Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177351) Qru válasza fant0mi (#177350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mindegyik modellnél világit. Passatban / CC-ben pl nem világít de a Subarunál sem.

#nincsbennetarcsi

(#177352) fant0mi válasza Qru (#177351) üzenetére


fant0mi
addikt

A Hunyadinal vilagit, akkor igy mondom.
Egy ido utan elkezdi visszavenni, amikor erzi, hogy mozdulna, akkor meg ad ra egy kis feknyomast. Keresi a legkisebb nyomast, amivel meg allva marad a jarmu.

[ Szerkesztve ]

(#177353) Qru válasza fant0mi (#177352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodánál is világít. :K Engem idegesít, hát még a mögöttem állót... Eléggé vakít a ledes féklámpa. Szóval sík talajon nem autohodlozom, kihúzom N-be inkább (állítólag a mechatornikának nem tesz jót amúgy).

#nincsbennetarcsi

(#177354) Integrale válasza ΞΔGLΞ (#177336) üzenetére


Integrale
veterán

Már a 2005-ös gyártású Laguna és Megane és Scenic 2-ben is volt ez a motor, ezekben debütált, aztán jöttek a Nissanok.

"Bad reklám is reklám too"

(#177355) freeknight


freeknight
őstag

November 9.-én jár le a kötelezőm. Tavaly kicsúsztam az időből, idén nem ejtenék ilyen hibát. Lemondásomat elküldhetem már jó előre, a holnapi napon?

(#177356) Qru válasza freeknight (#177355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, már most is felmondhatod.

#nincsbennetarcsi

(#177357) -v- válasza Tsebacsi (#177328) üzenetére


-v-
addikt

Ez a típus mennyi üzemanyagot fogyaszt?

(#177358) Tsebacsi válasza -v- (#177357) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondhatni termeli, mind a benzint, mind a vizet, mind az olajat. :))

;) [link]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#177359) molnarpeter válasza pècsimunkás (#177340) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pontosabb baja ismert?

(#177360) szimi57 válasza Tsebacsi (#177358) üzenetére


szimi57
őstag

Enyém nem termel semmit, csak a kipufogógázt. :W

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#177361) freeknight válasza Qru (#177356) üzenetére


freeknight
őstag

:R

(#177362) Tsebacsi válasza szimi57 (#177360) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kellemetlen. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#177363) pècsimunkás válasza molnarpeter (#177359) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Injektorok, magasnyomású szivattyú. Ha jól értettem. Nálam is rosszabbul beszél németül :D . Ment hazafelé- Lengyelországba, parkolóban megàllt, utánna már nem indult el az autó.
ADAC elhozta a cégünkhöz. Itt telephelyezik még egy autószerelő műhely, ők mondták ezt az árat.
Nem hinném, hogy át akarnák vágni, mert megkérdezett más szerelőt is, ő is 5-6000 euróról beszélt. Beszélt lengyel ismerőseivel, hogy haza vitetné az autót, de a fuvardíj - 2x 700 km - is sok, és akkor már nem éri meg haza vitetni.
Sajnálom , mert normális ember, meg jó kolléga.
Majd megírom ha elkészült az autó, hogy mi volt a pontos probléma, és mennyibe fájt neki.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#177364) Qru válasza pècsimunkás (#177363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Magyarul összeomlott a CR rendszer. Az drága mulatság valóban. :K

Akkor most amit megspórolt az üzemanyag költségen, azt szépen belapátolhatja a gépbe. Ingyen ebéd sosincs...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177365) barnam_ válasza #89309696 (#177349) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez így van, ha meg szívó dízeled van, úgyis forgatni kell.
Legalább fordulaton szép hangja van a hat hengernek :)

(#177366) gzbotii válasza Qru (#177364) üzenetére


gzbotii
veterán

"Akkor most amit az előző tulaj megspórolt az üzemanyag költségen, ő azt szépen belapátolhatja a gépbe. Ingyen ebéd sosincs..."

