Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Qru válasza Veron (#23847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy nem, csak keresd meg a biztosítékát. ;] :DDD

mod:

EQMontoya: Már 1,4M-ra levitték az árát annak amit kinéztem. Megy az még lejebb... Lehet előbb-utóbb H6 tulaj leszek mégis. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23852) EQMontoya válasza Qru (#23851) üzenetére


EQMontoya
veterán

De még annyit rá kell locsolni kb., nem?

Same rules apply!

(#23853) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kuplungot vennék, kosárban a készlet (tárcsa, kinyomólap), kinyomócsapágy. Kéne még munkahenger, belemgyek a kategóriában, és abban is kinyomócsapágyk vannak. Ez mi? :F

munkahenger kat., kinyomó kat.

[ Szerkesztve ]

(#23854) #94529552 válasza aero. (#23853) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt írja, hogy munkahenger csapággyal, tehát ez ilyen kombó lehet, bár nem ismerem ezeket. Van ott kuplungszett is, amiben van kinyomócsapágy is.

(#23855) -v- válasza Qru (#23851) üzenetére


-v-
addikt

1m-ért elviszed, 1m-t ráköltesz és van egy fasza autód :)

(#23856) Qru válasza -v- (#23855) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ez a terv. Így matekoztam én is. :K

mod:

EQMontoya: Annyit biztos. Vezérlést kell cserélni, futómű, fék, a felni úgy kuka ahogy van... és a lakatos munka is elvisz jó pár bankót. Nem éri meg "feltámasztani" de hát a szerelem az szerelem. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23857) -v- válasza Qru (#23856) üzenetére


-v-
addikt

Megérheti az, ha olyan áron adják :)
Cserébe minden amit kicseréltél megcsináltál tudod hogy rendben van .. kint németeknél se nagyon kapni ebből semmi értelmeset 10e euró alatt, szóval ennyit simán megérne ilyen felállásban.

(#23858) aero. válasza #94529552 (#23854) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azok nem kaphatóak, nincsenek raktáron.

(#23859) Qru válasza -v- (#23857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát már többször megnéztem, és felkutattam amit tudtam róla így nagy hirtelen legálisan.

3.0i Spec B. kivitel, tehát a rövid 6 gangos STi váltó van benne (sajnos ebben nincs SI-Drive csak a GT-ben), gyárilag sport kipuffal, Blisten futóművel és Brembo fékekkel szerelt.
Ezen kívül kapott chippet is, így a gyári 245 helyett 257 le-t mértek padon (ezt a tulajtól tudom).

Meglátjuk hogy csak árulják, vagy tényleg el akarják-e adni. :U

Btw az tuti hogy oltári nagy barom volt aki ezt a kocsit bevette... Ember nincs aki ezt ennyiért megveszi, amit jól mutat, hogy nyár óta ott rohad az AAA auto telepén. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23860) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezen lesz ami elromoljon Tesla Model X

(#23861) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

KGFB felmondó nyilatkozatot tudnátok linkelni?
Ennél valami egyszerűbb kellene (ráadásul évközi évfordulós vagyok, itt meg csak a naptárit lehet kipipálni..).

köszi előre is

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23862) Nkboy válasza Motion_Blur (#23861) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link]
[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23863) -v- válasza Qru (#23859) üzenetére


-v-
addikt

Azt megerne megcsinalni :K
Jo hat ez a gyarilag bilstein..gondolom mar ugyis kuka lassan.

(#23864) Motion_Blur válasza Nkboy (#23862) üzenetére


Motion_Blur
félisten

thx!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23865) Skillet válasza Qru (#23851) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
ez az? láttad már élőben?
tulajt hogyan érted el? itthon jó nagy a választék ebből az autóból :D
de amúgy miért pont ez kell neked? (mondjuk milyen alternatíva lehetne? IMPREZA-k eléggé húzós áron mennek :U )

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23867) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Skacok, a kuplung tárcsa és a kinyomó lehet más márka? Mondjuk az előbbi Sachs, utóbbi LUK.

A Luk 13k, a Sachs 60 ...

[ Szerkesztve ]

(#23868) Qru válasza Skillet (#23865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ez az, 2x is elmentünk megnézni. Nyáron került fel a hahu-ra akkor még az eredeti tulaj árulta (akkor tudtam meg, hogy chippelt) 2M-ért. Aztán levitte az árát 1,8M-ra aztán lekerült a hirdetés majd ki idő múlva jelent meg az AAA Autó kínálatában. Lement novemberben 1,6M most december óta 1,4M-ért hirdetik de ez ennyiért sem eladható.
Van időm, kivárom amíg lemegy jobban az ára vagy ott fog elrohadni a telepükön. :D

Megnéztem egy 3.0i-t igaz az nem Spec B volt és automata de az vhogy nem győzött meg. Szörnyen buta ősöreg váltó van benne. :( Csak kézivel kéne.

