Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) -v- válasza Qru (#22100) üzenetére


-v-
addikt

Mi van neked is csak a garázsban áll az autód :F

(#22102) Qru válasza -v- (#22101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb. Egy év alatt 8k km ment bele. Most speciel 3 hete be sem volt indítva.

#nincsbennetarcsi

(#22103) raczger


raczger
őstag

Milyen fagyállót érdemes venni/önteni az autóba? (Mazda6 2005 facelift 2.0 benzin)
Még nincs minimumon, de közelebb van ahhoz, mint a maximumhoz, illetve ősszel -20-ra lett mérve a fagyáspontja, így tisztán ráönthetek, vagy desztillált vízzel keverve?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22104) Qru válasza raczger (#22103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ, hogy koncentrátumot veszel vagy előre bekevertet.

A legfontosabb, hogy foszfát menteset vegyél és olyat, ami a gyártói előírásnak megfelel (alu blokkos autóba más kell mint a vasból készültbe).

#nincsbennetarcsi

(#22105) ballington válasza EQMontoya (#22098) üzenetére


ballington
addikt

kopogásos égés? CE? Kicsit pontosabban? Analfabéta vagyok ezen a területen.

MunezXBK: passzolok, erre nem gondoltam.

Csapágyat ti kizárnátok? Ha igen, miért?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#22106) -v- válasza Qru (#22102) üzenetére


-v-
addikt

Hát nekem 500 km-enként elmegy egy tartály mosó ... az alatt a 8k km alatt nem mosol ablakot vagy mi a tököm :F
Nyáron egy autópályás menet alatt annyi bogár van hogy simán fél tartály elmegy mire leérsz valahova... ha esik vagy retkes az út és nyomja fel az ablakra azért kell mosni. Ha por van akkor azért .. nem értem én ezt, retkes ablakkal jártok vagy hogy nem használjátok?

[ Szerkesztve ]

(#22107) gzbotii válasza -v- (#22106) üzenetére


gzbotii
veterán

Főleg ősszel-tavasszal amikor köd van, nyálkás az út es úgy szór az előtted levő, meg 30m-ről is a teli gumijaival, hogy a kocsi színe se kivehető...
Kolozsvártól 220km lakom, a hazaúton van, hogy nem elég egy teli tartály ablakmosó, meg kell állni utántölteni..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22108) EQMontoya válasza ballington (#22105) üzenetére


EQMontoya
veterán

CE = check engine. :)
Kopogásos égés illetve becsörgés olyan jelenség, amikor a túlzott kompresszió, rossz arányú keverék vagy rosszul időzített gyujtás (nyilván csak benzinesnél) nem akkor (felső holtpontnál - FHP) kezdődik a robbanás, amikor kellene, emiatt:
-A dugattyú minimálisan oldalirányban mozog a blokkban, "csörög".
-Felső holtpont előtti robbanás esetén a robbanás ereje az adott dugattyút forgásiránynak visszafelé tolja, amit nyilván nem szeret és nincs is szép hangja tőle.

Okok lehetnek ilyenre:
-Rossz gyújtótrafók, gyertyák (nyilván csak benzinesnél)
-Rossz befecskendezés (inkább a dízelek nyűgje)
-Lerakódás (korom) a dugattyún: ez ugye azért probléma, mert csökkenti a henger térfogatát. De ugye úgy, hogy ha van benne 10ccm korom, akkor 2.5%-kal csökken a teljes térfogat, de FHP esetén pedig 25-tel, tehát jelentősen nő a kompresszió, ami a fentebbi problémákhoz vezet. (Példa, 400ccm-es hengerrel és 10:1 kompresszióval számolva)

Amit érdemes lenne kipróbálnod, hogy mi történik, ha alacsonyabb fokozatban, magasabb fordulatszámmal mész fel ugyanilyen dombokon, akkor is jelentkezik-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#22109) tboy93 válasza -v- (#22106) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem kb. fel evre eleg egy tartaly folyadek, azaz 5-6.000km-re. Az azt jelenti, hogy te 10x annyit hasznalod, OMG :D

(#22110) -v- válasza tboy93 (#22109) üzenetére


-v-
addikt

5-6.000km-re

:Y hát az tényleg OMG :D
Van ilyen cimbim, akinek szintén sokáig elég az ablakmosó, na úgy is néz ki az ablaka, gyakorlatilag nem lehet kilátni rajta ...

