Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Declare válasza tresh (#21100) üzenetére


Declare
őstag

feher az cegauto....nem kellene :)

(#21102) tboy93 válasza Declare (#21098) üzenetére


tboy93
nagyúr

Még nem szól :DDD A jobb ajtó még nincs kész. Holnap lesz befejezve a szigetelése, utána még be kell rakni 2 biztosítékot, aztán be kell állítani a rendszert, ki kell próbálni hol szól a legjobban a magas. Ha ez megvan, akkor be kell építeni a magast az A oszlopba. Szóval van még teendő és akkor még a 2. erősítőről + subról nem is beszéltünk :U Minden esetre holnap talán már megszólal a szett, ha csak egy teszt erejére is.

(#21103) tresh válasza Declare (#21098) üzenetére


tresh
addikt

Ehhez mar valoban az automata dukal....bar nem kellene kombiban...semmit nem tudnek kezdeni azzal a 6 millio köbmeternyi csomagterrel :D

Egy ideig én is így voltam vele de sokszor sz.pok a sedannal... hiába nagy a csomagterem nagyon rossz pakolni..és még gyerek sincs.. mondtam is asszonynak ha jön a gyerek megy az a4 és jön az a6 kombi nem fogok én tökölni a pakolással babakocsival stb.. abba 5 méterről bedobálok mindent azt elnyeli :D

(#21104) Declare válasza tresh (#21103) üzenetére


Declare
őstag

Jo nyilvan egy gyerekkel mar mas a helyzet....bar ott is az van, hogy ha 1 auto is van akkor sem mindig babakocsival utazol. Ellenben mindig egy hajoban ülsz, amivel nehez parkolni, manöverezni....

viszont a sedannak tenyleg van hatranya pakolasban...ezert kell venni pl A5 audit vagy 4 es bömit, vagy valami 3as, 5ös GT verziot :)) tudom most jön, hogy "de abba hova rakom a hütöszekrenyt..." :D

mod: nekem az ilyen nagy autok nem igen tetszenek feherben :( egy golf mondjuk a fekete tetövel dögös, de egy nagy limuzin vagy plane kombi....

(#21102) tboy93 ehhez kepest az en helyzetem milyen egyszerü volt es en ennek is hogy tudok örülni :D nyilvan a vegeredmeny sem lesz ugyanaz :))

[ Szerkesztve ]

(#21105) tresh válasza Declare (#21104) üzenetére


tresh
addikt

Jó persze nem mindig cipeled ez tény, de pl most kecó felújításnál is jól jönne. így mindig be kell nyúlnom a cégese kis tehert :D Amúgy nem olyan vészes méretileg se a kombi. Pl az a4 kombija alig hosszabb pár centivel a sedantól :)

(#21106) K Norbi válasza tboy93 (#21072) üzenetére


K Norbi
addikt

:C Szép munka! Mire fel ez a nagy zajcsillapítás? Szebben szóljon a szett? Vagy netalán komoly zenét hallgatsz?

[ Szerkesztve ]

(#21107) K Norbi válasza K Norbi (#21106) üzenetére


K Norbi
addikt

Vagy [link] :P

(#21108) tboy93 válasza K Norbi (#21106) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyrészt a hangszórónak kell egy "doboz", amibe szólhat, másrészt a lemezek zaj- és rezgéscsillapítása nagyon fontos, ha szép mély hangokat akarsz hallgatni és nem a lemez/kárpit rezgését. Hallgatok én mindent, AC/DC, Punnany, Eminem, Parov Stelar, Postmodern Jukebox ... :U

Kis olvasnivaló a témában:

"Ahogy a hangszóró rezegteti a membrán előtti – és ezzel együtt nyilván az amögötti – levegőt, ez nem feltétlenül láthatóan ugyan, de mozgásba, rezgésbe hozza a körülötte lévő tárgyakat, nagyobb felületeket is, amelyek ennek folytán afféle másodlagos membránként kezdenek viselkedni – ám ezek a membránfelületek legtöbbször éppen a hangszóró ellen dolgoznak, annak a teljesítményét oltják ki, illetőleg csökkentik az azonos hullámhosszú, ám ellentétes fázisú rezgéseikkel. Ezt nevezzük akusztikus rövidzárnak.

