Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) TaaT válasza Declare (#21750) üzenetére


TaaT
veterán

"bmw illatosito"

Én ilyenkor megkérdezem, büdös van az autóban hogy illatosító kell? Ok, mk1 dacia lógané-ban az van, de azt semmi sem nyomja el. :D

Az én autómba beszagolt egy srác pár éve és azt mondta: Hé, ebben új autó szag van! :U

Ha rendszeresen van takarítva az autó akkor nem a kosz szagát érzi az ember hanem az utastér anyagainak a szagát. :)

Give them hell Ukraine!

(#21752) kisza25 válasza TaaT (#21751) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 nekem az új autó illat ami tetszik, kesztyűtartóból még az jön:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21753) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

A gondom az, hogy a frissen lemosott csilli-villi fekete autót első éjszaka végigmásszák, rosszabb esetben le is szarják (szinte mindig a vezető előtti ablaktörlő alatt) a nyestek. Ti milyen megoldást javasoltok ellene? Egy ideje próbálom a palackokat, több-kevesebb sikerrel. Hallottam kutyaszőrről a motortérben, ami jó lehet, illetve uktrahangos készülékekről. Utóbbiról több helyen olvasom, hogy nem valami hatásosak.
Az lenne a legjobb, ha meg lehetne akadályozni őket abban, hogy egyáltalán rámásszanak. Néztem ilyen mozgásérzékelős riasztót, de ugye itt is kérdéses, mennyire hatásos az ultrahang. Ha tudnám, hogy tuti jó lesz, akkor nem sajnálnék rá 15k-t, mert rengeteg bosszúságtól óvna meg, de sajnos nem tuti.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#21754) Declare válasza TaaT (#21751) üzenetére


Declare
őstag

azert az "illatosito" szo hallatan nem a budi spray kell, hogy beugorjon, ami azert van, hogy elnyomja a szo szerint szagokat :D

nekem is van a kocsiban wunderbaum ( :D ), mert szeretem, ha illat van a kocsiban es nem "anyag szag". Amugy lehet kapni "uj auto illatu" illatositot is, ha valaki erre izgul :D

azert itt a bmw nel, hogy diszkreten bekever egy kis illatanyagot.....hat wazz, ez nagyon stil :C :D

(#21755) trassher válasza Declare (#21750) üzenetére


trassher
addikt

Csak a fekete wunder. :)

TaaT: Ööö parfümöt sem azért használ az ember mert büdös vagy koszos. ;)

Redmi Note 7

(#21756) kisza25 válasza trassher (#21755) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de a többség sajnos igen:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21757) Qru válasza TaaT (#21751) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyémben is az volt az első ózonos tisztításig. :K

mod:

ballington: Én nyest riasztó spry-t vettem, nekem az egyelőre bevált bár sokaknak meg nem. Esetleg próbálkozhatsz vizes palackkal az is van akinél bevált vkinél nem. Vagy elektromos riasztó. Az a legtutibb mert a nyestek nem bírják a feszkót. Muhaha. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21758) trassher válasza kisza25 (#21756) üzenetére


trassher
addikt

Jó de most alapesetnek vesszük a normális tisztálkodást. :DDD

Redmi Note 7

(#21759) K Norbi válasza Declare (#21750) üzenetére


K Norbi
addikt

(#21760) tomcsi23 válasza ballington (#21753) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem a megoldás, de néha nézz be a motortérbe, szeretnek ott is rendetlenkedni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21761) stickermajom válasza tomcsi23 (#21760) üzenetére


stickermajom
addikt

Megrágták a motorháztető hőszigetelő borítását meg pár vákuumcső borítását a rohadékok.. :(((

(#21762) Qru válasza stickermajom (#21761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is azt kezdték el megrágni de a spry segített. Azóta nyugi van. Kopp-kopp.

#nincsbennetarcsi

(#21763) tomcsi23 válasza stickermajom (#21761) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, a szigetelőt nálam teljesen szétkapták anno, fújtam én szinte mindennel.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21764) Morris válasza tomcsi23 (#21763) üzenetére


Morris
veterán

Annak a vasnak má' úgyis mindegy. ;]
Ablaktörlők, emelőpont takarók, nyestek.. :DDD

(#21765) tomcsi23 válasza Morris (#21764) üzenetére


tomcsi23
veterán

A rendszámot kihagytad. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21766) ballington válasza Qru (#21757) üzenetére


ballington
addikt

És mit fújsz be a spray-vel?

