Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Skillet válasza MunezXBK (#23947) üzenetére


Skillet
addikt

enyém is a 20. évében van. kikérem magamnak, hogy őskövület :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23952) Kornel válasza energy4ever (#23949) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem mar elottem is irtak, hogy ennyiert kell makd ra kolteni rendesen, ha rendbe akarod tudni, akkor az arat tuti ra fogod kolteni.

Csak hogy kepbe legyel: 200-ert meg jo allapotu regi swiftet sem kapsz.
Talan ha egy feliciat ki tudsz fogni ennyiert ami jo, de ugye azok is rohadnak.

Persze kinek mi a jo, ezt mar kitargyaltuk itt, de azert fek es futomu minimum, hogy rendbe legyenek, vetel utan osszes folyadek, szuro, vezerles csereje (ha szijas) magaban elvisz egy szep osszeget.

Amit meg emlitettel, hogy atfenyezett elemek itt ott, nem bele valo ules, stb., ezek eleg eros jelei annak, hogy tobb autobol legoztak ossze, bar nem is tudom, hogy ennyi penzert mit varsz :)

Ennyiert biciklit se tudtam venni, mert meg vagy 50-100-at hozza kene rakni, hogy egy jo biciklit vegyel :)

Ennyi penzert viszont lesz egy hatalmas nagy elonye: a friss vizsga!

(Vannak itt, akik otthon osszelegoznak ezt azt, de ha nincs helyed, szaktudasod, energiad es idod ra, akkor az alkatresz arak mellett a szerelok is rendesen megkerik a munkajuk arat, foleg itt pesten. Videken sokkal egyszerubb egy olcso, de jo szerelot talalni)

[ Szerkesztve ]

(#23953) w333 válasza energy4ever (#23946) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... miért nem inkább egy Opel Calibra ? vagy valami más ? :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23954) energy4ever válasza Kornel (#23952) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen ezen csodalkoztam enis, hogy mikor bicoztam, es jobb bicom volt, akkor a hatso kerek kerult ennyibe(es meg azis szetment...)
A rakoltos dologrol annyit, hogy van ennel fiatalabb, szebb, stb. Lehet megveszem a szebbet 600-ert, es tobb baja van annak, mint a reginek 200-ert. Ez nagyon zsakbamacska ilyen teren.

W333: Opel Calibra? Az nemis azsiai, valamint az nalam meg kockanak szamit... :N (kerekitett elo kocka)

(#23955) tboy93 válasza energy4ever (#23949) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tyu, ebbol roller lesz. Proba nelkul, egy lathatoan sok mindent megelt 24 eves autot venni, nagy batorsagra vall, vagy meginkabb botorsagra. Az a minimum, hogy mesz vele par kort, honnan tudod milyen allapotban vannak a fekek, kuplung, futomu? Gumik? Ha ezek mind okesak, akkor is kozel egy szazas lesz az elso szerviz, vezerlescserevel, illetve folyadekok es szurok cserejevel, ezt is belekalkulaltad?

[ Szerkesztve ]

(#23956) w333 válasza energy4ever (#23954) üzenetére


w333
félisten

Akkor egy Mazda 121 kell neked ... "szép" kerek :DDD

Szerk.

Azt kéne eldöntened hogy használatra kell az autó ami műszakilag egyben van ? vagy villogni szeretnél vele ... de ha nem indul be vagy útközben kiesik a kereke, leáll, zörög, csattog szóval egy betegágy az nem éppen villogás (3X ennyit is rá kell költeni hogy autó legyen belőle) ... ezek már bontóba való autók :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23957) Kornel válasza tboy93 (#23955) üzenetére


Kornel
veterán

Hagyd.
Mindenkinek meg kell tanulnia rollerezni :)
Mi szoltunk, majd az elet meg megteszi, aztan majd jon szarmazdabazdmeg :D

(#23958) EQMontoya válasza tboy93 (#23955) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, illetve halkan tenném hozzá, hogy az MX-3 ugyan egy elég megbízható gép, de épp ezért szeretik is őket, az értelmesebbje inkább fél misi körül megy, vagy fölötte.

Same rules apply!