...

Föltenném a költői kérdést, de a válasz úgyis adott: a rezgéscsillapítás a megoldás."

(#21109) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#21110) tresh válasza Qru (#21109) üzenetére


tresh
addikt

Ezt pont tegnap néztem nagyon nagy :C

(#21111) K Norbi válasza tboy93 (#21108) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, szép munka csak így tovább! :) :)

(#21112) Qru válasza tresh (#21110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, hogy a paszulyban elektromos a kézifék azzal biza nem csinálom meg. :D

#nincsbennetarcsi

(#21113) tboy93 válasza K Norbi (#21111) üzenetére


tboy93
nagyúr

köszi :R

(#21114) Qru válasza tboy93 (#21113) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokba fáj egy ilyen zenés "átalakítás" amúgy?

#nincsbennetarcsi

(#21115) Skillet válasza Qru (#21112) üzenetére


Skillet
addikt

na meg awd-vel se nagyon. meg elsőkerekesnél is, ha nem jön össze, akkor off :D a bólya akkorát nem üt, de egy autó picit más :D

(#21103) tresh
én a sedan-t oda nem adom egy kombájnért sem :D max ha jön a gyermekáldás, lesz még egy autó.
mondjuk egy ilyen: KATT
esetleg 24e km-rel EZT, csak kissé húzós az ára :D
:D
asszonyak is jó, mert autómata. de nekem is, ha én vezetem és...na, szóval :D
utóbbi mondjuk pont manuális ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21116) tomcsi23 válasza Qru (#21112) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor csináld meg a bubuval. :DDD

(#21117) Qru: tanárom anno nem foglalkozott vele, ha ráálltak. Betette felezőbe a váltót a régi subaruban, azt szépen csinált magának helyet. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21117) Qru válasza tomcsi23 (#21116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csúnya vége lenne.

Majd ősök Puntójával... azért már úgy sem kár. :DDD

mod:

Skillet: Lenne ott meglepi azt hiszem. Vagyis inkább tarolás. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21118) runner 125 válasza Qru (#21114) üzenetére


runner 125
nagyúr

Zoli megkéri az árát, de ő a szakmában az egyik legprofibb.

Declare

Fu, qrva sok energiát bele lehet verni. Főleg, ha az ember maga próbálkozik. :D Utólag már nem állnék neki újra, főleg a ládának, de legalább így a forma és a kivitelezés olyan lett, amilyet szerettem volna. Helytakarékos, gyárias.

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21119) Declare válasza runner 125 (#21118) üzenetére


Declare
őstag

Huh, az nagyon menö lett :C plane, hogy magad csinaltad :Y elhiszem, hogy nem allnal neki megegyszer....de bravo!

(#21120) -secret- válasza runner 125 (#21118) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szép! Gratula!

Enyém nem valami helytakarékos sajna. :D

[link]

:U

(#21121) Skillet válasza runner 125 (#21118) üzenetére


Skillet
addikt

:R
brutális. baromi sok munkaóra lehet benne. elképesztő.

ha már zene. nekem ki van alakítva a hely a kalaptartóban a mélynek.
hol lehetne venni bele valami okosságot?
KATT
KATT

elvileg a csavaroknál az átló 23cm környéke. mekkora férne ide? lehet, hogy valami elcseszett japán méret és még a 20-as sem férne be? :D kellene neki valami ilyen formájú talp is, vagy nem muszáj? gondolom a két hátsó hangszórót le is lehetne kötni. nagy dolgot nem akarok, erősítőt, ilyesmit. van a fejegységen olyan funkció, hogy tud vezérelni erősítetten mélynyomót. maradna elöl a 2 hangszóró az ajtóban, 2 csipogó a tükörburkolatban és hátul lenne a mély.
?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21122) Declare válasza -secret- (#21120) üzenetére


Declare
őstag

Jesszu :Y :DDD en mar attol is kivagyok, hogy az erösitö nekem is oda van felfogatva az üles hatuljara :DDD

