Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) 426os válasza TheProb (#22649) üzenetére


426os
őstag

Szerintem is jó vétel volt, ha minden stimmel, amit írtál (korrózió kérdés, hogy tényleg mennyire vészes).
Egy ideje én is követem az árakat, igaz csak fotelből, de kb reális lehet a sok hirdetés alapján, amit eddig láttam.
Ha most vennék én is P2-t vennék, de még várok vele. Remélem maradsz a PH-s autós topikokban és beszámolsz majd, hogy mi van az autóval. Sok balesetmentes és hibától mentes kilométert! ;)

.

(#22652) kisza25 válasza TheProb (#22649) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt egy mindössze 7 éves opel vectrám akármennyit hordtam szerelőhöz valami baja mindig volt, hol a közponizár, hol az aksi, hol az olajnyomás jelzö, hol a riasztó, motorból dölt az olaj, aztán gömbcsukló, gyujtáselosztó... és az 1,3M volt 10éve, 440ért nagy csodát ne várj :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22653) TheProb válasza TheProb (#22649) üzenetére


TheProb
veterán

Mod: Most olvasom a kézikönyvet és az egyik kulcs a távirányítós, csak "eltünt?" a gomja róla.
Még annyi, hogy kulccsal nyitás után (vezető oldali ajtó) nem mindig nyit ki rendesen a centrálzár. Ezután még egyszer bedugva a kulcsot, még 1x rányitva még 2mm-et feljebb jön, az ajtók belsején lévő kis műanyag pöcök és utána már rendes nyit a zár.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22654) #94529552 válasza MunezXBK (#22646) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, vinni fogják mint a Daciát, csak a minőségre figyeljenek oda az oroszok. Kezdésnek nekem nem túl szimpatikus a Lada honlapja, így a hibákkal és elírásokkal.
kornelka Hát én nem tudom, ha csak a leírt 150k-t rákölti+ a kötelező vezérmű és az olajcseréket megejti rajta...Ezt nem láttad: az alváz nagyon rohadt?

(#22655) Tsebacsi válasza TheProb (#22653) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az enyém null kilométeres volt és annál is csak az egyik kulcs volt távirányítós. Az ELX- ben nincs cds radio se mélynyomó csak a HLX vagy Émotion modellben.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22656) AMD Power válasza #94529552 (#22654) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos a Daciánál is elég brutál minőségi problémák vannak/voltak. A sok megbízhatatlansági listát vezetnek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22657) Skillet válasza TheProb (#22649) üzenetére


Skillet
addikt

Önindító nem baj, ha forog, azért van. Majd ha kelletlenül, lomhán forgat...
A rozsda nagy mocsadék. Egy rendes alváz/üregvédelem kb 80-100e körül van és 3 napig nincs autód.
Erre jön még az esetleges lakatos munka. Nem tudom, mi van az alvázzal, de 150-ből talán meg kellene álljon a dolog. Inkább amiatt aggódnék, hogy rendesen legyen megcsinálva, ne csak a pénzt kérjék el. Nem sokan értelmenek ehhez.... szerintem.
Központizár úgy tűnik fárad. Talán cserés lesz.
Kilincsek rugói is fáradtak lehetnek.... cserések.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22658) TheProb válasza Tsebacsi (#22655) üzenetére


TheProb
veterán

HLX ez, csak elírtam.

(#22657) Skillet: Egyik munkatársam pont most mondott egy lakatost, aki szerinte nagyon jól dolgozik, lehet oda kéne elvinnem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22659) rbalint88 válasza TheProb (#22658) üzenetére


rbalint88
addikt

400ezres -tomeg-autora szerintem nem erdemes kolteni. Hasznalod addig, mig jo rajta a fek-futomu, kormany motor es gumi, aztan ha nem kapja meg a muszakit, eladod vagy elbontod.

