Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ide jöhetnének a különböző tapasztalatok mindenféle vezetékes és akkus elektromos kéziszerszám ügyében.

Mivel konkrétan ezzel a témával foglalkozó topic nincs még a PH! Fórumon, megfelelő érdeklődés esetén ezt meg lehetne tartani.
Még mindig jobb egy speciálisan ezekkel a gépekkel foglalkozó gyűjtemény, mint "szét-offolni" az egyebeket. :U
FatalEror kolléga a topic értelmi szerzője.

[ Módosította: Barthezz2 ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2) FatalEror


FatalEror
addikt

Szívesen adunk szakmai tanácsokat,és vásárlási kisegítést is
Ha valami szerszámot szeretne venni vagy csak tanácstalan akkor írjon ide hátha tudunk segíteni.......

HardCore is my LifeStyle

(#3) fero02


fero02
veterán

Remek kezdeményezés.

Felső marógéphez várok tippeket, indokokat pro és kontra. :R

(#4) FatalEror


FatalEror
addikt

akkor először kérnék szépen egy ár kategóriát mettől meddig tart a keret amit rászánnál....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Dremel 4000-et néztem ki, mert annál 5000 rpm-nél kezdődik a skála.
De mielőtt megveszem, megkérdem már, hogy akkus Dremellel mik a tapasztalatok?
Ugyanúgy 5000-35000 rpm, csak hát nincs vezeték, cserébe van lemerülő akku. Meg egy pár embernél hajlamos volt "eldurranni" valami elektronikai vezérlő része.

(#6) fero02


fero02
veterán

Mivel nem ipari célokra kellene, így max 30k-t szánnék rá. :K

(#7) FatalEror


FatalEror
addikt

Nekem tapasztalatom nincsen de szerintem semmikép ne vedd meg mert e dremell alapvetően nem olcsó,és az akku fogyó eszköz és a munkaidő is korlátolt tehát,ha nem olyan helyen dolgoznál ahol nincs áram akkor nem ajánlom

HardCore is my LifeStyle

(#8) jerry311


jerry311
nagyúr

Hát igen, valahogy így állok vele én is. Eddig csak egyszer fordult elő, hogy 5 méternél messzebb kellett mennem egy ilyennel.

(#9) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

A 300-as szériát tudom csak alapul venni, a 4000-es azután jelent csak meg, amikor más megvettem. :(((
Ez a ~5000 fordulattal alacsonyabb kezdő fordulatszám pont megfelelő lenne, és nem utolsó a különválasztott ki-be kapcsoló és fordulatszám állító. :C
A "kis" 300-as is nagyon baba szerkezet, előtte volt már NÓNÉM (ez mondjuk el sem indult, gyári hibás volt :DDD ) és SKIL is, közelébe sem ért.
Igaz nem a 4000-es típusról írtam, de valakinek ez is hasznos lehet.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#10) FatalEror


FatalEror
addikt

akkor szerintem ezt megtárgyaltuk de ha bármi kérdés van tudod hol találsz minket... :R

HardCore is my LifeStyle

(#11) FatalEror


FatalEror
addikt

Tessék ez igaz cseh szerszám de hátha:[link]
Vagy egy zöld Bosch:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

Thx! :R

(#13) FatalEror


FatalEror
addikt

nem kell megköszönni ezért csináltuk a totyikot.......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#14) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ezek az Extol szerszámok nem drágák, vajon mit bírhatnak? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#15) FatalEror


FatalEror
addikt

Az uni-max bagy mellel hírdeti őket,szerintem barkács szinten nem lehet rossz tehát akinek arra kell,hogy havonta egyszer bekapcsolja annak szerintem elég

HardCore is my LifeStyle

(#16) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez mindig érdekes kérdés. A legutolsó, noname (T.I.P.), ütvefúrómat ott felejtettem egy parkolóban. Így lett vége, de addigra már több mint 8 éve szolgált hiba nélkül. Igaz, így is belekerült 15k HUF-ba annak idején.

[ Szerkesztve ]

(#17) FatalEror


FatalEror
addikt

Van még egy :[link]
én B&D-ből egy XT szalag csiszolót használok és az jó bírja munkát.....

