Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) kalmanchris válasza tboy93 (#10500) üzenetére


kalmanchris
tag

Értsd: mindegy.

(#10502) AMD Power


AMD Power
titán

Baj van a mentőautókkal?
Extrém terhelés a budapesti mentőz

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10503) roberto211 válasza AMD Power (#10502) üzenetére


roberto211
őstag

Kellett nekik a vw. ;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10504) AMD Power válasza roberto211 (#10503) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ez itt nem a VW "hibája". Ez itt a downsizing probléma inkább.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10505) roberto211 válasza AMD Power (#10504) üzenetére


roberto211
őstag

Az is lehet.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10506) Declare válasza AMD Power (#10504) üzenetére


Declare
őstag

Uh erdekes cikk! Milyen terheles lehet az a motornak, hogy közel 4 t mozgat padlogaz/ nagy fek hasznalatokkal BP n :Y Na igen itt a downsizeing visszaüt. :( es most meg hagyjan, mert gariba javitjak....

(#10507) AMD Power válasza Declare (#10506) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Meg itt nincs olyan ,hogy jaj hideg a motor ne nyomd neki. Meg várjunk amíg lehűlt a turbó stb....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10508) VegyesTamás válasza AMD Power (#10502) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

miértnem szereznek még be töredékéért hiaceokat amik bírják, nem kéttömegű van benne és elmennek 100.000.000 km-t...kell a turbós a rendőrségnek is persze.. meg a mentőknek is. Az a vicc, hogy a mentő pl soha sincs hidegen indítva, mert megy gépen van a mentőállomáson ami a motort, és a hűtőfolyadékot melegen tartja, de a turbót nem. minimum 3.0 6henger kéne arra nem kell a turbó, és írni rá egy programot, aztán kész. semmi bajuk nem lenne vele..ehelyett turbó...mondjuk süniknek mindegy úgyis hamarabb összetörik :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10509) TaaT válasza VegyesTamás (#10508) üzenetére


TaaT
veterán

"hiaceokat amik bírják, nem kéttömegű van benne és elmennek 100.000.000 km-t..."

Ez legalább annyira vicces mint a "60 év/300 000 km" garancia :D

Give them hell Ukraine!

(#10510) Mágus2 válasza VegyesTamás (#10508) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem a turbókkal van a baj, hanem a sok falábúval, aki nem tud turbós autót vezetni. :(((

Mentők pont rossz példa, ott az élet mindennél fontosabb. Ugye amikor hozzád mennek, nem szeretnád megvárni, hogy bemelegítse szép óvatosan. :U

[ Szerkesztve ]

(#10511) AMD Power válasza TaaT (#10509) üzenetére


AMD Power
titán

Írtam is kommentbe a cikkhez. Vajon jó e az a 60év garancia. Jó a VW ok , de ennyire? :DDD :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10512) mokus1 válasza runner 125 (#10466) üzenetére


mokus1
addikt

Szia!
Kicsit segítenél, hol tudok valami jó fajta átlátszó küszöbvédő fóliát kapni? Emlékszem hogy Te vettél hasonlót :)

(#10513) runner 125 válasza mokus1 (#10512) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sima áttetsző fóliát vágattam a küszöbökre, szerintem bármelyik dekoros tart olyat.
Hiába papoltam, h a küszöböt át kell lépni, folyton cipőnyomokat találtam, erre viszont bátran mehet, nedvesronggyal lejön és persze nem karcol alatta. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10514) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen riasztó távirányítom, de szegény már lassan darabokra esik,kéne egy másik.
Viszont nem rendelhető maga a tok, nem tudják beszerezni se, ilyenkor mi a teendő?
A megoldás egy tanítható távirányító?
Ha igen,akkor ajánlanátok valami strapabírót? :R
(ez iszonyú hülye konstrukció)

