Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177551) tboldi válasza Biqci (#177550) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy a régi Toyota Hiace-ek szívódízele. :DDD
........................

Egyébként az imént arről beszélgettünk apummal ehhez a témához kapcsolódóan, hogy az én Jazzem többet nyújt, mint az ő WagonR-e (több extra, nagyobb és jobban variálható belsőtér, kényelmesebb futómű, jobb zajcsillapítás, magasabb minőségérzet, stb.), viszont a Honda motorja bár alapvetően megbízhatónak mondható, de több odafigyelést, karbantartást igényel. A Suzuki meg sokkal fapadosabb, de még szélsőséges ridegtartásban is megölhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#177552) Qru válasza Biqci (#177550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a sor5 motor nagyon jó, azzal még a Focust is bevállalnám.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177553) Biqci válasza tboldi (#177551) üzenetére


Biqci
aktív tag

Igen, vagy az. Esetleg a régi Merci dízelek. Volt kettő is, egy 2l és egy 3l szívó, azok a világból kimentek...

És itt kell eldönteni, hogy melyik fontosabb. A fapad, de megölhetetlen, vagy a kicsit kényesebb de mégis jobb :D
De gondolom te már döntöttél és nem WagonR lesz a következő autód ;]

Qru: hajaj, be bizony :DDD

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177554) tboldi válasza Biqci (#177553) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep. :D

(#177555) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Lattam tegnap egy Model Y-t, ez is egy dugong. :(

Same rules apply!

(#177556) Richard! válasza tboldi (#177554) üzenetére


Richard!
addikt

Tényleg, milyen lenne a következő autód? :P

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#177557) rbalint88 válasza Richard! (#177556) üzenetére


rbalint88
addikt

ugyanaz K20 swap-pel :P

egyébként egyre inkább azt érzem, hogy nem létezik a mindenre IS jó egyetlen autó, csak olyanok vannak, amik közel állnak hozzá. Pl a maga kategóriájában a Golf GTI egy jó mindennapos autó (de túl sokat eszik) és egész jó sportautó (de mégis túl kommersz). Szóval mindenben nem lehet egy autó egyszerre jó. Sturcz Antival abban egyetértek, hogy A-B üzemre jó egy Prius (asszonyét szoktam használni, városban imádom), meg kell egy hétvégi autó vérmérséklet szerint (a kabrió mellé kéne valami komoly track toy is).
Ami meg mindenre jó lenne, mondjuk egy Panamera e-hybrid turbo, az meg annyiba kerül, hogy használt járósból és játszósból is 3-3 darabot veszek és még a fenntartása se lenne több :(

(#177558) Szoszo94 válasza Biqci (#177542) üzenetére


Szoszo94
őstag

Érdekes azért a lista, például a 4GR-FSE (IS250) szerintem feleslegesen került fel. Az okoskerék kerregése mondhatni fícsör és semmi baja az autónak tőle, 10/9 csinálja, enyém is nagyritkán. A direkt befecsi miatti kormosodás oké, de akkor az összes modernebb motort fel lehetne írni :DDD Megyek is hahura feladni a hirdetést ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#177559) tboldi válasza Richard! (#177556) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy 1.5T Civic-kel kiegyeznék. :)
De rbalint88 variációja sem lenne rossz. :D

(#177560) Biqci válasza Szoszo94 (#177558) üzenetére


Biqci
aktív tag

Pont ezen kaptam fel én is a fejem. A kokszosodás igaz, ahogy írtad, ez nem is lepett. Erről az okoskerék dologról viszont nem tudtam, de ha ez tényleg nem annyira komoly dolog, hogy gondot okozzon, benne hagyom az IS-t a "következő autó" listában :D
Ne siess még a feladással, még használni akarom egy kicsit az Accord-ot. Majd utána :DDD

tboldi: de miért ez a Civic? Hát nem tudtad, hogy gyári hibás? ;] Inkább egy Type-R :DDD

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177561) Qru válasza rbalint88 (#177557) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GTI nem eszik sokat ha nem küldöd, Focvis kellemes értékeket tudott hozni vele. Nyilván nem Prius szint. Ha Suv is játszik ott az új 306 lovas Rav4 hsd.

Jah ha már Golf, most látom hogy a G8 bement 6M alá az 1.0 tsi-vel itthon.

