Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) szabonagyur válasza AMD Power (#23498) üzenetére


szabonagyur
félisten

Magyar, szép és jó vicc. A műanyagot gyártja a Jász-Plasztik és kb. ennyi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23502) Skillet válasza bitpork (#23497) üzenetére


Skillet
addikt

Én meg csak leírtam, hogy korántsem akkor probléma, hogy az ember ott helyben, autóvásárláskor tudta meg, merre van az aksi! De esküszöm, ha tudtam volna, hogy ekkorára lesz fújva, hagytam volna a francba.
Más csak rávilágított, hogy (szerintem majdnem minden nap) sok itt az ellentmondás. Én meg egyetértettem vele.
Nem kell még hetekig sem itt lenni, hogy az ember ezt meglássa (példát nem hozok, pedig lehetne bőven). De nem is ez a baj, csak ne mondja ki, igaz? :)
Anonimitás. Ha jól emlékszem, én az elején bemutatkoztam. De mit kellene még tegyek? Linkeljek frászbúk oldalt? :D szkenneljem be a szeméjimet? bár gyanítom, ez nem rám vonatkozott.
(Apropó, van már valaki, akinek új személyije van? Kíváncsi lennék rá, hogy milyen. Egyáltalán lehet már csináltatni?)
Tudom-e mennyi ph tag ment át passzívba, az újonnan idetalálók miatt? Nem, mesélj!
Te is eltűntél egy időre. Még írtam is, hogy inkább veszek csattogó olajos autót, csak gyere vissza. :)
De itt vagy újra... és szerencsére dízel vas vásárlási kikötésed sem volt :D
Engem is irritál néha pár ember, attól még nem hagynám itt a fórumot. Szóval, aki a többi topiklakó miatt (akár miattam is) lelécel, az meg is érdemli.

(#23490) Qru
nekem a jobb hátsó szelep rakoncátlankodik. oda kell rá figyelni, mert rengeteget elenged.
viszont nem nagyon döntöttem még a felnik ügyében, addig meg nem költenék rá. valami 10e körül van a szelepgarnitúra :S
el kellene adni a felniket (17-es), 18-as újat venni, de nagyon a szívemhez nőttek, ritka. itthon nem is tudok még egy szettről. ha maradnak, akkor viszont fel kell őket újítani.
apropó, lefotóztam az autó alját. szerintem egyértelműen a cusco az autó legalsó pontja. mindjárt felrakom a képet. nem nagyon bujkáltam az autó alatt, centit nem tudok mondani... de majd az is lesz.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23503) gzbotii válasza szőröscica (#23480) üzenetére


gzbotii
veterán

és bitpork: milyen autót hajtotok? Az utóbbi 3-4 hónap kiesett nekem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23504) szőröscica válasza gzbotii (#23503) üzenetére


szőröscica
addikt

The car is driving me mad, I ain't drivin' shit. ;]

Egy Nissan Primera, 1.9 dci-vel, a francia mérnöki tudás büszkeségével az orrában. :DDD

(#23505) Qru válasza tomiii. (#23495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokkal jobban tetszik mint a sedan (S90). Annak a hátulja elég tré lett.

mod:

Skillet: 16-os van most, gondolkoztam 17-esen én is, de sajnos egy normális 160k használtan is (Enkei pl), nekem annyit nem ér. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23506) gzbotii válasza szőröscica (#23504) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy volt munkatársamnak volt ilyen kocsija. Megomlott a váltója es anyagi csődbe sodorta :D. Természetesen az elott egy héttel, hogy ki akarta rakni a hirdetést, hogy eladó.
Fél év alatt 2000€ körül locsolt rá, elmondása szerint.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23507) Skillet válasza Qru (#23490) üzenetére


