Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

én fél éve használom a 1809 ltsc-t élesben amióta megjelent és semmi gondom nem volt eddig vele

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#2) w.miki


w.miki
veterán

Erről lenne szó? : Microsoft.Windows.10.0.17763.Enterprise.LTSC.64bit.Hun.MSDN
Engem az érdekelne a gyenge gépen hogy szuperál ez a fajta verzió?
Milyen a "32 GB SSD-vel szerelt Intel Atom processzoros laptop taszított, amit a Youtube és a Facebook vonalon kívánt használni mindössze heti pár órában a gazdája. "?
Több ismerősömnek van ilyen gyenge gépe, amin a W10 nem nagyon megy. Érdemes-e LTSC-ra váltani, vagy inkább W8.1, esetleg W7?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3) Bici


Bici
félisten

Én is ezzel a verzióval szemezek, mivel pont azokat a dolgokat hagyták ki belőle, amikre soha nem lesz szükségem játék futtatáshoz.
Persze tuti van még sok dolog, amit ki lehetne hagyni, de ne legyünk telhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) szabonagyur válasza w.miki (#2) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az LTSC hardver igénye nem kisebb vagy kevesebb, mint a normál Win10-nek.

Szimplán ahogy a neve is mutatja nem kell a verziót frissítésekkel bajlódni, jó párat ki lehet hagyni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a tesztet, alapos és szép munka! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egyébként a neten nem is található LTSC csak LTSB szóval ez el lehet írva a cikkben szerintem :)
Hol lehet egyébként letölteni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7) szabonagyur válasza Pityu. (#6) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanaz a kettő csak asszem az őszi build óta már új névvel fut.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8) w.miki válasza szabonagyur (#4) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor milyen Win-t érdemes feltenni egy ilyen gyenge gépre?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#9) Urby66 válasza szabonagyur (#7) üzenetére


Urby66
aktív tag

Igen, így van, a név a 1809 build után változott meg, de az üzleti modell mellette ugyanaz.

w.miki
A hardverigeny megegyezik, ahogy látod egyik változat sem produkál több FPS-t, de az LTSC esetén kevesebb a játékmenetet zavaró akadás.
Úgy gondolom ha windowsról van szó és játszani kell, akkor mindenképp valamelyik 10-es kiadást érdemes telepíteni.

Cifu
Köszönöm, tényleg sok munka volt vele, de valahol jó móka volt, hisz csak játszani kellett. :D
Igazából egy regebbi ilyen témával kapcsolatos hozzászólásomra kapott válasz inspirált, hogy megcsináljam a tesztet. Ott a kolléga azt mondta, hogy hülyeséget terjesztek ha játékra LTSC - t ajánlok. Szóval ez egyfajta önteszt, hogy mégsem vagyok hülye... :P :P

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A telemetria egyértelműen kevesebb egy pro-hoz képest, lévén az LTSC egy enterprise kiadás, amiben teljesen kikapcsolható.

Egyébként a saját véleményem is az, hogy az ltsc kellene, hogy a pro verzió helyét betöltse, mondjuk 3évente egy SP-vel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Armagedown


Armagedown
őstag

Jó lett a cikk, de egy fontos dolog kimaradt, az, hogy testreszabható a Csoportházirend-Szerkesztővel.
Ezek a beállítások megmaradnak, míg a Candy Crush editon (Home és Pro) esetében ez nem biztos, hogy így marad a féléves frissítés után.
Aki csak programokat szeretne futtatni, annak nem nyújtanak semmi újat a frissebb buildek, átrendezik egy kicsit a Gépházat meg a Start menüt és annyi.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Az ltsc verziót olyan helyekre kell rakni ahol fontos, hogy egy windows update miatt ne f*ssa magát össze a rendszer. Mivel évekig csak biztonsági frissítések települnek. Érdemes szülőknek, barátnőnek stb feltenni,h hogy ne kelljen vele félévente foglalkozni. :D

(#13) szabonagyur válasza w.miki (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát igazából Windows vonalon maradva szinte mindegy, olyat amihez van driver, kompromisszumot kell kötni.

