Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178851) brumi1024 válasza Peter.70 (#178848) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk talán nem kell kényszeríteni a szemüvegeseket, hogy hordják a szemüveget, mert nélküle rosszul látnak.

Más: Audi HD Matrix LED továbbfejlesztve.

[ Szerkesztve ]

(#178852) #89309696 válasza brumi1024 (#178851) üzenetére


#89309696
törölt tag

Őket nem kell úgyhogy ebből baleset nem is nagyon van. Bár biztos van 1-2 jómadár, de hát az mindenhol van.
Viszont kényelmetlen eseteket szülhet mondjuk azoknak, mint ő is. Lát rendesen, de beíratja a jogsiba mert tisztességes állampolgár akar lenni, de mégsem veszi fel a szemüveget XY alkalomkor, mert hát lát. Baleset van aminek semmi köze a látásához, de büntetni fogják, nincs biztosítás stb., mert a jogsiban ott a 01.01. vagy a 01.06.

(#178853) pit stop válasza brumi1024 (#178851) üzenetére


pit stop
addikt

Ha már etron hátsó ledcsík nem bírta sokáig meghibásodás nélkül - vibráló villogott, ha fék nem égett akkor is.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#178854) MunezXBK válasza pit stop (#178853) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A leddel nincs gond, kb. soha, a minőségi forrasztás a hibás.

(#178855) pècsimunkás válasza ngaba (#178841) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az enyém 1,4 16v volt.
Egész jól ment. Németországba jártam ki vele, fullra pakolva- szedán volt, volt benne hely bőven- simán ment a 140 utazó, néha a Jena- Eisenach távon sima ügy volt a 160-170. Fölé nem nagyon vittem, mert a virsli gumiknak, és a himbilimbi futóműnek elég volt az is.
Országúton 5,5 literrel simán el lehetett járni, és ha nem volt teljes terhelés, azért tudott gyorsulni is.
Szerettem, jó kis autó volt!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#178856) hacki87 válasza #89309696 (#178852) üzenetére


hacki87
senior tag

Nekem is ilyen -0.5 -1 között vagyok. Azt mondta a háziorvos , hogyha elolvasom a táblát szemüveg nélkül akkor nem írja be ha nem tudom elolvasni akkor beírja. Elolvastam szemüveg nélkül. A szemész azt mondta, hogy van akit ennél nagyobb dioptria sem zavar mert ezt szokta meg es van akit zavar ha nem éles a látása.
van, hogy napközbe rajtam sincs. Inkább este igénylem.

[ Szerkesztve ]

(#178857) , válasza ngaba (#178841) üzenetére


,
addikt

Az év autója díjat újonnan kapta. Attól még használtan lehet iszonyatosan rossz. Unokatestvérem szívott is vele sok-sok éven át, végül kb ingyen oda is adta az első jelentkezőnek, csak szabadítsák már meg tőle. Folyamatosan baja volt annak az autónak. 1.6-os motorral 1,5-szer többet evett, mint nekem a 2000 köbcentis benzines. Míg nekem 2 évente látott csak szerelőt az autó műszaki előtt (meg persze évente olajcsere és társai), addig neki folyamatosan volt vele valami gond. Gyakorlatilag nem volt olyan alkatrésze az autónak, ami az évek során ne ment volna tönkre.

(#178858) , válasza Qru (#178846) üzenetére


,
addikt

Mindenkihez szól a kérdésem: jogosítvánnyal kapcsolatos egészségügyi alkalmasságin volt már akit tényleg meg is vizsgáltak? (B kategória)

(#178859) Dluinet válasza ngaba (#178841) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hyundai-omat eladtam 18 évesen, és minden tökéletesen működött rajta.
Beltere tökéletesen néz ki. Ülésein semmi nem látszik.
A volt munkatársam vette meg, 2 hetente találkozok vele, és a mai napig sincs vele gond semmi gond.
A francia autókon 10 évesen már az ablakemelő sem szokott működni.
Tudom, hogy apróságok, meg semmiségek amiket néha javítani kell, de a Hyundai-on nem volt apróság sem amit javítani kellett volna.
Folyadékokat, gyertyákat, égőket, abroncsokat és fékbetéteket kellett csak cserélnem 6 év alatt.
Műszaki vizsgákon felkészítés nélkül ment át, még 18 évesen is.

