Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) SzlobiG válasza Qru (#23200) üzenetére


SzlobiG
félisten

Főleg ha vmi balf@sz vezeti. :(

(#23202) Qru válasza SzlobiG (#23201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Komolyan vette a "nagy gáz, nagy szerencse" mondást. :D

Btw engem is lepett meg már a gép, azóta alázattal kezelem a témát. Alagútnál túltoltam az éles kanyart és 4 kerékkel csúsztam a padka felé, na ott azért vigyázzba állt bennem a kakk rendesen.

mod:

Munez: Erről te jutottál eszembe: "És varázsütésre tele lesz az ország piros-fehér fénygömbökkel; ködlámpázó rettegőkkel egy reflektorozó idegbeteggel a seggükben." - [link] :DD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23203) MunezXBK válasza Qru (#23202) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vajon miért? Tegnap direkt megelőztem egyet oszt feldurrantottam neki a ködzárót. Egyből rájött miért villogtam előtte. ;]

(#23204) tomcsi23 válasza MunezXBK (#23203) üzenetére


tomcsi23
veterán

Biztos rájött? A sok majom csak néz ki a fejéből, azt se tudja mi van. Azt még neki áll feljebb.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23205) MunezXBK válasza tomcsi23 (#23204) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tuti, az elsőt is lekapcsolta. :D

(#23206) kisza25 válasza -v- (#23006) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez rossz elmélet, mert én pályán jobbra tartok és városban meg nem, ott abban a sában megyek amerre dolgom van, ha jobbra kell mennem akkor a jobb oldaliba, ha balra akkor meg abban.Simán csak valaki ismeri a kreszt és be is tartja vagy nem.
A pályán előfordul, hogy a belső sávban megyek, mert a külsőt sz@rrá járták a kamionok, de valaki jobban jön mögöttem elengedem.
A halálom mikor valaki a belsőben megy 100-110-el, külső sávban senki és hiába villogtatsz nem megy le, jobbról megellőzöd te vagy szabálytalan, seggébe mész akkor is, nem sajnálnám a kocsit ilyenen szivesen löknék egy kicsit:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23207) bitpork válasza tomiii. (#23191) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Éppen akartam írni h Tivadarral lehetne játszani :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23208) Qru válasza kisza25 (#23206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elmehetsz mellette jobbról szabályosan csak nem egyből kell visszamenni elé és akkor máris nem jobbról előzésnek számít. :K

#nincsbennetarcsi

(#23209) G@ben


G@ben
addikt

Múltkor írtam, hogy a 96-os, 1,5-ös benzines Kia Sephiam rángatott, erőtlen volt, lefulladt, nehezen indult. Azóta ki lett cserélve az összes gyertya, az elosztófedél, a rotor, nem oldotta meg. Utána cserélve lett a MAP-szenzor, az megoldotta a gondok nagy részét, de alacsonyabb fordulatokon még mindig rángat, de statikus gáznál és gázadásnál is, valamint az alapjárat is ugrál kicsit. A benzinszűrőt is kicserélték, de nem oldotta meg az sem. Pontos fordulatot nem tudok mondani, de eggyel kisebb fokozatban kell használnom és akkor nem rángat, azaz 50-től hármasban, 80-tól négyesben ok. A kábelek állítólag jók, a trafó jó. Mi okozhatja mégis a hibát?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23210) kisza25 válasza Qru (#23208) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Úgy szoktam, csak nem akartam reklámozni:P
ezt akkor is alkalmazni szoktam, mikor minden majom a belső sávban van összetorlódva és senki nem sorol vissza :B visszasorolok, majd normál sebességben el haladok mellettük a kövi kamionig, majd ki és vissza, tartom a jobbra tarts szabályt és még jobban is haladok, mint a többikek:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23211) Qru válasza G@ben (#23209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Levegő-üzemanyag-kipuff részt marad akkor mint fő esélyes.

Szűrők voltak cserélve? Légtömegmérő, benzinpumpa is lehet megérne egy ránézést, meg az EGR... :U

Diagnosztika nem mutat semmit? Jó lenne ránézni obd-vel menetközben, hátha mutat vmit...

mod:

kisza25: A kresz módosítás óta ez tök szabályos. Amúgy is a külső sáv az új belső sáv. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23212) G@ben válasza Qru (#23211) üzenetére


G@ben
addikt

A légszűrő, nem tudom, mikor volt cserélve, de ránézek majd.
A diagnosztika nem mutat semmit, mert nem volt hozzá programjuk a szervizben. Egy ilyen obd-s ránézés menyibe fájhat hivatalos Kia szervizben? Nekik tuti van hozzá programjuk, de az egész autó érhet 200-250k-t, és csak erre a hibára ráment eddig 34k és nem szeretnék értelmetlen pénzeket belerakni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23213) tomiii. válasza bitpork (#23207) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Amúgy is szeretem ha az emelő és a kocsi közé berakott 5-6 fadarab kirepül emelés közben, ez lenne akkor a nekem való autó. :D

