Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Kornel válasza V.Stryker (#22950) üzenetére


Kornel
veterán

2001-es mondeoval csak korlatozottan tudod hasznalni ezeket, foleg ha tddi, ott rendes diagot csak bosch kts-el tudsz csinalni.
Az ujabb tipusokkal biztos mukodnie kell, de en nem ilyet vennek, ezek tobbsege hamis, ami nem is mukodik, csak akkor derul ki, amikor megkapod.
Ez a tipus tobbunknek bevalt mar, ki be kapcsolhato, tehat bedugva is hagyhatod, nem fogja leszivni az akksit.
[link]

(#22952) szőröscica válasza Kornel (#22951) üzenetére


szőröscica
addikt

Laptoppal használod vagy telefonnal?

(#22953) Kornel válasza szőröscica (#22952) üzenetére


Kornel
veterán

Telefonnal hasznalom, de az a kek csoda ami 1000 ft, az mind telefonnal, mind laptoppal hasznalhatatlan. Volt szerencsem 1-2-hoz :)
Egy volt, ami mukodott is ;)

(#22954) MunezXBK válasza Kornel (#22953) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Működik, csak válogatós.

97-es 156-on pl. simán megy, enyémmel nem.

(#22955) Kornel válasza MunezXBK (#22954) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, ami mukodik sz valogatos.
De van belole total hamis is, ami semmivel nem mukodik.
A linkelt feher vgate megbizhato eladotol szerintem jobb vetel.

(#22956) tboy93 válasza Kornel (#22953) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem mukodott telefonnal, igaz nem minden alkalmazassal. 2005-os chevi kalos, 2002-es 1.0 swift, 2001-es 7gen civic mind kommunikalt vele.

(#22957) Kornel válasza tboy93 (#22956) üzenetére


Kornel
veterán

Mondom, ha nem hamisat fogsz ki lehet...
Aki bevallalja az vegye :)

Sot.. Oda is adok egyet akinek kell, itt figyel a kocsiba egy, nem kommunikal a ss-al, massal elvileg megy/ment.

[ Szerkesztve ]

(#22958) TheProb


TheProb
veterán

Nemrég mentem kicsit a kocsival, (utoljára kedden mentem vele) és mikor rükvercbe akartam tenni akkor az istenért sem tudtam. Csináltam már minden, kuplunk ki-be, kicsit előrébb gurultam, de semmi. Kb 5 percig "cibáltam" a váltót mire nagy nehezen sikerült a dolog... Után még próbálgattam párszor, de hol sikerült hol nem. Mire hazaértem (az egész volt kb 6km) már 10/8x sikerült a váltás, de eléggé felbaszta az agyamat. Ez mitől lehet? Hideggel összefügghet? Csak a "R"-t nem vette be, 1-5ig simán tudtam váltogatni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22959) szőröscica


szőröscica
addikt

Kicseréltem a vízhőfokjeladót. Gyárilag Made in Luxembourg volt benne, ha jól olvasom le, Elth márkájú. Most egy Facet nevű olasz ment bele, egyébként tökéletesen egyformán néznek ki. Kedden kiderül, hogy mit mutat, addig garázsból indul az autó, a 11 fokos hőmérséklet mellett pedig már nem produkálja a fulladást. Kedd reggel lesz az első alkalom, hogy udvaron éjszakázik.

Remélem a logikázásom helyes volt, és legalább ez a hiba megoldódik, a váltófelújítás úgyis elkerülhetetlen.

(#22960) -v- válasza szőröscica (#22959) üzenetére


-v-
addikt

Az a fő, hogy mi ne maradjunk le semmi apró részletről. :DDD

(#22961) MunezXBK válasza szőröscica (#22959) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én a hőgombával szopiztam, végül a Facet lett megfelelő.

A másikat nem fogta a helyére a stift, mert, hogy nem is volt méretpontos. :D

Nem értettem hova megy el a fagyálló. :(((

(#22962) #94529552 válasza TheProb (#22958) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a hideg miatt lehet ez. Vagy a váltókar és a hozzá kapcsolódó mechanika, rudazat, stb., vagy a kuplung miatt. Ilyen esetben meg kell próbálni betenni R-be, és persze a kuplungot benyomva indítani. De a legjobb megnézetni egy szakival.

(#22963) hroberto


hroberto
addikt

10 biztos jel, hogy Magyarországon autózol.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22964) TaaT válasza hroberto (#22963) üzenetére


TaaT
veterán

vótmá :)

Give them hell Ukraine!

