Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) tboy93 válasza Declare (#22450) üzenetére


tboy93
nagyúr

Láttam, történetesen egyik ismerősöm benne volt a 6-os csoportban, akik elsőnek kapták meg az országban az új xc-t :D

(#22452) Qru válasza Skillet (#22449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

0-100 nem gond, 7,8 s a gyári adat de lendületből már nem májer mert relatíve nehéz és az awd miatt azért elég sok nyúlmókuci elvérzik.

Ha most vennék akkor egy 3.0 Legacy-ra beneveznék. Óvatosban az elvan 10 literből, az még a fájdalom küszöbön innen van. Kacérkodtam is eggyel, el is mentem már megnézni 2x de sajnos törve volt így nem éri meg azt az árat amit kérnek érte.

#nincsbennetarcsi

(#22453) -v- válasza Qru (#22452) üzenetére


-v-
addikt

Egy jó viszont nem olcsó, sok ajróért mennek kint

(#22454) TaaT válasza szőröscica (#22441) üzenetére


TaaT
veterán

Oh, nálunk ehhez nem kellet sicc, addig fetrengett a tetőn amíg elkezdett lecsúszni és akkor kivetette a horgonyokat :DDD

Így kellett volna megijeszteni :DD [link]

Give them hell Ukraine!

(#22455) kisza25 válasza Declare (#22450) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja ennyit a csajokról, meg a nem számít a mani:P Ilyen csajok nem is kellenének
Mondjuk én csórón is tudtam csajozni:D
TaaT: ezen hangosan felröhögtem (az irodában, munkaidőben ilyet ne csinálj, mert lebukok:D)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22456) Snoop-y válasza Qru (#22434) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem olyan veszes azert. Persze a dugokat nem szereti de nekem szepen elkajalgatott ugy 10,5-13L korul

10 az nagyon vigyazos 11 felett az mar fun 13 felett meg orgazmus :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22457) bitpork válasza TaaT (#22454) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a jó megoldás ;)

De ezt csak erős idegzetűeknek!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22458) Declare válasza kisza25 (#22455) üzenetére


Declare
őstag

"ja ennyit a csajokról, meg a nem számít a mani"

Ezt hol olvastad? Mert akkor rossz könyvet lapozgatsz....az "Elet" cimü, egy masik ppolcon lesz es abban nem irnak ilyeneket :DDD

(#22454) TaaT ez egy jol idomitott, festek barat macska :D

(#22459) Qru válasza -v- (#22453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fórumon mennek itthon is finom darabok, amik igazán jók ki se kerülnek hahu-ra, elmennek "családon belül". Most árulnak pont egy 2010-es Lega 2.5GT-t, 260 lóerő gyárilag... De sajnos az is automata váltós. :(

mod:

Snoop-y: Az kimondottan jó! Havernak volt stinkeye WRX, azzal olyan 12-13-ból járt el kímélőben csak néha-néha elrúgva. Ami végülis nem rossz, de mivel abban a hengerfejhibás típusú 2,5-ös blokk volt eladta mielőtt beindult volna a pénzszivattyú. Okosan még időben kiszállt belőle. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22460) -v- válasza Qru (#22459) üzenetére


-v-
addikt

Hát nem tudom, 'szomnak se kéne már ilyen ritka autó, csak a pingvinező autószerelők jutnak eszembe róla, meg hogy senki nem ért hozzá .. na meg ez nem túl nagy merítés, hogy szökőévente találni egyet belőle.
mobile-n sincs most egyetlen kézi váltós H6 legacy se ..

De sajnos az is automata váltós.

Meg 4 hengeres .. akkor már valami finom 6 hengeres szívó benzin hátulhajtós hármas

[ Szerkesztve ]

(#22461) EQMontoya válasza Skillet (#22449) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az S2000 annyira csajos, mint egy pótos IFA.

Same rules apply!

(#22462) Qru válasza -v- (#22460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért van 2-3 szerviz itt pesten ahol nagyon vágják a témát de máshol tényleg csak pingvineznek.