#nincsbennetarcsi

(#177562) bandus válasza rbalint88 (#177557) üzenetére


bandus
veterán

miért, mi az a használati eszköz/tárgy amiből létezik mindenre is jó változat? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#177563) tboldi válasza Biqci (#177560) üzenetére


tboldi
nagyúr

Picit sűrűbb olajcsere, meg időszakos meghajtás a deutsche Autobahnon, oszt’ helló. :))

(#177564) Qru válasza tboldi (#177563) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt visszahívás, most már oké az 1.5T is. Ezen ne múljon. :))

#nincsbennetarcsi

(#177565) Biqci válasza tboldi (#177563) üzenetére


Biqci
aktív tag

#csakatyper :DDD
Na komolyan, jó az a Civic. A múltkor volt nyílt nap a márkakereskedésben, ahol vettem az Accord-ot. Lehetett próbavezetésre jelentkezni, új Jazz, Honda e, természetesen Civic is. Mindent ki lehetett próbálni, de szerencsére még nem tudtam vezetni, mert lehet elcsábultam volna :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177566) tboldi válasza Qru (#177564) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt, Európában is? Akkor problem solved. :)

Biqci: Én vezettem a 182 pacis Civic-et, tetszett nagyon. Aztán visszaültem a 99 lóval gyengébb Jazz-be és forgalmi akadálynak éreztem magam. :D
A Civic-ben egyébként az infotainment elavultsága nem tetszik, de szerencsére van Apple CarPlay, úgyhogy valahogy túlélném.

[ Szerkesztve ]

(#177567) #89309696 válasza rbalint88 (#177557) üzenetére


#89309696
törölt tag

Persze, hogy nincs. Ha racionálisan közelíted meg sincs ilyen, ha meg szabadjára engednéd magad pláne. Én ezzel már korábban szembesültem, pedig nem vagyok nagy autós. Egy szerelő ismerősömmel pont arról beszéltünk, hogy a férfiaknak az autó a szíve és sose fognak tudni józan döntést hozni benne, valószínű már dédapáink idejében a lovakkal is így volt. Erre mondtam, hogy a punci után az autó a második dolog amivel el lehet tekerni egy férfi fejét.

[ Szerkesztve ]

(#177568) Qru válasza tboldi (#177566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem tudom, usa/kanada ott biztos volt visszahivas. De a nem mukodo 4x4-re sem volt itt visszahívás. EU az ilyen kovetkezmenyek nelkuli hely.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177569) tboldi válasza Qru (#177568) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha nem, hát akkor #177563. :D

(#177570) Qru válasza tboldi (#177569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El kell kérni az usa ecu softot és kész. :D

#nincsbennetarcsi

(#177571) momo2828


momo2828
tag

Nem tudom, hogy hallott-e vagy tapasztalt-e már hasonlót, de én nem hinném ha mesélnék.

Történt ugyanis, hogy délelőtt elmentem kocsit mosni, utána hazamentem, hogy befejezem. 10 percre bementem a lakásba, összekészíteni a dolgokat, stb., addig nyitva hagytam az Audinak az ajtaját, mert beálltam a kertbe. A szomszéd sunyi macskája úgy gondolta, hogy bemászik a kocsiba az anyósülésre napozni... Megyek vissza a kocsihoz, meglát, ijedtében teljes lendülettel lefejelte a szélvédőt, úgy hogy az betörött. Utána természetesen a műszerfalat is összekarcolta, ahogy próbált kirohanni, és a bőrt is az ülésen.
Hiába vigyáz a ember az autójára, ahol csak lehet, egy pillanat alatt annyi lehet. :O

Tanulság, sose hagyd nyitva az autót egy percre se, ha macska van a közelben. Ezzel hátha segítek valakinek...

[kép]

(#177572) Qru válasza momo2828 (#177571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kemény, jól neki ugrott ha így betört. :(

#nincsbennetarcsi

(#177573) F_Zolee válasza momo2828 (#177571) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gazdát fel kéne keresni. :F

[ Szerkesztve ]

(#177574) Szoszo94 válasza Biqci (#177560) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az összes IS, ami a környezetemben fellelhető (egy kezemen nem tudom megszámolni) csinálja, általában hidegen, sok állás után. Kifolyik az olaj a kerékből, így az első mp-ben indításnál amíg nincs olajnyomás, kerreg picit. Ettől függetlenül semmi baja, a fórumokon is meg lehet találni ezt a jellegzetességet, együtt kell vele élni. Friss olajcsere után egész sokáig nem csinálja, lehet ezen is segítene az a csoda Xado :D Nem tudok senkiről, aki cserélte volna a kereket, de beállt okoskerékről sem hallottam még :N Szvsz túl van ez fújva, majd ráér ezzel foglalkozni lánccserekor - viszont biztosra veszem, hogy a 300k huf/db ár is nyugodtan megfelezhető.