A francia autóknál is így van?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178860) tboldi válasza , (#178858) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem megvizsgáltak rendesen, pedig protekcióval mentem oda. Legalább ingyen volt. :D

(#178861) #89309696 válasza , (#178858) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nagyon jó kérdés, mert ez itthon komoly gond.
Általában véve ilyen magyaros leszarom módon azért megnéznek élsz-e, látás, vérnyomás. Mint a műszakin az autókat. Igazából olyan mindegy a sofőr vagy az autó állapota szar-e. Há' nem?
Valahol tényleg semmit nem néznek, főleg ez a koma, rokon, Pistabácsi de jó bőrben van kategória. Valahol meg olyan szigorúak, mintha asztronauta akarnál lenni, ezek vagy maximalista, hipochonder orvosok vagy csak várják a fehér borítékot.
Persze azért vannak normálisak is, nem akarom mindig lehúzni az országot, de nálunk tényleg mindenben ott van a két széle, a változatosság színes pompája középen és a gulyás.
Szeretem ezt az országot egyébként. :D

[ Szerkesztve ]

(#178862) Integrale válasza Dluinet (#178859) üzenetére


Integrale
veterán

Így. Legalabbis a csaladban levo Renaultok, Peugeotok es Citroenek mind jok. A motorcseren ataesett Hyundai-rol mar nem mondhato el ugyen. Raadasuo nem is volt minek elromlania.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#178863) ngaba válasza Dluinet (#178859) üzenetére


ngaba
aktív tag

"A francia autókon 10 évesen már az ablakemelő sem szokott működni."

Nocsak, akkor erről az én 1999-es Peugeot 306-om nem tudott... A karosszériát nyugodtan meg lehet nézni ma is, pedig utolsó 10 évét nem garázsban töltötte (nagybátyámé volt, aztán a tesóm, majd én használtuk). Voltak hibái, de nem a franciaautó sztereotípiák. Lerobbanás nem volt, az ismert hátsó futómű-probléma volt a gyengéje. Ha már dicsértem a Bravat, akkor azt is meg kell jegyeznem, hogy a Pözsin kevésbé látszott az öregedés (vagy csak jobban vigyáztunk rá, nem tudom), nemcsak esztétikai dolgokra gondolva itt.

Azt aláírom, hogy a távolkeleti autók beltere tipikusan tartósabb az átlagnál.

Na, úgy látszik, ez még mindig egy érzékeny téma. Mindenki kifoghat jól és rosszul sikerült autót bármiből. Peace. :)

[ Szerkesztve ]

(#178864) #89309696 válasza pècsimunkás (#178855) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fölé nem is nagyon ment, ha tökéletes viszonyok voltak 180 a vége.
Én mondjuk padlóztam, pörgettem, mert nem voltam megelégedve a dinamikával úgyhogy 6.7 körül evett. 5.9 volt a legjobb, annál nyugodtabban én képtelen voltam menni, akkor is megőrültem. :D

Egyébként tényleg nem ment rosszul, Óbudai emelkedőnek parkettáztam harmadikba simán felgyorsult 100-ra a végére, a Pulai emelkedőt is meg tudta mászni 120-szal negyedikbe.
Ment ez mint a golyó. Csak én telhetetlen vagyok és férfi, semmi nem elég. :D
És lusta vagyok váltani. Egy kéziváltónál az eléggé hátrány, ha nem akarsz váltogatni + a szívóbenzin se szereti. :D

(#178865) gergo5991 válasza Dluinet (#178859) üzenetére


gergo5991
őstag

2010es renault meganom van 3. gen, 1.6 16v, 4 éve van nálam 40e km ment bele, 110-120 van benne összesen, 4 év alatt csak a fékbetét, féktárcsa, olaj, kabin és olajszűrő csere volt, meg izzó. Eddig semmi hibája nincs tudtommal, a kuplung kezdi magát megadni, semmi más. Szerintem már rég nem igaz az a sztereotipia hogy a francia szar.

[ Szerkesztve ]

(#178866) , válasza #89309696 (#178861) üzenetére


,
addikt

Amiatt kérdeztem, mert eddig több helyen laktam, több helyen voltam már orvosnál ilyen ügyben, de kb semmit se néztek, sőt, volt ahol egy az egyben be se hívtak a rendelőbe, hanem csak kiadták a papírokat, és kész. (Munkahelyi alkalmasságik szintén hasonlóan szoktak zajlani.)