(#22111) stickermajom válasza -v- (#22110) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is rengeteget használom, legalább havonta újra kell tölteni. Volt ez 2 nap is, amikor csöpögött a lámpamosó.. :D

(#22112) tboy93 válasza -v- (#22110) üzenetére


tboy93
nagyúr

Há' nem tom, en szoktam kocsit is mosni, nem az ablakmoso folyadekkal oldom meg ezt a problemat :P ;]

(#22113) -v- válasza tboy93 (#22112) üzenetére


-v-
addikt

Naponta mosatod az autót? Autópályán ha jönnek a bogarak minden benzinkútnál megállsz lemosatni az autót, hogy tiszta legyen a szélvédő? Like a Sir :DDD
Vagy ez valami hobbiautó, ami nincs pályán használva, vagy esőben vagy hóban vagy poros időben, csak kizárólag szikrázó napsütésben miután lemosattad a kocsit? Eskü nem értem ...

[ Szerkesztve ]

(#22114) Qru válasza -v- (#22106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, nem mosom, azért nem fogy. Egyszerűen olyan a felhasználási terület, hogy nem szükséges.

#nincsbennetarcsi

(#22115) tomcsi23 válasza -v- (#22113) üzenetére


tomcsi23
veterán

Neki sem nagyon fogy. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22116) kisza25 válasza -v- (#22106) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én úgy vagyok, mint te, de van akit nem zavar. Főleg azokat nem akik közelre nem látnak jól, pl fater nyáron bogaraktól ki sem látni, én idegbajt kapnék, őt nem zavarja.
Haverom dettó, hetente lemossa a kocsit, akkor a szélvédőt is azt csá, nem vagyunk egyformák :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22117) szőröscica válasza -v- (#22106) üzenetére


szőröscica
addikt

És ezek mellett további hasznos felhasználási terület, hogy fényszórómosóval kombinálva ösztökélheted a mögötted közlekedőt a követési távolság betartására. :DDD

(#22118) tboy93 válasza -v- (#22113) üzenetére


tboy93
nagyúr

Városban/2 város között megy az 90%-ban. Szerintem kb. heti-2 heti szinten használom az ablakmosót, de persze van olyan nap amikor többször is... Nyáron 2x850km autópálya alatt szinte semmit nem használtam belőle. Inkább a lökősöm volt tiszta bogaras (jó, mondjuk visszafele esett az eső, az lemosta a nagyját a szélvédőről :P ).

[ Szerkesztve ]

(#22119) raczger válasza Qru (#22104) üzenetére


raczger
őstag

Na igen, ezeket nem tudom, ezért is lenne jó tudni pontosan, hogy mit önthetek bele.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22120) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#21565) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Qrunak ígértem, hogy írok beszámolót.
Múlthéten szerelőt kerestem váltó és kuplung cseréhez/javításhoz és végül a Guvillbaura esett a választás, mert egyrészt közel volt, másrészt Qru már járt náluk, igaz csak egyszerűbb munkával.
Telefonos egyeztetés alapján kuplung cserét javasoltak, bár én mondtam nekik, hogy lehet az is kell, de a váltóval biztos komoly gond van. Így du gyökkettővel elgurultam, leadtam az autót, megkaptam az átvételi lapot. Azt mondták, másnap reggel azzal kezdenek, de nem telt el egy óra sem, hívtak, hogy itt bizony tényleg komoly gond lesz a váltóval, ami költséges, várhatóan 150-170e között alakul.
Másnap bevittem az előleget, mi ha kicsit egyszerűen is, de papírozva lett. A váltó külső szakihoz került, aki szétszedte, felújította és mivel repedt volt a váltóház, így hegesztette is. Emellett komplett kuplung csere és folyadékok, a végösszeg 164e lett számlával és fél év garanciával az elvégzett munkára.

A munkát egy hétre vállalták, de szerencsére már szombaton átvehettem (5 nap). Ekkor jött az első meglepetés, nem nyit a riasztó, meg se nyikkan. Aztán a következő, nem nyit a központi sem, csak az adott ajtó. Végül a harmadik, indítás után mély rezonálás, amit hamar orvosoltak is, mivel csak egy csavar volt az okozója, amit vagy nem húztak meg kellően és/vagy a próba során fellazult.
A zárra és a riasztóra azonban nem tudtak mit mondani, mivel elmondásuk szerint, azonkívül hogy az akkut levették, nem nyúltak semmihez, ami ezekkel kapcsolatban lenne. Ez egyébként logikus is, viszont sokat nem segít rajtam.