Nem lesz eladó, jóideig biztosan nem :DDD Nagyon megszerettem, ötletem sincs mire cserélném le. Ha majd egyszer bővül a család, akkor valami kombira amibe belefér a babakocsi, mellé pedig valami játszósat. Vagy ez lesz majd a játszós, addigra ki tudja milyen felhozatal lesz autókból. Pedig egy MR2, RX-8, vagy valami hasonló "gokart" jó lenne idővel :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#177575) focvis válasza momo2828 (#177571) üzenetére


focvis
veterán

Ajjaj...

Engem egyszer elütött egy macska, 700 ezer Ft kâr (lökhárító és hűtők), továbbfutott.

(#177576) Tsebacsi válasza focvis (#177575) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos hogy macska volt és nem vaddisznó? ;]

(#177571) momo2828: Jézus bmeg... :( Nagyon sajnálom!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#177577) focvis válasza Tsebacsi (#177576) üzenetére


focvis
veterán

Tuti. Kergette a másikat (felállt neki a szerszám gondolom), mentem max. 40-nel, szemből nekem rohant.

(#177578) simonjoe válasza #89309696 (#177532) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én nem tudom hol? A régi swift lett volna a cél, de amit megnéztünk mind egy cafat sz@...r volt, vagy frissen alvázvédve. A Suzuki fórumon le is beszéltek róla. Azzal az indokkal, h nem biztonságos, főleg már a fellelhető állapotuk szerint sem. Ezt támasztja alá a tapasztalatom is. Így emeltük az árat és hamarosan ettől a gyártótól, de egy korszerűbb példányt (Splash) hozunk haza. Bár Q...vára nem tetszik, de a fenntartási költségei nevetségesek. (olajcsere szett 10k, és kb. ennyi minden hozzá, gyári fejegység, multikormány, karosszéria elemek stb. ) Én a Honda Jazz-re szavaztam volna, és ebben az ársávban 1,5 mill-ig lett is volna, de egy ismerősöm megijesztett, h eszi az olajat nála. Majd ezt egy szerelő is megerősítette, így "dobtuk". Versenyben volt még az újabb Twingo, de azok meg a nejemnek nem tetszettek, övé az érzelmi döntés, Ő fogja használni. A többi típusról amiről írtál nem tudok semmit, így azokat nem is néztük.

Joe

(#177579) ivana válasza simonjoe (#177578) üzenetére


ivana
Ármester

Fiat Brava/Bravo vonal? Ellentétben a swifttel ez tényleg kompakt és nem kisautó. Normális futóműve van és olcsó az alkatrész, plusz elromlani sem szeret.

(#177580) simonjoe válasza ivana (#177579) üzenetére


simonjoe
senior tag

Köszönöm a tippet, bár többen is említettétek, de már megszületett a döntés, keressük a megfelelő "áldozatot". :)

Joe

(#177581) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha minden jól megy, holnap veszünk egy C Corsát a menyasszonyomnak, és remélhetőleg így elkezd vezetni - egyedül is. Tegnap megnéztük az autót, gondos gazdája volt, sok mindent cserétek rajta nemrég (egy részét én láttam, tulaj nem említette - pl középdobtól hátra új minden, telet tuti nem látott, akkor nem így nézne ki) . Tulaj elég őszintén elmondott olyan apró hibákat is, amikre több hét használat után jönne rá az ember. Parkolóban állt már két napja, így meg tudtuk hallgatni a motort hidegen is. Összeségében eléggé egyben van az autó, 220.000Ft a vége - és ennyiért ha jövő héten lezúz rajta valamit se rándul görcsbe az ember gyomra. Csak vezetésbe jöjjön bele 😃

...így ha elkészül a ház, vehetek én majd valami Prius 3/Auris HSD magamnak, remélem neki bejön a kisautó, főleg, hogy tetszik a színe, ami a legfontosabb egy nőnek a kocsiban.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177582) #89309696 válasza gzbotii (#177581) üzenetére


