Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) F_Zolee válasza szőröscica (#10749) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk ahova én szoktam vinni ott árulnak is mindent szóval vinni se kell. ;] Alapjáraton ezzel kereskedtek aztán később bővült "szervízzel" a repertoár.

(#10752) TaaT válasza szőröscica (#10749) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyenről még nem hallottam. :)

Give them hell Ukraine!

(#10753) TaaT válasza j.bravo (#10750) üzenetére


TaaT
veterán

Az enyémben benne van. :)

Give them hell Ukraine!

(#10754) SzlobiG válasza F_Zolee (#10747) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na pont ezért cserélem én magam úgy biztos hogy a legjobb anyagot kapja meg a gép.

Az a baj, hogy a szerviz általában a legolcsobb olajat megveszi hordóban és azt adják el haszonnal mivel egy sima olajcserén alig keres vmit.

(#10755) Qru válasza j.bravo (#10750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Benne. Általában leghátul a méret és tömeg adatoknál írják.

#nincsbennetarcsi

(#10756) TaaT válasza SzlobiG (#10754) üzenetére


TaaT
veterán

"a legolcsobb olajat megveszi hordóban"

És mint tudjuk a legolcsóbb olaj a hamis olaj. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#10757) Qru válasza TaaT (#10756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért viszem én is magam az olajat az a biztos. :K

#nincsbennetarcsi

(#10758) SzlobiG válasza TaaT (#10756) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen erről nem is beszélve. Mondjuk mi vásárlók is belenyúlhatunk hamis olajba. Castrolt pl nagyon szeretik hamisítani a népszerűsége miatt. Ezért is szoktam unixba venni.

(#10759) TaaT válasza SzlobiG (#10758) üzenetére


TaaT
veterán

"Mondjuk mi vásárlók is belenyúlhatunk hamis olajba."

Tudni kell honnan vegyen az ember. Nekem az unix még kedvezménnyel együtt is drágább mint a megbízható webshop-ból rendelve. :)

Qru:

Give them hell Ukraine!

(#10760) DeFranco válasza Qru (#10757) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak mérd ki decire, mert túltöltik :D

(#10761) AMD Power válasza j.bravo (#10746) üzenetére


AMD Power
titán

Jobb ha te viszed az olajat és "látod" ahogy azt is töltök bele.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10762) j.bravo válasza AMD Power (#10761) üzenetére


j.bravo
addikt

Kösz mindenkinek, utánakérdezek milyen olajat meg milyen szűrőket is számoltak... Csak pont egy kisebb karosszériajavítás (garázskapuzsanér nyoma) meg fényezés miatt odavinnénk, mert egyrészt nem nagyon közeli, de ismerős, és amikor a hátsó lökhárítót meg sarvédőt elkapták hátulról a körúton, azt hibátlanul megcsinálták, nemtom hogy jön majd ki ha az olaj miatt máshova vinnénk... Persze megdumaljuk, megoldjuk, köszönöm a hozzászólásokat!
A Selénia tényleg olyan kurvajó olaj, vagy csak brutálisan túlárazott? (mondjuk, emiatt legalább a hamisítók kerülik-e? :) )

Whatever.

(#10763) AMD Power válasza j.bravo (#10762) üzenetére


AMD Power
titán

Kicsit drága... nem tudom mivel tudhat ez többet mint a többiek. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10764) Melack válasza j.bravo (#10762) üzenetére


Melack
veterán

Nekem a Nubira most 10w40 Mol Transit olajat kapott, eddig ez a legjobb olaj neki ahogy én érzem. De kocsija válogatja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10765) VegyesTamás válasza SzlobiG (#10754) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

kezdődik... :( :(((

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10766) SzlobiG válasza TaaT (#10759) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem van akkora kedvezményem, hogy megéri onnét, de amúgy igen sima személyi kedvezménnyel drága.

(#10762) j.bravo Annyira nagyon nem lehet mellényúlni az olajjal amennyiben rendes márkát választasz és nem ilyen hunoil meg mittomén milyen márkák. :D Én Castrol, Mobil1-re esküszök ott is természetesen full szintetikus.

(#10765) TomCat333 Akinek nem ige... Nem mondtam, hogy az összes szerviz ezt csinálja, de a kisebbek nagy része ezt.

(#10767) TaaT Majdnem fele a teli árnak, de változó nem mindenre van annyi.