Összességében elégedett voltam a munkával és a kommunikációval, viszont a meglazult csavar és a riasztó/központi zár problémája erősen árnyalja a képet.
Az váltó és kuplung 1 hét alatt nem produkált semmi hibát, így úgy tűnik az rendben is lesz

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22121) Snoop-y válasza fi:zi'k (#22120) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat az akku off elofordulhat hogy hatassal van a riasztora/kozponti zarra. (Pl Megane-nal ujra kellett tanitani az ablak mozgatast ha teljes aramtalanitas volt )
Biztositekok rendben vannak?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22122) TaaT válasza -v- (#22106) üzenetére


TaaT
veterán

A lapátoknak nem tesz jót ha azzal vakarod a bogarakat, arra ott vannak a benzinkutakon a vödrök meg a kefék. :)

Give them hell Ukraine!

(#22123) Qru válasza fi:zi'k (#22120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi. :R

Lehet újra kell tanítani, ha sokáig állt akksi nélkül akkor van amelyik felejt.

raczger: Most milyen színű van benne? Piros? Bár az inkább VAG-ban van, a japók általában a kéket teszik bele gyárilag.

Nem túl célszerű keverni, ha most pl kék van benne akkor ne tölts rá pirosat, vagy komplett csere vagy azonos színűt önts rá.

#nincsbennetarcsi

(#22124) kisza25 válasza TaaT (#22122) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha egyből lemosod akkor nem kell vakarni:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22125) stickermajom


stickermajom
addikt

Utólagos DRL-ekkel mik a tapasztalatok? Mennyire utaznak rá a rendőrök? Az ide vonatkozó rendeleteket ismerem, tudom hogy kell kinéznie, milyen típusúnak kell lennie stb., tényleg csak a tapasztalat érdekel, hogy ezért szedtek-e már ki valakit a forgalomból például.

(#22126) -v- válasza TaaT (#22122) üzenetére


-v-
addikt

Pont ez a lényege, azért mosod mert elcsattan egy bogár és nem várod meg hogy rászáradjon, mert ha azonnal lemosod még lejön valamennyi. Mellesleg egy hosszabb útnál nem állsz meg percenként minden kútnál mosogatni, nem? :P
Amúgy meg ki nem szarja le mi tesz jót a lapátnak meg mi nem, a lapát van értem, nem fordítva :)
Utazom, szaros az ablak, látni akarok, lemosom. ;)

(#22127) raczger válasza Qru (#22123) üzenetére


raczger
őstag

Most kék van benne

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22128) TaaT válasza -v- (#22126) üzenetére


TaaT
veterán

"Mellesleg egy hosszabb útnál nem állsz meg percenként minden kútnál mosogatni, nem?"

Persze, elég csak akkor megállni amikor neked van rá szükséged.

Még régen amikor fősuliról hoztam (200km) bagós havert és mondtam hogy hogy ilyen kis távon nem állunk meg akkor csak úgy pislogott hogy fog a nikotin adagjához hozzájutni. :D Aztán persze mégis megálltunk egy kis pihenőre. :)

stickermajom: "ezért szedtek-e már ki valakit a forgalomból például."

Felétek milyen sűrűn vannak ilyen ellenőrzések? Engem aszem 3éve állítottak meg utoljára, csak azért mert akkor volt a kóbász fesztivál és utaztak a rendőrök az ittas sofőrökre. Persze velem mellé fogtak. :)

Give them hell Ukraine!

(#22129) deicide válasza -v- (#22113) üzenetére


deicide
veterán

Nyáron 200-nál jöttek a bogarak, persze, de ezt úgy oldom meg, hogy ha reggel zavar, akkor bogároldós ablaktisztítóval átmegyek rajta, nem az ablakmosóval maszatolom. Meg az ablakmosó telekúrja a kasznit is a lével, azt meg nem szeretem. Csak ha nyálka van, akkor használom, így 1 év alatt nekem is 2x5L fogyott el.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22130) tboy93 válasza deicide (#22129) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a másik, utálom amikor az ablakmosótól ragad a kocsi :(

(#22131) szőröscica válasza deicide (#22129) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem kb. havi 5 liter az adagom, de csak mert keveset járok. 2 ezer km-en nem megy el több.