(#12) IamSociopath: nettó hülyeség amit írtál. Sok ismerős (köztük idősebb korosztály) is megelégedve használja a Win10 valamelyik verzióját. Akinek olyan jellegű a gondja LTSC-vel is lehet. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14) Urby66 válasza Armagedown (#11) üzenetére


Urby66
aktív tag

Ez igaz, nem ástam bele magam túl mélyen. A cél az volt, hogy egy átlagos gamer szemszögéből mennyire használható a rendszer.

szabonagyur
Igaz, akár egy Nvidia driver is tud meglepetést okozni. :O
De hát manapság nincs játék day 0 patch nélkül az új driver mellé pedig hotfix jön... :(

[ Szerkesztve ]

(#15) Cifu válasza szabonagyur (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

nettó hülyeség amit írtál. Sok ismerős (köztük idősebb korosztály) is megelégedve használja a Win10 valamelyik verzióját. Akinek olyan jellegű a gondja LTSC-vel is lehet.

Szerintem nem mondott hülyeséget. Azért az LTSC nem csinál olyasmit, hogy egy frissítés után átállítja például az alapértelmezett programokat a Microsoft saját szoftvereire. Szívtam én amiatt, mert egy laza frissítés után a sokadik almenüben kell kézzel visszaállítani a .PDF fájlokhoz az Adobe Readert, mert hát a helyette beállította az Edge-et. Nem volt mókás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) szabonagyur válasza Cifu (#15) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sosem volt még ezzel gondom és egyik gépen sem amihez közöm van.

Na meg LTSC-t nem tudsz csak úgy otthonra varázsolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) IamSociopath válasza szabonagyur (#13) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Maradjunk annyiban kulturáltan, hogy nem értünk egyet. :D
Félévente csörög a telefonom, hogy az új bulid miatt nem működik ez meg az. Már a csomagok mennyisége is kevesebb az ltsc -n. Még a régi fajta ltsb-n néztem, 2 évente volt főverzió frissítés. Annyival kevesebb stressz éri a felhasználót. A szokásos keddi biztonsági frissítések ugyanúgy érkeznek, egyébként.
Szerinted miért kritikus és beágyazott rendszerekhez van ez a verzió?

(#18) Armagedown válasza Cifu (#15) üzenetére


Armagedown
őstag

"Azért az LTSC nem csinál olyasmit, hogy egy frissítés után átállítja például az alapértelmezett programokat a Microsoft saját szoftvereire. Szívtam én amiatt, mert egy laza frissítés után a sokadik almenüben kell kézzel visszaállítani a .PDF fájlokhoz az Adobe Readert, mert hát a helyette beállította az Edge-et. Nem volt mókás..."
Az LTSB 2016 tényleg nem csinált ilyet, de az LTSC rosszabb ebből a szempontból, amígy nem alkalmazom a fixet, addig visszaállítja a jpg kiterjesztéshez a Paintet az IrfanView helyett, meg a Foxit Readernél is ugyanezt csináltja.
2 GB ram mellett és lassú merevlemezzel teszteltem ezt és a régebbi verziót, a régebbi gyorsabban bootol és a programok is gyorsabban indulnak, reszponzivabb a rendszer, lehet, hogy érdemes volna megnézni rajta a játékokat is.
Semmilyen komolyabb hibát nem tapasztaltam velük, semmi olyan probléma nem volt, amit a Candy Crush Edition felhasználói írnak a Windows 10 topikban.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Működőképességüknek határáig nullázott W10 enterprise-t, és W7 professional SP1-et használok daw és játék gépen.
Ezzel a tesztel bekerült a todo listámra ennek a verziónak a kipróbálása.

Azért nem volt rossz dolog, hogy évek során build-et váltott a w10 mert verziórol-verzióra egyre jobban szól, ebből a szempontból az LTSC-vel hátrább lennék mint most.