(#23959) TaaT válasza energy4ever (#23949) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem korilag, hanem kinezetre. Ha ranezel, nem latszik rajta, hogy majdnem veteran. (ertsd, nem kocka)"

Mondjuk erről a csupa kerek mazda dizájnról nekem ez jut eszembe :D

w333: Megelőztek :o

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#23960) energy4ever válasza tboy93 (#23955) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem vettem meg! Lesincs foglalozva. Hetfon-kedden lesz kiprobalva! :K
Amit lattam, alapjarat jo, ennyi.
300.000ezres rakoltes van belekalkulalva.
Inkabb olcsobbat veszek, es en koltok ra. Igy tudom, hogy mi uj benne tenyleg, stb.
Kinezetere nem lesz koltve egy forint se. Jo, szepek az optikai tuning autok, stb. De amilyen emberek vannak, lakotelepnel nem mernek lenthagyni egy fullos autot ejszakara, foleg amennyi rongalas van, stb.
Ez egy szep auto (szerintem), de megse kihivo.

(#23961) TaaT válasza energy4ever (#23954) üzenetére


TaaT
veterán

"Opel Calibra? ...az nalam meg kockanak szamit... "

Give them hell Ukraine!

(#23962) tomiii. válasza energy4ever (#23949) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ebben a topikban nincs olyan, hogy "tetszik" :D Feleség választáshoz helyi irányadó: legyen sok pénze, álljon közel a halálhoz, ne legyenek rokonai, hogy a teljes vagyon a tiéd lehessen. Kész pénzkidobás, ha nem így választasz. ;] Mit foglalkozol a saját magad boldogságával? ;] Szerintem akármit vehetsz, csak ahogy kornelka mondta, fék, futómű, gumi, fények legyenek rendben, többi egyéni ízlés kérdése.

(#23963) sto1911 válasza sto1911 (#23902) üzenetére


sto1911
veterán

Errol a mondeorol kiderult, hogy torve volt, azert nincs felirat.

Neztem masikat is, egy csapotthatut. Meretre megfelelne az is, de beulve mintha joval kisebb lenne, mint a kombi, hatul sapkaban de anelkul is kihuzva magam a hajam mar eleri a plafont. Ezt mondjuk betudom a csapotthatusagnak, de mintha elol is joval alacsonyabb lenne. Nincs errol valami tablazat? Rakeresve csak a kulso mereteket talaltam a belsejerol semmit. (2012-es Ford Mondeo kombi es hunchbackrol van szo)

[ Szerkesztve ]

(#23964) w333 válasza TaaT (#23961) üzenetére


w333
félisten

Én sem értem, C20NE a világ egyik legmegbízhatóbb motorja, olcsó fenntartású autó, soha semmi baj nem szokott vele lenni, egyedül a rozsdára kell figyelni :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23965) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Srácok!

Ügyfélkapuról érdeklődnék, mert még homály nekem. Neten keresztül lehet intézni az adásvételt? Mert látom ott is be lehet jelenteni. Így lezajlódhat minden ügyfélszolgálatra rohangálás nélkül is?

(#23966) w333 válasza F_Zolee (#23965) üzenetére


w333
félisten

Ügyfélszolgálaton kb. 20 perc az egész ... egyből adják is az új forgalmit ! :)

Ügyfélkapuról nincs semmi infóm, de a többiek biztosan elmondják hogy is van !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23967) trassher válasza energy4ever (#23946) üzenetére


trassher
addikt

Ha másra nem, arra jó lesz hogy megtanulj kicsit szerelni rajta. A probléma az hogy piros és öreg. Nagyon csúnyán fog fakulni. Az eleje eléggé lóg, a motorháztető eláll. A fényszóróknál szép kis hézagok vannak.

Redmi Note 7

(#23968) -v- válasza energy4ever (#23946) üzenetére


-v-
addikt

Jó ótvar :K

(#23969) w333 válasza trassher (#23967) üzenetére


w333
félisten

Nagyon csúnyán fog fakulni

Szerintem ez már 10 évvel ezelőtt is ki volt fakulva ... akril piros ! :D

Szerk.

Nem is értem akkor már miért nem ez az Mazda MX3 ?

Látszik rajta hogy egyben van, kb. 4 éve külföldről behozott autó :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23970) Kornel válasza trassher (#23967) üzenetére


Kornel
veterán

Kerdeztem, hogy van-e helye, szaktudasa, ideje, energiaja szerelgetni.
Ha mind igen, akkor hajra, ha egy is nem, akkor szerelohoz kell majd vinnie, kepek alapjan inkabb tobbszor, mint ritkabban.

W333: na ez mar sokkal szebby alig tobbert.