Haha, egyszer majdnem elcsábultam egy E90 328i-re. De aztán a BMW-s haverom lebeszélt róla, hogy se rendes szerviztámogatás se megbízhatóság nincs szóval inkább nézzek vmi mást.

#nincsbennetarcsi

(#22463) -v- válasza Qru (#22462) üzenetére


-v-
addikt

E90 328i

Az csak észak amerikában volt. Vagy nálad direkt ez van becsípődve, hogy autót csak onnan? :D
Hát sokkal inkább van szerintem rendes szerviz bimmerhez ..
Nem tudom, ha egy jót veszel kevés km-rel (sokkal meg semmit nem vennék) akkor azért szerintem nincsenek ott bődületes megbízhatósági problémák, bár az igaz minél újabb annál szarabb autókat csinált a bmw .. de ha többet akarsz azt mindenképp kifizeted vagy itt vagy ott, mindegy melyik márkát veszed.

[ Szerkesztve ]

(#22464) Qru válasza -v- (#22463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, USA verda volt. Természetesen automata. :D Néztem Mazda 6 2,5i-t is (szintén UDM) de az nem annyira tetszett.

Jó áron mennek és ha van megfelelő szakid aki kiszűri a vízkáros darabokat akkor van köztük tényleg jó vétel és komolyat lehet alkudni az árukból. Az alkatrész se para, ha esetleg kell vmi specifikus alkatrész 1 hét alatt itt van hozzá minden az usa-ból fillérekért. Amúgy meg max 1-2 apró alkatrész van ami eltér az itteniektől.

Az egyedül hátránya, hogy rádrohad ha már nem kell, mert eladni nem tudod annyira félnek tőle itthon.

#nincsbennetarcsi

(#22465) -v- válasza Qru (#22464) üzenetére


-v-
addikt

Hm nem rossz, es ez valami ismerettseg reven megy? Vagy hol lehet ezeket loni? Meg miert hozzak at ezeket egyaltalan?

(#22466) mdani01 válasza tboy93 (#22447) üzenetére


mdani01
aktív tag

Accord fehérbe jöhet, mellé a S2000 :K Csak egyikre sincs egyenlőre cash.. :(

Ketten szörnyethaltak a vasúti átjáróban

Traxx elintézte a kis Saxot..

iPhone 6S SpaceGray

(#22467) Qru válasza -v- (#22465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hahu-n nézelődj, több cég is foglalkozik ilyennel. Többnyire 2 félét hoznak: a vízkárost meg a jégkárost. Nem kell bedőlni a mesének, ami patent az elmegy kint is, olyat nem hoznak be.
Az ugye alaptézis hogy borult és vízkáros autót tilos megvenni. Jégkáros kipofozható (enyém is az volt) azzal nincs gáz.

Amúgy BMW-s haver is ezt mondta, hogy 2000 után folyamatosan romlik a megbízhatóságuk a bimmereknek ahogy egyre bonyolultabbak lettel/lesznek.
Szerviz tapasztalat annyi van személyesen, hogy uncsitesóm bimmere 120k km után megkotlott, az összes szervizt végig hívtuk a leghamarabb is 1 hét múlva kapott időpontot. Na most én agyérgörcsöt kapnék ha lerohad az autóm akkor 1 hétig várjak.

Végül sikerült a megkotálstól számított 4 napra időpontot kapni. Debrecenben!!! Köszi...

Amúgy meg vicc, hogy egy 120k-t futott bimmeren 4 injektorból 3-at cserélni kelljen... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22468) Declare válasza Qru (#22467) üzenetére


Declare
őstag

Csaladban volt 316i, e46, uj autokent volt veve, 80+k km nel lett 1,5 millios baja 5 ev kora körül. Pontosan nem tudom mi volt, de ez volt a bmw markaszerviz ajanlata arra a hibara, hogy egyik reggel minden elöjel nelkül az auto nem indult el.

Aztan el lett vive (szep Magyarsaggal kifejezve :D ) egy szakszervizbe (nem markaszerviz, hanem bmw hez ertö emberhez, aki a markaszervizböl valt ki) es ö valami törede aron (1-2-300k huf azert az is volt), megcsinalta.

