Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) tomiii. válasza Kornel (#23700) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én nem vagyok nagy ladás, de nekem leginkább a sima körlámpás 1200-es jön be, de az sokkal jobban, mint akármelyik másik. Gondolkoztam rajta, hogy veszek is valami olcsót, de nem boyracerkedni, hanem ilyen cult autónak, de mindig az ésszerűség győz, hogy akkor inkább rakjam össze a saját Sierrám, de nincs időm rá. :(

Így a legszebb nekem, csak gyári felnivel, gyári fém dísztárcsával, de kaszni széléig hozva a kerék. :B Ezután nekem is az 1500 jön be másodikként legjobban.

haveromnak volt egy ilyen 1500, de papírok nélküli sajna, itt látszik, hogy a fényezés enem szép, de lakatosé volt, így egy szem rozsda sem volt rajta

[ Szerkesztve ]

(#23702) EQMontoya válasza tomiii. (#23701) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ladához nem olyan nehéz azért papírt "okosítani".
Veszel egyet, ami hasonló színű, van műszakija, átdobod a rendszámot és két évig jó vagy. :)

Same rules apply!

(#23703) tomiii. válasza EQMontoya (#23702) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Meglett volna a sajátja is, ha nagyon muszáj. De ő tipikusan az a féle ember, akinek egyszer ez van egyszer az. lada, Uaz, Pitbike, quad, másik uaz, supermoto, dutra, cross motor, Szóval mikor mit tud szerezni + még most sincs jogsija. :DDD

(#23704) SzlobiG válasza bitpork (#23691) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen a jó öreg nagy bálna scorpio amerikai stílussal, kár hogy kikoptak elég hamar.

(#23705) TaaT válasza SzlobiG (#23704) üzenetére


TaaT
veterán

"amerikai stílussal"

Erre nekem ez a scorpio ugrik be. [link] Ezeket nem bánom hogy kikoptak :)

Give them hell Ukraine!

(#23706) tomiii. válasza TaaT (#23705) üzenetére


tomiii.
aktív tag

igen, ezt szokták általában amerikainak nevezni. titkolják is a tervező nevét :D Olyat akartak alkotni, mint a sierra volt 1982-ben, valami nagyon újat csinálni, de már nem jött össze, irtó randa lett. Egy faceliftes ultima esetleg vállalható, ha nem roller kerék van alatta. Így már nincs a ronda segge, és szerintem hozza egy korabeli mercedes szintjét. :B

(#23707) SzlobiG válasza TaaT (#23705) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez valóban nem vmi gyönyör. D

(#23709) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Ismertek itthon olyan céget akik patent állapotú régebbi autók értékesítésével (is) foglalkoznak?
Kultmobil.hu oldalon kívül nem láttam semmit, de az a baj ott h kicsi a választék.
Tudom, ilyenre nincs nagy igény de hátha Ti tudtok valamit :)
Köszi

(#23710) zoo8800 válasza bitpork (#23693) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem nevetek, szeretem az öreg vasakat.
Vegyél egy Nivát mellé, vagy mittomén :D

rip and tear, until it is done

(#23711) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok sracok!
Eljott a tel, patika allapotu kettes Golfom elo kell venni, mert lerohadt a napi hasznalatban levo auto.
Nincs kess teli gumira illetve acel felnire jelenleg.

Kerdesem az lenne, hogy mivel javitjak az utak allapotat a havas, jeges idoben? Sozzak, vagy valami mas eljaras kemiailag? Mennyire teszi tonkre 1 szezon alatt a polirozott alufelnimet? Ha nap vegen, mikor garazsba kerul a jargany es leoblitem elkerulhetem a "maro" hatast?

[ Szerkesztve ]

(#23712) MunezXBK válasza Bagan (#23711) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kb. az első nap után. Hiába öblíted le, addigra késő.

