Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) bitpork válasza Kornel (#23049) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem viccbű írtam h ár/érték számít. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23052) TaaT válasza Snoop-y (#23050) üzenetére


TaaT
veterán

"masreszt a villamos energia is penzbe kerul."

Nem az a baj hogy pénzbe kerül. :N

Give them hell Ukraine!

(#23053) Snoop-y válasza TaaT (#23052) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az meg egy dolog.
Tegyuk fel hogy majd termelik tiszta forrasbol.
De hogyan termelnek majd annyit illetve mi fogja adni ra a fedezetet? Azert mert megvesznek egy 20 millas kocsit? Es? Benzinesek is kerulnek annyiba es meg tankolni is kell oket.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23054) EQMontoya válasza Snoop-y (#23053) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért srácok, azt ne feledjük, hogy még egy tisztességes földgáz alapú erőműnek is lényegesen jobb hatásfoka van, mint egy belső égésű motornak, és nem a város közepébe pufog.

Same rules apply!

(#23055) Kornel


Kornel
veterán

[link]

Vagy autozunk elektromos autokkal, vagy nem autozunk, vagyha megis, akkor megfulladunk.

Ahogy irtam korabban is, jelenleg is kepes lenneaz emberiseg az energiaellatasat szenhidrogenek nelkul biztositani.

(#23056) TaaT válasza EQMontoya (#23054) üzenetére


TaaT
veterán

"nem a város közepébe pufog."

Ennyi az össz előnye a villanyverdának zöld szemmel nézve. :K

"erőműnek is lényegesen jobb hatásfoka van"

A hatásfokról annyit hogy: "a sok szempontból mintának tekintett Németországban, ahol éppen azon munkálkodnak, hogy lejöjjenek az atomenergiáról, nagyjából 50-100 g/km CO2-vel autózhatunk elektromosan"

Papíron az egyhatos golfom 160g CO2-t puffog ki.

Indiában ha elektromos autózol a szénerőművek miatt olyan mintha egy 8L átlagfogyasztású benzines autót használnál.

Amúgy simán villanyautóznék ha megtehetnék, mert csak... Nem érdekel különösebben a környezetvédelem ilyen szempontból.

Give them hell Ukraine!

(#23057) Kornel válasza TaaT (#23056) üzenetére


Kornel
veterán

A nemeteket hagyjuk...
Jo dolgukban nem tudjak mit csinaljanak.
Merkelt szerintem szimplan megbolomdult.
Lesz itt meg nagy nemet atomeromu epitesi projekt, akar a ruszkikal karoltve, mert ugye sokan nem tudnak am par ev alatt komplett atomeromuvet felhuzni a vilagon.
Amig nincs fuzios eromu, es a zold energia is gyerekcipobe jar, athidalasnak muszaj lesz az egyetlen alternativat kihasznalni az emberiseg, ha nem akar a sajat "mocskaba" (karosanyagkibocsatasaba) belefulladni.

(#23058) EQMontoya válasza TaaT (#23056) üzenetére


EQMontoya
veterán

A CO2 egy kibaszott bullshit.
De ha NOx-ot vagy szilárd részecskéket nézel, nem kicsit jobb lesz a helyzet.

Same rules apply!

(#23059) SzlobiG válasza Qru (#23001) üzenetére


SzlobiG
félisten

Végre jött vmi izom gép volveszéktől. Tetszik.

(#23060) Qru válasza SzlobiG (#23059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én ezzel is beérném... :D

#nincsbennetarcsi

(#23061) TaaT válasza EQMontoya (#23058) üzenetére


TaaT
veterán

"A CO2 egy kibaszott bullshit."

Lehet, de ez az egyik alapja kibocsátási normáknak.

kornelka: Merkel-el szerintem már nem kell foglalkozni, nagyon meglepődnék ha köv ciklusban is ő lenne nyeregben. :)

Give them hell Ukraine!

