Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178951) tboldi válasza Integrale (#178927) üzenetére


tboldi
nagyúr

A beülés még csak-csak megy normálisan, de kiszállni kizárólag így, 90°-os fordulóval tudok a sérült ballábammal. :B

(#178952) kisza25 válasza EQMontoya (#178942) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor az ember zöldrendszámal jár átszellemül ;]
Qru: :DDD fogyi 505km kerek 36 liter, mindegy hogyan megyek, mindig ~7,2 lesz, vicces :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178953) Qru válasza kisza25 (#178952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha így terjednek ezek lassan a tarcsi nélkülivel is labdába rúghatok a lámpánál. :D

#nincsbennetarcsi

(#178954) F_Zolee válasza Qru (#178953) üzenetére


F_Zolee
veterán

De fogyasztásban esélytelen maradsz. ;]

(#178955) tboldi válasza Qru (#178953) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Honda e-t még én is lenyomom az öreg talicskámmal. :D

(#178956) Qru válasza F_Zolee (#178954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abban biztos nem de mindent nem lehet... :D Btw E10-ből kevesebbet kér mint a 98-as E5-ből, egyelőre úgy tűnik ami meglepett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#178957) t72killer válasza Qru (#178950) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, megvan: passat (átlag 6.10), octavia (átlag 5.65). Sajnos olyan szűrő nincs, amivel pl csak az országúti (!=autópálya, város) használatot mutatná. Sztrádán ugyebár nagyon számít, hogy 120-al takarékoskodik-e az ember, vagy 190-el vagánykodik. Viszont gyári adatok is kb fél L körüli eltérést mutatnak, úgyh jó lesz ez kiindulási pontnak :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178958) Pttypang


Pttypang
veterán

A muszerfal tukrozodesere van valami tuti otlet?

A szovet raragasztasa kicsit high effortnak erzodik, meg a nap miatt elmaszna a sima ontapados alol a ragaszto.

Everybody lies.

(#178959) kisza25 válasza kisza25 (#178952) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma az is kiderült, hogy az alteregóm a Balatonkeresztúri benzinkúton dolgozik. :D
kb 2 hete egy esküvőn oda jött hozzám egy ember, hogy:
Szia, megismersz?
Mondom nem.
Együtt dolgoztunk a Keresztúri benzinkúton!
Mondom sose dolgoztam benzinkúton.
Ja bocsi!
Ma tankoltam a Blellei MOL kúton, mondja a kutas, hogy:
Szia! Már nem dolgozol a keresztúri benzinkúton? :Y

Kiderült, hogy az ember szintén Gábor és szintén van egy nővére.
Azt mondta az kutas, hogy megesküdött volna, hogy én dolgoztam ott :Y
Fontolgatom, hogy beugrok a keresztúri mol kútra egy ingyen kávéra ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178960) Integrale válasza Pttypang (#178958) üzenetére


Integrale
veterán

Pl egy ilyen?

"Bad reklám is reklám too"

(#178961) molnarpeter válasza t72killer (#178957) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Passat esetén BlueMotin, Octavia vonalon GreenLine kivitelt keresnék, azok fogyasztásra vannak optimalizálva. 1.6 TDI porlasztói érzékenyebbek, egy garnitúra cserét érdemes beleszámolni, melyik éri meg jobban (kisebb motor kisebb fogyival, vagy nagyobb köbcenti és kevesebb szervizköltség). Pályát mondjuk jól viseli mindegyik, megfelelő karbantartással és használattal nem lesz kb semmi hiba szerintem (de, EGR), viszont szerintem az 1.6-ra kicsit jobban oda kéne figyelni. Prémium gázolaj megfontolandó szintén, melyik verzió az olcsóbb - drága nafta és kevesebb javítás, vagy olcsó üzemanyag, drága szűrő, és javítás kockázata. Excelben valószínű a kisebbik blokk és olcsóbbik gázolaj lenne a nyerő, és közben pl olajcserénként korrekciót stb ellenőrizni, aztán eladni addig, amíg még jó állapotban van, vagy ha javítás kell, addig meg kicsit akár terven felül is megtartani :F Csak pár gondolat.
Váltóban olajat tessék cserélni majd amúgy, taxi 1.6 Octavia esetén hallottam meghibásodásról.

(#178962) Pttypang válasza Integrale (#178960) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, ez a premade nem igazan letezik a twingora.

Everybody lies.

