Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) mycso válasza AMD Power (#10380) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A kalkulátor akár lehet valóságközeli is, viszont magam részéről az értelmét nem látom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#10402) AMD Power válasza -v- (#10396) üzenetére


AMD Power
titán

28e egy hónapra amit én magamnak számoltam az extra tankolásokkal, amit nem én fizetek. Ez a +8e Ft. De a gép nekem még így is 38e számol ki egy hónapra.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10403) DeFranco válasza AMD Power (#10402) üzenetére


DeFranco
nagyúr

két eset van:

jól becsültél / jól nézed: szuper, van egy olcsón fenntartható autód, szuper :) több marad csokira :)

rosszul becsültél / rosszul nézed: rosszul becsülted be a költségeket, vagy a kocsi értékvesztését, esetleg valamit kifelejtettél, illetve nem veszed figyelembe az értékvesztést, elmaradt hasznot stb. rejtett költségeket: goto 10, és nézd át újból :)

én sem szeretem azt a kalkulátort, mert nagy számokat mutat, de ha leosztom a 2013-2014-et, akkor 28-29k jön ki, csak a hard cash költségekre havonta.

és ebben nincs benne az átírás, eredetvizsga, stb. sőt az első szervíz sem
és nincs benne a kocsi értékvesztése sem.

vásárlástól számított 5 év múlva eladom. mennyit adnak egy 14 éves focusért? 500-at? passz. talán annyit. évi 100 értékvesztés. havi 8k.

tranzakciós költség? 220-ban volt a kocsi mire átiratva leszervizelve volt, az még 4k 5 éves élettartamra vetítve

28+8+4=40k

és ha ezt a pénzt én mind kalapompompom kalapompompom a bankba borítom, vagy euróba, akkor még kis kamatka is jön rá, azt már hozzá sem teszem.

üzemanyag 7 literes derekasan sovány fogyasztás, évi 12k futás havi 1k 70 litér robbanó dinoszaurusz: 25 ezer

szumma 65-nél tartunk. ok, felgumiztam, lecsaóztam, nem a kertben magasnyomásúzom háromévente a légszűrőt, de semmi extrát nem csinálok, csak emberi módon fenntartom.

és ez egy jó állapotban levő autó. ezért mondom, hogy nem mond hülyeséget.

persze a te számaidat nem vonom kétségbe, hozzátettem a sztorihoz nem elvettem.

[ Szerkesztve ]

(#10404) DeFranco válasza DeFranco (#10403) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...és ezek tényszámok, meg sem néztem a kalkulátort.

(#10405) Morris válasza SzlobiG (#10400) üzenetére


Morris
veterán

"Exidet én biztos nem vennék Bosch helyett." - Háh, én pont fordítva vagyok ezzel.
Sok roszat hallottam a Bosch-ról.
Jelenleg (fél éve) Exide Premium van az autómban. Eddig tökéletes. :K

(#10406) darvak


darvak
senior tag

Focus tdci szerelő??

(#10407) runner 125 válasza Morris (#10405) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem is Exide Premium van, sokan javasolták, azóta 2 ismerős is ilyet vett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10408) SzlobiG válasza Morris (#10405) üzenetére


SzlobiG
félisten

Környezetemben a Boschra esküsznek szóval ez is olyan kinek mi vált be. :) A varta se rossz pl. Na meg nem is mind1 hogy az autóba milyen kerül.

(#10409) AMD Power válasza Morris (#10405) üzenetére


AMD Power
titán

Ha nekem most kéne valami oknál fogva aksit venni én is Exide vennék. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10410) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

A "Milyen autót vegyek?" topic-ban már feltettem ugyanezt a kérdést, de ide jobban illik:
Tudnátok ajánlani egy jó szervízt Szombathelyen, vagy Kőszegen, ahova elvihetnék egy Mazdát állapotfelmérésre vásárlás előtt?
Az tudom, hogy Bükön van egy jó márkaszervíz, de csak a holnapi nap felelne meg nekem, és akkora már minden időpontjuk betelt...

(#10411) VegyesTamás válasza tomiii. (#10399) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nehogy megjelenjek és összenyálazzam a gépet :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10412) Pecc válasza SzlobiG (#10408) üzenetére


Pecc
őstag

Bosch lett a választás. Környezetemben varta volt, fél év alatt bedöglött, visszavitték és azt mondták nem garanciális hiba.

(#10413) Morris válasza Pecc (#10412) üzenetére


Morris
veterán

És mi volt az a nem garanciás hiba? :U

(#10414) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ezt szépen felcsavarta a fára: [link]

Akksi: Exide van jelentem pöpec, teszi a dolgát.