Egyszerűen mert tetszik. A forma, a hang és mert különleges de még sem kirívó.
Jó tudom erősen kompromisszumos pl ebben nem dönthető a hátsó üléstámla (csak a 2007 utániakban). De hobbiautónak kell. Minden másra ott családi Honda.
Mellékesen megjegyzem a Hondában 100x jobb váltó van a mint a Subaruban.

Impreza: Az mk3-as wrx-ek 4-5M az STi-k olyan 6M-tól mennek...

rvilike: Utolsó perces, szóval kvázi azonnal kuka, azért lenne nem két fillér a rendbehozatal. Lakatolnivaló is van rajta, az egyik lámpa búra is repedt... Szóval lenne mit rendbe hozni rajta.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23869) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy hengerfejes az autóm... Mire számítsak? (VW Golf IV - 1.9 PD tdi - AJM)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23870) Mágus2 válasza pocokxx (#23869) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tömítés cserére, bár ha lent van a fej, akkor azt is felújtanám. Új szelepek, vezetők, tömítések, utána sokáig nem kell hozzányúlni.

Ha nem repedt sehol, minek cserélni a fejet? :U

[ Szerkesztve ]

(#23871) pocokxx válasza Mágus2 (#23870) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez összegben mit takar? Hengerfej csere ritka eshetőség? Nem tudom, hogy repedt-e. Egyelőre csak eszi a vizet melegen. Apró lyukat találtak, de ott nem folyhat el annyi, amennyit után kell tölteni. Hengerfejre gyanakodnak a szervizben.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23872) Mágus2 válasza pocokxx (#23871) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

CSak akkor kell cserélni, ha repedt és ereszti a nyomást.

Ez normális(pici repedés a két szelepfészek és az injektor furata között), ha nem ereszti a nyomást, mehet vissza...

Nyomáspróbára vidd el a hengerfejet, ott kiderül. ;)

Hmmm, és a víz tűnik?

[ Szerkesztve ]

(#23873) pocokxx válasza Mágus2 (#23872) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Azt mondták hirtelen változik leesik a nyomás, ha meleg a motor.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23874) EQMontoya válasza pocokxx (#23873) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az szerintem összerakott állapotban simán lehet a tömítés miatt is, szóval ebből így még sokat nem lehet megmondani.

Same rules apply!

(#23875) pocokxx válasza Mágus2 (#23872) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát 300 kmes úton 1 l-t simán után kell tölteni. (Hogy ott fogyott-e, azt nem tudom, de könnyen lehet, mert mikor most hétvégére elhoztam megint jelzett, hogy kevesli a vizet. 1l fagyálló belement.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23876) EQMontoya válasza pocokxx (#23875) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az azért k.. sok, szóval ha valahol nincs nyoma víz folyásának, akkor az biza tényleg az égéstérbe megy.

Same rules apply!

(#23877) pocokxx válasza EQMontoya (#23876) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, de semmi más tünet nincs: Nincs fehér füst, sem erőtlenebb motor.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23878) -v- válasza pocokxx (#23877) üzenetére


-v-
addikt

Próbálj meg vizet tölteni a tankba is, lehet az a motor azzal is elmegy ;]

(#23879) pocokxx válasza -v- (#23878) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi, teszek vele egy próbát.... :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23880) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ha kell csere az kb. mennyibe fájhat szerintetek? Nem szeretnék sem fércmunkát, sem lehúzást. Egy jó hírű szervizbe viszem, de eddigi tapasztalatok alapján elég drágán dolgozik. Mire számíthatok szerintetek?

Más: Kétpontos övvel ülhet középen egy 5 éves, de 135cm alatti gyerek? Nyilván ott az ülésmagasítónak nincs különösebb szerepe, és kétpontos övvel ülnek ott a felnőttek is...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23881) MunezXBK válasza EQMontoya (#23876) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem biztos. Nekem ugyanezt csinálta és a kiegyenlítő alján volt egy repedés.

Nem, lecsöpögött a meleg blokkra és elpárolgott.

[ Szerkesztve ]

(#23882) EQMontoya válasza MunezXBK (#23881) üzenetére


EQMontoya
veterán

De akkor tiszta fagyálló volt a motortered, nem?

Same rules apply!

(#23883) tomiii. válasza vmk (#23845) üzenetére


tomiii.
aktív tag

omega v6?

Sajnos nem ismerem a tartossagat es az alkatrész ellátását, de mint lehetőség nincs vele semmi bajom :D De extrakban egy scorpio szertem tobbet tud, bar ez csak tipp. Mostanaban voltam pesten-Debrecenben esmindenhol omegakat láttunk. Nem tudom, honnan lett Ennyi, de ha 30kulonbozot nem láttunk, akkor egyet sem. :D

(#23884) Morris válasza tomiii. (#23883) üzenetére


Morris
veterán

Rohad. Nem kicsit. Ellenben nagyon. :(

(#23885) -v- válasza tomiii. (#23883) üzenetére


-v-
addikt

Mocsok nehezek, scorpio szerintem jobban megy

(#23886) Qru válasza EQMontoya (#23874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vasárnap elmegyunk megnézni egy Lexus IS250-et. Mire érdemes specifikusan odafigyelni a szokásoson kívül?