(#22965) hroberto válasza TaaT (#22964) üzenetére


hroberto
addikt

Bocsi! :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22966) TaaT válasza hroberto (#22965) üzenetére


TaaT
veterán

Ezért az idézetért jegyeztem meg :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#22967) hroberto válasza TaaT (#22966) üzenetére


hroberto
addikt

Vicces, de sajnos nagyon igaz...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22968) Kornel


Kornel
veterán

Én nem értek valamit, vagy az emberek nagy részét nem kéne kiengedni az útra?
M3 Hatvantól 80-90 között lehetett haladni, baleset nem volt, az ok egyszerű, a belső sávból senki se volt képes lehúzódni...
Utána valami BMW valami kék villogó imitálással előre tudott haladni nagy nehezen, közben sikerült kicsit előre is haladni, de utána ugyanúgy beálltak max. 100-ra a belsőben.
Komolyan, erre kéne kamera, aztán menjen a 30k ezért is!
:W

(#22969) V.Stryker válasza Kornel (#22968) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És ha jobbról megelőződ, akkor te vagy a szabálytalan türelmelten k.cs.g. :W Ugyanez van nyáron a balcsi felé...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22970) TheProb válasza #94529552 (#22962) üzenetére


TheProb
veterán

Próbáltam én mindent... A legjobb, hogy pont olyan helyen csinálta ezt ahol muszáj volt tolatnom, szal hatványozottan lettem ideges... De majd a szerelő meg mondja, csak addig jussak is el...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22971) -v- válasza V.Stryker (#22969) üzenetére


-v-
addikt

Nem vagy szabálytalan.

(#22972) V.Stryker válasza -v- (#22971) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, igen. Idén volt róla cikkezés az indexen, hogy ha elhaladásnak álcázod az előzést, akkor legális. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22973) szőröscica válasza TheProb (#22970) üzenetére


szőröscica
addikt

Mondtam, hogy vedd meg az enyém. Igaz a váltó abban sem tökéletes, de tolatni lehet vele, és van öt előremeneti fokozat is, ami gond nélkül használható. :DDD

(#22974) -v- válasza szőröscica (#22973) üzenetére


-v-
addikt

Ráadásul csak 5.61543 litert fogyaszt nem? ;] :))

(#22972) V.Stryker: én már nem szoktam ebből túl nagy problémát csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#22975) Kornel válasza -v- (#22974) üzenetére


Kornel
veterán

Most majdnem volt ebbol tomegkarambol.
En turelmesen kivartam, amig haladni tudok, (vagy beall elem egy bmw kamu villogoval :D) de voltak idiotak, akik leszoritgattak es a ket sav kozott kerulgettek a sort, azert eleg meredek volt.
Mondjuk a vegen, amikor belathatoan ures volt a.kulso, volt olyan, hogy villogtam, hogy terjen eszhez...
Valami nagy valtozas kellene ide, ez igy egyenes ut a tomegkarambolokhoz.

(#22976) szabonagyur válasza Kornel (#22975) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valami nagy valtozas kellene ide, ez igy egyenes ut a tomegkarambolokhoz.
Szigorún büntetni az összes ilyen majmot, de ugye sosem azért büntetnek vagy azt akit a veszélyes helyzetet generálja... (én ma az összes gyalogost aki ugrált a 4 sávoson keresztül leültetném pihenni akár 1-2 napra, hogy ne az életével játszon).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22977) -v- válasza Kornel (#22975) üzenetére


-v-
addikt

Persze, szerinted miért áll az M7 nyáron minden hétvégén :)

(#22978) Kornel válasza szabonagyur (#22976) üzenetére


Kornel
veterán

Egyetertunk.

[rvilike]: szerencsere nem jarok arra.

De ettol fuggetlenul az nem megoldas, hogy maradjon minden igy...

[ Szerkesztve ]

(#22979) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nyugi srácok, szeretet ünnepe van ;)

Nincs közúti/közlekedési rendőr sajnos, aki az ilyenekre figyelne. Engem halálosan idegesít, amikor valaki atom szabálytalanul gyalog megy át a blahán keresztbe. Életveszély. Anno ilyenért úgy leb***ott a jard hogy na, rossz esetben büntetett is. A béna autós a másik, feltartásért, cikázásért, index elmulasztásáért, ködlámpa indokolatlan használatáért, autópályán jobbról előzés, középső sávban utazás, stb. azonnal 5-15ezres bünti. Helyben! De nem is figyeli senki, az önjelölt rendőr, aki meg feltartja a másikat, meg integet, nevelni próbál, meg felesleges. Az ilyen kőagyú buta szabálytalankodókat büntetni kell és hatóságilag le***szni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22980) szabonagyur válasza Tsebacsi (#22979) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látod ez a baj, hogy nincs erre rendőr, de amikor meg villogó kocsival áll be a parkba, hogy ő bizony kávét iszik arra van esze.
Meg személyes meglátásom szerint nem kéne ide se sok rendőr, se nagy dolog, csak végezni a munkát, ránézni az autópálya kamerára és szépen kigurulni és helyre rakni a hülyét aki miatt áll a sor, stb.