(#22660) Kornel válasza rbalint88 (#22659) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, ez is egy megoldas :)

(#22661) TheProb válasza rbalint88 (#22659) üzenetére


TheProb
veterán

De az g*ci nagy bukta, lenne. nem? Nincs egy napja, hogy nálam van és már ilyeneket fontolgassak? :F
Ha azt mondja a szervizes, hogy 200k-kat kell rákölteni akkor nem hozom el...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22662) kisza25 válasza TheProb (#22661) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért nem mondta, mert ilyen autókra mindig 200eFt-okat kell költeni, de nem költi rá senki, mert nem azért vesz 400eFt-ért autót;)
Cseréld rajta amit muszáj és ne várd, hogy minden tökéletes legyen rajta, mert nem lesz, vagy ráköltöd az ára 2x-ét. Használd és 1-2 év múlva elpasszolod, mennyi műszaki van rajta?
Első kocsim egy 4 ütemű trabi volt (2000-ben vettem), megvettem (10 éves volt 1,1 VW polo motoros), használtam ~2 évig ismerősel áttolattam műszakin és eladtam annyiért amennyiét vettem, csak olaj/olajszűrő lett benne cserélve 2x, mert 65e km-el vettem és 87e km-el adtam el, ugyanaz volt még a gumi is rajta. Na ezt ma nem fogod megcsinálni egy kocsival sem 2 év használat után:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22663) Mágus2 válasza TheProb (#22649) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A 1.5mp késleltetés nem sok,közben forgat az önindító?Akkor biztos nem akksi gond. Olajat,szűrőket gyertyákat ki kell cserélni,aztán kiderül. Indítózás előtt megvárod gyujtáson,hogy a benzinpumpa felnyomja a rendszert?

(#22664) Kornel válasza TheProb (#22661) üzenetére


Kornel
veterán

Miert, szerinted melyik 15 eves autora nem kell legalabb 200k-t rakolteni?
Mondom meg egyszer, orulj, hogy ha gumit kell venned, akkkr meguszod 50k-bol egy szettet pl.
Vagy rendberakod 200-300k-bol pstikara, es hasznalod 4-5 evig, vagy hasznalod igy ahogy van, es eladod 2 ev mulva bontva.
Az ajto mindenkepp buko, es gc sokba kerul.
Uj aitonal az ertekvesztesen buksz, hasznaltan meg mindenen.

Magus2: pl. Nalam mindig ennyit teker az onindito, akksi jo, meg minden, utanakerdeztem, masnal is ugyanezt csinalja ez a tipus uj koratol, meglepo.

[ Szerkesztve ]

(#22665) kisza25 válasza Kornel (#22664) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 előző példámat leszámítva csak bukni lehet a kocsikon, kivétel, ha kintről hurcibálod befele, de már az sem akkora biznisz, mint régen és ott is sok a buktató, főleg mióta az összes kereskedő purutya (török), 2 haver azért hoz be évi 5-10 autót, az egyiknek a hobbija, hogy rendbe vágja a kocsikat és azért keres is rajta 1-2 százast



[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22666) Morris válasza TheProb (#22661) üzenetére


Morris
veterán

De az g*ci nagy bukta, lenne. nem?

Üdv az autók világában. :(
Ezt ugatta mindenki. Ez az a kategória, ahol vagy költeni kell az autóra, vagy használod míg kirohad alólad. Nem új autót vettél. Ezért a pénzért ezt kapod sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#22667) Kornel válasza Morris (#22666) üzenetére


Kornel
veterán

+1

(#22668) szőröscica válasza Morris (#22666) üzenetére


szőröscica
addikt

Megveheti az én autómat, ha szeretné. 1 tulaj, szervizkönyv, garantált 210 ezer km. És tuti, hogy megismerkedik az alkatrésztúrás legmélyebb bugyraival, olyan orosz weboldakat fog megtalálni, amiknek a létezését el sem tudta képzelni korábban. A márkaszervizben ingyen fogják diagolni, mert nem lesz pofájuk több pénzt elvenni tőle.