HardCore is my LifeStyle

(#18) szab.tam


szab.tam
nagyúr

zseniális ötlet volt nyitni a topic-ot, mentettem! :R :))

akkor már megkérdezem, ha on:
a damu roland féle ütve qúró milyen szerszám? :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Makita behajtó, fúró, kocsimosó és lámpa. Zsír. :D

(#20) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Jááj... :DDD

ON: Dremel+maró feltét (kicsit régi a cikk, de sebaj)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#21) FatalEror


FatalEror
addikt

egyszerű illegális,és még büntetik is,jobban mint a be stholozást :C :DD :D

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#22) FatalEror


FatalEror
addikt

ez azért nem jó mert így simán le égetheted a dremell szerszámodat mert míg annak 195w-os a motorja addig egy felsőmarónak 1200w-os.......

HardCore is my LifeStyle

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

stólozás, damuzás, settenkedés, dubajozás.
köszönjük néktek cölöbök. gazdagodik a magyar nyelv....

szerk
ja, zsanettezés is van, az a dubajozás hazai alverziója... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

De nem is egyforma a felhasználás módja! :N
Míg emez a Dremel-féle csak otthoni hobbi-asztaloskodáshoz van, a profi bírja a rendszeres kiképzést.
Dremellel egyébként is érdemes óvatosabban bánni, mint az ember gondolná róla.
Picike kis csapágyak vannak benne, igaz jó minőség, de inkább a fordulatot bírja mint a terhelést a cucc.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#25) FatalEror


FatalEror
addikt

De ha megnézed amit linkeltem mind 1200w-os,és nem ipari... de a vásárlót kéne megkérdezni,hogy mire kéne mert kép keretet marni a dremel is jó,viszont ha egy nagyobb darabot szeretne marni akkor inkább azok amiket lilnkeltem.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Jaa, félreértetted! :DDD
Nem a Te ajánlásodra írtam, csak úgy, hogy létezik ilyen is! ;)
Nyilván, kemény melóra/anyaghoz a Dremel édeskevés.

Amit most kölcsön kaptam "gagyi" SDS-es fúrókalapácsot, pl. valami 7-8e. Ft volt állítólag, de mivel alkalmi felhasználásra van, tuti sokáig bírja majd.
F@x@ öntvény ház, van vagy 5 kiló a cucc. Erő viszont van benne rendesen, mire lenyomtam a gombot "tökig" már kész is volt a furat a téglába.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27) FatalEror


FatalEror
addikt

Én megint klímát szerelek úgy hogy beszereztem egy ilyet:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#28) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Na pont ilyen "állású" a kölcsön-kalapács. :DDD
Csak 1/20-a az ára. (nyilván nem is bírja addig)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29) FatalEror


FatalEror
addikt

3cm átmérőjü fúrószárral használtam....olyan volt mint egy sétapálca...de sajnos vissza kel vinnem, a kölcsönzőbe...megszakad érte a szívem...

HardCore is my LifeStyle

(#30) jerry311


jerry311
nagyúr

A Dremel+felsomaro keszlet sem fog leegni 2 perc alatt, amig dremelhez valo marofejekkel dolgozol. Nem olyannal ami egyszerre 3 centi melysegben mar be 4 ivet.
Az 1200 W-os felsomaro asztalosmunkahoz valo, mig a dremel meg mondjuk pl. intarziahoz es egyeb hasonlo kis meretu (szerintem inkabb muveszeti) 'fafaragashoz'. Teljesen mas a ketto celkozonsege.

[ Szerkesztve ]

(#31) FatalEror


FatalEror
addikt

Ez álló motoros kialakításnak nevezzük

HardCore is my LifeStyle

(#32) FatalEror


FatalEror
addikt

Ezzel én is tisztába vagyok,ezért írtam,hogy döntse el az eladó,hogy mire kell....

HardCore is my LifeStyle

(#33) jerry311


jerry311
nagyúr

Az nem is neked ment, csak ugy a temahoz, csak hat igy jott ki a 'Valasz' :))

(#34) FatalEror


FatalEror
addikt

Jojo ez nem a ki tud be jobban beszólni a másiknak topik......