#89309696
törölt tag

A családban minden női tag két dolgot dicsért a Meganeon. Hogy szép mélysötétzöld színe van és halk, csendes járású. :D
:DD

(#177583) #89309696 válasza simonjoe (#177578) üzenetére


#89309696
törölt tag

Budapesten éltek? Ott tudok elképzelni ilyen hajmeresztő dolgokat, az egy másik ország. Itt vidéken 400-500-ért már szalon állapotúak vannak, főleg az első faceliftből 96-99 között. Az utolsó/harmadik faceliftből is kapni jókat ennyiért, bár azok a felszereltségük miatt ennyiért kicsit rosszabb állapotúak.
De az ember nem tervez sok időre ilyen autókkal, 2-4 év aztán csókolom. Ha rozsdás kicsit nem gond, kibír ennyit.

Abban igaza van a Suzuki csoportoknak, hogy a mai forgalom mennyisége, sebessége, türelmetlensége mellett a régi Swift meg az összes papírt megvenni óriási hiba, max vidéken ahol kicsi a forgalom van még értelme.
Hatalmas fejetlenség van az autós piacon az mondjuk igaz, de minden másban is. Eagle is jól mondta, az elbszott pénzügyi/gazdasági helyzet rányomja bélyegét a használt autókra is. Ha egy használható régi Swiftet nem kapni 500-ból ott nagyon nagy gondok vannak a piaccal.

(#177584) Qru válasza simonjoe (#177578) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, hogy eszi a gyári 0W20 helyett 5W40-et szoktak beleonteni... A mienk 15 eves es nem eszi az olajat, de Boldi-e sem ha jol tudom.

#nincsbennetarcsi

(#177585) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Szivargyujtorol a gyújtást nem veszi le a kulcs kivétele ezért párszor lemerült az aksi mert rajta maradt az ülés fűtés. Esetleg tudtok olyan (pl kettes mert dashcam is van) elosztót ami kapcsolós legalább? Vagy más ötlet? Az se baj ha időzítős lenne az asszonynak :D :R

[ Szerkesztve ]

(#177586) Qru válasza gzbotii (#177581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt nagyon! :K

#nincsbennetarcsi

(#177587) Biqci válasza Qru (#177584) üzenetére


Biqci
aktív tag

A lányomé eszi egy kicsit, 10000km alatt kb. 8dl olajat kellett utántölteni. Szerintem az sem olyan veszélyes mennyiség, ettől még nem mondanék le róla. Főleg azt nézve, hogy 15 hónap alatt, amióta megvan, még egy izzót sem kellett benne cserélni :)

Szoszo94: RX-8? Bátor elképzelés... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177588) #89309696 válasza momo2828 (#177571) üzenetére