To all: Érdemes lecsapatni már most a kocsi alját a sózás miatt vagy hazafelé ugyanúgy felverem rá a sós lötyit?

#nincsbennetarcsi

(#23887) MunezXBK válasza Qru (#23886) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Arra, hogy ott legyen. ;]

(#23888) Qru válasza MunezXBK (#23887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Veled is csak tobben vagyunk... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23889) sto1911


sto1911
veterán

Hi, 2012-es Mondeo kombit neztem ki megvenni, de a hatuljan nincs rajta egy felirat sem. Netes kepeken viszont mindegyiken rajta, ezek szerint torott lehet vagy megis van feliratmentes verzio?

[ Szerkesztve ]

(#23890) Skillet


Skillet
addikt

egyik havernak van egy 3 literes V6 pözsója. 406. ismer valaki jó pözsó szerelőt? nem nagyon talál senkit.

(#23868) Qru
ja, az igaz, hogy megbúvó dzsedi formája van... de ha hobbisnak kell, akkor valami zoralabb kellene, nem?
fog az még lejjebb is menni. vagy menj oda és mondjad be rá az 1 milliót.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23891) Kornel válasza sto1911 (#23889) üzenetére


Kornel
veterán

Vagy nem tetszett a mokusnak, es leszedte, szegyelte, hogy fordba ul ;)

Komolyra forditva a szot, korbe.kell merni jol, aztan kiderul, ha torott volt.

(#23892) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Reggel az asszony matizát akartam beindítani. Pöccre indult eddig még a -15fokban is, ma reggel(-3 -4 fok) viszont nem. Elfordítottam a kulcsot ugyan első fordításnál beindult de tekert páérat az önindító, mitr sikerült neki beröffenteni.
Az akku töltő ikon el se aludt, gondoltam biztos meghült az akku(2éves Varta). Vártam kb 10másodpercet, csak nem tűnt el, adtam egy pici gázt. Üresben volt a gép! Ahogy elkezdtem adni a gázt elkezdett valami csikorogni, vagy nyikorogni elől a motortérben. El is engedtem a gázt, és mire ezt megtettem nagyon büdös fehér füst szállt a légbefúvókból. Le is állítottam egyből, felnyitottam a motortetőt, de a füst ott is csak a háztető alatt lévő léggyüjtőből jött.
Van ötletetek mi okozhatta?
Azóta még nem volt érkezésem rá se nézni, plusz sötét is lett mire hazaértem.

Amire én gondoltam: hogy megfagyhatott a szíjfeszítője és azon csúszott, ami elkezdte koptatni és ettől kezdett el égni a szíj. Létezhet? Mondom nagyon erős büdös szaga volt, de teljesen fehér füstje.
A -15fokos esti hidegben pedig nem csinált ilyet, tehát ez is kétséges.

[ Szerkesztve ]

(#23893) szabonagyur válasza Kornel (#23891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy felirat nélkül kérte, ugyebár pénzért bármit lehet..:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23894) kisza25 válasza Qru (#23886) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor fagy, a vízzel is ártasz a kocsinak

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23895) Skillet válasza Skillet (#23890) üzenetére


Skillet
addikt

jobban belegondolva... hobbit írtál, nem játszóst. meg hát szerelem ez, kérem :D szóval... hajrá! :)
enyémben sem volt dönthető a hátsó üléssor. közben meg a sima galantokban dönthető. szóval meg lett mókolva :D vettem egy teljes belteret és megoldottuk. enyém meg jó lett a hondás havernak, aki átfaragtatta és bekerült a 6gen szivikjébe :D :D beszarok azon az emberen :DD könyöklő miatt kellett neki.
bár ennél a vasnál nem tudom, mennyire lenne megoldható egy ilyen sztori (mármint dönthetőt belerakni).
szóval ritka, szép a hangja.... stb. szerelem. meg kell venni :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23896) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

ez mé'r ennyi?

Vagy lemaradt egy 1-es az elejéről? :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23897) MunezXBK válasza Motion_Blur (#23896) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A km-nél?

(#23898) runner 125 válasza Motion_Blur (#23896) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fake.
Google translate a szöveg is.

Se telefonszám, semmi. Írj rá, angolul fog válaszolni...
Tipikus, utalj előre 2000 euro-t és behozzuk neked Mo.-ra.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23899) Motion_Blur válasza MunezXBK (#23897) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem tudom, de ezek hahun 6-7 milla között mennek.

3-ért akkor is vinném ha 300e km lenne benne ;]

runner 125: köszi, jó tudni hogy ilyen is van már :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23900) TaaT válasza runner 125 (#23898) üzenetére


TaaT
veterán

Már a képek is gyanúsak, látszik hogy külföldön készültek.[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.