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#10515) LaptopSystem

Sziasztok

kőfelverődés elleni fóliát mennyire ajánljátok,mennyire van ennek értelme hosszú távon?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#10516) Nkboy válasza Surda- (#10514) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#10517) VegyesTamás válasza TaaT (#10509) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

vicces nem vicces, nem egyet javítok ami általános alkatrész cserénél nincs benn nálunk többet, és kb csak tankol és megy 6-800 ezreket 15k-ként ledobjuk az olajat, és ennyi. Nem nagy cucc ezeknek a kocsiknak ennyit menni.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10518) Surda- válasza Nkboy (#10516) üzenetére


Surda-
őstag

Sajnos ez kb háromszoros áron van és baromira kiesik. :(

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#10519) #10726912 válasza VegyesTamás (#10517) üzenetére


#10726912
törölt tag

Százmillió Km mindenképp vicces. Vagy használtál ilyen távon egy darabot is? Ha 1000000 Lm-et írsz, hagyján, bár az is lehet necces. :U

(#10520) -v- válasza VegyesTamás (#10508) üzenetére


-v-
addikt

Kicsit megszaladtak ott a nullák, nem? ;)

(#10521) VegyesTamás válasza -v- (#10520) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Gyerekek ne akadjatok már fönn ilyen jelentéktelen apróságokon naa :D :B :P EGYMILLIÓ KM -ről beszéltem csak nem vagyok a toppon.

Dióhéjban mert hatásvadász vagyok:
Pénteken elhagytam a pénztárcám 17k forinttal, bankkártya volt még benne aminek csekély 10k Ft (nem írtam el) a letiltási díja, erre ma éjjel a tetves sofőrszolgálatban szétment a csacsi váltója, tehát így eleinte a 2-est kidobta, csak "kézrátétellel" maradt benn, majd, már nem is bírta a terhelést, csak rúgta a kart. Aztán a 3.-at is kidobálta, az még kézrátétellel jó volt. Ezt így tnap 23:40-kor és ma reggel 5kor végeztem, és "szerencsére" :W kb csak a belvárosba mentünk ahol 1-3-4néha5 el tudtam közlekedni, vicces volt. Most egy pár óra alvás és jön a downgradelés megy fel egy 4es váltó ha minden igaz. Aranyos az élet nem? :K

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#10522) roberto211


roberto211
őstag

Ez van ha k*csög a társaság. Gondolom jól felpumpolták "igyál már egy kortytól nem lesz semmi " aztán nesze.

Nekem is hányszor mondták "igyál már, kuplungot csak megtalalod utána is ne szorakozzal már,én simán innek ".

És miután elhordtam minden alkoholista felelőtlen gyökér troger balf@sznak azóta nem mondja.

Fhujj de nem bírom az ilyeneket. :W

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10523) #10726912 válasza roberto211 (#10522) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha iszik valaki, akkor abban a pillanatban, ahogy beül a volán mögé, bűnt követ el.
Kifogásokat mindig könnyű keresni. Csak ennyit, meg csak annyit....az alkohol befolyásoló tényező. Így is egy pillanat kell, hogy baj legyen, rossz gumik, rutintalanság, illetve egy rossz döntés elég, hogy megtörténjen a baj, ostobaság alkohollal tetézni.
A vétkes elfelejt valamit. A barátja rábízta az életét. Ő ezt megjutalmazta feldobott hangulattal, buli van érzéssel és ivással. 3 korty pálinka. Megihatta volna fél óra múlva, s talán 70-el megy a kanyarba. S lett volna egy jó buli a tragédia helyett.

(#10524) roberto211 válasza #10726912 (#10523) üzenetére


roberto211
őstag

Hat igen. De az a baj,hogy ha az ember rossz társaságba keveredik akkor még nagyobb a kísértés

Mar pedig a mai fiatalok (en is fiatal vagyok,valószínű korombeliek lehettek de soha nem csináltam ilyet h beülök ittasan Volán mögé ) a sofőrt addig tuningolják,nyomják az ócska rizsat,hogy megiszik valamit es innentől kezdve megtörténhet ugye bármelyik pillanatban a baj sokkal nagyobb eséllyel.

