Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177801) kisza25 válasza CactuS (#177797) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én vissza mentem, a galambot nem találtam sehol, viszont a rendszámtábla alsó rögzítőjét igen, a rendszámmal kaptam el.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177802) hacki87


hacki87
senior tag

Egy patika állapotú Merga valakinek? :DDD

(#177803) CactuS válasza CactuS (#177735) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Közepes erősségű munkaundorom van, így kiszedtem a tegnapi pilótát, aki befordult a kamion elé. Visszanézve annyira nem volt boldog, gondolom leesett neki, hogy ő volt a hunyó.

Ez meg ma reggel volt, imádom az ilyeneket, akik tükörbe nem néznek - pedig egész jó sebesség különbséggel érkeztem meg mögé -, majd akkor kezdik el keresni a fokozatokat, amikor már kisorolnak...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177804) CactuS válasza hacki87 (#177802) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Automata A/C a lábaknál, még hátul is, legalább 4 zónás, ez nem bug, feature. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177805) kisza25 válasza gzbotii (#177789) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Karácsony, szileszter :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177806) gzbotii válasza CactuS (#177803) üzenetére


gzbotii
veterán

A második videón látható dolgon én már megse' lepődök, amikor 3-4 autót kell megelőzni, most már belekalkulálom azt, hogy valaki ki fog vágni elém. Egyszer épp, hogy nem vertem valakit így telibe, láttam az őszinte meglepettséget az arcán, amikor érkeztem neki 45 fokos szögben...tükör minek. Persze kivágnak és a szívóbenzinnnel gyorsítanak 1300rpm-ről, úgy, hogy kétszer körbeautóznám őket simán. Aztán persze én kell visszaálljak, nem tudom megelőzni a sort egy ilyen miatt.

kisza25 és fant0mi: a kérdés költői volt :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177807) EQMontoya válasza gzbotii (#177806) üzenetére


EQMontoya
veterán

Engem egyszer igy majdnem megoltek.

Ket kamion egymas mogott, elkezdem oket elozni, a ketto kozul kijon egy auto, majd nem megy. Az elso kamion elveszi a gazt, mert latja, hogy mar jonnek szembol, de aki elozi, az nem megy. Igy a ket kamion kozotti hely megszunik.
Az elottem levo meg csak nem megy, hiaba dudalok ra.

Vegul ugy fertunk be, hogy a szembol jovo is lassitott boven.

Az ilyennek maximum keecsket kellene vezetni, nem autot.

De persze ez is annak a jo kis balkani mentalitasnak a vegeredmenye, hogy mindenki a szomszednak veszi az autot (legnagyobb autot a legkisebb elerheto motorral, hatul kurblis ablakkal), aztan ha elozni kell, akkor ilyen manoverek lesznek belole.

Same rules apply!

(#177808) stickermajom válasza CactuS (#177803) üzenetére


stickermajom
addikt

A második annyiban pozitív, hogy legalább elnézést kért és azonnal behúzódott a másik elé. Általában még nekik áll feljebb és nekiállnak mutogatni.
Mecseknádasdi szerpentinen rendszeres, hogy hiába érkezem lendületből a belsőben, csak kivág 40-nel, aztán még mutogat..

(#177809) CactuS válasza stickermajom (#177808) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Elnézést kért, de jobban örültem volna, ha vagy a gázt és a fokozatot találja meg vagy ki sem jön elém. Jöttek szemből is tempóval, már nem tudtam előzni. Ha nem jön ki elém, akkor én is meg tudtam volna ugrani az egész sort. Először egy pillanatra megtorpant, ahogy kifelé tartott, azt hittem lát és nem jön ki vagy csak nagyon nagyon elmérte, hogy mennyivel jövök a twingoval.

EQMontoya: Baszki, az is szép...
Random videóból egy szösszenet: elég szépet lép kifordulás utána a yard. :Y

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177810) tboldi válasza CactuS (#177803) üzenetére


tboldi
nagyúr

Symphony of Destruction - találó a képi anyaghoz. :C
................................

rbalintnak meg gratula!