#nincsbennetarcsi

(#10415) Declare válasza Pecc (#10412) üzenetére


Declare
őstag

Nekem a Bosch akku döglött be par honap alatt, de gariba csereltek. Barmivel elöfordulhat, hogy tönkremegy. Az ha nem cserelik gariba, akkor valami auo elekronikai hiba lehetett. Ha csak magatol bedöglik, cserelniük kell. Erröl szol a gari.

Boschra eleg sokan esküsznek, de Exide, Varta is jok. Nekünk Boschok vannak.

(#10416) MunezXBK válasza Declare (#10415) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem Gigawatt. :D Bosch gyártmány, 4 évet ment el az előző ugyanilyen is.

(#10417) tomiii. válasza VegyesTamás (#10411) üzenetére


tomiii.
aktív tag

:DDD remélem jó móka lesz, de egyelőre még szilentek sincsenek legyártva, kormányösszekötő sincs, fékcső is másik kell, mert akkora a kormányszög, hogy kinyújtja a gyárit..bal hátsó rugótorony kiszakadva, ahogy jobban megvizsgáltuk. Azt lehet írtam is, hogy az első kerék nem fér el szintén a kormányszög meg a szélesített lengőkarok miatt, plusz nincs a beltérben semmi. Plusz ugye a sok apróság :D

És pénteken megyek haza legközelebb :D Érdekes lesz :D

(#10418) roberto211 válasza tomiii. (#10417) üzenetére


roberto211
őstag

Te fanatizmusból csinálsz ennyi mindent rajta vagy csak úgy? :D Én kiszaggattam volna már a hajamat :D sierraról van szó igaz?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10419) tomiii. válasza roberto211 (#10418) üzenetére


tomiii.
aktív tag

havi egyszer megyünk vele, utána mindig teljesen szétszedem (kivéve a motort, az jól bírja) és összerakásnál próbálok minél több fejlesztést/javítást/egyszerűsítést/könnyítést megcsinálni :D így hónapról hónapra fejlődünk.

Jelenlegi első futóművünk akár már a PRO bajnokságban is megállná a helyét, szóval nyárvégére a kaszni (ezt már májusban elkezdem, teljesen szétvágni és amit lehet csővázzal helyettesíteni) készül el, aztán a hátsó futómű, jövő télen pedig valami 2,9 V6 turbó a cél, hogy mindezt ki is tudjuk használni, de addig megtanulunk gyenge autóval menni legalább :D

Az első sierrámon amit utcán használtam, 2 évig szinte nem kellett semmit javítani azon kívül ami fejlesztés/töréskár volt, külföldre is jártam vele, pedig 135 ezres autó volt az is. Kasznija most is alig pár helyen rohad.

[ Szerkesztve ]

(#10420) -v- válasza tomiii. (#10419) üzenetére


-v-
addikt

2,9 V6 turbó a cél

;]

(#10421) tomiii. válasza -v- (#10420) üzenetére


tomiii.
aktív tag

:B motort nem kell bontani, vezérlés adott, így olyan 200 ezerből megállna a dolog motorral turbóval....csak váltóra nincs megoldásom, de van még vagy 1,5 évem kitalálni :W :O

[ Szerkesztve ]

(#10422) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Turbós jet ski. Az a gyorsulás. :Y

(#10423) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kárpitot hol érdemes tisztíttatni Pesten? Ahol rendesen megcsinálják és pl a biztonsági övet is megpucolják.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10424) DeFranco válasza Qru (#10423) üzenetére


DeFranco
nagyúr

?

(#10425) Qru válasza DeFranco (#10424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K ;]

#nincsbennetarcsi

(#10426) varsam válasza MunezXBK (#10422) üzenetére


varsam
őstag

:Y
Már egy alap jetski is, amit pl tengerparton lehet bérelni úgy megindul alattad mint állat, pedig azok még kicsit fojtva is vannak, de ez... aztaqrva
Ebbe már kell kapaszkodni rendesen.

(#10427) tomcsi23 válasza MunezXBK (#10422) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már csak egy váltó kéne rá. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10428) -v- válasza MunezXBK (#10422) üzenetére


-v-
addikt

Van benne tartalék :))

(#10429) MunezXBK válasza tomcsi23 (#10427) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg egy benzinkút. :D

(#10430) SzlobiG válasza MunezXBK (#10422) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mit ehet ez alapból is benya temetők, de így. :D

(#10431) raczger válasza MunezXBK (#10422) üzenetére


raczger
őstag

Durvák ezek, bár ezt inkább hajónak mondanám, nem jetskinek (itthon hajónak is lehet vizsgáztatni ezeket, ha jól emlékszem).

