Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) runner 125 válasza Qru (#22399) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha kizárjuk a VAG-ot és a rétegmodelleket, akkor tényleg csak az marad.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22402) tresh válasza Qru (#22399) üzenetére


tresh
addikt

Sok csokiba fog ez kerülni neked ;]

(#22403) Qru válasza runner 125 (#22401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a K Opel nagy mákja.

tresh: Még jó, hogy nem csigát ígérem a nyerteseknek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22404) Gergőke88 válasza Qru (#22403) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nah akkor egy szavaz a Jaguarra ;)

(#22405) kaszaking


kaszaking
tag

Az év autójának én az Audi A4-et szavazom meg

(#22406) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem is az Astra lesz az év autója.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22407) gerii válasza -v- (#22386) üzenetére


gerii
addikt

TC-s térkép szar, pl Szolnokon csak 1 van, a többi térfigyelő. Az Origo-s cikkben pontosabb volt.
A videót megnézve elég durva miket tud, és hogy ilyen könnyen beállíthatják az élőképen mit figyeljen.
Bár jobban örülnék ha az utat amin van csinálnák inkább meg a benzinem adójából, a duplavályús sávok nem túl finomak esőben, főleg ha a szembejövő miatt valakinek bele kell mennie.

(#22408) szőröscica válasza gerii (#22407) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, a TC-s erősen hiányos, az M3-on két kamera is van, egyik sincs feltüntetve rajta.

(#22409) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#22156) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Továbbra is keresnék központihoz (és riasztóhoz) értő, megbízható szerelőt (ők lennének a villamosságisok?) az Örshöz minél közelebb. Bárkinek tipp, tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22410) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Audi A4
- BMW 7-series
- Jaguar XE
- Mazda MX-5
- Opel Astra
- Skoda Superb
- Volvo XC90

Hmm de ezek egy kategoria? Vagy mi? Viccess lenne ha az Opel Astra nyerne. Pakolhatnak abba akarmit de szerintem nem versenykepes a listaban szereplo autokkal.
Kb ahany auto annyi kategoria :D

Mondjuk ezek az ev autos dijak is kb ki fizet tobbet a bizottsagnak jatek.

Egyik evben a subaru csokolade blokkra epulo megoldasa (EJ257) volt az ev motorja ami gyari allapotban valo uzemeleskor is csoda ha megeri a 100.000 kilometert hengerfejesedes nelkul...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22411) Kornel


Kornel
veterán

Egy voks az XC90-re.

(#22412) TaaT válasza Snoop-y (#22410) üzenetére


TaaT
veterán

"Hmm de ezek egy kategoria?"

Nem, de nem is kell egy kategóriába esniük. :N

Give them hell Ukraine!

(#22413) Snoop-y válasza TaaT (#22412) üzenetére


Snoop-y
veterán

A kerdes nyilvanvaloan koltoi volt ;)
De
Akkor mi alapjan dontenek? :D

Mi alapjan lesz mondjuk egy 7-es BMW -nel jobb egy xc90? Tobb liba fer a csomagtartoba?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22414) TaaT válasza Snoop-y (#22413) üzenetére


TaaT
veterán

"Mi alapjan lesz mondjuk egy 7-es BMW -nel jobb egy xc90?"

Őt kérdezd ;) [link]

Give them hell Ukraine!

(#22415) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Milyen akkumulátort javasoltok egy 2010-es 1.6 benzin Lancerhez? Startstop rendszerrel van megáldva. Gyárilag egy 62Ah akku van benne, de már gyengélkedik. Bannernél kinéztem egy 62Ah 600A akkut, 21 lenne, egyelőre jobb ötletem nincs :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#22416) K Norbi válasza lehella (#22415) üzenetére


K Norbi
addikt

AGM akksi van benne gyárilag? mennyit jársz az autóval? akkumulátor töltőd van?

[ Szerkesztve ]

(#22417) lehella válasza K Norbi (#22416) üzenetére


lehella
senior tag

Nem, sima savas. Egész pontosan ez van benne. Naponta 2x20km az átlag, van töltőm de csak egy 2A max teljesítményű processzoros töltő.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#22418) MunezXBK válasza lehella (#22417) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Start-stophoz sima akksi?