[ Szerkesztve ]

(#23971) TaaT válasza w333 (#23964) üzenetére


TaaT
veterán

A rozsdán kívül ott vannak még a színesrézbőrűek, nagyon ráálltak a típusra (Oláh tuning copyright EQMontoya) azaz elég erősen pusztul a kínálat. A jó darabokat meg kevesen fizetik meg. :B

(#23968) [rvilike]: Jól mondod :K

Give them hell Ukraine!

(#23972) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Most cseréltünk téli gumit felnistől a kocsin, F Astra, tavaly lett beállítva a futómű, 13"-os kerekekkel, most amit vettünk rá 14"-os felni téli gumikkal, na már most ma lett lecserélve a kerék, de úgy vettem észre, hogy balra húz az autó, ez mitől lehet? illetve mit lehet tenni?

Xbox One: bandymnc

(#23973) tomiii. válasza w333 (#23969) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem is a piros matt rózsaszín volt mikor megvettem :D Kellett pár napot simogatni, mire nézett ki valahogy, de utána egy ideig elvan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23974) w333 válasza TaaT (#23971) üzenetére


w333
félisten

Van benne igazság ... ezekre gondolsz ? :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23975) Viperator válasza MunezXBK (#23947) üzenetére


Viperator
őstag

Válaszom erre:

Ma itt Győrben voltam egy helyi (kedvenc) kútnál, akartam egy telefonszámot kérni (akár a központi, akár a másik kút /ahol tankoltam/) és a helyi főnök egyiknek a számát sem tudja... érdekes, hogy még a központi számot sem tudja... Lehet, hogy a másik kút sem tudja a központi számot, ha már így van....

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#23976) TaaT válasza w333 (#23974) üzenetére


TaaT
veterán

:K

Give them hell Ukraine!

(#23977) MunezXBK válasza Viperator (#23975) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Feladom. Valahogy nem akarod érteni, hogy mit írok.

(#23978) Viperator válasza MunezXBK (#23977) üzenetére


Viperator
őstag

Akkor menjek egy kölcsönautóval (kb oda vissza 550 km)? És plusz pénz (üzemanyag és matrica).

De azért köszönöm a segítséget!

U.I.: ha már kutas voltál, akkor a helyi főnök mindennap dolgozik és meddig? Ahol voltam ma, ott nem volt, de a kutas felhívta a főnökét és megkérdezte...

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#23979) runner 125 válasza bandi0000 (#23972) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez a 14-es szett volt már előtte az autón? Akkor jó volt? Ellenőrzött, centírozottak a felnik? Gumis megjelölte, h melyik hol volt?
Oldalanként nem illik őket felcserélni, csak az azonos nyomon haladókat, szóval a bal első megy bal hátra, jobb első jobb hátra, következő télen meg fordítva. Évek óta magam cserélem otthon mindig, soha nem húzott utána semerre egyik sem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23980) w333 válasza Viperator (#23978) üzenetére


w333
félisten

Akkor menjek egy kölcsönautóval (kb oda vissza 550 km)?

Szolnok és Győr között mióta van 550km :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23981) Viperator válasza w333 (#23980) üzenetére


Viperator
őstag

Nem Szolnokon, hanem túl egy kicsit (kelet felé).

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#23982) bandi0000 válasza runner 125 (#23979) üzenetére


bandi0000
nagyúr

13 volt csak amióta kigördült a gyárból, autószerelő rakta fel, gondolom centírozta is stb, lehet beképzelem és/vagy nekem furcsa a 14" hirtelen, majd pár nap múlva leolvad a hó az útról és megyek vele pár kört úgy is, bár most is húzott akkor is mikor tiszta volt az út, legrosszabb esetbe visszamegyek a szerelőhöz

Xbox One: bandymnc

(#23983) F_Zolee válasza w333 (#23966) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt tudom de arra meg időpont kell és valószínűleg munkaidőmben lenne, szabadságot meg nem feltétlen tudok kivenni ezért.

(#23984) w333 válasza Viperator (#23981) üzenetére


w333
félisten

Egy kicsit ? azért Szolnok -Győr között 220Km van akkor még kicsit 330km :F

(#23983) F_Zolee

Melóból 1 órára nem tudsz elszabadulni ? :B

Ügyfélkapun keresztül hogy adod le a jelenlegi forgalmait és hogy kapod meg az újat ? szóval mindenképp be kell menni az ügyfélirodába :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23985) F_Zolee válasza w333 (#23984) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem igazán érek rá, mert mászkálok pesten, mint pók a falon(időm is megkötött). :) Ott írkáltak olyankat, hogy elég a szkennelt képek csak hát igen ez a jó kérdés, hogy forgalmi és társait csak személyesen lehet intézni?! Mert akkor nem sokmindenre jó az ügyfélkapu így.