[ Szerkesztve ]

(#10767) TaaT válasza SzlobiG (#10766) üzenetére


TaaT
veterán

Mennyi az a kedvezmény? :)

Give them hell Ukraine!

(#10768) trassher


trassher
addikt

Hamis castrol olajat már nem igen fogtok találni. Ha igen akkor a bolt sáros mivel egyetlen hazai importőr van a Castrol Hungária Zrt. Csak utalással lehet fizetni viszonteladóknak és szervizeknek. ;)

Redmi Note 7

(#10769) TaaT válasza SzlobiG (#10766) üzenetére


TaaT
veterán

Hát én csak 30%-ot kapok, az meg kevés a jobb webshop-ok ellen. :B

Persze az olajcsere ütemezhető, ha valami elromlik azt azért én is a unix-ból vagy bárdiból szerzem be. :)

Give them hell Ukraine!

(#10770) SzlobiG válasza trassher (#10768) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez az, csak épp ha az egyik bolt nem tőlük veszi, hanem pl keletről, akkor simán bele lehet futni én ezért szeretem az unixot. :)

(#10769) TaaT Igen attól olcsóbb a webshop néztem már én is, mondjuk ilyen pár forint a kül nálam is, de ez itt van helyben nem kell rendelgetni aznap megvan. Na a bárdihoz már csak 10%-om van onnét nem is szoktam venni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#10771) Qru válasza SzlobiG (#10758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért én közvetlenül a forgalmazótól rendelem a gyári olajat. Akkor tuti nincs benne semmi mókolás.

DeF: Már nem is járok abba a szervízbe.

AMD Power: Ott szoktam én is állni mellette. Egyrészt érdekel is a dolog másrészt nekem ne lopkodjanak ki alkatrészeket belőle. Sajnos a Paszullyal eljátszották ezt. :( De nem tudom bizonyítani így cseszhetem a dolgot. :(((

mod:

j.bravo: Az a Fiat gyári olaja. Nem rossz de nem is kiemelkedően jó. Szerintem túlárazott, olcsóbban kapsz hasonlóan jó vagy jobb olajat. Nekünk a Puntóba sima Castrol EDGE megy. Jó az bele, semmi érzékeny cucc nincs benne aminek fontos lenne a prémium olaj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10772) AMD Power válasza Qru (#10771) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi. Én is már annyi rémtörténetet hallottam..... én is mindig ott vagyok amíg szerelnek. Ha 30 perc ha 2 óra akkor is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10773) runner 125 válasza Qru (#10771) üzenetére


runner 125
nagyúr

Közvetlen forgalmazóktól mindig jóval jóval drágább az olaj és azért valljuk be, számtalan megbízható, évtizedek óta működő olajokkal foglalkozó cég van, akik szinte kizárt h hamis olajat adnának.

Autoteka 2800-as literárat adott a Castrol Edge Professional A5/B5 0w-30-ra, míg ugyanez a hivatalos forgalmazónál 3800ft / liter.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10774) Qru válasza runner 125 (#10773) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős ott melózik, így dolgozói áron kapom. Olcsóbban kijön mint bármelyik webshopból.

#nincsbennetarcsi

(#10775) -v- válasza Qru (#10771) üzenetére


-v-
addikt

Es akkor mindig szabit veszel ki ha szervizbe mesz vagy mi?

(#10776) Qru válasza -v- (#10775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Az az évi 0,5 nap belefér amíg lecserélik az olajat.

#nincsbennetarcsi

(#10777) -v- válasza Qru (#10776) üzenetére


-v-
addikt

Ja mert sose kell maskor szervizbe menni csak evi 1 olajcserere ... :) Ok hat biztos van olyan is. Ennyi erovel mondjuk akkor en magamnak cserelnem.

(#10778) Qru válasza -v- (#10777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eddig nem igen volt szükség rá (van olyan szerelő ismerős akinek odaadom ha olyan van, erre is volt már példa) de egy olaj/vezérlés csere nem olyan hosszú történet ami ne férne bele az időmbe.

Csak az évi 1 olajcsere volt eddig meg egyszer leparkoltam a lököst akkor 1 napot kellet száradnia és ott hagytam havernál aki csinálta.