(#178867) #89309696 válasza gergo5991 (#178865) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem meg sose volt igaz, csak nagyobb a zöldfű érzés a német és japán autók felé, de főleg a némethez. Ugyanannyi szar és jó autója volt mindegyik országnak.

Azért a Megane és a Kangoo is tartogatott csatlakozó és kontakthibákat, tehát valami minimális alapja van, de ezek meg könnyen orvosolhatóak, inkább csak felnagyított dolgok.

(#178868) #89309696 válasza , (#178866) üzenetére


#89309696
törölt tag

Munkahelyi az kb. mindenhol ilyen, az autósnál a szemet (csak a táblát) és a vérnyomást azért meg szokták nézni.
Munkahelyieknél én a tüdőszűrőt nem tudom megérteni, mert azt majdnem mind kéri, olyanok is ahol nem kötelező. Mintha valami Joker lenne, ha jó a tüdőd akkor mindenre is alkalmas vagy, mást meg se néznek. :D

[ Szerkesztve ]

(#178869) Dluinet válasza ngaba (#178863) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Unokatesóm 2008-as Peugeot 607 2.7 V6 HDi Executive dízelét 8 évesen már fel akarta gyújtani, mert annyit költött rá folyamatosan. Trailer-es már bérletet ajánlott neki.
Vagy a garázsban vagy a szerelőnél állt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#178870) , válasza Dluinet (#178859) üzenetére


,
addikt

Én Opellal vagyok ugyanígy, 22 éves, 7 éves kora óta van nálam, de ebben még semmi nem romlott el (pedig tele van extrákkal). Ami még érdekesebb, hogy olyan dolgokat sem kellett benne eddig cserélni, amik ugyan nem az elromlás kategóriába tartoznának egyébként sem, hanem elhasználódás, viszont még ezek is a gyári legelsők vannak benne (gyújtótrafó, lambdaszonda, kerékcsapágy, kuplung, lengéscsillapító, stb.)

Motor mondjuk már volt benne cserélve, de az gyakorlatilag inkább egy "baleset" miatt, mert a kettérepedt hűtő miatt eltávozott az összes víz belőle, amiről én nem értesültem, így haladtam tovább, mintha minden oké lenne. Csakhogy a motor ezt másképp gondolta, és szépen megfőtt.

(#178871) pècsimunkás válasza Dluinet (#178859) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:K
Sosem csináltam vizsgára extra felkészítést pl.
Csak vittem, és átment.
A Rönón is kb a kötelezőket cseréltem.
Ami kimondottan műszaki probléma volt: 1 db ABS jeladó. Erre emlékszem.
Kipufogó dob csere volt a sok rövid táv miatt, és a kötelezők. Ha jól emlékszem...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#178872) , válasza #89309696 (#178868) üzenetére


,
addikt

Tüdőszűrön emlékeim szerint utoljára a 90-es években voltam. Vagy talán 2000 környékén? Amikor még kötelező volt rá menni. Azóta arról se értesültem, hogy egyáltalán van-e még ilyen? Előtte mindig küldték a "behívót", hogy menni kell.

(#178873) Integrale válasza Dluinet (#178869) üzenetére


Integrale
veterán

Az pont egy nem tul jol sikerult motor. Van ilyen minden gyartonal, nemzettol fuggetlenul.

"Bad reklám is reklám too"

(#178874) , válasza Dluinet (#178869) üzenetére


,
addikt

Pár éve ezt akartam én is venni (Peugeot 607, 2.7 V6 HDi), csak éppen szerelőt nem találtam, aki vállalta volna akár az átnézést, akár a szervizelést. Állítólag ez a 2.7 V6 HDi a létező legrosszabb motor hozzá, helyette a 2.0 HDi-t szokták hozzá ajánlani, csak az meg gyenge egy ekkora autóhoz.
Hasonlóan voltam a 407-tel is, az is tetszett volna, de annyira rossz híre van annak is, hogy nem mertem végül megvenni.

(#178875) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ha már szemüveg téma volt nemrég; mit kell csinálni, ha a jogsiban szerepel, hogy szemüveg szükséges, de időközben kiderül egy szemészeti vizsgálaton, hogy már nem kell? És az illető jobban is lát szemüveg nélkül. Új jogsi?

