Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Winne


Winne
nagyúr

Urak egy negyed órája hazaértem és ahogy megálltam a kapu előtt, hogy kinyissam és bejárjak, utána már nem tudtam sebességbe tenni az autót, nem vette a fokozatokat, ahogy próbáltam betolni valamelyikbe már esett le a fordulat és persze nem vette a fokozatot. Üresben maradt, lehetett tolni a gépet. Megállítottam az autót, úgy be tudtam tenni fokozatba, bejártam, majd mikor megálltam és kihúztam üresbe, utána már ugyanúgy nem lehetett betenni egyik fokozatba sem. A kuplung érzésre fémes lett, kb. áprilisban volt cserélve, LUK-os lett beletéve.

Mi a diagnózis?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#22902) tomiii. válasza Winne (#22901) üzenetére


tomiii.
aktív tag

valami elromlott.

;]

(#22903) Skillet válasza Winne (#22901) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem kuplung. Kompletten lett cserélve minden?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22904) MunezXBK válasza Skillet (#22903) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tartom és emelem egy munkahengerrel. :D

(#22905) Nkboy válasza MunezXBK (#22904) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha a munkahenger a hibás, akkor beesik a pedál nem?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#22906) Winne válasza Skillet (#22903) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen. Vasárnap már mennem kell dolgozni és nincs pofám felhívni a szerelőt. :(

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#22907) kaszaking


kaszaking
tag

Emberek! Ha van 20 méteren át köd és utána tiszta látási viszonyok vannak akkor 10/8 autós miért használja a ködlámpát lakott területen belül és kívül egyaránt? Az világos hogy ez megvéd hátulról egy pajzsként de ha a szemébe reflektorozol hátulról nem érti a célzást

(#22908) szabonagyur válasza kaszaking (#22907) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Sokan nem tudják, hogy mire való.
2. Sokan csak bekapcsolni tudják.

Én sokszor nyáron, szürkületben is látom, hogy egyesek azzal jönnek mennek mert há' világít.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22909) TaaT válasza kaszaking (#22907) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#22910) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Kellemes Ünnepeket! :))

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#22911) AMD Power válasza }{3@Đ$}{0ot (#22910) üzenetére


AMD Power
titán

Neked is! :R

Az létezhet ,hogy OMV a MaxxMotion 95-től , melegen a motor halkabban jár?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22912) kisza25 válasza Winne (#22901) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kuplung, nem tudom milyen autó, de nekem volt, hogy elszakadt és csere után pár hónappal megint, mert szarul csinálták meg
Kuplung nélkül is lehet közlekedni, ha muszáj
1-be rakod mikor még áll a motor, elkezdesz indítózni kis gázzal és már megy is, 2-3000 fordulat között váltani is lehet gázelvétellel

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22913) EQMontoya válasza Winne (#22901) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kuplung munkahengerre gyanakodnék, de lehet, hogy csak szétesett valami. Kinyomó is beszarhatott, de annak hangja is lenne.

Same rules apply!

(#22914) #94529552 válasza kisza25 (#22912) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kuplung nélkül is lehet közlekedni
Lehet, de nem érdemes, mert még a váltót is könnyen tönkreteheti.

(#22915) EQMontoya válasza #94529552 (#22914) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagyon ügyesen kell váltogatni, és az elindulás-megállással szopás lesz mindenhogy. Főleg az indulással.

Same rules apply!

(#22916) kisza25 válasza #94529552 (#22914) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt írtam, ha muszáj, vasárnap mennie kell, addig nem lesz szerelő, ha csak nincs valami cimbije. Én 1x 2hétig jártam így, mert reggeltől estig melóztam, nem örültem neki én sem, de legalább tudtam járni melózni :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22917) #94529552 válasza EQMontoya (#22915) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így van, nem olyan egyszerű az, mint mondani, meg ahogy mondtad, bármi széteshetett rajta, és csak nagyobb kárt csinálhat, vagy simán lerobbanhat útközben. Szokták volt mondani, hogy kis bajból lesz a nagy.

(#22918) kaszaking


kaszaking
tag

Pollen és levegőszűrőnél pár mm-es eltérés sokat számít? Nézegetem ezeket és több termék közt van szélességbe (max 4-6mm) magasságba (max 2 mm) eltérés. Mindegyiket írják hogy jó az autómba. Mindegy, hogy melyiket rendelem meg? A nagyobb is beszerelhető?

(#22919) TaaT válasza kaszaking (#22918) üzenetére


TaaT
veterán

Az hogy maga a szűrő milyen magas vastag nem számít amíg befér, ez főleg a levegőszűrőnél van így. Viszont szélesség hosszúság passzentosnak kell lennie, különben nem fog tömíteni. Pollenszűrőnél is lehet ilyen játéktér, de nem minden esetben.

