Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Kornel válasza #03969024 (#23346) üzenetére


Kornel
veterán

Probald meg egy modern dizelnel ugyanezt.
Sokba kerulne.

[ Szerkesztve ]

(#23352) aero. válasza #03969024 (#23346) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#23353) focvis válasza aero. (#23352) üzenetére


focvis
veterán

👍👍👍 Waze, nem gondoltam volna. :DDD

(#23354) #03969024 válasza aero. (#23352) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem ez a videó inkább a téves tankolásról szól. A hagyományos rendszereknél a gyártók megengedtek 30% benzint keverni a gázolajhoz. Az én adagolóm kibírt 400 ezer km-t, igaz, csak télen kapott mixtúrát.

kornelka Nem tudom, mekkora mértékben rontja némi benzin a gázolaj kenőképességét. Gyanítom, üzleti érdekek is mozgathatják az ajánlásokat...

(#23355) SzlobiG válasza #03969024 (#23346) üzenetére


SzlobiG
félisten

De mi értelme van ennek? Hol lesz neked itt -20-30 fok, hogy probléma lenne az indítással? Ha nem indul az autó az nem a gázolaj miatt lesz. :U

(#23356) tomiii. válasza SzlobiG (#23355) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Most már tényleg van bennük dermedésgátló, nem tudom neki milyen autója van, de egy régi szívódízelnek az égadta világon semmi baja nem lesz tőle, bár manapság ugye már abba sincs értelme keverni.

(#23357) #03969024 válasza SzlobiG (#23355) üzenetére


#03969024
törölt tag

Régebben -15 fok alatt voltak problémáim, ha csak simán téli gázolaj volt a tankban, mostanában már ügyelek arra, hogy ne érjen meglepetés. Jártunk úgy még a 90-es években, hogy bejártuk Európa nyugati felét, semmi gond, aztán az első itthoni tankolás után megállt az autó. (Volvo 740) Azt most is tapasztalom, hogy egyszer szinte füstnélküli az autó, máskor pedig csúnyán füstöl... Mi mástól, éppen milyen üzemanyagot kaptam.

tomiii 1.8D Lancer, egyszerű adagolós motor. Nem kényes semmire, szinte bármivel elpöfögne. Le kéne már cserélni, de mire? Egy új Boxerrel járok munkahelyen, az öreg MMC 2 kilométer után üzemmeleg, a Peugeotban 15 után is alig lehel valami langyosat. Nem izgulok, ha messzire kell menni, agyonüthetetlen a szerkezet. Csak öreg, meg rohad... :((

[ Szerkesztve ]

(#23358) Mágus2 válasza #03969024 (#23357) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A modern dízelek befecskendező rendszere a tiszta gázolajtól is szétkopik, szerinted meddig menne ha benzint kevernél a tankba? :U

(#23359) SzlobiG válasza #03969024 (#23357) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hát régi dízelbe oké, de egy CR rendszerbe biztos nem önteném bele. Ismerős a malac passatba fáradt olajat önt és megy vele. :)

(#23360) trassher


trassher
addikt

Kuplung lehet annyira kopott hogy nagy gázra csúszik folyamatosan? 3-asban de 4-esben is nagy gáz, autó nem gyorsul csak a fordulat nő. Ha felengedem a gázt akkor ránt egyet. Nem találkoztam még ilyennel hogy végig csúszik.

Redmi Note 7

(#23361) lsc válasza trassher (#23360) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet ilyen, nálam is hasonló volt a corollán.

Az élet kegyetlen .

(#23362) SzlobiG válasza trassher (#23360) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen simán elkophatott már annyira, hogy megcsúszik.

(#23363) trassher


trassher
addikt

Köszi, akkor csak jól gondoltam. :R 319.xxx km van benne, ez még a gyári.

Redmi Note 7

(#23364) bitpork válasza lsc (#23361) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy japán autó, különösen egy toyota soha nem megy tönkre. Szerintem csak álmodtad.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23365) trassher válasza bitpork (#23364) üzenetére


trassher
addikt

Állítólag a suzuki sem megy tönkre soha, a fentebb írt autó meg pont az. :DDD

Redmi Note 7

(#23366) Kornel válasza bitpork (#23364) üzenetére


Kornel
veterán

Irigykedsz, valdd be.
;]

Nem kell kiakadni :)
Megtartod akkor vegulis?
Nem hirdetted?