Skillet
addikt

pályázás, én is kijárnék pályázni :D hungaroring, rabócsring? :D
KATT
alacsonyan van ez a szar. de ha az nincs ott, akkor más kapja a pofonokat. szóval jobb ez így... bár a legjobb az lenne, ha semmi sem kapna. de ez nem az az ország, nem azok az utak.
szerinted (de a többiek véleményére is kíváncsi lennék) EZ jobban mutatna az autón?
japan racing jr11. ha jobban, akkor még mindig kérdéses, hogy 17-es vagy 18-as legyen. szekérkerék se lenne jó alá. a mostani 17-es, de a kinézete miatt tűnik kicsinek, ebből elviselne egy 18-ast is simán. de amit linkeltem, az már tréfásabb... szerintem. a szélességről nem is beszélve :)
de gumi is kell a vasra. 225-ös lenne a legjobb, de az meg a mostanin bután mutatna, mert 7" széles a felni.
ez egy örök dilemma lesz :D

(#23504) joamilestoné
tudom, már írta más is, de szerintem is hirdesd meg, így ahogy van. leírod a hibákat, aztán vigyék.
de foglalkozz vele, mert nincsen értelme!

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23508) Qru válasza Skillet (#23507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pályázás alatt én az autópályás haladást értem. Az én auóm nem versenypályára való.

Hát nincs ott túl sok hely. :D

Nekem tetszenek ezek a vékonyküllős fellák. :K De szvsz ennyit nem ér, a mostanid is rendben van (a 18-as papucs meg amúgy is marha drága).

#nincsbennetarcsi

(#23509) MunezXBK válasza Skillet (#23507) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyári sportfutóművem van, volt, hogy a váltótartó ért le a 81-es számú műremeken.

(#23510) Skillet válasza Qru (#23508) üzenetére


Skillet
addikt

tudom, csak vicceltem :)
őszinte leszek, szerintem sem érnek ennyit. viszont, ha a régit eladom, abból meg tudnám venni és még gumira is futná. így már más a helyzet. a mostanira is kellene költeni bőven, gyakorlatilag teljesen fel kellene újítani. +4 gumi.
szóval enyhén szólva is költséghatékony lenne megválni tőle, de... :) csessze meg, még egy szett rays felnim biztos, hogy nem lesz, mert én nem költök rá annyit, az fix.

(#23509) MunezXBK
ezeken a hibátlan utakon, hol tudtad odaverni? szerintem biztosan benned van a hiba! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23511) Qru válasza Skillet (#23510) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most nézem, ez se egy olcsó fella... Tartsd meg. :K

#nincsbennetarcsi

(#23512) boogie84 válasza Skillet (#23507) üzenetére


boogie84
veterán

JR11 brutális. Én is olyat fogok venni! De nálam az mx5 alá csak 16-os fog beférni 8 coll szélesen.
Milyen színűt tervezel venni?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#23513) bitpork válasza Skillet (#23502) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

"Csak" elmondtad amit gondolsz. Más is "csak" elmondta mit gondol. És most ott vagyunk, hogy "ha tudtam volna, hogy ekkorára lesz fújva, hagytam volna a francba". Na itt a gond. Azért remélem érzed h mire utaltam, pláne annak tükrében, hogy még kommentálod az én lelécelésemet is :N Nincs ebből baj, de magad mutatod a példát amiért sokan inkább átadják a helyet az ifjú titánoknak ;) Lehet h most is itt rontom a levegőt, de már nem azért , hogy segítsek- amikor segítettem, elküldött a többség a pics@ba : egyszerűen túlságosan szeretem az autókat. :B

Én új személyit nem fogok váltani amíg nem feltétlenül szükséges, mert hátha addig bukik a rezsim és elvetik a központi biometrikus nyilvántartást, ahova nincs kedvem bekerülni nem bűnözőként.

(#23503) gzbotii : egy MK1 Touareget Tivadar néven.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23514) MunezXBK válasza Skillet (#23510) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tuti. 90-nel merészeltem menni. :D

(#23515) Kornel válasza bitpork (#23513) üzenetére


Kornel
veterán

Nem fog bukni ;)