(#23713) gzbotii válasza Bagan (#23711) üzenetére


gzbotii
veterán

Hányás Golf ez, ha szabad tudni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23714) -v- válasza tomiii. (#23695) üzenetére


-v-
addikt

Az új mustang mondjuk nem lett rossz :)

(#23715) Tsebacsi válasza gzbotii (#23713) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Írta, hogy kettes :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23716) EQMontoya válasza MunezXBK (#23712) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugyan nekem nem polírozott a téli alufelnim, csak sima, de a 4. telet futom vele látható nyom nélkül.

Same rules apply!

(#23717) tomiii. válasza -v- (#23714) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Jajj, meg kell szokni, hogy ez a Mustang már globális. Természetesen az amerikai, ausztrál fordok nagy része nagyon tetszik :D és az új Mustang is.

(#23718) K Norbi válasza Bagan (#23711) üzenetére


K Norbi
addikt

Sózzák! Szarrá eszi az egész autót tönkretesz mindent rajta.
Nagyon gusztustalan dolog.

[ Szerkesztve ]

(#23719) trassher válasza K Norbi (#23718) üzenetére


trassher
addikt

Gyertek debrecenbe, itt a sótól nem kell félni. :DDD Még a hótoló sem jár, az autók járják le a havat.

Redmi Note 7

(#23720) Bagan válasza gzbotii (#23713) üzenetére


Bagan
aktív tag



kettes Golf:)

(#23721) gzbotii válasza Bagan (#23720) üzenetére


gzbotii
veterán

Aztán ujra olvasva láttam.
Szép :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23722) MunezXBK válasza EQMontoya (#23716) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De a polírozottat még egy előmosó is képes bemattítani.

Tudom, már a 2. garnitúra polírozott felnim van.

(#23723) EQMontoya válasza Bagan (#23720) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szép darab! :R

Same rules apply!

(#23724) K Norbi válasza Bagan (#23720) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez igen! Nagyon patika! Szerintem menj gyalog. :D :D
Egy ilyen szépséget vétek kivinni sós útra.

(#23719) trassher szoktam járni Debrecenbe, mennek mint a veszedelem ész nélkül a városba 60 nál letolnak az útról.

[ Szerkesztve ]

(#23725) Reaper válasza MunezXBK (#23722) üzenetére


Reaper
őstag

Mintha láttam volna valahol, hogy friss polírra ráfújnak 1-2 színtelen lakk réteget, és akkor az megvédi. Nem értek hozzá, lehet hülyeség, de csak egy ötlet.

#Bagan: Szép :)

[ Szerkesztve ]

(#23726) EQMontoya válasza K Norbi (#23724) üzenetére


EQMontoya
veterán

(#23719) trassher szoktam járni Debrecenbe, mennek mint a veszedelem ész nélkül a városba 60 nál letolnak az útról.

Jajj, ne már!
Persze, hogy letolnak, ha városban 130-as tempó féktávjához választod a követési távolságot. Főleg akkor, ha a többiek ismerik a zöldhullámot - amihez lehet, hogy haladni kell.

Persze én vagyok az agresszív köcsög, értem én. Ma is rádudáltam reggel egy csajszira, 30-40 körül haladt a forgalom 7:45 körül a Kosztolányi környékén a Petőfi híd felé, és nem túlzok, ha azt mondom, hogy 80m távolságot tartott az előtte menőtől. Hol máshol, mint a legbelsőben?!

Same rules apply!

(#23727) stickermajom válasza EQMontoya (#23726) üzenetére


stickermajom
addikt

30-40 körül haladt a forgalom 7:45 körül a Kosztolányi környékén a Petőfi híd felé, és nem túlzok, ha azt mondom, hogy 80m távolságot tartott az előtte menőtől.

