Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) roberto211 válasza Kornel (#22700) üzenetére


roberto211
őstag

És meg is veszed? :D ;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22702) Kornel


Kornel
veterán

Eloszor legyen teszt, aztan.lehessen kiprobalni, meg legyen magyar ara is :)
Kivancsian varom a suzuki balenot es a fiat tipot is, meg az arukat is.
Illetve a magyar piacra szant motorvalasztekot is.

(#22703) laszlohu


laszlohu
addikt

Nagyon brutál volt a napokban a közlekedés, győrből budapestre szerettünk volna eljutni,
2 db baleset miatt és a törökök hazautazása miatt megbénult a közlekedés, és vagy
4 óráig tartott a máskor 1.5 órás út.
Erre szerintem megoldás lenne az M1 - es
3 sávosra bővítése.

[ Szerkesztve ]

(#22704) Kornel válasza laszlohu (#22703) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, evi 2-3 het csucs miatt fogjak neked 3 savosra boviteni az m1-et.
Akkor inkabb az m7-et kene, ami egesz nyaron hallott minden hetvegen.
Illetve epiteni kene meg egy m4-et is...
M3-at se lenne rossz szlovakiaig meghosszabbitani, soroljam?

Es hogy epito jellegu is legyen a hsz-om:
Hasznaljatok waze-t, az elkeruli a dugokat.
Szerdara mar en is keszulok, delutan 4-5 korul m3-on gondolom lesz bolondok haza, remelem a rendszamtablam addigra eleg koszos lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#22705) Gergőke88 válasza laszlohu (#22703) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezek most nem torokok voltak hanem szerb/roman vendegmunkasok.

(#22706) TheProb válasza rbalint88 (#22699) üzenetére


TheProb
veterán

Hát igen, majd biztos rájövök énis, megtapasztalom a dolgokat...

Más: Ki milyen töltőt használ kocsiban? Mert ugye az se mindegy milyen az adapter/kábel, tipikus példa erre, amikor valakinek a samu töltőjével akarom tölteni a telefonomat és 1óra alatt tol bele kb 5%-ot... :D

Mit kell nézni ami normális időn belül tölti fel a telefont, vagy terhelés alatt (pl navi) is képes legalább szinten tartani a telefont? Amper a lényeg, nem? Most nézem meg, hogy a THC ;] (értsd: HTC) töltőm 1A, szobatársam Samuja csak 0,7, ennyit jelent az a pár A?

Aliexpress-t nézegetem, mert pl edigitálnál egyáltalán nincs spirál kábel. Csak ott meg rengeteg a gagyi, mert hiába olcsó, de szart nem akarok venni.

Más: Ha ugye van a kocsiban távirányítós vevő, csak a kulcson letört a gomb és nem lehet így nyitni a kocsit. Akkor a kulcsos tud csinálni másikat amivel már tudom használni rendesen, nem? Csak a kulcsot kell cserélni. vagy tévedek?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22707) MunezXBK válasza TheProb (#22706) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2A-es töltőt vegyél.

(#22708) Skillet válasza TheProb (#22706) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem is 2 amper, de usb-s szivargyújtó fejet vegyél.
KATT
Ilyesmi például. Akkor bármilyen usb-s kábelt tudsz vele használni.
Én mondjuk a spirálokat mindig utáltam, használat közben húzza a csatlakozó mindkét felét.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22709) stickermajom válasza TheProb (#22706) üzenetére


stickermajom
addikt

Én ilyet vettem, meg vagyok vele elégedve. Egyetlen gond, hogy sötétben kicsit erős a LED, de a fekete szigetelőszalag megoldotta a problémát.

(#22684) joamilestoné Olajat is rendeltél már onnan? Nézegettem, hogy a Castrol picit drágább náluk, mint a Kovács autóalkatrésznél, de nem tudom melyiknél van tutira eredeti belőle.

(#22710) szőröscica válasza stickermajom (#22709) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, az olajat és szűrőket is tőlük szoktam rendelni. Eneos Sustinát használok. Jó tapasztalataim vannak még a Formula3000-el is.

(#22711) G@ben


G@ben
addikt

Van egy Kia Sephiam, 1.5 benzin, injektor, 96-os évjárat és olyan gondom van vele, hogy az néha nagyon nehezen indul, az alapjárat is ingadozik, de úgy, hogy felmegy a fordulat, aztán visszaáll normálra, menet közben kis gázelvételre többször megtorpan, kis gázadásra néha lefullad, erőtlen a motor. A hűtőventilátor random beindul, van, amikor csak egy másodpercre még hideg motornál is (nincs klíma a kocsiban). A szerelő kicserélte a gyertyákat, az elosztót, meg a rotort, de a hiba továbbra is fennáll. Mondott egy olyat, akkor esetleg a vízhőfok jeladó lehet rossz, és nem tudja, hogy mikor kell szegényebb és mikor dúsabb keveréket adni. A vízhőmérsékletet ugyanúgy jelzi ki, kb ugyanannyi idő alatt melegszik fel és a max szintje is ugyanott van, ahol szokott lenni.
Tényleg a jeladó lehet a ludas, vagy esetleg a kábele tört meg és azért ad rossz jelet vagy totál más a hiba?
Hideg, illetve félmeleg motorral van inkább ez az ingadozás, de melegnél is észrevettem a megtorpanást, illetve az elindulásnál az erőtlenséget.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22712) MunezXBK válasza G@ben (#22711) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég gyanús. De nem egy horror összeg, cseréld ki és kiderül.

