Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177901) BigBlackDog válasza rbalint88 (#177888) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gratulálunk innen is, akkor hivatalos és publikus! :C

(#177902) HellGreg válasza #89309696 (#177897) üzenetére


HellGreg
őstag

Kb 45 ezret, és igen, sok a városozás, bár a nyáron inkább országút/pálya volt a jellemző. Amúgy mi az ajánlott téli gumi? Az autó egy KiA carens 2016-os benzines. Persze jó ha nem 40 ezer darabja :)

(#177903) Biqci válasza BigBlackDog (#177864) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az ablak alsó kédert át kell pucolni. Meg fog szűnni ez a csíkozás. Nekem legalábbis segített :DD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177904) bigdady válasza HellGreg (#177902) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én mindig adac top 20-ból veszek jó áron lévőt

(#177905) CactuS válasza bigdady (#177904) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Adac már többször megbukott, hogy lefizették őket, plusz a pontozási rendszere sem a legjobb. Hankook, Falken, Uniroyal, Vredestein és innen fölfelé teljesen jó. Olcsóbbak közül akár Nexen. Az első télen egyébként egy matador, barum is jót megy, a gond a második szezonnál kezdődik.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177906) cappa72 válasza rbalint88 (#177888) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Hajrá anyuka és apuka!
Amint tudsz, aludj!
Sok tejet és türelmet!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177907) bigdady válasza CactuS (#177905) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezek ott is vannak rendre az adac top20-ban. Nekem Hangkook van

[ Szerkesztve ]

(#177908) szabonagyur válasza CactuS (#177905) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk ezek pont benne vannak általában a ADAC TOP20-ban is, szóval ha le vannak fizetve ha nem azért egy TOP20as lista nem rövid ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177909) #89309696 válasza HellGreg (#177902) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez is egy jó gumi, csak nem a száraz, városi telekre vannak tervezve. Főleg nem nyárra.
De a 45 ezer Km szerintem már bőven jó, ha annyit kibírt 3 tél alatt + 1 nyár.
Még sose mentem annyit. :D

(#177910) CactuS válasza szabonagyur (#177908) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Persze, mert ezek és innentől felfelé már élhető abroncsok. Másrészt a legtöbb gumis nem tud 20 márkát felsorakoztatni egymás mellé, szóval jó eséllyel bele lehet találni. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177911) Biqci válasza CactuS (#177910) üzenetére


Biqci
aktív tag

De miért vesz valaki gumit gumistól? Itt van valami világháló és lehet találni dögivel. Én az elmúlt 8 évben csak a netről rendeltem abroncsot. Igaz, kicsit utána kell nézni a dolgoknak. A legutóbbi rendelésnél bejelöltem a biztosítási opciót is. 4Euro/abroncs volt az ára. És mit ad Isten, fél évvel később lepadkáztam a jobb elsőt. Nem lett defekt, csak az oldalán a gumi picit felhasadt, de nem a szövetig. Visszautalták a vételár 75%-át. De mind a 4 abroncsnak :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177912) #89309696 válasza Biqci (#177911) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mert rengeteg rémegyszerű vagy lusta ember van a világon. Van aki simán csak képtelen választani 100 féle termékből a neten, a gumisnál csak 5 lesz, abból könnyebb. Stb.
Point-S garancia az enyémre is volt 1 év.

[ Szerkesztve ]

(#177913) szabonagyur válasza Biqci (#177911) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sokan nem gondolnak arra, hogy netről is lehet rendelni, vagy lustaság.

Én most vettem 4évszakosat és gumistól lett egy eléggé szimpla indokkal. Ugyanannyiba került ha netről rendeltem volna, de cserébe mivel otthagytam neki a régit az új vásárlása miatt nem kért el megsemmisítési díjat, illetve ha bármi gond van a gumival majd ő rendezi a beszállítóval, illetve át is vette a gumit nem nekem kellett futárra várni vagy munkából eljönni stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177914) Magnum_ válasza szabonagyur (#177913) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es nen szidja a 4evszakost a gumis?
En mar unom, hogy mindig, mindegyik szidja, felszereles kozben...

I humbly and respectfully decline™

(#177915) #89309696 válasza Magnum_ (#177914) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szar, drága, csúszik nyáron és télen is, anyagyilkos. De persze a legnagyobb/valós gond vele az, hogy a gumisnak elveszi a munkája egy nagy részét.

(#177916) bigdady válasza Magnum_ (#177914) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem az van. Keveset fut a kocsi és a téli adac listába anno bekerült mint 4 évszakos vagyis télen tökéletes nyáron meg kophat

[ Szerkesztve ]

(#177917) szabonagyur válasza Magnum_ (#177914) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ők nem szidják, bár nem csak gumisok, autószereléssel is foglalkoznak (nem pékek!!!)