(#23986) w333 válasza F_Zolee (#23985) üzenetére


w333
félisten

Az mindenképp személyesen mert a régi forgalmit nem adják vissza ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23987) G@ben


G@ben
addikt

Múltkor írtam, hogy alacsonyabb fordulaton random rángat az autóm, míg magasabbon megy szépen. Belenéztem a motortérbe és ezt találtam: [link]
Ez a szívócsőnyomás-mérő? A légszűrő és a pillangószelep között van, persze nem ennyire kiesve, de nem is rendesen benyomva a helyére, azaz simán tudtam mozgatni. Ennek nem fixen kéne állnia? Megpróbáltam benyomni, de még a szélét bezsírozva sem sikerült, inkább a szívócső lapult be.
Illetve ez okozhatja a rángatást?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23988) pit stop


pit stop
addikt

Ha már ügyfélkapu...
TC megírta, hogy le lehet kérdezni kilométerállást ha használt autót szeretne venni emberfia; meg azt is a forgalmi korlátozások között látni lehet, ha elidegenítés alatt áll az autó.
A kérdésem az lenne, használta már ezeket valaki? Milyen adatokat szükséges megadni ahhoz, hogy rendszer kiköpje műszakin rögzített kilométeróra-állásokat? Meg a forgalmi korlátozást milyen adatok megadása után engedi látni?
Ezzel kapcsolatosan sajnos még nem találtam cikket/leírást; pedig ez a kettő igen hasznos tud lenni szerintem ha használt autót venne valaki. :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#23989) Viperator válasza w333 (#23984) üzenetére


Viperator
őstag

Oda-vissza a távolság, de már említettem, hogy még nem akarok elkiabálni (hogy hol volt és melyik kútnál), mert még nem volt kapcsolat a társasággal!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#23990) Pecc válasza G@ben (#23987) üzenetére


Pecc
őstag

Nem tudom milyen autó de azon gumigyűrűnek kéne lenni szvsz.

(#23991) G@ben válasza Pecc (#23990) üzenetére


G@ben
addikt

Kia Sephia 96-os 1.5 benzin.
Nem néztem, hogy a gumigyűrű bent van-e a lyukban esetleg, de a lényeg, hogy annak tömítettnek kéne lennie minden esetben, nem? Nem szabadna mozognia, hanem fixen kéne bent állnia a lyukban. Így falsot szív, nem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23992) lsc válasza G@ben (#23987) üzenetére


lsc
nagyúr

Ahogy elnézem a szenzoron annak a gömbölyű peremnek a gumiban kiképzett horonyba kellene beugrania, szerintem azért is nehéz berakni mert úgy tömítene. Annyi zsír viszont nem hiszem hogy használna a szenzornak, ráadásul ha nem savmentes zsír/technikai vazelin akkor a gumit is megeheti akár egy év alatt is.
Legrosszabb esetben a szívócsövet le kell venni és belülröől ellentartani valamivel, de biztosan nem lesz egyszerű.

Az élet kegyetlen .

(#23993) G@ben válasza lsc (#23992) üzenetére


G@ben
addikt

Én is erre tippelek, de nem tudtam benyomni.
A zsír nem olyan sok, csak annak látszik, viszont tényleg lehet, hogy nem a megfelelő minőségű van rajta. Szerzek majd normálisat és megpróbálom úgy.
De ez okozhatja a rángatást?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23994) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, ez a visitos hang szerintetek mi lehet? [link]

(#23995) gzbotii válasza w333 (#23956) üzenetére


gzbotii
veterán

...vagy Micra

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23996) Kornel válasza gzbotii (#23995) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem is ez jutott eszembe.
Jo kis bakancs.

(#23997) atos19881101 válasza G@ben (#23993) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szinte biztos, hogy ez okozza szerintem.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#23998) G@ben válasza atos19881101 (#23997) üzenetére


G@ben
addikt

Örülnék neki, mert már nagyon idegesítő. :)
Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23999) Pecc válasza G@ben (#23993) üzenetére


Pecc
őstag

Nagy valószínüséggel ez.

(#24000) lsc válasza G@ben (#23998) üzenetére


lsc
nagyúr

Ahogy nézem az a beszívott levegő hőmérséklet érzékelő szenzor [link].

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.