#89309696
törölt tag

Rohadt mocskos dög, rühellem a macskákat. Örülj neki, hogy nem hugyozott bele az autóba, akkor takaríthatnád meg szagolhatnád hetekig az aromás, feromonos, édeskés, fojtó, torokkaparó macskahúgyszagot.
Ezerszer több gond van miattuk, de törvény alig vonatkozik rájuk, bezzeg a kutyásokat mindenért basztatják. Egy macskát átlagon felüli kerítéssel sem tudsz udvarban tartani, kutyát simán.
Itt is vannak sokmacskás öregasszonyok meg milf otthonülő nemdolgozó némberek tipikus macskások, mikor kint állt az utcán a kocsi rendszeresen rajta napoztak. Ha nem tudott elsőre felugrani rá végigkarmolta ahogy küzdött felfele. Volt mikor összeverekedtek a kanmacskák a motorháztetőn és szarrákarcolták. Én is hagytam lehúzva ablakot 10 perce amíg bementem meg jöttem is ki, már bentről ugrott ki a macska az autóból.
A macskaspricc rendszeres volt az autó elején a ködlámpánál, rendszámnál. Mondjuk az nem zavart, de a motoromat is körbehugyozzák, az már rohadt idegesítő, mert hozzáér a ruhám is.
A motor tele van lábnyomokkal azon is fekszenek. Jah, hát persze a legjobb: le is okádják valamikor. Ott fekszik rajta, felpattan a fekvésből, blöeblöe, aztán már ki is okádta a macskatápos füvet, valamikor gyík is van benne.
Hátsó udvaromba rendszeres bizonyos helyek macskaspriccelése, talicska, fűgyűjtő kordé, stb. Első kertbe szerencsére nem sűrűn jönnek, mert a kutyák ott vannak. De rohadt intelligens egy dög, mert kifigyeli mikor hívom be őket és akkor rövid időn belül ha kíváncsi bejön az első udvarba is. Nyest ugyanez, azért rágja szét a kutyás udvarban is az autót, mert ki tudja figyelni mikor alszik a kutya.
Szokott repülni a seprű, gereblye, láda, de még a bukósisakomat is vágtam már utánuk, volt mikor telibe is sikerült kapni. Hátul amit a kutyák ásnak maguknak hűsítő gödör nyáron, annak a friss földjébe is beleszarnak. A kiskertemben szedem ki a répát, hopp kibukkan egy furkó macskaszar. Mocskos undorító rohadt szemét dögök.
Múlt héten is látom a szomszéd járdáján megy egy, megáll a ház sarkánál, odasimítja a farkát a ház sarkához, megrezegteti a farkát, megrezegteti a szája szélét, odafordul és már fröccsen is, csak úgy porlaszt a PD elem a valagából. Legszívesebben agyonbszám egy lapáttal az ilyeneket. Nem bántom őket egyébként mert túl jámbor vagyok, de seprűket valóban szoktam utánuk hajítani és szerencsére olykor telibe is veri őket. Semmit nem ér egyébként, mert ha megnyúznád is másnap ugyanoda visszamegy és ugyanazt csinálja, ilyen tanulási képesség nincs a macskákban.
Tavaszi, őszi kanmacska éjszakai verekedés hangok, vernyogások is a kedvenceim. Volt már párszor, hogy éjjel kimentem és ott ölték egymást a kanmacskák és annyira leköti őket el se mennek, seprűvel simán rácsaptam. Elfutnak és csakazértis egymást követik és ölik tovább egymást, nyávognak két házzal odébb őrülten, de már bent az udvarban, mert tudja, hogy oda én nem tudok bemenni.

Macskagyűlölködés vége. :D
Vannak amúgy normálisak is köztük, de ezek az öregasszonyok által ötösével tartott, az utcán bandázó dögök, ez a legalja a macskáknak.

[ Szerkesztve ]

(#177589) -v-


-v-
addikt

[link]

Jani összekaphatná magát, már mindig csúnyán kikap :)

(#177590) tboldi válasza simonjoe (#177578) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazzek csak akkor eszik az olajat, ha vastagabbal használták, mint kellett volna. 0W20 az előírás, a Magyarországon méltán népszerű 10W40-et nem bírja.

Qru: Így van. :K
A 0W30-as Shell Helix Ultra ECT-vel ugyanott van a szint a nívón leengedés előtt, mint amire beállítottam feltöltéskor.

[ Szerkesztve ]

(#177591) Szoszo94 válasza Biqci (#177587) üzenetére


Szoszo94
őstag

Van a baráti körben, elég sokat vezetem, imádom. Nem akkora roller, mint amilyennek be van állítva, ha gyilkolod is elmegy 60e km-t simán - az övét az első tulaj pályázásra használta, 180e km-nél újíttatta fel a blokkot. 600k egy komplett motorgenerál, hétvégi autónál pedig a 60e km is elég lassan jön össze. Cserébe ott a hátsókerék hajtás, sperr, 50-50% súlyelosztás, szép forma, én nagyon szeretem azt az autót :D

Közben face csoportban is feljött a videó, a 300e ft/db helyett 45e-ért lehet megrendelni ebay-ről a camshaft gear-t. Illetve van egy tag, aki 380e km-t tett az autóba, sosem figyelte az olaj márkáját amit belerakott, 15 ezrenként cserélte az éppen a kezébe kerülő 5W30-ra és semmi baja nem volt az autónak, persze neki is csinálta hidegen a hangot. Aztán eladta, azóta eléggé tiporja neki az új gazdája, fél millió km körül lehet benne és nem tud róla, hogy hozzá kellett volna nyúlni a blokkhoz.