Hányszor volt ilyen h éjszaka velem egy idős ül kb egy savval arrébb a vasban,látom ,hogy fullra bevan szívva, gondolom alkoholt is ivott és próbálkozik leszoritassal, meg kemenykedessel,befekezik előttem elém vág stb Ha en is ittasan ültem volna be vagy valamilyen cuccal es nem tudok helyesen dönteni akkor lehet h mar nem tudnék ig irkalni.

Es itt az élő példa a hírben hogy megis történhet akar egy kortytol.

Mindegy. Ők tudjak / tudták.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10525) Qru válasza szőröscica (#10486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én most 8,5-et mértem. Autóút és országút pici pesti dugóval fűszerezve. Az nem olyan rossz. Haver 1,6-os Ventója is ennyit kajál. :D

#nincsbennetarcsi

(#10526) Declare válasza runner 125 (#10466) üzenetére


Declare
őstag

"....nem tartja menőnek, nem ilyet vesz a felvágós bodzás czigó, " ez sziven ütött, mert van benne igazsag es összecseng ezzel a cikkel 320d vs is220d.De akkor mi is a konkluzio? Jobb a bmw, de a sok kivagyi trogert jobban vonza ezert para :F

Egyebkent ez tök ciki. Itt No.-ban is ha nemet haverokkal beszelek ez lesz a vege, hogy 3as bmw, plane a cupe, plane 4-5-6 eves korosztalyban az biztos, hogy egy "török bevandorlo" (nem en mondom :) ) aki minden filleret a kocsira köli es FB on lehet posztolni az otthoni haveroknak, hogy neki hogy bejött az elet :U Azota direkt figyelem.....es ha egy 3as kupet latok akkor abban altalaban ranezesre 2 "igen jo kinezetü fuxos, 42 es kezü es iq szintü" csavo ül, olyan "na ki a kiraly" fejjel :O miert kell ezt tenni a bmw vel? :O

A vegen meg vehetek en is lexust vagy volvot, ha csere erett lesz a kis opel ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#10527) Buster17


Buster17
addikt

Belenézős pisztolyba is lő képet a rendőr?

(#10528) trassher


trassher
addikt

A totalcar szakért. Érdekes hogy régen a bmw volt a király most meg úton útfélen szapulják. Lehet elapadt a della. A kihagyhatatlan "lekszász" is megvót természetesen. :D

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#10529) Qru válasza trassher (#10528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát nem tudom melyik motor a nagyobb szopóroller a 2.2D-CAT vagy az N47... De pariban vannak kb. :D

#nincsbennetarcsi

(#10530) roberto211 válasza trassher (#10528) üzenetére


roberto211
őstag

Mert sokan kezdenek rájönni,hogy nem gyárt olyan tartós fasza autókat a bmw mint azt sokan gondolták ez az egyik.. Másik meg,Magyarországon a bmw-s társadalomba bekerülni inkább szégyen mint elismerés.. És nem az autók miatt hanem a tulajok miatt..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#10531) trassher válasza roberto211 (#10530) üzenetére


trassher
addikt

Nem védeni akarom a bmw-t de ma már senki nem gyárt tartós autókat. :) Az a korszak elmúlt a w124-es mercivel és a b4-es 80-as audival. Ma már minden autó csak hosszú lejáratú ipari hulladék.

Qru: Az sose baj, ma a dízel a menő. Nincs vele bajom de olyannak való aki ki is használja. Itt a környéken a 320d nagyon felkapott lett. Az már más kérdés hogy olyanok veszik nagyrészt akik még egy biciklit sem használnának ki, nem hogy egy dízel autót.

Redmi Note 7

(#10532) Qru válasza trassher (#10531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért vettem benzinest én is. Soha nem térülne meg nekem egy dízel autó ahhoz nem megyek elég sokat.
De ha már Lexász: azért egy IS250-en elgondolkodnék...