[ Szerkesztve ]

(#23367) bitpork válasza Kornel (#23366) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ééééén?4 Irigy?!4!4!!!
Szégyellem magam, amiért olyan autóm van amit szeretek, akartam és kompromisszum nélkül megfelel az igényeimnek. Bocsánatot kérek érte :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23368) Mágus2 válasza trassher (#23360) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Simán lehet ennyire kopott.

(#23369) EQMontoya válasza bitpork (#23364) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
Az utángyártott alkatrészek közül sajnos vannak rém gyengék.
És az elnyűhetetlen Toyoták legendája is csak a 80-as, 90-es évekre igaz. Után azért bele-bele néztek ők is pár szarabb konstrukcióba, pl. zz motorok (1.4-1.6-1.8 vvti 2005 előtt) olajfogyasztás problémái, 2.2 d-cat dízel, stb.

Same rules apply!

(#23370) trassher válasza Mágus2 (#23368) üzenetére


trassher
addikt

Már máskor is észrevettem de ennyire még sosem csúszott. Faterom kocsija amibe csak akkor ülök ha nagyon muszáj így nem tudom mikor mi van épp vele. Lényeg a lényeg hogy kuplung csere mindenképp. Minden nap kell neki az autó szóval megmondom neki hogy ne halogassa mert a végén tréler lesz belőle.

Redmi Note 7

(#23371) bitpork válasza Kornel (#23366) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem akadtam ki ;)
Már kívülről le lett mosva most hétvégin megpróbálom a belit is és megy fel HAHUra. Nagyon szeretném megtartani, de nem látszik a lehetőség rá, így stabil meló nélkül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23372) AMD Power válasza trassher (#23360) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos az nagyon nem jó.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23373) trassher válasza AMD Power (#23372) üzenetére


trassher
addikt

Még jó hogy nem az én autóm. ;]

Redmi Note 7

(#23374) AMD Power válasza trassher (#23373) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig először azt hittem. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23375) K Norbi


K Norbi
addikt

De fasza okos kulcs [link]

Szerintem ha ideadnák a kulcsot, akkor sem tudnám ellopni, be se tudnám indítani. :C
Miket tud ez jó ég.

[ Szerkesztve ]

(#23376) McSzaby


McSzaby
őstag

Ha már így benne vagytok az adalékok témában, akkor az üzemanyagrendszer "átmosására", tisztítására mit ajánlotok? Ősszel cseréltem benzinszűrőt, most kipucolnám a rendszert valamivel. Fogyasztás meg plusz lóerő nem fontos, arra ott van a piros festék meg a zöld festék az autó oldalára, csak a tisztaság fontos. :)

Ja, izé! Benzines kéne! :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#23377) trassher válasza K Norbi (#23375) üzenetére


trassher
addikt

Második - harmadik tulaj hogy fogja szeretni ha letérdel. ;] F*szom mászkálna egy ekkora lommal a zsebben.

Redmi Note 7

(#23378) Tsebacsi válasza trassher (#23377) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem is egyszerűbb lenne egy mobilos app, de ott meg a biztonsági és egyéb feltételek nem feleltek volna meg valószínűleg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23379) Mágus2 válasza McSzaby (#23376) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az igazi tisztítást nem váltja ki semmi. Tank le, kimosni és benzinnel feltölteni. ;)

(#23380) trassher válasza Tsebacsi (#23378) üzenetére


trassher
addikt

Nem látom hogy ez mire is jó. Lehet vele kapcsolni a fényeket de minek? Meglepne ha nem lenne benne coming home funkció. Mutatja a szerviz periódust, megtehető km-t de ismételten minek? Nem elég ha a comp kiírja?

Redmi Note 7

(#23381) tomiii. válasza trassher (#23380) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ebben a kategóriában feltenni a "de minek?" kérdést? :D Azért, mert miért ne? :D Kíváncsi vagyok a mai autók milyenek lesznek 30 évesen :D Meg úgy összességében a közlekedés.