UI: egyébként röhej, mert csak akkor mennek rá, ha frissen van mosva. Amíg csurom retek, nem mászkálják össze. Gondolom a csillogás vonzza oda, vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#21767) 8th


8th
addikt

[link] Már csak a 116d felirat hiányzik a seggére. :K

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#21768) Skillet válasza TaaT (#21751) üzenetére


Skillet
addikt

engem a világból ki lehet kergetni az ilyen illat sz@rokkal :)
az autónak sajátos illata van. új vagy nem új, mindegy, de van neki illata. áhhh, mindegy :)

(#21753) ballington

nekem anno a nyavalyások elrágták a szilikon gyújtás kábeleket. :) imádtam őket.
úgy vettem észre, hogy limbóhintózott a szekér, mintha néha nem kapna benyát. felnyitottam a géptetőt... megcsapott a nyest szag. szőrdarabkák is voltak bent.

a szelepfedélre mentek a szikrák :) ejjj, de jó is volt. főleg, hogy azonnal tudtam, mekkora móka lesz vele. a szívósort le kellett szedni, de az intercooler csöveit, a toronymerevítőt is :D

aztán csak hozzáfértünk. a neten megnéztem, ez nem gyári kábel volt. ULTRA márkájú japán cucc.
valami 200dollár lett volna egy új szett. 3 kis tököm madzag.
egyetlen embert találtam, szentendrén, aki bevállalta, hogy felújítja, vagy csinál másik kábelt. másik kábel lehetetlen volt, nem volt ilyen csatlakozója a végére. végül direkt erre kitalált szilikon csőbe húzta be a kábeleket. aztán össze az egész :)
akkoriban eléggé utánajártam a dolgoknak és én is olvastam hajról, kutyaszőrről, 60ezres nyest riasztóról stb. de mindegyikről csak rosszat írtak. az egyetlen megoldás mindenki szerint az volt, hogy told be a vasat egy garázsba :D
én végül hasított gégecsőbe húztam a kábeleket és visszakerült a szelepfedél takaró is.
persze a te problémádra ez nem megoldás. mármint a garázs az lenne.... :D
én okosat erre nem tudok mondani.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21769) szőröscica válasza 8th (#21767) üzenetére


szőröscica
addikt

Árultak a közelmúltban egy E61 550i-t a használtautón. A legjellegtelenebb ezüst színben, 16"-os felniken, M csomag nélkül. Belül persze fullos volt, de kívülről tökéletes sleeper - családi szürke kombi. Arra lehetne felpattintani az 520d feliratot, aztán okozni vele meglepetéseket. :DDD

(#21770) Morris válasza tomcsi23 (#21765) üzenetére


Morris
veterán

Jah, igen igen!
Rendszám! :D

(#21771) tomcsi23 válasza szőröscica (#21769) üzenetére


tomcsi23
veterán

A 348-as féktárcsára 16-os felni :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21772) focvis válasza ballington (#21753) üzenetére


focvis
veterán

Ismerős helyzet :/ ha itthon nem állok be a garázsba, vagy a szüleimnél vagyok vagy a Balatonon, akkor tuti, hogy éjszaka végigmássza egy nyest az autót. Az enyémre (még a feketére) mindig az tető hátsó részére szart. Nem tudom az okát. :DDD

Kutyaszőr nekem nem működött, viszont nyestriasztó sprayt szoktam használni a motortérben (kb. havonta kell fújna a műanyag/gumi alkatrészekre), hogy ne szedje szét a hangszigetelő anyagot, kábeleket és ne sározza össze. Ez bevált, cserébe a spraytől ragacsos lesz minden. De a spray sem akadályozza meg abban, hogy felmásszon az autó tetejére és odacsináljon.

(szívem szerint szíjjecsapnám levadásznám :B , de nagyon gyors és védett állat. Jó barátom csapdával megfogott kettőt, nem kapott érte díjat a WWF-től.)

