Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) MunezXBK válasza tboy93 (#10200) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#10202) Calogero válasza tboy93 (#10200) üzenetére


Calogero
addikt

Az enyém ilyen volt : [link]
55 000 Ft volt 2009-ben minden ablakra.

(#10203) TaaT


TaaT
veterán

Murica fukjeah :D

Give them hell Ukraine!

(#10204) Rivaul válasza TaaT (#10203) üzenetére


Rivaul
addikt

Csinos. 2 éve a volt lakásunknál a szomszéd hazahozott egy Ford F650-est. Volt egy hummere is és beállt elé. A hummer olyan volt mint egy matchbox ahhoz képest. Fel se értem a géptetőt. Nem tudom kinek vagy minek gyártanak ilyeneket, de kemény jószágok :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10205) SzlobiG válasza Rivaul (#10204) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amcsiba ez a menő. :))

(#10206) AMD Power válasza TaaT (#10203) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek az "autók" szerintem tök gázosak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10207) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintetek az lehetséges, hogy a Citröen Saxómhoz 4 féltengelyt is berendelt a szerviz (az elsőt alvázszám alapján), de egyik sem volt megfelelő méretű?

A féltengelycsuklók kicsit kluttoygnak, azért akartam cseréltetni, de azt mondták - meg már azelőtt is -, hogy ha nem kanyarvadászkodok extrém módon, bőven eljárok még vele.

Úgyhogy most így járok, mivel nem tudták kicserélni. Azt mondták, a francia autóknál vannak ilyen furcsaságok... :F

(#10208) MunezXBK válasza AMD Power (#10206) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem meg benzinesek. ;]

(#10209) Karex


Karex
senior tag

Hali!

Valami jóféle autóvillamosságis szakit keresek. Inkább precíz munka, mint bonyolult: tompított fényszóró körüli angel eye egyik félköre nem világít, gondolom megadta magád a led. Felette sem szép a helyzetjelző ledek csatlakozása, erre is jó lenne valami igényes ötlet egy hozzáértőtől. Továbbá a ködlámpa kábelezését is cserélni kellene.
Ilyen munkára van jó ajánlásotok?

(#10210) F_Zolee válasza BomiBoogie (#10207) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem hasonló gondom volt és kiderült, hogy másik autómárkát kellett beletenni(Opel helyett Suzuki).
Gondolom azért, mert törött lehetett és nem "gyári" cuccokat tettek vissza.

(#10211) Qru


Qru
MODERÁTOR

Speedmarathon: megvan, hogy hol mérnek csütörtökön a rendőrök: [link]

#nincsbennetarcsi

(#10212) BomiBoogie válasza F_Zolee (#10210) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint ez nem volt törött, és nem is értem igazán, hogy van ez összefüggésben.

Ha törött, ha nem, miért nem jó az alvázszám szerinti alkatrész bele? Eldeformálódott az autó és már más a mérete, vagy mi? :D

(#10213) tboy93 válasza BomiBoogie (#10212) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lol, erről az jut eszembe, hogy papám levágta a lábfejét körfűrésszel, visszavarrták neki, de két számmal nagyobb cipőt kell hordania azóta :DDD

(#10214) F_Zolee válasza BomiBoogie (#10212) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mivel a karosszéria "módosult" így már nem az igazi a gyári előírás. :)
De ha a szerelő azt mondja van ilyen az se jobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#10215) BomiBoogie válasza F_Zolee (#10214) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy szó, mint száz, akkor keresni kell egy szerelőt, aki majd talál egy belevalót, vagy akkor ebbe már nem is lesz belevaló, hanem egyszer megadja magát az egyik féltengelycsukló és cseszhetem az autót?

Nyilván nem várok semmit egy 15 éves kocsitól, de mégiscsak elég banális dolog lenne, ha emiatt nem lehetne többet használni...