(#23062) SzlobiG válasza Qru (#23060) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hátuljával még mindég nem vagyok kibekulve, de egye fene jöhet. :D

(#23063) EQMontoya válasza TaaT (#23061) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos, pedig kb. többet fingunk. :) (nyilván költői túlzás)
A még nagyobb baj, hogy a CO2 csak a kisebbik rossz, mert üvegházhatást ugyan generál, de közvetlenül nincs egészségkárosító hatása.
Ellenben pl. a lentebb említettekkel, amiknek bőven van.
Ilyen szempontból az euro6 elég rossz irány, a közvetlen befecskendezéses benzinesekkel, kis turbókkal, adblue-val és az összes szarjával együtt.

Same rules apply!

(#23064) TaaT válasza EQMontoya (#23063) üzenetére


TaaT
veterán

Nem mi, hanem a bocik. :K

A CO2 is nagyon rossz, tetőtéri szobában lakom :O :DDD

Give them hell Ukraine!

(#23065) tomiii. válasza bitpork (#23047) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Szerintem is az emberek nagy része ellene ezzel a távval, ha nem is a 95%.
Szoktad látni a gyárak parkolojaban a rengeteg autot? Mert en sok-sok százat látok és nem hinném, hogy 120km-ről messzebbről jönnek. Plusz nem nyaralni sem hiszem, hogy olyan gyakran jarnak kulfoldre es ez alap autó. Pár év múlva 200-250km már tökre élhető a középosztály nagyrészének. És atomot a villanyautókhoz. :D

(#23066) Qru válasza SzlobiG (#23062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Képzelem mennyit fogyaszthat egy ilyen ha "rendeltetésszerűen" használod... :U

#nincsbennetarcsi

(#23067) -v- válasza Kornel (#23055) üzenetére


-v-
addikt

Hogy lenne már képes? ah istenem.. megint honnan veszed ezeket a faszságokat?
Ez az energia téma eskü még a benzindízel meg egyéb klaszik vitáknál is jobb, itt aztán mindenki szakért, az is akinek se kép se hang :DD

(#23068) Qru válasza -v- (#23067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd ha megépül paks2... ;]

#nincsbennetarcsi

(#23069) MunezXBK válasza -v- (#23067) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:D :C

(#23070) szőröscica


szőröscica
addikt

Hát, nem lett jó az autó a jeladó cserétől, úgyhogy mindenképp megy a mesterhez januárban.

Viszont rövid időn belül kétszer is csinálta (vasárnap reggel és ma), hogy a szokásosnál jóval többet forgatott az önindító mielőtt beindult a motor, pedig mindig pöccre szokott indulni.

(#23071) -v- válasza szőröscica (#23070) üzenetére


-v-
addikt

Dobd ki azt a fost es vegyel egy sor6os benzinest :))

(#23072) szőröscica válasza -v- (#23071) üzenetére


szőröscica
addikt

Hidd el, ha nem a lakástörlesztés mielőbbi letudása lenne az elsődleges célom, akkor már a héten vennék egyet. De ezt a fost jelen állapotában még eladni sem lehet, akármennyire követhető multú, elsőtulajos és szervizkönyves, szerintem senki rá sem nézne egy alapjáraton leálló, váltóhibás autóra, ami úgy tűnik, hogy most már nehezebben is akar indulni. :DDD

Pedig én aztán tényleg minden karbantartást megadtam neki, mindig gyári vagy legjobb minőségű utángyártott alkatrészeket kapott, azt is cseréltem benne, amire a gyártó élettartam töltetet mondott (pl. váltóolaj), a legkisebb neszre is vittem a szervizbe. Ez a hála, széthullik 210 ezer km-nél.

(#23073) bitpork válasza szőröscica (#23072) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Olyan nincs h valamin nem látszik meg a használat. MAx olyan aminek már újkorában olyan a bele mint másnak 210k nál :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23074) -v- válasza szőröscica (#23072) üzenetére


-v-
addikt

Hát igen, lehet most kell eltapsolni rá azt a pénzt, amit az 5.6432 literes fogyasztással megspóroltál, ilyen ez :C Na meg ha nem is kell eltapsolni rá, én ezért irtózom a bonyolult technikától, kezdődik a pingvinezés, vonogatják a vállukat a pékek :U indul a cserebere találomra, baszod el az idődet, ezen jár az agyad, viszed ide, viszed oda .. ah..