Javítottam :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177367) Qru válasza gzbotii (#177366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igaz. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#177368) pècsimunkás válasza Qru (#177364) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ennyit tuti nem spórolt az elmúlt 2-3 év során. Legyen 3 év...
Mindenképpen meg akarja csináltatni az autót, mert így kb semmit nem ér.
Szerintem ehhez hitel is kell. És akkor még ott az autó hitele is.
Tudom, hogy nem megoldás mindenre a Toyota, de ha 18000- ért vett volna egy 1-2 éves Auris HSD- t, most is boldogan autózhatna.
Na igen... Ha bele van szerelmesedve a 3 ajtós Audi A5- be valaki- azt akart mindenképpen, az nem fog Auris kombit venni, mert nem lenne vele boldog.
Azt hiszem már az Audiban sem lesz az.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#177369) pècsimunkás válasza gzbotii (#177366) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Na, ez volt a pontos megfogalmazás :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#177370) Mr X válasza ΞΔGLΞ (#177348) üzenetére


Mr X
veterán

Teljesen rendben van, én is csináltam az Alfával 5,2-t, nem tötymörögve. A hozzászólásom arra vonatkozott, hogy a képen látható érték nem az átlagfogyasztás, hanem pillanatnyi érték.

(#177371) parandroid válasza pècsimunkás (#177368) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az az igazság, hogy ha valaki sokkilóméteres autót vesz, főleg olyat, ami önmagában garancia arra, hogy úgyis eszetlenül használják, mert ez a lételeme, az ne lepődjön meg, ha időnként sok pénzt kell rálocsolni. Erre szokták mondani, hogy ha majomra telt, akkor a banánra valót is ki kell tudni gazdálkodni. Amúgy nekem is 2 kollégám jár a5-tel, az egyik v6-os. Szép gangja van, de pont a télen járt vagy 3 hónapot biciklivel munkába, amíg kigazdálkodta az új kormányműre valót, mert valami beállt benne, és 3k eur körül volt a költséghatékony megoldás, miután sikerült hozzá szakit találni, aki vállalta a kókányolást ebayről vett alkatrészekkel.

Másik véglet a kolléganő, aki 2 éven belül a második 1500 eur-s autót veszi, miután a nagykorúvá vált vectrájába beleölte egy új kisautó árát, aztán amikor már senki nem vállalta a javítást, vett egy 1500 eur-s, 2005-ös mazda 6-ot, ami meg pár hónap után beállt, és se előre, se hátra. Most vesz egy másikat, megint ugyanennyiért. 10k körül ugye itt simán kapsz egy 3 éves, lízingből visszavett Polot, vagy Ibizát, vagy bármit ebben a méretben, márkakereskedőtől, 2 év garival, gyakorlatilag nulla befizetéssel, nulla % hitelre (na jó, évi 2-4% körül van a teljes hitelköltség). De nem, kell a nagy, meg a prémium, meg hitelt aztán nem, mert az az övé, amit kifizetett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177372) Qru válasza parandroid (#177371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majom-banán hasonlatról mindig az jut eszembe mikor a kolléga megvette a 320d-t de a kilyukadó hűtőradit már nem vt pénze kicseréltetni. 3 hónapig állt az udvaron a kocsi miatta...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177373) Coyot válasza Qru (#177372) üzenetére


Coyot
őstag

Erről jut eszembe. Tudod mit mond az új Dacia tulaj mikor a szervízről kérdezem? Hogy ő aztán nem fog olajat cserélgetni ha lejár a garancia. Most is csak azért mert akkor elveszik a gari.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#177374) BigBlackDog válasza Coyot (#177373) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül is, ha kitolja a gyári 30e km-es periódust, akkor még az utolsó olajcsere után talán el tud menni 50-60e kilométert úgy, hogy nulla lesz a szervizköltsége. ;]

(#177375) parandroid válasza Coyot (#177373) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Anyósnak is mondtam minap, hogy el kéne vinni olajcserére a Kalost. De minek, ha csak 15000-ként kell bele új olaj, és összesen nincs benne még 30k? Az igaz, hogy lassan 15 éves... mármint az autó, nem anyós, nyilván. Ja, abból vagy 9-10k mi voltunk a nejemmel, amíg nem volt 2 autónk, de annak is vagy 8 éve. Azóta egyszer, de nagyon max kétszer volt olajcserén, vagy egyáltalán szervizben. Az utóbbi időben sógor rákapott állítólag, de ő tankolni sem hajlandó bele, nemhogy olajat cseréltetni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177376) Coyot válasza BigBlackDog (#177374) üzenetére