(#22419) lehella válasza MunezXBK (#22418) üzenetére


lehella
senior tag

Ezekszerint :) Lehet ezért van az, hogy 5. évében már gyengélkedik indításnál.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#22420) Skillet válasza lehella (#22415) üzenetére


Skillet
addikt

Varta silver? Az esetleg jó lehet. Én azt venném.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22421) lehella válasza Skillet (#22420) üzenetére


lehella
senior tag

Vartát vettem másik két autóba az utóbbi években, de azok hagyományos benzinesek. Egy SilverDynamic 63Ah/610A már 24-ért van, jó lehetne, de:
Nem tudom eldönteni, hogy jó egy "hagyományos" akku és elég nézzem az Ah és az indítóáramot, vagy kimondott StartStop akkut nézzek? Például Banner PowerBull 63Ah/600A 21k vs Banner RunningBull 60Ah/560A 30k-ért de ez kimondott StartStop rendszerhez való és méretben ez fér be a motortérbe.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#22422) Declare válasza Snoop-y (#22413) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem inkabb olyasmi lehet, hogy a kategoriajaban, milyen helyet foglal el, miben több/jobb a vetelytarsainal, mennyit lepett elöre stb...ilyen teren is jol all az astra szenaja.

K astra: Jo arazasa van, oriasit lepett elöre, csomo uj fejlesztest pakoltak bele, allitolag az uj motorok is nagyon babak, olyan extrakat kinal, min a led matrix, masszazs üles, szellöztetessel stb....siman K astra eselyes szerintem is.

Xc90: nem erzem, hogy akar a q7, akar az x5 el szemben valami erdekeset mutatna fel...az üveg valtogombon kivül :) , illetve a forma is megoszto.

A4: botrany miatt tuti kiesik, pedig eselyes lehetne siman.

Superb: megint csak kötödik azert a botranyhoz, kuka

Jaguar: valahogy nagyon reeg auto, kell hozza egy eleterzes szvsz.

Bmw: allitolag sokat lepett elöre minden teren, klassz extrakkal, eselyes lehet...de a k astra jobban.

mazda: hat ezen megelpödnek :))

(#22423) Declare válasza Declare (#22422) üzenetére


Declare
őstag

Ja szoval a tippem az ev autoja cimre: Opel astra K :))

(#22424) tboy93 válasza Declare (#22422) üzenetére


tboy93
nagyúr

Xc90, mert eloben nagyot ut, telepakoltak ezermillio biztonsagi kutyuvel, sajat toresteszteken brutalisat mutatott, TC is volt ott asszem, volt egy ilyen dombrol ugratos arokba erkezos teszt, nagyon kemeny mit ved az auto. Emellett elegans, nem kelti az emberekben az azonnali irigyseget mint mondjuk egy x5-x6. Nekem kene, melle pedig egy mx5 is johetne, az is nagyon egyben van, de nem erzem akkora bravurnak. Volvora teszem a voksom :)

Az opel szep, jo, de szamomra semmi extra nincs benne, "nem kulonleges", persze lehet pont ettol fog nyerni, mert a masik ketto retegmodell.

(#22425) runner 125 válasza tboy93 (#22424) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eddig szinte mindig népautó nyert. Hiába adnám oda én is szívem szerint valamelyik prémiumnak, a nagy átlag számára azok nem elérhető modellek, ezért sokkal kisebb eséllyel indulnak a "címért".

VAG botrány miatt megbeszéltük h a Skoda, Audi vonal felejtős, XC90-nel együtt a többi rétegmodell, egyedül az Astra marad. Nem kérdés a továbbiakban szerintem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22426) Skillet válasza tboy93 (#22424) üzenetére


