Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) e-biza


e-biza
őstag

Alant olvasható a legutóbbi fogyasztóvédelemmel kapcsolatos módosításokat véleményező iromány, feljegyzés:

A kötelező jótállásra vonatkozó szabályok módosításáról

2003. november 21. napján lépett hatályba az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet (továbbiakban: Rendelet), mely az alábbi fontosabb változásokat tartalmazza a korábbi szabályozáshoz képest. A Rendelet szabályait a 2003. november 21. napja után kötött fogyasztói szerződésekre kell alkalmazni.

1. A Rendelet a korábbi szabályozáshoz képest szűkebb körben jelöli meg azon fogyasztási cikkek körét, melyekre a kötelező jótállás kiterjed. A Rendelet értelmében ezek a termékek (fogyasztói szerződés keretében értékesített új tartós fogyasztási cikkek) az alábbiak:

1. Hűtőszekrény, fagyasztó, kombinált hűtőszekrény;
2. mosógép, centrifuga, szárítógép, mosogatógép, vasalógép;
3. tűzhely, grillsütő, flekkensütő, sütő, kemence, mikrosütő;
4. légkondicionáló, fűtőberendezések, vízmelegítők, ventilátor, párologtató és szagelszívó berendezések 10 000 Ft bruttó vételár felett;
5. porszívó, gőzzel működő tisztítógép, szőnyegtisztítógép, padlósúroló- és fényesítőgépek;
6. varrógép, kötőgép;
7. elektromos fúrógép, fűrész, csiszológép, sövényvágó, kerti traktor, fűnyíró, motoros kapa, láncfűrész, vízszivattyú;
8. gyógyászati segédeszközök és készülékek 10 000 Ft bruttó vételár felett;
9. személygépkocsi, motorkerékpár, kerékpár;
10. lakóautó, lakókocsi, utánfutós lakókocsi;
11. riasztóberendezések 10 000 Ft bruttó vételár felett;
12. telefonok, rádiótelefonok, telefax-készülékek;
13. üzenetrögzítők, kihangosító készülékek 10 000 Ft bruttó vételár felett;
14. televíziók, antennák, videomagnók 10 000 Ft bruttó vételár felett;
15. rádiók, autórádiók, rádiós ébresztőórák, rádió adó-vevő készülékek, amatőr rádióadók és rádióvevők 10 000 Ft bruttó vételár felett;
16. lemezjátszók, szalagos és kazettás magnók, CD-lejátszók, egyéni sztereorendszerek és ezek tartozékai (keverőasztal, hangoló, erősítő, hangszóró, hangfal), mikrofonok és fülhallgatók 10 000 Ft bruttó vételár felett;
17. fényképezőgépek, film- és hangfelvevő kamerák, videokamerák és camcorderek, film- és írásvetítők, filmnagyítók, filmelőhívó- és filmfeldolgozó készülékek 10 000 Ft bruttó vételár felett;
18. távcsövek, látcsövek, mikroszkópok, teleszkópok, iránytűk, tájolók 10 000 Ft bruttó vételár felett;
19. személyi számítógépek, monitorok, nyomtatók 10 000 Ft bruttó vételár felett;
20. számológépek, zsebszámológépek, menedzserkalkulátorok 10 000 Ft bruttó vételár felett;
21. írógépek és szövegszerkesztők 10 000 Ft bruttó vételár felett;
22. hangszerek 10 000 Ft bruttó vételár felett;
23. órák 10 000 Ft bruttó vételár felett.

2. A korábbi szabályozás a jótállás legrövidebb időtartamát általánosan 12 hónapban határozta meg, egyes termékekre vonatkozóan azonban ennél hosszabb (24 hónapos) jótállási időt jelölt meg. A Rendelet ezzel szemben egységesen 1 évben jelöli meg a jótállás időtartamát.

3. Amennyiben a gyártó a 2. pontban foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra.

4. A forgalmazó köteles a jótállási jegyet a fogyasztási cikkel együtt a jótállási jegyet átadni.

A jótállási jegyen az új szabályok értelmében az alábbiakat kell feltüntetni:

- forgalmazó neve, címe
- fogyasztási cikk megnevezése, típusa, gyártási száma, valamint - ahol alkalmazható - azonosításra alkalmas részeinek meghatározását
- gyártó és az importáló neve, címe
- a fogyasztót a jótállás alapján megillető jogokat, azok érvényesíthetőségének határidejét, helyét és feltételeit
- vásárlás, üzembe helyezés időpontját
- utalás arra, hogy a jótállás a fogyasztó törvényből eredő jogait nem érinti.

