Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#305001) brumi1024 válasza bandus (#304992) üzenetére


brumi1024
veterán

Az is. Barmikor adodhat szituacio, ahol ki kell kerulni valamit vagy ra kell lepni a fekre. Lehet lassan menni, de az egyenesben hajtunk, kanyarban allora fekezunkbol rengeteg veszelyes szituacio adodik.

Eleg csak elmenni egy veztech tanfolyamra, ahol altalaban az elso gyakorlat szaraz uton veszfekezes 50-rol, 80-rol. Mar 50-nel is meglepo kulonbsegek szoktak kijonni, es ennek nem muszaki okai vannak. :N

[ Szerkesztve ]

(#305002) radi8tor válasza tboy93 (#304995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is ennyi lesz 2 hét múlva a 2 éves szerviz fékfolyadék cserével együtt.

⭐ Stella

(#305003) radi8tor válasza brumi1024 (#305001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is az a tapasztalatom, hogy aki szeret határon autózni az jobban ismeri a technikát a feneke alatt, mint az aki tötymörög.
Persze van olyan szitu ami lassabb sebességgel elkerülhető, de a rutintalanság sokkal nagyobb hátrány.

⭐ Stella

(#305004) Qru válasza brumi1024 (#305001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És a gumik között is óriási a szórás. Mikor voltunk a fórumos tréningen ott nagyon nagy szórás volt a gumik miatt is. Persze nem egyforma autók de nem hiszem, hogy egy Forester XT pl gyengébb féket kapna, mint Bubi).

#nincsbennetarcsi

(#305005) brumi1024 válasza Qru (#305004) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze. De nem nagyon rossz allapotu guminal, 50-rol, szaraz uton tobbet nyom a latba a reakcioido es az hogy valoban ra mersz-e lepni a fekre vagy sem. Rengetegen soha nem taposnak ra ugy igazan.

(#305006) Snoop-y válasza Szada85 (#304968) üzenetére


Snoop-y
veterán

1000-1100KG melle pl tokeletes ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#305007) tototos válasza brumi1024 (#305005) üzenetére


tototos
őstag

Volt szerencsém vezetéstechnikan látni hogy a nyári gumi valamint a Michelin CC között mekkora különbség van vizes körülmények között. Kollégám nem hallotta a rádiót csak azt látta, hogy az előtte lévő autó sokkal rövidebb fektavot vesz mint ő és nem értette mit ront el. Annyi volt hogy az előtte lévő autón CC gumi volt.

(#305008) bandus válasza brumi1024 (#305001) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nem errol volt szo, ez elegge a veglet. de ha valaki mar nem olyan ugyes/gyors/bator a kanyarban az a gyoker, mindenki mas a topikban meg nem, mert szerintuk ok tudnak temposan kanyarokat venni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#305009) cappa72 válasza radi8tor (#305003) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyet is értek.
(Amúgy jó téma, hogy hol próbálgassa az ember fia/lánya ezt...)

Pont ilyen indíttatásból mondtam lányomnak, hogy "most bekapcsolom a D módot (Giulieeettta'); na most lépj oda neki" (egyenes út , nó forgalom).
Csak hogy érezze, mi van a segge alatt. Tetszett neki, főleg az Astra után.
De a kanyarba még nem rakatom be vele erősebben.
Először tanuljon meg higgadtan és szabályosan vezetni, aztán jöhet a további rész.

Az mindenképp jó volt, hogy mire hazaértünk addigra ránk esteledett, és azt mondta, hogy sötétben még nem vezetett. "Akkor lassíts, és vezess úgy, ahogy biztonságosnak érzed"...
És lelassított. Aztán szerintem rájött, hogy nem is olyan vészes, és visszaállt 90-re.
Jó látni, érezni, hogy fejlődik.

Még a visszaváltást emelt fordulattal meg kell tanulnia, mert még "rárúgja" a kuplungot. Majd gyakoroljuk.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#305010) macilaci78 válasza OPiiPO (#304997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Szerémi MOL kúton ettem hotdogot. :DDD Kibírta a hátsóm egyben az utat, meg a forgalom is aranyos volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#305011) macilaci78 válasza Qru (#304996) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Másként vezetek ismerős úton, utassal, csomaggal, belátható kanyarban.