[ Szerkesztve ]

(#20) vlaci79


vlaci79
senior tag

Mi jót kell tudni az ebay-n árult pár ezer forintért vásárolható kulcsokról?
"Windows 10 Enterprise LTSC 2019 32 & 64 Bit Activation OEM License Key Code"

(#21) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Tehát ha jól értem - kellett egy rendszer egy Atomos laptopra, te pedig ennek apropójából összehasonlítottad játékokban és szintetikus benchmarkokban az LTSC-t a Home-mal?
Én kétlem, hogy az 1-es percentilisbeli különbséget olyan könnyű lenne kiérezni, főleg 89 és 66 között.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22) Chaser válasza vlaci79 (#20) üzenetére


Chaser
titán

számla nélkül egy win licensz sem legális mo-n, az biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Stauffenberg válasza vlaci79 (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az EU-n belül lehet bizonyos szabályok mellett eladni és vásárolni használt/fel nem használt kulcsokat teljesen legálisan. Én inkább az EU-n belüli legális forrásokat keresném, mintsem a világ túlsó végéről vásárolni, amiért fizetsz, mégsem jogtisztább, mint a letorrentezett verzió, ráadásul ugyanúgy pár ezer forintban mérhető a licencek ára.

(#24) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

A régi jó xp-s időkben még voltak ilyen custom xp-k is,2kiherélve" meg gééjjmerr edisönök.Igaz saját telepítőm is meg van valahol,ami hasonlóan "kiherélt" és optimalizált,de nagy eltérés sztem nem volt már akkoriba se.Mondjuk a Home-nél elmegy nem két perc mire kiírtom ami nem kell :D

(#25) Gyuri27 válasza Chaser (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

Adásvételi is elég. Az meg nem számla.

Jó az irás köszönjük.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) Chaser válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


Chaser
titán

legjobb tudomásom szerint kereskedő értékesíthet újra licenszet, és mivel kereskedő csakis számlával

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) w.miki válasza Armagedown (#18) üzenetére


w.miki
veterán

Te próbáltál több Win verziót is gyenge gépen?
Pontosan melyik változattal volt a leghasználhatóbb?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Tehat nincs/minimalis az elteres teljesitmenyben, de az eredmeny egyertelmu igen. Illegalis Windowst otthonra!

Minden verziobol ki lehet irtani a telemetriat, az UWP appok nem futnak a hatterben ha nem hasznalod ergo semmi ertelme irtani oket.

Urban legendeket erosit fel a teszt sajnos, de azert jo hogy legalabb valaki kitesztelte.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) Cucuska2 válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


Cucuska2
őstag

Sőt, van több, ismertebb játék is, amihez Windows Store kell, így még jobb játékra az LTSC!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#30) Urby66 válasza vlaci79 (#20) üzenetére


Urby66
aktív tag

A különféle oldalak olcsón árult kulcsok nem legális forrásból vannak. Amennyire én tudom kulcsot interneten legálisan csak a Microsoft és talán az Amazon árul. A többi biztosan nem legális, de ettől függetlenül a legtöbb működik. Sajnos mivel nem legális nem sokkal jobb mint kalózwindowst használni. Lasd: [link]

Cucuska2
Igen, így történt. A tesztnek van egy objektív és egy szubjektív része is. Minden egyes esetben leírtam, hol volt általam érezhető különbség, illetve azt is látod, hogy hol volt a számok alapján mérhető eltérés. E két dolog mentén fogalmaztam meg az álláspontom, miszerint az LTSC használata jelet előnyt a játékok alatt de egyértelműen nem váltja ki a Home-ot. (pont ahogy írtam a store hiánya miatt is.)

Döglött Róka
Én úgy gondolom a megállapításod az UWP appok kapcsán nem helyes, mivel ha semmi sem futna a háttérben akkor nehéz lenne megmagyarázni például a Skype a Fényképek alkalmazás által forgalmazott adatmennyiseget. Én józan paraszti ésszel azt gondolom ami nem fut az nem forgalmaz több MB adatot.

(#31) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszi a bemutatót, hiánypótló! :R

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#32) benedekco válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem nem sikerült a Cortana-át kitessékelni a futó programok közül.