[ Szerkesztve ]

(#177811) kisza25 válasza CactuS (#177809) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem is volt egy vasárnap, hetesen mentem 59-el, cukitól kifordult elém egy volvo nagy slunggal, kicsit elemeltem, mert mondom úgyis felgyorsít,erre jobbra leállt az út szélére, persze ez miatt nem gyorsított fel ahogy vártam és nyomnom kellett egy satuféket mert az út széléte állást szép lassan csinálta, mert nincs szintben meg murvás :W
Persze mögöttem nem jött semmi, szóval megvárj hogy elmegyek, akkor senkit nem akadályoz...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177812) CactuS válasza kisza25 (#177811) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egyre több a mindenre szarok, mert nekem akkor épp úgy jó ember. Reggel ovi előtt tömeg, jön anyuka a kis Q7-es anyataxival és ahelyett, hogy megállna az oldalsó parkolóban, ahonnan kb. 30 métert kell pluszba sétálnia, beáll középre a dupla rokihelyre... Oké, még életemben nem láttam, hogy valaki odaállt volna igazolvánnyal vagy valakit megbüntettek volna, de ebből pont az jön le a gyerekének, hogy a szabályok pont addig vannak, amíg az ő kényelmünket szolgálják...

tboldi: Véletlen, de igen, nem kellett zenét vágni alá, mert oda illik. :D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177813) eastsider válasza gzbotii (#177806) üzenetére


eastsider
nagyúr

legtöbb ember nem használja a tükröket semmire. sokat bringázok át a városon, de már számítok rá. Ha kocsival vagyok akkor sem vesznek észre sokszor. másik ami felbasz a random megállnak mindenhol út közepén téma, bárhol, csak kicsit kellene parkolót keresni (nem a futárokra gondolok). legnagyobb trógerség

(#177814) Qru válasza gzbotii (#177806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sort előzni nem szabad pont ezért. Ha jól rémlik a kresz sem engedi.

Ettől még persze gyökér aki kijön így nyilván.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177815) gzbotii válasza eastsider (#177813) üzenetére


gzbotii
veterán

Vidéken ez nagyon megy. Egyszer megálltam egy másik autó mögött, aki indexelés nélkül, lassulva megállt előttem az úton. Azt hittem, valami biciklis, egyébb akadály van előtte, és nem tudja kikerülni. Csak akkor jöttem rá, hogy mi folyik, amikor kiszállt a csávó és besétált a boltba. :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177816) gzbotii válasza Qru (#177814) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem szabad megelőzni több autót egyszerre?
Bizonytalan voltam, így gyorsan rákerestem. Úgy néz ki, nem szabálytalan: [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177817) eastsider válasza gzbotii (#177815) üzenetére


eastsider
nagyúr

Pesten is ugyanúgy ez az általános.

bár nyáron balatonon is vagy 3x vertek telibe majdnem...nem rajtuk múlott :D tuti nem helyiek voltak

(#177818) Qru válasza gzbotii (#177816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egybefüggő menetoszlopot tilos akkor? Lehet keverem. :R

#nincsbennetarcsi

(#177819) gzbotii válasza Qru (#177818) üzenetére


gzbotii
veterán

Menetoszlopot azt igen, de az más tudtommal. Amúgy is megnézném azt a mukit, aki nekiáll és egy diplomata konvojt leelőz :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177820) BigBlackDog válasza Qru (#177818) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor ezzel kapcsolatban feltennék én is egy kérdést; ha egybefüggő menetoszlop halad az autópályán a szélső sávban, akkor szabad előzni a belső/középső sávokban?

(#177821) 6030D válasza CactuS (#177803) üzenetére


6030D
Ármester

Nem jó, nem mondtad be hogy kurwaaa ... ríkord vídió ... :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177822) kisza25 válasza gzbotii (#177815) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és mennyi ilyen van itt, na meg mikor az ismerősok jönnek egymással szembe, ablak leteker és ott trécselnek az úton az autóból, teljes útlezárással, na az nálam mindent visz, ilyennel ma is találkoztam :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177823) gzbotii válasza BigBlackDog (#177820) üzenetére


gzbotii
veterán

Több, párhuzamos forgalmi sávban elhaladásnak minősül, ha közvetlen irányváltás nélkül elmész mellettük - akkor elméletileg lehet.

"Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó másik jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek." [444 cikk]

„Meg kell különböztetni az előzést az elhaladástól. Ebből adódnak a félreértések. A kulcsszó pedig a sávváltás. Előzésnek minősül, amikor az előttem, a velem azonos sávban haladót úgy hagyom el, hogy a balra eső párhuzamos sávba átmenve megelőzöm, majd visszamegyek az eredeti sávba. Ha ugyanezt csináljuk jobbról, az már szabálytalan” dasblog

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177824) , válasza BigBlackDog (#177820) üzenetére


,
addikt

Előzni nem szabad, de elhaladni mellettük igen.

(#177825) tboldi


tboldi
nagyúr

Jaj, nem is írtam! :DDD

Tegnap csapattam a WagonR-rel az M1-esen, elég mély nyomokat hagyott bennem. Úgy látszik, öregszem, mert nem mertem óra szerinti 110-nél többel menni vele tartósan (valóságban 101-102), annyira imbolyog a szélben, meg a futóműve is olyan buta, hogy ekkora sebességnél szétrázza a belemet. Egy-egy előzésnél felgyorsítottam 130-ra (valós 118-120), de csak azért, hogy minél hamarabb visszatérhessek a külsőbe. :D
Egyetlen pozitívum, hogy annyira rövid az 5. fokozat, hogy nem kell visszaváltani előzéskor. Óra szerinti 130-nál picivel 4000 alatt forog, valós 130-nál 4200-4300 lehet, közel a nyomatékcsúcs, elég rugalmas így a 932 kilós kasztnival. A végsebesség 165 km/h elméletileg, de ez maradjon is csak elmélet. :D

A Jazz sem egy autópályás cirkáló, de sokkal-sokkal kellemesebb, és a valós 140 sem gond vele részemről tartósan. :K

[ Szerkesztve ]

(#177826) BigBlackDog válasza gzbotii (#177823) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, nekem is ez az elhaladás rémlett, mint "kibúvó". Csak, ha visszamegyek a szélső sávba a menetoszlop után, akkor már előzsének értelmezném. :D

(#177827) Qru válasza gzbotii (#177819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A cégessel bevállalnám. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#177828) CactuS válasza 6030D (#177821) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

És tényleg. :DDD

Qru: Igen, tudtommal csak egybefüggő menetoszlopot, pont ezért rossz, amikor beszorul 5-6 bóbita egy teherautó mögé. Előzni nem akarnak, de féktávon belül lemmingeznek egymás mögött, mintha kötelező lenne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177829) #89309696 válasza EQMontoya (#177807) üzenetére


#89309696
törölt tag

Hátsó kurbli? Saint. ;]
:D

(#177830) #89309696 válasza CactuS (#177803) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nincs fent a BP-i autósok közössége csoportban és Youtube csatornáján. Tehát meg sem történt. :D

(#177831) CactuS válasza #89309696 (#177830) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha áldozathibáztatásra vágyom, akkor majd elküldöm oda is. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177832) ivana válasza EQMontoya (#177807) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk hátra szvsz tök felesleges az elektromos ablak ;]

(#177833) stickermajom válasza ivana (#177832) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem ér el a kezem hátra, hogy lecsapjam azt aki megpróbálja lehúzni, elektromossal viszont tudom tiltani. ;]

(#177834) CactuS válasza stickermajom (#177833) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálam hátul fix az üveg, problem solved. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177835) brumi1024 válasza CactuS (#177834) üzenetére


brumi1024
veterán

+1 :DDD

(#177836) Integrale válasza ivana (#177832) üzenetére


Integrale
veterán

Hogy húzod le az ablakot akkor hátul? Én nyáron/jó időben rendszeresen közlekedem úgy, hogy bal elsőt és jobb hátsót lehúzom, és pont valahol mellettem van egy kellemes légmozgás, de ehhez le kell tudnom húzni, a jobb hátsót.

