Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) DeFranco válasza Pikkolo^^ (#10149) üzenetére


DeFranco
nagyúr

max. ha a szervíz visszaigazolja.

de azt semmi nem garantálja, hogy emellett nem 30k-nként cseréltek olajat, nem tiporták szét hidegen, nincs lehúzva és felfényezve a fél oldala és nem lett elsumákolva az esetlegesen beeső hiba javítása.

a kocsi állapotának sokkal kisebb részéért felel a futásteljesítmény, mint amennyi hitelt adnak neki.

(#10152) szőröscica


szőröscica
addikt

Valami jó kis kunsági autókázós útvonalat tudtok? A lényeg, hogy a madár se járjon arra, 70-80-al el lehessen gurulgatni a szép napsütésben. :)

(#10153) 8th


8th
addikt

LOL :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#10154) Pikkolo^^ válasza DeFranco (#10151) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen. De mivel ebből a típusból csak dízel van azért a porlasztócsúcs, lendkerék, turbó stb.. hibákra talán kisebb az esély, idővel persze előjön.

(#10155) SzlobiG válasza Pikkolo^^ (#10149) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudsz olyat venni ami ne lenne tekerve pláne külföldi, itthon is max ismerőstől aki újonnan vette.

De annyira nem is kell foglalkozni vele ugyanis állapotot kell nézni.

(#10156) Pikkolo^^ válasza SzlobiG (#10155) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tudom, hogy állapotot kell nézni, de én kívülről nem tudom megállapítani, hogy mennyit mentek az autóval és arról sem vagyok meggyőződve, ha elviszem állapotfelmérésre akkor a szerviz meg tudja mondani kell-e a porlasztócsúcsot cserélni amíg szét nem szedi.

(#10157) SzlobiG válasza Pikkolo^^ (#10156) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt azért meg lehet nézni, hogy rohad-e az alja, küszöbök, sarvedo peremek, stb helyeken. Kormány mennyire kopott, váltó szoknya, pedálok ezekből lehet következtetni, nyilván ha nincsenek kicserélve, de akkor meg már az gyanús.

Porlasztot senki nem fogja meg mondani milyen állapotban van, ha ettől félsz vegyél benzinest.

(#10158) Pikkolo^^ válasza SzlobiG (#10157) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ezeket természetesen beszédesek, ezeket szerviz nélkül is lehet látni.

Ha árulnának benzineset akkor azt vennék, de sajnos nincsen ill. rögtön elviszik amelyik felkerül.

(#10159) Pikkolo^^ válasza Pikkolo^^ (#10158) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Na jó, van 1-2 fent :)

(#10160) SzlobiG válasza Pikkolo^^ (#10159) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem mész évi 30k-t akkor amúgy se éri meg a dízel. Amúgy meg nem kell annyira félni attól a porlasztótól.

(#10161) MunezXBK válasza SzlobiG (#10160) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én sem megyek annyit, mégis megéri.

(#10162) SzlobiG válasza MunezXBK (#10161) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze mindaddig ameddig nem lesz pl csúcs baja vagy magasnyomású szivattyú esetleg egy kettős tömegű kuplungozas, turbo felújítás se olcsó mulatság.

Neken is dízel van és én se megyek annyit csak tisztába vagyok vele, hogy mikre kell majd egyszer költeni és mennyit. :)

(#10163) Melack válasza szőröscica (#10152) üzenetére


Melack
veterán

Kiskunhalas - Jánoshalma - Zsana - Tompa. Meg amerre éppen forgatod a kormányt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10164) MunezXBK válasza SzlobiG (#10162) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

3.5 év alatt semmi gondja sem volt.

(#10165) tomcsi23 válasza MunezXBK (#10164) üzenetére


tomcsi23
veterán

Biztos azért, mert rendesen huligánkodsz vele. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10166) MunezXBK válasza tomcsi23 (#10165) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sose tenném. ;]

(#10167) mycso válasza MunezXBK (#10161) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez csak ilyen közhely, nem szabad komolyan venni. ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10168) szőröscica


szőröscica
addikt

Vettem tegnap osanos gumiápolót, egész jónak tűnik elsőre. Lemostam az autót, kitakarítottam a belsejét, leápoltam a gumikat, most jól mutat. :)

(#10169) kátú


kátú
őstag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy 136 LE, 310 Nm, 2.2 literes Diesel vagy egy 238 LE, 350 Nm, 2 literes Benzines az erősebb szívó módban, tehát a turbó bekapcsolása előtt. Mind a két motor SUV ban van. Válaszotok előre is köszönöm!