Más:
Amúgy a skype alapból nincs fent ez klassz, de telepíteni lehet utólag, vagy ahhoz is kellene a store?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) w.miki válasza Urby66 (#30) üzenetére


w.miki
veterán

Csinálsz teszten majd gyenge gépeken is? Esetleg többféle Win-el, az említett Atomoson? :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#34) -=MrLF=- válasza benedekco (#32) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Megy az LTSC-n a Skype ahoz nem kell store, innen tölthető [https://www.skype.com/hu/get-skype/]

Egyéb tapasztalatok: mivel nincs UWP benne, így a DCH driverek nem telepíthetők! (ez főleg ott érdekes ahol csak integrált Intel gpu van)

Nálam ez egy fekete pont az MS-nek, hogy még a driverekkel is az UWP platformjukat akarják átnyomni. :(((

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#35) Urby66 válasza w.miki (#33) üzenetére


Urby66
aktív tag

Alapvetően játékos szemmel vizsgáltam a dolgokat. Sajnos a gyenge gépen a mai játékokkal nincs értelme.
Az atomos gépet nem akarom többet látni! :)

(#36) prolad


prolad
őstag

Olyan Win 10 verzió nincs, mint régen volt pl. a win 7 embedded? Ott nagyon tetszett, hogy a telepítésnél egy listából lehetett kiválasztani, mi az ami tényleg kell. Bár gondolom ha van is ilyen, akkor azt nem közvetlenül a felhasználónak szánják.

(#37) w.miki válasza Urby66 (#35) üzenetére


w.miki
veterán

...és ha visszahozza a gazdája, hogy megint nem megy a youtube? ;]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38) Urby66 válasza w.miki (#37) üzenetére


Urby66
aktív tag

Akkor a gazdát és a gépet is kettétöröm!
:D

(#39) zolee001 válasza Urby66 (#30) üzenetére


zolee001
őstag

L:https://blogs.technet.microsoft.com/ukplatforms/2018/06/11/say-no-to-long-term-servicing-channel-ltsc/]ITT egy hasznos olvasmány (benne linkek pl hogyan kapcsoljuk ki az UWP appokat)
Legalitás: Magánember nem tud vásárolni csak kizárolag cég és azon belül számos csatornán elöfizetéses modellben
Magyarul valakinek fizetnie kell az éves dijat érte,amig a sima windowsok aktiválás nélkül is müködnek az Ent verziok nem fognak,idövel a kamu kulcsok behalnak
Ahogyan a fenti cikk is emliti számos alrendszer hiányzik az LTSC verziókból és a driver,software támogatása is finoman szólva igen gyér és ez csak fokozódni fog.
Egy sima Pro verziót beépitett eszközökkel is lehet "butitani" ,hogy ne induljanak el a kivánt szolgáltatások illetve korlátozásokat tudunk érvényesiteni. (pl komplett store tiltás stb)

(#40) plömplöm


plömplöm
őstag

"Az első feature-frissítés alatt kiderült, hogy a 32 GB-os háttértáron hely hiányában úgy sem képes a Windows frissíteni magát, hogy tiszta telepítésről indítjuk a folyamatot."

pedig de, képes rá, mindenféle külsős varázslat nélkül, a hálószobás hbogo nézős számítógépecskémben 24GB a belső storage és kb egy hete csináltam meg rajta a 1803->1809 frissítést

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#41) w.miki válasza Urby66 (#38) üzenetére


w.miki
veterán

:((( Nekem Acer Aspire ES1-520-35ZU notit hozott ismerősöm, hogy lassú a Win10 Home tegyek valamit.
AMD E1-2500 CPU.
Mivel csodát sajnos nem tudok, mint Jézus Krisztus, jobb híjján lefuttattam ilyen Windows konfiguráló progikat, kikapcsoltam bennük mindent amit lehetett. Picit jobb lett, de még mindig akad a Youtube :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42) #54072192