(#23516) Richard! válasza bitpork (#23513) üzenetére


Richard!
addikt

Mi alapján nevezed el az autóidat? :U
Csak ránézel és hmm ennek Tivadar, Lujzi kinézete van? Vagy hogy? :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#23517) mdani01 válasza Richard! (#23516) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ez engem is érdekel mi alapján jönnek ezek a nevek :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#23518) bitpork válasza Richard! (#23516) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Valahogy így: a kiválasztott autó hazaérkezik. Este Izával leülünk, a neten nézegetjük mit felejtettünk el a kocsi megvételekor ellenőrizni. És a nézelődés közben megtárgyaljuk h melyikünknek mi jut róla eszébe. Innen a név már nincs is messze :) Tivadar meg konkrétan innen jött

kornelka: a kérdés nem az h fog-e, hanem hogy mikor és mekkorát. Hofi mondta, hogy majd a nép dönt - meg majd meg is tapossa, mert a nép az ilyen. De ez nem idevaló téma, csak a biometrikus azonosítás kapcsán lett megemlítve..

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23519) brickm


brickm
őstag

Az ilyen szélvédőfűtés,meg ülésfűtés mint extra mennyire pozitív dolog?Vagy egyáltalán mennyire jó a hatásfoka?
Pl egy szélvédőfűtésnek télen?
Utálom a deret, meg a jeget kapargatni, ez a fűtés leszedi belátható időn belül?
Jelenlegi autónknál hátsó szélvédőt tudjuk fűteni, de kb semmit nem ér.
A tükörfűtést ismerem, az jódolog.

(#23520) TaaT válasza brickm (#23519) üzenetére


TaaT
veterán

Az ülésfűtést embere (segge) válogatja, én max percekig tudom elviselni a legenyhébb fokozaton is.

A szélvédő fűtés viszont jó :K

Give them hell Ukraine!

(#23521) Tsebacsi válasza brickm (#23519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A ford féle megoldás jó, fűtőszál van a szélvédőben. Kicsit zavaró az első napokban, mert mindig azt fogod nézni, és ha cserélni kell a szélvédőt bármi miatt, az többe kerül. De pillanatok alatt leviszi a jeget, ami áldás tud lenni.

Az ülésfűtés csak a nagyon mínuszokban hasznos, és főleg bőrnél. A szövet annyira nem hűl le. Ha jól van belőve, nem süti meg a tojásokat ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23522) szőröscica válasza brickm (#23519) üzenetére


szőröscica
addikt

Mindkettő nagyon jó, de van akit zavarnak a fűtőszálak a szélvédőben. Nekem fel sem tűnik, több mint 15 éve folyamatosan van olyan Ford a családban, aminek van szélvédőfűtése. Ülésfűtés nélkül pedig nem is vennék autót.

(#23523) Skillet válasza bitpork (#23513) üzenetére


Skillet
addikt

és az egész abból indult, hogy valaki szerint baromi fontos, van aki szerint meg semennyire sem, az, hogy egy autóval még csak neten ismerkedve tudjuk, hogy merre van az aksi :) fasza.
amúgy meg a felét sem értem annak, amit írsz. de az én hibám lehet, nehéz a felfogásom. szóval :R
most már én kérem, hogy zárjuk le :K

én tuti csináltatok új személyit. inkább, mint azt a 4 szirszart nézzem a tárcámban. 4 helyett 1, az sokkal jobban hangzik.
felőlem listára rakhatnak. pont lesz@rom.

(#23514) MunezXBK
na ugye, mondtam, hogy te vagy a hibás. 100felett átsuhantál volna a kátyú felett :D

(#23512) boogie84
terv. terv :)
nem tudom. bronz. de passz. lehet majd fehér lesz autó. akkor meg... bár, akkor is menne hozzá a bronz.
lehet, hogy most az ezüsthöz meg semennyire sem megy :D
nálam még kicsit találgatás a felni szélessége. elöl elvileg a 9" sem gond, hátul pedig már a 8.5"-hoz is kicsit meg kell peremezni a hátsó sárvédőt. én meg ilyenekbe nem szívesen mászom bele.
szóval még sok a kérdőjel.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23524) -v- válasza brickm (#23519) üzenetére


-v-
addikt

Szélvédő fűtés ilyen .. nagyjából másfél - 2 perc alatt lehúzza, ablaktörlőzöl egyet és go :)

(#23525) darál0w válasza AMD Power (#23468) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

anno twingom ilyennel ment...6 év, bármiféle rátöltés, bikázás nélkül

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23526) AMD Power válasza -v- (#23524) üzenetére


AMD Power
titán

Baromi jó és hasznos. Elviselném. :K

(#23527) MunezXBK válasza TaaT (#23520) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam állandóan fullon megy, ritka mikor lejjebb veszem. :D

Szélvédőre meg ráküldöm a megfelelő funkciót oszt 2 perc alatt olvaszt.