Szerintem csak az adatokat adták meg rosszul, valszeg mind egyforma lesz.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#22920) TaaT


TaaT
veterán

Fu ez a szuszka, simán elmenne valami feltörekvő kínai belpiacos autónak :o [link]

Give them hell Ukraine!

(#22921) kaszaking válasza TaaT (#22919) üzenetére


kaszaking
tag

Példának itt van 4 szűrő. Mindegyiknél más értékek vannak. Pár mm az eltérés köztük

1
2
3
4

(#22922) TaaT válasza kaszaking (#22921) üzenetére


TaaT
veterán

Ezek mennek az enyémbe :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#22923) Reaper válasza kaszaking (#22907) üzenetére


Reaper
őstag

Én amikor jöttem haza a 4esen előttem egy fehér Thalia ment, egyszer csak felkapcsolta a ködzárót, refivel jeleztem neki, hogy nem kéne, szerencsére kapcsolt.
Ma viszont Szentesen jártam, egy kis Cinquecentot akartam megelőzni, 40 körül poroszkált előttem, ez igen látványosra sikeredett, ugyanis úgy megindult az autó hátulja, hogy alig szedtem össze, pedig nem nagy gázzal indultam, semmi. Szóval vigyázzatok, mert nagyon sok út rettenetesen sáros, és mocskosul csúszik, mindenki érjen haza épségben!

(#22924) Skillet válasza #94529552 (#22917) üzenetére


Skillet
addikt

Én nem járnék vele. Viszont a gond az, hogy lehet, már csak jövőre fog menni ez a dolog. Én akiket ismerek szerelőket, január 5-én kezdenek.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22925) #94529552 válasza Skillet (#22924) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát igen, őket is meg lehet érteni, de hibás autóval járni sem egy életbiztosítás. Bár tudom, hogy nagyon rosszkor jöhet bárkinek egy hasonló meghibásodás, de valahogy csak át kell hidalni ezt a pár napot. Talán nem elképzelhetetlen 28-án még szerelőt, vagy szervizt találni.

(#22926) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Halihó, E36 kupé Budapestre A-ból B-be mennyire tűnik nonszensznek? Ez például tetszik, bár a belsejéről nincs kép és az mindig gyanús. Gondolom, alkatrész fillérekért van hozzá, szerelő meg talán akad, aki ért is ahhoz, hogyan kell őket beszerelni :)

(#22927) tomiii. válasza Alvin_ti4200 (#22926) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez a sajátértékrendedtől függ :D ha a pénz számít veszel egy swiftet, ha te BMW-t akarsz, akkor BMW-vel jársz :D(bár a BMW+plusz kávédaráló motor híve nem vagyok :B ) Alkatrész ár nem vészes, meg bonyolultnak se bonyolult szerkezetek ezek.

(#22928) EQMontoya válasza Alvin_ti4200 (#22926) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem vállalható, de a 316i a káeurópai nincsrápénzem BMW. :)

Same rules apply!

(#22929) Veron válasza mycso (#22899) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm neked és Prominak is.
Akkor első körben kicsit megtisztítom, aztán ha nem segít, akkor megnézetem. Mert nekem fogalmam nincs hova és hogyan építettek be.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#22930) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Szövetkárpitból a nyári izzadságfoltokat mivel lehetne házilag eltüntetni?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22931) darál0w válasza Richard! (#22930) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem ablaktisztító bevált...:D

nem autos szélvédőmoso, hanem a lakásba valo ablaktisztito...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22932) Richard! válasza darál0w (#22931) üzenetére


Richard!
addikt

Nem fehéredett ki?
Szivacs vagy esetleg a polírkendő a megfelelőbb célszerszám?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22933) hroberto válasza Richard! (#22930) üzenetére


hroberto
veterán

Én Vanish-el tisztítottam mindig.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22934) Skillet válasza Alvin_ti4200 (#22926) üzenetére


Skillet
addikt

Ha valaha bimmert vennék (ez sosem fog megesni) akkor az tuti nem egy 316 lenne :)

(#22925) Pumma
Szervizt/szerelőt találni nem lehetetlen.... de tuti nem vinném be akárhová. Bármi van, én megvárom a saját szerelőmet.
De mindenki csinálja úgy, ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22935) darál0w válasza Richard! (#22932) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem....ráfujtam...habzott...microszálassal letöröltem, eltűnt a folt...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22936) máyköl


máyköl
veterán

93 -as, ezres swift:
Pénteken estefele megálltam vele valahol, kb. 2 órára, kint a ködös időben. Utána indításnál gyújtás, majd indít, de csak rángatta a motort, nem indult. Kulcs ki, mégegyszer, semmi. Harmadszor is, akkor már hosszabb ideig húztam rá a kulcsot, kis rángatás után beindította. Így jöttem haza vele, majd péntek este letettem. Tegnap állt végig, ma is, csak most este kiszaladtam, hogy lecsekkoljam, megint csinálja -e. A tünet ugyanez, csak most abszolút nem sikerült beindítani, hiába rángattam hosszabban. Akksi nem merült le.
Tippek mi lehet a gond/mivel próbálkozzak?