Csak az a baj ezzel a TC videóval, hogy ha valaki ennek nem jár utána, máris fél misit megpróbál lealkudni az autó árából, illetve az összes IS250 piaci árát képesek egy ilyennel lenyomni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#177592) stickermajom válasza #89309696 (#177588) üzenetére


stickermajom
addikt

"Mocskos undorító rohadt szemét dögök."

Pontosan. :K Itt is van egy rohadék amelyiknek az a hobbija, hogy a pár hónapos agyongondozott gyep kellős közepére szarik. Látszik a felvételeken, hogy megvárja amíg elmegyünk itthonról és már jön is. És persze nincs itt semmi látnivaló, hisz ő egy macska, jajdecuki hogy szomszédol. Megnézném mit szólnának, ha a kutyám átjárna mások kertjébe elvégezni a dolgát, ha épp olyan kedve van. Vagy ha a szomszéd staffja mászna be valahova..
És egyszerűen nincs olyan módszer amivel távol lehetne tartani. Volt már kávézacc, szalmiákszesz, ultrahangos riasztó, de nem, a rohadék csak átjön. Az élvefogó csapdából meg kipiszkálja a kaját és már itt sincs.

(#177593) gzbotii válasza stickermajom (#177592) üzenetére


gzbotii
veterán

Légpuska?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177594) kisza25 válasza -v- (#177589) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

3d szemüveggel a pedálok alatt azért nehéz :DDD
stickermajom: elektromos kerítés/villanypásztor? :DDD
Amúgy amíg volt kutyánk (skót juhász) nem volt macska, úgy meg kergette, ha egy betévedt, mint annak a rendje :D
Amúgy tényleg nagyon pofátlan állat, egyet elkergettem párszor, válaszul odaszart a lábtörlőre, a kocsira meg a nyest... Kéne megint egy kutya :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#177595) rbalint88 válasza Qru (#177561) üzenetére


rbalint88
addikt

“Nem eszik sokat”- hat a varosi 12-14 az tenyleg tulelheto, de azt tudja egy 1.4tsi a felebol, innen nezve meg sok, erted. Nyilvan ez a kategoria arrol
szol, hogy mindket iranybol egy elheto kompromisszum.

momo2828: eleg szarul nez ki. Macska tulajat tenyleg keresd meg, karteritesi kotelezettsege van.

simonjoe: a Slash nagyon jo kis auto. Ket baja van, hogy rohadt zajos (a futomu zajait nagyon felerositi a kasztni es a sok levego) es palyan nagyon szelerzekeny. A kis csomagtarto az adottsag, nem csaladi kombi ez, hanem varosi mini...
Bo fel evig hasznaltam egyet, a mechanika szintjen egy nagyon jo auto. A magas epites ellenere egesz jol kanyarodik (csak el kell hinni es nem a fejedben kongo veszcsengore figyelni), feke harap, motor szeret porogni, veszi a lapot lelkesen. Mint egy fekezett habzasu hothatch :))

(#177596) #89309696 válasza Szoszo94 (#177591) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az ilyenek dolgoztatják az autók piaci árát, ez mondjuk a 6-700 ezerbe kerülő Ventok, Golfok árain jól látható, hogy ha van egy kellően nagy agyatlan tábor akkor felmegy mindegyik ára.
Haveromnak szerencséje volt, egy alul kilakatolt, fiatal nyári-téli szettes felnis, nagyjából hibamentes 1Z Ventot tudott venni 300-ért 3 éve. Termosztát, lyukas hűtő, légmennyiség mérő, meg egy lyukas hátsó dob volt a hiba, meg hátsó szilentek. Pitiáner dolgok.
Ezek ennyit érnek. Csak aztán jön az agyatlan tábor a fanatizmusával és így kerülnek a duplájukba jelenleg, olykor rosszabb állapotban.
VW csoportokban nem is érdemes ilyen kocsikat nézni már. Az internet nagy erővel hat a tömegekre, lásd mikor elkezdték Novoth Tibit nyomni, rövid időn belül ő lett a mérce, aki nem úgy szerel az kókler az internet szerint. Azért ezzel vitatkoznék, lol... De jól látható mennyire könnyű a tudatlan tömeget befolyásolni egyszerű videókkal, ha megfelelő csatorna tölti fel.

(#177597) #89309696 válasza stickermajom (#177592) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is vettem ilyen macskariasztó spréket, szomszédnak villogós, ultrahangos van mozgásérzékelős, de nem igazán működnek.
Kergetem őket aztán annyi, már évek óta ez hobbi, a kutyák se unatkoznak legalább.