[ Szerkesztve ]

(#21773) ballington válasza Skillet (#21768) üzenetére


ballington
addikt

Nekem az első kocsin okozott kárt, egy '99-es Corollában. Én is azt vettem észre, hogy rángat nagyobb terhelésnél. Aztán elvittem szerelőhöz, nem jutott eszembe a nyest. A szerelő mondta, hogy elrágta a gyújtókábelt. Csak az volt 20k+
Az Alfát most ezek szerint többet kell nézni, de talán a motorfedél véd valamennyire.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#21774) TaaT válasza focvis (#21772) üzenetére


TaaT
veterán

"szívem szerint szíjjecsapnám levadásznám"

;] :DDD

Give them hell Ukraine!

(#21775) K Norbi válasza TaaT (#21774) üzenetére


K Norbi
addikt

:D ;] :C

(#21776) focvis válasza TaaT (#21774) üzenetére


focvis
veterán

Cuki ;]

(#21777) szőröscica válasza tomcsi23 (#21771) üzenetére


szőröscica
addikt

Engem is meglepett, de elvileg létezik, és 225/55-ös gumi megy rá.

(#21778) tomcsi23 válasza szőröscica (#21777) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az valami nagyon spéci felni lehet. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21779) AMD Power


AMD Power
titán

Ennek a szegény S90-nek ,hogy néz ki a hátulja? :( Botrányos. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21780) Kornel válasza AMD Power (#21779) üzenetére


Kornel
veterán

10 ev mulva azt fogod mondani, hogy idotallo.
Ld. Ufo civic.

(#21781) TaaT válasza tomcsi23 (#21778) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, itt pl a képen 19" felni alatt van a 348-as fék.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#21782) AMD Power válasza Kornel (#21780) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az sem tetszik. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21783) Kornel válasza AMD Power (#21782) üzenetére


Kornel
veterán

csakis a kopel fastra ;]

(#21784) zoo8800 válasza Kornel (#21780) üzenetére


zoo8800
veterán

Az UFO Civic nekem se tetszik. Arányaiban egész jó, csak a részletekkel van baj.
Nem annyira ocsmány, mint egy Juke vagy egy i3, de szépnek sose mondanám.

rip and tear, until it is done

(#21785) Kornel válasza zoo8800 (#21784) üzenetére


Kornel
veterán

de időtállóbb forma, mint egy azonos korú H astra pl., legalábbis szerintem.

(#21786) zoo8800 válasza Kornel (#21785) üzenetére


zoo8800
veterán

Végülis igen, amennyiben Mária is időtállóbb, mint pl. Éva. Az egyik szép, a másik érdekes. ;]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21787) Skillet válasza Kornel (#21785) üzenetére


Skillet
addikt

Mindkettő ocsmány
;] :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21788) Kornel


Kornel
veterán

Mint latjuk, izlesek es pofonok.
;]

(#21789) AMD Power válasza zoo8800 (#21784) üzenetére


AMD Power
titán

Szegény Juke a másik fele... az is botrányos. De ott az egész autó. Az S90-nek csak a hátulja nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21790) 8th válasza Kornel (#21780) üzenetére


8th
addikt

Mondjuk az is egy hányinger minden irányból. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#21791) Kornel válasza 8th (#21790) üzenetére


Kornel
veterán

Tudjuk, csak a vag gyart autokat, a tobbi csak futottak meg :P

(#21792) Skillet válasza Kornel (#21791) üzenetére


Skillet
addikt

:F
Az is mind ocsmány!
:B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21793) mdani01 válasza Kornel (#21791) üzenetére


mdani01
aktív tag

Neem..csakajapan ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#21794) EQMontoya válasza szőröscica (#21777) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát ez furán hangzik, nekem a 310-es fékre nagyon szűkösen megy fel a 16-os felni...

Same rules apply!

(#21795) TaaT válasza EQMontoya (#21794) üzenetére


TaaT
veterán

Hát igen, csücskös a 312mm tárcsa + úszó nyereg vs 16" kerék is [link]

Give them hell Ukraine!

