Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177951) EQMontoya válasza focvis (#177950) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert az is szamit, hogy milyen gumi van alatta, meg milyen elentronika.

Az MX5 biomechnaikus kiporgesgatloval picit para havon, ott tenyleg figyelni kell, mert egy lampatol elindulasnal keresztbe lehet rakni.
Az IS300-on van kulon ho mod, ami amugy is tompitja a gazreakciot, meg egyebkent is van kiporgesgatlo, menetstabi, szoval megoldja helyetted.

Same rules apply!

(#177952) rbalint88 válasza focvis (#177931) üzenetére


rbalint88
addikt

Koszi! Rovid :DDD mar ertem miert kondtak a kollegak, hogy a melo innentol wellness :DDD a gyereksirashoz meg edzeni kell magam.

Qru: ahh van eleg topik, amiket mar igy se tudok olvasni, nem kell meg egy :)) Meglatjuk majd, hogy alakul a topiktali, egyelore tessek csak megszervezni ;)

(#177953) hacki87 válasza rbalint88 (#177952) üzenetére


hacki87
senior tag

Ha mákod van nem lesz hasfájos és 2honapos kora után este 10-től reggel 6 7ig alszik ma pl fél 8kor kelt Marci :)

Stickermajom: igazából nálunk annyi volt H 3 óránként keltünk etetni. Este 10korul volt a hasfájás kicsucsosodasa az egy órás móka volt. Napközben aludt evett pisi kaki . Aki eddig latta a gyereket azt mondja bárcsak ilyen lett volna az övé is.

[ Szerkesztve ]

(#177954) stickermajom válasza hacki87 (#177953) üzenetére


stickermajom
addikt

2 hónapos koráig meg maga a pokol. :DDD

(#177955) EQMontoya válasza stickermajom (#177954) üzenetére


EQMontoya
veterán

Eddig sem voltam tul motivalt a gyerek kerdeskorben, de ebben minden alkalommal sikerul megerositeni. :D

Same rules apply!

(#177956) F_Zolee válasza EQMontoya (#177955) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem is az itteni tapasztalatok fognak rávenni. :D Ott lesz az oldalborda, husánggal. ;]

(#177957) dj79 válasza F_Zolee (#177956) üzenetére


dj79
senior tag

Jaja, a döntés részben a miénk (vagy legalábbis ezt hitetik el velünk :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#177958) parandroid válasza EQMontoya (#177955) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akarod azt is tudni, hogy tizenéves korukban mi jön, vagy az már túl sok vér, erőszak, felkavaró tartalom, és szókimondó nyelvezet? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177959) 6030D válasza hacki87 (#177953) üzenetére


6030D
Ármester

Nálunk is elég pozitívan teltek az eddigi hónapok, nem volt nagy kiakadás. Asszony most azt mondta, azért nem lesz még egy gyerek, mert mi van, ha a következő nem fog ennyire jól viselkedni? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#177960) EQMontoya válasza parandroid (#177958) üzenetére


EQMontoya
veterán

Furcsa modon az kevesse zavar, amikor mar lehet veluk beszelni (csak szar), mint az ejszakai kozepen siras meg a szaros pelenka.

Egy ideig azzal nyugtattam magam, hogy majd ha lesz keco meg sportauto, meg anyam tyukja, akkor biztos megjon hozza a kedvem, de nem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#177961) Integrale válasza F_Zolee (#177956) üzenetére


Integrale
veterán

Érdekes, de én jobban vágyom gyerekre, mint az asszony. :DDD
Félti, hogy mi lesz a világgal a jövőben, milyen élete lenne, lesz e víz, zöld, állatok stb.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#177962) dj79 válasza 6030D (#177959) üzenetére


dj79
senior tag

Tapasztalatom alapján az első a beetetés... :D

[ Szerkesztve ]

(#177963) #89309696 válasza EQMontoya (#177960) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem is kell erőltetni, aki nem akar annál ne is legyen, mert jó vége nem lesz. Nehezebb része az asszonnyal megbeszélni, vagy nem kell kapcsolatban élni. Vagy buzinak kell lenni. :D

(#177964) parandroid válasza EQMontoya (#177960) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lol, aszondja beszélni vele, rotfl. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177965) CactuS válasza parandroid (#177964) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:DDD