(#23528) Skillet válasza MunezXBK (#23527) üzenetére


Skillet
addikt

állandóan? nyáron kellemes meleg lehet a hátsódnak! :D ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23529) brickm


brickm
őstag

Állati. Akkor törekszem olyan verdára, amikben ez megtalálható.
Holnap délután megyek megnézni őt

Azért kicsit elgondolkodtató, hogy átírási kltségnél miért szerepel >60000 ft "vagyonszerzési" illeték.
Elvégre én kerestem meg az árát, ami után egyszer már adóztam is. Akkor most adózzak mégegyszer?...

(#23530) Skillet válasza brickm (#23529) üzenetére


Skillet
addikt

az enyémet, ha eladnám, nagyjából 170 pénz lenne névre íratni :) ebből a vagyonszerzési 130 körül van.
miért? mert ez egy ilyen világ :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23531) -v- válasza brickm (#23529) üzenetére


-v-
addikt

Elvégre én kerestem meg az árát, ami után egyszer már adóztam is. Akkor most adózzak mégegyszer?

Hibátlanul látod a dolgot.

(#23532) tboy93 válasza brickm (#23529) üzenetére


tboy93
nagyúr

1.2M-ert e46 320i? :F E36-ot mernek ennyiert bevallalni :D

(#23533) szőröscica válasza brickm (#23529) üzenetére


szőröscica
addikt

Arra figyelj, hogy olyan szélvédőfűtés, mint amit Vilmos linkelt, leginkább csak Fordokban van. Máshol kb. annyit jelent, hogy van egy gomb, ami a fűtést maximumra csavarja és a szélvédőre irányítja. Hideg motornál ez kb. annyit ér, mint halottnak a csók.

(#23534) Morris válasza Skillet (#23530) üzenetére


Morris
veterán

Nem. Azért, mert ez egy ilyen ország.

(#23535) Skillet válasza szőröscica (#23533) üzenetére


Skillet
addikt

ez így van. én is mondeo-ban láttam utoljára.
amikor nagy a gond (kb évente 2x :) hiszen ez magyarország, nem szibéria), olyankor beindítom a szekeret, megvárom, amíg bemelegszik és leesik róla a hó, jég. persze ez nyilván nem 1-2 perc, de nem fogok kapirgálni.

(#23534) Morris
:K először ezt írtam :) aztán kijavítottam. valaki úgy is jön és megmondja, hogy máshol még szarabb
:B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23536) TaaT válasza brickm (#23529) üzenetére


TaaT
veterán

"Elvégre én kerestem meg az árát, ami után egyszer már adóztam is. Akkor most adózzak mégegyszer?..."

:)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#23537) TaaT válasza szőröscica (#23533) üzenetére


TaaT
veterán

B6 passatban is van fűtőszál az üvegben ;)

Give them hell Ukraine!

(#23538) szőröscica válasza TaaT (#23537) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor az egy jó autó! :)

(#23539) brickm válasza tboy93 (#23532) üzenetére


brickm
őstag

16éves autóért ennél többet? :D
Nekem konkrétan a dizájn és a forma miatt kell e46. Ránézek és szép.... ezt érzem a >2003-as honda accordnál is, csak az még ennél is drágább egyelőre. A cápa tetszik még nagyon, dehát az meg...más kategória minden szempontból.

joamilestoné
Oké, mindenképp megnézem van-e benne fűtőszál. Logikám azt diktálja egy ilyen kategóriás autóban, mint a bmw...csak normális szélvédő fűtésnek kéne lenni. Gondolom én, persze lehet hibásan.