Fel is írom a wish list-re a 5 hengeres S60 mellé. :K :D

#nincsbennetarcsi

(#10533) trassher válasza Qru (#10532) üzenetére


trassher
addikt

Én is csak évi 20.000 km-t megyek. Gondolkodtam dízelben sokáig de rájöttem hogy semmilyen racionális érv nem szól mellette. Így is eljárok vegyesben 7,5 literből, az meg abszolút nem a világvége.

Redmi Note 7

(#10534) Qru válasza trassher (#10533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

7,5 az bőven jó. :K

#nincsbennetarcsi

(#10535) trassher válasza Qru (#10534) üzenetére


trassher
addikt

1,4-es g astra ne is egyen 10 litereket. :)) Pedig riogattak télen 10-12 literekkel de érdekes módon akkor sem volt több 8,04-nél. Ja és a híresen szar ecotec motorom sem eszi az olajat :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#10536) Qru válasza trassher (#10535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az akkor csoda gép. Nekem 2 db 1,6-osom is volt mind a kettő ette az olajat. És az olyan 8-9 litert bekért városban amit soknak gondoltam (egész addig amíg meg nem lett a Subi :DDD).

#nincsbennetarcsi

(#10537) tresh válasza trassher (#10535) üzenetére


tresh
addikt

1.4 nem is fogja csak az 1.6 mert az azzal megy ;]

[ Szerkesztve ]

(#10538) trassher válasza Qru (#10536) üzenetére


trassher
addikt

4 liter olajjal mentem el már több mint 9200 km-t. A gyári feltöltési mennyiség 3,3 liter ha jól emlékszem, szóval 7 dl-t "evett meg". Az elején csipegette de az utolsó 4000 km-en már nem mozdult a szint a nívón. Simán városi fogyasztást nem tudok csak vegyest mivel járok városban, főúton és autópályán is. Az mondjuk hozzátartozik hogy klíma nélkül mivel még nem működik. Egy 240 forintos hőbiztosítékot kell kicserélni a kompresszor mágnestekercsében. 5 szerelő mondta azt hogy nem lehet vagy nem tudja biztosra megcsinálni. Erre egy autó hifis srác annyit mondott hogy ő ezt simán kicseréli aztán kiönti műgyantával. Nehéz jó, vagyis inkább dolgozni akaró és szerető szakit találni.

tresh: Az én gépkönyvemben is benne van a megengedett 1l/1000km olajfogyasztás pedig. :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#10539) zoo8800 válasza Qru (#10536) üzenetére


zoo8800
veterán

Nálad a CR TDI is 10 felett eszik városban :))

rip and tear, until it is done

(#10540) parandroid válasza Qru (#10536) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Enyém meg nem. 8 évig volt nálam, újan vettem, 10-15k között voltak benne olajcserék, közte még utántölteni sem kellett sose, soha nem ért el a minimumjelzésig. 16 szelepes Twinport motor volt, már Classic 2-es, gondolom 2006-ra, mire ezeket gyártották, már rendberakták a technológiát.

Szóval biztos voltak ilyen gondok, meg lehetett egy időben szériahiba is, de annyira nagyon azért nem általános a jelenség.

Mi ez a nagy 'milyen olajat'-téma amúgy? Havonta egyszer feljön, és akkor minden autós topik ezzel van tele.

Szerk.: Ja, fogyasztásban meg 8 l /100 km fölött csak tartós 140-160 közötti (óra szerint) autópályázással lehetett menni vele, télen, kizárólag helyi közlekedésben is megállt akörül. Illetve egyszer csináltam vele abszolút csúcsként kerek 10 körüli fogyasztást, akkor költöztünk ki sok cuccal, az autó is meg volt rakva, és valószínűleg kissé túlsúlyos volt az utánfutó is. Mondjuk nem is mentem 110-nél többet azon az úton... Utólag sajnálom, hogy nem írtam a pontos km-állásokat vele a tankolásoknál, csak az utolsó pár hónapban, az a kb féléves átlag 6,9-re jött ki, de szinte csak helyi közlekedés, vagy óra szerint 140 körüli pályatempó volt benne.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10541) Qru válasza trassher (#10538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom miről beszélsz. Jó szerelőt legalább olyan nehéz találni mint jó orvost. Mire találtam a Hondához rendes szakit lecseréltem. Most kezdhettem előröl a dolgot.