Nálunk a kicsi még csak 2,5 éves - igaz ahhoz a korhoz képest testileg és lelkileg fejlett -, de olyan műsort tud adni, amikor durci, hogy iszonyat. Ha a kisasszonnyal nézeteltérés van, bedurcizik, bevágja azt a görbülős szájas sírást - könny egy szál se -, mondom neki, hogyha hiszti van, akkor tudod mit kell tenned, azt a szobádban rendezd le. Erre végigvonul a folyosón, mint Leia hercegnő és közben ordít, szép lassan és hosszan. Beér a szobába, lassan megfordul, rád néz és azt kiabálja: utállak! Majd becsukja az ajtót. Kb. 5 perc és utána kijön, odabújik, hogy vigasztaljam meg. :D Hozzáteszem tőlünk ilyet sose hallott, hogy utáljuk vagy hasonló, a bölcsiben szedte fel a többiektől szerintem. Nő. Igazi tüzes csaj lesz belőle, csak azt remélem, hogy megmarad ez jelleme később is, amikor majd jönnek a hódítók. :DDD

EQMontoya: Van olyan, aki nem vágyik rá, ha tényleg nem, akkor ettől senki nem lesz kevesebb. Én úgy érzem, hogy az életem velük lett teljes, annak ellenére, hogy ölni tudnék lassan egy szabad péntek estéért, amikor csak hazaérek és lerakom magam a TV elé, majd úgy megnézek bármit, hogy normális hangerőn hallgatom és nem szól bele senki.

Egy kis ösztönzés, régi, de működik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177966) gzbotii válasza EQMontoya (#177960) üzenetére


gzbotii
veterán

[link] :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177967) dj79 válasza CactuS (#177965) üzenetére


dj79
senior tag

Akkor Nálatok is a kicsi a drámatagozatos :D
Mondom én, hogy az első gyerek a beetetés.

(#177968) Peter.70 válasza Qru (#177938) üzenetére


Peter.70
őstag

Honnan rendeltél?

(#177969) Biqci válasza Qru (#177943) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az Accord-hoz 215/60R16 kell. Drágább volt mint a cimbora WRX-ére a 18"-os abroncs :D
De megvettem, mert ha nincs beírva a forgalmiba a fennlévő gumi, bukó mind a Tüv-nél, mind a rendőrnél...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177970) F_Zolee válasza Integrale (#177961) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az a jobbik eset. Legalább kevésbé leszel kimerülve. :D Bár nekünk mindig könnyebb, elmegyünk lestrapálva dolgozni azt megkapja az ember. ;]

(#177971) Qru válasza Peter.70 (#177968) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

legolcsobbgumi.eu-ról. Sajnos most már nem jók az áraik, mert nagyon gyenge a Ft.

Biqci: Szerencsére a gyárilag gyengébb 205/55R16-ot kapott, így benne volt a tankajtó matricában ez a olcsó méret is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177972) focvis válasza EQMontoya (#177960) üzenetére


focvis
veterán

A szomszédomnak 4 fia van, 2-től 10,5 évesig. Óvodás korban a legcukibbak, a jelenlegi "kedvencem" most nagycsoportos. 3 éves kor alatt ön- és közveszélyesek. Az iskolában szegényeket már meggyötri az élet.

Tessék gyereket vállalni, kell a nyugdíjam!
(Később egyre nehezebb lesz, itt az ideje.)

[ Szerkesztve ]

(#177973) kisza25 válasza HellGreg (#177924) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elég repedezett az egész, profil még jó lenne, de nagyon megégett a nyáron, pótkeréknek jó lehet még :N

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#177974) kisza25 válasza CactuS (#177936) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az enyémet jelenleg a tankok és harckocsik érdeklik, meg a fegyverek, az autók nem, 4 éves :Y

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#177975) Qru


Qru
MODERÁTOR

"Elbúcsúzhatunk a megfizethető kisautóktól a brutális uniós klímaszigor miatt." - [link]

Jól fel fog pörögni a használt kisautók piaca... A végén olyan öreg lesz nálunk is az autópark mint Kubában. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177976) cappa72 válasza Qru (#177975) üzenetére


cappa72
nagyúr

Épp nem is régen jött fel, hogy egyre inkább luxus cikk lesz az autó: (#177484) simonjoe
Sajnos a trendeket látva ez így lesz.
Lehet, hogy az embereket akarják erről leszoktatni, és valóban luxussá avanzsáltatni az autózást.
A cikk is úgy fogalmaz, hogy ídézőjelbe teszi, hogy a "helyes útra".
Persze lehet, hogy környereztileg tényleg ez a helyes, de ez megint csak 1 irányú utcának tűnik, nem több oldalról megközelített feltérképezés, netán tényleges hatástanulmány.