A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét.

5. A korábbi szabályozás szerint a jótállási igényt a jótállási jeggyel és a vásárláskor kapott fizetési bizonylat bemutatásával lehetett érvényesíteni. A Rendeletnek megfelelően a jótállási igény érvényesítéséhez elegendő a jótállási jegy.

6. Jótállási igény érvényesítése esetén, ha a fogyasztó kijavítást kért, a korábbi szabályozás meghatározta a kijavítás maximális időtartamát. Ennek megfelelően a kijavítási határidő 15 nap, illetve 30 nap abban az esetben, ha a jótállásra kötelezett a javítás idejére kölcsönkészüléket bocsát a fogyasztó rendelkezésére. Az új szabályozás nem tartalmaz konkrét, kötelező határidőt a javításra. Meg kell azonban jegyezni, hogy a Ptk. kellékszavatosságra vonatkozó szabályainak megfelelően a kijavítást - a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül ? kell elvégezni. Ha a kötelezett a dolog kijavítását megfelelő határidőre nem vállalja, vagy nem végzi el, a fogyasztó a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja.

7. A Ptk. 306. § (1) a) pontja értelmében hibás teljesítés esetén a jogosult elsősorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget. A kötelező jótállásra vonatkozó új szabályozás megfogalmaz egy kivételt e rendelkezés alkalmazására vonatkozóan.

A Rendelet értelmében ugyanis, ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Jogszabályok, végigolvasásra ajánlottan:
Ptk.
151/2003. Korm. rendelet
49/2003. GKM rendelet

PaladiN

[ Módosította: parandroid ]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#2) e-biza


e-biza
őstag

storno keresö milyen jo :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#3) lesaux válasza e-biza (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Törölhetem a topicot?

(#4) e-biza válasza lesaux (#3) üzenetére


e-biza
őstag

igen, elnzéést, bár azért a másik kérdésben felmerültek gondok, elötte elárulod a véleményed?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#5) e-biza válasza e-biza (#4) üzenetére


e-biza
őstag

a másik garancia csere forumhoz hozzáfüzöd a következöt?:

a fogy védelemet most hivtam fel, s nem jár automatikusan a cseretermékre az újabb garanciaidö.

köszi.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#6) lesaux válasza e-biza (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Ha vannak még kérdések, akkor nem törlöm a topicot.
Tudomásom szerint garanciális cserénél újraindul a garanciaidő. Akkor érdekes a helyzet, ha csak olyan cuccot tudnak neked adni, amelyre csak egy év garancia jár. Ilyekor nem tudom, mi a teendő.

(#7) lesaux válasza e-biza (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Nem találom a másik topicot.
a fogy védelemet most hivtam fel, s nem jár automatikusan a cseretermékre az újabb garanciaidö
Ez engem nagyon meglepett, mert nem így tudtam. Nagyon nem. Ez tuti infó?

(#8) e-biza válasza lesaux (#7) üzenetére


e-biza
őstag

most hivtam fel a 4594-836-ot, elmondtam hogy van egy videokártyám amit nemrégiben szervizbe vittem, s most cserélik egy azonos videokártyára. a videokártyára 2 év garancia járt a termék megvásárlásakor. a bácsi közölte velem: a törvény 6 hónap garanciaidöt ad a videokártyára, igy a jelenleg másfél éves videokártyám cseréjével nem jár automatikusan az újabb 2 év garancia, mivel ezt az idöt az üzlet garantálta nekem anno.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#9) Calogero válasza e-biza (#8) üzenetére


Calogero
addikt

Hat, nem tudom, nekem a monitorom adta be a kulcsot, meg garis volt.
Mivel nem tudtak megcsinalni igy kicsereltek, es ujra kezdodott a 3 ev gari.