(#22713) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kedden viszem szervizbe az autót mert nem nyílik a motorháztető (2002-es Nissan Almera). Természetesen most égett ki a jobb első tompított izzó, amit így nem tudok cserélni. A gondom annyi hogy a szerviz Pécsen van, én Budapesten és este utazunk autópályán.

Merjek nekivágni? Helyzetjelző, többi lámpa rendben van.

Budapesten sajnos már nem tudom elvinni, de félek hogy megbüntetnek.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#22714) G@ben válasza MunezXBK (#22712) üzenetére


G@ben
addikt

Most hagytam 15-öt a szerelőnél, hogy szüntesse meg a hibát. Az említett dolgokat kicserélte (a gyertyákra rá is fért tényleg), a hiba nem jött nála elő, tehát jónak ítélte. Én elindultam vele, egyből éreztem, hogy nem jó. Most már szeretnék biztosra menni, hiába kicsi összeg, az autó sem ér túl sokat. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22715) Nkboy válasza kutga (#22713) üzenetére


Nkboy
senior tag

Mivel izzókészlet már nem kötelező, ezért mondhatod azt is, hogy indulás után égett ki. Esetleg kapcsolsz első ködlámpát, hogy te is láss, meg téged is lássanak. Igaz nem teljesen szabályos, de még mindig jobb, mint ha motorosnak néznének.

G@ben: Ilyenkor szokott az következni, hogy ész nélkül cserélgetünk mindent, hátha jó lesz. Az ügyfél meg fizet.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#22716) G@ben válasza Nkboy (#22715) üzenetére


G@ben
addikt

Na ez az, amit el akarok kerülni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22717) kutga válasza Nkboy (#22715) üzenetére


kutga
nagyúr

Igyekszünk még világosban elindulni. Esetleg holnap délelőtt még bepróbálok egy gyors szervizt.

Let the Zone take me if I am.

(#22718) darál0w válasza kutga (#22717) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

annyira nehéz izzot cserélni?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22719) Nkboy válasza darál0w (#22718) üzenetére


Nkboy
senior tag

Kedden viszem szervizbe az autót mert nem nyílik a motorháztető

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#22720) kutga válasza darál0w (#22718) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem nyílik a motorháztető. Valami hagyományos bovdenes megoldás. Keddre kaptam időpontot a szervizemben, reméltem addig már kibírja. Persze nem. Izzóm van, ki is cserélném, ha tudnám.

Let the Zone take me if I am.

(#22721) TheProb


TheProb
veterán

Motorolajok közül mit ajánlotok amúgy?

Erre vki? -> "Ha ugye van a kocsiban távirányítós vevő, csak a kulcson letört a gomb és nem lehet így nyitni a kocsit. Akkor a kulcsos tud csinálni másikat amivel már tudom használni rendesen, nem? Csak a kulcsot kell cserélni. vagy tévedek?"

(#22707) MunezXBK : Köszi, majd keresek vmit

+Létezik normális oldal ami online szervízkönyvként működik, hogy lehessen vezetni, hogy mikor mennyi lett költve a kocsira, mennyit tankoltam, etc.?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22722) Kornel válasza TheProb (#22721) üzenetére


Kornel
veterán

Www.spritmonitor.de
Vetel elott is ajanlott, egy-egy tipus egy-egy motorjansk a fogyasztasi nagyatlaga eleg jo tampont, hogy mennyit fog enni az auto.

(#22723) TheProb válasza Kornel (#22722) üzenetére


TheProb
veterán

Ismerem, de ez miben kapcsolódik a kérdéseimhez? :D Ha a tankolások naplózására, akkor azt nem a fogyasztás miatt akarom.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22724) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Bedobom ide is, hátha:
Tudna vki segíteni Zugló-Csepel-Zugló viszonylatban mosógép szállításban? Természetesen nem ingyen kérem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22725) rbalint88 válasza TheProb (#22721) üzenetére


rbalint88
addikt

elektromos ember tud cserélni mikrokapcsolót a kulcsban.
szervizkönyvnek elég egy kockás füzet vagy excel-tábla vagy spriccmonitor is akár. bár én annak a híve vagyok, hogy inkább nem írom, akkor nem fáj. annyira :DDD

(#22726) TheProb válasza rbalint88 (#22725) üzenetére


TheProb
veterán

El is van ferdítve a kulcs, szal lehet jobb lenne ha csinálna egy kulcsos egy komplett bicskakulcsot. Bár nemtom mennyiért vesztegetik ezt, meg azt se tudom megmondani neki, hogy milyen frekin megy a gyári rendszer. Bár ő ért hozzá, nem én. Tatabányán van elvileg az ország legjobb autókulcsosa, legalábbis sok helyen hallottam már ezt, az meg ott van tőlünk 15km-re.