Volt egy nagyon büszke ügyvezető, aki - miután a vállalata átment az iso 9001 minősítésen - kijelentette, hogy nincs megállás, két év múlva iso 9002-őt is elérjük...
Valami ilyesmit érzek itt is, függetlenül attól, hogy nem értek hozzá...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#177977) Peter.70 válasza kisza25 (#177974) üzenetére


Peter.70
őstag

Katona lesz ;)

(#177978) tboldi válasza Qru (#177975) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem mint használt kisautó user akár még jót is jelenthet, mert lehet, hogy drágábban fogom majd tudni továbbadni, mint amennyiért vettem 2017-ben. Viszont ha minden sokkal drágább lesz, akkor nem leszek előrébb, mert a leendő következő autómért is jóval többet kell fizetnem. Ergo marad a Jazz, amíg ki nem rohad alólam. :D

[ Szerkesztve ]

(#177979) gzbotii válasza cappa72 (#177976) üzenetére


gzbotii
veterán

Autózást ellehetetlenítik, közben meg rengeteg olyan ipar van, amit semennyire vagy kevéssé szabályoznak. Fejlődő országok is köszönik szépen jól vannak... De majd mi megmutatjuk.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177980) Qru válasza Peter.70 (#177977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy vadakat terelő juhász. ;]

#nincsbennetarcsi

(#177981) Qru válasza gzbotii (#177979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nonszensz, hogy az EU pont a húzóágazatát lövi lábon. Ez a taktikai öngyilkosság iskolapéldája. Miközben pl a repcsi/hajó közlekedés nincs szabályozva.

#nincsbennetarcsi

(#177982) EQMontoya válasza Qru (#177975) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az a poen benne, hogy itt magukkal basztak ki properul, mert a Yaris HSD pl. siman marad.
Szoval megcsinaltak a piacot a Toyotanak, meg a Mazda 2-nek, mert a Skyactiv is tudja mindenfele okositas nelkul.

Same rules apply!

(#177983) ivana válasza tboldi (#177978) üzenetére


ivana
Ármester

A borzasztó, hogy ahelyett, hogy kisebbítenénk a kocsikat, növeljük őket. Nagyobb súly -> több károsanyag. Plusz a könnyebb autókat vezetni is jobb :U

(#177984) kisza25 válasza Qru (#177975) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na akkor veszek egy i10-et vagy 20-at, aztán 10 év múlva eladom többért :D
cappa72: az autózás most is luxus, többet költ rá az ember, mint bármi másra (kaja, ruha, stb)
Peter.70: ha kérdezik tőle, most mindenkinek azt mondja, nemrég még tűzoltó volt :D
Amúgy ilyen voltam én is, aztán sorkatonaság helyett inkább voltam tűzoltó :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#177985) tboldi válasza ivana (#177983) üzenetére


tboldi
nagyúr

"Plusz a könnyebb autókat vezetni is jobb"

Nem mindig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177986) kisza25 válasza EQMontoya (#177982) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért nem véletlen, hogy jelenleg a mazda 2 is csak egy fajta motorral kapható :) (hybrid+ 1,5)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#177987) Qru válasza ivana (#177983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zöld rendszámos Porsche-t meg X5-öt a népnek!!!! :D

#nincsbennetarcsi

(#177988) bandus válasza Qru (#177987) üzenetére


bandus
veterán

az x5-öt meghagyom nektek, én kérekszépen egy taycant :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#177989) parandroid válasza EQMontoya (#177982) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. Esetleg meg lehet próbálni hibridet, meg elektromos kisautót gyártani, ha nagy tételben sikerül, olcsóbb lesz. Ja, ehhez fejleszteni kellene, nem kényelmesen mereszteni a seggünket, törölgetni a könnyeinket a számolhatatlan lóvéval, közben kicsit polírozgatni egy 20-30 éves technológiát.

2. Mivel a célérték nem egyes autókra vonatkozik, hanem még mindig flottaszintre, vissza lehet venni a 2+ tonnás dízel szuvok, meg a szintén kéttonnás, 200+ lovas prémium szedánok marketingjét, a vásárlók 99%-ának semmi szüksége ezekre. Mindjárt lejjebb menne 20-30-50g-mal a flottaszintű károsanyag-kibocsátás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177990) Qru válasza parandroid (#177989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagy autókon keresnek igazán a gyártók, a kisautókon minimális a nyereség. Egyszerűen nem érdekük kisautót gyártani, így meg főleg nem, hogy a gyártási költség felszalad(t). Az ilyen kis piacok mint MO meg nem tétel nekik, nem fognak a csóró közép-kelet EU tagállamok kedvéért szórakozni ilyesmivel. Nyugaton meg van pénz rendes autóra, vagy ha nincs ott a 2-3%-os hitel...