Alföldön is van pár kanyar, csak nem mindegy, hogy tarra van-e már vágva, kukorica. Volt már meglepi a kanyarban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#305012) polonic válasza macilaci78 (#305010) üzenetére


polonic
félisten

Óbammeg. Ajánlgathattam itt a jó helyeket. :D

(#305013) szőröscica


szőröscica
addikt

Hú, milyen eszmecserét váltottam ki, pedig csak arra voltam kíváncsi, mennyire szívhatom meg, ha az 1.5TSI-nél kicsit erősebb motort vennék egy Octaviaba. Nem akarok játszani, se senkinek megmutatni.

Próbálok minden eshetőségre felkészülni miközben igyekszem egyenesbe hozni az életem.

(#305014) kisza25 válasza bandus (#304992) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Aki az egyenesben az is ;) :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#305015) cappa72 válasza szőröscica (#305013) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sebaj, jó témák ezek. :K

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#305016) radi8tor válasza szőröscica (#305013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is ezen vagyok, aztán ha egyenesbe kerültem jöhet az új Focus ST :D

⭐ Stella

(#305017) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Micsoda harc megy youtuben autóstartalomgyártók között, Draskovics Andris és AttilaS2.

Andris OT Twingo sorozat elején "beszólt" és egy év után jött rá a válasz, a kommentek között válaszolt Andris, erre kiderült, hogy Andris másnak adja ki magát a youtuben, mint a valóságban.

(#305018) OPiiPO válasza macilaci78 (#305010) üzenetére


OPiiPO
addikt

Offba írom, nehogy a többiek meglássák: a MOL-os medvehagymás hotdog a kedvencem, képes vagyok érte némi kitérőt is tenni :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#305019) tototos válasza grizlisandor (#305017) üzenetére


tototos
őstag

Nekem AttilaS2 a tipikus apának van pénze gyerek, aki próbál a hasonszőrű barátainak videókat gyártani. Ha valaki megnézi a nagyon régi videóit akkor láthatja, hogy videózza a vácin versenyző őrülteket. Meg azért ő is megmutatja a "német" autópályán(m5) hogyan kell gyorsan menni.

(#305020) grizlisandor válasza OPiiPO (#305018) üzenetére


grizlisandor
addikt

Soha többet, én nagyon rosszul voltam tőle. :O

(#305021) macilaci78 válasza polonic (#305012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Jó lesz ez későbbre is.

OPiiPO: nekem a sima sajtos ebben a mezőnyben, de nem volt még megsülve a virsli.
Kérdezte a nő, mi legyen benne?
Ketchup, majonéz, virsli. :B

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#305022) Tsebacsi válasza grizlisandor (#305017) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért más Andris? A hosszú kommentje eléggé korrekt és mentes miden szúrkapiszkától, mit nem veszek észre?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#305023) avl válasza kisza25 (#304975) üzenetére


avl
aktív tag

:R :C követendönek tartom

(#305024) dellfanboy válasza Tsebacsi (#305022) üzenetére


dellfanboy
őstag

sztem a kommentekbe leírta:
@AttilaS2@AttilaS214 hours agoHasonló reakcióra számítottam tőled. Te soha nem bántasz senkit, nem szólsz be senkinek, mégis bántanak, egy áldozat vagy. Az első twingós videódban bekóstoltál, de a válasz már nem tetszik ahogy látom. Azt is csak azért, hogy szimpátiát kelts az emberekben, ahogy ez a kommented is és az egész csatornád erről szól. Azt mondod, amit hallani szeretnének a nézőid, mert akkor szeretni fognak. Az meg egyenesen szánalmas, hogy játszod itt a szegény átlagembert, álszent módon úgy csinálsz, mintha közéjük tartoznál és azt mutatod, hogy kiállsz mellettük. Főleg a családi háttered ismeretében...ugye ezt nem véletlenül nem említed soha. Tudod jól, hogy akkor a követőid nagy részének már kevésbé lennél szimpatikus, de nyugi nem lövöm le ezt a dolgot. Nyilván most a rajongóid idetalálnak és helyeselnek neked. Ők azok akiket meg tudsz téveszteni ezzel a felvett szereppel. Ha csak így tudsz sikereket elérni, akkor csináld így, bújd mások videóit továbbra is, meríts ötleteket onnan és mondd azt, amit az emberek hallani szeretnének, mert látod, hogy van akiknél ez működik. Igazad van, tényleg nem ismerjük egymást, talán 2x beszéltünk összesen, de az bőven elég volt arra, hogy lássam a nagyképűséged az álarc mögött. Nem akartam ebbe ilyen mélyen belemenni, mert nem érdekel mit csinálsz. Beszóltál, válaszoltam, ennyi. Nem anyázva, poénra véve az egészet, amiből egy rohadtjó "film" lett szerintem. Ha valakinek ez nem jött át és véresen komolyan vesz mindent, azzal nem tudok mit kezdeni.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#305025) grizlisandor válasza Tsebacsi (#305022) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az apja, Draskovics Tibor.