Most nézem, hogy spiritmonitoron nem csak fogyasztást lehet naplózni, akkor köszi.

Lehet nekem se kéne számolni mennyi az annyi... :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22727) Kornel válasza TheProb (#22723) üzenetére


Kornel
veterán

Tudod a tankolasokat es a javitasokat is rogziteni.
Szerintem jo dolog, kb.a kerdeses ide vonatkozo reszere tokeletes megoldas.

(#22728) F_Zolee válasza fi:zi'k (#22724) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha tegnap írsz akkor jó lett volna. :F

(#22729) Kornel válasza TheProb (#22726) üzenetére


Kornel
veterán

Viszonyitas keppen egy hibatlan auto koltesgei ugy, hogy eddig nem volt baja, de szerintem tavasszal hatso szilentet kell majd cserelnem.

www.spritmonitor.de/de/detailansicht/710377.html

(#22730) TheProb válasza Kornel (#22729) üzenetére


TheProb
veterán

Nagyon kíváncsi leszek nekem mit fog mondani a szerelő.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22731) Kornel


Kornel
veterán

Lattatok a hetvegi baleseteket?
Frontalis utkozes, kopott nyari gumi miatt, stop tablanal valo nem megallas, stb.

(#22732) fi:zi'k válasza F_Zolee (#22728) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hétvégén nincs nyitva a bolt. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22733) darál0w válasza Nkboy (#22719) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

uhhh..átsiklottam felette ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22734) kutga válasza kutga (#22720) üzenetére


kutga
nagyúr

Fél siker. Felnyitottam. Holnap világosban nekiesek.

Let the Zone take me if I am.

(#22735) F_Zolee válasza fi:zi'k (#22732) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah, azt hittem akkor is jó lett volna. Holnapra meg nem tudom elkötelezni magam, mert azt se tudom mikor lesz vége a napomnak. :F :)

(#22736) fi:zi'k válasza F_Zolee (#22735) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Úgy tűnik már meglesz oldva a fuvar, azért köszi. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22737) Qru válasza rbalint88 (#22699) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy 12 voltos gépjárműgenerátor töltőfeszültsége a szabvány szerint 14,3-14,4 V. Ennyinek kell kijönnie belőle - ha esik, ha fúj...

#nincsbennetarcsi

(#22738) rbalint88 válasza Qru (#22737) üzenetére


rbalint88
addikt

14-14,1-et mértem az akkusaruknál, az tűréshatáron belül van?

(#22739) EQMontoya válasza Kornel (#22731) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hun?

Same rules apply!

(#22740) Qru válasza rbalint88 (#22738) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az még ok. :K

#nincsbennetarcsi

(#22741) Kornel válasza EQMontoya (#22739) üzenetére


Kornel
veterán

Valamelyik hiradoba mutattak, az egyiknel kiemeltek a a kopott nyari gumit, de masik esetnel is mutattak a kereket, az se tunt jonak.

(#22742) kaszaking


kaszaking
tag

Fékolaj cserében jártas valaki? Mire kell figyelni illetve hogy álljak hozzá ha én szeretném megcsinálni?

(#22743) MunezXBK válasza kaszaking (#22742) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szopizni akarsz vele? :D

(#22744) kaszaking válasza MunezXBK (#22743) üzenetére


kaszaking
tag

Hát attól függ hogy milyen szopatós munka :D

(#22745) MunezXBK válasza kaszaking (#22744) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A légtelenítés az.

(#22746) kaszaking válasza MunezXBK (#22745) üzenetére


kaszaking
tag

Ügyeljünk arra hogy a fékfolyadék tartályból ne fogyjon el a fékfolyadék, mert akkor levegős lesz a rendszer
Ha ezt jól csinálnám akkor nem kell légteleníteni ugye?

(#22747) Snoop-y válasza kaszaking (#22746) üzenetére


Snoop-y
veterán

De kell.
Amugy meg tipusfuggo hogy pl milyen sorrendben ajanlott (melyik kerekkel kell kezdeni)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22748) tboy93 válasza Snoop-y (#22747) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szoval nem minden esetben a tartalyhoz legkozelebbi kereknel kell kezdeni es a legtavolabbival befejezni? :F

(#22749) roberto211 válasza tboy93 (#22748) üzenetére


roberto211
őstag

Eddig se a legközelebbivel kellett kezdeni tudtom szerint...

Tartálytól levő legmesszebb légtelenítő csavarnál kell kezdeni.. És a legközelebbivel befejezni..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22750) Snoop-y válasza tboy93 (#22748) üzenetére


Snoop-y
veterán

De, ha eppen tudod hogy melyik van kozelebb. (nem mindig az a kozelebbi amelyik oldalon van a tartaly)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.