Régebben mentem párszor egy Kawasaki SX-R 800 jetskivel, nem túl nagy a végsebessége, talán 80 körül lehet (igazából ez vízen soknak számít), az is elég brutál volt, ~120-130kg és 80 ló, úgy gyorsult, hogy majdnem hátraestél (ugye ezen nem lehet ülni, csak állni) és ezzel bizony egyensúlyozni is kellett már, mint egy motorral, szóval elsőre komoly kihívás volt, mire elindultam vele :DDD .

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10432) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Használt autó - Mit hoznak be a magyarok?

3-as BMW ki gondolta volna. :D

(#10433) mdani01 válasza SzlobiG (#10432) üzenetére


mdani01
aktív tag

A sok boyracer pedig megveszi a 316/318-ast és azt hiszik ők az utak királyai.. :U

iPhone 6S SpaceGray

(#10434) F_Zolee válasza raczger (#10431) üzenetére


F_Zolee
veterán

Minek ide jetski amikor van jobb is? :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#10435) AMD Power válasza mdani01 (#10433) üzenetére


AMD Power
titán

Tudod ,hogy van. A erre "van pénze" a magyaroknak. Aztán 8 éves slick nyári gumival jár a madár télen is. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10436) mdani01 válasza AMD Power (#10435) üzenetére


mdani01
aktív tag

Már ha tud járni vele és nincs szervizbe mindig a bajorja :D Ha lenne is ennyi pénzem, nem vennek BMW-t csak E92-től.

iPhone 6S SpaceGray

(#10437) roberto211 válasza SzlobiG (#10432) üzenetére


roberto211
őstag

Mert ezen van a legtöbb haszon... Behozza a forma 300-500 ojróért a compactokat, meg a sedant utána takarítás,kis polír,fél liter szilikon a friss jogsis Schumacher meg megveszi a motorháztetőn levő propeller miatt 3x os áron mert azthiszi az a propeller egy titkos mini turbó és az 1.6 compactal majd ő megváltja a világot.. Így jól jár a nepper is és azt hiszi a vevő,hogy ő is jól járt.. ( Anno én is gondolkoztam compacton de lebeszéltem róla magam.. )
Ezért van ennyi 3as az utakon ... De némelyik szörnyű... :O

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10438) AMD Power válasza mdani01 (#10436) üzenetére


AMD Power
titán

Ha lenne ennyi pénzem nem BMW vennék. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10439) MunezXBK válasza AMD Power (#10438) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hanem Audi vennél? ;]

(#10440) AMD Power válasza MunezXBK (#10439) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan! Audit! ;) :R

Ismét átver az EuroNCAP

Érdekes kis cikk. Bár szerintem ezt az EuroNCAP-os teszteket szerintem rég nem veszi senki sem komolyan.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10441) roberto211 válasza AMD Power (#10440) üzenetére


roberto211
őstag

Ez az "átver" szót inkább úgy fogalmazhatjuk ,hogy a saját(ncap) követelményrendszerén belül bírálják el az autót.. Azaz beleszámítanak minden biztonságot szolgáló funkciót újabban.

Amúgy visszatérve,hogy ki milyen autót venne ha sok pénze lenne.. Én infinitit vagy lexust. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10442) Buster17 válasza roberto211 (#10441) üzenetére


Buster17
addikt

Felvásáronlám a lengyel fiat gyárat és elkezdeném gyártani a faceliftes 126osokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10443) roberto211 válasza Buster17 (#10442) üzenetére


roberto211
őstag

Jaaajjj,, :O Még csak az kéne. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10444) AMD Power válasza roberto211 (#10441) üzenetére


AMD Power
titán

Sok vagy nagyon sok pénzem lenne? :)

Ha csak simán sok (10 millió + ) akkor szerintem Audit. Ha nagyon sok akkor meg egy csomó Lamborghinit. Imádom őket pici gyerek korom óta. Ezzel kezdeném. Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10445) mdani01 válasza AMD Power (#10438) üzenetére


mdani01
aktív tag

Valami kis sportos japánt Honda,Nissan...utazóautónak jó lesz egy ódi tédéjii :P ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#10446) runner 125 válasza AMD Power (#10444) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lexus, Subaru, Honda, Volvo? Vagy a frizhegyen túl már nincs élet? :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10447) mokus1


mokus1
addikt

Autós kamerámnak eltört a tartója. Honnan tudnék venni emberi áron ? :)

(#10448) AMD Power válasza runner 125 (#10446) üzenetére


AMD Power
titán

Engem ezek nem vonzanak. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10449) roberto211 válasza AMD Power (#10444) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ha sok lenne. :) Ha nagyon sok lenne akkor én az új Maserati Ghiblit venném. :D Ha meg szimplán sok akkor inifiniti qx70 vagy q60 coupe. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10450) AMD Power válasza roberto211 (#10449) üzenetére


AMD Power
titán

Ha simán sok lenne akkor szerintem egy sima A6 Limousine 1.8 TFSI bőven elég is lenne nekem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.