Ez egy exkluzív klub, amibe most mindössze 2 millióért belépőt kínálok. Ne hagyd ki! ;]

(#22669) Skillet válasza TheProb (#22661) üzenetére


Skillet
addikt

ez ilyen. minden autóra kell költeni. egy vezérléscsere is tervben van? gondolom, hiszen nem ártana.
akkor az is csinos összeg. összes olaj és szűrő cseréje, mert ki tudja mikor volt...
plusz még amiket mondtál, apróságokat, meg ami majd még kiderül.
az autó értékét még egyszer simán el tudod locsolni bele.
családban van egy matiz. 300ezret ha ér. nemrég lett rá költve vagy a fele és még lesz is. pedig semmi baja :)
na ezek a szép dolgok. minél kisebb értékű az autó, ez annál furább ;)

attól függ, milyen autót veszel. :D én vettem 1 mill körül. azóta elfogytak, de nagyon. most 10e euroért van a mobile.de-n :B
de ez nyilván extrém. amúgy osztom a véleményt. semelyik sem tartja az árát. ez van.

még egy: de, jó biznisz az autó behozás. csak az érték nem mindegy. luxust kell. 5 mill alatt felesleges. panamera-n akár tisztán 500ezret-1 millt is lehet keresni ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22670) Morris válasza szőröscica (#22668) üzenetére


Morris
veterán

Azt ami olykor olykor leáll?
Persze csak üzemanyag megtakarítási céllal! :D;]

Én 1.2M-ért vettem tavaly a passatot. Azóta első / hátsó fényszóró csere, fék garnitúra csere, vezérlés csere, 3 ajtózár csere volt. +felni felújítás, kötelező olaj+szűrők, és új téligumi garnitúra. Kb 400-at költöttem rá eddig.
Van még egy-két apróság, de azokat nem írom. Patika a gép.

[ Szerkesztve ]

(#22671) szőröscica válasza Morris (#22670) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, ez egy megafull változat, olyan extrák is vannak benne, amelyek gyárilag nem is voltak kaphatók, pl. a start-stop, így igazán takarékossá és környezetbaráttá válik városi üzemben. ;]

(#22672) focvis válasza szőröscica (#22671) üzenetére


focvis
veterán

A Nissanról írtad ezeket? (Talán Primera?)
Meglep, stabilabb technikának gondoltam.

Néhanapján én is keresgetek valami kutyaólat max. 200-ért, hogy azt egye a só télen.

(#22673) Skillet válasza focvis (#22672) üzenetére


Skillet
addikt

biztos valami diesel ;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22674) szőröscica válasza focvis (#22672) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, és el tudom képzelni, hogy egy 2 literes szívó benzinessel az orrában tök stabil lenne (vagy a 2.2-es japán dízellel), mert egyébként semmi baj nem volt vele ez idő alatt egy garanciában cserélt ülés alatti légzsákkábelt leszámítva, még helyzetjelző izzókat is csak 120, illetve 140 ezer km után cseréltem benne.

Viszont ha az 1.9-es Renault motornak valami nyűgje van, akkor az rémálom, több okból is:
-nagyon keveset adtak el belőle
-nem mondható egyértelműen Laguna II sem Megane II motornak, mert pl. bizonyos alkatrészei a Lagesszel, más alkatrészei a Megane-nal egyeznek meg
-a gyári Renault Clip diag nem kommunikál vele. A Renault HTML alapú DDT2000 csak hibakódot olvas belőle. A gyári Nissan Consult limitált funkcionalitással kezeli, közel sem tud annyit, mint a Nissan alapú motorokkal. A Bosch KTS hozzá sem szagol. Szóval szerelő legyen a talpán, aki ezt diagolni tudja.