Szerelő srác szokta kérdezni, mikor benézek hozzá,( sokat dolgozik magában, szerintem ez kihathat rá :D):

-Na és te Tomi bácsi, hogy képzeled el a világunk alakulásának a sorsát?-(lassan filozófikusan, artikulálva)
-Zsigi, hagyjál már, tököm ki van a hülyeségeiddel.
-Azt el is hiszem, kis barátom.-(szépen, lassan mondva)
..a bónusz:
-És te Tamás, voltál már időzsaru? (az aktuális filmmel kapcsolatos kérdés, amit éppen látott)

[ Szerkesztve ]

(#23382) trassher válasza tomiii. (#23381) üzenetére


trassher
addikt

De ha valaminek semmi értelme? Vagy ez arra jó hogy Gipsz Jakab meg aberki ülnek a kávézóban és arra verik hogy kinek mit mutat a kulcsa? :D

Zsiginek kéne egy nő aki leterheli agyilag és pénzügyileg is. :DDD Itt van egy kasztnis, jó ideje a szakmában van már. A felesége mondta neki hogy ha nem dolgozik kevesebbet akkor otthagyja. Ennek már 10 éve. Azóta feleség nincs, cserébe 3 merci áll a garázsban.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#23383) tomiii. válasza trassher (#23382) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Pontosan, vagyis gondolom én, mint kívülálló.

Most született kislányuk. Kérdeztem is, hogy na, hogy van a kislány? -Háááát, kislányoskodik. (Nem idős srác, de annyi hülyeséget össze tud hordani, vagyis inkább ahogy előadja a semmit(mármint pozitív értelemben, hogy hihetetlen, öröm odajárni ingyen dolgozni :D) Kisbabától függetlenül van Profi kategóriás Off-road autója pár darab. Majd nem lesz ;]
Meg ugye már elég nagy a praxisa, renget autó áll előtte, pár éve csinálja már azért, 70%-ban olasz autókkal foglalkozik. Múltkor jött a felesége(lehet még csak a barátnője), meglátja a közös puntojukat:
-Zsigi, 1,5 hónapja mondom, hogy rakd fel nekem a kocsira az első lökhárítót, komolyan mondom elviszem egy szerelőhöz. :DDD

Igen, tanulnom kéne, ezért pofázok ennyit. :B

[ Szerkesztve ]

(#23384) Morris válasza bitpork (#23371) üzenetére


Morris
veterán

És mi lesz Teddy utódja? :U:)

(#23385) trassher válasza tomiii. (#23383) üzenetére


trassher
addikt

Nekem is tanulnom kéne de keddig még sok idő van. :D
Úgy látom akkor felétek is az átlag szerelőből dől a hülyeség. Egyik villamosságizhoz mentem anno mert nem nyílt ki a kp zár. Kérdése mi volt: Hol áll az autó? Mondom betonon. Válasz: Akkor jó, legalább nem süllyed.

Redmi Note 7

(#23386) bitpork válasza Morris (#23384) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Semmi. Ha látok belőle zsét, akkor megpróbálom Izát rávenni, hogy végre hagyjuk el az országot. Elfáradtam. A semmire semmilyen autót lehet tervezni pont.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23387) tomiii. válasza trassher (#23385) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez jó, ezt megjegyzem :D na még egy utolsó: Amikor láttam, hogy még ő is megdermed. Áthívta az ácsot, mert beázott a tető, amit csinált. Az ács nézegette, majd kérdezett:
- És ha nem esik az eső?
- Háát, olyankor végül is nem ázik be.
-Na, az remek, akkor mentem.

Ekkor megfagyott a levegő. :D

[ Szerkesztve ]

(#23388) Gergőke88 válasza trassher (#23382) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem csak ezekre jó a cucc.
Például be tudod indítani a klímát, fűtést is róla.
Sőt ha meg van rendelve, akkor ugye a kulcsról tud beparkolni a garázsba illetve ki is (garázskaput is mozgatja).
Onnan tudom, mert a héten ültem egy barátom ilyen 7-esében.
Ami meglepő volt, hogy hátul nem olyan nagy. Nagyobbra számítottam.