Nekem tisztán városi az 9 volt nem mozgó úttorlaszként közlekedve Pesten. Az első Astra nagyon jó volt megkímélt keveset futott példány de azt sajnos felcsavartam egy fára az M3-ason.
A második egy lefingott darab volt de az is üzembiztos volt azért csak kétszer hagyott ott. Egyszer a leszakadó kipufogó miatt nem lehetett tovább menni vele, egyszer meg az akksi makkant meg. Mind a kettő benne van a pakliban minden autónál szvsz.

mod:

zoo8800: Hát igen, nem tudom mi van vele(m) de a városi fogyi botrány. Városon kívül viszont nagyon jól fogyaszt.

peterkeT: 2002-es volt az enyém. És bizony ette az olajat szépen mind a kettő. Az újabbakban már biztos javították. De a B5.5 1,8T is ette alattam (igaz az órájában 372k km volt már).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10542) trassher válasza Qru (#10541) üzenetére


trassher
addikt

Orvosról tudnék beszélni, szerintem eldobnád a hajad de ez autós topik. :))
Ez a g '99-es, 204.000km-rel vettem októberben egy nyugdíjastól, ez volt az első hiba. :D Eddig a 2 szett gumin kívül 100K-t kellett rákölteni de ebben benne van egy saját hibámból történt koccanás. A lista annyira részletes hogy még a 100 forintos patentet is benne vannak. :)

Redmi Note 7

(#10543) tresh válasza trassher (#10538) üzenetére


tresh
addikt

Jól meg kéne pofozni aki ilyet ír oda :B ;]

(#10544) Qru válasza trassher (#10542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pro. Én nem írom de a számlákat elteszem hogy tudjam majd igazolni h nem egy lefingott taligát próbálok meg eladni.

#nincsbennetarcsi

(#10545) trassher válasza tresh (#10543) üzenetére


trassher
addikt

Vagy azt aki úgy tervezte meg a motort. ;]

Qru: Én számlákat nem rakok el mert nem szoktam kérni. :)) Mire eladó lesz nem sokat fog már érni akkor sem ha olyan állapotúra hozom amilyenre szeretném.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#10546) SzlobiG válasza trassher (#10528) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem meglepő 3-as BMW-t hoznak be a legtöbbet külföldről sok közülük lelket kitaposott darabok. Nekem tetszenek a bömösök ettől függetlenül.

(#10547) tresh válasza trassher (#10545) üzenetére


tresh
addikt

Amúgy tényleg nem tudom hogy sikerült ezt megoldaniuk hogy az 1.4 nek semmi ilyen baja az 1.6 meg minden csak nem gondmentes motor az opelnél... mondjuk ezért is van hogy G astrat én tuti csak 1.4 16v-el vennék :)

(#10548) Morris válasza tresh (#10547) üzenetére


Morris
veterán

Golf IV-nél pont fordítva van. :DDD

(#10549) trassher válasza tresh (#10547) üzenetére


trassher
addikt

Majdnem elcsábultam egy 1.6-ra mikor keresgéltem. 4 e.ablak, 4 légzsák, klíma. Nagyon jól felszerelt volt de végül már nem bánom hogy az 1.4 lett. Az más kérdés hogy ennek a motorháztetejét fóliázni kell meg nincs hozzá még alufelni de inkább ez mint az olajosflakon a csomagtartóban. :)

SzlobiG: Ameddig nem jött Bangle bácsi addig nekem is tetszettek.

Redmi Note 7

(#10550) SzlobiG válasza trassher (#10549) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így globálisan sokszor hallottam már, hogy az opel benzin motorok eszik az olajat. Ez igaz lehet az új turbos kis benzinesekre is, vagy csak a régi ecotec meg társaira?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.