En imadom a bmw t es elfogult is vagyok, mert egyszerüen olyan jo beleülni, vezetni, mint (nekem) semmi mas auto :B (marmint földi ember kategoriaban :D ) .....de ez akkor is verciki es nagyon gaz.....ettöl meg bmw forever, de ami teny az teny :U :)

[ Szerkesztve ]

(#22469) EQMontoya válasza Declare (#22468) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ülj be egy IS200-ba.
Olyan lesz, mint az E46. Csak nem romlik el. :)

Same rules apply!

(#22470) tresh válasza Declare (#22468) üzenetére


tresh
addikt

Nálam pont az e46/e39 szériánál ért véget a bmw kell érzés ami utána jött azt nem bírtam befogadni tucat termék lett... mondjuk ha nagyon rám szakadna az otp akkor tuti lenne egy e39 540i mászkálósnak és egy e28 M5 hétvégi kirándulósnak a garázsba :C

(#22471) -v- válasza EQMontoya (#22469) üzenetére


-v-
addikt

De nem is megy :)

(#22470) tresh: hát ja, viszont ha jó vezethetőséget keresel 2004 után, akkor sincs jobb alternatíva ;)

[ Szerkesztve ]

(#22472) EQMontoya válasza -v- (#22471) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mihez képest? Annyit tud, mint egy 320i.

Same rules apply!

(#22473) -v- válasza EQMontoya (#22472) üzenetére


-v-
addikt

Hát annyit lehet, de a 320i se megy :D

(#22474) tresh válasza -v- (#22471) üzenetére


tresh
addikt

Na igen ez a másik fura hogy ennyire elmentek ettől a vezethetőségi élmény faktortól a gyártok :(

(#22475) EQMontoya válasza -v- (#22473) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem szaggatja fel a betont, de hétköznapra élvezetesen közlekedni, esetleg kicsit ökörködni elég. :)
Ha sok paci kell élvezetes módon, akkor nincs mese, m3, s2000, 350z, de ezért már árban is egy ligával feljebb kell lépni.

Same rules apply!

(#22476) -v- válasza EQMontoya (#22475) üzenetére


-v-
addikt

Hát azért egy 325i, 330i, 330d se rossz ;)
Ne értsd félre, fasza autó az IS, de ez egy típus, abból egy évjárat, egyetlen motorral és váltóval ...
Nem igazán alternatívája a bmw-nek, ha akkora szerencséd van, hogy épp jó neked az a méret, az a 150 ló kézi váltóval, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#22477) EQMontoya válasza -v- (#22476) üzenetére


EQMontoya
veterán

Volt automata és ugyan ritka, de van IS300 is, igaz, az 99%-ban automatával.

Dízel meg nem is való prémiumba, max ha 6 hengeres.

Same rules apply!

(#22478) -v- válasza EQMontoya (#22477) üzenetére


-v-
addikt

A 330d az :) De én se vagyok nagy dízelpárti, viszont menni megy.
Amúgy én is azzal értek egyet, kell venni külön játszós autót ... teszteket olvasva már az új bimmerek se adnak semmit, amit régen adtak

(#22479) EQMontoya válasza -v- (#22478) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, az e46-ba és e39-be rakott 30d-ről alapvetően jókat olvastam és hallottam én is, nem egy kehes darab.

Új autóknál vezetési élmény... Hát, a játszósakon kívül (mx5, gt86, 370z, M2) nem is tudom, hogy mi az, ami még ad.

Same rules apply!

(#22480) szőröscica válasza -v- (#22478) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha dízel, akkor inkább a 335 dénes, a 330 dezső problémásabb.

Nekem E90-ből jöhetne 325, 330 és 335 is. Ilona és Dénes is. :)

(#22481) -v- válasza szőröscica (#22480) üzenetére


-v-
addikt

E46-ról volt szó :)

(#22482) szőröscica válasza -v- (#22481) üzenetére


szőröscica
addikt

Bocsi, efelett átsiklottam. E46-ot nem vennék magamnak, de a 90-esekkel nagyon szemezek. Ha kifizettem a lakásom, visszatérek erre a dologra, addig csak a kezem lóg a bilibe. :D

(#22483) tresh válasza -v- (#22481) üzenetére


tresh
addikt

Abból is jöhetne Ilona és Dénes is 3 lityibe :DDD

(#22484) Qru válasza tresh (#22474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3 BMW-t vezettem eddig. Ebből egy volt élvezetes (330Ci) a másik túl gyenge volt (116i) a harmadik meg túl erős (750i). Ami ugyan egyenesben olyat tol mint egy mozdony de az első kanyarban elvérzett.