(#21796) szőröscica válasza TaaT (#21795) üzenetére


szőröscica
addikt

De biztos, hogy az 550i-n akkora fék van? Egyébként a bavarian classics hirdette a kocsit, volt kép a motortérről is, és tényleg nem voltak rajta nagy felnik.

Lehet, hogy 17 coll volt, olyanokat már a realoem is hoz az 550i-re.

[ Szerkesztve ]

(#21797) 8th válasza Kornel (#21791) üzenetére


8th
addikt

Vicces vagy. Én sosem mondtam ilyet de még csak hasonlót sem ez tény nyugodtan rákereshetsz a hozzászólásaimra. Ellenben pont te szoktad tényként kijelenteni, hogy mi szar és mi nem és, rendszerint az az über alles amit épp hajtasz szóval előbb nézz tükörbe mielőtt oltogatni kezdesz másokat. Nem azt mondtam, hogy az ufó egy silány autó hanem azt, hogy sírva ülnék bele reggelente olyan ocsmány. Újkorában is az volt és az idő sem szépítette meg. Tipikus elbaszott belterjes japán dizájn amire ők könnyes szemmel tekintenek és a gatyájukba élveznek már a nevének említésétől is míg egy minimális szépérzékkel megáldott ember még a fejét elfordítja ha meglát egyet az utcán csak, hogy ne lássa azt a förtelmet. Az újabb generációnál még rá is tettek egy jó nagy lapáttal. A japcsiknak nem a formatervezés az erősségük valljuk be mondjuk ne is várjunk sokat azoktól akik kerekekre szerelt toi toi budikkal közlekednek a'la kei car. Nézz meg egy átlag olasz autót vagy akár egy franciát. Van stílusuk, kiállásuk, dizájnjuk néznek ki valahogy mindegy hogy kisautó vagy egyterű szinte egyik sem "oláh" közülük. Aztán nézz meg egy random Hondát vagy Toyotát. Szürke unalmas semmilyen dizájn eltúlzott részletekkel végtelenül bazári összképpel. Ott az új Prius vagy épp a Mirai. Utóbbira egyenesen büntető vámot kéne kivetni vizuális környezetszennyezés miatt. A japán végtelenül önfejű csökött népség a fejébe vesz valamit és makacsul ragaszkodik hozzá ha szar ha nem. Pont emiatt a szemlélet miatt nem vitték semmire az F1-ben sem. Toyota is csúfosan leszerepelt pedig qrva magabiztosak voltak és toronymagasan a legnagyobb költségvetéssel dolgozó csapat volt. Most épp a Honda játssza el ugyanazt.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#21798) TaaT válasza szőröscica (#21796) üzenetére


TaaT
veterán

Egy gyors gugli után olyan fék biztosan volt az 550i-n is. :K

17" alá beférhet az 348-as fék, ez itt 345-ös véwé [link]

Give them hell Ukraine!

(#21799) Skillet válasza 8th (#21797) üzenetére


Skillet
addikt

Pffff :DDD
Mi van? :F
Ennek így nem nagyon lesz ám semmi értelme! :N
Ízlések és pofonok. Nagyon komolyan vetted a dolgot, úgy látom.
Szóval átlag olasz és francia? Hol van egy okádós szmájli? :B
Nem is ragozom tovább ;)
A többi meg... :DD F1 és hasonlók... hááát, vicces volt :C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21800) Kornel


Kornel
veterán

Bp-i dugodij tervrol hallottatok?
Eleg meredek.
Evi 10k mindenkinek???!!!
Ha ezt hagyja a magyar, akkor tenyleg birka.

8th: inkabb nem kommentalom, latom az ironia nem jott le a mondandombol, igy egy szemelyed elleni tamadasnak vetted a mondandom.
Ellenben az elobb is kifejtettem, hogy izlesek es pofonok, kinek ez tetszik, kinek az.
Nekem pl. sok japan bejon, accord, prius, stb.
De ezert nem kell lenezni a masikat :)
Szoval nyugi, beke van, inkabb azzal foglalkozzunk, hogy megint lehuznak majd egy valag penzt a semmire, raadasul sunyi modon.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.