Passatal megégettem magam mondom. Konkrétan két trafómat is kicserélték szarra. Ok egy trafó megmakkan benne van a pakliban, de hogy kettő egyszerre... Elég kicsi a valószínűsége. És éppen pont a szervízlátogatás után közvetlenül... Persze biztos csak üldözési mániám van. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10779) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Topictali totalcar rendezvényen? :K

Qru: trafót is illik egybe szett szerűen cserélni...ha megteheti az ember, mert ilyen simán előfordul :O

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10780) AMD Power válasza VegyesTamás (#10779) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nem is lenne rossz. Kár ,hogy dolgozok. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10781) tboy93 válasza VegyesTamás (#10779) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én szoktam menni, de ez most nekem se fog összejönni :(

(#10782) Qru válasza VegyesTamás (#10779) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem eddig soha nem ment tönkre kettő egyszerre. Lehet eddig csak szerencsém volt?! : ;]

Lehet kinézek bicajjal. Úgy ér?

#nincsbennetarcsi

(#10783) AMD Power válasza Qru (#10782) üzenetére


AMD Power
titán

Ha a bicaj benzinnel megy ,akkor igen. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10784) Qru válasza AMD Power (#10783) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ecofelx, alkohollal megy. ;]

#nincsbennetarcsi

(#10785) -v- válasza Qru (#10778) üzenetére


-v-
addikt

Fordnal eleve csak akkor jar gari trafora ha gyertyakkal es kabelekkel egyutt cserelik ... ha azok kozul vmelyik hibas, es az nyirta ki a trafot, akkor az ujat is ki fogja.

(#10786) Qru válasza -v- (#10785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetemben nem gyújtó trafó hanem a xenon trafó. Bocs ezt nem írtam.

#nincsbennetarcsi

(#10787) Reaper válasza VegyesTamás (#10779) üzenetére


Reaper
őstag

Én kimegyek, ha nem esik szét addig megint :)

(#10788) -v- válasza Qru (#10786) üzenetére


-v-
addikt

Jaa .. ok :D

(#10789) SzlobiG válasza runner 125 (#10773) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem lenne kedvezményem én is onnét vennék vagy az olajshopbol. :)

(#10790) TaaT


TaaT
veterán

Tudom ez nagyon off itt, de jézusom mekkora ökörségek vannak a cikkben. :O Lelepleződött az orosz szupertank

Give them hell Ukraine!

(#10791) Qru válasza TaaT (#10790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak, hogy on legyek: Vki egy jó Pd TDi-t? :DDD

#nincsbennetarcsi

(#10792) TaaT válasza Qru (#10791) üzenetére


TaaT
veterán

Kéne bele Bango & Lovesong hifi ;]

Give them hell Ukraine!

(#10793) SzlobiG válasza Qru (#10791) üzenetére


SzlobiG
félisten

PD? Kössz, nem. ;]

Kíváncsi lennék a hirdető emberkére. :D

(#10794) do3om


do3om
addikt

Erről van valakinek véleménye?

volkswagen golf 6 1.6 tdi 5 éves 160e Km. Nem sok a kilométer neki? Várható már valami probléma felbukkanása?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#10795) SzlobiG válasza do3om (#10794) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kérdés hogy az még PD tdi vagy már CR ha utóbbi akkor ok. Bár ha nem tankoltak kannabol meg cserélték az olajat időbe akkor a pd se egy hú de rossz. Kettős tömegű kuplung viszont olyan 200-250k km-t bír nagy átlaga.

Szerintem nem sok esélyes hogy valós nem tekert.

(#10796) do3om válasza SzlobiG (#10795) üzenetére


do3om
addikt

Ez nem PD az nálam kizáró ok mivel használtat nézek és kinek hinném el hogy figyelt rá.
[link]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#10797) Qru válasza do3om (#10794) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Illik fenntartással kezelni ezt a futás teljesítményt de lehet valós is. Magánszemélytől vagy neppertől? Ha nepperes akkor majdnem 100%, hogy tekert.

#nincsbennetarcsi

(#10798) do3om válasza Qru (#10797) üzenetére


do3om
addikt

magán, azt mondja oda viszem kivizsgáltatni ahova akarom (állítólag amikor vette megnézette). Ő már 2. tulaj, az autó francia!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#10799) Qru válasza do3om (#10798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha magánszemélytől lenne akkor lehetséges.

#nincsbennetarcsi

(#10800) TaaT válasza SzlobiG (#10795) üzenetére


TaaT
veterán

1.6 PD nem létezik.

do3om: "Ez nem PD az nálam kizáró ok"

A hírhedt 2.0PD-t leszámítva a PD-k megbízhatósága nagyon jó.

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.