(#178963) molnarpeter válasza Pttypang (#178958) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alin vannak ilyen anti glare dashboard cover dolgok pl, amivel csak letakarod és kész. Hátha van univerzális :F

[ Szerkesztve ]

(#178964) Qru válasza Pttypang (#178958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Flokkolás: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#178965) EQMontoya válasza molnarpeter (#178961) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ha sok kilometert kell menni, es tenyleg ennyire szempont a koltseg, akkor - kulonosen hasznaltan - inkabb vennek hibridet.

Fogyasztasban nem lesz rosszabb, mint a dizel, viszont szerintem hasznaltan sokkal kevesse rizikos.

Same rules apply!

(#178966) Qru válasza t72killer (#178957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok reális átlagok érdemes még a VW topiban is rákérdezni mennyire problémás az 1.6 CR TDI. A 2.0 az megbízható konstrukció azt tudom.

#nincsbennetarcsi

(#178967) , válasza kisza25 (#178959) üzenetére


,
addikt

Ha ráadásul a nővére neve is egyezik a te nővéred nevével, akkor szinte biztosra vehető, hogy mégis ott dolgozol, csak az egyik éned nem tud a másikról. ;]

(#178968) kisza25 válasza , (#178967) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem mertem megkérdezni, hogy a nővérét hogyan hívják :DDD
Meg amúgy ja, a hangok is megmondták :DDD
Lehet éjszakai műszakot tolok ott, ez sokmindent megmagyarázna, viszont maradtak még kérdések:DDD
F_Zolee: kizárt dolog, mert nem tudom :D
Nem lenne nehéz kideríteni, kb 25-30 km ide Kersztúr, csak attól félek, hogy bemegyek a kútra és vagy befognak dolgozni, vagy megvernek, vagy hasonló :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#178969) F_Zolee válasza kisza25 (#178968) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez csak attól függ a két esetnél, hogy kinek volt nagyobb a fogyasztása. ;]

(#178970) ngaba válasza t72killer (#178957) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nekem 1.6 CRTDI van (igaz, 2011-es), de többet nem vennék...

Ha valaha lesz dízelem, akkor az valami strapabíró 2.0-s lesz. Az, hogy megy + megbízhatóbb, nekem megéri az üzemanyag-felárat.

[ Szerkesztve ]

(#178971) t72killer válasza EQMontoya (#178965) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kevésdugós sztrádára nehéz elhinni, hogy a hibrid sokkal jobb legyen, de utánanézek konkrét tapasztalatoknak :R LPG-téren megnézem miújság, 10éve nézelődtem legutoljára a témában.

#178961: :R. Az enyémben (még eur5-ös 1.6tdi octaviám van) nincs gond vele, az eddigi legnagyobb ktg-em a vezérműszíj-csere volt.

#178966: egy lpg-s körbenézés után arra is sort kerítek :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178972) , válasza kisza25 (#178968) üzenetére


,
addikt

Vagy megmutatják a kamerás felvételeket amin látszik amikor épp dolgozol, és a munkaszerződést, rajta a saját személyes okmányaid adataival. Ettől függetlenül ha a mostani éned mindenképp szeretnéd megőrizni, akkor legyen egy menekülési útvonalad a kútról kifele, nehogy rád hívják a zubbonyosokat. :D

(#178973) Biqci válasza t72killer (#178971) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az lpg jó ötlet, olcsóbb üzemeltetni mint a dízelt és az adója is sokkal kevesebb. Most dízelem van, de előtte egy gázos Focus volt. Mikor mentünk haza kétszer, ha nagyon nyomtam neki németben, háromszor kellett tankolni. Az Accorddal egyszer kell tankolni, de úgy is meg kell állni, tehát ebben semmi nyereség. A dízel éves adója pedig több mint 200Euroval több.
Viszont. Nagyon kevés itt a gázos autó, szerencsének kell lenni, ha találsz olyat, amit érdemes megvenni. Az átszerelés pedig majd' háromszor annyiba kerül mint otthon...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#178974) t72killer válasza Biqci (#178973) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen néztem, simán 1000+€ az átszereltetés, Mo.-gon meg ezt nem csináltathatom tudtommal mert akkor bukom a német műszakit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178975) Qru válasza t72killer (#178971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

LPG-vel az a bajom, hogy érdemi mennyiséget nem tudsz tankolni vele, és mivel nem jó az energia sűrűsége (még ha sokat is tankolsz belőle) akkor sem tudsz vele nagy távot megtenni. Plusz a tankolási lehetőségek is korlátozottak, főleg nyugaton. És sok mélygarázsba nem engednek be lpg-s autót de ez a legkevesebb kb.