(#10216) szőröscica


szőröscica
addikt

Átkergettem máma a szekeret Egerbül Miskócra, atta. Szerintem kikormolódott. :F

(#10217) Qru válasza szőröscica (#10216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem váltottál 3-as fölé akkor biztos. :DDD

mod:

Ha egy 10-20 km-t tudsz menni úgy, hogy 3000 rpm felett tartod a fordulatot akkor az már bőven elég.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10218) Rivaul válasza BomiBoogie (#10215) üzenetére


Rivaul
addikt

Komplett féltengelyt cserélünk saxóba. Az egyik oldal rövidebb a másik pedig hosszabb. Erős kanyaros ropogással is elmegy még jó darabig ne aggódj. Pug 106 és a saxó ugyan az. Mind bele kéne hogy menjen, nem tudom mit bénáznak :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10219) AMD Power válasza szőröscica (#10216) üzenetére


AMD Power
titán

Mi tegnap erre haladtunk. Nagyon jó kis út volt. :K :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10220) -v- válasza AMD Power (#10219) üzenetére


-v-
addikt

Bezony :))

(#10221) szőröscica válasza AMD Power (#10219) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is ezen jöttem, csak én Miskolcig mentem. :)

A Heves megyei szakasz tényleg nagyon jó, a borsodin rosszabb az út minősége.

(#10222) BomiBoogie válasza Rivaul (#10218) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, köszi, itt is komplett volt, illetve lett volna, darabja olyan 15 körül, azért mondtam, hogy cseréljék ki, ne ropogjon úgy, mint egy rossz szekér. :D
Főleg úgy nem értem, hogy nyilván a szerviznek is az érdeke, ráadásul nem is egy húderitka autó vagy alkatrész...
Mindegy, nyilván járok most így vele, aztán majd, ha szétesik, cserélem. :D

(#10223) AMD Power válasza szőröscica (#10221) üzenetére


AMD Power
titán

Nem is kicsit. A megyei tábla után már látszódott a különbség! :) Mi most ugye Egerben üdülünk ezen a héten. Jó kis autós utak vannak itt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10224) -v- válasza szőröscica (#10221) üzenetére


-v-
addikt

1 xar rész van csak a közepén, aztán megint jó.

(#10225) szőröscica válasza AMD Power (#10223) üzenetére


szőröscica
addikt

Én jobban szeretem az alföldi utakat, már rájöttem. Bp-Jászberény-Heves-Füzesabony-Eger útvonalon mentünk hétfőn, több kisebb mellékutat beiktatva, azokat élveztem a legjobban. 0 forgalom, lehúztam az ablakokat, tempomat 75-80-al elgurulgattam. :)

(#10226) -v- válasza szőröscica (#10225) üzenetére


-v-
addikt

Tudom ízlések és pofonok de abban mi a jó? Annál már csak az az rosszabb ha autópályán benyomod a tempomatot és fossá unod magad ....

(#10227) varsam válasza szőröscica (#10225) üzenetére


varsam
őstag

Én kb fizikailag rosszul vagyok ilyen kis sebességnél, valahogy a 100-110-es tempónál érzem jól magam, az a kényelmes. Ezt a fajta krúzolást (remélem lehet így írni magyarul) inkább városban szoktam. Most hogy megjött a jó idő, lehet élvezni a dolgot :)

(#10226) [rvilike]
Ezért nem is szeretek pályán menni. Pl egy BP-Pécs valami brutál unalmas, sehol egy autó, semmi inger. Inkább a 6-oson megyek, ott lehet kicsit előzgetni és a mecseki rész pl kimondottan élvezetes.

[ Szerkesztve ]

(#10228) szőröscica válasza -v- (#10226) üzenetére


szőröscica
addikt

Szeretem az Alföldet, élvezem a jó levegőt és a napsütést, közben tudok gondolkodni, stb. :)

(#10229) tboy93 válasza szőröscica (#10228) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is jobban szeretem a mellekutakat mint a palyat, csak sajnos sokszor nagyon rossz minoseguek :(

(#10230) DeFranco válasza -v- (#10226) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó autót kell venni, és akkor nem unod magad f*ssá :D

Itt cicereg valami, ott nyekereg, alul kopog, házul zörög. Marha izgi ám ha egy rendes autóval krúzolsz, akár pályán is. ;]

(#10231) AMD Power válasza szőröscica (#10225) üzenetére


AMD Power
titán

Én is nagyon szeretem ezt az "élmény" autózást. Mivel én sem vagyok az a "nyomós" típus abszolút átérzem amit írsz. :R

tboy93 Én is jobban szeretem a kisebb utakat. Mert a pálya unalmas. Viszont mivel biztonságosabb igy inkább azon szoktam menni a gyerkőccel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10232) MunezXBK válasza varsam (#10227) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor képzeld el, hogy 10 hónapon keresztül Fehérvár-Salzburg, vasárnap oda, péntek vissza. :W

(#10233) tboy93 válasza AMD Power (#10231) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem egyelőre a gyerek veszély nem fenyeget :)

MunezXBK Egy-egy Bp-Balaton távot szívesen megteszek mellékutakon, de ha rendszeresen kéne nagyobb távot ingáznom nyilván én is pályáznék.