(#22675) #94529552 válasza Skillet (#22657) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt még hozzátenném, hogy amit most tegyük fel, ha kb. 150-et rákölt a rozsdára, annyival drágább kocsit vehetett volna, ami nem rohad. Mindjárt 1 gonddal kevesebb.

(#22676) RexpecT válasza #94529552 (#22675) üzenetére


RexpecT
addikt

150-el drágábban van ilyen kocsi? Szerintem azoknak is rozsdál már az alja, ha nem is ennyire.

(#22677) kisza25 válasza #94529552 (#22675) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az első autó sok minden szempontból tanuló autó, mondjuk 600eFt-ért sem kapott volna rozsdamentest :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22678) #94529552 válasza RexpecT (#22676) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem aki keres az talál, ez mindennel így van. Más meg megveszi az első autót, "ami szembe jön vele", mert persze nem ért hozzá, meg elkapkodja. De mindegy, ez már eső után köpönyeg.
Vannak azért fokozatok a rozsdamentes és a nagyon rohad között is, ez nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#22679) TheProb válasza kisza25 (#22662) üzenetére


TheProb
veterán

De a 200k-t csak a lakatos melóra értem, vki annyit mondott valahol. Nyilván nem új autót akartam venni, igazából nincs bajom az autóval. Csak azt nem akarom, hogy menetközben egy egészből 2+ darab legyen belőle, mert szétrohad alattam. Amiket írtak a felmérésen, szilentek, stb. azokat természetesen szó nélkül cseréltetni fogom.

(#22664) kornelka: gc? Nem lehet csak a kilincset/zárszerkezetet cserélni, mókerolni? Munkatársam azt mondta, hogy WD40 szerinte megoldja a gondot.

Szumma-szummárum: Akkor annyira szar vételt nem csináltam? Ha marad a "használom amíg tudom és nem költök rá 100rugókat" verzió akkor nem kell majd az M1-eshez sírkövet rakni? Lakatossal kicsit megfaragtatni azért érdemes lehet megpróbálni? Mert gondolom ilyenkor már az utólagos alvázvédelem már halottnak a csók. Persze tudom, hogy ha megcsinálják akkor idő után az is rohadni fog, de legalább talán ki lehet nyújtatni az idejét.

u.i.: Nemtom mondtam-e, de a 440-es árért 2 szett gumit kaptam.

Még vmi, van bármi értelme chippelni? Nyílván csak azért a +8-9LE-ért nem csinálom meg, de ha egyéb pozitív hatása is lehet akkor lehet, ezért kérdem, hogy lenne-e értelme.Bár fogyasztása gondolom ennél úgy se lesz jobb, pl.

(#22669) Skillet: Feljegyzések alapján volt asszem vezérléscsere, persze most fejből nem tudom, hogy pontosan mi, meg mikor. Azt se tudom, milyen sűrűn kell cserélni, de ha kell akkor kell.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22680) tboy93 válasza TheProb (#22679) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha jó helyen csináltatod az alvázvédelmet az kibír akár 8 évet is simán. Ehhez viszont teljesen korróziómentesíteni kell az alját, utána korrekten alapozni, alvázvédő, rücsi esetleg karosszéria tömítő ahova kellhet + üregvédelem. Na ez nem 40k, viszont sokáig jó lesz, én most ősszel csináltattam meg a civicen.

Chipet hanyagold.

Vezérlést meg instant cserélj, amilyen gyorsan tudsz, a kétes eredetű vezérlés csere nem túl jó dolog, ha elszakad a szíj vagy szétugrik a görgő akkor vehetsz bele új motort :)

Emellett ami azonnal cserélhető a vezérléssel, motorolaj, olaj-levegő-pollen szűrők, fékfolyadék és a hűtőfolyadékra is nézzetek rá.