De igazából nem is tőlük várok el valamit, hanem legyen esze a gyalogosnak főleg, ha előtte pár nappal tőle 20 centire már kilapult egy társa. (szegény kamionos tuti meghurcolják miatt pedig középső korláton ugrott!!! át a hülye pali).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22981) tomiii. válasza szabonagyur (#22976) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az én kedvencem a saját sávomba átlógó szembejövő autó... havonta egy olyan, hogy le kell mennem az útról miattuk, tuti van, :W

(#22982) Qru válasza Kornel (#22968) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most az M3-on volt egy 3-as touring aki megunta és végisöpört a leállósávon. Azért annak is kijárna egy külön dícséret. :(

#nincsbennetarcsi

(#22983) K Norbi válasza Qru (#22982) üzenetére


K Norbi
addikt

Teli van állatokkal a pálya Bmw-k 160 alatt egy sem megy. :(( Ez kéne ezek ellen [link]

[ Szerkesztve ]

(#22984) TaaT válasza K Norbi (#22983) üzenetére


TaaT
veterán

Tuti ezt is meg tudnák csinálni idehaza hogy akkor is büntessen ha nem hajtottál gyorsan :(((

Give them hell Ukraine!

(#22985) Qru válasza K Norbi (#22983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menjen engem nem zavar, viszont ha feltartanak az annál inkább bosszant.

mod:

TaaT: Nem tudnak belenyúlni elvileg... Elvileg. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22986) Kornel válasza Qru (#22982) üzenetére


Kornel
veterán

A kek villogos bmw se volt semmi, gondolkoztam is, hogy kene egy ilyen, de a suzukiban senki se venne komyan :D

(#22987) szabonagyur válasza Kornel (#22986) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért kéne neked valami kürt :D

(#22988) kornelka: az nem olyan, az mindenkinek van. Klasszikus kürt kéne, bár lehet a karácsonyfaizzó is látványos lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22988) Kornel válasza szabonagyur (#22987) üzenetére


Kornel
veterán

A dudat hasznalom ám ;)

(#22989) TaaT válasza szabonagyur (#22987) üzenetére


TaaT
veterán

;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#22990) Winne válasza kisza25 (#22947) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Holnap reggel mondja meg mikor tudja megnézni. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#22991) Kornel válasza TaaT (#22989) üzenetére


Kornel
veterán

Ebbe belekotnenek a fakabatek? ;)

(#22992) TaaT válasza Kornel (#22991) üzenetére


TaaT
veterán

Mindenbizonnyal.

De biztos vannak kisebb/halkabb kürtök amik még egész kényelmesen elférnek a motortérben, és beledudálhatod velük a biciklist az árokba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#22993) Kornel válasza TaaT (#22992) üzenetére


Kornel
veterán

Megfontolando :)

(#22994) Tsebacsi válasza TaaT (#22992) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C :R Egy jó kis ködkürt nyamm :D Én azokra is nyomnám akik vezetés közben telefonálnak/smseznek...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22995) trassher válasza TaaT (#22989) üzenetére


trassher
addikt

Megy ez diszkrétebben is. ;]

Redmi Note 7

(#22996) EQMontoya válasza TaaT (#22989) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jól jött volna ma, amikor a kis köcsög puntos 45-tel haladt a Hungária belső sávjában, majd amikor ravillogtam, akkor nem sávot váltott, nem gyorsított, hanem elkezdett fekezgetni. Egy idő után eldurrant az agyam, hát kikerültem jobbról és én is fékteszteltem egyet. Nem vagyok rá büszke, de annyira felb@szott, hogy majdnem ki is szálltam érvelni.

Same rules apply!

(#22997) Qru válasza Kornel (#22986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: az tök illegális, ha meglátja egy rendőr nagyon csúnyán meg...büntetik érte ha nem jogosult a megkülönböztető jelzés használatára és/vagy indokolatlanul használja.

2: a fény és hangjelzés egyidejű használata minősül csak megkülönböztető jelzésnek, ha csak villog akkor (szabály szerint) nem kell elsőbbséget adnod neki.

Am jah az M3-on annyi gyökér mozgó útakadály volt... :W Múltkor Gödöllő előtti emelkedőn a kapaszkodósávon zúgott el egy Audis, na nekem sem kellett több vissza 4-be padló és szépen irány utána.

#nincsbennetarcsi

(#22998) kisza25 válasza EQMontoya (#22996) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sajnos nekem is elgurul néha, volt egy eset mikor 100-al haladtam országúton és kifordult elém egy autós és még csak nem is erőlködött, hogy felgyorsítson, satufékkel tudtam mögötte megállni. Közben komótosan gyorsított, párom már ekkor nyugtatott, hogy hagyjam:D
Megelőztem és addig fékeztem amíg megálltunk, majd padlógázzal ott hagytam, jót tett a kis lelkemnek, az ilyen nyomi még csak azt sem tudja szerintem miért csináltam :W

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#22999) K Norbi válasza Qru (#22997) üzenetére


K Norbi
addikt

[link] ;] 2:15 től indul a buli, nem bírnak vele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23000) stickermajom válasza K Norbi (#22999) üzenetére


stickermajom
addikt

Mikor próbálják kiszedni és nekiáll simogatni a yard fejét :C :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.