(#21123) stickermajom válasza Gergőke88 (#21089) üzenetére


stickermajom
addikt

Ahogy nézem elkezdték megcsinálni. Szép :K

(#21124) tboy93 válasza Qru (#21114) üzenetére


tboy93
nagyúr

Attól függ milyen szinten űzöd az ipart. Maga a hangszóró kiemelés 40k volt, a szigetelő anyag mázli folytán 8k (20 helyett), a munkadíj szakitól függ, de sok munkaóra. A kábelekről akkor még nem is beszéltem, a két erőhöz, első szetthez, subhoz ~45k volt az egész kábelezés. Új akkusaruk, anl biztik stb stb és még mindig csak a sallangokról beszélünk, a fej, első szett, erősítők, láda még nincs is számolva :U

runner, az a láda brutál jó lett :K

Skillet, a fejegységről hajtott mélynyomót felejtd el nagyon gyorsan :)

[ Szerkesztve ]

(#21125) -secret- válasza Declare (#21122) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hátsó ülés alá akartuk, de sajnos nem fér oda.

(#21126) tresh válasza Skillet (#21121) üzenetére


tresh
addikt

Mélyet nem tenném oda+ zárt dobozka kéne neki megfelelő űrtartalommal. (nagyon elnyomná a hátsó közepeket hangzásba+ a kalaptartót is ki kéne szigetelned az alsó frekik végett hogy ne rezonálja szét magát..) igazából ha nem az kell hogy buffogjon és a falu végén hallják a kocsmába hogy megjött a helyi bika, hanem egy értelmes rendszer amibe van egy kellemes mély a fülnek akkor elég kompakt méretbe lehet már hátra varázsolni mélyet. Mondjuk hozzá teszem ahhoz kell egy jó mono erősítő+egy 4 csatis erőlködő a közép magas brigádnak. Aztán pár napig tekergetve a potikat be lehet lőni nagyon kellemesre a zenebonát ízlésnek megfelelően.

(#21127) Qru válasza tboy93 (#21124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Omg, az egész autóm nem ér ennyit. Marad a dobozhangú gyári cucc. Amennyit hallgatom, elvagyok azzal is.

runner: Ez szép. :K

#nincsbennetarcsi

(#21128) Declare válasza Qru (#21127) üzenetére


Declare
őstag

Jah, hat lehet ezt ragozni a vegtelensegig :D mint mindent.

Nekem egy külsö erösitö került be, hangatalakitoval a gyari fejhez kötve (igy minden maradt gyari kinezetre es funkciokra), elsö ket ajto szigeteles, illetve egy jobb elsö szett. Ez igy kb egy 100-120 volt cakk pakk.

Eredmeny: sokkal szebb magas hangok, szebb hangzas, nagyobb temponal is lehet szepen hallgatni a zenet. Nem mondom, hogy eg es föld a gyarihoz kepest, de sokkal szebb es jobb az biztos. :K

(#21129) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#21130) Corsa02 válasza kolosanyi (#21129) üzenetére


Corsa02
őstag

Ez a hír természetesen nem igaz, minden évben valami kamu oldal lehozza.

The Truth Is Out There --->

(#21131) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link] 95-össel kicsit lomhább :)

kolosanyi: ez egy 6-7 éves koncepció, de nem lett belőle azóta se semmi, és nem is lesz, az ilyen kutyafüle blogoknak azt se szabad elhinni amit kérdeznek. :)

szerk.: tény, hogy üde retró folt lenne, de ha meg is valósulna, 4m alatt tuti nem jönne.

[ Szerkesztve ]

(#21132) kolosanyi válasza Corsa02 (#21130) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha igaz is lenne, ahhoz drága, hogy csak úgy városba furikázni megvegye az ember. Arra inkább vennék egy régi GLX Swiftet 400-ért, a különbözetből meg jó darabig elautóznék. Vagy egy robogót még kevesebbért és még többet elszaladgálnék.

(#21131) aero.
Viszont szerintem szép. :D

[ Szerkesztve ]

(#21133) Corsa02 válasza kolosanyi (#21132) üzenetére


Corsa02
őstag

Egyetértek :)

The Truth Is Out There --->

(#21134) tboldi válasza aero. (#21131) üzenetére


tboldi
nagyúr

:)

(#21135) aero. válasza tboldi (#21134) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Upsz. Na most. [link] :)

(#21136) Mágus2 válasza aero. (#21135) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Menne az jobban is. Mi az a check engine? :DDD

(#21137) aero. válasza Mágus2 (#21136) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

#21033, van 3db, mindegyikkel ugyanaz a szituáció.