Pl. amikor megérkeztem azzal fogadtak, hogy ez a gumi "b.szott jól néz ki", nem volt még náluk ez a Conti típus de várják a véleményemet majd nagyon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177918) kisza25 válasza rbalint88 (#177888) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor én gratulálok neked, nem Qru-nak :D :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177919) kisza25 válasza HellGreg (#177889) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem mentél vele nyáron? Mintha megégett volna, amúgy is alig van rajta futofelulet, latom mar irtak masok is

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177920) ivana válasza Biqci (#177911) üzenetére


ivana
Ármester

Nálunk a helyi gumis csak a legolcsóbb nagyon kétes webshopoknál drágább, pedig Pest. Ezek után nem látom értelmét netes rendeléssel szórakozni.

(#177921) EQMontoya válasza Magnum_ (#177914) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem nem szidtak. Amugy eleddig teljesen oke a Lexuson, pedig a multkor mentem vele 200 folott is. Nemetorszagban, persze.

Same rules apply!

(#177922) Biqci válasza #89309696 (#177912) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ebben igazad van. Néha gond tud lenni a bőség zavara. De ha "Géza a gumis" is mondja, hogy ez jó gumi, az megkönnyíti a választást :)

szabonagyur, ivana: ilyen körülmények között megértem. Így tényleg egyszerűbb a rendelésnél.
Itt nálunk más a helyzet. Mivel nincs kifejezetten gumis szaki, csak olyan nagy lánc mint a Vergölst, az autószerelő műhelyek foglalkoznak kivétel nélkül a gumiszereléssel is. Így raktáron sincs abroncs, csak esetleg néhány mutatóba, ha szükséges, ők is rendelik. Persze ráteszik a saját hasznukat. Így egyszerűbb webshopban megrendelni és valahol felszereltetni...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177923) AMD Power


AMD Power
titán

Szenzációs írás.....

Nem való nekünk autó IDŐ ELŐTT TÖNKRETETT KOCSIK

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#177924) HellGreg válasza kisza25 (#177919) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintetek a hátsó is csereérett? A marsóban láttam gumikat egész jó áron, akkor letudnám mind a 4-et.

(#177925) fant0mi válasza HellGreg (#177924) üzenetére


fant0mi
addikt

Csereld le.

(#177926) CactuS válasza HellGreg (#177924) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szanaszét van repedve a felület, nem tett neki jót a nyári futás. Csere ez is. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177927) ivana válasza HellGreg (#177924) üzenetére


ivana
Ármester

Nem szép, de szerintem ez még elmegy.

(#177928) rbalint88 válasza HellGreg (#177924) üzenetére


rbalint88
addikt

Komplett garniturat vegyel, de tartsd meg a ket hatsot potkereknek defekt esetere.

(#177929) Qru válasza tboldi (#177872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi is szépen belengeti a kasztnit ha állóhelyben adsz neki pár gázfröccsöt. :K

#nincsbennetarcsi

(#177930) focvis válasza HellGreg (#177924) üzenetére


focvis
veterán

Ellentétben a Többiekkel, én feltenném előre a hátsókat, hátulra a jelenlegi elsőket, és még egy telet használnám a szettet. Szar, szar, de nem teljesen azok. Kíméljük a környezetet, járd le őket, jövő ősszel új szett!

(#177931) focvis válasza rbalint88 (#177888) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok Dottore! :C :))

Milyen volt az első éjszaka otthon?

(#177932) Qru válasza Csabroncka (#177882) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem is a tetőcsomagtartó, túlságosan ráhúzta a csávó (nem az ő autója viszont ha leesik menet közben őt krjak+). Nekem anno a Skodán pont ilyen sérülések voltak. Egy horpadásjavító simán kihúzza, ahogy írták előttem. Ez vékony lemez (azért és hajlik könnyen), simán kihúzza síkba és mivel a fényezés nem sérült nincs további teendő. Max annyi, hogy legközelebb érzéssel kell rögzíteni a tetőcsomit nem rátépni mint az állat.

#nincsbennetarcsi

(#177933) CactuS válasza focvis (#177930) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az elsőket megnézted? Azok már nagyon nagyon karcsúak, ráadásul sérült a futófelülete is több helyen. Pont ezért sem használunk téli abroncsokat nyáron, mert ez lesz a vége (ezért sem tudtam soha megérteni bitporkot, hogy azzal jár).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177934) Qru válasza rbalint88 (#177888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óriás gratula, újfent! :R Még egy delikvens aki 7-kor lelép az autós taliról füredetés miatt.. :D

Jah és irány az apukás topik: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177935) ivana válasza focvis (#177930) üzenetére


ivana
Ármester

Az elsőt amit mutatott olyan állapotban van, hogy azt normális gumis nem fogja neked feltenni. Ez a hátsó nem vészes.