[Szerkesztve]

(#10) e-biza


e-biza
őstag

bár a fogyvédelem nem állt volna ki mellettem, mégis a r*fusz igen :) és nagoyn kedvesen 2006ig adtak garit. thx

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#11) e-biza


e-biza
őstag

mondjuk az érdekelne hogy most kicserélte a kártyát, aminek az ára 26500 ft asszem. én anno 39.900ért vettem. késöbbiekben ezt az értéket veszik figyelembe ha esetleg megint cserére szorulna?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#12) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nekem is van egy nagy kérdésem! Van az r9800-am, ami számomra egyértelműen hibás. A nagyker mégis visszaküldte, hogy semmi baja. Mit tegyek?!?

I am having fun staying poor.

(#13) Calogero válasza e-biza (#11) üzenetére


Calogero
addikt

Ezt boltja valogatja.
Valamelyik bolt a szamlan levo erteket nezi es azt veszi figyelembe. De van olyan bolt is amely az utolso listaarat nezi amit le sem lehet ellenorizni, mert azt mondanak amit akarnak, ugysem tudod kideriteni hogy tenleg az volt-e az utolso ar, kivetel ha a kartya meg kaphato es az aktualis arlistan is szerepel.

(#14) Alvin_ti4200 válasza Drizzt (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Asszem már kérdeztem, de bevitted cakkumpakk az egész gépet és megmutattad nekik a hibákat?

(#15) Calogero válasza Drizzt (#12) üzenetére


Calogero
addikt

Vidd vissza gepestol es ugy mutasd be nekik hogy mit produkal a kartya.
Ha jol emlekszem a te kartyad az amelyik piros pottyozik

Masik gepbe is nezted a kartyat?

[Szerkesztve]

(#16) Club válasza Drizzt (#12) üzenetére


Club
őstag

Ha olyan hibája van, ami bizonyítható, akkor a nagykernek kutya kötelessége visszavenni(bár nemtudom mi a baja a tiednek), ha meg olyan, hogy pöttyöz, akkor tessék ezt így elmondani nekik.

(#17) Steven


Steven
addikt

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne h. ha elégettem (ezt ők nem tudják h. én voltam) a vgamat és még garanciális akkor ki cserélik e vagy javitják e ugy h. nincs rajta semmilyen égési sérülés abszolult sőt semmilyen sérülés , csak a vga csatinak van egy kis éget szaga de már azt sem érezni már szerintem. Amikor hallotam egy kis sistergést azzonal kikapcsoltam a gépet. Most az van ha bekapscolom össze visza ugrál a kép és mindenféle szineket és jeleket ír ki a képesrnyőre... Szoval szerintetek van esélyrá h. cseréli vagy javítják...?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#18) Steven


Steven
addikt

Somebody ,Anybody help me!!! Please

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19) T_bee válasza Steven (#17) üzenetére


T_bee
aktív tag

háát... ha nincs rajta nyom, és a gyári hűtő van rajta, és visszaviszed és megmondod, hogy elfüstölt játék közben akkor elméletileg visszaveszik, és amíg bevizsgálják kapsz esetleg cserekártyát. Ha kiderül, hogy nem te b*sztad el, akkor cserélik

szek.: ha meg nem cserélik ki, akkor Acorp szervíz

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#20) Steven válasza T_bee (#19) üzenetére


Steven
addikt

Gyári hűtő van rajta . Vagy egy óráig néztem és nem találtam semmi égést rajta . Ha valami elszált benne az a vga és Dvi kimenetnél mehetett tönkre. Csak azért parázok mert sajna én vagyok a hibás és nincs kedvem 50 gurit költeni megint kártyára. Ötletet nem tudsz h. hogyan magyarázahtnám be nekik jobban h. biztos nem én vagyok a hibás pl géppel együtt viszem be vagy valami hasonló...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#21) ch.peter válasza Steven (#20) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szerintem ne magyarázz semmit.
Az már eleve gyanús, hogyha egy ügyfél magyarázkodva adja oda a hibás cuccot.
Visszamész, és mélabús tekintettel közlöd, hogy játék közben lekapcsolt, és azóta semmi.
Mikor rákérdez, hogy húzva volt-e, csak nézzél rá hülyén, és mondjad:
a dobozból egyből a gépbe tettem, nem húzkodtam sehol.
Ezzel kész is.
Esetleg kérd meg, hogy próbáljátok ki __együtt__
ennyi.