(#305026) avl válasza szőröscica (#305013) üzenetére


avl
aktív tag

"Nem akarok játszani, se senkinek megmutatni." :C :R

ennyi.

közuti autozas nem játszótér
az meg valahol nálam (!) szegénység ha "kifele kell megmutatni"

(#305027) tototos válasza dellfanboy (#305024) üzenetére


tototos
őstag

ha jól rémlik anno Attila beleállt a becsületesnepperbe is a carvertical miatt.

(#305028) Corsa02 válasza dellfanboy (#305024) üzenetére


Corsa02
őstag

Ez nekem még mindig nem válasz arra, hogy miért másnak adja ki magát?? Az apja volt politikus és pénzügyminiszter, van is pénze mondjuk...és akkor mi van?

The Truth Is Out There --->

(#305029) tototos válasza Corsa02 (#305028) üzenetére


tototos
őstag

Én sem értem mi a gond ezzel. AttilaS2 apja is dúskál a pénzben, mert ott vannak a Nissanok a garázsban. Draskovicstól én nem láttam olyan videót ahol több 10 milliós autókat mutogatott volna a garázsban, ellenben a másik oldallal.

(#305030) MasterMark válasza Corsa02 (#305028) üzenetére


MasterMark
titán

Annyi van, hogy az a twingo nem annyiba kerül mint amit mond. :DDD Még ha ki is fogta a millióból azt az egyet mindenből.

Switch Tax

(#305031) MasterMark válasza grizlisandor (#305017) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem amúgy jó poén ez a videó. Nem értem miért kell ennyire megsértődni mindenen.

Switch Tax

(#305032) Qru válasza brumi1024 (#305005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fellocsolt pályán jött ki nagyon a difi. Vizen az IS250 + Conti SC meg Bubi + Michelin CC között nem volt nagy difi. A Fori XT meg brutál mód sokat csúszott. Aztán kiderült, hogy azon még a gyári Yoko Geolandar volt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#305033) f4lcon válasza grizlisandor (#305017) üzenetére


f4lcon
őstag

vihar a biliben

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#305034) #214 válasza Corsa02 (#305028) üzenetére


#214
tag

i3-ról csinál videót, de valójában valami nagy dízel V8-cal jár (vicc). ;] Nem teljesen értem, hogy egy autós tartalomkészítő (és ne keverjük ide a mostanában lifestyle témára váltókat, mert Andris szerintem nem ilyen) hogyan lehet más a valóságban, mint a videókon? Egyáltalán miben változtatna ezen a típusú tartalmon?

(#305035) Qru válasza bandus (#305008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem gyökér, csak beszari. ;] Ha az egyenesben gyorsan megy és nyomul a másikra akkor miért gazol be az első kanyarnál? Bubi nem egy kanyarvadász (se futómű, se tarcsi) de sokszor még a Jazz-el sem merik tartani a lépést miközben az egyenesben meg ott liheg a nyakamban...

#nincsbennetarcsi

(#305036) Qru válasza cappa72 (#305009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már lesz kis rutin akkor vidd el vezetési tréningre. Nagyon sokat ér, én kötelezővé tenném jogsiszerzéshez. :K

#nincsbennetarcsi

(#305037) Corsa02 válasza #214 (#305034) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, ezért nem értem én sem...na mindegy, "nyugatlik a hanyatt" ezek meg itt viaskodnak :D

The Truth Is Out There --->

(#305038) Corsa02 válasza Qru (#305036) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekünk 6 havonta menni kell a munka miatt és tök jó, mert annyi idő már elég, hogy kezdjen tompulni amit az ember begyakorolt korábban. Én is kötelezővé tenném, bár már rohadt drága.