Skillet
addikt

Nézőpont kérdése. Nálam egyetlen bmw sem üti meg az irigységi mutatót :D :D
De amúgy tényleg ízlések és pofonok... én pl jelen esetben is 7 dobozt látok csúszni, szemben a széllel.
Egyik sem fogott meg.
Ellenben például egy is300h nem szar... szerintem (bár a motorválaszték vicc :D ). De az is csak élőben. És csak bizonyos színek állnak neki jól. Pedig aki ismer, tudja, ritkán mondok olyat egy autóra, hogy na ez tetszik.
Hacsak nem a 90-es 2000-es évek vasairól van szó :) ott tudnék válogatni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22427) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Nehogymá' olyan nyerjen, amire nem jött tipp, szóval az esélytelenség nyugalmával: BMW 7 series. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22428) Declare válasza tboy93 (#22424) üzenetére


Declare
őstag

Azert mondom, hogy megoszto ;) nekem kepeken nagyon tetszett...aztan elöben mar egyaltalan nem annyira. Az eleje hivalkodobb, mint egy audi/bmw....a hatulja meg nekem csak szimplan ronda :(

Biztonsag az mindig is vedjegye volt a volvonak, de nem hiszem, hogy olyan kimagasloan jobban ved, mint egy q7 pl, arrol nem beszelve, hogy teszteken motorikusan is alulmarad pl az audival szemben.

Szoval en tovabbra is azt mondom, hogy csecse az üveg valtogomb, de kb ennyi. szvsz persze :)

Az astra viszont minden teren nagyot lepett elöre, raadasul olyan extrakat emelt be, amik a kategoriaban egyediek...amiket irtam....pl meg egy mondeonak sincs olyan ülese, amit az astraba rendelhetsz....vagy led lampaja, arrol nem is beszelve, hogy az opel led matrix lampa, allitolag a legjobbak között van, mas brandekkel összehasonlitva is.

(#22429) Gergőke88 válasza tomcsi23 (#22427) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezt már lestipistopiztam a Jaguarral :D

(#22430) Qru válasza Skillet (#22426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

IS300 nagyon baba. Múltkor a M0-nál láttam egyet kékben. Gyönyörű az az autó.
Bekóstoltam ahogy lefordultunk a 11-esre de úgy ott hagyott mint eb a szaharát. :DDD

Csak Endrén az első lámpánál értem utol.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22431) tomcsi23 válasza Gergőke88 (#22429) üzenetére


tomcsi23
veterán

:F Arra már volt szavazat. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22432) Snoop-y válasza Qru (#22430) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne szivassal mar nem lep az olyan nagyot vagy vegyel egy sziszegos bubut akkor nem lesz ilyen problema ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22433) Morris


Morris
veterán

Hozzájárulnék egy vote-tal azasztrához! :)

(#22434) Qru válasza Snoop-y (#22432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egy rakéta persze de nem tudtam lenyomni lendületből.

Ha tudnám se lennék hajlandó egy olyat tankolni. :D De majd ha nyerek a lottón. :K

mod:

Amúgy most a 3.0 H6 Legákat nézegetem. Ahogy látom +1 litert kér csak az enyémhez képest. Az még éppen beleférne... :U

Olajcserén pont egy olyan volt előttem a subi szervizben, tulajjal dumcsiztam, azt mondja főként elővárosi közlekedéssel 9,3-9,6 körül eszik (és automata volt ráadásul).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22435) tresh válasza Qru (#22434) üzenetére


tresh
addikt

Két napig jó lennél vele a maradék napokba meg ott a jazz ;]

(#22436) tomcsi23 válasza tresh (#22435) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vagy a csalós CR. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22437) Qru válasza tresh (#22435) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D Jogos.

Igazából el kéne adni az egyiket, kár hogy egyik se ér semmit. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22438) Morris válasza Qru (#22437) üzenetére


Morris
veterán

jazz? hm...óvan az a pénz amiért átveszem! ;] :D

(#22439) K Norbi


K Norbi
addikt

Qru én az Opel Astrára adom le szavazatomat. :D

[ Szerkesztve ]

(#22440) -v- válasza Qru (#22434) üzenetére


-v-
addikt

Én is nézegetem őket, de az a baj még a náciknál is kevés van .. mondjuk nekem automata kéne :)
Outbackben is jöhetne.