(#23389) Skillet válasza tomiii. (#23381) üzenetére


Skillet
addikt

"kicsit" irigyellek azért :) amiket mesélsz mindig... mintha csak móka és kacagás lenne az életed :D
persze gondolom, hogy nem így van... de a jó hangulat, már fél siker ;)
te merre laksz amúgy? gondolom vagy 100x elhangzott eddig :D
valami közös garázsban szoktatok szerelni? igazából ti mit is csináltok? :DDD
persze azon kívül, hogy ladákkal bővítitek ki az utat, a szalagkorlátot kicsit odébb tolva :)
meg tetőre is rakjátok őket.... ha már :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23390) tomiii. válasza Skillet (#23389) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Bárcsak móka és kacagás lenne. :D De meg kell fogni az ilyen pillanatokat, különben jönne a depresszió. :D
( egy mellékes info, idén 2-szer vezettem pályán, többi időmet mind mások autójával való foglalkozással töltöttem/töltöttük. Szóval mindenkinek lesz már mókázós autója, csak nekünk nem :D)

Egyébként én gépész mérnöknek tanulok Miskolcon, haverom gépgyártás technológiai technikusnak( én is ez vagyok) Itthon pedig maszekolunk, ezt-azt javítunk én pedig mellette 1-2 autót bontok ez elég a mindennapokhoz. de valószínűleg átmegyek levelezősre, mert ezt hosszabb távon nem tudom folytatni.

Én 5 éve tankoltam életemben először, 4 éve volt az első kerékcserém, 3 éve gondoltam arra, hogy mi lenne, ha magamnak szerelnék. Ez megtetszett, de szerelni nem nagy dolog megtanulni, szóval programtervezőit a fősulin otthagytam, szakmát tanultam és most továbbtanulok. Kisebb, mint több sikerrel(értelemszerűen nem a szakmai tárgyakkal van problémám) :D

És hol szerelünk? Elég volt ennyi off. Ezt inkább képekbe szedtem. Itt láthatod. :DDD

Na, kész is az önéletrajzom.

[ Szerkesztve ]

(#23391) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt kérdés, de érdeklődnék, hogy ennek van értelme? Tényleg azt tudja, amit írnak róla? Illetve idehaza esélytelen beszerezni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23392) bitpork válasza Dolphine (#23391) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem értek hozzá, de 12 Ah-s power bankkal, amiről nem látjuk az indítóáramot milyen autót akarsz bebikázni?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23393) MunezXBK válasza bitpork (#23392) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

50€-ért. :D

Ennyiből kapni akksitöltőt is.

(#23394) Dolphine válasza bitpork (#23392) üzenetére


Dolphine
addikt

Konkrétan egy 1999-es Nissan Almerát szeretnék, hogyha nem akarna indulni! :DDD

Akkor az összes ilyen videó kamu?
[link]

MunezXBK
Aksitöltőm az van, viszont, hogyha azonnal kell, akkor az elég problémás!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23395) Mágus2 válasza Dolphine (#23391) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy varrógépnek elég lehet,egy nagyobb motort ez nem fog forgatni. Lehet hogy segít ha csak egy kicsi hiányzik az induláshoz. Egy lemerült akksinál ez halottnak a csók.

[ Szerkesztve ]

(#23396) Dolphine válasza Mágus2 (#23395) üzenetére


Dolphine
addikt

Én nem is teljesen lemerült aksira gondoltam! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23397) Mágus2 válasza Dolphine (#23396) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Annak meg töltés kell,mert tartósan a félig lemerült akksi elveszti a kapacitását. Ez egy fölösleges dolog. Ha kell az iPhone-hoz, akkor hajrá. Autóhoz fölösleges. 70 euró egy rendes akkumlátor,emihez évekig nem kell semmi varázslat.

[ Szerkesztve ]

(#23398) MunezXBK válasza Dolphine (#23394) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyorstöltés funkció, amúgy meg a hideg beállta előtt érdemes feltölteni.

(#23399) Dolphine válasza MunezXBK (#23398) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is Mágus2
Akkor ezek szerint jobb lenne egy olyan akkutöltő, amin van gyorstöltés funkció! :) Tudtok ilyet javasolni? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23400) tboy93


tboy93
nagyúr

Sracok! Veletlenul pont talalkoztam en is ilyen bebikazo cuccal. Mukodik. Az autoszerelom vett egyet itthon kozel 40k-ert, kb ugy nez ki mint ez. Egy sprintert is be tudott vele bikazni, az opel corsat meg 3x egymas utan ugy, hogy nem is merult a cucc (a ledjei szerint). Szoval mukodik, bar nem tudom az milyen markaju volt :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.