(#22132) AMD Power válasza TaaT (#22128) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem 2008 óta egyszer kérték el a jogsimat. 2010-ben. Azt is vasárnap éjszaka Budai rakparton.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22133) Qru válasza raczger (#22127) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor kéket tegyél bele. :K Ha koncentrátumot veszel akkor azt higitani kell deszt. vízzel.

#nincsbennetarcsi

(#22134) fi:zi'k válasza Qru (#22123) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, mehetek egy zárashoz is. Mondjuk legalább pörög a szakma, ha munkát adnak egymásnak. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22135) deicide válasza szőröscica (#22131) üzenetére


deicide
veterán

2k km --> 5L vs 22k km --> 10L, az szép difi. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22136) szőröscica válasza deicide (#22135) üzenetére


szőröscica
addikt

Engem nem zavar, ha ráfolyik a folyadék a motorháztetőre a lámpamosóról vagy a tetőről a szélvédőre, ellenben a picit is szutykos/bogaras szélvédő igen. :B

(#22137) #94529552 válasza ballington (#22097) üzenetére


#94529552
törölt tag

Inkább féltengelycsuklóra hajaz a jelenség. Kerékcsapágynál nem szűnne meg a zaj gázelvételkor, de miért nem nézeted meg egy szakival?

(#22138) deicide válasza szőröscica (#22136) üzenetére


deicide
veterán

Persze, nem vagyunk egyformák. Nekem a jobb1-ről szokott szólni esőben az utas, hogy miért nem törlöm a szélvédőt, fél, mert nem lát ki, én meg igen és nem zavar. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22139) kisza25 válasza TaaT (#22128) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

engem egy évben kb 5x igazoltatnak, itt Balatonon azért elég rendszeres az ellenőrzés, ezen kívűl faterral is igazoltattak 2x

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22140) kalmanchris válasza deicide (#22138) üzenetére


kalmanchris
tag

Tükör is be van hajtva? 😈

(#22141) stickermajom válasza TaaT (#22128) üzenetére


stickermajom
addikt

Esténként párszor megállítottak már szondáztatni. Mondjuk nem nagy spoileres tuningautóról van szó, lehet nem nagyon érdekli őket, illetve nem is tudnának belekötni semmibe.

(#22140) kalmanchris Persze, előre fele megy úgyis, így legalább csökken a légellenállás ;]

[ Szerkesztve ]

(#22142) kisza25 válasza stickermajom (#22141) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

erről egy opel corsa-s mókus ugrott be aki leszerelt ablaktörlőkkel és behajtott tükrökkel autózott a kisebb fogyasztás elérésének érdekében, most nem találom a cikket:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22143) Halver válasza TaaT (#22128) üzenetére


Halver
csendes tag

Persze, mert nálad csak kolbász volt.... :)

(#22144) Drakoo


Drakoo
tag

Sziasztok! Skoda Octavia 1 facelift kocsimba szeretnék sebváltó bőrt cserélni. Milyen méreteket kell figyelembe venni? :)

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#22145) Qru válasza kisza25 (#22142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Yarisos akire gondolsz: [link]

#nincsbennetarcsi

(#22146) kisza25 válasza Qru (#22145) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igazad van, de a kép miatt opel corsa maradt meg bennem :R
ez szerintetek miért lehet ilyen olcsó?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22147) deicide válasza kalmanchris (#22140) üzenetére


deicide
veterán

Parkoláskor általában igen.
De pályán is lehetne, mert hátrafelé nagyon nem szoktam nézni, viszonylag ritkán van olyan, hogy valami utolér és gyorsabban szeretne haladni. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22148) stickermajom válasza kisza25 (#22142) üzenetére


stickermajom
addikt

Van két haverom, akik egyszer nyáron klíma nélkül, országúton felhúzott ablakokkal mentek le a Balatonra, hogy spóroljanak. :DDD Azt hiszem ezt egyszer csinálták meg mindössze, talán nem véletlenül.

Más: Dugódíj legkorábban 2017-ben jöhet, és 10-15 milliárdot hozna évente a fővárosnak - mondta a főpolgármester

(#22149) kisza25 válasza stickermajom (#22148) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jobban jártak volna lehúzott ablakkal, alacsonyabb sebességgel:P
Van tapasztalatom a klíma nélküli autóval sajnos :D Én Ausztriába jártam ki vele :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22150) 8th


8th
addikt

[link] :D

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.