HardCore is my LifeStyle

(#35) FatalEror


FatalEror
addikt

fero02
Extol Premium 8893302:
1200 W
230 V
50 Hz
10 000-28 000 ford/perc
Befogás: 6/8 mm
Tömeg: 3,5 kg
BOSCH POF 1200 EA
Névleges teljesítményfelvétel 1.200 W
Leadott teljesítmény 650 W
Szerszámbefogó (a géppel szállítva) 6 mm
8 mm
1/4"
Üresjárati fordulatszám 11.000 – 28.000 1/perc
Max. marókosár-löket 55 mm-ben
Black&Decker KW900E
1200 W
Feszültség230 V
8,000 - 28,000 /perc
55 mm
6, 6.35, 8 mm
38 mm
Tengelyrögzítés
Porelszívás
Kábelhossz:3 m
Koffer

nagyon pro,kontra érveket nem tudok mondani,az extool-t nem ismerem de még lehet egy jó vétel....bosch:sajnos a zöld gépeik nem túl sok jóval kecsektetnek,sok az elégedetlen vásárló B&D:nekem B&D-ből szalag csiszolóm van,és nagyon megvagyok vele elégedve+ez az egyetlen aminek fém hajtóműháza van,bőséges a tartozék felhozatal és az ára sem vésze annyira.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#36) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Említetted a múltkor azt a kobalt fúrószár-készletet.
Azt honnét vetted, hogy "csak" 20e. volt? :F
Mondjuk jelenleg nem tudnám kigazdálkodni az árát, csak hogy képben legyek a beszerzést illetően. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#37) FatalEror


FatalEror
addikt

Az nagyon egyszerű egyik haverom-nak volt egy rönkház építő vállalkozása és lecserélte a komplett gép parkot DeWALT-szerszámokra,kiegészítőkre aztán kapott egy állás lehetőséget külföldön,és felszámolta a cégét és én meg megvettem fóliásan a DeWALT cuccokat ár alatt......

HardCore is my LifeStyle

(#38) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Jahogyúgy... :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#39) FatalEror


FatalEror
addikt

0-40k nem adnék ki egy fúrószár készletért annyiért inkább veszek egy profi ütefúrót.......

u.i.:haldoklik a topic :O

HardCore is my LifeStyle

(#40) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Ilyeneket nem mondunk... :N :P

Egy nap alatt nem ismerheti meg az összes barkácsoló a topicot... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#41) fero02


fero02
veterán

Valószínű bevállalok a metróból (most 20k akciósan) egy B&D-t.

Bosch-ra kaptam ajánlatot, de aránytalanul drága. Ha a Bleki vmiért nem jönne össze, akkor vagy piros Einhell, vagy Extol lesz a vége. :K

(#42) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Nekem pedig közben "megérkezett" a kis Bosch fúrócska. :C
Dzsordzsi közreműködésével... :R
A fúróhoz most akcióban lévő fúrókészlet egyelőre "lóg a levegőben", a bolt sem kapta meg hozzá, de a koffer szerencsére megvan. :K
F@x@ kis cucc, kellemes "minőségi" darab. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#43) FatalEror


FatalEror
addikt

A lényeg hogy jó legyen,de hát a puding próbája az evés......

HardCore is my LifeStyle

(#44) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Naja... :DDD
Holnap majd keresek valamit, hogy ki tudjam próbálni (tégla-) falban, mit is tud. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#45) FatalEror


FatalEror
addikt

Ha valaki tudna egy HILTI árlistát,linkelni vagy adni akkor azt nagyon megköszönném

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#46) fero02


fero02
veterán

Tudom, mondta! :D

(#47) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Megvan a B&D? :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#48) fero02


fero02
veterán

Nincs még. :(

(#49) FatalEror


FatalEror
addikt

Remélem bevélik neked a márka...... :R

HardCore is my LifeStyle

(#50) fero02


fero02
veterán

Bízom benne. Az asztalos topikban most ezt a típust emlegetik legjobb ár/érték/minőség arányban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.