(#22441) szőröscica


szőröscica
addikt

Bármennyire utálod, ha macskák járják össze éjjel az autódat, ne ijessz rájuk, ha a motorháztetőn pihennek. Már a SICCCC kimondásának pillanatában éreztem, hogy ez rossz döntés volt: reggel pedig meggyőződhettem arról, hogy valóban kis karmaikat használták a lendületvételhez, így legalább 10 masszív karccal gazdagodtam. :DDD :(

Munez úr polírozhatja majd tavasszal.

(#22442) Qru válasza tomcsi23 (#22436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy megkedveltem ezt a csalós vágent. Most már 190k van benne és tök patent, ha most vennék autót lehet beleugranék egy ilyenbe. :U

Lécci ezt a Subis pajtásaimnak ne reklámozd mert instant kitagadnak. :D

Morris: Hát a többi ember is így gondolja... Ősök Puntója 1 max 2 évet bír már csak (így is alig ment át a műszakin :( ) annak helyét fogja átvenni.

rvilike: Csak manuális. Az egy ősrégi buta automata váltó nem csak megöli a lelkét a kocsinak de sokat is zabál vele. Haver 2.0i Forijában az van idegesítően buta. 40-nél még 1-esben van a váltó... :Y :W

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22443) mdani01 válasza Qru (#22442) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ha most vennél autót másik Bubut vennél :D

Én masodik autonak ilyen nagyobb sedan kombit vennék, vagnal nezledonek passat/suberb vonalon. Vaagy egy Vitara.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#22444) -v- válasza Qru (#22442) üzenetére


-v-
addikt

Ahha... hát manuális a 'szomnak se kell már, akkor kuka :)

(#22445) tboy93 válasza Skillet (#22426) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az átlag emberben rossz érzést kelt egy x5-x6, kialakult róla egy sztereotípia, hogy bunkó k*csög béemvés, összelopta a vagyonát. Egy volvo-hoz ez nem társul annyira, persze simán lehet a való életben épp fordítva is a dolog :) Ha cég vezetőként egy suvot akarnék, akkor ezerszer inkább egy xc90, az nem annyira hivalkodó mint egy böhöm bömös, cserébe elegáns (számomra legalábbis). Ha nem lennék full japán párti, akkor a volvo háza táján nézelődnék, az tuti :))

Itt ki a topikgazda?

[ Szerkesztve ]

(#22446) Qru válasza mdani01 (#22443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát biztos másikat. :K Egy kompromisszumosat akartam de így 2 év együttélés után be kell látnom ami mindenre jó az semmire. :D

Családinak nem jó mert nem elég nagy, nem eszik ugyan sokat de azért keveset sem cserébe azért nem megy rosszul de jól sem.

#nincsbennetarcsi

(#22447) tboy93 válasza mdani01 (#22443) üzenetére


tboy93
nagyúr

Accord kombi mx5/s2000 páros nálam az "álom", asszony járhatna a kombival én meg a roadsterrel ;] Kár, hogy egyik autóra sincs pénzem, illetve ha lenne se menne bele ebbe az összeállításba :DDD :O

(#22448) mdani01 válasza Qru (#22446) üzenetére


mdani01
aktív tag

Egyszóval marad ami van :)

iPhone 6S SpaceGray

(#22449) Skillet válasza Qru (#22430) üzenetére


Skillet
addikt

mármint a 300h :)
egyébként nem egy erőgép, de szépen halad. 8 körüli a 0-100.
a következő modellben már valami V6-ost emlegetnek... végre :) jövőre? összkerék, 250 ló :)

(#22447) tboy93
s2000-ről nekem mindig sacc ez ugrik be. full csajos autó (mondjuk mx5 is)... de biztos jó :B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22450) Declare válasza tboy93 (#22445) üzenetére


Declare
őstag

Tök mind1 mit veszel, az atlag aljamagyar ugyis gyülölni fog. Nagy, terepjaro, akkor rohadj meg....mert ö 100 ezret keres, tehat nyilvan valo, hogy te lopsz....mashogy egyertelmü, hogy nem lehet :U

Lattad mar elöben az xc90 et? :D minimum annyira hivalkodo, mint egy q7/x5. Nem veletlen volt anno a balatonsoundos hecc video sem, amikor egy xc90 el mentek el csajokat felszedni (444!)....ugyan ugy ugrottak befele, mint barmilyen bmw be vagy audiba. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.