(#22) Steven válasza ch.peter (#21) üzenetére


Steven
addikt

THNX!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#23) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Nekem is van egy érdekes történetem:
Öcsém karácsonyra kapott egy ABIT NF7 alaplapot. Összeszereltem a gépet de el kellett mennem teniszedzésre. A ramot még nem raktam be. Mondtam öcsémnek hogy ne nyúljon hozzá. Amikor hazajöttem este 9-kor (pénteken a 2 órás teniszedzésbó rohadt fáradt voltam. Beleraktam az alaplapba a ramot...fordítva.:) Gép bekapcs majd érdekes szag jön ki a gépből. A ram túlélte az alaplap meg nem. Szerencsére nem volt égésnyom az alaplapon. Visszavittuk a mustárba és azt mondtuk hogy szar cuccot adtak és kérünk egy jót. A csákó keménykedett hogy nem adnak újat meg hogy visszaküldik a nagykerbe hátha javítható. Két hétig ott is volt. Apám visszament és közölte hogy ha nem adnak újat akkor a fórumokon és mindenhol elterjeszti hogy rossz cuccokat árulnak akcióban. (Az alaplapot akciós áron vette) A csávó rögtön adott egy jót.:DDD

(#24) Steven


Steven
addikt

Tényleg! Lenne még egy kérdésem, ha bevizsgálják, és azt mondják tényleg hibás, és nem én tehetek róla és nem javítható…. Akkor mi van: pl ha nincs ugyan olyan vga amit vissza vittem ? Ráfizetéssel vehetek egy másikat vagy levásárolhatom vagy mi a szösz .Azt nagyon nem szeretném ha egy szarabat rám akarnak sózni… Egyébként azért parázok annyira mert én is a mustárban vettem :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#25) T_bee válasza Steven (#24) üzenetére


T_bee
aktív tag

biztos felajánlják azt, hogy kicserélik. ha nincs már a modell akkor meg vered az asztalt és kéred az árát, persze azt az árát amennyiért vetted. Ha szarakodnak a Mistralban kkor meg Fogyasztóvédelem... :DDD

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#26) Perjel válasza Jarlaxle (#23) üzenetére


Perjel
tag

Hogy a fenébe tudtad fordítva berakni a ramot? Fizikailag lehetetlen nem? Vagy izomból bepréselted vhogy?:)

(#27) zebrafish válasza Jarlaxle (#23) üzenetére


zebrafish
tag

Hogy sikerült beraknod fordítva a ramot?

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#28) Steven válasza T_bee (#25) üzenetére


Steven
addikt

Közröhej csávó megnézte és egyből azt mondta csere DE! mivel nem volt olyan vga mint az enyém azt mondták le kell vásárolnom az árát (bármikor) végül is igy csak 6 rugót buktam :D .Most gondolkozhatok h. milyen vgat vegyek a mistrálban viszont tök szar h. elég gyér a választék ugy 50e ft árkategóriájig

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#29) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hali!

Lenne egy kérdésem.

Napokban szeretnék rendelni egy digitcamet. Persze bolti ár alatt. Kapok róla egy számlát, amire rá van írva az adatai, meg hogy egy év gari. De csak egy nyomtatott papír, rajta bolt neve, címe, pecsét, stb.

Namármost mi van akkor, ha ez a vett digitcam meghal, vagy elromlik? Vissza kell vinni abba a boltba, ahol vettem, vagy pedig vihetem a Miskolci szervízképviselethez (márha van ilyen)? Ez lenne moist a nagy dilemmám.

A gép egy Canon PowerShot A60 lenne.

Előre is köszi!

Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#30) Agyasima válasza Bazsesz (#29) üzenetére


Agyasima
senior tag

Hát a garlevelen rajta kéne lennie, hogy hol tudod érvényesíttetni a garanciát. Az esetek javarészében azonos azzal a bolttal, ahol vetted...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#31) andriscs


andriscs
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is most szállt el a videókártyám, és volt rajta 3 év gari (Asus GF4). De amikor tavaly vettem, már akkor is kifutó termék volt, nem hiszem, hogy van még olyan, vagy csak nehezen lehet beszerezni. Ilyenkor lehet azt csinálni, hogy azt mondom, hogy hozzárakok még X forintot, és veszek egy jobb kártyát? MErt ha az eredeti árhoz hozzárakok 10-ret, akkor vehetek egy 9600XT-t, ami nem lenne rossz. Valaki játszott már meg ilyet?