Most megyek kipróbálni egy Civicet, azt se tudom melyik évjárat, sosem vezettem ilyet, kíváncsi vagyok átjön-e a Honda életérzés. :D (vagyis a Civic jön hozzám, mondtam a tulajnak, jöjjön ki, nézze meg a Sierrákat/Scorpiokat, lássa hol lakik az Isten ;] )

(#23214) McSzaby válasza G@ben (#23212) üzenetére


McSzaby
őstag

Pedig a kompútert érdemes lenne megnézni.

Én nem vagyok nagy hozzáértő, vannak nagyobbak is itt, de az ecu-ban vannak általában mérési adatok, amiket tárol a legtöbb ecu. Ezeket gyári resettel ki kell ütni belőle. Lehet neked is ennyire egyszerű lenne a MAP-szenzor cseréje után.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23215) G@ben válasza McSzaby (#23214) üzenetére


G@ben
addikt

Ilyen sima rángatással kezdett először, utána jött a nem indulás, lefulladás, stb, most már "csak" simán újra rángat. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23216) Qru válasza aero. (#23174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt olvastad? [link]

Haha, ez az a szerviz amit együtt néztünk múltkor. :K

#nincsbennetarcsi

(#23217) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Haveromék Suzukija. 9,5 éve vették újonnan. :D

(#23218) Nkboy válasza tomiii. (#23217) üzenetére


Nkboy
senior tag

És miért pont 50ezerre tekerték vissza? ;]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23219) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek az mitől van,hogy a legtöbb dizel,leállitáskor rángat egyet.? úgy áll le ? Mig a benzines nem

(#23220) TheProb válasza TheProb (#23132) üzenetére


TheProb
veterán

Erre valaki?

Annyira nem férek hozzá semmihez, hogy az hihetetlen. pedálok és a biztosíték panel minden helyet elvesznek mind a látásból, mint attól, hogy hozzáférjek kézzel vagy pl csavarhúzóval.

Neten találtam 1-2 képet, de érdekes módon ahol náluk volt lyuk a tűzfalon a motortérből nézve, nálam ott nincs semmi. Sokan azt írták hogy az anyósülés előtt is kellene lyuknak lenni, de ott meg ott a kesztyűtartó, amit már kivettem, de mögötte megint van 1 műanyag takaró elem.

Aztán biztos csak én vagyok ennyira balfasz...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23221) Remekelek28 válasza tomiii. (#23217) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nemrég ültem egy idősebb ismerősöm 97 es polójába, 24 ezer km van benne :)

(#23222) mycso válasza Remekelek28 (#23219) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Fárad bennük a kéttömegű lendkerék.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23223) Remekelek28 válasza mycso (#23222) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az elvileg az inditáskor szokott csörömpölni. Amit én irok,az a leállitásnál van,de ez nem hiba,ez egy 0 km es dizelnél is igy van. De nem mind. Pl az olasz dizel nem csinálja,mig a renault,hyundai,kia dizele csinálja.
Épp azért kérdem,mert nekem is rángat leálláskor,de néha hosszabb út után nem csinálja és megfigyeltem ilyenkor előtte duplájára nő a fogyasztás.
Amikor nem csinálja úgy áll le mint egy benzines.
A rángatást ne úgy értsétek,hogy ugrál össze vissza a kocsi,akinek dizele van szerintem tudja.

(#23224) bitpork válasza Remekelek28 (#23223) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet (biztos) hüle vagyok de a kettőstömegű leállításkor szokott hangot adni és rángatni, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23225) tomcsi23 válasza bitpork (#23224) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja. Kinyomott kuplunggal kellene megnézni a leállítást. Mondjuk az eleve segít neki, ha így van indítva/leállítva.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23226) MunezXBK válasza bitpork (#23224) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De.

(#23227) szőröscica válasza MunezXBK (#23226) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyébként fáradt motortartó bakok is okozhatják, illetve azt sem kell elfelejteni, hogy a dízelben nagyobb tömegek mozognak, nyilván ennek is a hatása, hogy nem áll le annyira finoman, mint egy benzines.

(#23228) Morris válasza Remekelek28 (#23223) üzenetére


Morris
veterán

Ez nálam is ilyen néha. Kb fele fele arányban. Egyszer szépen áll le, egyszer meg "csúnyán". Nem tudom mitől van.
És én is mindig kuplunggal indítok és állítok le.