It still works!

(#10170) TaaT válasza kátú (#10169) üzenetére


TaaT
veterán

Azért megnéznék mind2 motorról egy teljesítmény diagramot. [link]

Give them hell Ukraine!

(#10171) kátú válasza TaaT (#10170) üzenetére


kátú
őstag

Ebben egyik motor sincs benne :)
A két autó: Toyota RAV 4 2006 (diesel), Lexus NX 200t (benzines)

It still works!

(#10172) SzlobiG válasza kátú (#10169) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem elég egyértelmű, hogy az a benyás megeszi reggelire azt a dízelt. :)

(#10173) TaaT válasza kátú (#10171) üzenetére


TaaT
veterán

Rav4

Ez meg egy lexus tesztből "the turbocharged engine is all grins with good acceleration for a vehicle of this size. Lexus says that the NX 200t AWD will hit 60 mph from a standing start in 7 seconds flat, but more importantly for real-world driving is the engine's fairly even power delivery. I didn't notice much in the way of turbo lag" [link]

Talán a lexus, de majd biztos jönnek akik jobban vágják ezeket a japán motorokat. :)

Give them hell Ukraine!

(#10174) kátú válasza TaaT (#10173) üzenetére


kátú
őstag

A Rav 4 ről van tapasztalat, minden nap használok egyet ezt az angol szöveget nem lehetne magyarul? mert nem tudok angolul

It still works!

(#10175) TaaT válasza kátú (#10174) üzenetére


TaaT
veterán

Én sem tudok angolul, csak egy kicsit. Röviden, nem kicsi a bódé de van benne kraft, 0ról 60mph 7sec az nem rossz egy suv-tól, a teljesítmény leadás egyenletes nem hátbavágós, turbómotorhoz képest nincs sok késés lag.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10176) kátú válasza TaaT (#10175) üzenetére


kátú
őstag

köszönöm, közben kiderítettem hogy az NX többet tud alacson fordulaton is mert már 1650 től van turbó

It still works!

(#10177) SzlobiG válasza kátú (#10176) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még turbo nélkül is erősebb lenne az a 2 literes benzines nyilván pörgetni kéne egy szívó benzint, de erősebb lenne így turboval meg pláne. :)

(#10178) TaaT Bizony a TSi-k nagyon jók meg is lepődtem amikor mentem egy octaviaval hogyan ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#10178) TaaT válasza kátú (#10176) üzenetére


TaaT
veterán

A modern turbós benzinesek nagyon jók ilyen téren, többen dicsérték pl a 140lovas TSI-ket hogy mennyire jók egy oktávia vagy akár egy superb kaszniban. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10179) 8th válasza kátú (#10169) üzenetére


8th
addikt

Bekapcsol a turbó!? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#10180) kátú válasza 8th (#10179) üzenetére


kátú
őstag

:DDD

It still works!

(#10181) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Rablásvédelem területén milyen céget tudtok ajánlani? Pajzs vagy esetleg valami GPS-et társaság?

(#10182) Rivaul válasza Pikkolo^^ (#10181) üzenetére


Rivaul
addikt

A szerelők, tolvajok és stb szerint ez mind nagyon jó. Legalább fél perccel nehezebb lesz ellopni az autót :))
Tetess be egy titán váltózárat. Azt nem baxtatják csak ha nagyon el akarják vinni a gépet. Nem tudod megvédeni az autót a lopástól, csak a lopás idejét tudod növelni. Legtöbbször ez már elég. Nekem egy titan dipol van a vasba. Ezen kívül mozgásérzékelő, transzponderes immo és riasztó. Semmit nem ér egyik se :D Viszont keresnek egy másikat amibe nincs ennyi xar és gyorsabban elkötik ;)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10183) Ivan15 válasza 8th (#10179) üzenetére


Ivan15
senior tag

a 3 kepen az xray-gombot nyomta meg es elvez

(#10184) Pikkolo^^ válasza Rivaul (#10182) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem tudok berakatni, mert amilyen autót szeretnék abban kormányváltó van.