(#23075) zoo8800 válasza -v- (#23074) üzenetére


zoo8800
veterán

Te ma vért ittál kávé helyett? :D

rip and tear, until it is done

(#23076) Qru válasza zoo8800 (#23075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig igaza van. Ingyen ebéd sosincs.

Mindig is sárgultam az irigységtől, hogy a 2.0 tdi fele annyival beéri mint Bubu. Jah csak amikor most megnéztem kb mennyibe fáj a dsg váltó cseréje... Na abból azért pár km-t elautózok még úgyis hogy dupláját eszi.

#nincsbennetarcsi

(#23077) zoo8800 válasza Qru (#23076) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem mondtam, hogy nincs igaza :))

rip and tear, until it is done

(#23078) szőröscica válasza -v- (#23074) üzenetére


szőröscica
addikt

És már Te is tudod, hogy még egy jó szívó hathengeres benzines sem a régi már. Az újabb 330i/530i-k a piezos gyújtással, dupla vanos-szal, millió szenzorral szintén egy csomó költséges hibát rejthetnek, miközben inkább 9.7319-et fogyasztanak.

Anyagilag még mindig jobban jövök ki, mintha ugyanezen autó 2 literes benzinesével járnék, viszont a szerelők pingvinezése, a bkv-zás, cserekocsi-vadászat olyan kellemetlenségek, amik ezt a pénzbeli előnyt a szememben már eléggé elhalványították.

[ Szerkesztve ]

(#23079) -v- válasza szőröscica (#23078) üzenetére


-v-
addikt

Persze, hat hengeres bimmert sem spórolni vesz az ember :)

miközben inkább 9.7319-et fogyasztanak

Vagy inkább 10< ha rendesen használja az ember ;]
N52 amúgy nem olyan szopó még, inkább az N53

viszont a szerelők pingvinezése, a bkv-zás, cserekocsi-vadászat olyan kellemetlenségek, amik ezt a pénzbeli előnyt a szememben már eléggé elhalványították

Igen .. ezek nem is annyira mérhetők pénzben, egyszer lukra fut az ember úgy istenesen, akkor simán elege lesz ezekből, mindegy hogy forintban végül jól vagy nem jól jött ki a matek.

[ Szerkesztve ]

(#23080) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Ha már a sokrétű hibákról van szó, mennyire érdemes megvenni egy 318i-s bmw-t 305 000 bevallott km-rel?
Konkrétabb műszaki adatot nem tudok róla, mi mikor volt benne cserélve, állítólag rendszeresen szervizelt autó. Bár én is ezt mondanám, akkor is ha nem igaz ...
[link]
Persze nem azt várom hogy egy link alapján ti többet tudjatok róla, mint én, csak hátha esetleg ismeritek az eladó céget, hallottatok már róla, stb, jobban ismeritek a bmw-ket.
A másik kiszemeltem:
[link]
Illetve ő:
[link]

(#23081) Skillet válasza -v- (#23071) üzenetére


Skillet
addikt

+1 :) csak én meg V6-ot mondanék ;) :DD

(#23080) brickm
az első leírása a legjobb :D
2 liter alatt nem vennék autót. az uccsó akkor már rokonszenvesebb. de jövőre 14 éves, szóval 500 ezerért hozd el! :D :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23082) -v- válasza brickm (#23080) üzenetére


-v-
addikt

Hát, faceliftes 318i-t az N42-vel biztos elfelejteném ..

(#23083) stickermajom


stickermajom
addikt

Na, valaki esetleg? :DDD

(#23084) szőröscica válasza brickm (#23080) üzenetére


szőröscica
addikt

A másik kettőben sincs sokkal kevesebb km, az a 305 ezer legalább őszinte. Ez egyébként eléggé a kínálat alja szerintem, szerényen felszerelt, lelakott példányok ezek, sokat kellene rájuk költeni, hogy legalább nyomokban emlékeztessenek hajdani fényükre. Kicsit gyűjtögess még, ha E46-ot szeretnél, mert egy jó példány a helyszűkét leszámítva a mai napig szerethető, jó autó.