#54072192
törölt tag

Tehát nincs különbség sebesség terén a Home és az LTSC között.
Utóbbi viszont:
- Nem legális otthonra
- Nem kap támogatást otthon (fórumon is csak elküldenek a játékos gondjaiddal a rendszergazdához)
- Nincs benne game bar (mehet fel a Shadowplay, ami önmagában egy borzalom)
- Nincs Store (nincs Game Pass, nincs Forza, nincsenek Win32-es alkalmazások amik nem szemetelnek, stb.)
- Driver-problémái lehetnek
- A frissítések megszakításával már kijavított hibák maradhatnak a rendszerben, a biztonságról nem beszélve

A Home-ból is lehet törölni appokat, de amúgy is felfüggeszti őket a rendszer, ha nincsenek használatban (illetve el sem indulnak). A 19H1-ben még több gyári alkalmazást lehet majd törölni.
Tele van a rendszer kapcsolókkal, amikkel a háttérfolyamatokat lehet szabályozni. Egy teljesen alap és javasolt beállításokon hagyott Home lehet, hogy a háttérben matat.

Nem értek egyet a konklúzióval, az LTSC egyáltalán nem ajánlott.

(#43) Cifu válasza w.miki (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha valaki akkora zseni, hogy ilyen gyatra HW-vel megvert lapost vett, akkor sajnos tényleg csak a varázslat segít. Egyébként én ilyenkor a Linux Lite-ot szoktam feltenni. Volt, amikor prüszkölt a tulaj, mire mondtam neki, hogy ezzel legalább a böngészés nem fájdalmas...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Cifu válasza #54072192 (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

- Nem kap támogatást otthon (fórumon is csak elküldenek a játékos gondjaiddal a rendszergazdához)

Win10 Home tulaj kap? Mert a tapasztalatom szerint ő se...

- Nincs Store (nincs Game Pass, nincs Forza, nincsenek Win32-es alkalmazások amik nem szemetelnek, stb.)

Especiel ez hatalmas előny, mert a felhasználók elsöprő többsége sose használja a Store-t, cserébe mindig ott fut a háttérben bloatwareként...

- Driver-problémái lehetnek

Vagy nem lesznek. Ez eléggé feltételes dolog.

A Home-ból is lehet törölni appokat, de amúgy is felfüggeszti őket a rendszer, ha nincsenek használatban (illetve el sem indulnak).

A cikk utolsó oldalán lévő feladatkezelő-screenshot ennek az ellenkezőjéről ad tanúbizonyságot...

Tele van a rendszer kapcsolókkal, amikkel a háttérfolyamatokat lehet szabályozni.

Ezért aztán órákat szöszölhetsz ezekkel a kapcsolókkal, mert a Windows nem ajánl fel telepítéskor egy "lite" telepítési verziót, a bloatware-k mentes telepítésre...

Tényleg, mennyivel jobb választás a Home, nagyjából a frissítés kérdésköre az egyetlen, ahol pozitívummal bír... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) Fecogame


Fecogame
veterán

1809-et használom már egy jó ideje (nagyjából mióta megjelent), nagyon elégedett vagyok vele, nem is telepítenék mást.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#46) #54072192 válasza Cifu (#44) üzenetére


#54072192
törölt tag

Kap. Ha az MS-től veszed a rendszert, akkor ott az ügyfélszolgálat, vagy a fórum. Ha felhívod őket, hogy "nem megy az új Assassin's Creed az LTSC-men, és a Ubisoft szerint nem támogatott a rendszerem, szóval nem segítenek, help", akkor jót röhögnek rajtad. Esetleg megkérdezik, hogy hogyan sikerült aktiválnod a rendszered.

Miért hatalmas előny a Store hiánya? Olyan rémes funkciói vannak, mint például az alkalmazások automatikus frissítése, vagy azok nyom nélküli törlése (amihez annyira sokan használnak CCleanert és hasonlókat). A biztonságról (sandbox) és egyebekről nem is beszélve.

A problémák és az erőforrások használata is vagy lesz, vagy nem, vagy nem olyan. Ezzel nem mondtál semmit.