Coyot
őstag

Arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy korántsem a premium tulajok a faszok ezen a részen, sokkal inkább mindenki aki amugy olcsón fenntarhatóra SEM hajlandó semmit költeni. Én meg tisztára elszomorodom mikor ilyeneket hallok. Mennyi ilyen foshulladék lesz majd eladó 40k km-t futott olajjal eladó? :(
Egy premiumvasra legalább kell áldozni adott esetben muszáj, de ez szerintem a legalja.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#177377) tboy93 válasza parandroid (#177375) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo kis megvigyazott nyuggermobil :D Autoszerelomhoz hozott egyszer egy hatvan eves bacsika egy daewoo matizt -vontatva- mert beallt a motorja. Nem volt benne még 40e km sem kozel 15 ev alatt, de olajcseret nem látott :N Ennyit birt.

(#177378) BigBlackDog válasza Coyot (#177376) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1. Csak kicsit lepett meg amit írtál. Indexes Dacia topikokban is nem egyszer olvastam, hogy inkább otthon cseréli az olajat a garanciális autón, mert úgy olcsóbbra jön ki, mint a gyári olajjal a márkaszervizben. A garancia meg nem érdekli, mert az új autó úgyis kisebb eséllyel fog elromlani. :(((

(#177379) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az igen, minek ennek ennyi visszapillantó tükör? :D

Úgy néz ki ezeket nézegette és nem előre figyelt. Ebben a videóban láttam a jelenetet 2:36-tól.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#177380) ΞΔGLΞ válasza Integrale (#177354) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lehet, én már nem értek semmit, de egy biztos, hogy kibebsztt jó, időtálló, szinte tönkretehetetlen és bivalyerős tartalékokkal rendelkező diesel a ma napig. De én már nem hallgatnám, pedig az enyém nagyon kussban volt, szinte alig volt hangja.

(#177381) Qru válasza Coyot (#177373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még olcsóbbra jön ki ha csináltat egy márkakeres pecsétet és maga vezeti otthon a szervizkönyvet olajcsere nélkül. ;]

#nincsbennetarcsi

(#177382) ΞΔGLΞ válasza #89309696 (#177349) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

ha nem ezeöccázná váltogat pedált simogatva meg fogyasztásbuzi
:DDD
Pedig 10-ből 8 ember az. Fogyasztásbuzi!

(#177383) Qru válasza Dyingsoul (#177379) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szereti a holttereket. :D

#nincsbennetarcsi

(#177384) Coyot válasza Qru (#177381) üzenetére


Coyot
őstag

Jaja csak egy dologra figyelj, Suzukit meg Dácsiát ne vegyél használtan.
A legtöbb óratekerő már pár éve is magánszemély volt. Én több olyanról hallottam, hogy műszaki előtt mindig tekertek egyet az órán, aztán minden fasza drágán eladó az alig futott autó. Ehhez hozzácsapod ezt a fajta olajcserét és bumm kész a pár éves tragacs :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#177385) parandroid válasza tboy93 (#177377) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog



2017 áprilisi a kép, akkor volt kb 10 éves az autó. Nehezen látszik a km-óra, de akkor épp 27968-at mutatott. Akkor győzködtem utoljára szervizről, elvileg utána valamikor elment vele. Azóta nem hiszem. Ő alig használja, sógor szokta lenyúlni, de nem szívesen adja oda neki (mondjuk ezt megértem :D ). Eladásról szó sem lehet, néhány éve megözvegyült, ezt meg még apósommal közösen vették, és a papi hogy szerette (egy frászt, már akkor is alig használták, apósom is utált - inkább félt - vezetni, meg ő is).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177386) Qru válasza Coyot (#177384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óó, nálunk is megy a térítés, már több sikert is elkönyvelhetek a rokonságban. Van ahol a legalább 2 évente cseréljük le az olajat (minden műszakinál) volt a siker, van ahol a szintetikus olajra átállás. :D