De hát az út mellett hó van, biztos csúszik!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23728) Skillet válasza K Norbi (#23724) üzenetére


Skillet
addikt

az autó arra van, arra született, hogy rója az utakat. ha berakod szegényt vitrinbe, akkor pont attól fosztod meg, amire készítették. sokak szerint az autóknak lelke van. aki így gondolja és mégis vitrinbe pakolja, az a lelkét öli meg. :B

enyémre talán már lehet azt mondani, hogy nem mindennapi, ritka darab. mégsem támasztanám le soha.
nem azért vettem, hanem azért, hogy élvezzem. minden nap, akkor is ha szakad a hó meg sózzák az utakat. ez van.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23729) Bagan


Bagan
aktív tag

Koszonom mindenkinek.
Nekem is faj a szivem, sose ment meg hoba ( de meg esobe se viszem )miota kesz van. De most ez van.
Egyebkent, mielott meg valaki megkerdezne, mert megszoktak, elore valaszolok.
Hivatalos 1.9 Tdi huzott 1z ketyeg benne:).

[ Szerkesztve ]

(#23730) K Norbi válasza EQMontoya (#23726) üzenetére


K Norbi
addikt

Mennek mint az állatok itt erről van szó! Ha 70 el mész akkor is tolnak le..
Menj bele az előtted lévőbe nem számít a parasztja akkor is a seggedbe van mert ő siet, a baromja nyomja neki lámpától lámpáig majd satu fék 2 autóval előrébb van, elkezd szalonozni belső külső sávba, oszt kemény 2-3 pereccel hamarabb odaér ahova én.
Emberek birkák idióták türelmetlenek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23731) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Egy olyan téli autós videó, amilyet még nem láttatok. Nagyon jó. Sőt, annál is jobb. Érdemes megnézni. (ne abból ítéljetek, hogy én linkelem, nem olyan, mint a megszokott videóim) :B És igaza van, túllehet élni a telet.

[link]

(#23732) K Norbi válasza tomiii. (#23731) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez a gumi van nekem és a fater H astráján is Nokian W+
Nincsenek se tesztek se vélemény erről a gumiról, direkt nem az újabb típust választottuk.
2003 ba szolgált ez a gumi G Astránkon és még a mai napig gyártják, Michelin Alpin A3 al kezdte a golfom a pályafutását aztán misi A4 et vásároltam "mert rábeszéltek hogy ez a legjobb"
De aztán a Marso oldalán mikor megláttam hogy bizony kapható még mindig a W+ azonnal cseréltük mind 2 autón, nincs ellenfele tapadásba.

[ Szerkesztve ]

(#23733) MunezXBK válasza Reaper (#23725) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem szokták. :N

(#23734) tomiii. válasza K Norbi (#23732) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én mondjuk az 5k/db(felnivel) árú használt gumikkal is eljártam ezeken a helyeken RWD-vel, pedig akkor kezdtem a vezetést(előtte csak a jogsim megszerzésekor vezettem, azután pedig 1 év vezetés teljesen kimaradt) és nappal jártam, forgalomban. Szóval nem értem miből ered ez a sok baleset. :F

(#23735) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://logout.hu/tema/viccrovat_6/hsz_13587-13587.html ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23736) tomiii. válasza bitpork (#23735) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ne is mond, látom a "fuhhh mekkorát csapattunk" "ez az drift" "winter drift time" postokat és teszik fel a videókat, hogy 10-zel (>20 másodperc alatt) körbe mennek egy kis körforgalomban. Meg pörögnek összevissza a parkolóba. Mindenki kezdi valahogy, nem ezzel van a baj, csak, hogy kisebb arccal kéne. :DDD

Ez így pl fasza, erre már lehet arca valakinek.:D (a 328i 316i kompakt pl eladó ;] )

[ Szerkesztve ]

(#23737) -v- válasza tomiii. (#23736) üzenetére


-v-
addikt

A baj azzal van, hogy nekem elölhajtós szarom van :(((

(#23738) stickermajom válasza tomiii. (#23736) üzenetére


stickermajom
addikt

De érdekes, mert "nemadtaki" postokat viszont nem nagyon láttam. :)) Csak csupa összefirkált parkoló post volt, plusz a 10-zel keresztbe veretős videók. Pedig az alatt a pár óra alatt amíg én kinn voltam, nem egy padkázást láttam. :D A legjobb a Ducato volt, amelyik tempóból csinálta és minden harmadikra padkázott.