Spúr dolog kihagyni szerintem a hátsó elektromos ablakot (autógyártónak).

"Bad reklám is reklám too"

(#177837) brumi1024


brumi1024
veterán

Új M3 is megkapta a 4-es féle hörcsögfogakat. :(

(#177838) cappa72 válasza CactuS (#177803) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úúúú.... az a zene... az a barátunk! :C
És hogy nem aláfestő, hanem "élő" zene. :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177839) ivana válasza Integrale (#177836) üzenetére


ivana
Ármester

Sehogy, vagy ha van utas akkor lehúzza, ha akarja. De általában én nem szeretem ha hátul is le van húzva, nekem úgy nagy a huzat. Városban néha gurulok a két elsőt lehúzva, főleg hosszú pályázás után, de amúgy nyáron szinte mindig megy a klíma. 50 felett soha nem húzok le ablakot, kifejezetten zavar a vezetésben.

(#177837) brumi1024 Bűn randa lett :O Ilyen kínai ízlés...

[ Szerkesztve ]

(#177840) CactuS válasza brumi1024 (#177837) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ne... :Y

Hátulról nekem bejön, a fordított íves lámpa - kicsit lexus beütés-, a hódfarok hátfal, de az orra...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177841) stickermajom válasza brumi1024 (#177837) üzenetére


stickermajom
addikt

Legalább a fara csecse. Halandóként úgyis azt látom általában a forgalomban. :D

(#177842) Tsebacsi válasza brumi1024 (#177837) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Virágozni fog az aftermarket normális első lökös gyártás ezekre a BMW-kre. :))
Azt kell mondjam hányinger :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#177843) fant0mi válasza CactuS (#177840) üzenetére


fant0mi
addikt

A fara tenyleg jo.

Ez is.

(#177844) kisza25 válasza ivana (#177832) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mióta olyan autóm van, hogy mind a 4 automata elektromos, szinte alig használom a klímát, nyáron nyitásra lehúzom mind a 4 ablakot, picit várok és már nem is akkora dögmelegbe ülök bele, ha elindulok, meg pik-pak kiszellőzik, ha meg elkezdek gyorsabban menni, akkor sem jelent gondot a hátsó ablakok felhúzása :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177845) tboldi válasza brumi1024 (#177837) üzenetére


tboldi
nagyúr

A nap hátralévő részét sarokban ülve és pityergéssel fogom tölteni.

(#177846) Biqci válasza Qru (#177798) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ha hivatalos, akkor grat! Én már töltöttem is egyet :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177847) cappa72 válasza brumi1024 (#177837) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bacchus', tényleg hörcsögös. Ennél láttam már szebbet a bömöstől. :((

(Bár mindenki másképp ítéli me, merthogy ilésről vitázni nem szerencsés. )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177848) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Továbbra is piszkálja az agyamat a cabrio téma, akartam tesztautót szerezni 500Cből - nem röhög, még akkor se, ha csak 1.0 hybrid van belőle azt hiszem -, de úgy néz ki nincs... :(

Basszus, kb. új autó sincsen, van olyan autónk, amire 8 hónapot kell legalább várni. Octavia pl: már most további három hónapot csúszik, pedig már van alváz és motorszáma is, de nem engedik ki a gyárból, talán novemberre ideér. Van olyan autókereskedés csoport - nevet nem írnék -, akik eleve úgy számolnak, hogy van készleten kb. 40-50 autójuk és csak azokat fogják tudni idén értékesíteni...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177849) Magnum_ válasza brumi1024 (#177837) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem tudom ertelmezni az elejet 🤦‍♂️

I humbly and respectfully decline™

(#177850) Biqci válasza kisza25 (#177794) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor csak annyit mondanék, hogy jó kocsit kell venni! ;]
Félre a viccel, M.o-on évente cserélni az autót kész anyagi csőd. Hihetetlen belegondolni, hogy Németországban 50Euro körül megáll a dolog, ja és rendszámmal együtt. Ha az már van, még olcsóbb...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.