Egyik sem váltott ki belőlem birtoklási vágyat. Na jó a 330Ci egy picit igen. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22485) MunezXBK válasza Qru (#22484) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én ma mászkáltam egy E39, 30D-vel, automata.

Háát...jó..de olyan, mint a zsiráf. Otthonra nem kéne. :D

Bár a fogyijától lemennél hídba, aztán vissza se jönnél. :D

(#22486) -v- válasza szőröscica (#22482) üzenetére


-v-
addikt

Ne mondd már a bangle jobban tetszik :F Vagy csak azért nem kéne E46 mert túl régi?
Ahogy számolok engem pár évtizedig még amúgy sem fenyeget a probléma, hogy E90-et vegyek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22487) szőröscica válasza -v- (#22486) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem kívül-belül jobban tetszik az E90 (szerintem a legszebb hármas).

Az E46 körüli lázat sosem értettem, a coupé még csak-csak, de a szedán szerintem nem egy nagy szám.

Az E39 és az E38 sokkal jobban tetszik nála. De kívülről még az E36 is.

Ízlések és pofonok. :)

(#22488) Qru válasza MunezXBK (#22485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan sok vagy olyan kevés? :D

#nincsbennetarcsi

(#22489) MunezXBK válasza Qru (#22488) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Átküldtem viberen. :D

(#22490) Qru válasza MunezXBK (#22489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép! :K

#nincsbennetarcsi

(#22491) -v- válasza Qru (#22490) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, ez igazán szép, hogy átküldte neked viberen ;]

(#22492) stickermajom válasza Qru (#22490) üzenetére


stickermajom
addikt

Gondolom egy 8-9l lecsúszik a torkán vegyesben.

[link] Lehet még fölé is lőttem :U

[ Szerkesztve ]

(#22493) szőröscica válasza stickermajom (#22492) üzenetére


szőröscica
addikt

7.5-8.5 között evett az 530d Touring, automata váltóval, 235-ös gumikkal, csomagokkal. 2 tonna mindig megvoltunk vele. Néha tetőbox is volt rajta. Tempomat 145-tel.

Országúton a 6 liter sem volt csoda.

(#22494) stickermajom válasza szőröscica (#22493) üzenetére


stickermajom
addikt

Az semmi gyakorlatilag akkor :) Ha szembejönne most egy jó 330d Touring lehet elcserélném rá a mostanit :U

(#22495) MunezXBK válasza stickermajom (#22492) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lassított nettel ide nem tudom feltölteni, de átlagsebesség: 93.2, fogyi: 6.9.

(#22496) tomiii. válasza Skillet (#22449) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Értem én, hogy ízlések és pofonok, de, hogy ez, hog ylehet csajos, azt nem :F

Jó, ha rózsaszín cicababa kocsit linkelsz(15 évvel ezelőtti stílussal), úgy ez hummer is csajos. :K

(#22497) darál0w


darál0w
Jómunkásember

UP!

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#22498) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Adott egy 1.9 DCI Laguna ,.. hidegen, hideg időben kék a füst, de érdekes módon az olajat nem eszi, több ezer kilométer után is maxon van a nívóm. Kaptam kérdést, hogy milyen szagú a füst..? hát ma próbáltam megszimatolni, szerintem eléggé szúrós, csípős. -4 fokban is gombnyomásra indúl az autó, nem értem mi lehet a probléma, valaki tudna segíteni ? Köszönöm.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#22499) Richard!


Richard!
addikt

Egy szavazat a KAstrára

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22500) Kornel


Kornel
veterán

K astra az mi?
egy J astra könnyebb kivitelben? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.