440-ért nem kap az ember hibátlan autót, nem kell csodálkozni hogy van rajta egy kis rozsda :)

(#22681) TheProb válasza tboy93 (#22680) üzenetére


TheProb
veterán

Hát remélem nem bánom meg, baszok rá (nagyon). Vezetni tényleg jó. Kicseréltetem a kötelező dolgokat, aztán megnézetem az ismerősöm által ajnározott lakatossal, hogy mit mond az aljára, remélem nem azt, hogy hazafele álljak meg egy bontónál és onnan tovább buszozzak már.

Ami nagyon alap cserélnivaló (vezérlés, szilentek, kipuf. dob, stb.) azokra mekkora összegget kéne lelki szemeim előtt látni? Ha már cserélni kell dobot, akkor olyan aminek már jó hangja is lenne az mennyivel több, mint egy szimpla utángyárott?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22682) TheProb válasza kisza25 (#22662) üzenetére


TheProb
veterán

jövő októberig szól a műszaki, sz'al még van idő.

Más: mennyire jellemző, hogy a szerelő beszáron/a híres 40%-os kedvezménnyel adja az alkatrészeket? Vagy inkább nekem kéne keresni vkit aki megadja a kódját és rendeljem meg magam a cuccokat?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22683) MunezXBK válasza TheProb (#22682) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerelő teljes áron fogja adni, azon is keres.

(#22684) szőröscica


szőröscica
addikt

Fékmester ismét bizonyított: tegnap reggel adtam le a rendelést, ma délelőtt (szombaton :Y) hozta a futár. :R

(#22685) roberto211 válasza MunezXBK (#22683) üzenetére


roberto211
őstag

Nekem odaszokta adni a kedvezményt, de kedvfüggő nála. :D Csak akkor ha jobb lábbal kelt fel.. Vagy ha nem is adja oda akkor alkatrészárban megcsinálja és nem kér munkadíjat.. :)

Pedig nem szomszéd jóskához viszem...

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#22686) Skillet válasza TheProb (#22681) üzenetére


Skillet
addikt

vezérlés azonnal. hacsak nem lelkiismeretes cimbitől van az autó, tök mindegy mit mondanak.... csere. azzal kell nyitni.
szíj, görgők, szimering ganitúra, vízpumpa, váltóolaj, motorolaj, fékfolyadék, hűtővíz, összes szűrő... ezeket én tuti cserélném. de ez alap, minden autónál meg kell csinálni. nem számolhatod bele az olyan plusz költségekbe, mint az autó alvázvédelme, stb.
dobot csak gyárit, ha egy vagyon, akkor pedig utángyártottat, kimondottan ehhez a típushoz, de semmiképp sem sport dobot, meg ilyen szarokat. ki fognak állítani a zsaruk, és el fogják venni a forgalmit. az idióta repedtfazék hangtól nem lesz se jobb, se gyorsabb az autód! ez az autó amúgy sem az a kategória. a tuningot is felejtsd el.
hogy mindez mennyi? passz. nem tudom, mennyi ehhez a komplett vezérlés. de mindennel biztos szép summa lesz. ez van. szerintem alapból egy 200ezret mindig számolni kell, ha használt autót vesz az ember.
de majd kitalálod, neked mennyire fontos az alvázvédelem. ha pár év múlva megszabadulsz az autótól, akkor nem biztos, hogy foglalkozni kell vele. beszéld át a szerelőddel.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22687) tomcsi23 válasza szőröscica (#22684) üzenetére


tomcsi23
veterán

Korrekt. Fogadjunk nem EBC-t rendeltél. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22688) TheProb válasza Skillet (#22686) üzenetére


TheProb
veterán

2évnél tovább nem nagyon tervezek vele, jelenleg ez gondolat legalábbis.
Nem úgy volt, hogy bagóért van hozzá alkatrész?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22689) szőröscica válasza tomcsi23 (#22687) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem-nem. De annak is eljön majd az ideje. :)

(#22690) tboy93 válasza TheProb (#22688) üzenetére


tboy93
nagyúr

Menj fel unix oldalára, az ottani árak kb 50-60%-a a reális. Milyen autó pontosan? Típus, évjárat, motorkód?