A saját feladatkezelőm meg azt mondja, hogy az Edge-től kezdve az összes app fel van függesztve, ott a kis zöld levél mellettük. Amit nem indítottam el eddig, az ott sincs. Ezt kell keresni.

Nem kell órákat szöszölni a beállításokkal, a gépházban csoportosítva vannak ezek a kapcsolók. Az adatvédelemmel kapcsolatosak egy helyen. A Defenderrel és a minták küldésével kapcsolatosak szintén. Az alkalmazásokkal szintén ez a helyzet.
A maradék feladatot pedig az aktív ütemezett feladatok között láthatod, ha annyira le akarod lőni mondjuk a kompatibilitási telemetriát (ami az alkalmazás összeomlásakor küld adatot).

Tényleg jó választás a Home.

[ Szerkesztve ]

(#47) Urby66 válasza #54072192 (#42) üzenetére


Urby66
aktív tag

A cikkben nem ajánlom ezt az operációs rendszert, és a konklúzió rávilágít a hiányosságokra is. Alapvetően nem lesz több az FPS, de stabilabb egyenletesebb több esetben is a teljesítmény.
Ahogy írtam is,a hiányosságok és az üzleti modell miatt nem képes maradéktalanul kiváltani a jogtiszta home változatot.

(#48) #54072192 válasza Urby66 (#47) üzenetére


#54072192
törölt tag

"Arra kerestem a választ, hogy van-e értelme az LTSC rendszernek egy alapvetően játékra használt számítógép esetén? A válaszom egyértelműen igen!"

Csak erre írtam, ezzel nem értek egyet. Szerintem a fentiek miatt nincs értelme. Az esetlegesen stabilabb frametime vagy FPS nem ellensúlyozza a hátrányokat.

Ettől függetlenül amúgy köszi a tesztet!

[ Szerkesztve ]

(#49) mmdms válasza w.miki (#41) üzenetére


mmdms
addikt

Végigpróbáltam minden windows verziót egy intel atom n270-es netbookon, 2 giga rammal, a 8.1 vált be nálam a legjobban. A hozzá kiadott linux lte miután lefrissíteti magát használhatatlan lett.
De ezt az opredszert ajánlották többen is lassú gépekre: [link]
Nem próbáltam ki sose, hálisten tesóm megölte ezt a semmirekellő sz@rt, egyel kevesebb nyűg a nyakamon...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#50) Cifu válasza #54072192 (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kap. Ha az MS-től veszed a rendszert, akkor ott az ügyfélszolgálat, vagy a fórum.

A support nem tudott segíteni, a fórumon nem érkezett válasz. A redditen kaptunk választ. Reddit > MS fórum...

Miért hatalmas előny a Store hiánya? Olyan rémes funkciói vannak, mint például az alkalmazások automatikus frissítése, vagy azok nyom nélküli törlése (amihez annyira sokan használnak CCleanert és hasonlókat).

Játékokról beszélünk, ott van ehhez a Steam, amivé a Store szeretne válni, ha nagy lenne (de sose lesz)...

A saját feladatkezelőm meg azt mondja, hogy az Edge-től kezdve az összes app fel van függesztve, ott a kis zöld levél mellettük. Amit nem indítottam el eddig, az ott sincs. Ezt kell keresni.

Javíts ki, ha tévednék, de a screenshoton pont az látható, hogy a "felfüggesztett" Edge 26MB ramot foglal. Elárulod miért jobb ez, mintha nincs bent az Edge egyáltalán a listában? :F

Nem kell órákat szöszölni a beállításokkal, a gépházban csoportosítva vannak ezek a kapcsolók. Az adatvédelemmel kapcsolatosak egy helyen. A Defenderrel és a minták küldésével kapcsolatosak szintén. Az alkalmazásokkal szintén ez a helyzet.
A maradék feladatot pedig az aktív ütemezett feladatok között láthatod, ha annyira le akarod lőni mondjuk a kompatibilitási telemetriát (ami az alkalmazás összeomlásakor küld adatot).

Szóval ott van egy-két-három-sok helyen, csoportosítva, hogy egyértelmű legyen? :C

Hagyjuk... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.