A gyárilag lpg-s autó kevés, az utólagos átalakítás költséges (GDI motoroknál nem is lehetséges), a rendszer külön karbantartást igényel ami plusz időt és költséget jelent.
Nem véletlen, hogy nem terjedt el (ami kár, mert amúgy sokkal környezetkímélőbb mint a GO).

#nincsbennetarcsi

(#178976) t72killer válasza Qru (#178975) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen +kompokkal se tudom, mi a helyzet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178977) Qru válasza t72killer (#178976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom csak a gyári lpg/cng-s autók mehetnek fel, az utólag átalakítottak nem.

Itthon ez persze nem él.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#178978) barnam_ válasza Pttypang (#178958) üzenetére


barnam_
nagyúr

Polarizált napszemüveg?

(#178979) EQMontoya válasza t72killer (#178971) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem inkabb az a helyzet, hogy nem sokkal rosszabb, cserebe nem nagyon romlik el.
Utobbi meg hasznaltan eleg kiemelt szempont.

Same rules apply!

(#178980) Qru válasza barnam_ (#178978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jut eszembe: Aldiban vettem egy polarizált naphemüt még a nyáron, mondom vezetéshez, kocsiban hányódni pont jó lesz. Erre a használatijában benne van, hogy ne használjuk vezetéshez. :W

Egyelőre akkor mard a GTI treffenen behúzott reklám napszemüveg (nem polarizált de legalább UV400-as).

#nincsbennetarcsi

(#178981) Biqci válasza t72killer (#178974) üzenetére


Biqci
aktív tag

Inkább 1500+ az átszerelés, amikor utánanéztem. Mondjuk nem mindegy, hogy Brc vagy Prince stb. A magyar átszerelést nem tudom, be kellene menned a Zulassungstellebe és rákérdezni. De nekem viszont az volt, hogy amikor a Focust megvettem, egy Ford szalonban, nem volt beírva a gázüzem a forgalmiba. Rá is kérdeztem, erre az értékesítő azt mondta, hogy nem is szükséges. Mivel akkor még csak néhány hónapja éltem Németországban, fogalmam sem volt hogy mi a helyzet. De friss műszakival adták az autót, bíztam a szavában. Nem kellett volna. Két évvel később viszont a TÜV-nél kellett volna. Bakker... De elmentem egy TÜV-Süd állomásra, elmondtam, hogy mi van. Semmi gond, mondták, átnézték a rendszert, adtak egy 3oldalas dokumentumot, ezzel beírták a forgalmiba a gázüzemet és megkapta a műszakit. Ezért gondolom, ha otthon beszerelteted, van rá lehetőség itt legalizálni.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#178982) MasterMark válasza Qru (#178980) üzenetére


MasterMark
titán

Az a sötétítés miatt szokott lenni, nem a polarizáltsága miatt.
Ha látsz benne rendesen akkor vezetni is lehet.

Switch Tax

(#178983) tboldi válasza Qru (#178980) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én egy Xiaomi Turok Steinhardt-ot használok, ez is polarizált, de nem tudom, hogy lehet-e benne vezetni, a kínai nyelvtudásom kissé hiányos. Mindenesetre szoktam. :D

[ Szerkesztve ]

(#178984) t72killer válasza EQMontoya (#178979) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az is igaz, h az "alap" vezérműszíj csere a maga itteni 1k€ körüli ktg-ével is jóval hamarabb csenget ha 100e km-rel veszi át az ember kocsit.

#178981: köszi :R mindenesetre rizikósnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#178985) Biqci válasza Qru (#178975) üzenetére


Biqci
aktív tag

Itt nálunk a városban szinte minden kúton van lpg, legalább a nagy cégeknél. De némelyik kis családi kúton is. És nincs gond a mélygarázzsal sem, sehol nincs tiltás.

#178977
A kompokra pedig fel lehet menni, 2 éve kocsival voltunk Londonban és semmi gond nem volt, pedig utólagos volt az átépítés

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#178986) Qru válasza MasterMark (#178982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt a hülyeséget, sötétben nyilván nem fogom felvenni de akkor bedobom a kocsiba. :CAzt gondoltam, hogy nem a polarizáltásga miatt van, mert a Polaroid Incognito-nál nem írta, pedig az is polarizált csak ezt nem tudtam, hogy miért. Thx.