P1135 Saab O2S Heater Circuit Current Too Low Sensor 1

[ Szerkesztve ]

(#21138) SzlobiG válasza aero. (#21131) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azért a check engine befigyel. :D

Ez mi amúgy dízel?

[ Szerkesztve ]

(#21139) tresh válasza SzlobiG (#21138) üzenetére


tresh
addikt

Saab 9-5 2.0t
:))

(#21140) aero. válasza SzlobiG (#21138) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lambdaszonda csak. A kábelre gyanakszom most már, hogy rövidre van záródva, elég közel fut az intercooler csőhöz.

(#21141) SzlobiG válasza tresh (#21139) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#21142) aero. válasza SzlobiG (#21141) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hm. A dízel aero 190 lovas volt, 220-as nem, az a benzines 2.0t aero volt. Érdekes hirdetés, az autó biztos dízel, az látszik a fordulatszámmérőn.

Az enyém 2.0 benzin turbó, gyárilag 150hp/240nm, de valószínűleg ~15 éve stage 1-gyel fut, ami 205hp/330nm, abból már biztos veszített valamennyit, egyszer elviszem megmérni.

(#21143) Mágus2 válasza aero. (#21140) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kábel lesz, hanem a szondában elégett a fűtés. ;)

(#21144) aero. válasza Mágus2 (#21143) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mind a háromban? Meg a zsír újban is 2 perc alatt miután be lett rakva? :D

(#21145) mdani01 válasza aero. (#21135) üzenetére


mdani01
aktív tag

Szépen húz :) gondolom van még benne tartalék ;]

Prayer in c hatterben :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#21146) tresh válasza SzlobiG (#21141) üzenetére


tresh
addikt

nagy az isten alatkertje ezen ne csodalkoz. bar teny eleg gaz ha mar azt se tudja mot akar eladn..:)

(#21147) SzlobiG válasza tresh (#21146) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezért kavart meg engem 2.0T ugye benzint jelent, de megláttam ezt a hirdetést és dízel van írva gondoltam a saab így jelöli esetleg.

(#21148) Skillet válasza tresh (#21126) üzenetére


Skillet
addikt

Hátsó mindkettő le lenne kötve! Miért kellene őket meghagyni? Szerintem bőven elég az első kettő (4) is. Szóval a hátsókat így biztosan nem nyomná el.
A többit értem, de ennyire nem mennék bele. Dobozt sem raknék sehová, akármilyen kicsi is. Gondoltam csak bepattintok oda valamit, hátha tudja... meg kíváncsi lettem volna, ebbe a méretbe mi fér be. Rezonancia... ja. Ez ilyen.
Valaki írta, hogy nem működtetne mélyet fejről. Unokatesóm ládája egyszer próbaképpen bent volt nálam, kipróbáltuk fejről. Nyilván nem produkált olyat, mint nála az erősítővel, de a gyári semminél 100x jobb volt. Azért ő is hümmögött. Ha nem akarja valaki bömböltetni... szerintem elég.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21149) tresh válasza Skillet (#21148) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom mi az elképzelésed de ugye alapból 2 közép+2 magas+ mély kombót szoktam én is favorizálni ha utólagos megoldásról van szó. Bár előre én akkor is egy hangváltót min tennék. Természetesen fej függő a dolog egy minőségibb fej már egész jó teljesítményt ki tud préselni magából.De ha pl gyári megoldást meg akarod hagyni (4 hangszóró) és ahhoz szeretnél pl mélyet akkor mindenképp 2 erősítő fog kelleni pluszban hogy szépen be tudd állítani a megfelelő frekiket és meg tud vágni a magas,közép ,mély tartományt. Ha csak bekötöd a fejre direktbe nem azt mondom nem fog szólni de messze lesz a valóságtól amit egy jól belőtt erősítővel tudna a technika.

(#21150) MunezXBK válasza tresh (#21149) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem beszélve arról, hogy a fej erősítője + a láda is ki lesz nyírva hosszútávon.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.