Más: Kicsit láma kérdés, de az ablakfóliát kívülről vagy belülről ragasztják fel az üvegre?

(#10234) Qru válasza tboy93 (#10233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kívülről. A jobb helyeken úgy, hogy kiszedik az ablakot hozzá (de ez igazából csak a betörés védelemnél fontos, árnyékolási célból felesleges kiszedni).

#nincsbennetarcsi

(#10235) varsam válasza MunezXBK (#10232) üzenetére


varsam
őstag

Heit 2x500km, az kemény, ott tuti befonnám a hajam :O
Gondolom kint melózol akkor. Miért jössz amúgy vissza minden hétvégén?

(#10236) vmk válasza Qru (#10234) üzenetére


vmk
tag

Kívülről még sosem láttam fóliát, ott könnyen megsérülne szerintem. Én belülre raktam, így szokták (az utastér felöl).

(#10237) Qru válasza vmk (#10236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából az attól függ, hogy milyen a fólia. Ez így pontosabb megfogalmazás.

#nincsbennetarcsi

(#10238) mycso válasza vmk (#10236) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez nekem is új, még én sem láttam soha olyat, ahol kívülre lett volna felrakva. :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10239) Qru válasza mycso (#10238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig egyszerű, amit védelmi célból tesznek fel azt kívülre teszik amit csak árnyékolásra azt meg belülre.

#nincsbennetarcsi

(#10240) mycso válasza Qru (#10239) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jaa, így világos. Sejthettem volna, én is csak a sötétítő fóliára gondoltam.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10241) tboy93 válasza Qru (#10239) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es ha az arnyekolo foliat kivulre teszem akkor az tulajdonkeppen ved is? :D

(#10242) vmk válasza Qru (#10239) üzenetére


vmk
tag

Lehetséges, ezt nem ismerem.
Arra gondolsz, hogy nem tudják betörni, ha kívül van?
Szerintem belül célszerűbb lenne az is. De kíváncsi lennék, hogy hogyan működik, miért teszik inkább kívülre. A sötétítő vékony és sérülékeny, az tuti.

(#10243) MunezXBK válasza varsam (#10235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Melóztam. Nem egyedül + fizették az utat, persze, hogy hazajöttünk.

Tboy93: pesti nőm van, megőrülnék ha nem pályázhatnék. Siófokra is pályán megyek, sokkal kényelmesebb.

Fóliát mindig belülre rakják, ellenkező esetben reggelre megszabadítanának tőle.

[ Szerkesztve ]

(#10244) SzlobiG válasza MunezXBK (#10243) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is pálya baráti vagyok tempomat be aztán alvás az M6-on. ;] :D

(#10245) Rivaul válasza SzlobiG (#10244) üzenetére


Rivaul
addikt

Tempomat chhö... Egy klinker a gázpedálra, nah az már igen ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10246) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Korábban már felhoztam a témát, bár akkor agyvihar formájában, most viszont megkérdezem a tisztelt nagyérdeműt, hogy Önök szerint vajon mi okozza, hogy az 1.2-es, benzines C Corsám motorja bemelegedés után (néhány kilométer megtételét követően) jelentősen hangosabb alapjáraton, mint hidegen, indítás után? Én a szelepemelőkre gyanakodtam, de jöttek ellentétes infók is. Vélemény? :U :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10247) F_Zolee válasza D4rkm4n (#10246) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezt a kérdést az OPEL topikba is bedobhatod, vannak ott jártas emberek.

(#10248) Qru válasza vmk (#10242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen és vannak kőfelverődés ellen védő fóliák azokat is kívülre teszik fel. Az enyémen is van.

#nincsbennetarcsi

(#10249) vmk válasza Qru (#10248) üzenetére


vmk
tag

Kőfelverődés ellen az tiszta sor, de az a karosszérián van.

(#10250) MunezXBK válasza Qru (#10248) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez is csak hővédő és belülre megy! ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.