The Truth Is Out There --->

(#305039) Qru válasza macilaci78 (#305011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah Mátrában rólam is jött már le a keresztvíz, mikor lendületes kanyarvétel közepén felbukkant egy muflon. :DDD Azóta este nincs racsing.

#nincsbennetarcsi

(#305040) Qru válasza szőröscica (#305013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semennyire, ha van tarcsi az életet is menthet és ha nem nyomod nem eszik érdemben többet (kivéve városban). Mai fejjel inkább WRX-et vennék én is. ;] Jó 2-3 literrel többet kér de amennyit én autózok még 100-as benyóval sem verne földhöz a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#305041) tototos válasza Qru (#305036) üzenetére


tototos
őstag

Azt én is javaslom. Nekem volt szerencsém az előző munkahelyen nagy sebességű tréningen is részt venni.
Amit nem tudok, hogy a jogsiszerzéshez kötném-e, mert tartok tőle, hogy sokszor még nincs meg a rutin az autó kezelésére jogsi után és ott egy ilyen képzés megterhelő lehet, amikor mondjuk még a váltó kezelése is koncentrációt igényel.

(#305042) Qru válasza Tsebacsi (#305022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Andris meglepően normális amúgy, dolgoztunk együtt az apjával, hát róla ez már nem mondható el...

#nincsbennetarcsi

(#305043) Qru válasza tototos (#305041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra én is ácsiongóztam de sosem volt elég erős autóm hozzá. Mondjuk Bubival amúgy sem lehet gyorsan menni szóval annyira nem érint a dolog. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#305044) Qru válasza Corsa02 (#305038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért volt jó a fórumos szervezésű, mert kaptunk egy jó kis árkedvezményt.

#nincsbennetarcsi

(#305045) tototos válasza Qru (#305043) üzenetére


tototos
őstag

Nem saját autóval voltunk, Megane Rs és Gt86 volt a tréning autó. 80-100 volt a tempó amúgy.

(#305046) Corsa02 válasza Qru (#305044) üzenetére


Corsa02
őstag

Ez itteni PH-s volt?

The Truth Is Out There --->

(#305047) Tom1939 válasza Corsa02 (#305028) üzenetére


Tom1939
őstag

Mondjuk az apja az egyébként nagyon mély ilyen merítést adó hazai politikai elit egy legalja erkölcsi szempontból...Nem közvetlenül de közelebbről ismertem mint szerettem volna. Szóval ha a srác meg sem tagadja de nem is villog vele mint apával az számomra pont a megfelelő középút...

(#305048) Corsa02 válasza Tom1939 (#305047) üzenetére


Corsa02
őstag

Egyetértek.

The Truth Is Out There --->

(#305049) Qru válasza Corsa02 (#305046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, Subaru klub-os de itt is volt hirdetve de rajtam kívül 1 tag jött innen. :D Amúgy a Tököli pályán voltunk, nekem tetszett. Főleg a kezelhetőségi nagy pálya, mert a legtöbb ilyen tech pályán kb zsebkendő méretű helyen mozoghatsz. De itt a nagy pályán remekül kilehetett autózni ami benne van a kocsiban és jó volt látni körről körre javuló időket (szárazon és vizesen is mentünk rajta).

#nincsbennetarcsi

(#305050) cappa72 válasza Qru (#305036) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nagyon jó ajánlás, és nem csak őt, hanem magamat is benevezem... (anyókát is kéne, mert rajta is érzem a visszafejlődést.)

Van esetleg konkrét linked?
szerk.: látom a következő hsz-ben #305049Qru van.
szerk.: huh, megnéztem az egy főre történő kalkulát'... még spórolok egy kicsit, de továbbra is érdekel.
(Tekintve, hogy sóri' szintén ment vezetéstechnikára míg motorozott, aztán úgy jött haza, hogy "na akkor most kezdek majd megtanulni motorozni")

#305051Corsa02
Na az még közelebb is van...

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.