(#22937) szőröscica válasza máyköl (#22936) üzenetére


szőröscica
addikt

[link]

Én megpróbálnám beindítani.

(#22938) Richard! válasza darál0w (#22935) üzenetére


Richard!
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek. Vanish nincs itthon, de holnap nekiugrok ablaktisztítóval. Remélem elérem vele a kívánt hatást :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22939) Richard! válasza máyköl (#22936) üzenetére


Richard!
addikt

Üzemanyagszivattyú?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22940) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

C corsa gyári rádiójának a multikormány vezérlését össze tudom házasítani másik fejegységgel? Ha igen ennek milyen költségei lehetnek? A ma kapható nem túl drága, - mondjuk 30 ezres - árkategóriájú fejegységek elő vannak erre készítve?

Köszi!
T

(#22941) rbalint88 válasza tomi5244 (#22940) üzenetére


rbalint88
addikt

ha össze is tudod kötni, mert megfelelő fejegységet veszel, az 15-16ezer forinttól indul alkatrészáron és az csak egyféle autó és egyféle rádió (általában egy márkához vagy e márka adott évjáratú rádióihoz jó) összekötésére való. szóval ha rádiócsere vagy autócsere van, akkor az a nagyságrendileg 20 rugó ment a levesbe.

(#22942) EQMontoya válasza Richard! (#22930) üzenetére


EQMontoya
veterán

Cigarettával kiégetéssel. :))

Same rules apply!

(#22943) Skillet válasza TaaT (#22920) üzenetére


Skillet
addikt

Kínai belpiacos? :D
De az a négy kis oreo keksz.... :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22944) Winne válasza kisza25 (#22912) üzenetére


Winne
nagyúr

Így biztos nem megyek vele, mert ahogy viselkedett, tuti csak nagyobb baja lenne. Megpróbálom összeegyeztetni ezt a maradék 5 napot, de ilyenkor érzi igazán az ember, hogy mennyire alapnak tűnik, hogy az autó működik és csak bele kell ülni és menni... :(((

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#22945) Richard! válasza EQMontoya (#22942) üzenetére


Richard!
addikt

Kössz, nem dohányzom, az autó is cigarettafüst mentes és az is marad, amíg én vagyok a gazdája :K ;)

Mindenesetre köszi a tippet. Ha lesz egy japán autóm, mindenképp ki fogom próbálni rajta :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22946) EQMontoya válasza Richard! (#22945) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagyon szívesen. :))
Egyébként hogy lehet foltosra izzadni egy ülést?
Egyrészt arra van a klíma, hogy ne izzadj az autóban, mint a ló.
Másrészt az autóba nem ülünk be félmeztelenül, bőrtangában, főleg nem sporttevékenység után.

Szerintem egyébként egy tisztességes autókozmetika, akik vállalnak komolyabb belső takarítást, kiszedi neked.

Same rules apply!

(#22947) kisza25 válasza Winne (#22944) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak azért írtam le, mert anno engem ez kihúzott a slamasztikából, ha megtudod másképpen oldani azt válaszd :R
Legutóbbi 2 autómat szalonból vettem, 10 éve nem volt gondom kocsival, csak éves szervízre hordom kopkopkop, természetessé tud válni, de korábban nem volt pénz szerelőre magam szereltem meg mindent amit tudtam. Nagyon rosszkor tud jönni a baj (mondjuk az mindig rosszkor jön, de ilyenkor még rosszabb), remélem sikerül szerelőt fognod a 2 ünnep között

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22948) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Valaki nem tudja,hogy a nevek végén mit jelentenek az UR, HC, DT, FTT rövidítések? Számít vagy tök mindegy melyiket rendelem?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#22949) MunezXBK válasza V.Stryker (#22948) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Milyen évjárathoz és milyen típushoz lenne?

Ja, nem mindhez jó, de azokhoz jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#22950) V.Stryker válasza MunezXBK (#22949) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Óóó, hát nem mindhez jó? :DDD :B

Hűt van 2008-as Saab, vagy 2001 Mondeo, 2006-os Fiesta....2001-es Vito...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.