(#10185) Qru válasza Pikkolo^^ (#10184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a pajzsos autókat is el tudják vinni. Nincs ellophatatlan autó. Az van amit előttem írtak, hogy ha telerakod ilyen kütyükkel akkor keresnek egy könnyebb prédát. Már ha van könnyebb prérda és nem vmi ritka/extra verdád van.

#nincsbennetarcsi

(#10186) tresh válasza Pikkolo^^ (#10184) üzenetére


tresh
addikt

Sok egyszerű kis trükk és már is nehezebben viszik el. Váltózárat, gps-t és társait rutinból iktatják ki, hamarabb mint aki berakta. Egyszerű sok kis bosszantó dologgal többre mész és ahogy írták másikat fog keresni. Amúgy meg ha a tied kell akkor fegyveres őröket is tehetsz mellé meg ráállíthatód a nasa-t is úgy is elfogják vinni. ;)

(#10187) Qru válasza tresh (#10186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős is teletömte mindenféle váltó-kormány stb zárral. A saját ablaka alól lopták el a kocsit trélerrel mint utóbb kiderült. Neki mázlija lett mert megtalálták a kocsiját de ez igen ritka sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#10188) tboy93


tboy93
nagyúr

Hali! Elképzelhető, hogy elég jó áron hozzá tudnék jutni egy eibach sportline rugószetthez (50/30mm) és lecserélném a mostani eibach pro kitet (30/30mm). A kérdésem az, hogy nem néz ki hülyén ha elöl lejjebb megy 2cm-t de hátul továbbra is csak 30mm-t ültet a rugó? Néztem vogtlandot is, abból is 50/30-as van, ahogy látom nem létezik 50/50-es, csak 50/30, 60/40...

(#10189) Qru válasza tboy93 (#10188) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ék alakú lesz, sztem az jól néz ki.

#nincsbennetarcsi

(#10190) tboldi válasza tboy93 (#10188) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legfeljebb beraksz pár cementzsákot a csomagtartóba. ;]

(#10191) tboy93 válasza tboldi (#10190) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vagy egy ilyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10192) mycso válasza tboy93 (#10188) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Így kép alapján most is lentebb van az eleje, szerintem sok lesz az az eltérés.

mod.: (#10193) tboy93: a kerékjárati ívet néztem és mintha elől kevesebb hely lenne, mint hátul.

Nekem 35/35 és nekem meg hátul tűnik úgy, mintha jobban ülne, bár valószínű csak látszat: a kerékív másabb kialakítása miatt

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10193) tboy93 válasza mycso (#10192) üzenetére


tboy93
nagyúr

Picit csalóka, mert nem vízszintes a parkolónk, előre lejt. Kéne csinálnom vízszintes placcon képet.

(#10194) tboy93 válasza tboy93 (#10193) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvileg itt vízszintesen áll a gép. 4.5-5cm van a kerékjárati ív és a gumi között elöl is és hátul is. (gumi 185/70 helyett 185/65 r14)

Ha minden igaz 2 hét és a hátsó ajtóm is meggyógyul.

[ Szerkesztve ]

(#10195) DeFranco válasza tboy93 (#10194) üzenetére


DeFranco
nagyúr

üveg már ilyen sötétített volt, vagy te csináltattad meg?

(#10196) tboy93 válasza DeFranco (#10195) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyári, de csalóka mert élőben nem olyan sötét, szerintem kb. a napfény 85%-át engedi be. Majd ha egyszer eljutok oda, akkor kap egy teljesen fekete fóliát hátra.

[ Szerkesztve ]

(#10197) DeFranco válasza tboy93 (#10196) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hővédelem szempontjából lenne érdekes, a zorallosítás nem érdekel.

(#10198) tboy93 válasza DeFranco (#10197) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hővédelem szempontjából szerintem nem ér sokat, a sofőr melletti ablakot úgy sem lehet lefóliázni, max aki hátul ül annak számít...

(#10199) MunezXBK válasza tboy93 (#10198) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oda van már olyan fólia, ami hővédő és színtelen.

Teljesen olcsó, 2 első szélvédőre 25.000+áfa. :W

(#10200) tboy93 válasza MunezXBK (#10199) üzenetére


tboy93
nagyúr

:Y Köszi, de inkább klímázok ami nekem havi szinten 2L benzin, 8 hónap / 1 szezon alatt 6500Ft :DDD

Amúgy átlátszó törésvédelem ellenit akartam előre is, az is ilyen drága?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.