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#32) tildy válasza andriscs (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen , lehet.Kombinalnak egy hozzavetoleges mostani arat, azt hiszem, es arra kell meg rafizetni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) andriscs válasza tildy (#32) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Ha mostani árat kombinálnak, akkor elmehetek a fenébe. alig ér 20 ezret. Remélem, hogy jobb árat nyomnak.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#34) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

Nekem 1 éve a miskolci Cor@ áruházzal volt dolgom garancia ügyben. SD memóriakártyám romlott el akkor 2-3 hónappal a vásárlás után. Visszavittem, adtak egy másikat és a kettő ára közti különbözetet (lement a kártya ára) levásárolhattam. Tehát gyakorlatilag kaptam egy vadiúj kártyát, meg 2k-t ingyen költöttem az áruházban. Csak 1 cseppet sokáig kellett őket győzködnöm.

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#35) Padree


Padree
senior tag

Bocshogy bepofátlankodok ide de nemakarok új topikot nyitni.

2 napja vettem egy Samsung vinyót (80Gb, 7200rpm, 2Mb puffer, ATA133), 3 év gari. És most vicceskedik: amikor először beraktam a gépembe elég sok (5-8 mp) ideig detektálta bútoláskor az IDE meghajtókat, de megtalálta és bebútolt, az XP felismerte de nem volt már időm vele foglalkozni. Másnap odaadtam egyik havernak, ő felpartícionálta, megformázta, és elkezdett rá adatokat másolni. Rá is másolt gond nélkül 30Gb-ot, a sebességgel sem volt gond (állítása szerint, 20Gb 6 perc alatt ment rá), utánna egyszercsak elkezdte ''fagyasztani'' a rendszert: megállt félúton a másolásban, és akadozott az egér. Átdugta másik kábelre de ottis ugyanaz, aztkövetően x-edik bútoláskor már az eszköz nevét sem írta ki csak összevissza karaktereket. (A srác ért annyira hozzá hogy nemő kúrta el és megis bízok benne - most nemezt kellene feszegetni.) A vinyó nem lett leejtve és nem dugtunk rá semmit rosszul. Külsérelmi nyom nincs.
Ma du. megnézem énis a gépembe, mégis hogyviselkedik. De szinte biztos hogy vissza kell vigyem a boltba. Ezzel kapcdolatba lenne pár kérdésem:

Számít-e a csomagolás megléte-állapota a garancia szempontjából? Itt arra az átlátszó műanyag ''tokra''-dobozra gondolok amiben szállítják. Az enyém ugyanis kicsit (de téleg csak kicsit) hibás, az egyik sarkán behorpadt és kicsit kiis lyukadt, a másik oldalon meg elszakadt a széle. Elég sérülékeny ha valahogy megkezdődik. Valaki azt mondta hogy lehet hogy a csomagolással eggyütt él a garancia - igaz ez? Lehet ebből gondom? Inkább ne abban vigyem? Vihetem anélkül (gari szempontjából).
3 napig cseregaranciás, jóltudom? Ez azt jelenti hogy adniuk kell helyette egy másikat? Ezt ott rögtön, vagy megkell várni hogy mégis milett a másikkal (ezgondolom eltart pár hétig)?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#36) Topi bácsi válasza Padree (#35) üzenetére


Topi bácsi
csendes tag

Szia Padre!

Nem tudom, aktuális-e még a válasz, hasonlót éltem át...
Nálam 3 hét után adta meg magát egy 40 GB-os notebook Samsung. Boltba vissza, gariba átvették, 15 napot jósoltak az ügymenetre. Érdekes, hogy az új törvényi szabályozás szerint már nincs kötelezően előírt maximális javítási idő, így elvileg évekig is a szervizben lehet garanciális javításon...

Két hét múlva közölték, hogy a nagyker nem tudja a hibát detektálni, visszaküldik a gyártónak, aki külföldön bevizsgálja, kb. két hónap... Hibajelenség ua, mint nálad, először lassan ment föl az adat, aztán nem bootolt róla a gép, később már nem is látta a Windows. Külsérelmi nyom nem volt rajta (nem is lehetett, ült a notebookban), a bolt is átnézte az átvételkor, sztem már ők is szóltak volna, ha van rajta fizikai sérülés.