(#23085) EQMontoya válasza stickermajom (#23083) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vidia kemény :D
Főleg, hogy tud hozzá tódani. :))

Same rules apply!

(#23086) bitpork válasza stickermajom (#23083) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mit jelent a bivaly erős ajtó?! :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23087) MunezXBK válasza bitpork (#23086) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ember nincs, aki tudná. :D

(#23088) brickm válasza szőröscica (#23084) üzenetére


brickm
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Elsősorban nem az ára miatt venném, azért ezeket néztem ki mert kb ennyi manuális váltós van a környékemen. Automatát semmiképp nem vennék, már csak a váltogatás élményének hiánya miatt sem, meg állítólag ha baja van a gatya rámegy.
Eredetileg 320i 6 hengerest terveztem, de
[link]

Nem túl sok van belőle errefelé sajnos. Az a fullMpakettes navis kék tetszett, de automata...
Arra meg sajna nemnagyon van lehetőségem, hogy az ország túlsó végeire járkáljak autókat megnézni.
Egyébként ha már szóba jött, az ország nyugati részén nem tudtok esetleg olyan embert aki foglalkozik autóbeszállítással? Természetesen olyanra gondolok akitől vettetek\ismerősötök vett járművet és megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#23089) EQMontoya válasza brickm (#23088) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy misiert vennel autót, akkor nézz szét rendesen. Ha 200 km-re van, akkor annyit kell menni.

Same rules apply!

(#23090) stickermajom válasza EQMontoya (#23085) üzenetére


stickermajom
addikt

Hátuljáról a "LOTUSZ", illetve a "V12" feliratok a legjobbak:

(#23091) brickm válasza Skillet (#23081) üzenetére


brickm
őstag

Jó is, hogy mondod a korát. Mennyire próbálnád lealkudni pl az utolsót? csak kiváncsiságból, én 950 000- 1m-t gondoltam érte pl.

(#23092) bitpork válasza brickm (#23088) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Soha, de soha nem szabad szempontként kezelni az autó lakóhelytől való távolságát. Én szegedről Pécsre, Budapestre, Kecskemétre, Pozsonyba elmászkáltam h nekem megfelelőt találjak. Nem is ért soha nagy meglepetés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23093) MunezXBK válasza brickm (#23088) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálunk van egy, a jobbik motorral, garantált futással, bárhol lekérdezhető. 1.2M. Tényleg patika, hibátlan. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23094) EQMontoya válasza stickermajom (#23090) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagyon beteg.
Szegény festő, mikor ezt fújnia kellett...
Mi pénz mehetett vajon ebbe a fosba?

MunezXBK: ez tényleg korrektül néz ki.

Same rules apply!

(#23095) runner 125 válasza MunezXBK (#23093) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az ülésnél az ott micsoda? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23096) TaaT válasza bitpork (#23086) üzenetére


TaaT
veterán

Azt hogy emberünk nem ismeri a vesszőt a billentyűzeten. :D

Give them hell Ukraine!

(#23097) Qru


Qru
MODERÁTOR

A színes kormánycérna mennyire kényes koszolódás szempontjából? Mik a tapasztalatok? nyilván nem fehéret akarok... :D

#nincsbennetarcsi

(#23098) szőröscica válasza Qru (#23097) üzenetére


szőröscica
addikt

BMW M színekkel varrattam az E39-en a kormányt, mikor újrabőrözték. 100 ezer km után sem volt még különösebben elkoszolódva, pedig viszonylag izzadós a tenyerem.

(#23099) Qru válasza szőröscica (#23098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vacilálok a fekete meg a piros között.. De ha bírja a strapát akkor inkább a pirosat választanám, mert a műszerfal megvilágítás is piros.

#nincsbennetarcsi

(#23100) tomiii. válasza Qru (#23097) üzenetére


tomiii.
aktív tag

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.