[ Szerkesztve ]

(#22691) trassher válasza TheProb (#22682) üzenetére


trassher
addikt

Olyan szerelőt keress aki vitt alkatrésszel is dolgozik és érti is amit csinál. Na ilyet nehéz találni de megéri. Onnan könnyű megismerni hogy nem egy csili-vili műhelye van és egy egyszerű csillapítócserére is azt mondja hogy jövő héttől hamarabb nem. Aki jól dolgozik annak sok a munkája, aki szarul az meg 10 perc múlva már kezdene is a kocsiddal.

Redmi Note 7

(#22692) TheProb válasza tboy93 (#22690) üzenetére


TheProb
veterán

Itt benne van minden, az is amit cserélni kéne. az is amit cserélni kéne.

Motorkód: 188A50000319331

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22693) #94529552 válasza TheProb (#22692) üzenetére


#94529552
törölt tag

Arra ne alapozz, az egy felületes átnézés, lehet a fele sem igaz, de az is lehet hogy 2x annyi baja van. Keress inkább egy ismerős, megbízható szerelőt a környéken, aki még az alkatrész is korrekt áron szerzi be.

(#22694) Skillet válasza trassher (#22691) üzenetére


Skillet
addikt

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22695) AMD Power válasza trassher (#22691) üzenetére


AMD Power
titán

A szerelom november vegen rendelte meg a kocsimhoz az alkatreszt. 16-an tudtam csak hozza menni a legkozelebb annyi meloja volt. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22696) Qru válasza TheProb (#22649) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alváz kényes, a miénk is ott rohad. Elsőre nem is ment át emiatt a műszakin legutóbb így a lakatosnál kötött ki.

Hátsó ablaktrölő nálunk se működik. Illetve hol megy hol nem. Nem használjuk így nem estem neki a hibafeltárásnak. Vmi elkó nyűg lehet, de ez nem meglepő egy olasz autónál. ;]

Ajtó az passz, a miénk 3 ajtós.

Akksi: Mérj rá multi méterrel, hány V-ot mutat. Esetelg ha tudsz kölcsönkérni rendes digitális töltőt akkor egy regeneráló töltés mehet neki.

mod:

Jah és gratula. Használd egészséggel. Sok balesetmentes km-t. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22697) TheProb válasza Qru (#22696) üzenetére


TheProb
veterán

Meglesem majd melóban, elkérem a TMK-tól az egyik multimétert. Mekkora % a még megfelelő érték a normálishoz képest?

Köszi, remélem nem nyaltam meg a sót. Majd szerelőnél/lakatosnál kideürl...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22698) Qru válasza TheProb (#22697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha 13.6 V - 14.4 V közötti értéket mérsz akkor az jó.

#nincsbennetarcsi

(#22699) rbalint88 válasza Qru (#22698) üzenetére


rbalint88
addikt

és generátornál is hasonló töltés a jó? mostanában azzal copok, hogy pár nap alatt leszívja valami az akkut indíthatatlanra. most kiszedtem, feldobtam töltőre és ott rohagggyon karácsonyig, addig úgyse tudok hova menni a meló miatt. aztán karácsony után felhívom az ismerős autóvillanyászt, hogy nézze át és szüntesse meg a hibát, hibákat és akkor már egy nagyszervizt is megejtek és a xenon trafóját is felújíttatom... februárban jön az új beltér, oszt akkó már csak gumit kell venni meg majd télen is gumit kell venni meg olajcsere meg meg meg. :DDD

szóval TheProb csak ezért mondtuk, hogy az autózás pénznyelő :D

(#22700) Kornel


Kornel
veterán

A fiat tipo punto arban lesz az olasz arlista alapjan.
Szoval szerintem nem elkepzelhetetlen a 3M-s nyitoar.
Meg jo vetel is lehet

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.