(#177936) CactuS válasza Qru (#177934) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Következő lépés, amikor jönnek a totyogók is a talira. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177937) #89309696 válasza focvis (#177930) üzenetére


#89309696
törölt tag

A hátsók még jók. Az első szar, viszont hátra nem tennék kopottat, mert túlkormányzott csúszásból az életben nem jön vissza. A hátsókat tegye előre, hátra meg vesz újat. Jövőre meg előre is. Egy év különbség meg nem lényeges.

(#177938) Qru válasza Biqci (#177911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég nagy árdifik vannak, én legutóbb Csehországból rendeltem az áfa miatt, jóval olcsóbban megkaptam és 4 nap alatt itt volt...

#nincsbennetarcsi

(#177939) #89309696 válasza CactuS (#177933) üzenetére


#89309696
törölt tag

Bitpork nem ilyen rotációs kapa mintázatú gumival jár. Különbség van téli és téli között.
Én azt nem értem miért nem jó neki a CC+ vagy egy télies 4S.

(#177940) HellGreg válasza focvis (#177930) üzenetére


HellGreg
őstag

A két hátsót megtartom pótnak, de már rendeltem 4 bridgestone blizzakot, az adacon jól teljesített, és két gyerekkel a hátam mögött ilyenen nem spórolhatok :)

(#177941) Qru válasza EQMontoya (#177921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyet vettél a Lexusra? Én most úgy határoztam, hogy megvárom a CC2-t (USA-ban már kapható, EU-ba jövőre jön).

#nincsbennetarcsi

(#177942) Biqci válasza Qru (#177938) üzenetére


Biqci
aktív tag

Vannak bizony. Nekem az Accord-hoz eléggé speciális méretű kell. A legolcsóbb ajánlat kb. 30%-al volt drágább mint amennyiért biztosítással megrendeltem.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177943) Qru válasza Biqci (#177942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére tök átlagos méret kell nekem (175/65R14 és 205/55R16) amik olcsók de egy ritkább méret horror drága tud lenni. Anno a Passatra is 215/55R16 gumi marha drága volt, ment is fel rá a jóval olcsóbb 205/55R16. :D

#nincsbennetarcsi

(#177945) focvis válasza #89309696 (#177937) üzenetére


focvis
veterán

Csúszik, fogom. 🏎🤗 Racse.

Azokat nem értem - semmi személyes, Hellgreg :) - akik nem mentek el gumishoz májusban a vírus miatt... És akkor most mi lesz? :U Tessék otthon maradni jövő májusig! Nem kell új téli gumi idénre.

(#177933) Cactus: Fél szemmel megnéztem, oké, potyogtak ki darabok belőle, láttunk már ilyent; tűrhető még egy szezonra. Hó nincs.

[ Szerkesztve ]

(#177946) HellGreg válasza focvis (#177945) üzenetére


HellGreg
őstag

Most már az a cél, hogy működjünk. A Marsóban fizut kell adni a dolgozóknak, az államnak áfa kell, nekem meg biztonságos autó kell :DDD

(#177947) CactuS válasza focvis (#177945) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gyerek mellett én se kockáztatnék, plusz ha olyan az ember vezetési stílusa. 4WDvel meg oké, hogy racse, nálad még jó abronccsal is az, plusz meg is fogod, de a többségnek csak FWD jutott. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177948) EQMontoya válasza Qru (#177941) üzenetére


EQMontoya
veterán

Michelint.

Same rules apply!

(#177949) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Újabb lépés a saját szerviz felé nálunk, már volt több intő jel - pl. az assistance miatt -, hogy el kéne őket engedni, de főnököm nemrég volt vitorlázni, aztán összefutott az egyik márka képviselőjével (egy nagyobb márkaszerviz főnöke), ő mesélte, hogy bevett szokás náluk is, hogy flottás autóknál csak papíron történik meg 1-1 olajcsere, az anyagot lerendelik, viszont nem használják fel. Aztán ha jön egy magánszemély, akkor neki abból az anyagból dolgoznak... És hozzátette, hogy ne legyenek illúziói, nem márkafüggő a dolog, mindenki ott spórol, ahol tud.
Nem értem ezt a hozzáállást, maguk alatt vágják a fát, mert a flottások többsége így is át fog állni saját szervizre, mert brutálisan emelik az áraikat...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177950) focvis válasza CactuS (#177947) üzenetére


focvis
veterán

Inkább vagyok Voluman, mint Vatanen. :DDD

Az FWD király, míg nem jön egy havas emelkedő vagy padlógázas kigyorsítás. Egy erős RWD-vel paráznék télen. Kispók rulez, 24 paripa!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.