Magas drótkerítés, ha kifele dől a teteje pláne jó, és az oszlopokra tenni ilyen korona alakú tüskés izét. Akkor nehezebben jutnak át. De ki a fene költ rá annyit, meg úgy fog kinézni, mint egy börtönudvar. :D

Ja hát persze, ki is felejtettem. Mikor a döglött megrágcsált galambot otthagyja az udvarban, meg valakinek a teraszáról ellopja a szendvicset, ételt, szalámit és az én udvaromban elhagyja.

(#177598) simonjoe válasza #89309696 (#177583) üzenetére


simonjoe
senior tag

Majdnem, nyugatra a fővárostól cc. 30km-re. Négyet néztünk, hármat itt a fővárosban, egyet Debrecenben. De ha tudsz jót szólj!! :) 1,3-as, 16 szelepes és legyen benne klíma, ezek voltak a kitételek. Egy sem volt jó, mind rohadt, a debreceninek a karosszériája még jó volt de abban meg állt az olaj a motortérben. Hosszas tanakodás után maradtunk a Splash-nél. Mondjuk itt is van vakítás rendesen. Nem akarok olyan külföldit venni amit a kereskedő még át sem íratott, továbbá gyanítom, h esetleg tekergethetik az órákat benne. Néztünk olyan 90k-t futott 2009-est aminek tükörre volt kopja a kormánya, ki volt ülve az ülése. Nem 1xű, már rájöttem, tegnap Szombathelyen voltunk megnézni 1et, de a nejemnek nagy az elvárása, nem volt jó neki, nem tudom kigyökölni a Zagyából, h 10+ éves autók nem csontnélküliek.
A macskával való viszonyod megértem. Én is kutyás vagyok, ha a Yorki ebbe a kategóriába tartozik, de nagy macsek vadász. :D A szomszéd valami "márkás" macskájának a szervizét fizetnem kellett pár évvel ezelőtt mert Szotyi harci kutyám kitépett egy darabot a nyakából.
(#177584) Qru : sajnálom, h kiesett a kosárból, én nagyon szerettem volna, az az igazság, h a Zasszonynak nem nagyon tetszett, ezért nem is feszegettem. Lassan belefárad Ő is a haszontalan mászkálással és 1x csak beadja a derekát, legközelebb már csak a hó végén tudunk menni mustrára (Splash) úgy érzem, h azt elhozzuk. :DD
(#177595) rbalint88: Nekem az tetszik benne, mint írtam, h aprópénz az alkatrészára. 10eHUF egy olajcsere szett kontra Passat CC 40. Nagyon nem mindegy! Remélem nem fogunk mellé. Ja, és amit néztünk idáig, azok nem voltak rozsdásak, igaz 2009-estől keressük.

Joe

(#177599) momo2828 válasza #89309696 (#177588) üzenetére


momo2828
tag

Igen, volt már itt is minden amit írtál...
Nekem is van egy macskám, szomszédnak kettő, az utcában még vagy 4. Bár én szeretem nagyon a macskákat is, de az ilyenek már nálam is túlmennek a határon. Lüke macskának baja nem lett, nem is haragszom rá, csak elég rosszkor jött a dolog. A motorháztetőn verekedés az is már necces volt pár hónapja, polír szerencsére azt eltűntette.

Mindesetre szomszéddal jóban vagyunk, megbeszéltük ma a dolgot.
Én meg tanultam a dologból, macskás környéken autót csak garázsban..

(#177600) Biqci válasza Szoszo94 (#177591) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem semmi tapasztalatom sincs az RX8-al csak ami szembejön a mindennapokban. De az egyik régi cimbinek van-volt egy RX7, azzal mentem. És tényleg király volt. A srác is esküdött, hogy nem olyan veszélyes mint ahogy leírják, de amint hozzákezdett sorolni a dolgokat, megígértem magamnak, hogy soha ilyet :D
Azért szerintem annyira nem nyomja le az árakat egy ilyen videó. Az átlagpista nem néz Tc-t, csak tudja, hogy Lexus=luxus=megbízható. Ha mindenki képben lenne a dolgokkal csak úgy általában, nem lehetne rámelegíteni olyan borzalmas roncsokat, amiket néha bemutatnak :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.