#nincsbennetarcsi

(#177991) #89309696 válasza Qru (#177975) üzenetére


#89309696
törölt tag

Na akkor újabb indok ami miatt a 15 éves kisautók százezrekkel drágulnak a piacon... Bazdki tényleg luxuscikk lesz itthon a kocsi. Meg felgyűlik majd az egyre nagyobb szutykok mennyisége. Hármas Golf karcolni fogja a milliót. :C

[ Szerkesztve ]

(#177992) #89309696


#89309696
törölt tag

Ma 80Km-t vezettem. Egy állat vagyok. Nem történt semmi.

(#177993) gzbotii válasza #89309696 (#177991) üzenetére


gzbotii
veterán

Jókor vettünk 1.2-es Corsat ;] [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177994) Qtya123


Qtya123
őstag

Ma nagy nyugodtam mentem a Gyömrői úton az öreg Suzukival.
A Sárkán center közelében van egy Shell kút és mellette rendszeresen kint van NKH. Eddig kizárólag csak kamionokat és furgonokat láttam ott megállítva.

Erre ma kiszedtek engem is. Nem néztek az autón semmit, csak és kizárólag a CO-t mérték alapjáraton és emelt fordulaton. Szerencsére rendben volt az érték, bár elöl a katalizátor után már eléggé megviselte az élet a kipufogót. Egyszer hegesztve volt már.

Kérdeztem az embert, hogy mi lenne a menet, ha nem lett volna határértéken belül a CO. Mondta, hogy akkor 30 napon belül teljeskörű átvizsgálással hatósági műszakira küldik az autót. Ha ott átmegy, akkor nincs semmi díj, de ha megbukik, akkor vizsgadíj+bírság, majd lehet újra próbálkozni.
Na ekkor azért hálát adtam az égnek, hogy nem volt gond. Nem jártam még hatósági vizsgán, de gondolom elég szigorúak és ez gondolom csak erősödött, mióta a fél brigádot bilincsben vitték el nemrég.

Namost nekem van a szélvédőn vagy 4 kavicsfelverődés. Javítva vannak, de 4-ből kettő eléggé látszik így is. Nem tudom egy ilyen hatósági vizsgán ez például mennyire lenne bukó (vélemény?), de lehet felrobbantam volna, ha mondjuk rossz a CO érték és ez oda eszkalálódik, hogy egy ~150ezret érő Suzukin szórakozzak egy szélvédő cseréltetéssel....

(Azért annak több értelmét látnám, ha kopott gumit, rossz féket, kiégett izzókat ellenőriztek volna, nem a CO-t, amit ugye te magad leellenőrizni sem tudsz, illetve nem okozok vele balesetet. Persze a Lexus-al egyszer sem vettek ki.)

[ Szerkesztve ]

(#177995) MasterMark válasza Qtya123 (#177994) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#177996) Qru válasza Qtya123 (#177994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah most razzia van a héten, benne volt a hírekben is.

Szélvédő: ha a látómezőben van akkor buktatnak érte, ha nem akkor átmegy.

#nincsbennetarcsi

(#177997) Qtya123 válasza Qru (#177996) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor ez megmagyarázza, hogy most miért állítottak meg.
Amúgy az egyik a látómezőben van és hiába ragasztotta be a szélvédős, látszik eléggé. Akkor baromi mákom volt, hogy jó a kis városi szaladgálós CO-ja, mert irdatlan szívás lett volna belőle... :Y

[ Szerkesztve ]

(#177998) Qru válasza Qtya123 (#177997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ragasztva van azzal nem szívóznak vele sima vizsgán, hatósági vizsgán nem tudom mennyire veszik szigorúan.

Kíváncsi lennék az enyémnél mit mérnek... Amúgy adatbázisból, vagy honnan veszi a referencia értéket? Vagy Euro besorolás alapján? Utoljára a 120L Skodával voltam környezetvédelmi vizsgán. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177999) Integrale válasza Qru (#177998) üzenetére


Integrale
veterán

Na most beszarattál, szerintem nem tudja az enyém a gyári értékeit. :O

"Bad reklám is reklám too"

(#178000) Qru válasza Integrale (#177999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kitartás csak péntekig tart az akció. :))

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.