#nincsbennetarcsi

(#178987) Qru válasza Biqci (#178985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Autópályás kutakon is szokott lenni? Akkor csak nekem nem szúrt szemet...
Haverékat Korzikára menet nem akarták felvenni a gázos Fabia-val. De lehet csak jattot akart a jegyellenőr. :F

#nincsbennetarcsi

(#178988) Magnum_ válasza tboldi (#178983) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is van, csak a muanyag keretes. Szerintem jo

I humbly and respectfully decline™

(#178989) Biqci válasza Qru (#178987) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ott nem mindenhol, de amúgy is érdemes letérni az Autohof-okhoz, mert ott szinte mindenhol van és sokkal olcsóbb az üzemanyag úgy általában mint direkt a pálya mellett. Max. néhány száz méter a kitérő, de érdemes. Én mindig ilyen Autohof-nál tankolok, régebben gázt, most dízelt.
Olaszt nem tudom, amikor ott voltunk, nem kompoztunk. De németben nincs is olyan kötelező matrica mint otthon, ha pl. a tanksapka mellett van a gáz tankoló, nem is tudni, hogy gázos az autó. Ja, itt a gázt is te tankolod, mint más üzemanyagot, nem kell a kutasra várni. Feltételezik az emberről, hogy van annyi agya, hogy tudjon tankolni... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#178990) tboldi válasza Magnum_ (#178988) üzenetére


tboldi
nagyúr

Épp most töprengek egy olyanon. Kis imidzsváltás. :D

(#178991) Qru válasza Biqci (#178989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Allguth-nál tankoltam mikor kint voltunk, (pályáról lejőve az volt az első kút) ott jó áron volt a benzin.

#nincsbennetarcsi

(#178992) MunezXBK válasza Qru (#178975) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyári LPG az CNG, nem? Annak aztán tényleg semmi értelme.

(#178993) Qru válasza MunezXBK (#178992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a CNG az sűrített földgáz, az LPG meg sűrített PB gáz. Előbbit önállóan, direktben termelik ki a föld alól, utóbbi meg a kőolajfinomítás egyik mellékterméke.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#178994) ivana válasza MunezXBK (#178992) üzenetére


ivana
Ármester

Nem feltétlen, van gyári LPG-s dacia mostanság.

(#178995) Biqci válasza Qru (#178991) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez az, elég csak egy kicsit kanyarogni a naftáért, máris a zsebedben marad egy láda sör ára :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#178996) AMD Power válasza kisza25 (#178905) üzenetére


AMD Power
titán

Volt kolléganőm is kint él Kanadában. Amit írtál szorul szóra igaz. Még a tűzrakás is. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#178997) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Sajnos a kis MR2-nél előjött egy apró motorprobléma, így át kellett gondoljam, hogy rendberakom a motort, eladom így, vagy átmegyek elmebeteg autób...ziba és megvalósítom, amit a lelkem mélyén akartam ezzel az autóval.
Létrehoztam egy mappát a képeknek, ami a projektet tartalmazza. A lényeg:
Egy 2ZZ-GE motor kerül bele, amit a Celica, Corolla TS-be és a Lotus Elisebe is szereltek, 192 lóerő, 8250-es maximális fordulat, Yamaha hengerfejjel. Marad az 5 sebis, sperres váltóm mellé, illetve kapott egy teljes nagytakarítást, cserélem mindazt, amire szükség van vagy megelőzés tekintetében ajánlott.
A futómű egy erősebb hátsó stabrúddal lesz gazdagabb, Eibach Pro-Kit rugókészlettel és 4 új Vredenstein Sportrac 5 gumival (elől 195, hátul 205). Pályára persze jön majd jövőre semislick, de utcára bőven elég ez is. :)
Nem lesz rossz setup a 960 kilóhoz a 192 paci, körülbelül 5 másodperces 0-100 várható és elég kellemes kanyarsebesség, ami a legfontosabb.

És akkor a képek: [link]

Üdv, Balázs

(#178998) Magnum_ válasza gooool (#178997) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kerem! Ez mar projekt! Gratulalok!

I humbly and respectfully decline™

(#178999) Tsebacsi válasza gooool (#178997) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:Y :C :R
Kalappal, nem semmi meló, de ha kész akkor ez életed autója és álma megvalósítva! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179000) brumi1024 válasza gooool (#178997) üzenetére


brumi1024
veterán

Wow, szép projekt! :Y

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.