[ Szerkesztve ]

(#178876) #89309696 válasza BigBlackDog (#178875) üzenetére


#89309696
törölt tag

Új jogsi, meg gondolom a hozzávaló igazolások és vizsgálat. Különben a rendőr is büntet, ha nincs rajtad, meg balesetnél is kezdődhet a magyarázkodás.
Fordított esetben viszont nem kapkodnám el a dolgot (kivéve nagy romlásnál), ha a fentebb említett dolog van, mint minimális korrekciós esetek és nem állandó hordás. Mert csak magával szúr ki az ember, ha bekerül a jogsijába is aztán épp nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#178877) Integrale válasza , (#178874) üzenetére


Integrale
veterán

Jo motor kell ahhoz is, es nincs gond, na meg nem a sorozat elejerol kell valasztani.
3.0 V6 kell a 2.7 helyett.

"Bad reklám is reklám too"

(#178878) , válasza #89309696 (#178876) üzenetére


,
addikt

Szerintem nincs az a rendőr, aki foglalkozna ezzel. Pl. tőlem soha nem kértek szemüveget (bár napszemüveg mindig van rajtam, ha az is annak számít), de egyébként is nem is látok jól szemüveggel, csak kontaktlencsével, azt meg úgysem látja a rendőr, hogy hordom-e vagy sem. (Egyébként hordom, kényszerből.)

(#178879) , válasza Integrale (#178877) üzenetére


,
addikt

A 3.0 V6 benzin egy ekkora tömegű autóban szerintem túl sokat enne. A 2.7 V6 HDi pont jó lenne, ha nem lenne problémás motor.

(#178880) Integrale válasza , (#178879) üzenetére


Integrale
veterán

Nem irtam, hogy benzin. :N

"Bad reklám is reklám too"

(#178881) , válasza Integrale (#178880) üzenetére


,
addikt

Viszont akkor te a 407-esről beszélsz, én pedig a 607-esről.

(#178882) Integrale válasza , (#178881) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, a 407-et emlito mondatodra valaszoltam.

"Bad reklám is reklám too"

(#178883) #89309696 válasza hacki87 (#178856) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én ugyanezen mentem végig, mint amiről szó volt, csak nekem bekerült a jogsiba a 01.06.
-0.5 az egyik és -0.75 a másik, a többi paramétert nem vágom már fejből. Hiába van pontosan megmondva mi a kritérium az egyes és kettes alkalmasságinak, a legalsót nem tudtam elolvasni szemenként (két szemmel már igen) nem adta meg a doki úrvezetőire pedig ezt még a kamionos is engedi. Neki is a teljes tábla kellett szemenként, mert ő ilyen.
Kis ideig ment a hercehurca, végül elmentem szemüveget csináltatni inkább. Annyit sikerült "kicsalnom", hogy a szemésznél kértem a kontilencsét is, így 01.06. kódot kaptam a szemésztől, azt nem tudta a háziorvos kikerülni. Így kamuzhatom a lencsét ha a robin igazoltat a rendőr aztán vagy vágja a témát vagy nem. Ha lencsét hord a rendőr is akkor cumi. :D
Robin nem hordom, autóban is akkor ha idegen helyre megyek vagy ha véletlen pályára kell menni, mert fő a biztonság. Annyira kicsi a különbség ezen a szinten, hogy két "jó" szemű ember között is simán van ennyi meg több is, nem véletlenül enged meg jóval nagyobb eltérést az úrvezetői alkalmassági. Itt semmi másról nincs szó, csak hogy ki fog ki épeszűbb orvost.

[ Szerkesztve ]

(#178884) t72killer válasza kisza25 (#178838) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a téli szélvédőmosó nyáron csak kenődik, meg hártyásodok az üvegen, használhatatlan" - ma is tanultam valamit :R

Niogen, a fosszíliáimat nem volt energiám anno frissen lepucolni úgyh maradnak az utókorra :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178885) hacki87 válasza #89309696 (#178883) üzenetére


hacki87
senior tag

Na ja csak ha be van irva jogsiba akkor kene tsrtalek szemuveg is h legyen nalad ha jol tudom.