Egy mázlim volt: a bolt nem találta meg a nagyker által kiadott garancialevelet, így saját kontójukra adtak egy másikat, de így is eltelt egy hónap.
Tanulság: gyakorlatilag ki vagy szolgáltatva, az a ''szerencse'', ha három napon belül adja meg magát a cucc, mert a cseregari akkor még él. A három év jótállás pedig nem hosszabodik meg a cserével, ami nekem elég furcsa, de a hozzászólásokat olvasva úgy látom, hogy ez így ''normális''.

IBM T43 2669-R1G - 14'' XGA | Pentium-M 750 (1860MHz) | 1GB DDR2 | X300 64MB | 40GB 5400rpm | DVD/CD-RW

(#37) Macccy válasza Topi bácsi (#36) üzenetére


Macccy
senior tag

Na akkor ennek utána kéne rendesen nézni,m ert én meg úgy tudom (Jog tanártól), hogy a 2-3 év jótállás is újraindul, az 1 évesről nemis beszélve! Hát hogya**csába ne ....
Egyszerűen nemtudom mit képzelnek magukról a boltok. Nekem is van egy cuki sztorim, megosztom most akkor:

Vettem 2 év és 3 hónapja kábé egy CDRW-t egy bótban Budán. (legyen a neve FOSLAND, azannyukat :(( ) A cumó bexart 5 hónap után, vagyis nem volt hajlandó rendesen olvasni, se jól megírni szinte egy lemezt se, sok médiát baxtam a kukába miatta. (2ÉV GAR RULZ) Félretettem és egy napsütéses nyári délutánon visszavittem a SZERVÍZBE ami nem a bolt szervíze, hanem ahova a külön-garjegy szól. Na ez a csoda - akikkel semmi bajom - Újpesten van, lecsúszva a térképről. Én meg pesttől délre lakom 30 km-re! Faja! Ők 2 hét múlva adtak egy másik ilyen egységet. Ez ment kb. 2 hónapig aztán rontott párat, félretettem, vettem egy jóval komolyabb kütyüt (ami azóta is megy). 3-4 hónap után úgy láttam jónak, hogy megint visszavigyem és utánanéztem, kiderült, hogy hibás az egész széria. Mondtam nekik, hogy nem kívánok mégegyet, hanem a lét vissza, de azzal nyugtatott a kedves alkalmazott, hogy ha a 3.ik példány is beromlik akkor refund és kész .... én nagy boldogan mentem vissza 4. alkalommal a 3. drájvért ami már egy másik dizájnt kapott, de teszt a lelke mindennek ... hát megteszteltettem egy haverral, hadd használja mondtam, nekem van jobb úgyis. Mit ad Isten 2 hónap nagyon laza használat után ez se olvasott vissza cd-t, nekem meg épp volt ''szabadidőm'', hát visszavittem és kitöltöttem egy reklamációs-ívet a forgalmazó felé kérvényezve a (!)vételár(!) visszatérítését. Ő két hét után visszajelzett a szervízen keresztül és elküldték a papírokat amelyekkel be kell fáradnom a FOSLAND-ba és majd ők kártalanítanak. Na ők persze bután néztek és tiltakoztak. Először azzal, hogy miazhogy lóvét vissza, utánna meg ködösen azzal, hogy a Forg. aszonta, hogy mivel 1év eltelt a vásárlás után ezért ők már nem lóvézhatnak vissza(!?) Max újabb, másik író! ....... Na mondom nekik vaze, beszélek velük Én! Felhívtam őket melóból és ott egy nagyon rendes úrral beszélhettem aki azt mondta, hogy ővele nem beszéltek, de ha beszéltek volna akkor megmondta volna, hogy a Jogszabályok szerint engem kötelesek kártalanítani és utána a többit már elintézik a Forg.-gal. Tehát nem én voltam a hülye!! Visszamentem és akkor meg ment a huza-vona, hogy 15 napon belül ki leszek fizetve, mert én nem tőlük vettem a cuccot, ők csak a közvetítők (amiben lehet valami) és a Forg. elküldi a lét nekik addigra. Na most van még 6 napjuk aztán osztás lesz az arcba fogyvédőkkel karöltve ................ :( ;]


[Szerkesztve]

(#38) Razor1


Razor1
aktív tag

Van egy dobozos procim, amin ugye gyári Intel cooler van. Kérdés, hogy ha ezt leveszem azzal ugrik a gari vagy sem?