#nincsbennetarcsi

(#177387) tboldi válasza Coyot (#177384) üzenetére


tboldi
nagyúr

És a Suzukik még így is vidáman futkorásznak mindenféle probléma nélkül. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#177388) Integrale válasza ΞΔGLΞ (#177380) üzenetére


Integrale
veterán

Van a csaladban egy Megane 2 Berline, es egy Laguna 3 ezzel a motorral, sosem volt gondjuk, mondjuk az 1.5 dCi-nek sem. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#177389) Tsebacsi válasza ΞΔGLΞ (#177382) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocsmá hogy nem benzinre akarom a fél havi fizum elbaszni csak azért mert a krva kovid alatt közlekedni kényszerülök az asszonnyal. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#177390) #89309696 válasza Tsebacsi (#177389) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mienk az életérzés, tiétek meg a fogyasztás. ;)

;]

[ Szerkesztve ]

(#177391) 6030D válasza #89309696 (#177390) üzenetére


6030D
Ármester

Mutter Suzukijával? :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177392) Coyot válasza tboldi (#177387) üzenetére


Coyot
őstag

Gondolom milyen kurva vidámak ettől, főleg a következő tulaj így gurgulázik majd örömében :))

Volt egy Clionk amiben kedvesem családja ilyem nem költök rá csak használom megfontolásból 40k km-en keresztül elfelejtett olajat cserélni. Oké h egy fos volt az az 1.5 dci magában is, de ezzel együtt mire hozzánk került motort cseréltünk benne igen hamar.
Nagyon örültem hogy nálam kell mindent is cserélni rajta. Megevett 2 turbót utána a sok olajsár semmivel nem jött ki belőle.

Qru:
Nálam rokonságban van akit nem lehet rávenni az autó karbantartásra lásd fenti sztorim. Én nem is próbálkozom, csak messze kerülöm a kontaktot azokkal a vasakkal.

Az ilyen nem törődöm embereknek nem autót adnék hanem régi tanyabájkot.

Má' nem

(#177393) cappa72 válasza parandroid (#177375) üzenetére


cappa72
nagyúr

Győzd meg, hogy rántott húst is 3 éves használt olajban süsse ki. Lehet hogy ezzel rá tudnád vezetni a helyes útra...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177394) tboldi válasza Coyot (#177392) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valószínűleg. :D

Szerencsére létezik üdítő kivétel is, a mi Suzukink időben megkap mindent, így hibátlanul üzemel immár 16,5 éve, 182k km után még a hírhedt nyelestengelycsapágy is kussban van. Csak apróságok voltak eddig, úgymint elkopott fékek, lengéscsillapítók, meg egy kettészakadt gumiharang a balos féltengelyen. :)
Igaz, újonnan vettük, apum az első és eddigi egyetlen tulaja.

[ Szerkesztve ]

(#177395) #89309696 válasza 6030D (#177391) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azzal ám. :D Főleg, ha ott ül mellettem és közben rikácsol, hogy miért megyek 90-nel, ő csak 60-nal szokott. :D

(#177396) fant0mi


fant0mi
addikt

A MOL most kuldott szines szagos emailt, hogy premium nyal vasarlasa eseten 3 pontot ad literenkent. Eddig ez 5 pont volt nemde?

(#177397) -v- válasza Tsebacsi (#177389) üzenetére


-v-
addikt

Jójó nem kell a sírásrívás, pont ugyanúgy autóval mész szarni is akkor is, amikor nincs covid :D

(#177398) Coyot


Coyot
őstag

Vegyétek meg mert bepörgök én viszem el :D : [link]

tboldi:
Szerintem ezek az arcok nem ide járnak gyanítom itt minenki többet foglalkozik az autóival mint az átlag. Aki busszal jár meg gondolom azzal ;]

Má' nem

(#177399) parandroid válasza cappa72 (#177393) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meg tudnám oldani a problémáját, de ha ő élvezni szeretné, ki vagyok én, hogy elrontsam az örömét?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177400) #89309696 válasza Coyot (#177398) üzenetére


#89309696
törölt tag

Inkább ezt vedd meg nekem. [link] :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.