(#178886) Zizmand válasza brumi1024 (#178851) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Elképesztő, brutál jól világít a LED Mátrix. :Y
Én meg örülök, mint majom a farkának, hogy raktam két új D2S izzót a fényszóróba. :DDD [kép]

(#178887) Redneck


Redneck
veterán

Bocs ha hülyeséget kérdezek.
November 9-én lejár a kötelezőm. Az Allianznál vagyok, küldtek is levelet, kb. 15 rugóval olcsóbb ajánlattal mint az aktuális.
A CLB alkusz is küldött levelet, és megnéztem az ajánlatokat a felületükön. 40 rugóval olcsóbbat dobott ki az Allianzra. Hogy van ez? Ilyenkor tudok oda újrakötni a CLB-s áron, vagy csak az Allianz által küldött áron?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#178888) grizlisandor válasza Redneck (#178887) üzenetére


grizlisandor
addikt

Felesleges újrakötnöd és visszamenned, mert felülvizsgálják majd a szerződésed és befizetheted a különbözetet. Tavaly nálam is előkerült a téma.

(#178889) #89309696 válasza hacki87 (#178885) üzenetére


#89309696
törölt tag

Annak külön kódja van, azt csak az kapja akinek brutál rossz a látása és a fő szemüveg esetleges sérülésével gyakorlatilag életképtelenné válnának. Sima szemüvegeseknek nem kell.

(#178890) Redneck válasza grizlisandor (#178888) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi a gyors választ! Azért nem értettem mert a kalkulált táblázatban első helyen van az Allianz ajánlata, középen pedig egy "Allianz, ha nem vált" ajánlat, ergo a CLB kalkulált a jelenlegivel.
Akkor a kötelezőm inkább viszem a Genertelhez vagy a Generalihoz. Nem fizetek csak úgy, 20-25 rongyot pluszban.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#178891) #89309696 válasza Redneck (#178887) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pár éves törvény, most már nem adhatnak jobb ajánlatot, ha ugyanannál kötöd újra. Régen nagy divatja volt az újrakötögetésnek emiatt, most már nincs értelme (persze újra lehet kötni, de olcsóbb nem lehet). Csak átmenni van értelme másikhoz, ha az olcsóbb. Vagy ha csak simán váltani akarsz szimpatikusabbra.
A kalkulátor számol félre valahol, ilyenkor ha mégis megkötöd a "különbözetet" ki kell fizetni, mindenképp a 15 rugóval olcsóbb eset marad mint eredetileg is, ha az Allianznál maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#178892) Biqci válasza , (#178858) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én utoljára valamikor 2010-ben vagy 11-ben voltam eü alkalmasságin az üzemorvosnál. Azt mondta a doki, hogy olyan régen voltam nála ugyan menjek már el EKG-re is. Csak így adta meg a jogsit :D
Azóta nem is kellett mennem, mert már német jogsim van, ahhoz pedig nem kell eü vizsgálat. 15 évig érvényes, utána adják az újat, megint 15 évig :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#178893) Qru válasza , (#178858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látás (tábla), vérnyomás és kész ha a háziorovosomhoz megyek, ha csak lemegyek az üzemorvoshoz az csak a látást nézi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#178894) kisza25 válasza , (#178872) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vendéglátásban kötelező, én tavaly voltam, mert akartam megint szakácskodni

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#178895) #89309696 válasza bozont (#178825) üzenetére


#89309696
törölt tag

6x6 legyen kb. De olyan nincs, hogy nem pakolsz egy garázsba. :D Majd megtudod mikor garázsos tulaj leszel, hogy minden a garázsba kerül. :D
Magasságra 220-230, az akna 180 mély.

[ Szerkesztve ]

(#178896) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindenkinek a szemüveg témás tapasztalatokat/infókat. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#178897) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Szemüveges vagyok én is, mondjuk az extrémebb fajta, bal 0, jobb -2,75 :D Az az érdekes, hogy amúgy szemüveg nélkül is jól látnék, csak megfájdul bele a fejem (sokat dolgozik olyankor az agy és gyorsan elfárad). Autóban, motoron kötelező nekem.
Jogsiba természetesen be van írva.

OFF vége, Béveki fogyasztása vegyesben 6,8 :C

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#178898) Qru válasza HoaryFox (#178897) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végre vmi érdemi infó. Hétvégén gyalog voltam, így csak a sör fogyott a benzin nem. :D

#nincsbennetarcsi

(#178899) Tsebacsi válasza Qru (#178898) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

8,8 a kispiros féltankos átlaga a BC szerint, most 7,4 körül van egy laza hétvégi 30-as után.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#178900) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#178899) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez 1.6 szívó?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.