[ Szerkesztve ]

(#23229) MunezXBK válasza szőröscica (#23227) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, főleg a V motor.

(#23230) McSzaby válasza G@ben (#23215) üzenetére


McSzaby
őstag

Én nem akarlak bevinni az erdőbe, de a következőket tudom neked ajánlani tippként.

Mivel szikra,levegő és benzin kell a dologhoz, így ezen az egyszerű vonalon mennék tovább. Azt mondtad a gyújtásrendszered teljesen rendben van már, illetve ki lett minden cseréle rajta. Az további égéshez szükséges két dolog még a levegő és a benzin. A levegő és benzin aránya rendben van, akkor ha a MAP-szenzorod vadi zsír, illetve a gyújtást beleértve be lett állítva a dolog. Nem tudom mikor cserélted a légszűrőt, de mindenképp cseréld le. Igazából 1000 ft. és amúgy is illik évente cserélni. Ezekután a tankban elvileg van egy benzinszivattyú. Na, én arra tippelnék, ha itt minden rendben.

Ezt persze véleményem szerint butaság lenne kikapni és kicserélni egyből. Szóval ha 100%.ig biztos vagy, hogy a szikra és a szívócsonk rendben van, abban az esetben ajánlom az üzemanyagrendszer nyomásmérését, esetleg a pumpa tesztelést.

Elektromos gondod nincs a kocsiban, ugye? A benzinszűrőt cserélted is, nem? :)

Ezeket ne vedd tutira! :R Én csak hobbizok itt! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23231) Remekelek28 válasza Morris (#23228) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én kuplung nélkül szoktam leállitani. Inditásnál fontos inkább a kuplung.
A kettőstömegűnek ehhez biztosan semmi köze,mivel az enyémbe nincs. :N

De mért megy fel a fogyasztásom előtte,mikor rángatás nélkül áll le.? Ezt már direkt megfigyeltem. Magyarul ,amikor rángat,akkor a hengerek vagy mi dolgozik?(mondom ez nem hiba) És valamelyik henger hagy ki,amikor nem rángat?

(#23232) Mágus2 válasza Morris (#23228) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A fojtószelep hibája vagy hiánya okozza. AVF-nél vákumos,meg kell nézni a csöveket,de ha csak odébb parkolsz vele reggel,akkor csinálja,mert még nincs elég vákuum.

Dízelnél nem a szikrát veszük el hanem a befecskendezés szűnik meg,viszint emiatt hengerenként áll le,nem egyszerre a négy,emiatt rángat,viszont ha a levegőt is elzárjuk egyidejűleg a szívósortól,akkor szépen áll le,mint a benzines. Nem mindegyik dízelben van fojtószelep,pl A4 adagolós tdi-ben nincs.

[ Szerkesztve ]

(#23233) Tsebacsi válasza MunezXBK (#23229) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekünk a sorötös merga dízel az öreg bakok miatt rángatott leállításnál. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23234) Morris válasza Mágus2 (#23232) üzenetére


Morris
veterán

Működik rendesen. Csak van, hogy berántja a kasztnit.
De akkor ezek szerint a kevéske vákuum miatt van. :U

(#23235) MunezXBK válasza Tsebacsi (#23233) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az lehet, de a kettőstömegű hangjától indultunk. :D

(#23236) szőröscica válasza Remekelek28 (#23231) üzenetére


szőröscica
addikt

Nyomd be leállításnál is, olyankor is szép pofont kap a lendkerék, ha nem kuplungolsz.

---------------------

Más. Csak, hogy [rvilike] ne maradjon le semmiről: ma hidegen nem fulladt az autó, középmelegen és 20km pályázás után melegen viszont egyszer-egyszer igen. Szóval fos ez mindenhogy. Viszont az elmúlt 700km-en csak 5.8983-at evett. ;] 306-ért tankoltam a prémium Auchan gázolajat.

(#23237) -v- válasza szőröscica (#23236) üzenetére


-v-
addikt

:R

Ezek már egyértelmű bmwkell jelek.

