzás, holott előtte sem tűnt rossznak, illetve az IC-ről fokozatosan lecsúszó cső miatti elerőtlenedés is csak néha tűnt fel.

(#10497) DeFranco válasza szőröscica (#10496) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha fékezéskor nem bólogat, akkor jó. ha nem ereszti az olajat akkor jó. ha nem lóg a kocsi sarka, akkor jó.

vidd el valami futóóműveshez beméretni ha aggódsz, ha kapsz egy 70-75 körüli százalékot, akkor tuti jó még. nem tudom mennyi %-nál illik cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#10498) tboy93 válasza DeFranco (#10497) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én most cseréltem mind a négyet. Egyik oldal sem lógott, fékezéskor nem vettem észre hogy szar lenne. Jobb elsőből folyt az olaj és a két hátsó 20-25%-os volt (műszakin mérve, 17%-ig megy át). Nekem erős kigyorsításnál és hirtelen kormányrántásnál lehetett észrevenni hogy szar, jellemzően előzés közben csináltam ilyen manővert és kacsáztam rendesen. Csere után mintha új autót vettem volna :D

(#10499) DeFranco válasza tboy93 (#10498) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor nem fékezéskor hanem kanyarodáskor billegett. secko jedno.

én is aggódtam, a jobb elsőm ki is van kopva, kis kibákon ropog, de körbemérettem és 70%+-os mind szerencsére.

(#10500) tboy93 válasza DeFranco (#10499) üzenetére


tboy93
nagyúr

"secko jedno"

WUT? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.