(#23739) tomiii. válasza -v- (#23737) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Akkor a baj fejben gyökeredzik. :P

(#23738) stickermajom: Nekem mindig az "na ez is odalett" "ez nem adta ki" postok voltak az elsők. Na, nem azért, mert annyira örültem neki, hanem mert elvállaltam, hibáztam, megtörtént visszacsinálni nem lehet és, ha sírok felette, akkor se változik semmi, akkor már inkább nevessek. :DDD

Emlékszem,(4 éve) egy 4-5 órányi kocsikázás után semmi baj nem volt.Hajnali 2 felé járt: "na menjünk haza" albérlettől 2 percre rávállaltunk, mert üres volt az egész 4 sávos, majd belepörögtünk a hókupacba. Mindig az utolsó percekkel van baj, ezt nem értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#23740) tboy93 válasza stickermajom (#23738) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szemelyes kornyezetembol mar padkozott egy civic (kopog is a futomu :DDD), illetve -1 cooler a VW caddyn :C

De VW reloaded fb csoportban mar raktak helyre iden borat, golfot, hondasok csoportban volt mar arokban 6g hecsi es 7g accord ipp hogy meguszta :)

[ Szerkesztve ]

(#23741) -v- válasza tomiii. (#23739) üzenetére


-v-
addikt

Nem nem, ki akarom már dobni :K

(#23742) kisza25 válasza tomiii. (#23736) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az sem 100-as aki pont a kanyarnak azon az oldalán kamerázott amerre kisodródnak, ha túlválalják, meg azok sem akik közúton így csapatják, akinek igénye van rá járjon ki pájára...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#23743) bitpork válasza -v- (#23741) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

528i kell neked sportfokozatos automatával :K Azzal lehetm én bohóckonni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23744) stickermajom válasza tboy93 (#23740) üzenetére


stickermajom
addikt

BMW-s csoportban csak ilyenek voltak szinte. :) Persze nincs ezzel gond, legalább megtanulják használni az autójukat ilyen körülmények között is, csak vicces ezt driftnek hívni.

A tomiii. által linkelt videó viszont igen jó :C Bukócsővel még meg is próbálnám egyszer, ha értenék a lakatoláshoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23745) -v- válasza bitpork (#23743) üzenetére


-v-
addikt

Egyes vagy hármas kell, kéziváltóval ;) Néha magam is bebuzulok, és nézegetem az automatákat, közútra szeretném is amúgy nagyon, csak akkor kéne mellé valami mókázós autó kézivel .. ha csak 1 darab automata autóm lenne az nem lenne jó :(

[ Szerkesztve ]

(#23746) bitpork válasza -v- (#23745) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na de a bimmer is zf tiptroniccal szereli aminek van manuális fokozata. Azzal lehet állatkodni. Hidd el :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23747) tomiii. válasza stickermajom (#23744) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az alapszintű lakatoló kezdőcsomag egy kalapácsból és egy flexből. áll.
Ami nem kell oda, azt a flex kiviszi, aminek meg más formát kell felvennie, azt a kalapács beigazítja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23748) -v- válasza bitpork (#23746) üzenetére


-v-
addikt

Az marhára nem ugyanaz, nem is arra van kitalálva, ráadásul jó szarul megy automatával :K
Egy porsche pdk elhiszem, hogy van azon a szinten, hogy ha tényleg huligánkodni akarsz kiszolgál, egy ilyen klasszik nem erre kitalált olajkavargatós dolog nemigen :N

(#23749) kaszaking


kaszaking
tag

Ezeket a fagyállókat és szélvédőmosókat kerüljétek: [link]

(#23750) EQMontoya válasza tomiii. (#23739) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is kottáztam már el a keresztbe menést, bal hátsó alufelni szép nagyot koppant a padkán (jobb kanyar kijáratánál kicsit sok lett keresztbe), de nem lett baja semminek. Meglepődtem, azért nem kicsit kapott, és a felni se sérült (volt kicsi hó a padkánál, az tompíthatott valamennyit), gumi sem, futómű sem. Csattani azért csattant így is.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.