(#23540) -v- válasza tboy93 (#23532) üzenetére


-v-
addikt

Facelift előtti csak .. és nagyjából az M52-es 6 hengeresek a legproblémamentesebbek a szériából, nem biztos hogy rossz az. Rá kell költeni 2-300at vétel után aztán lehet az jó autó még :)

(#23541) szőröscica válasza brickm (#23539) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem valószínű. Egyrészt ez a BMW, amit linkeltél, szerényen felszerelt. Illetve volt már szerencsém néhány nagyon magas felszereltségű E39-ben és E60-ban ülni, egyik sem fűtőszálas volt.

(#23542) -v- válasza brickm (#23539) üzenetére


-v-
addikt

16éves autóért ennél többet?

Hát igen .. de nézd meg mennyiért megy egy szép m paketes 330i kint (igaz az max. 15 éves mert 2001től volt csak) - és mennyiben áll meg mire hazahozod :)

(#23543) brickm válasza -v- (#23542) üzenetére


brickm
őstag

Jut eszembe hol néztek külföldön megvásárolható autókat?
Benne lennék én az ausztriai vásárlásban is. Néztem már így pár oldalt régebben, de amiket találtam nem volt kedvezőbb árú, mint a hasznaltauto.hu. Márpedig nyilván vannak helyek ahol ottvannak nagyon jó áron, hiszen van aki ebből él.
Asszem a car4you-n ézegettem, meg az autoscout-on. valahogy a neten találtam őket.

[ Szerkesztve ]

(#23544) -v- válasza brickm (#23543) üzenetére


-v-
addikt

Kedvezőbb árú nem lesz, drágább lesz.
Németből éri meg, egyrészt sokkal nagyobb a kínálat, másrészt azért normálisabb a használtautó piac meg az emberek pénzügyi helyzete (és így az autók állapota). A jó kint is drága, sőt még drágább is mert ott megfizetik ami jó, plusz mire hazahozod sokba van. Akkor éri meg kintről hozni, ha ritka típust keresel, amiből itthon nincs választék, vagy ha hajlandó vagy megfizetni és többet áldozni, hogy kintről egy szépet jót válassz.
mobile.de

[ Szerkesztve ]

(#23545) Skillet válasza brickm (#23543) üzenetére


Skillet
addikt

mobile.de

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23546) Kornel válasza brickm (#23543) üzenetére


Kornel
veterán

Arra figyelj, hogy az osztrak autok piszkosul tudnak rohadni.

(#23547) szőröscica válasza -v- (#23544) üzenetére


szőröscica
addikt

És még kint is rengeteg a lelakott fos. Nézegettem a 39-eseket, alig-alig láttam valami említésre méltót.

(#23548) rbalint88 válasza szőröscica (#23547) üzenetére


rbalint88
addikt

olyan 4 éve nézegettem mobile.de-n a B5.5 Passatokat. Volt fent egy kombi, hetvenpárezer km-rel, kb gyári új állapot, recaro, megagigafull, W8+kéziváltó, lekövethető szervizmúlt, sérülésmentes, egy szép 18" Omanyt felnivel. lehet tippelni az árára. Annyit mondok segítségnek, hogy akkor itthon a modellből a kínálat teteje ment 2,5-2,7M között.

(#23549) brickm válasza szőröscica (#23547) üzenetére


brickm
őstag

Már csak azt nem értem, hogy...
Van több ismerősöm is, akik bmw-znek.
Az egyik egy 7-8éves 740i-vel szaladgál, beletankol havi 50-et az tuti, a fékpofákról nem is beszélve, de mikor megkérdem mennyibe fájt, ó 2-3 milla körül kapsz ilyet kint én is így vettem....
És semmi baja...
A másik faceliftes gyönyörű kék e46-tal, külföldről, állítólag 1m-.ért: "ó járkálok vele vagy egy félévet utána eladom 1m4-ért és veszek másikat...."
Most ezek hazudnak, vagy ekkora mákerek??

(#23550) Kornel válasza rbalint88 (#23548) üzenetére


Kornel
veterán

3,5M tippre.

Mas: megneztem az akksim:

[link]

[link]

Vajon mikori gyartas lehet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.