(#39) biga válasza Razor1 (#38) üzenetére


biga
senior tag

Nem ugrik. A gar a procira vonatkozik (iiletve lehet, hogy külön a hűtőre is, de biztosan nem egyszerre a kettőre.) A kettő nem elválaszthatatlan része egymásnak!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#40) Razor1 válasza biga (#39) üzenetére


Razor1
aktív tag

A garancialapon egy cuccként van írva: dobozos P4 :F

(#41) gergod


gergod
tag

Mi van akkor, ha veszek valahol tfh egy inno3d 6800 Gt-t. Ezután fél évvel mondjuk megszűnik a bolt ahol vettem. Hol tudom érvényesíteni a garanciámat?

(#42) Josh válasza gergod (#41) üzenetére


Josh
tag

Na ez a szívás, ez engem is érdekelne...

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#43) klewy


klewy
aktív tag

Hi all.
Nekem az a problémám, hogy a 3 hete vett 3 év garis ramom behalt tegnap.
A boltba ma visszavittem, erre a suttyóparaszt eladó-aki szervizes is egyben-
odaköpött egy ilyen mondatot:
Máma nincs szervíz majd hétfőn, akkor megnézzük.Aztán ha télleg nem jó akkor elküldjük Pestre.Ott majd bevizsgálják.Aztán 3 hét múlva telefonájjá-jó?
MOndom nem jó mert a munkámhoz nagyon kell a gép, légyszi egy csereramot kölcsönbe addig.
Hát azt nem lehet, mert nem adhat újat oda mert akkor az is használt lesz....
Ok mondom egy használt ddr-t akármilyet adjatok mert sok lóvétol esek el ha nem dolgozhatok a gépemen.
NEM.NINCS.
Azt mondja a vicces kollega:vegyé másikat akkor odaadjuk.

Kidobtam egy 5000-st az asztalra, mondom akkor adjatok egy új ugyanilyet, 5000-el többet fizetek érte csak hagy vigyem mert nagyon fontos, a garit meg majd megoldjátok.
NEM.
Ilyen egy tapló bandát......
A kérdés csak annyi hogy mindenhol így megy ez?
Ennyi az átfutási idő?
72 órán belül nem kéne cserélniük?
Bocs a hosszú szövegért...

music4ever

(#44) TéKrys válasza klewy (#43) üzenetére


TéKrys
senior tag

Vásárlástól számít a 3 nap. Eddig csere egyből. Utánna pedig a garancia. Az h nincs szervíz 7végén az megeshet. Hogy kell-e cserememóríát adnia arról sajna enm tudok nyilatkozni.Ez sztem bolttól függő.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#45) klewy válasza TéKrys (#44) üzenetére


klewy
aktív tag

Köszi.Szerinted meddig fogják elhúzni?
Úgy értem általában betartják a 3 hetet vagy nem?3 hét után kötelesek cserélni?

music4ever

(#46) I_Am válasza klewy (#45) üzenetére


I_Am
veterán

Elviekben, nekik kellene bevizsgálni, ha rossz egyből cserélni a garanciát pedig utána elintézni a nagykerrel ahol vették.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#47) Tottu


Tottu
senior tag

Nekem a PQI ramjamimal lett valami.(2db 256MB 400MHZ-sek).A PH-n azt olvastam 1-2 ember hozászólásánál, hogy a PQI ramokra élettartam gari van.Csak az a bibi hogy én itt vettem a ramokat a PH-n.Ilyenkor mit lehet tenni?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#48) I_Am válasza Tottu (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Eladója válogatja, hogy adja-e rá az élettartam garit vagy sem. Van nagyker ahol csak 1-3 év garit adnak rá.

Teendő, megpróbálod elérni azt akitől vetted, hátha Ő boltban vette és megvan a számlája is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#49) TéKrys válasza I_Am (#46) üzenetére


TéKrys
senior tag

Sztem ez sehol sincs így. Nem fog neked másikat adni egyből. Bár mivel sztem egy RAM úgysem javítható, tehát ha rossz akkor úgyíis kicserélik de majd csak a nagyker.

hopsz: most jut eszembe, aszem 1 hónapig szarakodhat a bolt utánna köteles cserélni.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#50) Tottu válasza I_Am (#48) üzenetére


Tottu
senior tag

Számla nincs róla, mert mástól vettte.És akitől vette azt meg nem tudja elérni :(

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.