[ Szerkesztve ]

(#23238) tomiii. válasza szőröscica (#23236) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Felétek már lassan olcsóbb, mint itt a buszos gázolaj. :Y

(#23237) [rvilike] : Én is szembe találkoztam a mumus led csíkkal :D Szezonja van, bár itt egy fokkal jobb az elhelyezés :D

[ Szerkesztve ]

(#23239) szőröscica válasza tomiii. (#23238) üzenetére


szőröscica
addikt

Budaörsön 295 a sima, de Fóton is csak 297. Utóbbi helyen a prémium is vihető 303-ért. Lassan már túl olcsó, rengetegen autóznak. Felvihetnék 600-ra, hogy szellősebb legyen a város. ;]

(#23240) -v- válasza tomiii. (#23238) üzenetére


-v-
addikt

Qru-nak mondd :P vele ledcsíkoztatok :)

(#23241) tomiii. válasza -v- (#23240) üzenetére


tomiii.
aktív tag

basszus, tényleg a két törpe avatár megzavart :B

(#23239) joamilestoné : Tényleg, Fótra vittem automata váltót a buszos dízelt tankoló sráccal, mikor meglátta a Fóti kút árát, egyből egy indulattal teli, illetlen kifejezéssel illette a "kutasát" :D :DDD

(#23242) Skillet válasza tomiii. (#23213) üzenetére


Skillet
addikt

nekem nem jött át :) civic, 3 ajtós, 98-as (békalámpás)... mentem vele, le-fel... nem az én világom.

(#23212) G@ben
akkor más szervizben kellene kiolvastatni. vagy kiolvassák a kia-nál, aztán a maszekod megcsinálja.
de az, hogy nem akarod kiolvastatni, mert az drága, de közben elment felesleges dolgokra 34ezer... :D
hát, ez így picit visszaütött :) lehet olcsóbban megúsztad volna a márkaszerviznél a dolgot, mint majd egyszer a végösszeg lesz, mire nagy nehezen kiderül a valós probléma ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23243) tomiii. válasza Skillet (#23242) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez talán '96-os. Megvette a legolcsóbb Civicet, amit a közelben talált( talán 300k volt) Nem variálta túl. :D
Fék nulla volt, beltere szép. Kipufogó jó, motor, váltó jó. Jobb hátsó sárvédőn kicsit megindult a rozsda, de 1-2 évet ott kibírna, de tavasszal csináltatja. Nyárra meg kerít kisebb felnit, mert ez kicsit kilóg és miután lemossa, 2 nap után körbe dobálja mocsokkal a kocsit. Ja, meg egy lambda szonda kellett. 36K volt a gyári, más most nem volt sehol.

Nekem se jött be, kemény az ülés, nem kényelmes. Műanyagok sem jöttek be annyira. Nem az én világom. Nekem a gyári sport, kagylósított ülések is milliószor kényelmesebbek. Szóval nekem unalmas, semmilyen, de úgy nem volt vele baj. Hétvégi autó, esetleg néha munkába járós lesz, arra túl jó is :D Mondjuk, aki 5km-en belül vesz autót, annak nem sok választása van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23244) G@ben válasza McSzaby (#23230) üzenetére


G@ben
addikt

Ha a légszűrő elkoszolódik, akkor ilyen hirtelen jön elő a hiba? Egyszer semmi, aztán meg hirtelen rángat? Persze régebben volt cserélve, mint egy év.

Skillet:

Eddig 2 szervizben járt. :D Az első gyertyát cserélt, a másik MAP-szenzort. Ki akarom olvastatni, de a márkaszervizek árairól mindig horror dolgokat hallani. És nem feleslegesen ment el a pénz, mert a gyertyák is nagyon régiek voltak, illetve a MAP-szenzor cseréje használhatóvá tette az autót, azaz indul rendesen, nem fullad le, van ereje, ez az egy rángatás maradt meg.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23245) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://www.facebook.com/MechanicMeme2014/videos/917260461688344/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23246) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hey Emberek!

Elgondolkoztam, hogy beregisztrálok az ügyfélkapun, hogy le tudjam kérni a kiszemelt autónak az adatait(ugyan sz@rnak a pofon de mégis látni valamit ;] ). Viszont ide csak úgy lehet ha okmányirodában is megjelenek? :F Mert ír valami elektronikus regisztrációt is de ahhoz meg valamilyen digitális aláírást kérne, gondolom ezért is kellene befáradozni?

(#23247) AMD Power válasza F_Zolee (#23246) üzenetére


AMD Power
titán

Igen csak ugy lehet! Nekem kb 5 perc volt az egesz. 10 perc mulva mar aktiv is volt minden.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23248) F_Zolee válasza AMD Power (#23247) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor azt hiszem foglaltatok időpontot. -.- Bár nem tudom miért nem lehet e nélkül egy regisztrációt megcsinálni...

(#23249) AMD Power válasza F_Zolee (#23248) üzenetére


AMD Power
titán

Szemelyesen jelen kell lenned. Igazolvanyokkal stb...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23250) Skillet válasza G@ben (#23244) üzenetére


Skillet
addikt

Ha ezeket a dolgokat amúgy is cserélni kellett volna, akkor nem szóltam :)
Szerintem a kia-nál egy kérdést megérne, hogy mennyiért olvasnák ki a hibákat. Talán nem vészes...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.